Startliste for Regionale Ã…rgangsmesterskaber gruppe 2+3
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Seedede heat Løb 4
|
Stævne navn |
RÅM Gr 2 & 3 |
|
Udskriftsdato |
31 oktober 2015 |
|
|
Stævne by |
Næstved |
|
Udskriftstidspunkt |
08:58 |
|
|
Arrangør |
HG & Region Sydsjælland |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
31 oktober 2015 |
|
|
|
|
Løb 4, 100m Brystsvømning Herrer |
Finaler (10) |
Vejledende starttid 10:06 |
Heat 1 (10) |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
504 |
2 |
Magnus B. Knudsen |
2005 |
0523AE |
VAT CPH-MK |
|
25m |
2:34.29 |
19 |
3 |
Malte Berlin |
2005 |
|
RØNNE |
|
25m |
2:01.16 |
485 |
4 |
Jonathan Skadhauge |
2005 |
0509AE |
STT |
|
25m |
2:05.83 |
|
5 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
|
|
|
|
|
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
29 |
2 |
Tobias Rehder Knudsen |
2005 |
0549AB |
TVS IF |
|
25m |
2:00.00 |
60 |
3 |
Mathias Olsen |
2005 |
0521AF |
GREVE |
|
25m |
1:57.55 |
221 |
4 |
Conrad Holten Hansen |
2005 |
0501AD |
HOVEDSTAD |
|
25m |
1:57.86 |
28 |
5 |
Christian Jepsen |
2005 |
0553AF |
TVS IF |
|
25m |
2:00.00 |
|
6 |
|
|
|
|
|
|
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
122 |
1 |
Oskar Bondo Siegumfeldt |
2004 |
0417AA |
HVIDOVRE |
|
25m |
1:57.29 |
293 |
2 |
Oscar Vinge-Maigaard |
2007 |
0751AA |
VI39 |
|
25m |
1:56.22 |
130 |
3 |
Jannik Jørgensen |
2004 |
0403AM |
SLAGELSE |
|
25m |
1:54.00 |
399 |
4 |
Mads Munksgaard |
2004 |
|
NÆSTVED |
|
25m |
1:56.11 |
505 |
5 |
Alex Baes Maidens |
2004 |
0495AH |
VAT CPH-MK |
|
25m |
1:56.35 |
405 |
6 |
Tobias Chr. Stæcker |
2005 |
|
NÆSTVED |
|
25m |
1:57.40 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
54 |
1 |
Villads Brasch Jensen |
2004 |
0419AK |
GREVE |
|
25m |
1:53.50 |
217 |
2 |
Sebastian Greisen |
2004 |
0487AD |
HOVEDSTAD |
|
25m |
1:50.70 |
303 |
3 |
Kalle Gerner Knudsen |
2004 |
0487AE |
STT |
|
25m |
1:49.01 |
440 |
4 |
Anton Skov Grell |
2004 |
0469AE |
GSK |
|
25m |
1:49.87 |
47 |
5 |
Alexander Marcus Englev |
2004 |
0481AI |
GREVE |
|
25m |
1:53.17 |
360 |
6 |
Mathias Ankersen |
2004 |
0405AC |
HERLUFSHOL |
|
25m |
1:53.69 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
41 |
1 |
Lasse Thulstrup |
2004 |
0489AB |
ISHØJ |
|
25m |
1:47.79 |
439 |
2 |
Emil Kruse Enemærke |
2005 |
0589AB |
GSK |
|
25m |
1:45.73 |
294 |
3 |
Peter Vinge-Maigaard |
2003 |
0351AB |
VI39 |
|
25m |
1:43.33 |
105 |
4 |
Oscar Cleemann |
2003 |
0349AH |
HVIDOVRE |
|
25m |
1:43.53 |
30 |
5 |
Mikkel Mosegaard |
2004 |
0427AF |
TVS IF |
|
25m |
1:47.27 |
481 |
6 |
Alexander Cueto Rasmussen |
2004 |
0471AH |
STT |
|
25m |
1:48.64 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
288 |
1 |
Matias Munkholm |
2004 |
0435AB |
VI39 |
|
25m |
1:42.12 |
53 |
2 |
Esben Brasch Jensen |
2003 |
0367AC |
GREVE |
|
25m |
1:39.86 |
125 |
3 |
Joachim L Andersen |
2003 |
0385AK |
SLAGELSE |
|
25m |
1:37.22 |
241 |
4 |
Jonathan Tuxen Rosing |
2003 |
0311AH |
HOVEDSTAD |
|
25m |
1:37.86 |
480 |
5 |
Jeppe Kjær |
2004 |
0419AB |
STT |
|
25m |
1:41.70 |
142 |
6 |
Lucas Grænge |
2004 |
0479AH |
NAKSKOV |
|
25m |
1:42.61 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
446 |
1 |
Asger Johansen |
2003 |
0395AE |
GSK |
|
25m |
1:33.99 |
387 |
2 |
Harald Franck |
2003 |
0345AK |
NÆSTVED |
|
25m |
1:31.41 |
372 |
3 |
Alfred Nissen |
2002 |
0279AQ |
HERLUFSHOL |
|
25m |
1:29.67 |
252 |
4 |
Noah Koefoed Weiss |
2003 |
0381AC |
HOVEDSTAD |
|
25m |
1:30.37 |
243 |
5 |
Kristoffer Sandfeld |
2003 |
0313AE |
HOVEDSTAD |
|
25m |
1:32.47 |
49 |
6 |
Mikkel Gummer |
2002 |
0269AF |
GREVE |
|
25m |
1:34.67 |
|
|
Heat 8 (10) (Årg. 2004-2016) |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
22 |
1 |
Malte Rasch |
2004 |
0403AH |
RØNNE |
|
25m |
1:40.49 |
59 |
2 |
Oliver Kjærsgaard Mølbak |
2004 |
0441AC |
GREVE |
|
25m |
1:37.14 |
214 |
3 |
Troels Fogh |
2004 |
0435AG |
HOVEDSTAD |
|
25m |
1:31.29 |
52 |
4 |
Mads Mørkhøj Hartington |
2006 |
0645AA |
GREVE |
|
25m |
1:36.66 |
368 |
5 |
August Høy |
2005 |
0539AG |
HERLUFSHOL |
|
25m |
1:38.68 |
200 |
6 |
Mikkel Andersen |
2005 |
0531AC |
HOVEDSTAD |
|
25m |
1:40.85 |
|
|
Heat 9 (10) (Årg. 2003-2003) |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
279 |
1 |
Mikkel Hansen |
2003 |
0301AJ |
VI39 |
|
25m |
1:30.06 |
127 |
2 |
Lauritz Tanderup Hansen |
2003 |
0325AA |
SLAGELSE |
|
25m |
1:26.66 |
270 |
3 |
Mohammed Ghizzaui |
2003 |
0371AG |
VI39 |
|
25m |
1:21.82 |
191 |
4 |
Elias Rought |
2003 |
0359AF |
KORSØR |
|
25m |
1:24.43 |
203 |
5 |
Carl Emil Hertz Bugge |
2003 |
0315AC |
HOVEDSTAD |
|
25m |
1:28.77 |
162 |
6 |
Bertram Dalgas Frederikse |
2003 |
0305AC |
KØGE |
|
25m |
1:30.07 |
|
|
Heat 10 (10) (Årg. 2002-2002) |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
306 |
1 |
Oliver Skadhauge |
2002 |
0297AG |
STT |
|
25m |
1:25.97 |
75 |
2 |
Casper Koch |
2002 |
0227AF |
TUNE |
|
25m |
1:20.88 |
51 |
3 |
Casper Mørkhøj Hartington |
2002 |
0239AF |
GREVE |
|
25m |
1:12.25 |
300 |
4 |
Asbjørn Floor-Bøjden |
2002 |
0277AI |
STT |
|
25m |
1:19.03 |
269 |
5 |
Casper Koch Henriksen |
2002 |
0245AO |
VI39 |
|
25m |
1:23.47 |
108 |
6 |
Gustav Haugård Hansen |
2002 |
0279AD |
HVIDOVRE |
|
25m |
1:26.91 |
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 |
Udskriftsdato |
31 oktober 2015 |
Licens til Dansk Svømmeunion |
Udskriftstidspunkt |
08:58 |
|