Startliste for Danske Open Masters
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Lørdag eftermiddag
Seedede heat Løb 25
|
Stævne navn |
Danish Open Masters |
|
Udskriftsdato |
13 juni 2015 |
|
|
Stævne by |
Brønshøj |
|
Udskriftstidspunkt |
14:47 |
|
|
Arrangør |
Dansk Svømmeunion & USG |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
13 juni 2015 |
|
|
|
|
Løb 25, 100m Frisvømning Herrer |
Finaler (4) |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
|
|
|
|
|
|
203 |
3 |
Frank Jeppesen |
1966 |
|
KØGE |
|
50m |
|
87 |
4 |
Mogens Jensen |
1939 |
3911AA |
KORSØR |
|
50m |
|
201 |
5 |
Steen Hjort |
1972 |
|
KØGE |
|
50m |
|
|
6 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
190 |
1 |
Erik Kjær |
1935 |
3511AA |
HOVEDSTAD |
|
50m |
2:03.68 |
188 |
2 |
Finn Hyllested |
1944 |
4401AA |
HOVEDSTAD |
|
50m |
1:25.00 |
161 |
3 |
Finn Bækgaard |
1955 |
5521AA |
STT |
|
50m |
1:14.90 |
172 |
4 |
Michael Nissen |
1983 |
8313AB |
BASK |
|
50m |
1:10.00 |
116 |
5 |
Giedrius Saltenis |
1982 |
|
HELSINGØR |
|
50m |
1:12.00 |
73 |
6 |
Peter Krogh |
1961 |
6115AA |
GENTOFTE |
|
50m |
1:15.50 |
86 |
7 |
Hans Larsen |
1943 |
4311AA |
KORSØR |
|
50m |
1:33.04 |
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
243 |
1 |
Martin Pock |
1971 |
7181AA |
U.S.G |
|
50m |
1:09.00 |
49 |
2 |
Otto Jakobsen |
1970 |
|
HUCHTING |
|
50m |
1:04.00 |
166 |
3 |
Dan Ole Johansen |
1960 |
6075AA |
STT |
|
50m |
1:02.75 |
120 |
4 |
Anders Dalsgaard |
1970 |
7055AA |
BIRKERØD |
|
50m |
1:01.38 |
95 |
5 |
Martin Venø |
1972 |
7289AA |
SILKEBORG |
|
50m |
1:01.58 |
23 |
6 |
Martin Egenhardt |
1977 |
7727AA |
GSK |
|
50m |
1:03.00 |
78 |
7 |
Karsten Schrøder |
1974 |
|
GENTOFTE |
|
50m |
1:08.50 |
240 |
8 |
Casper Gras |
1992 |
9247AL |
U.S.G |
|
50m |
1:10.00 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
41 |
1 |
Emil Andersen |
1992 |
9273AH |
TRITON B |
|
50m |
59.00 |
122 |
2 |
Mads Gjerløv |
1972 |
7237AA |
BIRKERØD |
|
50m |
56.99 |
74 |
3 |
Kasper Linddal |
1986 |
8619AA |
GENTOFTE |
|
50m |
56.50 |
131 |
4 |
Jacob Lercke Skytte |
1984 |
8431AA |
BIRKERØD |
|
50m |
52.32 |
96 |
5 |
Dennis Kinnerup |
1988 |
8855AB |
SILKEBORG |
|
50m |
52.99 |
68 |
6 |
Thomas Eriksen |
1975 |
7549AA |
GENTOFTE |
|
50m |
56.67 |
221 |
7 |
Mathias Hvid |
1994 |
9435AL |
U.S.G |
|
50m |
58.00 |
67 |
8 |
Michael de Bruijn |
1977 |
7791AA |
ÅLBORG TRI |
|
50m |
1:00.80 |
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 |
Udskriftsdato |
13 juni 2015 |
Licens til Dansk Svømmeunion |
Udskriftstidspunkt |
14:47 |
|