Program för UGP4-Eriksdalsbadet
Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass
Heatlista Gren 21
|
Tävling |
UGP4 - 2013 |
|
Utskriftsdatum |
13 oktober 2013 |
|
|
Tävlingsort |
Stockholm |
|
Utskriftstid |
14:34 |
|
|
Arrangör |
Stockholms simförbund & SK Neptun |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
12 oktober 2013 |
|
|
|
|
Gren 21, 200m Fjärilsim Herrar |
Finaler (3) |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
|
|
|
|
|
|
83 |
4 |
David Kågström |
2002 |
AC9702 |
SKK |
|
25m |
|
276 |
5 |
Alex Kaufmann |
1999 |
AN2799 |
SPÅRVÄGEN |
|
25m |
|
232 |
6 |
Rikard Arnebjer |
2000 |
AR8300 |
SPÅRVÄGEN |
|
25m |
|
428 |
7 |
Petter Norén Vosfeldt |
1999 |
AH9599 |
HÄRNÖSAND |
|
25m |
|
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
|
|
|
|
|
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
129 |
1 |
Morgan Malmfors |
2002 |
AJ6702 |
SKURU IK |
|
25m |
3:28.39 |
298 |
2 |
Erik Ottosson |
1999 |
AM9799 |
SPÅRVÄGEN |
|
50m |
2:58.39 |
156 |
3 |
Samir Noory |
1999 |
AP4799 |
SÖDERTÄLJE |
|
25m |
2:57.05 |
321 |
4 |
Kristoffer Wallenbro |
1997 |
AN8197 |
SPÅRVÄGEN |
|
25m |
2:49.70 |
115 |
5 |
Andre Filipsson |
1999 |
AA9799 |
SKURU IK |
|
25m |
2:37.52 |
252 |
6 |
Oliver Freiholtz |
1997 |
AK5797 |
SPÅRVÄGEN |
|
50m |
2:49.47 |
225 |
7 |
Emil Wikell |
1999 |
AK5799 |
SÖDERTÖRN |
|
25m |
2:53.01 |
406 |
8 |
Harald Brobacke |
1999 |
AG6399 |
VÄSTERÅS |
|
25m |
2:57.61 |
392 |
9 |
William Yttergren |
2000 |
AL6700 |
WISBY SS |
|
50m |
3:10.86 |
|
10 |
|
|
|
|
|
|
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
269 |
1 |
David Holm-Reise |
1997 |
AI2397 |
SPÅRVÄGEN |
|
25m |
2:34.51 |
396 |
2 |
Erik Björklund |
1998 |
AA2598 |
NJURUNDA |
|
25m |
2:30.47 |
343 |
3 |
Frederick Holmer Fann |
1998 |
AD3998 |
SS04 |
|
25m |
2:29.10 |
429 |
4 |
Gustav Norén-Vosveldt |
1996 |
AL0396 |
HÄRNÖSAND |
|
25m |
2:18.52 |
116 |
5 |
Tim Filipsson |
1996 |
AH9196 |
SKURU IK |
|
25m |
2:16.57 |
404 |
6 |
Filip Björkholm |
1998 |
AP5798 |
VÄSTERÅS |
|
25m |
2:18.47 |
24 |
7 |
Simon Blom |
1999 |
AQ9199 |
SK NEPTUN |
|
25m |
2:28.43 |
305 |
8 |
Daniel Sjöblom Ahlström |
1998 |
AR0798 |
SPÅRVÄGEN |
|
25m |
2:29.72 |
98 |
9 |
Kalle Sandahl |
1999 |
AM8799 |
SKK |
|
25m |
2:31.81 |
222 |
10 |
Wilmer Tingbrand |
1998 |
AM2998 |
SÖDERTÖRN |
|
25m |
2:35.93 |
Skapad av WinGrodan 1.22.05 |
Utskriftsdatum |
13 oktober 2013 |
Licensierad till: Simklubben Neptun |
Utskriftstid |
14:34 |
|