Startliste for Danish Open 2021 - Stævne 1
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tilmeldings liste |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Danish Open 2021 Stævne 1
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Taastrup Svømmehal |
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og STT |
|
|
|
|
50m |
Stævne dato: |
17. apr 2021 to 21. apr 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
200m Butterfly Herrer |
|
|
|
|
|
|
|
|
Junior |
2:01.35 |
|
Viktor B. Bromer |
1993 |
|
Tampere, Finland |
23-07-2009 |
|
|
|
1:54.47 |
|
Viktor Bromer |
1993 |
|
Kazan, Rusland |
04-08-2015 |
|
|
# |
ID |
|
Navn |
Født |
Klub |
Nat |
Anmtid |
Status |
|
1 |
125 |
|
Viktor B. Bromer |
1993 |
Aalborg Svømmeklub |
DEN |
1:57.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
166 |
|
Andreas Hansen |
2000 |
Vejle Svømmeklub |
DEN |
2:00.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
102 |
|
Jakob Mose |
2000 |
Esbjerg Svømmeklub |
DEN |
2:00.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
144 |
|
Kasper Bonnichsen |
2002 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
DEN |
2:02.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
111 |
|
Christian L H Frederiksen |
2001 |
Agfs Svømmeafdeling |
DEN |
2:02.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
40 |
|
Oliver Søgaard-Andersen |
2003 |
Hovedstadens Svømmeklub |
DEN |
2:02.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
62 |
|
Elias Noe |
2004 |
Holbæk Svømme Klub |
DEN |
2:03.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
63 |
|
David Arneskov |
2002 |
Holbæk Svømme Klub |
DEN |
2:05.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
133 |
|
Jonas M. Jørgensen |
2001 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
DEN |
2:05.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
147 |
|
Lasse Darlem Brandt |
2003 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
DEN |
2:07.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
152 |
|
Silas Waterval |
2004 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
DEN |
2:18.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16-04-2021 18:01.51 |
Datahandling: WinGrodan 2.7 |
Licens til: Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tilmeldings liste |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Danish Open 2021 Stævne 1
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Taastrup Svømmehal |
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og STT |
|
|
|
|
50m |
Stævne dato: |
17. apr 2021 to 21. apr 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
200m Butterfly Herrer |
|
|
|
|
|
|
|
|
Junior |
2:01.35 |
|
Viktor B. Bromer |
1993 |
|
Tampere, Finland |
23-07-2009 |
|
|
|
1:54.47 |
|
Viktor Bromer |
1993 |
|
Kazan, Rusland |
04-08-2015 |
|
|
# |
ID |
|
Navn |
Født |
Klub |
Nat |
Anmtid |
Status |
|
1 |
125 |
|
Viktor B. Bromer |
1993 |
Aalborg Svømmeklub |
DEN |
1:57.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
166 |
|
Andreas Hansen |
2000 |
Vejle Svømmeklub |
DEN |
2:00.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
102 |
|
Jakob Mose |
2000 |
Esbjerg Svømmeklub |
DEN |
2:00.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
144 |
|
Kasper Bonnichsen |
2002 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
DEN |
2:02.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
111 |
|
Christian L H Frederiksen |
2001 |
Agfs Svømmeafdeling |
DEN |
2:02.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
40 |
|
Oliver Søgaard-Andersen |
2003 |
Hovedstadens Svømmeklub |
DEN |
2:02.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
62 |
|
Elias Noe |
2004 |
Holbæk Svømme Klub |
DEN |
2:03.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
63 |
|
David Arneskov |
2002 |
Holbæk Svømme Klub |
DEN |
2:05.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
133 |
|
Jonas M. Jørgensen |
2001 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
DEN |
2:05.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
147 |
|
Lasse Darlem Brandt |
2003 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
DEN |
2:07.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
152 |
|
Silas Waterval |
2004 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
DEN |
2:18.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16-04-2021 18:01.51 |
Datahandling: WinGrodan 2.7 |
Licens til: Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tilmeldings liste |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Danish Open 2021 Stævne 1
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Taastrup Svømmehal |
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og STT |
|
|
|
|
50m |
Stævne dato: |
17. apr 2021 to 21. apr 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
100m Brystsvømning Damer |
|
|
|
|
|
|
|
|
Junior |
1:08.61 |
|
Thea Blomsterberg |
2002 |
|
Budapest, Ungarn |
22-08-2019 |
|
|
|
1:05.93 |
|
Rikke Møller Pedersen |
1989 |
|
Barcelona, Spanien |
30-07-2013 |
|
|
# |
ID |
|
Navn |
Født |
Klub |
Nat |
Anmtid |
Status |
|
1 |
16 |
|
Thea Blomsterberg |
2002 |
Sigma Swim Birkerød |
DEN |
1:08.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
162 |
|
Josefine B. Pedersen |
1999 |
Svømmeklubben MK31 |
DEN |
1:08.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
106 |
|
Matilde Schrøder |
1996 |
Berns Swim Team |
DEN |
1:08.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
91 |
|
Clara Rybak-Andersen |
2003 |
Gentofte Svømme Klub |
DEN |
1:09.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
49 |
|
Anna Wermuth |
1996 |
Hovedstadens Svømmeklub |
DEN |
1:09.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
149 |
|
Mathilda Hyldal Jung |
2004 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
DEN |
1:10.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
103 |
|
Astrid Nielsen |
2002 |
Esbjerg Svømmeklub |
DEN |
1:10.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
84 |
|
Sara Damkjær Bartels |
2004 |
Gladsaxe Svømmeklub |
DEN |
1:11.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
161 |
|
Johanna Berthelsen |
2000 |
Svømmeklubben MK31 |
DEN |
1:11.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
145 |
|
Emilie Nyegaard |
2001 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
DEN |
1:11.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
37 |
|
Frederikke Mertins |
2000 |
Hvidovre Svømmeklub |
DEN |
1:11.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
146 |
|
Josephine Kruse |
2002 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
DEN |
1:11.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
172 |
|
Christina Nothdurfter |
1994 |
Farum Svømmeklub |
DEN |
1:11.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
107 |
|
Laura Fogh |
2003 |
Agfs Svømmeafdeling |
DEN |
1:11.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
112 |
|
Julie D. Hald |
1996 |
Agfs Svømmeafdeling |
DEN |
1:12.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
141 |
|
Anna Munk Fuglsang |
2005 |
Svømmeklubben S 68 |
DEN |
1:12.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
136 |
|
Regitze Gaard |
2001 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
DEN |
1:12.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
19 |
|
Julie K Rose |
2003 |
Sigma Swim Allerød |
DEN |
1:12.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
160 |
|
Cille Kirketerp |
2005 |
Svømmeklubben MK31 |
DEN |
1:17.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16-04-2021 18:01.21 |
Datahandling: WinGrodan 2.7 |
Licens til: Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tilmeldings liste |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Danish Open 2021 Stævne 1
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Taastrup Svømmehal |
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og STT |
|
|
|
|
50m |
Stævne dato: |
17. apr 2021 to 21. apr 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
100m Brystsvømning Damer |
|
|
|
|
|
|
|
|
Junior |
1:08.61 |
|
Thea Blomsterberg |
2002 |
|
Budapest, Ungarn |
22-08-2019 |
|
|
|
1:05.93 |
|
Rikke Møller Pedersen |
1989 |
|
Barcelona, Spanien |
30-07-2013 |
|
|
# |
ID |
|
Navn |
Født |
Klub |
Nat |
Anmtid |
Status |
|
1 |
16 |
|
Thea Blomsterberg |
2002 |
Sigma Swim Birkerød |
DEN |
1:08.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
162 |
|
Josefine B. Pedersen |
1999 |
Svømmeklubben MK31 |
DEN |
1:08.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
106 |
|
Matilde Schrøder |
1996 |
Berns Swim Team |
DEN |
1:08.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
91 |
|
Clara Rybak-Andersen |
2003 |
Gentofte Svømme Klub |
DEN |
1:09.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
49 |
|
Anna Wermuth |
1996 |
Hovedstadens Svømmeklub |
DEN |
1:09.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
149 |
|
Mathilda Hyldal Jung |
2004 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
DEN |
1:10.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
103 |
|
Astrid Nielsen |
2002 |
Esbjerg Svømmeklub |
DEN |
1:10.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
84 |
|
Sara Damkjær Bartels |
2004 |
Gladsaxe Svømmeklub |
DEN |
1:11.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
161 |
|
Johanna Berthelsen |
2000 |
Svømmeklubben MK31 |
DEN |
1:11.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
145 |
|
Emilie Nyegaard |
2001 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
DEN |
1:11.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
37 |
|
Frederikke Mertins |
2000 |
Hvidovre Svømmeklub |
DEN |
1:11.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
146 |
|
Josephine Kruse |
2002 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
DEN |
1:11.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
172 |
|
Christina Nothdurfter |
1994 |
Farum Svømmeklub |
DEN |
1:11.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
107 |
|
Laura Fogh |
2003 |
Agfs Svømmeafdeling |
DEN |
1:11.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
112 |
|
Julie D. Hald |
1996 |
Agfs Svømmeafdeling |
DEN |
1:12.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
141 |
|
Anna Munk Fuglsang |
2005 |
Svømmeklubben S 68 |
DEN |
1:12.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
136 |
|
Regitze Gaard |
2001 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
DEN |
1:12.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
19 |
|
Julie K Rose |
2003 |
Sigma Swim Allerød |
DEN |
1:12.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
160 |
|
Cille Kirketerp |
2005 |
Svømmeklubben MK31 |
DEN |
1:17.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16-04-2021 18:01.21 |
Datahandling: WinGrodan 2.7 |
Licens til: Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tilmeldings liste |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Danish Open 2021 Stævne 1
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Taastrup Svømmehal |
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og STT |
|
|
|
|
50m |
Stævne dato: |
17. apr 2021 to 21. apr 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
50m Frisvømning Herrer |
|
|
|
|
|
|
|
|
Junior |
23.07 |
|
Magnus Westermann |
1995 |
|
Bellahøj, Danmark |
29-03-2013 |
|
|
|
22.36 |
|
Jakob S. Andkjær |
1985 |
|
Esbjerg, Danmark |
11-04-2009 |
|
|
# |
ID |
|
Navn |
Født |
Klub |
Nat |
Anmtid |
Status |
|
1 |
169 |
|
Malthe Lindeblad |
2001 |
Vejle Svømmeklub |
DEN |
22.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
67 |
|
Frederik Møller |
2002 |
Helsingør Svømmeklub |
DEN |
22.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
81 |
|
Frederik Riedel Lentz |
2001 |
Gladsaxe Svømmeklub |
DEN |
22.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
25 |
|
Jonas Nervil Kistorp |
1997 |
Lyngby Svømmeklub |
DEN |
23.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
95 |
|
Kevin Witt Christensen |
1995 |
Farum Svømmeklub |
DEN |
23.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
38 |
|
Oliver Jacobsen |
1997 |
Hvidovre Svømmeklub |
DEN |
23.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
31 |
|
Alexander Tullberg |
2003 |
Hørsholm Svømmeforening |
DEN |
23.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
100 |
|
Lasse Dall |
1997 |
Esbjerg Svømmeklub |
DEN |
23.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
68 |
|
Julius Munk |
2000 |
Helsingør Svømmeklub |
DEN |
23.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
39 |
|
Jet Li Fuhrmann |
2004 |
Hovedstadens Svømmeklub |
DEN |
24.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
168 |
|
Magnus Dyg Holme |
2002 |
Vejle Svømmeklub |
DEN |
24.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
93 |
|
Peter Vangsgaard |
2000 |
Gentofte Svømme Klub |
DEN |
24.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
10 |
|
Alfred Højberg |
2002 |
Sigma Swim Birkerød |
DEN |
24.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
57 |
|
Patrick Zakaryan Olsen |
2002 |
Horsens Svømmeklub |
DEN |
24.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
140 |
|
Kristian B Rasmussen |
2003 |
Svømmeklubben S 68 |
DEN |
24.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
109 |
|
Kasper Johnsen |
2003 |
Agfs Svømmeafdeling |
DEN |
25.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
41 |
|
Valdemar Brøns |
2003 |
Hovedstadens Svømmeklub |
DEN |
25.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
135 |
|
Rasmus Warberg |
2004 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
DEN |
25.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
124 |
|
Lawrence Langley |
2001 |
Aalborg Svømmeklub |
DEN |
25.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
115 |
|
Andreas Hougaard |
2000 |
Aalborg Svømmeklub |
DEN |
25.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16-04-2021 18:01.52 |
Datahandling: WinGrodan 2.7 |
Licens til: Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tilmeldings liste |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Danish Open 2021 Stævne 1
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Taastrup Svømmehal |
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og STT |
|
|
|
|
50m |
Stævne dato: |
17. apr 2021 to 21. apr 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
50m Frisvømning Herrer |
|
|
|
|
|
|
|
|
Junior |
23.07 |
|
Magnus Westermann |
1995 |
|
Bellahøj, Danmark |
29-03-2013 |
|
|
|
22.36 |
|
Jakob S. Andkjær |
1985 |
|
Esbjerg, Danmark |
11-04-2009 |
|
|
# |
ID |
|
Navn |
Født |
Klub |
Nat |
Anmtid |
Status |
|
1 |
169 |
|
Malthe Lindeblad |
2001 |
Vejle Svømmeklub |
DEN |
22.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
67 |
|
Frederik Møller |
2002 |
Helsingør Svømmeklub |
DEN |
22.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
81 |
|
Frederik Riedel Lentz |
2001 |
Gladsaxe Svømmeklub |
DEN |
22.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
25 |
|
Jonas Nervil Kistorp |
1997 |
Lyngby Svømmeklub |
DEN |
23.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
95 |
|
Kevin Witt Christensen |
1995 |
Farum Svømmeklub |
DEN |
23.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
38 |
|
Oliver Jacobsen |
1997 |
Hvidovre Svømmeklub |
DEN |
23.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
31 |
|
Alexander Tullberg |
2003 |
Hørsholm Svømmeforening |
DEN |
23.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
100 |
|
Lasse Dall |
1997 |
Esbjerg Svømmeklub |
DEN |
23.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
68 |
|
Julius Munk |
2000 |
Helsingør Svømmeklub |
DEN |
23.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
39 |
|
Jet Li Fuhrmann |
2004 |
Hovedstadens Svømmeklub |
DEN |
24.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
168 |
|
Magnus Dyg Holme |
2002 |
Vejle Svømmeklub |
DEN |
24.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
93 |
|
Peter Vangsgaard |
2000 |
Gentofte Svømme Klub |
DEN |
24.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
10 |
|
Alfred Højberg |
2002 |
Sigma Swim Birkerød |
DEN |
24.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
57 |
|
Patrick Zakaryan Olsen |
2002 |
Horsens Svømmeklub |
DEN |
24.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
140 |
|
Kristian B Rasmussen |
2003 |
Svømmeklubben S 68 |
DEN |
24.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
109 |
|
Kasper Johnsen |
2003 |
Agfs Svømmeafdeling |
DEN |
25.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
41 |
|
Valdemar Brøns |
2003 |
Hovedstadens Svømmeklub |
DEN |
25.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
135 |
|
Rasmus Warberg |
2004 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
DEN |
25.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
124 |
|
Lawrence Langley |
2001 |
Aalborg Svømmeklub |
DEN |
25.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
115 |
|
Andreas Hougaard |
2000 |
Aalborg Svømmeklub |
DEN |
25.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16-04-2021 18:01.52 |
Datahandling: WinGrodan 2.7 |
Licens til: Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tilmeldings liste |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Danish Open 2021 Stævne 1
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Taastrup Svømmehal |
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og STT |
|
|
|
|
50m |
Stævne dato: |
17. apr 2021 to 21. apr 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
100m Rygsvømning Damer |
|
|
|
|
|
|
|
|
Junior |
59.69 |
|
Mie Østergaard Nielsen |
1996 |
|
Bellahøj, Danmark |
24-03-2012 |
|
|
|
58.73 |
|
Mie Østergaard Nielsen |
1996 |
|
London, GBR |
19-05-2016 |
|
|
# |
ID |
|
Navn |
Født |
Klub |
Nat |
Anmtid |
Status |
|
1 |
142 |
|
Liva Palmund |
2002 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
DEN |
1:01.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
29 |
|
Julie Krøyer Svendsen |
2002 |
GTI - Ishøj |
DEN |
1:01.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
158 |
|
Karoline Sørensen |
2002 |
Thisted Svømmeklub |
DEN |
1:01.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
66 |
|
Victoria Bierre |
2000 |
Herlev Svømning |
DEN |
1:01.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
139 |
|
Sofie Hansen |
2002 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
DEN |
1:02.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
137 |
|
Sara Sylvest |
2000 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
DEN |
1:02.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
20 |
|
Julie Stampe |
2002 |
Sigma Swim Allerød |
DEN |
1:02.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
88 |
|
Kristine Nilsson Norby |
2005 |
Gentofte Svømme Klub |
DEN |
1:03.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
47 |
|
Ella Korre Stenholt |
2003 |
Hovedstadens Svømmeklub |
DEN |
1:03.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
138 |
|
Signhild Joensen |
2000 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
DEN |
1:03.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
82 |
|
Frederikke Marie Hansen |
2003 |
Gladsaxe Svømmeklub |
DEN |
1:03.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
164 |
|
Lærke Rask Sander |
2002 |
Svømmeklubben MK31 |
DEN |
1:04.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
99 |
|
Melanie Eggertsen |
2002 |
Esbjerg Svømmeklub |
DEN |
1:04.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
87 |
|
Elisabeth Sabroe Ebbesen |
2002 |
Gentofte Svømme Klub |
DEN |
1:04.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
58 |
|
Mille C. Berg |
2001 |
Horsens Svømmeklub |
DEN |
1:04.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
119 |
|
Fenja Romanski |
2005 |
Aalborg Svømmeklub |
DEN |
1:04.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
128 |
|
Alma Heyn Stage |
2004 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
DEN |
1:04.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
45 |
|
Falka Tind |
2006 |
Hovedstadens Svømmeklub |
DEN |
1:04.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
126 |
|
Schastine Tabor |
2005 |
Swim Team Taastrup |
DEN |
1:04.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
7 |
|
Katrine Bonefeld |
2004 |
Sigma Swim Birkerød |
DEN |
1:04.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
28 |
|
Amalie Wichmann Larsen |
2005 |
Køge Svømmeklub |
DEN |
1:05.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
97 |
|
Ida Jacobsen |
2005 |
Esbjerg Svømmeklub |
DEN |
1:05.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
51 |
|
Esther Else Grubert |
2003 |
Hovedstadens Svømmeklub |
DEN |
1:05.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
55 |
|
Rebecca Petersen |
2005 |
Hovedstadens Svømmeklub |
DEN |
1:05.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
48 |
|
Anna Brandt Nielsen |
1998 |
Hovedstadens Svømmeklub |
DEN |
1:06.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16-04-2021 18:01.52 |
Datahandling: WinGrodan 2.7 |
Licens til: Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tilmeldings liste |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Danish Open 2021 Stævne 1
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Taastrup Svømmehal |
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og STT |
|
|
|
|
50m |
Stævne dato: |
17. apr 2021 to 21. apr 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
100m Rygsvømning Damer |
|
|
|
|
|
|
|
|
Junior |
59.69 |
|
Mie Østergaard Nielsen |
1996 |
|
Bellahøj, Danmark |
24-03-2012 |
|
|
|
58.73 |
|
Mie Østergaard Nielsen |
1996 |
|
London, GBR |
19-05-2016 |
|
|
# |
ID |
|
Navn |
Født |
Klub |
Nat |
Anmtid |
Status |
|
1 |
142 |
|
Liva Palmund |
2002 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
DEN |
1:01.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
29 |
|
Julie Krøyer Svendsen |
2002 |
GTI - Ishøj |
DEN |
1:01.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
158 |
|
Karoline Sørensen |
2002 |
Thisted Svømmeklub |
DEN |
1:01.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
66 |
|
Victoria Bierre |
2000 |
Herlev Svømning |
DEN |
1:01.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
139 |
|
Sofie Hansen |
2002 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
DEN |
1:02.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
137 |
|
Sara Sylvest |
2000 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
DEN |
1:02.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
20 |
|
Julie Stampe |
2002 |
Sigma Swim Allerød |
DEN |
1:02.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
88 |
|
Kristine Nilsson Norby |
2005 |
Gentofte Svømme Klub |
DEN |
1:03.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
47 |
|
Ella Korre Stenholt |
2003 |
Hovedstadens Svømmeklub |
DEN |
1:03.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
138 |
|
Signhild Joensen |
2000 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
DEN |
1:03.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
82 |
|
Frederikke Marie Hansen |
2003 |
Gladsaxe Svømmeklub |
DEN |
1:03.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
164 |
|
Lærke Rask Sander |
2002 |
Svømmeklubben MK31 |
DEN |
1:04.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
99 |
|
Melanie Eggertsen |
2002 |
Esbjerg Svømmeklub |
DEN |
1:04.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
87 |
|
Elisabeth Sabroe Ebbesen |
2002 |
Gentofte Svømme Klub |
DEN |
1:04.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
58 |
|
Mille C. Berg |
2001 |
Horsens Svømmeklub |
DEN |
1:04.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
119 |
|
Fenja Romanski |
2005 |
Aalborg Svømmeklub |
DEN |
1:04.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
128 |
|
Alma Heyn Stage |
2004 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
DEN |
1:04.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
45 |
|
Falka Tind |
2006 |
Hovedstadens Svømmeklub |
DEN |
1:04.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
126 |
|
Schastine Tabor |
2005 |
Swim Team Taastrup |
DEN |
1:04.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
7 |
|
Katrine Bonefeld |
2004 |
Sigma Swim Birkerød |
DEN |
1:04.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
28 |
|
Amalie Wichmann Larsen |
2005 |
Køge Svømmeklub |
DEN |
1:05.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
97 |
|
Ida Jacobsen |
2005 |
Esbjerg Svømmeklub |
DEN |
1:05.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
51 |
|
Esther Else Grubert |
2003 |
Hovedstadens Svømmeklub |
DEN |
1:05.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
55 |
|
Rebecca Petersen |
2005 |
Hovedstadens Svømmeklub |
DEN |
1:05.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
48 |
|
Anna Brandt Nielsen |
1998 |
Hovedstadens Svømmeklub |
DEN |
1:06.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16-04-2021 18:01.52 |
Datahandling: WinGrodan 2.7 |
Licens til: Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tilmeldings liste |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Danish Open 2021 Stævne 1
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Taastrup Svømmehal |
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og STT |
|
|
|
|
50m |
Stævne dato: |
17. apr 2021 to 21. apr 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
200m Brystsvømning Herrer |
|
|
|
|
|
|
|
|
Junior |
2:15.72 |
|
Chris Christensen |
1988 |
|
Palma, Spanien |
09-07-2006 |
|
|
|
2:11.41 |
|
Chris Christensen |
1988 |
|
Rom, Italien |
30-07-2009 |
|
|
# |
ID |
|
Navn |
Født |
Klub |
Nat |
Anmtid |
Status |
|
1 |
130 |
|
Jacob M. Jørgensen |
1997 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
DEN |
2:13.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
134 |
|
Mathias Christensen |
2004 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
DEN |
2:17.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
171 |
|
Oliver Hallenborg |
2002 |
H2Odense |
DEN |
2:18.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
114 |
|
Aksel Skrydstrup |
2001 |
Aalborg Svømmeklub |
DEN |
2:18.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
18 |
|
Joakim Brønnum |
1997 |
Sigma Swim Allerød |
DEN |
2:20.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
151 |
|
Mikkel S. Hansen |
2000 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
DEN |
2:20.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
78 |
|
Frederik Junker Neldeberg |
2000 |
Helsinge Svømmeklub |
DEN |
2:21.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
8 |
|
Tobias Rosengaard |
2005 |
Sigma Swim Birkerød |
DEN |
2:22.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
33 |
|
Asger Væver Hartvig |
2002 |
Hørsholm Svømmeforening |
DEN |
2:23.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
59 |
|
Mikkel Thagaard Jakobsen |
2000 |
Holstebro Svømme Club |
DEN |
2:24.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
34 |
|
Ulrik Blach Petersen |
2001 |
Hørsholm Svømmeforening |
DEN |
2:24.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16-04-2021 18:01.52 |
Datahandling: WinGrodan 2.7 |
Licens til: Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tilmeldings liste |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Danish Open 2021 Stævne 1
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Taastrup Svømmehal |
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og STT |
|
|
|
|
50m |
Stævne dato: |
17. apr 2021 to 21. apr 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
200m Brystsvømning Herrer |
|
|
|
|
|
|
|
|
Junior |
2:15.72 |
|
Chris Christensen |
1988 |
|
Palma, Spanien |
09-07-2006 |
|
|
|
2:11.41 |
|
Chris Christensen |
1988 |
|
Rom, Italien |
30-07-2009 |
|
|
# |
ID |
|
Navn |
Født |
Klub |
Nat |
Anmtid |
Status |
|
1 |
130 |
|
Jacob M. Jørgensen |
1997 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
DEN |
2:13.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
134 |
|
Mathias Christensen |
2004 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
DEN |
2:17.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
171 |
|
Oliver Hallenborg |
2002 |
H2Odense |
DEN |
2:18.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
114 |
|
Aksel Skrydstrup |
2001 |
Aalborg Svømmeklub |
DEN |
2:18.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
18 |
|
Joakim Brønnum |
1997 |
Sigma Swim Allerød |
DEN |
2:20.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
151 |
|
Mikkel S. Hansen |
2000 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
DEN |
2:20.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
78 |
|
Frederik Junker Neldeberg |
2000 |
Helsinge Svømmeklub |
DEN |
2:21.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
8 |
|
Tobias Rosengaard |
2005 |
Sigma Swim Birkerød |
DEN |
2:22.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
33 |
|
Asger Væver Hartvig |
2002 |
Hørsholm Svømmeforening |
DEN |
2:23.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
59 |
|
Mikkel Thagaard Jakobsen |
2000 |
Holstebro Svømme Club |
DEN |
2:24.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
34 |
|
Ulrik Blach Petersen |
2001 |
Hørsholm Svømmeforening |
DEN |
2:24.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16-04-2021 18:01.52 |
Datahandling: WinGrodan 2.7 |
Licens til: Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tilmeldings liste |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Danish Open 2021 Stævne 1
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Taastrup Svømmehal |
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og STT |
|
|
|
|
50m |
Stævne dato: |
17. apr 2021 to 21. apr 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
400m Medley Damer |
|
|
|
|
|
|
|
|
Junior |
4:48.17 |
|
Katrine Bukh Villesen |
2000 |
|
Wien, Østrig |
26-05-2017 |
|
|
|
4:38.20 |
|
Julie Hjorth-Hansen |
1984 |
|
Rom, Italien |
02-08-2009 |
|
|
# |
ID |
|
Navn |
Født |
Klub |
Nat |
Anmtid |
Status |
|
1 |
15 |
|
Mia Steen Duus |
2001 |
Sigma Swim Birkerød |
DEN |
4:47.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
61 |
|
Helena Rosendahl Bach |
2000 |
Holstebro Svømme Club |
DEN |
4:49.02 |
|
LAT |
|
|
|
|
|
3 |
44 |
|
Josefine Zebitz |
2004 |
Hovedstadens Svømmeklub |
DEN |
4:57.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
54 |
|
Sofie Maagøe |
2003 |
Hovedstadens Svømmeklub |
DEN |
4:58.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
56 |
|
Emilie Krog |
2002 |
Hovedstadens Svømmeklub |
DEN |
4:58.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
123 |
|
Karoline Kjelstrup |
2006 |
Aalborg Svømmeklub |
DEN |
4:59.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
108 |
|
Mia Borgensgaard |
2003 |
Agfs Svømmeafdeling |
DEN |
5:02.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
46 |
|
Ofelia Vejsager Nøddekær |
2005 |
Hovedstadens Svømmeklub |
DEN |
5:06.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
52 |
|
Victoria Vorm |
2001 |
Hovedstadens Svømmeklub |
DEN |
5:09.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16-04-2021 18:01.52 |
Datahandling: WinGrodan 2.7 |
Licens til: Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tilmeldings liste |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Danish Open 2021 Stævne 1
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Taastrup Svømmehal |
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og STT |
|
|
|
|
50m |
Stævne dato: |
17. apr 2021 to 21. apr 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
1500m Frisvømning Herrer |
|
|
|
|
|
|
|
|
Junior |
15:10.88 |
|
|
2000 |
|
Helsinki, Finland |
05-07-2018 |
|
|
|
14:47.75 |
|
|
2000 |
|
Gwangju, Sydkorea |
27-07-2019 |
|
|
# |
ID |
|
Navn |
Født |
Klub |
Nat |
Anmtid |
Status |
|
1 |
23 |
|
Frederik Lindholm |
2004 |
Lyseng IF |
DEN |
16:00.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
165 |
|
Alexander L. Bjørn |
2003 |
Vejle Svømmeklub |
DEN |
16:10.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16-04-2021 18:01.53 |
Datahandling: WinGrodan 2.7 |
Licens til: Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tilmeldings liste |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Danish Open 2021 Stævne 1
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Taastrup Svømmehal |
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og STT |
|
|
|
|
50m |
Stævne dato: |
17. apr 2021 to 21. apr 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
50m Brystsvømning Damer |
|
|
|
|
|
|
|
|
Junior |
31.70 |
|
Thea Blomsterberg |
2002 |
|
Budapest, Ungarn |
20-08-2019 |
|
|
|
30.57 |
|
Rikke Møller Pedersen |
1989 |
|
Barcelona, Spanien |
03-08-2013 |
|
|
# |
ID |
|
Navn |
Født |
Klub |
Nat |
Anmtid |
Status |
|
1 |
162 |
|
Josefine B. Pedersen |
1999 |
Svømmeklubben MK31 |
DEN |
31.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
106 |
|
Matilde Schrøder |
1996 |
Berns Swim Team |
DEN |
31.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
172 |
|
Christina Nothdurfter |
1994 |
Farum Svømmeklub |
DEN |
32.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
16 |
|
Thea Blomsterberg |
2002 |
Sigma Swim Birkerød |
DEN |
32.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
91 |
|
Clara Rybak-Andersen |
2003 |
Gentofte Svømme Klub |
DEN |
32.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
49 |
|
Anna Wermuth |
1996 |
Hovedstadens Svømmeklub |
DEN |
32.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
126 |
|
Schastine Tabor |
2005 |
Swim Team Taastrup |
DEN |
32.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
103 |
|
Astrid Nielsen |
2002 |
Esbjerg Svømmeklub |
DEN |
32.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
141 |
|
Anna Munk Fuglsang |
2005 |
Svømmeklubben S 68 |
DEN |
32.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
146 |
|
Josephine Kruse |
2002 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
DEN |
33.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
84 |
|
Sara Damkjær Bartels |
2004 |
Gladsaxe Svømmeklub |
DEN |
33.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
149 |
|
Mathilda Hyldal Jung |
2004 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
DEN |
33.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
107 |
|
Laura Fogh |
2003 |
Agfs Svømmeafdeling |
DEN |
33.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
145 |
|
Emilie Nyegaard |
2001 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
DEN |
33.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
161 |
|
Johanna Berthelsen |
2000 |
Svømmeklubben MK31 |
DEN |
33.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
112 |
|
Julie D. Hald |
1996 |
Agfs Svømmeafdeling |
DEN |
34.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
37 |
|
Frederikke Mertins |
2000 |
Hvidovre Svømmeklub |
DEN |
34.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16-04-2021 18:01.53 |
Datahandling: WinGrodan 2.7 |
Licens til: Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tilmeldings liste |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Danish Open 2021 Stævne 1
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Taastrup Svømmehal |
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og STT |
|
|
|
|
50m |
Stævne dato: |
17. apr 2021 to 21. apr 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
50m Brystsvømning Damer |
|
|
|
|
|
|
|
|
Junior |
31.70 |
|
Thea Blomsterberg |
2002 |
|
Budapest, Ungarn |
20-08-2019 |
|
|
|
30.57 |
|
Rikke Møller Pedersen |
1989 |
|
Barcelona, Spanien |
03-08-2013 |
|
|
# |
ID |
|
Navn |
Født |
Klub |
Nat |
Anmtid |
Status |
|
1 |
162 |
|
Josefine B. Pedersen |
1999 |
Svømmeklubben MK31 |
DEN |
31.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
106 |
|
Matilde Schrøder |
1996 |
Berns Swim Team |
DEN |
31.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
172 |
|
Christina Nothdurfter |
1994 |
Farum Svømmeklub |
DEN |
32.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
16 |
|
Thea Blomsterberg |
2002 |
Sigma Swim Birkerød |
DEN |
32.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
91 |
|
Clara Rybak-Andersen |
2003 |
Gentofte Svømme Klub |
DEN |
32.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
49 |
|
Anna Wermuth |
1996 |
Hovedstadens Svømmeklub |
DEN |
32.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
126 |
|
Schastine Tabor |
2005 |
Swim Team Taastrup |
DEN |
32.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
103 |
|
Astrid Nielsen |
2002 |
Esbjerg Svømmeklub |
DEN |
32.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
141 |
|
Anna Munk Fuglsang |
2005 |
Svømmeklubben S 68 |
DEN |
32.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
146 |
|
Josephine Kruse |
2002 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
DEN |
33.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
84 |
|
Sara Damkjær Bartels |
2004 |
Gladsaxe Svømmeklub |
DEN |
33.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
149 |
|
Mathilda Hyldal Jung |
2004 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
DEN |
33.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
107 |
|
Laura Fogh |
2003 |
Agfs Svømmeafdeling |
DEN |
33.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
145 |
|
Emilie Nyegaard |
2001 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
DEN |
33.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
161 |
|
Johanna Berthelsen |
2000 |
Svømmeklubben MK31 |
DEN |
33.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
112 |
|
Julie D. Hald |
1996 |
Agfs Svømmeafdeling |
DEN |
34.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
37 |
|
Frederikke Mertins |
2000 |
Hvidovre Svømmeklub |
DEN |
34.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16-04-2021 18:01.53 |
Datahandling: WinGrodan 2.7 |
Licens til: Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tilmeldings liste |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Danish Open 2021 Stævne 1
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Taastrup Svømmehal |
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og STT |
|
|
|
|
50m |
Stævne dato: |
17. apr 2021 to 21. apr 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
200m Frisvømning Herrer |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1:49.46 |
|
Frederik Siem Pedersen |
1991 |
|
Prag, Tjekkiet |
12-07-2009 |
|
|
|
1:46.94 |
|
Mads Glæsner |
1988 |
|
Esbjerg, Danmark |
09-04-2009 |
|
|
# |
ID |
|
Navn |
Født |
Klub |
Nat |
Anmtid |
Status |
|
1 |
98 |
|
Mikkel Gadgaard |
1999 |
Esbjerg Svømmeklub |
DEN |
1:49.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
154 |
|
Christoffer H. Andersen |
2002 |
Søllerød Svømmeklub |
DEN |
1:49.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
166 |
|
Andreas Hansen |
2000 |
Vejle Svømmeklub |
DEN |
1:49.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
24 |
|
Oskar Lindholm |
2001 |
Lyseng IF |
DEN |
1:50.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
111 |
|
Christian L H Frederiksen |
2001 |
Agfs Svømmeafdeling |
DEN |
1:51.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
122 |
|
Nicolas Blanch |
1997 |
Aalborg Svømmeklub |
DEN |
1:51.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
127 |
|
Marcus Krøyer Svendsen |
1997 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
DEN |
1:51.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
41 |
|
Valdemar Brøns |
2003 |
Hovedstadens Svømmeklub |
DEN |
1:52.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
39 |
|
Jet Li Fuhrmann |
2004 |
Hovedstadens Svømmeklub |
DEN |
1:52.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
64 |
|
Christopher H. Brown |
2002 |
Holbæk Svømme Klub |
DEN |
1:52.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
79 |
|
Alfred August Grubert |
2001 |
Gladsaxe Svømmeklub |
DEN |
1:53.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
10 |
|
Alfred Højberg |
2002 |
Sigma Swim Birkerød |
DEN |
1:53.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
102 |
|
Jakob Mose |
2000 |
Esbjerg Svømmeklub |
DEN |
1:53.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
133 |
|
Jonas M. Jørgensen |
2001 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
DEN |
1:53.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
31 |
|
Alexander Tullberg |
2003 |
Hørsholm Svømmeforening |
DEN |
1:54.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
23 |
|
Frederik Lindholm |
2004 |
Lyseng IF |
DEN |
1:54.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
168 |
|
Magnus Dyg Holme |
2002 |
Vejle Svømmeklub |
DEN |
1:54.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
6 |
|
Alexander Vergereau |
2004 |
Sigma Swim Birkerød |
DEN |
1:54.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
147 |
|
Lasse Darlem Brandt |
2003 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
DEN |
1:54.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
42 |
|
Gabriel Elmedyb |
2004 |
Hovedstadens Svømmeklub |
DEN |
1:54.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
22 |
|
Anton Borg Hjort |
2000 |
Lyseng IF |
DEN |
1:58.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17-04-2021 17:06.12 |
Datahandling: WinGrodan 2.7 |
Licens til: Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tilmeldings liste |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Danish Open 2021 Stævne 1
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Taastrup Svømmehal |
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og STT |
|
|
|
|
50m |
Stævne dato: |
17. apr 2021 to 21. apr 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
200m Frisvømning Herrer |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1:49.46 |
|
Frederik Siem Pedersen |
1991 |
|
Prag, Tjekkiet |
12-07-2009 |
|
|
|
1:46.94 |
|
Mads Glæsner |
1988 |
|
Esbjerg, Danmark |
09-04-2009 |
|
|
# |
ID |
|
Navn |
Født |
Klub |
Nat |
Anmtid |
Status |
|
1 |
98 |
|
Mikkel Gadgaard |
1999 |
Esbjerg Svømmeklub |
DEN |
1:49.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
154 |
|
Christoffer H. Andersen |
2002 |
Søllerød Svømmeklub |
DEN |
1:49.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
166 |
|
Andreas Hansen |
2000 |
Vejle Svømmeklub |
DEN |
1:49.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
24 |
|
Oskar Lindholm |
2001 |
Lyseng IF |
DEN |
1:50.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
111 |
|
Christian L H Frederiksen |
2001 |
Agfs Svømmeafdeling |
DEN |
1:51.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
122 |
|
Nicolas Blanch |
1997 |
Aalborg Svømmeklub |
DEN |
1:51.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
127 |
|
Marcus Krøyer Svendsen |
1997 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
DEN |
1:51.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
41 |
|
Valdemar Brøns |
2003 |
Hovedstadens Svømmeklub |
DEN |
1:52.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
39 |
|
Jet Li Fuhrmann |
2004 |
Hovedstadens Svømmeklub |
DEN |
1:52.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
64 |
|
Christopher H. Brown |
2002 |
Holbæk Svømme Klub |
DEN |
1:52.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
79 |
|
Alfred August Grubert |
2001 |
Gladsaxe Svømmeklub |
DEN |
1:53.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
10 |
|
Alfred Højberg |
2002 |
Sigma Swim Birkerød |
DEN |
1:53.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
102 |
|
Jakob Mose |
2000 |
Esbjerg Svømmeklub |
DEN |
1:53.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
133 |
|
Jonas M. Jørgensen |
2001 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
DEN |
1:53.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
31 |
|
Alexander Tullberg |
2003 |
Hørsholm Svømmeforening |
DEN |
1:54.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
23 |
|
Frederik Lindholm |
2004 |
Lyseng IF |
DEN |
1:54.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
168 |
|
Magnus Dyg Holme |
2002 |
Vejle Svømmeklub |
DEN |
1:54.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
6 |
|
Alexander Vergereau |
2004 |
Sigma Swim Birkerød |
DEN |
1:54.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
147 |
|
Lasse Darlem Brandt |
2003 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
DEN |
1:54.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
42 |
|
Gabriel Elmedyb |
2004 |
Hovedstadens Svømmeklub |
DEN |
1:54.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
22 |
|
Anton Borg Hjort |
2000 |
Lyseng IF |
DEN |
1:58.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17-04-2021 17:06.12 |
Datahandling: WinGrodan 2.7 |
Licens til: Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tilmeldings liste |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Danish Open 2021 Stævne 1
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Taastrup Svømmehal |
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og STT |
|
|
|
|
50m |
Stævne dato: |
17. apr 2021 to 21. apr 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
100m Frisvømning Damer |
|
|
|
|
|
|
|
|
Junior |
55.10 |
|
Mie Østergaard Nielsen |
1996 |
|
Bellahøj, Danmark |
23-03-2012 |
|
|
|
52.69 |
|
Pernille Blume |
1994 |
|
Budapest Ungarn |
30-07-2017 |
|
|
# |
ID |
|
Navn |
Født |
Klub |
Nat |
Anmtid |
Status |
|
1 |
153 |
|
Signe Bro |
1999 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
DEN |
53.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
1 |
|
Julie Kepp Jensen |
2000 |
A6 JGI-Swim |
DEN |
54.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
77 |
|
Emily Gantriis |
1999 |
Helsinge Svømmeklub |
DEN |
56.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
121 |
|
Snæfridur Sol |
2000 |
Aalborg Svømmeklub |
DEN |
56.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
158 |
|
Karoline Sørensen |
2002 |
Thisted Svømmeklub |
DEN |
56.78 |
|
LAT |
|
|
|
|
|
6 |
87 |
|
Elisabeth Sabroe Ebbesen |
2002 |
Gentofte Svømme Klub |
DEN |
56.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
29 |
|
Julie Krøyer Svendsen |
2002 |
GTI - Ishøj |
DEN |
57.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
53 |
|
Johanne Hingebjerg |
2002 |
Hovedstadens Svømmeklub |
DEN |
57.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
148 |
|
Liva Stjernholm |
2004 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
DEN |
57.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
27 |
|
Naya Modin Thomsen |
2003 |
Køge Svømmeklub |
DEN |
57.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
155 |
|
Maj Howardsen |
1997 |
Søllerød Svømmeklub |
DEN |
58.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
116 |
|
Camilla Brøgger-Andersen |
2002 |
Aalborg Svømmeklub |
DEN |
58.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
4 |
|
Helena V. Elling |
2000 |
Silkeborg Svømmeklub |
DEN |
58.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
76 |
|
Freja Stenbæksgaard |
2003 |
Helsingør Svømmeklub |
DEN |
59.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
74 |
|
Mathilde Maria Thorsen |
2004 |
Helsingør Svømmeklub |
DEN |
59.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
173 |
|
Sofia Altoft |
1998 |
Farum Svømmeklub |
DEN |
59.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
170 |
|
Sofie Theophil Petersen |
2003 |
Vejle Svømmeklub |
DEN |
59.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
160 |
|
Cille Kirketerp |
2005 |
Svømmeklubben MK31 |
DEN |
59.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
82 |
|
Frederikke Marie Hansen |
2003 |
Gladsaxe Svømmeklub |
DEN |
1:01.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
97 |
|
Ida Jacobsen |
2005 |
Esbjerg Svømmeklub |
DEN |
1:02.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16-04-2021 18:01.53 |
Datahandling: WinGrodan 2.7 |
Licens til: Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tilmeldings liste |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Danish Open 2021 Stævne 1
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Taastrup Svømmehal |
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og STT |
|
|
|
|
50m |
Stævne dato: |
17. apr 2021 to 21. apr 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
100m Frisvømning Damer |
|
|
|
|
|
|
|
|
Junior |
55.10 |
|
Mie Østergaard Nielsen |
1996 |
|
Bellahøj, Danmark |
23-03-2012 |
|
|
|
52.69 |
|
Pernille Blume |
1994 |
|
Budapest Ungarn |
30-07-2017 |
|
|
# |
ID |
|
Navn |
Født |
Klub |
Nat |
Anmtid |
Status |
|
1 |
153 |
|
Signe Bro |
1999 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
DEN |
53.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
1 |
|
Julie Kepp Jensen |
2000 |
A6 JGI-Swim |
DEN |
54.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
77 |
|
Emily Gantriis |
1999 |
Helsinge Svømmeklub |
DEN |
56.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
121 |
|
Snæfridur Sol |
2000 |
Aalborg Svømmeklub |
DEN |
56.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
158 |
|
Karoline Sørensen |
2002 |
Thisted Svømmeklub |
DEN |
56.78 |
|
LAT |
|
|
|
|
|
6 |
87 |
|
Elisabeth Sabroe Ebbesen |
2002 |
Gentofte Svømme Klub |
DEN |
56.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
29 |
|
Julie Krøyer Svendsen |
2002 |
GTI - Ishøj |
DEN |
57.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
53 |
|
Johanne Hingebjerg |
2002 |
Hovedstadens Svømmeklub |
DEN |
57.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
148 |
|
Liva Stjernholm |
2004 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
DEN |
57.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
27 |
|
Naya Modin Thomsen |
2003 |
Køge Svømmeklub |
DEN |
57.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
155 |
|
Maj Howardsen |
1997 |
Søllerød Svømmeklub |
DEN |
58.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
116 |
|
Camilla Brøgger-Andersen |
2002 |
Aalborg Svømmeklub |
DEN |
58.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
4 |
|
Helena V. Elling |
2000 |
Silkeborg Svømmeklub |
DEN |
58.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
76 |
|
Freja Stenbæksgaard |
2003 |
Helsingør Svømmeklub |
DEN |
59.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
74 |
|
Mathilde Maria Thorsen |
2004 |
Helsingør Svømmeklub |
DEN |
59.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
173 |
|
Sofia Altoft |
1998 |
Farum Svømmeklub |
DEN |
59.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
170 |
|
Sofie Theophil Petersen |
2003 |
Vejle Svømmeklub |
DEN |
59.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
160 |
|
Cille Kirketerp |
2005 |
Svømmeklubben MK31 |
DEN |
59.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
82 |
|
Frederikke Marie Hansen |
2003 |
Gladsaxe Svømmeklub |
DEN |
1:01.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
97 |
|
Ida Jacobsen |
2005 |
Esbjerg Svømmeklub |
DEN |
1:02.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16-04-2021 18:01.53 |
Datahandling: WinGrodan 2.7 |
Licens til: Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tilmeldings liste |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Danish Open 2021 Stævne 1
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Taastrup Svømmehal |
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og STT |
|
|
|
|
50m |
Stævne dato: |
17. apr 2021 to 21. apr 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
100m Rygsvømning Herrer |
|
|
|
|
|
|
|
|
Junior |
56.27 |
|
Daniel Skaaning |
1993 |
|
Bellahøj, Danmark |
30-03-2011 |
|
|
|
54.41 |
|
Mathias Gydesen |
1988 |
|
Indianapolis, Indian |
31-03-2012 |
|
|
# |
ID |
|
Navn |
Født |
Klub |
Nat |
Anmtid |
Status |
|
1 |
69 |
|
Nicklas Östman Pedersen |
2002 |
Helsingør Svømmeklub |
DEN |
55.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
131 |
|
Jakob Strunge Nissen |
2002 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
DEN |
55.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
109 |
|
Kasper Johnsen |
2003 |
Agfs Svømmeafdeling |
DEN |
55.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
110 |
|
Sofus Bolwig Balladone |
2002 |
Agfs Svømmeafdeling |
DEN |
55.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
60 |
|
Rasmus Nørfjand |
2000 |
Holstebro Svømme Club |
DEN |
56.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
13 |
|
Luccas Dam Brenner |
2001 |
Sigma Swim Birkerød |
DEN |
56.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
3 |
|
Markus Kjeldsen |
2000 |
Silkeborg Svømmeklub |
DEN |
56.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
129 |
|
Casper Puggaard |
2005 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
DEN |
56.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
57 |
|
Patrick Zakaryan Olsen |
2002 |
Horsens Svømmeklub |
DEN |
56.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
150 |
|
Mikkel Hjelm |
2003 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
DEN |
56.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
135 |
|
Rasmus Warberg |
2004 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
DEN |
56.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
26 |
|
Gustav Jørgensen |
2000 |
Køge Svømmeklub |
DEN |
57.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
140 |
|
Kristian B Rasmussen |
2003 |
Svømmeklubben S 68 |
DEN |
57.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
101 |
|
Jonas Kjær |
2003 |
Esbjerg Svømmeklub |
DEN |
57.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
36 |
|
Jakob Bjerre Eriksen |
2000 |
Hørsholm Svømmeforening |
DEN |
57.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
43 |
|
Mads Møller |
2005 |
Hovedstadens Svømmeklub |
DEN |
58.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
152 |
|
Silas Waterval |
2004 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
DEN |
59.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16-04-2021 18:01.53 |
Datahandling: WinGrodan 2.7 |
Licens til: Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tilmeldings liste |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Danish Open 2021 Stævne 1
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Taastrup Svømmehal |
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og STT |
|
|
|
|
50m |
Stævne dato: |
17. apr 2021 to 21. apr 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
100m Rygsvømning Herrer |
|
|
|
|
|
|
|
|
Junior |
56.27 |
|
Daniel Skaaning |
1993 |
|
Bellahøj, Danmark |
30-03-2011 |
|
|
|
54.41 |
|
Mathias Gydesen |
1988 |
|
Indianapolis, Indian |
31-03-2012 |
|
|
# |
ID |
|
Navn |
Født |
Klub |
Nat |
Anmtid |
Status |
|
1 |
69 |
|
Nicklas Östman Pedersen |
2002 |
Helsingør Svømmeklub |
DEN |
55.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
131 |
|
Jakob Strunge Nissen |
2002 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
DEN |
55.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
109 |
|
Kasper Johnsen |
2003 |
Agfs Svømmeafdeling |
DEN |
55.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
110 |
|
Sofus Bolwig Balladone |
2002 |
Agfs Svømmeafdeling |
DEN |
55.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
60 |
|
Rasmus Nørfjand |
2000 |
Holstebro Svømme Club |
DEN |
56.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
13 |
|
Luccas Dam Brenner |
2001 |
Sigma Swim Birkerød |
DEN |
56.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
3 |
|
Markus Kjeldsen |
2000 |
Silkeborg Svømmeklub |
DEN |
56.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
129 |
|
Casper Puggaard |
2005 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
DEN |
56.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
57 |
|
Patrick Zakaryan Olsen |
2002 |
Horsens Svømmeklub |
DEN |
56.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
150 |
|
Mikkel Hjelm |
2003 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
DEN |
56.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
135 |
|
Rasmus Warberg |
2004 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
DEN |
56.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
26 |
|
Gustav Jørgensen |
2000 |
Køge Svømmeklub |
DEN |
57.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
140 |
|
Kristian B Rasmussen |
2003 |
Svømmeklubben S 68 |
DEN |
57.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
101 |
|
Jonas Kjær |
2003 |
Esbjerg Svømmeklub |
DEN |
57.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
36 |
|
Jakob Bjerre Eriksen |
2000 |
Hørsholm Svømmeforening |
DEN |
57.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
43 |
|
Mads Møller |
2005 |
Hovedstadens Svømmeklub |
DEN |
58.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
152 |
|
Silas Waterval |
2004 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
DEN |
59.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16-04-2021 18:01.53 |
Datahandling: WinGrodan 2.7 |
Licens til: Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tilmeldings liste |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Danish Open 2021 Stævne 1
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Taastrup Svømmehal |
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og STT |
|
|
|
|
50m |
Stævne dato: |
17. apr 2021 to 21. apr 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
50m Butterfly Damer |
|
|
|
|
|
|
|
|
Junior |
26.92 |
|
Julie Kepp Jensen |
2000 |
|
Bellahøj, Danmark |
02-04-2017 |
|
|
|
25.24 |
|
Jeanette Ottesen |
1987 |
|
Barcelona, Spanien |
03-08-2013 |
|
|
# |
ID |
|
Navn |
Født |
Klub |
Nat |
Anmtid |
Status |
|
1 |
159 |
|
Emilie Beckmann |
1997 |
GTI - Tune I.F. |
DEN |
25.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
96 |
|
Jeanette Ottesen |
1987 |
Farum Svømmeklub |
DEN |
25.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
86 |
|
Amalie Mikkelsen |
1997 |
Gladsaxe Svømmeklub |
DEN |
26.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
12 |
|
Caroline Erichsen |
1998 |
Sigma Swim Birkerød |
DEN |
26.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
163 |
|
Sofie Bruun Høvring |
2004 |
Svømmeklubben MK31 |
DEN |
27.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
72 |
|
Alma Bendix Dahl |
2005 |
Helsingør Svømmeklub |
DEN |
27.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
136 |
|
Regitze Gaard |
2001 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
DEN |
28.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
32 |
|
Anne Føyn |
2002 |
Hørsholm Svømmeforening |
DEN |
28.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
2 |
|
Andrea Paaske |
2001 |
A6 JGI-Swim |
DEN |
28.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
92 |
|
Cecilie Carøe Helmark |
2005 |
Gentofte Svømme Klub |
DEN |
28.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
120 |
|
Lisa Rijkhoff |
2001 |
Aalborg Svømmeklub |
DEN |
28.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
104 |
|
Sofie A. Wolf |
2006 |
Esbjerg Svømmeklub |
DEN |
28.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
73 |
|
Mathilde Menck Nielsen |
2002 |
Helsingør Svømmeklub |
DEN |
28.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
167 |
|
Line J. V. Hededal |
2001 |
Vejle Svømmeklub |
DEN |
28.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
117 |
|
Camilla Nørgaard Frost |
2005 |
Aalborg Svømmeklub |
DEN |
28.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
89 |
|
Asta Poulsen Dolan |
2004 |
Gentofte Svømme Klub |
DEN |
28.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
118 |
|
Cecilie Nørgaard Frost |
2005 |
Aalborg Svømmeklub |
DEN |
29.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
99 |
|
Melanie Eggertsen |
2002 |
Esbjerg Svømmeklub |
DEN |
29.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
164 |
|
Lærke Rask Sander |
2002 |
Svømmeklubben MK31 |
DEN |
29.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16-04-2021 18:01.54 |
Datahandling: WinGrodan 2.7 |
Licens til: Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tilmeldings liste |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Danish Open 2021 Stævne 1
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Taastrup Svømmehal |
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og STT |
|
|
|
|
50m |
Stævne dato: |
17. apr 2021 to 21. apr 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
50m Butterfly Damer |
|
|
|
|
|
|
|
|
Junior |
26.92 |
|
Julie Kepp Jensen |
2000 |
|
Bellahøj, Danmark |
02-04-2017 |
|
|
|
25.24 |
|
Jeanette Ottesen |
1987 |
|
Barcelona, Spanien |
03-08-2013 |
|
|
# |
ID |
|
Navn |
Født |
Klub |
Nat |
Anmtid |
Status |
|
1 |
159 |
|
Emilie Beckmann |
1997 |
GTI - Tune I.F. |
DEN |
25.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
96 |
|
Jeanette Ottesen |
1987 |
Farum Svømmeklub |
DEN |
25.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
86 |
|
Amalie Mikkelsen |
1997 |
Gladsaxe Svømmeklub |
DEN |
26.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
12 |
|
Caroline Erichsen |
1998 |
Sigma Swim Birkerød |
DEN |
26.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
163 |
|
Sofie Bruun Høvring |
2004 |
Svømmeklubben MK31 |
DEN |
27.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
72 |
|
Alma Bendix Dahl |
2005 |
Helsingør Svømmeklub |
DEN |
27.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
136 |
|
Regitze Gaard |
2001 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
DEN |
28.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
32 |
|
Anne Føyn |
2002 |
Hørsholm Svømmeforening |
DEN |
28.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
2 |
|
Andrea Paaske |
2001 |
A6 JGI-Swim |
DEN |
28.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
92 |
|
Cecilie Carøe Helmark |
2005 |
Gentofte Svømme Klub |
DEN |
28.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
120 |
|
Lisa Rijkhoff |
2001 |
Aalborg Svømmeklub |
DEN |
28.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
104 |
|
Sofie A. Wolf |
2006 |
Esbjerg Svømmeklub |
DEN |
28.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
73 |
|
Mathilde Menck Nielsen |
2002 |
Helsingør Svømmeklub |
DEN |
28.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
167 |
|
Line J. V. Hededal |
2001 |
Vejle Svømmeklub |
DEN |
28.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
117 |
|
Camilla Nørgaard Frost |
2005 |
Aalborg Svømmeklub |
DEN |
28.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
89 |
|
Asta Poulsen Dolan |
2004 |
Gentofte Svømme Klub |
DEN |
28.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
118 |
|
Cecilie Nørgaard Frost |
2005 |
Aalborg Svømmeklub |
DEN |
29.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
99 |
|
Melanie Eggertsen |
2002 |
Esbjerg Svømmeklub |
DEN |
29.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
164 |
|
Lærke Rask Sander |
2002 |
Svømmeklubben MK31 |
DEN |
29.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16-04-2021 18:01.54 |
Datahandling: WinGrodan 2.7 |
Licens til: Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tilmeldings liste |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Danish Open 2021 Stævne 1
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Taastrup Svømmehal |
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og STT |
|
|
|
|
50m |
Stævne dato: |
17. apr 2021 to 21. apr 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
200m Medley Herrer |
|
|
|
|
|
|
|
|
Junior |
2:03.49 |
|
Daniel Skaaning |
1993 |
|
Bellahøj, Danmark |
28-06-2011 |
|
|
|
2:00.69 |
|
Daniel Skaaning |
1993 |
|
Stockholm, Sverige |
15-04-2019 |
|
|
# |
ID |
|
Navn |
Født |
Klub |
Nat |
Anmtid |
Status |
|
1 |
90 |
|
Lucas Bruun Strøbek |
2001 |
Gentofte Svømme Klub |
DEN |
2:02.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
130 |
|
Jacob M. Jørgensen |
1997 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
DEN |
2:02.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
17 |
|
Arthur Dalén Ellegaard |
2001 |
Sigma Swim Allerød |
DEN |
2:03.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
143 |
|
Gustav Klit Stjernholm |
2002 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
DEN |
2:04.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
134 |
|
Mathias Christensen |
2004 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
DEN |
2:05.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
63 |
|
David Arneskov |
2002 |
Holbæk Svømme Klub |
DEN |
2:06.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
151 |
|
Mikkel S. Hansen |
2000 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
DEN |
2:08.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
59 |
|
Mikkel Thagaard Jakobsen |
2000 |
Holstebro Svømme Club |
DEN |
2:08.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
144 |
|
Kasper Bonnichsen |
2002 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
DEN |
2:09.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
105 |
|
Elias Marius Elsgaard |
2004 |
Esbjerg Svømmeklub |
DEN |
2:10.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
80 |
|
Christian Crone |
2001 |
Gladsaxe Svømmeklub |
DEN |
2:21.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16-04-2021 18:01.54 |
Datahandling: WinGrodan 2.7 |
Licens til: Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tilmeldings liste |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Danish Open 2021 Stævne 1
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Taastrup Svømmehal |
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og STT |
|
|
|
|
50m |
Stævne dato: |
17. apr 2021 to 21. apr 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
200m Medley Herrer |
|
|
|
|
|
|
|
|
Junior |
2:03.49 |
|
Daniel Skaaning |
1993 |
|
Bellahøj, Danmark |
28-06-2011 |
|
|
|
2:00.69 |
|
Daniel Skaaning |
1993 |
|
Stockholm, Sverige |
15-04-2019 |
|
|
# |
ID |
|
Navn |
Født |
Klub |
Nat |
Anmtid |
Status |
|
1 |
90 |
|
Lucas Bruun Strøbek |
2001 |
Gentofte Svømme Klub |
DEN |
2:02.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
130 |
|
Jacob M. Jørgensen |
1997 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
DEN |
2:02.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
17 |
|
Arthur Dalén Ellegaard |
2001 |
Sigma Swim Allerød |
DEN |
2:03.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
143 |
|
Gustav Klit Stjernholm |
2002 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
DEN |
2:04.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
134 |
|
Mathias Christensen |
2004 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
DEN |
2:05.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
63 |
|
David Arneskov |
2002 |
Holbæk Svømme Klub |
DEN |
2:06.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
151 |
|
Mikkel S. Hansen |
2000 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
DEN |
2:08.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
59 |
|
Mikkel Thagaard Jakobsen |
2000 |
Holstebro Svømme Club |
DEN |
2:08.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
144 |
|
Kasper Bonnichsen |
2002 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
DEN |
2:09.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
105 |
|
Elias Marius Elsgaard |
2004 |
Esbjerg Svømmeklub |
DEN |
2:10.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
80 |
|
Christian Crone |
2001 |
Gladsaxe Svømmeklub |
DEN |
2:21.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16-04-2021 18:01.54 |
Datahandling: WinGrodan 2.7 |
Licens til: Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tilmeldings liste |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Danish Open 2021 Stævne 1
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Taastrup Svømmehal |
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og STT |
|
|
|
|
50m |
Stævne dato: |
17. apr 2021 to 21. apr 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
1500m Frisvømning Damer |
|
|
|
|
|
|
|
|
Junior |
16:38.02 |
|
Lotte Friis |
1988 |
|
Esbjerg, Danmark |
03-07-2004 |
|
|
|
15:38.88 |
|
Lotte Friis |
1988 |
|
Barcelona, Spanien |
30-07-2013 |
|
|
# |
ID |
|
Navn |
Født |
Klub |
Nat |
Anmtid |
Status |
|
1 |
50 |
|
Maria Grandt |
1998 |
Hovedstadens Svømmeklub |
DEN |
16:52.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
83 |
|
Michelle Mortensen |
2002 |
Gladsaxe Svømmeklub |
DEN |
16:59.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
156 |
|
Marina Heller Hansen |
1994 |
Søllerød Svømmeklub |
DEN |
17:06.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
85 |
|
Viktoria Freja Sørensen |
2004 |
Gladsaxe Svømmeklub |
DEN |
17:07.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
15 |
|
Mia Steen Duus |
2001 |
Sigma Swim Birkerød |
DEN |
17:14.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
14 |
|
Maria Lund |
2003 |
Sigma Swim Birkerød |
DEN |
17:21.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
157 |
|
Thea Søe Bach |
2002 |
Thisted Svømmeklub |
DEN |
17:32.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
56 |
|
Emilie Krog |
2002 |
Hovedstadens Svømmeklub |
DEN |
17:38.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
5 |
|
Kajsa G. Christensen |
2004 |
Sigma Swim Birkerød |
DEN |
17:45.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16-04-2021 18:01.54 |
Datahandling: WinGrodan 2.7 |
Licens til: Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tilmeldings liste |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Danish Open 2021 Stævne 1
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Taastrup Svømmehal |
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og STT |
|
|
|
|
50m |
Stævne dato: |
17. apr 2021 to 21. apr 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
200m Rygsvømning Herrer |
|
|
|
|
|
|
|
|
Junior |
2:02.31 |
|
Marcus Bak |
1991 |
|
Esbjerg, Danmark |
09-04-2009 |
|
|
|
1:59.58 |
|
Alexander Gliese |
1997 |
|
Taastrup, Danmark |
08-04-2019 |
|
|
# |
ID |
|
Navn |
Født |
Klub |
Nat |
Anmtid |
Status |
|
1 |
131 |
|
Jakob Strunge Nissen |
2002 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
DEN |
1:58.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
13 |
|
Luccas Dam Brenner |
2001 |
Sigma Swim Birkerød |
DEN |
1:59.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
41 |
|
Valdemar Brøns |
2003 |
Hovedstadens Svømmeklub |
DEN |
2:00.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
69 |
|
Nicklas Östman Pedersen |
2002 |
Helsingør Svømmeklub |
DEN |
2:00.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
110 |
|
Sofus Bolwig Balladone |
2002 |
Agfs Svømmeafdeling |
DEN |
2:02.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
111 |
|
Christian L H Frederiksen |
2001 |
Agfs Svømmeafdeling |
DEN |
2:02.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
3 |
|
Markus Kjeldsen |
2000 |
Silkeborg Svømmeklub |
DEN |
2:03.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
79 |
|
Alfred August Grubert |
2001 |
Gladsaxe Svømmeklub |
DEN |
2:03.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
150 |
|
Mikkel Hjelm |
2003 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
DEN |
2:03.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
90 |
|
Lucas Bruun Strøbek |
2001 |
Gentofte Svømme Klub |
DEN |
2:03.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
129 |
|
Casper Puggaard |
2005 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
DEN |
2:03.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
26 |
|
Gustav Jørgensen |
2000 |
Køge Svømmeklub |
DEN |
2:03.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
63 |
|
David Arneskov |
2002 |
Holbæk Svømme Klub |
DEN |
2:04.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
6 |
|
Alexander Vergereau |
2004 |
Sigma Swim Birkerød |
DEN |
2:04.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
43 |
|
Mads Møller |
2005 |
Hovedstadens Svømmeklub |
DEN |
2:05.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
101 |
|
Jonas Kjær |
2003 |
Esbjerg Svømmeklub |
DEN |
2:06.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
152 |
|
Silas Waterval |
2004 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
DEN |
2:07.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
34 |
|
Ulrik Blach Petersen |
2001 |
Hørsholm Svømmeforening |
DEN |
2:08.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16-04-2021 18:01.54 |
Datahandling: WinGrodan 2.7 |
Licens til: Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tilmeldings liste |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Danish Open 2021 Stævne 1
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Taastrup Svømmehal |
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og STT |
|
|
|
|
50m |
Stævne dato: |
17. apr 2021 to 21. apr 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
200m Rygsvømning Herrer |
|
|
|
|
|
|
|
|
Junior |
2:02.31 |
|
Marcus Bak |
1991 |
|
Esbjerg, Danmark |
09-04-2009 |
|
|
|
1:59.58 |
|
Alexander Gliese |
1997 |
|
Taastrup, Danmark |
08-04-2019 |
|
|
# |
ID |
|
Navn |
Født |
Klub |
Nat |
Anmtid |
Status |
|
1 |
131 |
|
Jakob Strunge Nissen |
2002 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
DEN |
1:58.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
13 |
|
Luccas Dam Brenner |
2001 |
Sigma Swim Birkerød |
DEN |
1:59.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
41 |
|
Valdemar Brøns |
2003 |
Hovedstadens Svømmeklub |
DEN |
2:00.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
69 |
|
Nicklas Östman Pedersen |
2002 |
Helsingør Svømmeklub |
DEN |
2:00.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
110 |
|
Sofus Bolwig Balladone |
2002 |
Agfs Svømmeafdeling |
DEN |
2:02.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
111 |
|
Christian L H Frederiksen |
2001 |
Agfs Svømmeafdeling |
DEN |
2:02.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
3 |
|
Markus Kjeldsen |
2000 |
Silkeborg Svømmeklub |
DEN |
2:03.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
79 |
|
Alfred August Grubert |
2001 |
Gladsaxe Svømmeklub |
DEN |
2:03.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
150 |
|
Mikkel Hjelm |
2003 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
DEN |
2:03.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
90 |
|
Lucas Bruun Strøbek |
2001 |
Gentofte Svømme Klub |
DEN |
2:03.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
129 |
|
Casper Puggaard |
2005 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
DEN |
2:03.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
26 |
|
Gustav Jørgensen |
2000 |
Køge Svømmeklub |
DEN |
2:03.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
63 |
|
David Arneskov |
2002 |
Holbæk Svømme Klub |
DEN |
2:04.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
6 |
|
Alexander Vergereau |
2004 |
Sigma Swim Birkerød |
DEN |
2:04.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
43 |
|
Mads Møller |
2005 |
Hovedstadens Svømmeklub |
DEN |
2:05.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
101 |
|
Jonas Kjær |
2003 |
Esbjerg Svømmeklub |
DEN |
2:06.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
152 |
|
Silas Waterval |
2004 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
DEN |
2:07.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
34 |
|
Ulrik Blach Petersen |
2001 |
Hørsholm Svømmeforening |
DEN |
2:08.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16-04-2021 18:01.54 |
Datahandling: WinGrodan 2.7 |
Licens til: Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tilmeldings liste |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Danish Open 2021 Stævne 1
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Taastrup Svømmehal |
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og STT |
|
|
|
|
50m |
Stævne dato: |
17. apr 2021 to 21. apr 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
50m Rygsvømning Damer |
|
|
|
|
|
|
|
|
Junior |
28.51 |
|
Mie Østergaard Nielsen |
1996 |
|
Antwerpen, Belgien |
06-07-2012 |
|
|
|
27.63 |
|
Mie Østergaard Nielsen |
1996 |
|
Kazan, Rusland |
05-08-2015 |
|
|
# |
ID |
|
Navn |
Født |
Klub |
Nat |
Anmtid |
Status |
|
1 |
29 |
|
Julie Krøyer Svendsen |
2002 |
GTI - Ishøj |
DEN |
28.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
66 |
|
Victoria Bierre |
2000 |
Herlev Svømning |
DEN |
28.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
142 |
|
Liva Palmund |
2002 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
DEN |
28.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
158 |
|
Karoline Sørensen |
2002 |
Thisted Svømmeklub |
DEN |
29.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
47 |
|
Ella Korre Stenholt |
2003 |
Hovedstadens Svømmeklub |
DEN |
29.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
139 |
|
Sofie Hansen |
2002 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
DEN |
29.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
97 |
|
Ida Jacobsen |
2005 |
Esbjerg Svømmeklub |
DEN |
29.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
82 |
|
Frederikke Marie Hansen |
2003 |
Gladsaxe Svømmeklub |
DEN |
29.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
138 |
|
Signhild Joensen |
2000 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
DEN |
29.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
99 |
|
Melanie Eggertsen |
2002 |
Esbjerg Svømmeklub |
DEN |
29.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
137 |
|
Sara Sylvest |
2000 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
DEN |
29.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
20 |
|
Julie Stampe |
2002 |
Sigma Swim Allerød |
DEN |
29.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
87 |
|
Elisabeth Sabroe Ebbesen |
2002 |
Gentofte Svømme Klub |
DEN |
29.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
28 |
|
Amalie Wichmann Larsen |
2005 |
Køge Svømmeklub |
DEN |
29.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
48 |
|
Anna Brandt Nielsen |
1998 |
Hovedstadens Svømmeklub |
DEN |
30.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
164 |
|
Lærke Rask Sander |
2002 |
Svømmeklubben MK31 |
DEN |
30.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
55 |
|
Rebecca Petersen |
2005 |
Hovedstadens Svømmeklub |
DEN |
30.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
58 |
|
Mille C. Berg |
2001 |
Horsens Svømmeklub |
DEN |
30.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
128 |
|
Alma Heyn Stage |
2004 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
DEN |
30.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
167 |
|
Line J. V. Hededal |
2001 |
Vejle Svømmeklub |
DEN |
30.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
104 |
|
Sofie A. Wolf |
2006 |
Esbjerg Svømmeklub |
DEN |
32.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16-04-2021 18:01.54 |
Datahandling: WinGrodan 2.7 |
Licens til: Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tilmeldings liste |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Danish Open 2021 Stævne 1
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Taastrup Svømmehal |
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og STT |
|
|
|
|
50m |
Stævne dato: |
17. apr 2021 to 21. apr 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
50m Rygsvømning Damer |
|
|
|
|
|
|
|
|
Junior |
28.51 |
|
Mie Østergaard Nielsen |
1996 |
|
Antwerpen, Belgien |
06-07-2012 |
|
|
|
27.63 |
|
Mie Østergaard Nielsen |
1996 |
|
Kazan, Rusland |
05-08-2015 |
|
|
# |
ID |
|
Navn |
Født |
Klub |
Nat |
Anmtid |
Status |
|
1 |
29 |
|
Julie Krøyer Svendsen |
2002 |
GTI - Ishøj |
DEN |
28.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
66 |
|
Victoria Bierre |
2000 |
Herlev Svømning |
DEN |
28.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
142 |
|
Liva Palmund |
2002 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
DEN |
28.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
158 |
|
Karoline Sørensen |
2002 |
Thisted Svømmeklub |
DEN |
29.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
47 |
|
Ella Korre Stenholt |
2003 |
Hovedstadens Svømmeklub |
DEN |
29.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
139 |
|
Sofie Hansen |
2002 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
DEN |
29.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
97 |
|
Ida Jacobsen |
2005 |
Esbjerg Svømmeklub |
DEN |
29.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
82 |
|
Frederikke Marie Hansen |
2003 |
Gladsaxe Svømmeklub |
DEN |
29.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
138 |
|
Signhild Joensen |
2000 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
DEN |
29.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
99 |
|
Melanie Eggertsen |
2002 |
Esbjerg Svømmeklub |
DEN |
29.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
137 |
|
Sara Sylvest |
2000 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
DEN |
29.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
20 |
|
Julie Stampe |
2002 |
Sigma Swim Allerød |
DEN |
29.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
87 |
|
Elisabeth Sabroe Ebbesen |
2002 |
Gentofte Svømme Klub |
DEN |
29.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
28 |
|
Amalie Wichmann Larsen |
2005 |
Køge Svømmeklub |
DEN |
29.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
48 |
|
Anna Brandt Nielsen |
1998 |
Hovedstadens Svømmeklub |
DEN |
30.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
164 |
|
Lærke Rask Sander |
2002 |
Svømmeklubben MK31 |
DEN |
30.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
55 |
|
Rebecca Petersen |
2005 |
Hovedstadens Svømmeklub |
DEN |
30.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
58 |
|
Mille C. Berg |
2001 |
Horsens Svømmeklub |
DEN |
30.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
128 |
|
Alma Heyn Stage |
2004 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
DEN |
30.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
167 |
|
Line J. V. Hededal |
2001 |
Vejle Svømmeklub |
DEN |
30.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
104 |
|
Sofie A. Wolf |
2006 |
Esbjerg Svømmeklub |
DEN |
32.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16-04-2021 18:01.54 |
Datahandling: WinGrodan 2.7 |
Licens til: Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tilmeldings liste |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Danish Open 2021 Stævne 1
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Taastrup Svømmehal |
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og STT |
|
|
|
|
50m |
Stævne dato: |
17. apr 2021 to 21. apr 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
100m Butterfly Herrer |
|
|
|
|
|
|
|
|
Junior |
52.95 |
|
Rasmus Nickelsen |
2003 |
|
Baku, Aserbajdsjan |
26-07-2019 |
|
|
|
52.09 |
|
Jakob S. Andkjær |
1985 |
|
Esbjerg, Danmark |
10-04-2009 |
|
|
# |
ID |
|
Navn |
Født |
Klub |
Nat |
Anmtid |
Status |
|
1 |
71 |
|
Rasmus Nickelsen |
2003 |
Helsingør Svømmeklub |
DEN |
52.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
125 |
|
Viktor B. Bromer |
1993 |
Aalborg Svømmeklub |
DEN |
53.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
68 |
|
Julius Munk |
2000 |
Helsingør Svømmeklub |
DEN |
54.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
67 |
|
Frederik Møller |
2002 |
Helsingør Svømmeklub |
DEN |
54.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
144 |
|
Kasper Bonnichsen |
2002 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
DEN |
55.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
70 |
|
Tobias Dan Hansen |
2002 |
Helsingør Svømmeklub |
DEN |
55.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
75 |
|
Villads Bomholt Larsen |
2001 |
Helsingør Svømmeklub |
DEN |
55.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
65 |
|
Laurits Kenskov |
2001 |
Herlev Svømning |
DEN |
55.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
25 |
|
Jonas Nervil Kistorp |
1997 |
Lyngby Svømmeklub |
DEN |
55.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
40 |
|
Oliver Søgaard-Andersen |
2003 |
Hovedstadens Svømmeklub |
DEN |
55.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
133 |
|
Jonas M. Jørgensen |
2001 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
DEN |
55.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
102 |
|
Jakob Mose |
2000 |
Esbjerg Svømmeklub |
DEN |
56.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
62 |
|
Elias Noe |
2004 |
Holbæk Svømme Klub |
DEN |
56.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
132 |
|
Joakim Køhn |
2003 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
DEN |
56.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
100 |
|
Lasse Dall |
1997 |
Esbjerg Svømmeklub |
DEN |
56.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
38 |
|
Oliver Jacobsen |
1997 |
Hvidovre Svømmeklub |
DEN |
59.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16-04-2021 18:01.55 |
Datahandling: WinGrodan 2.7 |
Licens til: Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tilmeldings liste |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Danish Open 2021 Stævne 1
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Taastrup Svømmehal |
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og STT |
|
|
|
|
50m |
Stævne dato: |
17. apr 2021 to 21. apr 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
100m Butterfly Herrer |
|
|
|
|
|
|
|
|
Junior |
52.95 |
|
Rasmus Nickelsen |
2003 |
|
Baku, Aserbajdsjan |
26-07-2019 |
|
|
|
52.09 |
|
Jakob S. Andkjær |
1985 |
|
Esbjerg, Danmark |
10-04-2009 |
|
|
# |
ID |
|
Navn |
Født |
Klub |
Nat |
Anmtid |
Status |
|
1 |
71 |
|
Rasmus Nickelsen |
2003 |
Helsingør Svømmeklub |
DEN |
52.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
125 |
|
Viktor B. Bromer |
1993 |
Aalborg Svømmeklub |
DEN |
53.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
68 |
|
Julius Munk |
2000 |
Helsingør Svømmeklub |
DEN |
54.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
67 |
|
Frederik Møller |
2002 |
Helsingør Svømmeklub |
DEN |
54.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
144 |
|
Kasper Bonnichsen |
2002 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
DEN |
55.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
70 |
|
Tobias Dan Hansen |
2002 |
Helsingør Svømmeklub |
DEN |
55.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
75 |
|
Villads Bomholt Larsen |
2001 |
Helsingør Svømmeklub |
DEN |
55.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
65 |
|
Laurits Kenskov |
2001 |
Herlev Svømning |
DEN |
55.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
25 |
|
Jonas Nervil Kistorp |
1997 |
Lyngby Svømmeklub |
DEN |
55.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
40 |
|
Oliver Søgaard-Andersen |
2003 |
Hovedstadens Svømmeklub |
DEN |
55.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
133 |
|
Jonas M. Jørgensen |
2001 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
DEN |
55.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
102 |
|
Jakob Mose |
2000 |
Esbjerg Svømmeklub |
DEN |
56.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
62 |
|
Elias Noe |
2004 |
Holbæk Svømme Klub |
DEN |
56.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
132 |
|
Joakim Køhn |
2003 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
DEN |
56.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
100 |
|
Lasse Dall |
1997 |
Esbjerg Svømmeklub |
DEN |
56.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
38 |
|
Oliver Jacobsen |
1997 |
Hvidovre Svømmeklub |
DEN |
59.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16-04-2021 18:01.55 |
Datahandling: WinGrodan 2.7 |
Licens til: Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tilmeldings liste |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Danish Open 2021 Stævne 1
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Taastrup Svømmehal |
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og STT |
|
|
|
|
50m |
Stævne dato: |
17. apr 2021 to 21. apr 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
100m Butterfly Damer |
|
|
|
|
|
|
|
|
Junior |
59.15 |
|
Katrine Bukh Villesen |
2000 |
|
Netanya, Israel |
30-06-2017 |
|
|
|
56.51 |
|
Jeanette Ottesen |
1987 |
|
Berlin, Tyskland |
22-08-2014 |
|
|
# |
ID |
|
Navn |
Født |
Klub |
Nat |
Anmtid |
Status |
|
1 |
159 |
|
Emilie Beckmann |
1997 |
GTI - Tune I.F. |
DEN |
58.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
86 |
|
Amalie Mikkelsen |
1997 |
Gladsaxe Svømmeklub |
DEN |
58.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
96 |
|
Jeanette Ottesen |
1987 |
Farum Svømmeklub |
DEN |
58.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
12 |
|
Caroline Erichsen |
1998 |
Sigma Swim Birkerød |
DEN |
59.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
136 |
|
Regitze Gaard |
2001 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
DEN |
1:01.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
163 |
|
Sofie Bruun Høvring |
2004 |
Svømmeklubben MK31 |
DEN |
1:01.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
72 |
|
Alma Bendix Dahl |
2005 |
Helsingør Svømmeklub |
DEN |
1:01.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
92 |
|
Cecilie Carøe Helmark |
2005 |
Gentofte Svømme Klub |
DEN |
1:01.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
32 |
|
Anne Føyn |
2002 |
Hørsholm Svømmeforening |
DEN |
1:02.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
120 |
|
Lisa Rijkhoff |
2001 |
Aalborg Svømmeklub |
DEN |
1:02.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
118 |
|
Cecilie Nørgaard Frost |
2005 |
Aalborg Svømmeklub |
DEN |
1:03.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
126 |
|
Schastine Tabor |
2005 |
Swim Team Taastrup |
DEN |
1:03.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
73 |
|
Mathilde Menck Nielsen |
2002 |
Helsingør Svømmeklub |
DEN |
1:03.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
117 |
|
Camilla Nørgaard Frost |
2005 |
Aalborg Svømmeklub |
DEN |
1:03.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
89 |
|
Asta Poulsen Dolan |
2004 |
Gentofte Svømme Klub |
DEN |
1:03.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
2 |
|
Andrea Paaske |
2001 |
A6 JGI-Swim |
DEN |
1:03.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
52 |
|
Victoria Vorm |
2001 |
Hovedstadens Svømmeklub |
DEN |
1:05.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
4 |
|
Helena V. Elling |
2000 |
Silkeborg Svømmeklub |
DEN |
1:07.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16-04-2021 18:01.55 |
Datahandling: WinGrodan 2.7 |
Licens til: Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tilmeldings liste |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Danish Open 2021 Stævne 1
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Taastrup Svømmehal |
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og STT |
|
|
|
|
50m |
Stævne dato: |
17. apr 2021 to 21. apr 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
100m Butterfly Damer |
|
|
|
|
|
|
|
|
Junior |
59.15 |
|
Katrine Bukh Villesen |
2000 |
|
Netanya, Israel |
30-06-2017 |
|
|
|
56.51 |
|
Jeanette Ottesen |
1987 |
|
Berlin, Tyskland |
22-08-2014 |
|
|
# |
ID |
|
Navn |
Født |
Klub |
Nat |
Anmtid |
Status |
|
1 |
159 |
|
Emilie Beckmann |
1997 |
GTI - Tune I.F. |
DEN |
58.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
86 |
|
Amalie Mikkelsen |
1997 |
Gladsaxe Svømmeklub |
DEN |
58.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
96 |
|
Jeanette Ottesen |
1987 |
Farum Svømmeklub |
DEN |
58.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
12 |
|
Caroline Erichsen |
1998 |
Sigma Swim Birkerød |
DEN |
59.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
136 |
|
Regitze Gaard |
2001 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
DEN |
1:01.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
163 |
|
Sofie Bruun Høvring |
2004 |
Svømmeklubben MK31 |
DEN |
1:01.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
72 |
|
Alma Bendix Dahl |
2005 |
Helsingør Svømmeklub |
DEN |
1:01.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
92 |
|
Cecilie Carøe Helmark |
2005 |
Gentofte Svømme Klub |
DEN |
1:01.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
32 |
|
Anne Føyn |
2002 |
Hørsholm Svømmeforening |
DEN |
1:02.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
120 |
|
Lisa Rijkhoff |
2001 |
Aalborg Svømmeklub |
DEN |
1:02.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
118 |
|
Cecilie Nørgaard Frost |
2005 |
Aalborg Svømmeklub |
DEN |
1:03.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
126 |
|
Schastine Tabor |
2005 |
Swim Team Taastrup |
DEN |
1:03.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
73 |
|
Mathilde Menck Nielsen |
2002 |
Helsingør Svømmeklub |
DEN |
1:03.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
117 |
|
Camilla Nørgaard Frost |
2005 |
Aalborg Svømmeklub |
DEN |
1:03.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
89 |
|
Asta Poulsen Dolan |
2004 |
Gentofte Svømme Klub |
DEN |
1:03.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
2 |
|
Andrea Paaske |
2001 |
A6 JGI-Swim |
DEN |
1:03.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
52 |
|
Victoria Vorm |
2001 |
Hovedstadens Svømmeklub |
DEN |
1:05.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
4 |
|
Helena V. Elling |
2000 |
Silkeborg Svømmeklub |
DEN |
1:07.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16-04-2021 18:01.55 |
Datahandling: WinGrodan 2.7 |
Licens til: Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tilmeldings liste |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Danish Open 2021 Stævne 1
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Taastrup Svømmehal |
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og STT |
|
|
|
|
50m |
Stævne dato: |
17. apr 2021 to 21. apr 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
100m Brystsvømning Herrer |
|
|
|
|
|
|
|
|
Junior |
1:02.21 |
|
Tobias B. Bjerg |
1998 |
|
Baku, Azerbaijan |
27-06-2015 |
|
|
|
59.17 |
|
|
1998 |
|
Taastrup, Danmark |
08-04-2019 |
|
|
# |
ID |
|
Navn |
Født |
Klub |
Nat |
Anmtid |
Status |
|
1 |
94 |
|
Philip Greve |
1998 |
Farum Svømmeklub |
DEN |
1:01.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
30 |
|
Tobias B. Bjerg |
1998 |
Hørsholm Svømmeforening |
DEN |
1:01.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
105 |
|
Elias Marius Elsgaard |
2004 |
Esbjerg Svømmeklub |
DEN |
1:03.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
33 |
|
Asger Væver Hartvig |
2002 |
Hørsholm Svømmeforening |
DEN |
1:03.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
171 |
|
Oliver Hallenborg |
2002 |
H2Odense |
DEN |
1:03.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
115 |
|
Andreas Hougaard |
2000 |
Aalborg Svømmeklub |
DEN |
1:03.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
124 |
|
Lawrence Langley |
2001 |
Aalborg Svømmeklub |
DEN |
1:03.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
80 |
|
Christian Crone |
2001 |
Gladsaxe Svømmeklub |
DEN |
1:04.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
130 |
|
Jacob M. Jørgensen |
1997 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
DEN |
1:04.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
78 |
|
Frederik Junker Neldeberg |
2000 |
Helsinge Svømmeklub |
DEN |
1:04.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
114 |
|
Aksel Skrydstrup |
2001 |
Aalborg Svømmeklub |
DEN |
1:04.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
18 |
|
Joakim Brønnum |
1997 |
Sigma Swim Allerød |
DEN |
1:04.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
8 |
|
Tobias Rosengaard |
2005 |
Sigma Swim Birkerød |
DEN |
1:05.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
151 |
|
Mikkel S. Hansen |
2000 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
DEN |
1:08.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16-04-2021 18:01.55 |
Datahandling: WinGrodan 2.7 |
Licens til: Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tilmeldings liste |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Danish Open 2021 Stævne 1
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Taastrup Svømmehal |
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og STT |
|
|
|
|
50m |
Stævne dato: |
17. apr 2021 to 21. apr 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
100m Brystsvømning Herrer |
|
|
|
|
|
|
|
|
Junior |
1:02.21 |
|
Tobias B. Bjerg |
1998 |
|
Baku, Azerbaijan |
27-06-2015 |
|
|
|
59.17 |
|
|
1998 |
|
Taastrup, Danmark |
08-04-2019 |
|
|
# |
ID |
|
Navn |
Født |
Klub |
Nat |
Anmtid |
Status |
|
1 |
94 |
|
Philip Greve |
1998 |
Farum Svømmeklub |
DEN |
1:01.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
30 |
|
Tobias B. Bjerg |
1998 |
Hørsholm Svømmeforening |
DEN |
1:01.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
105 |
|
Elias Marius Elsgaard |
2004 |
Esbjerg Svømmeklub |
DEN |
1:03.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
33 |
|
Asger Væver Hartvig |
2002 |
Hørsholm Svømmeforening |
DEN |
1:03.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
171 |
|
Oliver Hallenborg |
2002 |
H2Odense |
DEN |
1:03.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
115 |
|
Andreas Hougaard |
2000 |
Aalborg Svømmeklub |
DEN |
1:03.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
124 |
|
Lawrence Langley |
2001 |
Aalborg Svømmeklub |
DEN |
1:03.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
80 |
|
Christian Crone |
2001 |
Gladsaxe Svømmeklub |
DEN |
1:04.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
130 |
|
Jacob M. Jørgensen |
1997 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
DEN |
1:04.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
78 |
|
Frederik Junker Neldeberg |
2000 |
Helsinge Svømmeklub |
DEN |
1:04.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
114 |
|
Aksel Skrydstrup |
2001 |
Aalborg Svømmeklub |
DEN |
1:04.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
18 |
|
Joakim Brønnum |
1997 |
Sigma Swim Allerød |
DEN |
1:04.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
8 |
|
Tobias Rosengaard |
2005 |
Sigma Swim Birkerød |
DEN |
1:05.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
151 |
|
Mikkel S. Hansen |
2000 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
DEN |
1:08.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16-04-2021 18:01.55 |
Datahandling: WinGrodan 2.7 |
Licens til: Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tilmeldings liste |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Danish Open 2021 Stævne 1
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Taastrup Svømmehal |
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og STT |
|
|
|
|
50m |
Stævne dato: |
17. apr 2021 to 21. apr 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
200m Frisvømning Damer |
|
|
|
|
|
|
|
|
Junior |
1:59.91 |
|
Mie Østergaard Nielsen |
1996 |
|
Antwerpen, Belgien |
07-07-2012 |
|
|
|
1:57.61 |
|
Julie Hjorth-Hansen |
1984 |
|
Rom, Italien |
30-07-2009 |
|
|
# |
ID |
|
Navn |
Født |
Klub |
Nat |
Anmtid |
Status |
|
1 |
153 |
|
Signe Bro |
1999 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
DEN |
1:58.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
121 |
|
Snæfridur Sol |
2000 |
Aalborg Svømmeklub |
DEN |
1:59.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
61 |
|
Helena Rosendahl Bach |
2000 |
Holstebro Svømme Club |
DEN |
2:00.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
50 |
|
Maria Grandt |
1998 |
Hovedstadens Svømmeklub |
DEN |
2:01.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
148 |
|
Liva Stjernholm |
2004 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
DEN |
2:02.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
155 |
|
Maj Howardsen |
1997 |
Søllerød Svømmeklub |
DEN |
2:02.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
27 |
|
Naya Modin Thomsen |
2003 |
Køge Svømmeklub |
DEN |
2:02.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
53 |
|
Johanne Hingebjerg |
2002 |
Hovedstadens Svømmeklub |
DEN |
2:04.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
77 |
|
Emily Gantriis |
1999 |
Helsinge Svømmeklub |
DEN |
2:04.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
156 |
|
Marina Heller Hansen |
1994 |
Søllerød Svømmeklub |
DEN |
2:04.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
21 |
|
Katrine Bukh Villesen |
2000 |
Sigma Swim Allerød |
DEN |
2:05.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
113 |
|
Laura Glerup Jensen |
1998 |
Aalborg Svømmeklub |
DEN |
2:05.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
116 |
|
Camilla Brøgger-Andersen |
2002 |
Aalborg Svømmeklub |
DEN |
2:05.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
108 |
|
Mia Borgensgaard |
2003 |
Agfs Svømmeafdeling |
DEN |
2:06.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
119 |
|
Fenja Romanski |
2005 |
Aalborg Svømmeklub |
DEN |
2:07.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
170 |
|
Sofie Theophil Petersen |
2003 |
Vejle Svømmeklub |
DEN |
2:08.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
74 |
|
Mathilde Maria Thorsen |
2004 |
Helsingør Svømmeklub |
DEN |
2:10.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
123 |
|
Karoline Kjelstrup |
2006 |
Aalborg Svømmeklub |
DEN |
2:11.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16-04-2021 18:01.55 |
Datahandling: WinGrodan 2.7 |
Licens til: Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tilmeldings liste |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Danish Open 2021 Stævne 1
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Taastrup Svømmehal |
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og STT |
|
|
|
|
50m |
Stævne dato: |
17. apr 2021 to 21. apr 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
200m Frisvømning Damer |
|
|
|
|
|
|
|
|
Junior |
1:59.91 |
|
Mie Østergaard Nielsen |
1996 |
|
Antwerpen, Belgien |
07-07-2012 |
|
|
|
1:57.61 |
|
Julie Hjorth-Hansen |
1984 |
|
Rom, Italien |
30-07-2009 |
|
|
# |
ID |
|
Navn |
Født |
Klub |
Nat |
Anmtid |
Status |
|
1 |
153 |
|
Signe Bro |
1999 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
DEN |
1:58.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
121 |
|
Snæfridur Sol |
2000 |
Aalborg Svømmeklub |
DEN |
1:59.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
61 |
|
Helena Rosendahl Bach |
2000 |
Holstebro Svømme Club |
DEN |
2:00.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
50 |
|
Maria Grandt |
1998 |
Hovedstadens Svømmeklub |
DEN |
2:01.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
148 |
|
Liva Stjernholm |
2004 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
DEN |
2:02.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
155 |
|
Maj Howardsen |
1997 |
Søllerød Svømmeklub |
DEN |
2:02.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
27 |
|
Naya Modin Thomsen |
2003 |
Køge Svømmeklub |
DEN |
2:02.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
53 |
|
Johanne Hingebjerg |
2002 |
Hovedstadens Svømmeklub |
DEN |
2:04.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
77 |
|
Emily Gantriis |
1999 |
Helsinge Svømmeklub |
DEN |
2:04.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
156 |
|
Marina Heller Hansen |
1994 |
Søllerød Svømmeklub |
DEN |
2:04.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
21 |
|
Katrine Bukh Villesen |
2000 |
Sigma Swim Allerød |
DEN |
2:05.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
113 |
|
Laura Glerup Jensen |
1998 |
Aalborg Svømmeklub |
DEN |
2:05.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
116 |
|
Camilla Brøgger-Andersen |
2002 |
Aalborg Svømmeklub |
DEN |
2:05.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
108 |
|
Mia Borgensgaard |
2003 |
Agfs Svømmeafdeling |
DEN |
2:06.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
119 |
|
Fenja Romanski |
2005 |
Aalborg Svømmeklub |
DEN |
2:07.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
170 |
|
Sofie Theophil Petersen |
2003 |
Vejle Svømmeklub |
DEN |
2:08.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
74 |
|
Mathilde Maria Thorsen |
2004 |
Helsingør Svømmeklub |
DEN |
2:10.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
123 |
|
Karoline Kjelstrup |
2006 |
Aalborg Svømmeklub |
DEN |
2:11.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16-04-2021 18:01.55 |
Datahandling: WinGrodan 2.7 |
Licens til: Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tilmeldings liste |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Danish Open 2021 Stævne 1
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Taastrup Svømmehal |
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og STT |
|
|
|
|
50m |
Stævne dato: |
17. apr 2021 to 21. apr 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
800m Frisvømning Herrer |
|
|
|
|
|
|
|
|
Junior |
7:57.50 |
|
|
2000 |
|
Helsinki, Finland |
07-07-2018 |
|
|
|
7:48.74 |
|
Anton Ørskov Ipsen |
1994 |
|
Gwangju, Sydkorea |
23-07-2019 |
|
|
# |
ID |
|
Navn |
Født |
Klub |
Nat |
Anmtid |
Status |
|
1 |
24 |
|
Oskar Lindholm |
2001 |
Lyseng IF |
DEN |
8:00.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
154 |
|
Christoffer H. Andersen |
2002 |
Søllerød Svømmeklub |
DEN |
8:09.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
23 |
|
Frederik Lindholm |
2004 |
Lyseng IF |
DEN |
8:21.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
17 |
|
Arthur Dalén Ellegaard |
2001 |
Sigma Swim Allerød |
DEN |
8:24.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
165 |
|
Alexander L. Bjørn |
2003 |
Vejle Svømmeklub |
DEN |
8:26.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
122 |
|
Nicolas Blanch |
1997 |
Aalborg Svømmeklub |
DEN |
8:31.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16-04-2021 18:01.55 |
Datahandling: WinGrodan 2.7 |
Licens til: Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tilmeldings liste |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Danish Open 2021 Stævne 1
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Taastrup Svømmehal |
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og STT |
|
|
|
|
50m |
Stævne dato: |
17. apr 2021 to 21. apr 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
100m Frisvømning Herrer |
|
|
|
|
|
|
|
|
Junior |
50.19 |
|
Magnus Westermann |
1995 |
|
Poznan, Polen |
11-07-2013 |
|
|
|
49.06 |
|
Jakob S. Andkjær |
1985 |
|
Aarhus, Danmark |
07-07-2007 |
|
|
# |
ID |
|
Navn |
Født |
Klub |
Nat |
Anmtid |
Status |
|
1 |
35 |
|
Mathias Zander Rysgaard |
1998 |
Hørsholm Svømmeforening |
DEN |
49.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
81 |
|
Frederik Riedel Lentz |
2001 |
Gladsaxe Svømmeklub |
DEN |
49.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
95 |
|
Kevin Witt Christensen |
1995 |
Farum Svømmeklub |
DEN |
50.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
169 |
|
Malthe Lindeblad |
2001 |
Vejle Svømmeklub |
DEN |
50.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
166 |
|
Andreas Hansen |
2000 |
Vejle Svømmeklub |
DEN |
50.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
38 |
|
Oliver Jacobsen |
1997 |
Hvidovre Svømmeklub |
DEN |
51.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
60 |
|
Rasmus Nørfjand |
2000 |
Holstebro Svømme Club |
DEN |
51.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
127 |
|
Marcus Krøyer Svendsen |
1997 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
DEN |
51.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
24 |
|
Oskar Lindholm |
2001 |
Lyseng IF |
DEN |
51.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
39 |
|
Jet Li Fuhrmann |
2004 |
Hovedstadens Svømmeklub |
DEN |
51.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
31 |
|
Alexander Tullberg |
2003 |
Hørsholm Svømmeforening |
DEN |
51.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
110 |
|
Sofus Bolwig Balladone |
2002 |
Agfs Svømmeafdeling |
DEN |
51.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
40 |
|
Oliver Søgaard-Andersen |
2003 |
Hovedstadens Svømmeklub |
DEN |
51.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
133 |
|
Jonas M. Jørgensen |
2001 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
DEN |
51.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
111 |
|
Christian L H Frederiksen |
2001 |
Agfs Svømmeafdeling |
DEN |
51.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
168 |
|
Magnus Dyg Holme |
2002 |
Vejle Svømmeklub |
DEN |
52.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
132 |
|
Joakim Køhn |
2003 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
DEN |
52.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
10 |
|
Alfred Højberg |
2002 |
Sigma Swim Birkerød |
DEN |
52.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
98 |
|
Mikkel Gadgaard |
1999 |
Esbjerg Svømmeklub |
DEN |
52.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
64 |
|
Christopher H. Brown |
2002 |
Holbæk Svømme Klub |
DEN |
52.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
6 |
|
Alexander Vergereau |
2004 |
Sigma Swim Birkerød |
DEN |
53.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
22 |
|
Anton Borg Hjort |
2000 |
Lyseng IF |
DEN |
53.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
65 |
|
Laurits Kenskov |
2001 |
Herlev Svømning |
DEN |
54.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
42 |
|
Gabriel Elmedyb |
2004 |
Hovedstadens Svømmeklub |
DEN |
54.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
26 |
|
Gustav Jørgensen |
2000 |
Køge Svømmeklub |
DEN |
55.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
36 |
|
Jakob Bjerre Eriksen |
2000 |
Hørsholm Svømmeforening |
DEN |
55.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16-04-2021 18:01.56 |
Datahandling: WinGrodan 2.7 |
Licens til: Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tilmeldings liste |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Danish Open 2021 Stævne 1
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Taastrup Svømmehal |
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og STT |
|
|
|
|
50m |
Stævne dato: |
17. apr 2021 to 21. apr 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
100m Frisvømning Herrer |
|
|
|
|
|
|
|
|
Junior |
50.19 |
|
Magnus Westermann |
1995 |
|
Poznan, Polen |
11-07-2013 |
|
|
|
49.06 |
|
Jakob S. Andkjær |
1985 |
|
Aarhus, Danmark |
07-07-2007 |
|
|
# |
ID |
|
Navn |
Født |
Klub |
Nat |
Anmtid |
Status |
|
1 |
35 |
|
Mathias Zander Rysgaard |
1998 |
Hørsholm Svømmeforening |
DEN |
49.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
81 |
|
Frederik Riedel Lentz |
2001 |
Gladsaxe Svømmeklub |
DEN |
49.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
95 |
|
Kevin Witt Christensen |
1995 |
Farum Svømmeklub |
DEN |
50.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
169 |
|
Malthe Lindeblad |
2001 |
Vejle Svømmeklub |
DEN |
50.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
166 |
|
Andreas Hansen |
2000 |
Vejle Svømmeklub |
DEN |
50.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
38 |
|
Oliver Jacobsen |
1997 |
Hvidovre Svømmeklub |
DEN |
51.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
60 |
|
Rasmus Nørfjand |
2000 |
Holstebro Svømme Club |
DEN |
51.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
127 |
|
Marcus Krøyer Svendsen |
1997 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
DEN |
51.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
24 |
|
Oskar Lindholm |
2001 |
Lyseng IF |
DEN |
51.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
39 |
|
Jet Li Fuhrmann |
2004 |
Hovedstadens Svømmeklub |
DEN |
51.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
31 |
|
Alexander Tullberg |
2003 |
Hørsholm Svømmeforening |
DEN |
51.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
110 |
|
Sofus Bolwig Balladone |
2002 |
Agfs Svømmeafdeling |
DEN |
51.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
40 |
|
Oliver Søgaard-Andersen |
2003 |
Hovedstadens Svømmeklub |
DEN |
51.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
133 |
|
Jonas M. Jørgensen |
2001 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
DEN |
51.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
111 |
|
Christian L H Frederiksen |
2001 |
Agfs Svømmeafdeling |
DEN |
51.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
168 |
|
Magnus Dyg Holme |
2002 |
Vejle Svømmeklub |
DEN |
52.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
132 |
|
Joakim Køhn |
2003 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
DEN |
52.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
10 |
|
Alfred Højberg |
2002 |
Sigma Swim Birkerød |
DEN |
52.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
98 |
|
Mikkel Gadgaard |
1999 |
Esbjerg Svømmeklub |
DEN |
52.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
64 |
|
Christopher H. Brown |
2002 |
Holbæk Svømme Klub |
DEN |
52.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
6 |
|
Alexander Vergereau |
2004 |
Sigma Swim Birkerød |
DEN |
53.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
22 |
|
Anton Borg Hjort |
2000 |
Lyseng IF |
DEN |
53.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
65 |
|
Laurits Kenskov |
2001 |
Herlev Svømning |
DEN |
54.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
42 |
|
Gabriel Elmedyb |
2004 |
Hovedstadens Svømmeklub |
DEN |
54.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
26 |
|
Gustav Jørgensen |
2000 |
Køge Svømmeklub |
DEN |
55.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
36 |
|
Jakob Bjerre Eriksen |
2000 |
Hørsholm Svømmeforening |
DEN |
55.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16-04-2021 18:01.56 |
Datahandling: WinGrodan 2.7 |
Licens til: Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tilmeldings liste |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Danish Open 2021 Stævne 1
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Taastrup Svømmehal |
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og STT |
|
|
|
|
50m |
Stævne dato: |
17. apr 2021 to 21. apr 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
200m Rygsvømning Damer |
|
|
|
|
|
|
|
|
Junior |
2:11.97 |
|
Mie Østergaard Nielsen |
1996 |
|
Bellahøj, Danmark |
25-03-2012 |
|
|
|
2:10.27 |
|
Pernille Larsen |
1992 |
|
Rom, Italien |
31-07-2009 |
|
|
# |
ID |
|
Navn |
Født |
Klub |
Nat |
Anmtid |
Status |
|
1 |
158 |
|
Karoline Sørensen |
2002 |
Thisted Svømmeklub |
DEN |
2:11.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
137 |
|
Sara Sylvest |
2000 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
DEN |
2:12.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
139 |
|
Sofie Hansen |
2002 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
DEN |
2:13.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
47 |
|
Ella Korre Stenholt |
2003 |
Hovedstadens Svømmeklub |
DEN |
2:13.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
20 |
|
Julie Stampe |
2002 |
Sigma Swim Allerød |
DEN |
2:14.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
66 |
|
Victoria Bierre |
2000 |
Herlev Svømning |
DEN |
2:15.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
138 |
|
Signhild Joensen |
2000 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
DEN |
2:15.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
88 |
|
Kristine Nilsson Norby |
2005 |
Gentofte Svømme Klub |
DEN |
2:16.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
7 |
|
Katrine Bonefeld |
2004 |
Sigma Swim Birkerød |
DEN |
2:17.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
51 |
|
Esther Else Grubert |
2003 |
Hovedstadens Svømmeklub |
DEN |
2:19.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
128 |
|
Alma Heyn Stage |
2004 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
DEN |
2:20.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
45 |
|
Falka Tind |
2006 |
Hovedstadens Svømmeklub |
DEN |
2:21.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
55 |
|
Rebecca Petersen |
2005 |
Hovedstadens Svømmeklub |
DEN |
2:22.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
58 |
|
Mille C. Berg |
2001 |
Horsens Svømmeklub |
DEN |
2:23.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16-04-2021 18:01.56 |
Datahandling: WinGrodan 2.7 |
Licens til: Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tilmeldings liste |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Danish Open 2021 Stævne 1
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Taastrup Svømmehal |
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og STT |
|
|
|
|
50m |
Stævne dato: |
17. apr 2021 to 21. apr 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
200m Rygsvømning Damer |
|
|
|
|
|
|
|
|
Junior |
2:11.97 |
|
Mie Østergaard Nielsen |
1996 |
|
Bellahøj, Danmark |
25-03-2012 |
|
|
|
2:10.27 |
|
Pernille Larsen |
1992 |
|
Rom, Italien |
31-07-2009 |
|
|
# |
ID |
|
Navn |
Født |
Klub |
Nat |
Anmtid |
Status |
|
1 |
158 |
|
Karoline Sørensen |
2002 |
Thisted Svømmeklub |
DEN |
2:11.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
137 |
|
Sara Sylvest |
2000 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
DEN |
2:12.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
139 |
|
Sofie Hansen |
2002 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
DEN |
2:13.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
47 |
|
Ella Korre Stenholt |
2003 |
Hovedstadens Svømmeklub |
DEN |
2:13.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
20 |
|
Julie Stampe |
2002 |
Sigma Swim Allerød |
DEN |
2:14.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
66 |
|
Victoria Bierre |
2000 |
Herlev Svømning |
DEN |
2:15.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
138 |
|
Signhild Joensen |
2000 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
DEN |
2:15.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
88 |
|
Kristine Nilsson Norby |
2005 |
Gentofte Svømme Klub |
DEN |
2:16.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
7 |
|
Katrine Bonefeld |
2004 |
Sigma Swim Birkerød |
DEN |
2:17.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
51 |
|
Esther Else Grubert |
2003 |
Hovedstadens Svømmeklub |
DEN |
2:19.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
128 |
|
Alma Heyn Stage |
2004 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
DEN |
2:20.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
45 |
|
Falka Tind |
2006 |
Hovedstadens Svømmeklub |
DEN |
2:21.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
55 |
|
Rebecca Petersen |
2005 |
Hovedstadens Svømmeklub |
DEN |
2:22.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
58 |
|
Mille C. Berg |
2001 |
Horsens Svømmeklub |
DEN |
2:23.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16-04-2021 18:01.56 |
Datahandling: WinGrodan 2.7 |
Licens til: Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tilmeldings liste |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Danish Open 2021 Stævne 1
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Taastrup Svømmehal |
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og STT |
|
|
|
|
50m |
Stævne dato: |
17. apr 2021 to 21. apr 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
50m Brystsvømning Herrer |
|
|
|
|
|
|
|
|
Junior |
27.97 |
|
Tobias B. Bjerg |
1998 |
|
Hódmezovásárhely, Un |
08-07-2016 |
|
|
|
27.08 |
|
Tobias B. Bjerg |
1998 |
|
Gwangju, Sydkorea |
23-07-2019 |
|
|
# |
ID |
|
Navn |
Født |
Klub |
Nat |
Anmtid |
Status |
|
1 |
30 |
|
Tobias B. Bjerg |
1998 |
Hørsholm Svømmeforening |
DEN |
27.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
94 |
|
Philip Greve |
1998 |
Farum Svømmeklub |
DEN |
27.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
105 |
|
Elias Marius Elsgaard |
2004 |
Esbjerg Svømmeklub |
DEN |
29.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
115 |
|
Andreas Hougaard |
2000 |
Aalborg Svømmeklub |
DEN |
29.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
33 |
|
Asger Væver Hartvig |
2002 |
Hørsholm Svømmeforening |
DEN |
29.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
171 |
|
Oliver Hallenborg |
2002 |
H2Odense |
DEN |
29.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
80 |
|
Christian Crone |
2001 |
Gladsaxe Svømmeklub |
DEN |
29.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
59 |
|
Mikkel Thagaard Jakobsen |
2000 |
Holstebro Svømme Club |
DEN |
29.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
143 |
|
Gustav Klit Stjernholm |
2002 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
DEN |
30.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
114 |
|
Aksel Skrydstrup |
2001 |
Aalborg Svømmeklub |
DEN |
30.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
18 |
|
Joakim Brønnum |
1997 |
Sigma Swim Allerød |
DEN |
30.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
124 |
|
Lawrence Langley |
2001 |
Aalborg Svømmeklub |
DEN |
30.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
78 |
|
Frederik Junker Neldeberg |
2000 |
Helsinge Svømmeklub |
DEN |
30.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
8 |
|
Tobias Rosengaard |
2005 |
Sigma Swim Birkerød |
DEN |
31.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16-04-2021 18:01.56 |
Datahandling: WinGrodan 2.7 |
Licens til: Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tilmeldings liste |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Danish Open 2021 Stævne 1
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Taastrup Svømmehal |
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og STT |
|
|
|
|
50m |
Stævne dato: |
17. apr 2021 to 21. apr 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
50m Brystsvømning Herrer |
|
|
|
|
|
|
|
|
Junior |
27.97 |
|
Tobias B. Bjerg |
1998 |
|
Hódmezovásárhely, Un |
08-07-2016 |
|
|
|
27.08 |
|
Tobias B. Bjerg |
1998 |
|
Gwangju, Sydkorea |
23-07-2019 |
|
|
# |
ID |
|
Navn |
Født |
Klub |
Nat |
Anmtid |
Status |
|
1 |
30 |
|
Tobias B. Bjerg |
1998 |
Hørsholm Svømmeforening |
DEN |
27.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
94 |
|
Philip Greve |
1998 |
Farum Svømmeklub |
DEN |
27.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
105 |
|
Elias Marius Elsgaard |
2004 |
Esbjerg Svømmeklub |
DEN |
29.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
115 |
|
Andreas Hougaard |
2000 |
Aalborg Svømmeklub |
DEN |
29.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
33 |
|
Asger Væver Hartvig |
2002 |
Hørsholm Svømmeforening |
DEN |
29.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
171 |
|
Oliver Hallenborg |
2002 |
H2Odense |
DEN |
29.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
80 |
|
Christian Crone |
2001 |
Gladsaxe Svømmeklub |
DEN |
29.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
59 |
|
Mikkel Thagaard Jakobsen |
2000 |
Holstebro Svømme Club |
DEN |
29.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
143 |
|
Gustav Klit Stjernholm |
2002 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
DEN |
30.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
114 |
|
Aksel Skrydstrup |
2001 |
Aalborg Svømmeklub |
DEN |
30.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
18 |
|
Joakim Brønnum |
1997 |
Sigma Swim Allerød |
DEN |
30.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
124 |
|
Lawrence Langley |
2001 |
Aalborg Svømmeklub |
DEN |
30.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
78 |
|
Frederik Junker Neldeberg |
2000 |
Helsinge Svømmeklub |
DEN |
30.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
8 |
|
Tobias Rosengaard |
2005 |
Sigma Swim Birkerød |
DEN |
31.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16-04-2021 18:01.56 |
Datahandling: WinGrodan 2.7 |
Licens til: Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tilmeldings liste |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Danish Open 2021 Stævne 1
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Taastrup Svømmehal |
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og STT |
|
|
|
|
50m |
Stævne dato: |
17. apr 2021 to 21. apr 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
200m Brystsvømning Damer |
|
|
|
|
|
|
|
|
Junior |
2:25.98 |
|
Thea Blomsterberg |
2002 |
|
Glasgow, GBR |
06-08-2018 |
|
|
|
2:19.11 |
|
Rikke Møller Pedersen |
1989 |
|
Barcelona, Spanien |
01-08-2013 |
|
|
# |
ID |
|
Navn |
Født |
Klub |
Nat |
Anmtid |
Status |
|
1 |
91 |
|
Clara Rybak-Andersen |
2003 |
Gentofte Svømme Klub |
DEN |
2:26.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
16 |
|
Thea Blomsterberg |
2002 |
Sigma Swim Birkerød |
DEN |
2:26.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
49 |
|
Anna Wermuth |
1996 |
Hovedstadens Svømmeklub |
DEN |
2:28.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
162 |
|
Josefine B. Pedersen |
1999 |
Svømmeklubben MK31 |
DEN |
2:28.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
145 |
|
Emilie Nyegaard |
2001 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
DEN |
2:32.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
149 |
|
Mathilda Hyldal Jung |
2004 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
DEN |
2:32.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
37 |
|
Frederikke Mertins |
2000 |
Hvidovre Svømmeklub |
DEN |
2:33.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
19 |
|
Julie K Rose |
2003 |
Sigma Swim Allerød |
DEN |
2:35.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
46 |
|
Ofelia Vejsager Nøddekær |
2005 |
Hovedstadens Svømmeklub |
DEN |
2:36.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
112 |
|
Julie D. Hald |
1996 |
Agfs Svømmeafdeling |
DEN |
2:36.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
161 |
|
Johanna Berthelsen |
2000 |
Svømmeklubben MK31 |
DEN |
2:38.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
146 |
|
Josephine Kruse |
2002 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
DEN |
2:39.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
44 |
|
Josefine Zebitz |
2004 |
Hovedstadens Svømmeklub |
DEN |
2:40.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16-04-2021 18:01.56 |
Datahandling: WinGrodan 2.7 |
Licens til: Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tilmeldings liste |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Danish Open 2021 Stævne 1
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Taastrup Svømmehal |
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og STT |
|
|
|
|
50m |
Stævne dato: |
17. apr 2021 to 21. apr 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
200m Brystsvømning Damer |
|
|
|
|
|
|
|
|
Junior |
2:25.98 |
|
Thea Blomsterberg |
2002 |
|
Glasgow, GBR |
06-08-2018 |
|
|
|
2:19.11 |
|
Rikke Møller Pedersen |
1989 |
|
Barcelona, Spanien |
01-08-2013 |
|
|
# |
ID |
|
Navn |
Født |
Klub |
Nat |
Anmtid |
Status |
|
1 |
91 |
|
Clara Rybak-Andersen |
2003 |
Gentofte Svømme Klub |
DEN |
2:26.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
16 |
|
Thea Blomsterberg |
2002 |
Sigma Swim Birkerød |
DEN |
2:26.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
49 |
|
Anna Wermuth |
1996 |
Hovedstadens Svømmeklub |
DEN |
2:28.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
162 |
|
Josefine B. Pedersen |
1999 |
Svømmeklubben MK31 |
DEN |
2:28.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
145 |
|
Emilie Nyegaard |
2001 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
DEN |
2:32.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
149 |
|
Mathilda Hyldal Jung |
2004 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
DEN |
2:32.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
37 |
|
Frederikke Mertins |
2000 |
Hvidovre Svømmeklub |
DEN |
2:33.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
19 |
|
Julie K Rose |
2003 |
Sigma Swim Allerød |
DEN |
2:35.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
46 |
|
Ofelia Vejsager Nøddekær |
2005 |
Hovedstadens Svømmeklub |
DEN |
2:36.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
112 |
|
Julie D. Hald |
1996 |
Agfs Svømmeafdeling |
DEN |
2:36.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
161 |
|
Johanna Berthelsen |
2000 |
Svømmeklubben MK31 |
DEN |
2:38.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
146 |
|
Josephine Kruse |
2002 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
DEN |
2:39.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
44 |
|
Josefine Zebitz |
2004 |
Hovedstadens Svømmeklub |
DEN |
2:40.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16-04-2021 18:01.56 |
Datahandling: WinGrodan 2.7 |
Licens til: Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tilmeldings liste |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Danish Open 2021 Stævne 1
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Taastrup Svømmehal |
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og STT |
|
|
|
|
50m |
Stævne dato: |
17. apr 2021 to 21. apr 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
400m Medley Herrer |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4:16.34 |
|
Anton Ørskov Ipsen |
1994 |
|
Taastrup, Danmark |
07-04-2019 |
|
|
Junior |
4:25.23 |
|
Jacob Carstensen |
1978 |
|
Geneve, Schweiz |
20-07-1995 |
|
|
# |
ID |
|
Navn |
Født |
Klub |
Nat |
Anmtid |
Status |
|
1 |
17 |
|
Arthur Dalén Ellegaard |
2001 |
Sigma Swim Allerød |
DEN |
4:22.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
90 |
|
Lucas Bruun Strøbek |
2001 |
Gentofte Svømme Klub |
DEN |
4:24.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
131 |
|
Jakob Strunge Nissen |
2002 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
DEN |
4:25.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
63 |
|
David Arneskov |
2002 |
Holbæk Svømme Klub |
DEN |
4:26.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
34 |
|
Ulrik Blach Petersen |
2001 |
Hørsholm Svømmeforening |
DEN |
4:32.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
134 |
|
Mathias Christensen |
2004 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
DEN |
4:34.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
130 |
|
Jacob M. Jørgensen |
1997 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
DEN |
4:35.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16-04-2021 18:01.51 |
Datahandling: WinGrodan 2.7 |
Licens til: Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tilmeldings liste |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Danish Open 2021 Stævne 1
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Taastrup Svømmehal |
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og STT |
|
|
|
|
50m |
Stævne dato: |
17. apr 2021 to 21. apr 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
400m Frisvømning Damer |
|
|
|
|
|
|
|
|
Junior |
4:14.61 |
|
Amalie Emma Thomsen |
1994 |
|
Helsinki, Finland |
15-07-2010 |
|
|
|
4:03.98 |
|
Lotte Friis |
1988 |
|
London, GB |
29-07-2012 |
|
|
# |
ID |
|
Navn |
Født |
Klub |
Nat |
Anmtid |
Status |
|
1 |
61 |
|
Helena Rosendahl Bach |
2000 |
Holstebro Svømme Club |
DEN |
4:14.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
27 |
|
Naya Modin Thomsen |
2003 |
Køge Svømmeklub |
DEN |
4:20.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
50 |
|
Maria Grandt |
1998 |
Hovedstadens Svømmeklub |
DEN |
4:20.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
83 |
|
Michelle Mortensen |
2002 |
Gladsaxe Svømmeklub |
DEN |
4:21.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
148 |
|
Liva Stjernholm |
2004 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
DEN |
4:22.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
157 |
|
Thea Søe Bach |
2002 |
Thisted Svømmeklub |
DEN |
4:22.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
85 |
|
Viktoria Freja Sørensen |
2004 |
Gladsaxe Svømmeklub |
DEN |
4:22.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
156 |
|
Marina Heller Hansen |
1994 |
Søllerød Svømmeklub |
DEN |
4:23.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
14 |
|
Maria Lund |
2003 |
Sigma Swim Birkerød |
DEN |
4:23.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
15 |
|
Mia Steen Duus |
2001 |
Sigma Swim Birkerød |
DEN |
4:24.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
116 |
|
Camilla Brøgger-Andersen |
2002 |
Aalborg Svømmeklub |
DEN |
4:24.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
56 |
|
Emilie Krog |
2002 |
Hovedstadens Svømmeklub |
DEN |
4:25.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
108 |
|
Mia Borgensgaard |
2003 |
Agfs Svømmeafdeling |
DEN |
4:26.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
121 |
|
Snæfridur Sol |
2000 |
Aalborg Svømmeklub |
DEN |
4:26.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
170 |
|
Sofie Theophil Petersen |
2003 |
Vejle Svømmeklub |
DEN |
4:26.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
120 |
|
Lisa Rijkhoff |
2001 |
Aalborg Svømmeklub |
DEN |
4:27.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
5 |
|
Kajsa G. Christensen |
2004 |
Sigma Swim Birkerød |
DEN |
4:29.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
54 |
|
Sofie Maagøe |
2003 |
Hovedstadens Svømmeklub |
DEN |
4:33.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
113 |
|
Laura Glerup Jensen |
1998 |
Aalborg Svømmeklub |
DEN |
4:38.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
21 |
|
Katrine Bukh Villesen |
2000 |
Sigma Swim Allerød |
DEN |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16-04-2021 18:01.56 |
Datahandling: WinGrodan 2.7 |
Licens til: Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tilmeldings liste |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Danish Open 2021 Stævne 1
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Taastrup Svømmehal |
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og STT |
|
|
|
|
50m |
Stævne dato: |
17. apr 2021 to 21. apr 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
50m Frisvømning Damer |
|
|
|
|
|
|
|
|
Junior |
25.19 |
|
Julie Kepp Jensen |
2000 |
|
Indianapolis, USA |
28-08-2017 |
|
|
|
23.75 |
|
Pernille Blume |
1994 |
|
Glasgow, GBR |
04-08-2018 |
|
|
# |
ID |
|
Navn |
Født |
Klub |
Nat |
Anmtid |
Status |
|
1 |
1 |
|
Julie Kepp Jensen |
2000 |
A6 JGI-Swim |
DEN |
24.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
96 |
|
Jeanette Ottesen |
1987 |
Farum Svømmeklub |
DEN |
25.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
29 |
|
Julie Krøyer Svendsen |
2002 |
GTI - Ishøj |
DEN |
25.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
153 |
|
Signe Bro |
1999 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
DEN |
25.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
86 |
|
Amalie Mikkelsen |
1997 |
Gladsaxe Svømmeklub |
DEN |
25.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
87 |
|
Elisabeth Sabroe Ebbesen |
2002 |
Gentofte Svømme Klub |
DEN |
25.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
77 |
|
Emily Gantriis |
1999 |
Helsinge Svømmeklub |
DEN |
25.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
12 |
|
Caroline Erichsen |
1998 |
Sigma Swim Birkerød |
DEN |
26.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
121 |
|
Snæfridur Sol |
2000 |
Aalborg Svømmeklub |
DEN |
26.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
76 |
|
Freja Stenbæksgaard |
2003 |
Helsingør Svømmeklub |
DEN |
26.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
160 |
|
Cille Kirketerp |
2005 |
Svømmeklubben MK31 |
DEN |
26.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
126 |
|
Schastine Tabor |
2005 |
Swim Team Taastrup |
DEN |
26.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
167 |
|
Line J. V. Hededal |
2001 |
Vejle Svømmeklub |
DEN |
26.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
4 |
|
Helena V. Elling |
2000 |
Silkeborg Svømmeklub |
DEN |
26.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
53 |
|
Johanne Hingebjerg |
2002 |
Hovedstadens Svømmeklub |
DEN |
26.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
74 |
|
Mathilde Maria Thorsen |
2004 |
Helsingør Svømmeklub |
DEN |
26.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
173 |
|
Sofia Altoft |
1998 |
Farum Svømmeklub |
DEN |
27.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
2 |
|
Andrea Paaske |
2001 |
A6 JGI-Swim |
DEN |
27.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
92 |
|
Cecilie Carøe Helmark |
2005 |
Gentofte Svømme Klub |
DEN |
27.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
104 |
|
Sofie A. Wolf |
2006 |
Esbjerg Svømmeklub |
DEN |
27.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
73 |
|
Mathilde Menck Nielsen |
2002 |
Helsingør Svømmeklub |
DEN |
27.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
103 |
|
Astrid Nielsen |
2002 |
Esbjerg Svømmeklub |
DEN |
28.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
28 |
|
Amalie Wichmann Larsen |
2005 |
Køge Svømmeklub |
DEN |
28.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
107 |
|
Laura Fogh |
2003 |
Agfs Svømmeafdeling |
DEN |
28.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
141 |
|
Anna Munk Fuglsang |
2005 |
Svømmeklubben S 68 |
DEN |
28.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16-04-2021 18:01.56 |
Datahandling: WinGrodan 2.7 |
Licens til: Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tilmeldings liste |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Danish Open 2021 Stævne 1
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Taastrup Svømmehal |
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og STT |
|
|
|
|
50m |
Stævne dato: |
17. apr 2021 to 21. apr 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
50m Frisvømning Damer |
|
|
|
|
|
|
|
|
Junior |
25.19 |
|
Julie Kepp Jensen |
2000 |
|
Indianapolis, USA |
28-08-2017 |
|
|
|
23.75 |
|
Pernille Blume |
1994 |
|
Glasgow, GBR |
04-08-2018 |
|
|
# |
ID |
|
Navn |
Født |
Klub |
Nat |
Anmtid |
Status |
|
1 |
1 |
|
Julie Kepp Jensen |
2000 |
A6 JGI-Swim |
DEN |
24.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
96 |
|
Jeanette Ottesen |
1987 |
Farum Svømmeklub |
DEN |
25.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
29 |
|
Julie Krøyer Svendsen |
2002 |
GTI - Ishøj |
DEN |
25.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
153 |
|
Signe Bro |
1999 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
DEN |
25.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
86 |
|
Amalie Mikkelsen |
1997 |
Gladsaxe Svømmeklub |
DEN |
25.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
87 |
|
Elisabeth Sabroe Ebbesen |
2002 |
Gentofte Svømme Klub |
DEN |
25.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
77 |
|
Emily Gantriis |
1999 |
Helsinge Svømmeklub |
DEN |
25.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
12 |
|
Caroline Erichsen |
1998 |
Sigma Swim Birkerød |
DEN |
26.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
121 |
|
Snæfridur Sol |
2000 |
Aalborg Svømmeklub |
DEN |
26.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
76 |
|
Freja Stenbæksgaard |
2003 |
Helsingør Svømmeklub |
DEN |
26.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
160 |
|
Cille Kirketerp |
2005 |
Svømmeklubben MK31 |
DEN |
26.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
126 |
|
Schastine Tabor |
2005 |
Swim Team Taastrup |
DEN |
26.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
167 |
|
Line J. V. Hededal |
2001 |
Vejle Svømmeklub |
DEN |
26.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
4 |
|
Helena V. Elling |
2000 |
Silkeborg Svømmeklub |
DEN |
26.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
53 |
|
Johanne Hingebjerg |
2002 |
Hovedstadens Svømmeklub |
DEN |
26.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
74 |
|
Mathilde Maria Thorsen |
2004 |
Helsingør Svømmeklub |
DEN |
26.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
173 |
|
Sofia Altoft |
1998 |
Farum Svømmeklub |
DEN |
27.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
2 |
|
Andrea Paaske |
2001 |
A6 JGI-Swim |
DEN |
27.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
92 |
|
Cecilie Carøe Helmark |
2005 |
Gentofte Svømme Klub |
DEN |
27.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
104 |
|
Sofie A. Wolf |
2006 |
Esbjerg Svømmeklub |
DEN |
27.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
73 |
|
Mathilde Menck Nielsen |
2002 |
Helsingør Svømmeklub |
DEN |
27.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
103 |
|
Astrid Nielsen |
2002 |
Esbjerg Svømmeklub |
DEN |
28.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
28 |
|
Amalie Wichmann Larsen |
2005 |
Køge Svømmeklub |
DEN |
28.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
107 |
|
Laura Fogh |
2003 |
Agfs Svømmeafdeling |
DEN |
28.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
141 |
|
Anna Munk Fuglsang |
2005 |
Svømmeklubben S 68 |
DEN |
28.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16-04-2021 18:01.56 |
Datahandling: WinGrodan 2.7 |
Licens til: Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tilmeldings liste |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Danish Open 2021 Stævne 1
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Taastrup Svømmehal |
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og STT |
|
|
|
|
50m |
Stævne dato: |
17. apr 2021 to 21. apr 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
50m Butterfly Herrer |
|
|
|
|
|
|
|
|
Junior |
24.10 |
|
Daniel Steen Andersen |
1995 |
|
Poznan, Polen |
10-07-2013 |
|
|
|
22.93 |
|
Jakob S. Andkjær |
1985 |
|
Rom, Italien |
27-07-2009 |
|
|
# |
ID |
|
Navn |
Født |
Klub |
Nat |
Anmtid |
Status |
|
1 |
71 |
|
Rasmus Nickelsen |
2003 |
Helsingør Svømmeklub |
DEN |
23.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
25 |
|
Jonas Nervil Kistorp |
1997 |
Lyngby Svømmeklub |
DEN |
24.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
169 |
|
Malthe Lindeblad |
2001 |
Vejle Svømmeklub |
DEN |
24.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
70 |
|
Tobias Dan Hansen |
2002 |
Helsingør Svømmeklub |
DEN |
24.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
100 |
|
Lasse Dall |
1997 |
Esbjerg Svømmeklub |
DEN |
24.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
67 |
|
Frederik Møller |
2002 |
Helsingør Svømmeklub |
DEN |
24.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
40 |
|
Oliver Søgaard-Andersen |
2003 |
Hovedstadens Svømmeklub |
DEN |
24.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
81 |
|
Frederik Riedel Lentz |
2001 |
Gladsaxe Svømmeklub |
DEN |
24.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
68 |
|
Julius Munk |
2000 |
Helsingør Svømmeklub |
DEN |
24.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
143 |
|
Gustav Klit Stjernholm |
2002 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
DEN |
24.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
125 |
|
Viktor B. Bromer |
1993 |
Aalborg Svømmeklub |
DEN |
25.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
75 |
|
Villads Bomholt Larsen |
2001 |
Helsingør Svømmeklub |
DEN |
25.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
65 |
|
Laurits Kenskov |
2001 |
Herlev Svømning |
DEN |
25.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
60 |
|
Rasmus Nørfjand |
2000 |
Holstebro Svømme Club |
DEN |
25.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
132 |
|
Joakim Køhn |
2003 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
DEN |
25.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
62 |
|
Elias Noe |
2004 |
Holbæk Svømme Klub |
DEN |
25.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16-04-2021 18:01.57 |
Datahandling: WinGrodan 2.7 |
Licens til: Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tilmeldings liste |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Danish Open 2021 Stævne 1
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Taastrup Svømmehal |
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og STT |
|
|
|
|
50m |
Stævne dato: |
17. apr 2021 to 21. apr 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
50m Butterfly Herrer |
|
|
|
|
|
|
|
|
Junior |
24.10 |
|
Daniel Steen Andersen |
1995 |
|
Poznan, Polen |
10-07-2013 |
|
|
|
22.93 |
|
Jakob S. Andkjær |
1985 |
|
Rom, Italien |
27-07-2009 |
|
|
# |
ID |
|
Navn |
Født |
Klub |
Nat |
Anmtid |
Status |
|
1 |
71 |
|
Rasmus Nickelsen |
2003 |
Helsingør Svømmeklub |
DEN |
23.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
25 |
|
Jonas Nervil Kistorp |
1997 |
Lyngby Svømmeklub |
DEN |
24.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
169 |
|
Malthe Lindeblad |
2001 |
Vejle Svømmeklub |
DEN |
24.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
70 |
|
Tobias Dan Hansen |
2002 |
Helsingør Svømmeklub |
DEN |
24.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
100 |
|
Lasse Dall |
1997 |
Esbjerg Svømmeklub |
DEN |
24.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
67 |
|
Frederik Møller |
2002 |
Helsingør Svømmeklub |
DEN |
24.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
40 |
|
Oliver Søgaard-Andersen |
2003 |
Hovedstadens Svømmeklub |
DEN |
24.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
81 |
|
Frederik Riedel Lentz |
2001 |
Gladsaxe Svømmeklub |
DEN |
24.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
68 |
|
Julius Munk |
2000 |
Helsingør Svømmeklub |
DEN |
24.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
143 |
|
Gustav Klit Stjernholm |
2002 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
DEN |
24.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
125 |
|
Viktor B. Bromer |
1993 |
Aalborg Svømmeklub |
DEN |
25.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
75 |
|
Villads Bomholt Larsen |
2001 |
Helsingør Svømmeklub |
DEN |
25.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
65 |
|
Laurits Kenskov |
2001 |
Herlev Svømning |
DEN |
25.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
60 |
|
Rasmus Nørfjand |
2000 |
Holstebro Svømme Club |
DEN |
25.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
132 |
|
Joakim Køhn |
2003 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
DEN |
25.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
62 |
|
Elias Noe |
2004 |
Holbæk Svømme Klub |
DEN |
25.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16-04-2021 18:01.57 |
Datahandling: WinGrodan 2.7 |
Licens til: Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tilmeldings liste |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Danish Open 2021 Stævne 1
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Taastrup Svømmehal |
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og STT |
|
|
|
|
50m |
Stævne dato: |
17. apr 2021 to 21. apr 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
200m Medley Damer |
|
|
|
|
|
|
|
|
Junior |
2:17.00 |
|
Katrine Bukh Villesen |
2000 |
|
Wien, Østrig |
28-05-2017 |
|
|
|
2:09.73 |
|
Julie Hjorth-Hansen |
1984 |
|
Rom, Italien |
27-07-2009 |
|
|
# |
ID |
|
Navn |
Født |
Klub |
Nat |
Anmtid |
Status |
|
1 |
91 |
|
Clara Rybak-Andersen |
2003 |
Gentofte Svømme Klub |
DEN |
2:14.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
139 |
|
Sofie Hansen |
2002 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
DEN |
2:16.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
88 |
|
Kristine Nilsson Norby |
2005 |
Gentofte Svømme Klub |
DEN |
2:19.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
119 |
|
Fenja Romanski |
2005 |
Aalborg Svømmeklub |
DEN |
2:19.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
148 |
|
Liva Stjernholm |
2004 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
DEN |
2:20.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
108 |
|
Mia Borgensgaard |
2003 |
Agfs Svømmeafdeling |
DEN |
2:21.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
142 |
|
Liva Palmund |
2002 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
DEN |
2:21.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
123 |
|
Karoline Kjelstrup |
2006 |
Aalborg Svømmeklub |
DEN |
2:21.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
72 |
|
Alma Bendix Dahl |
2005 |
Helsingør Svømmeklub |
DEN |
2:21.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
44 |
|
Josefine Zebitz |
2004 |
Hovedstadens Svømmeklub |
DEN |
2:22.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
54 |
|
Sofie Maagøe |
2003 |
Hovedstadens Svømmeklub |
DEN |
2:22.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
49 |
|
Anna Wermuth |
1996 |
Hovedstadens Svømmeklub |
DEN |
2:22.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
120 |
|
Lisa Rijkhoff |
2001 |
Aalborg Svømmeklub |
DEN |
2:22.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
16 |
|
Thea Blomsterberg |
2002 |
Sigma Swim Birkerød |
DEN |
2:22.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
19 |
|
Julie K Rose |
2003 |
Sigma Swim Allerød |
DEN |
2:23.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
51 |
|
Esther Else Grubert |
2003 |
Hovedstadens Svømmeklub |
DEN |
2:24.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
163 |
|
Sofie Bruun Høvring |
2004 |
Svømmeklubben MK31 |
DEN |
2:25.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
7 |
|
Katrine Bonefeld |
2004 |
Sigma Swim Birkerød |
DEN |
2:25.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
46 |
|
Ofelia Vejsager Nøddekær |
2005 |
Hovedstadens Svømmeklub |
DEN |
2:26.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
45 |
|
Falka Tind |
2006 |
Hovedstadens Svømmeklub |
DEN |
2:27.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
84 |
|
Sara Damkjær Bartels |
2004 |
Gladsaxe Svømmeklub |
DEN |
2:28.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
48 |
|
Anna Brandt Nielsen |
1998 |
Hovedstadens Svømmeklub |
DEN |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16-04-2021 18:01.57 |
Datahandling: WinGrodan 2.7 |
Licens til: Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tilmeldings liste |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Danish Open 2021 Stævne 1
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Taastrup Svømmehal |
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og STT |
|
|
|
|
50m |
Stævne dato: |
17. apr 2021 to 21. apr 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
200m Medley Damer |
|
|
|
|
|
|
|
|
Junior |
2:17.00 |
|
Katrine Bukh Villesen |
2000 |
|
Wien, Østrig |
28-05-2017 |
|
|
|
2:09.73 |
|
Julie Hjorth-Hansen |
1984 |
|
Rom, Italien |
27-07-2009 |
|
|
# |
ID |
|
Navn |
Født |
Klub |
Nat |
Anmtid |
Status |
|
1 |
91 |
|
Clara Rybak-Andersen |
2003 |
Gentofte Svømme Klub |
DEN |
2:14.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
139 |
|
Sofie Hansen |
2002 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
DEN |
2:16.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
88 |
|
Kristine Nilsson Norby |
2005 |
Gentofte Svømme Klub |
DEN |
2:19.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
119 |
|
Fenja Romanski |
2005 |
Aalborg Svømmeklub |
DEN |
2:19.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
148 |
|
Liva Stjernholm |
2004 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
DEN |
2:20.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
108 |
|
Mia Borgensgaard |
2003 |
Agfs Svømmeafdeling |
DEN |
2:21.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
142 |
|
Liva Palmund |
2002 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
DEN |
2:21.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
123 |
|
Karoline Kjelstrup |
2006 |
Aalborg Svømmeklub |
DEN |
2:21.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
72 |
|
Alma Bendix Dahl |
2005 |
Helsingør Svømmeklub |
DEN |
2:21.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
44 |
|
Josefine Zebitz |
2004 |
Hovedstadens Svømmeklub |
DEN |
2:22.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
54 |
|
Sofie Maagøe |
2003 |
Hovedstadens Svømmeklub |
DEN |
2:22.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
49 |
|
Anna Wermuth |
1996 |
Hovedstadens Svømmeklub |
DEN |
2:22.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
120 |
|
Lisa Rijkhoff |
2001 |
Aalborg Svømmeklub |
DEN |
2:22.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
16 |
|
Thea Blomsterberg |
2002 |
Sigma Swim Birkerød |
DEN |
2:22.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
19 |
|
Julie K Rose |
2003 |
Sigma Swim Allerød |
DEN |
2:23.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
51 |
|
Esther Else Grubert |
2003 |
Hovedstadens Svømmeklub |
DEN |
2:24.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
163 |
|
Sofie Bruun Høvring |
2004 |
Svømmeklubben MK31 |
DEN |
2:25.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
7 |
|
Katrine Bonefeld |
2004 |
Sigma Swim Birkerød |
DEN |
2:25.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
46 |
|
Ofelia Vejsager Nøddekær |
2005 |
Hovedstadens Svømmeklub |
DEN |
2:26.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
45 |
|
Falka Tind |
2006 |
Hovedstadens Svømmeklub |
DEN |
2:27.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
84 |
|
Sara Damkjær Bartels |
2004 |
Gladsaxe Svømmeklub |
DEN |
2:28.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
48 |
|
Anna Brandt Nielsen |
1998 |
Hovedstadens Svømmeklub |
DEN |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16-04-2021 18:01.57 |
Datahandling: WinGrodan 2.7 |
Licens til: Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tilmeldings liste |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Danish Open 2021 Stævne 1
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Taastrup Svømmehal |
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og STT |
|
|
|
|
50m |
Stævne dato: |
17. apr 2021 to 21. apr 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
50m Rygsvømning Herrer |
|
|
|
|
|
|
|
|
Junior |
26.36 |
|
Andreas Schiellerup |
1993 |
|
Beograd, Serbien |
09-07-2011 |
|
|
|
25.43 |
|
Magnus Jákupsson |
1994 |
|
Bellahøj, Danmark |
15-04-2016 |
|
|
# |
ID |
|
Navn |
Født |
Klub |
Nat |
Anmtid |
Status |
|
1 |
69 |
|
Nicklas Östman Pedersen |
2002 |
Helsingør Svømmeklub |
DEN |
25.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
109 |
|
Kasper Johnsen |
2003 |
Agfs Svømmeafdeling |
DEN |
25.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
3 |
|
Markus Kjeldsen |
2000 |
Silkeborg Svømmeklub |
DEN |
26.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
13 |
|
Luccas Dam Brenner |
2001 |
Sigma Swim Birkerød |
DEN |
26.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
129 |
|
Casper Puggaard |
2005 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
DEN |
26.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
93 |
|
Peter Vangsgaard |
2000 |
Gentofte Svømme Klub |
DEN |
26.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
57 |
|
Patrick Zakaryan Olsen |
2002 |
Horsens Svømmeklub |
DEN |
26.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
22 |
|
Anton Borg Hjort |
2000 |
Lyseng IF |
DEN |
26.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
110 |
|
Sofus Bolwig Balladone |
2002 |
Agfs Svømmeafdeling |
DEN |
26.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
150 |
|
Mikkel Hjelm |
2003 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
DEN |
26.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
131 |
|
Jakob Strunge Nissen |
2002 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
DEN |
26.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
140 |
|
Kristian B Rasmussen |
2003 |
Svømmeklubben S 68 |
DEN |
26.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
36 |
|
Jakob Bjerre Eriksen |
2000 |
Hørsholm Svømmeforening |
DEN |
26.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
135 |
|
Rasmus Warberg |
2004 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
DEN |
27.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
43 |
|
Mads Møller |
2005 |
Hovedstadens Svømmeklub |
DEN |
27.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
101 |
|
Jonas Kjær |
2003 |
Esbjerg Svømmeklub |
DEN |
27.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16-04-2021 18:01.57 |
Datahandling: WinGrodan 2.7 |
Licens til: Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tilmeldings liste |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Danish Open 2021 Stævne 1
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Taastrup Svømmehal |
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og STT |
|
|
|
|
50m |
Stævne dato: |
17. apr 2021 to 21. apr 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
50m Rygsvømning Herrer |
|
|
|
|
|
|
|
|
Junior |
26.36 |
|
Andreas Schiellerup |
1993 |
|
Beograd, Serbien |
09-07-2011 |
|
|
|
25.43 |
|
Magnus Jákupsson |
1994 |
|
Bellahøj, Danmark |
15-04-2016 |
|
|
# |
ID |
|
Navn |
Født |
Klub |
Nat |
Anmtid |
Status |
|
1 |
69 |
|
Nicklas Östman Pedersen |
2002 |
Helsingør Svømmeklub |
DEN |
25.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
109 |
|
Kasper Johnsen |
2003 |
Agfs Svømmeafdeling |
DEN |
25.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
3 |
|
Markus Kjeldsen |
2000 |
Silkeborg Svømmeklub |
DEN |
26.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
13 |
|
Luccas Dam Brenner |
2001 |
Sigma Swim Birkerød |
DEN |
26.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
129 |
|
Casper Puggaard |
2005 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
DEN |
26.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
93 |
|
Peter Vangsgaard |
2000 |
Gentofte Svømme Klub |
DEN |
26.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
57 |
|
Patrick Zakaryan Olsen |
2002 |
Horsens Svømmeklub |
DEN |
26.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
22 |
|
Anton Borg Hjort |
2000 |
Lyseng IF |
DEN |
26.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
110 |
|
Sofus Bolwig Balladone |
2002 |
Agfs Svømmeafdeling |
DEN |
26.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
150 |
|
Mikkel Hjelm |
2003 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
DEN |
26.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
131 |
|
Jakob Strunge Nissen |
2002 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
DEN |
26.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
140 |
|
Kristian B Rasmussen |
2003 |
Svømmeklubben S 68 |
DEN |
26.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
36 |
|
Jakob Bjerre Eriksen |
2000 |
Hørsholm Svømmeforening |
DEN |
26.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
135 |
|
Rasmus Warberg |
2004 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
DEN |
27.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
43 |
|
Mads Møller |
2005 |
Hovedstadens Svømmeklub |
DEN |
27.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
101 |
|
Jonas Kjær |
2003 |
Esbjerg Svømmeklub |
DEN |
27.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16-04-2021 18:01.57 |
Datahandling: WinGrodan 2.7 |
Licens til: Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tilmeldings liste |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Danish Open 2021 Stævne 1
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Taastrup Svømmehal |
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og STT |
|
|
|
|
50m |
Stævne dato: |
17. apr 2021 to 21. apr 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
200m Butterfly Damer |
|
|
|
|
|
|
|
|
Junior |
2:09.41 |
|
Katrine Bukh Villesen |
2000 |
|
Netanya, Israel |
29-06-2017 |
|
|
|
2:07.44 |
|
Micha Østergaard |
1987 |
|
Rom, Italien |
29-07-2009 |
|
|
# |
ID |
|
Navn |
Født |
Klub |
Nat |
Anmtid |
Status |
|
1 |
61 |
|
Helena Rosendahl Bach |
2000 |
Holstebro Svømme Club |
DEN |
2:10.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
136 |
|
Regitze Gaard |
2001 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
DEN |
2:13.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
21 |
|
Katrine Bukh Villesen |
2000 |
Sigma Swim Allerød |
DEN |
2:14.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
155 |
|
Maj Howardsen |
1997 |
Søllerød Svømmeklub |
DEN |
2:14.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
118 |
|
Cecilie Nørgaard Frost |
2005 |
Aalborg Svømmeklub |
DEN |
2:17.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
89 |
|
Asta Poulsen Dolan |
2004 |
Gentofte Svømme Klub |
DEN |
2:18.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
32 |
|
Anne Føyn |
2002 |
Hørsholm Svømmeforening |
DEN |
2:19.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
52 |
|
Victoria Vorm |
2001 |
Hovedstadens Svømmeklub |
DEN |
2:19.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
117 |
|
Camilla Nørgaard Frost |
2005 |
Aalborg Svømmeklub |
DEN |
2:20.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16-04-2021 18:01.57 |
Datahandling: WinGrodan 2.7 |
Licens til: Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tilmeldings liste |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Danish Open 2021 Stævne 1
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Taastrup Svømmehal |
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og STT |
|
|
|
|
50m |
Stævne dato: |
17. apr 2021 to 21. apr 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
200m Butterfly Damer |
|
|
|
|
|
|
|
|
Junior |
2:09.41 |
|
Katrine Bukh Villesen |
2000 |
|
Netanya, Israel |
29-06-2017 |
|
|
|
2:07.44 |
|
Micha Østergaard |
1987 |
|
Rom, Italien |
29-07-2009 |
|
|
# |
ID |
|
Navn |
Født |
Klub |
Nat |
Anmtid |
Status |
|
1 |
61 |
|
Helena Rosendahl Bach |
2000 |
Holstebro Svømme Club |
DEN |
2:10.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
136 |
|
Regitze Gaard |
2001 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
DEN |
2:13.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
21 |
|
Katrine Bukh Villesen |
2000 |
Sigma Swim Allerød |
DEN |
2:14.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
155 |
|
Maj Howardsen |
1997 |
Søllerød Svømmeklub |
DEN |
2:14.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
118 |
|
Cecilie Nørgaard Frost |
2005 |
Aalborg Svømmeklub |
DEN |
2:17.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
89 |
|
Asta Poulsen Dolan |
2004 |
Gentofte Svømme Klub |
DEN |
2:18.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
32 |
|
Anne Føyn |
2002 |
Hørsholm Svømmeforening |
DEN |
2:19.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
52 |
|
Victoria Vorm |
2001 |
Hovedstadens Svømmeklub |
DEN |
2:19.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
117 |
|
Camilla Nørgaard Frost |
2005 |
Aalborg Svømmeklub |
DEN |
2:20.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16-04-2021 18:01.57 |
Datahandling: WinGrodan 2.7 |
Licens til: Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tilmeldings liste |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Danish Open 2021 Stævne 1
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Taastrup Svømmehal |
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og STT |
|
|
|
|
50m |
Stævne dato: |
17. apr 2021 to 21. apr 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
400m Frisvømning Herrer |
|
|
|
|
|
|
|
|
Junior |
3:53.78 |
|
|
2000 |
|
Helsinki, Finland |
04-07-2018 |
|
|
|
3:44.40 |
|
Mads Glæsner |
1988 |
|
Rom, Italien |
26-07-2009 |
|
|
# |
ID |
|
Navn |
Født |
Klub |
Nat |
Anmtid |
Status |
|
1 |
154 |
|
Christoffer H. Andersen |
2002 |
Søllerød Svømmeklub |
DEN |
3:50.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
24 |
|
Oskar Lindholm |
2001 |
Lyseng IF |
DEN |
3:53.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
17 |
|
Arthur Dalén Ellegaard |
2001 |
Sigma Swim Allerød |
DEN |
3:55.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
122 |
|
Nicolas Blanch |
1997 |
Aalborg Svømmeklub |
DEN |
3:56.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
166 |
|
Andreas Hansen |
2000 |
Vejle Svømmeklub |
DEN |
3:57.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
23 |
|
Frederik Lindholm |
2004 |
Lyseng IF |
DEN |
4:01.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
98 |
|
Mikkel Gadgaard |
1999 |
Esbjerg Svømmeklub |
DEN |
4:02.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
64 |
|
Christopher H. Brown |
2002 |
Holbæk Svømme Klub |
DEN |
4:02.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
147 |
|
Lasse Darlem Brandt |
2003 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
DEN |
4:03.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
42 |
|
Gabriel Elmedyb |
2004 |
Hovedstadens Svømmeklub |
DEN |
4:05.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
165 |
|
Alexander L. Bjørn |
2003 |
Vejle Svømmeklub |
DEN |
4:06.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
79 |
|
Alfred August Grubert |
2001 |
Gladsaxe Svømmeklub |
DEN |
4:06.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16-04-2021 18:01.57 |
Datahandling: WinGrodan 2.7 |
Licens til: Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tilmeldings liste |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Danish Open 2021 Stævne 1
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Taastrup Svømmehal |
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og STT |
|
|
|
|
50m |
Stævne dato: |
17. apr 2021 to 21. apr 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
800m Frisvømning Damer |
|
|
|
|
|
|
|
|
Junior |
8:41.40 |
|
Lotte Friis |
1988 |
|
Jamor, Portugal |
16-07-2004 |
|
|
|
8:15.92 |
|
Lotte Friis |
1988 |
|
Rom, Italien |
01-08-2009 |
|
|
# |
ID |
|
Navn |
Født |
Klub |
Nat |
Anmtid |
Status |
|
1 |
50 |
|
Maria Grandt |
1998 |
Hovedstadens Svømmeklub |
DEN |
8:45.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
15 |
|
Mia Steen Duus |
2001 |
Sigma Swim Birkerød |
DEN |
8:51.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
83 |
|
Michelle Mortensen |
2002 |
Gladsaxe Svømmeklub |
DEN |
8:56.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
156 |
|
Marina Heller Hansen |
1994 |
Søllerød Svømmeklub |
DEN |
8:59.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
27 |
|
Naya Modin Thomsen |
2003 |
Køge Svømmeklub |
DEN |
8:59.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
85 |
|
Viktoria Freja Sørensen |
2004 |
Gladsaxe Svømmeklub |
DEN |
9:02.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
157 |
|
Thea Søe Bach |
2002 |
Thisted Svømmeklub |
DEN |
9:06.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
116 |
|
Camilla Brøgger-Andersen |
2002 |
Aalborg Svømmeklub |
DEN |
9:08.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
14 |
|
Maria Lund |
2003 |
Sigma Swim Birkerød |
DEN |
9:09.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
56 |
|
Emilie Krog |
2002 |
Hovedstadens Svømmeklub |
DEN |
9:09.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
5 |
|
Kajsa G. Christensen |
2004 |
Sigma Swim Birkerød |
DEN |
9:09.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
113 |
|
Laura Glerup Jensen |
1998 |
Aalborg Svømmeklub |
DEN |
|
|
LAT |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16-04-2021 18:01.57 |
Datahandling: WinGrodan 2.7 |
Licens til: Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tilmeldings liste |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Danish Open 2021 Stævne 1
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Taastrup Svømmehal |
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og STT |
|
|
|
50m |
Stævne dato: |
17. apr 2021 to 21. apr 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
4x100m Frisvømning Damer |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
# |
ID |
|
Navn |
Født |
Klub |
Nat |
Anmtid |
Status |
|
1 |
174 |
|
Danmark |
|
Danmark |
DEN |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19-04-2021 17:27.58 |
Datahandling: WinGrodan 2.7 |
Licens til: Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|