Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Startlista |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Tinnerbäcksbadet (utomhus) |
Arrangör: |
LASS |
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 19 maj 2023 till den 21 maj 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
50m Fjärilsim Damer |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
# |
ID |
|
Namn |
Född |
Klubb |
Nat |
Anm tid |
Status |
|
1 |
300 |
|
Emmy Hällkvist |
2008 |
Täby Sim |
SWE |
26.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
116 |
|
Sofia Henell |
1997 |
Linköpings Allmänna SS |
SWE |
27.29 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
3 |
205 |
|
Leija Johansson Junttila |
2006 |
Motala Simsällskap |
SWE |
28.88 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
4 |
175 |
|
Hilda Linné |
2000 |
Linköpings Allmänna SS |
SWE |
28.99 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
5 |
143 |
|
Althaea Süsskind |
2007 |
Linköpings Allmänna SS |
SWE |
29.04 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
6 |
210 |
|
Saga Bodsjö |
2002 |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
SWE |
29.82 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
7 |
142 |
|
Ellen Borg |
2009 |
Linköpings Allmänna SS |
SWE |
30.06 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
8 |
120 |
|
Alice Björnholm |
2008 |
Linköpings Allmänna SS |
SWE |
30.66 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
9 |
173 |
|
Erika Tudegård |
2001 |
Linköpings Allmänna SS |
SWE |
30.70 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
10 |
289 |
|
Mana Tanaka |
2007 |
Täby Sim |
SWE |
30.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
123 |
|
Elma Halak |
2007 |
Linköpings Allmänna SS |
SWE |
30.91 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
12 |
129 |
|
Matilda Elmberg |
2010 |
Linköpings Allmänna SS |
SWE |
30.96 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
13 |
290 |
|
Ellen Franzén |
2009 |
Täby Sim |
SWE |
31.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
287 |
|
Hanna Gong |
2007 |
Täby Sim |
SWE |
31.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
145 |
|
Elin Axelsson |
2008 |
Linköpings Allmänna SS |
SWE |
31.22 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
16 |
402 |
|
Lina Thunvall |
2008 |
Södertörns Simsällskap |
SWE |
31.26 |
|
EFT |
|
|
|
|
|
17 |
291 |
|
Emilia Rylander |
2008 |
Täby Sim |
SWE |
31.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
18 |
|
Siri Carlberg |
2009 |
Finspångs Simklubb |
SWE |
31.81 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
19 |
10 |
|
Ida Nygren |
2004 |
Botkyrka-Rönninge Simsällskap |
SWE |
31.83 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
20 |
295 |
|
Caitlin Lenstad |
2008 |
Täby Sim |
SWE |
32.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
282 |
|
Juni Stenbacka |
2007 |
Södertörns Simsällskap |
SWE |
32.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
294 |
|
Elin Javehed |
2009 |
Täby Sim |
SWE |
32.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
330 |
|
Estelle Liljeblad |
2007 |
Åkersberga Simsällskap |
SWE |
32.65 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
24 |
9 |
|
Ida Haidari |
2006 |
Botkyrka-Rönninge Simsällskap |
SWE |
32.89 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
25 |
125 |
|
Hanna Oehm |
2007 |
Linköpings Allmänna SS |
SWE |
32.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
308 |
|
Majken Hamstedt |
2007 |
Västerviks Simsällskap |
SWE |
33.05 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
27 |
328 |
|
Karolina Tylets |
2006 |
Åkersberga Simsällskap |
SWE |
33.11 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
28 |
311 |
|
Nathalie Hjalmarsson |
2008 |
Västerviks Simsällskap |
SWE |
33.42 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
29 |
326 |
|
Moa Eiving |
2008 |
Åkersberga Simsällskap |
SWE |
33.42 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
30 |
79 |
|
Alva Gunnarsson |
2010 |
Kalmar Simsällskap |
SWE |
33.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
353 |
|
Matilda Larsson |
2008 |
Örebro Simallians |
SWE |
33.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
138 |
|
Tuva Veiström |
2008 |
Linköpings Allmänna SS |
SWE |
33.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
298 |
|
Beatrice Hlawatsch |
2007 |
Täby Sim |
SWE |
33.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
386 |
|
Henny Paläng |
2006 |
Linköpings Allmänna SS |
SWE |
33.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
333 |
|
Adella Nordin |
2007 |
Åkersberga Simsällskap |
SWE |
33.91 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
36 |
119 |
|
Agnes Karlberg |
2009 |
Linköpings Allmänna SS |
SWE |
34.10 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
37 |
217 |
|
Tuva Lovinge |
2006 |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
SWE |
34.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
332 |
|
Evelina Dahlberg |
2007 |
Åkersberga Simsällskap |
SWE |
34.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
272 |
|
Ida Lövblom |
2010 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
SWE |
34.31 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
40 |
249 |
|
Emmie Jakobsson |
2010 |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
SWE |
34.34 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
41 |
241 |
|
Maja Göthe |
2010 |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
SWE |
34.57 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
42 |
268 |
|
Svea Knagge |
2010 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
SWE |
34.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
43 |
21 |
|
Ester Ericsson |
2010 |
Finspångs Simklubb |
SWE |
34.73 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
44 |
83 |
|
Sonia Westerstrand |
2009 |
Kalmar Simsällskap |
SWE |
34.84 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
45 |
81 |
|
Ellen Skarpnord |
2009 |
Kalmar Simsällskap |
SWE |
34.99 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
46 |
80 |
|
Hedda Mirus |
2009 |
Kalmar Simsällskap |
SWE |
35.53 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
47 |
157 |
|
Majken Nygren |
2010 |
Linköpings Allmänna SS |
SWE |
35.93 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
48 |
172 |
|
Emma Rosenström |
2005 |
Linköpings Allmänna SS |
SWE |
36.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
49 |
316 |
|
Moa Sparf |
2010 |
Åkersberga Simsällskap |
SWE |
36.37 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
50 |
293 |
|
Lovisa Silverbratt |
2009 |
Täby Sim |
SWE |
36.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
51 |
97 |
|
Tilde Quarfordt |
2009 |
Karlskoga Simförening |
SWE |
36.50 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
52 |
167 |
|
Rebecka Eklund |
2010 |
Linköpings Allmänna SS |
SWE |
36.79 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
53 |
270 |
|
Signe Feldhof |
2010 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
SWE |
36.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
54 |
317 |
|
Emily Richardson |
2008 |
Åkersberga Simsällskap |
SWE |
37.05 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
55 |
227 |
|
Leah Norén |
2008 |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
SWE |
37.32 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
56 |
88 |
|
Tilda Herstad |
2009 |
Kalmar Simsällskap |
SWE |
37.51 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
57 |
214 |
|
Alicia Wallberg |
2007 |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
SWE |
37.54 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
58 |
240 |
|
Nellie Johansson Jöngren |
2009 |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
SWE |
37.72 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
59 |
315 |
|
Kristina Tylets |
2010 |
Åkersberga Simsällskap |
SWE |
37.80 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
60 |
207 |
|
Agnes Fahlström |
2009 |
Motala Simsällskap |
SWE |
37.81 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
61 |
85 |
|
Astrid Forsberg |
2010 |
Kalmar Simsällskap |
SWE |
37.89 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
62 |
267 |
|
Elisia Witt Hjort |
2009 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
SWE |
37.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
63 |
158 |
|
Nora Narby |
2010 |
Linköpings Allmänna SS |
SWE |
38.06 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
64 |
102 |
|
Wendela Johrin |
2010 |
Karlskoga Simförening |
SWE |
38.23 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
65 |
140 |
|
Wilma Pawlowski |
2009 |
Linköpings Allmänna SS |
SWE |
38.45 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
66 |
318 |
|
Havanna Borg |
2010 |
Åkersberga Simsällskap |
SWE |
38.51 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
67 |
159 |
|
Vilma Björnholm |
2010 |
Linköpings Allmänna SS |
SWE |
38.63 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
68 |
279 |
|
Ida Hagspiel |
2011 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
SWE |
38.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
69 |
327 |
|
Olivia Blom |
2008 |
Åkersberga Simsällskap |
SWE |
38.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
70 |
261 |
|
Julia Brunelius |
2010 |
Nyköpings Simsällskap |
SWE |
38.94 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
71 |
273 |
|
Elsie Cooper |
2008 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
SWE |
39.01 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
72 |
93 |
|
Tilde Zetterquist |
2009 |
Karlskoga Simförening |
SWE |
39.68 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
73 |
155 |
|
Isabelle Mattiasdotter |
2011 |
Linköpings Allmänna SS |
SWE |
39.80 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
74 |
101 |
|
Thea Engfors |
2009 |
Karlskoga Simförening |
SWE |
40.06 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
75 |
94 |
|
Isabelle Karlsson |
2008 |
Karlskoga Simförening |
SWE |
40.35 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
76 |
269 |
|
Amanda Toverud |
2008 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
SWE |
40.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
77 |
244 |
|
Maja Eriksson |
2010 |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
SWE |
41.72 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
78 |
262 |
|
Ebba Hammarberg |
2010 |
Oskarshamns Simsällskap |
SWE |
41.75 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
79 |
151 |
|
Alva Narby |
2010 |
Linköpings Allmänna SS |
SWE |
42.04 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
80 |
82 |
|
Amanda Bergzén |
2008 |
Kalmar Simsällskap |
SWE |
42.63 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
81 |
162 |
|
Astrid Högberg |
2010 |
Linköpings Allmänna SS |
SWE |
43.24 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
82 |
274 |
|
Isabelle Varsanyi |
2010 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
SWE |
44.01 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
83 |
400 |
|
Tova Lewander |
2009 |
Linköpings Allmänna SS |
SWE |
44.49 |
S |
EFT |
|
|
|
|
|
84 |
99 |
|
Linnea Johnsson |
2007 |
Karlskoga Simförening |
SWE |
45.24 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
85 |
247 |
|
Molly Valund |
2010 |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
SWE |
45.53 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
86 |
275 |
|
Ebba Callberg |
2010 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
SWE |
45.74 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
87 |
319 |
|
Elin Watzer |
2010 |
Åkersberga Simsällskap |
SWE |
45.91 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
88 |
204 |
|
Lovis Svensson |
2009 |
Motala Simsällskap |
SWE |
46.21 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
89 |
232 |
|
Filippa Baca |
2010 |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
SWE |
47.81 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
90 |
260 |
|
Julia Aminoff Kristoffersson |
2011 |
Nyköpings Simsällskap |
SWE |
50.16 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
91 |
306 |
|
Idun Weidmert |
2010 |
Västerviks Simsällskap |
SWE |
53.85 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
92 |
338 |
|
Milou Rönnbro |
2006 |
Åkersberga Simsällskap |
SWE |
|
|
EFT |
|
|
|
|
|
93 |
197 |
|
Elsa Börén |
2011 |
Motala Simsällskap |
SWE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2023-05-20 14:44:59 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Linköpings Allmänna SS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Startlista |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Tinnerbäcksbadet (utomhus) |
Arrangör: |
LASS |
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 19 maj 2023 till den 21 maj 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
50m Fjärilsim Herrar |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
# |
ID |
|
Namn |
Född |
Klubb |
Nat |
Anm tid |
Status |
|
1 |
115 |
|
Petter Cyrén |
1996 |
Linköpings Allmänna SS |
SWE |
25.39 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
202 |
|
Henrik Eriksson |
2002 |
Motala Simsällskap |
SWE |
26.21 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
3 |
322 |
|
Melvin Bosson |
2006 |
Åkersberga Simsällskap |
SWE |
26.39 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
4 |
221 |
|
William Norén |
2006 |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
SWE |
26.47 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
5 |
7 |
|
Jonathan Essien |
2006 |
Botkyrka-Rönninge Simsällskap |
SWE |
26.62 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
6 |
211 |
|
Erik Andersson |
2005 |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
SWE |
26.63 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
7 |
206 |
|
Gustav Fahlström |
2005 |
Motala Simsällskap |
SWE |
26.82 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
8 |
283 |
|
William Lagerlöf |
2007 |
Täby Sim |
SWE |
27.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
349 |
|
August Jansson |
2005 |
Örebro Simallians |
SWE |
27.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
107 |
|
William Barkehed |
2003 |
Linköpings Allmänna SS |
SWE |
27.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
201 |
|
Elliot Fielder |
2003 |
Motala Simsällskap |
SWE |
27.33 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
12 |
314 |
|
Leon Bocké |
2006 |
Åkersberga Simsällskap |
SWE |
27.43 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
13 |
13 |
|
Jonathan Olsson Stridh |
2006 |
Botkyrka-Rönninge Simsällskap |
SWE |
27.45 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
14 |
198 |
|
Fabian Lagström |
2004 |
Motala Simsällskap |
SWE |
27.48 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
15 |
199 |
|
Edvin Karlsson |
2004 |
Motala Simsällskap |
SWE |
27.53 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
16 |
131 |
|
Olof Karlsson |
2008 |
Linköpings Allmänna SS |
SWE |
27.55 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
17 |
200 |
|
Troy Eriksson |
2006 |
Motala Simsällskap |
SWE |
27.84 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
18 |
111 |
|
Elvis Ericson |
2005 |
Linköpings Allmänna SS |
SWE |
28.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
215 |
|
Axel Sköld |
2007 |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
SWE |
28.12 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
20 |
230 |
|
Wilmer Jakobsson |
2008 |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
SWE |
28.31 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
21 |
348 |
|
Gustav Larsson |
2005 |
Örebro Simallians |
SWE |
28.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
323 |
|
Isak Widstrand |
2004 |
Åkersberga Simsällskap |
SWE |
28.67 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
23 |
17 |
|
Alvar Aktner |
2006 |
Finspångs Simklubb |
SWE |
28.86 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
24 |
292 |
|
Erik Talipov |
2007 |
Täby Sim |
SWE |
28.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
225 |
|
Benjamin Baca |
2008 |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
SWE |
29.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
100 |
|
Karl Winge |
2008 |
Karlskoga Simförening |
SWE |
29.65 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
27 |
325 |
|
Axel Wikner |
2005 |
Åkersberga Simsällskap |
SWE |
30.00 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
28 |
122 |
|
Elliot Eldh |
2008 |
Linköpings Allmänna SS |
SWE |
30.00 |
S |
EFT |
|
|
|
|
|
29 |
347 |
|
Emil Jörstad |
2008 |
Örebro Simallians |
SWE |
30.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
284 |
|
Troy Sevonen |
2008 |
Täby Sim |
SWE |
30.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
23 |
|
Kasper Glawing |
2008 |
Finspångs Simklubb |
SWE |
30.78 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
32 |
331 |
|
Olle Hägerman |
2006 |
Åkersberga Simsällskap |
SWE |
31.93 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
33 |
303 |
|
Magnus Andersson |
2009 |
Västerviks Simsällskap |
SWE |
32.20 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
34 |
6 |
|
Simon Blom |
2005 |
Botkyrka-Rönninge Simsällskap |
SWE |
32.28 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
35 |
29 |
|
Samuel Sponn |
2010 |
Finspångs Simklubb |
SWE |
33.05 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
36 |
299 |
|
Albin Holmgren |
2009 |
Täby Sim |
SWE |
33.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
337 |
|
Rasmus Hedman Björnsson |
2001 |
Åkersberga Simsällskap |
SWE |
33.17 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
38 |
304 |
|
Enzo Fridsta |
2008 |
Västerviks Simsällskap |
SWE |
33.21 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
39 |
127 |
|
Hugo Villebeck |
2008 |
Linköpings Allmänna SS |
SWE |
33.33 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
40 |
335 |
|
Erik Sundby |
2008 |
Åkersberga Simsällskap |
SWE |
34.27 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
41 |
296 |
|
Noel Lundström |
2007 |
Täby Sim |
SWE |
35.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
42 |
161 |
|
Andrew Gushchin |
2010 |
Linköpings Allmänna SS |
SWE |
35.23 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
43 |
133 |
|
Ruben Skärlund |
2009 |
Linköpings Allmänna SS |
SWE |
35.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
44 |
137 |
|
Ture Lillskogen |
2009 |
Linköpings Allmänna SS |
SWE |
35.76 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
45 |
329 |
|
Lorentz Marklund |
2005 |
Åkersberga Simsällskap |
SWE |
36.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
46 |
27 |
|
Oliver Rydell |
2009 |
Finspångs Simklubb |
SWE |
36.55 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
47 |
154 |
|
Gustav Rosén |
2010 |
Linköpings Allmänna SS |
SWE |
36.97 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
48 |
229 |
|
Hugo Angland |
2007 |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
SWE |
37.97 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
49 |
153 |
|
Carl Eldh |
2010 |
Linköpings Allmänna SS |
SWE |
39.00 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
50 |
152 |
|
Alvin Stjernqvist |
2010 |
Linköpings Allmänna SS |
SWE |
39.01 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
51 |
95 |
|
Milton Karlsson Linander |
2008 |
Karlskoga Simförening |
SWE |
41.57 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
52 |
96 |
|
Vidar Hellquist |
2009 |
Karlskoga Simförening |
SWE |
42.85 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
53 |
165 |
|
Emil Högfors |
2010 |
Linköpings Allmänna SS |
SWE |
43.41 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
54 |
224 |
|
Morgan Nyman |
2010 |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
SWE |
44.90 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
55 |
301 |
|
Hugo Zuhr |
2007 |
Täby Sim |
SWE |
44.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
56 |
180 |
|
Niklas Bergqvist |
2010 |
Linköpings Allmänna SS |
SWE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
57 |
393 |
|
Oliver Villebeck |
2010 |
Linköpings Allmänna SS |
SWE |
|
|
EFT |
|
|
|
|
|
58 |
334 |
|
Jonathan Hedllund |
2006 |
Åkersberga Simsällskap |
SWE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2023-05-20 14:45:00 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Linköpings Allmänna SS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Startlista |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Tinnerbäcksbadet (utomhus) |
Arrangör: |
LASS |
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 19 maj 2023 till den 21 maj 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
50m Ryggsim Damer |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
# |
ID |
|
Namn |
Född |
Klubb |
Nat |
Anm tid |
Status |
|
1 |
175 |
|
Hilda Linné |
2000 |
Linköpings Allmänna SS |
SWE |
29.37 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
205 |
|
Leija Johansson Junttila |
2006 |
Motala Simsällskap |
SWE |
30.34 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
3 |
143 |
|
Althaea Süsskind |
2007 |
Linköpings Allmänna SS |
SWE |
30.90 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
4 |
300 |
|
Emmy Hällkvist |
2008 |
Täby Sim |
SWE |
31.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
142 |
|
Ellen Borg |
2009 |
Linköpings Allmänna SS |
SWE |
32.03 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
6 |
351 |
|
Julia Pietsch |
2005 |
Örebro Simallians |
SWE |
32.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
123 |
|
Elma Halak |
2007 |
Linköpings Allmänna SS |
SWE |
32.94 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
8 |
218 |
|
Edith Nyman |
2007 |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
SWE |
33.15 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
9 |
282 |
|
Juni Stenbacka |
2007 |
Södertörns Simsällskap |
SWE |
33.21 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
10 |
401 |
|
Lilly Dorch Juliusson |
2009 |
Södertörns Simsällskap |
SWE |
33.50 |
|
EFT |
|
|
|
|
|
11 |
18 |
|
Siri Carlberg |
2009 |
Finspångs Simklubb |
SWE |
33.81 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
12 |
135 |
|
Sofia Holmqvist |
2008 |
Linköpings Allmänna SS |
SWE |
33.85 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
13 |
138 |
|
Tuva Veiström |
2008 |
Linköpings Allmänna SS |
SWE |
34.02 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
14 |
83 |
|
Sonia Westerstrand |
2009 |
Kalmar Simsällskap |
SWE |
34.04 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
15 |
129 |
|
Matilda Elmberg |
2010 |
Linköpings Allmänna SS |
SWE |
34.17 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
16 |
288 |
|
Stina Pedersen |
2007 |
Täby Sim |
SWE |
34.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
217 |
|
Tuva Lovinge |
2006 |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
SWE |
34.39 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
18 |
11 |
|
Lollobelle Nordström-Renlund |
2005 |
Botkyrka-Rönninge Simsällskap |
SWE |
34.41 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
19 |
249 |
|
Emmie Jakobsson |
2010 |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
SWE |
34.49 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
20 |
352 |
|
Alma Mühr |
2005 |
Örebro Simallians |
SWE |
34.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
354 |
|
Laila Pietsch |
2010 |
Örebro Simallians |
SWE |
34.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
328 |
|
Karolina Tylets |
2006 |
Åkersberga Simsällskap |
SWE |
35.14 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
23 |
332 |
|
Evelina Dahlberg |
2007 |
Åkersberga Simsällskap |
SWE |
35.17 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
24 |
302 |
|
Emma Alsén |
2007 |
Täby Sim |
SWE |
35.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
353 |
|
Matilda Larsson |
2008 |
Örebro Simallians |
SWE |
35.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
326 |
|
Moa Eiving |
2008 |
Åkersberga Simsällskap |
SWE |
35.32 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
27 |
330 |
|
Estelle Liljeblad |
2007 |
Åkersberga Simsällskap |
SWE |
35.52 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
28 |
311 |
|
Nathalie Hjalmarsson |
2008 |
Västerviks Simsällskap |
SWE |
35.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
313 |
|
Nellie Bocké |
2008 |
Åkersberga Simsällskap |
SWE |
35.98 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
30 |
270 |
|
Signe Feldhof |
2010 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
SWE |
36.15 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
31 |
80 |
|
Hedda Mirus |
2009 |
Kalmar Simsällskap |
SWE |
36.28 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
32 |
125 |
|
Hanna Oehm |
2007 |
Linköpings Allmänna SS |
SWE |
36.31 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
33 |
298 |
|
Beatrice Hlawatsch |
2007 |
Täby Sim |
SWE |
36.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
308 |
|
Majken Hamstedt |
2007 |
Västerviks Simsällskap |
SWE |
36.44 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
35 |
10 |
|
Ida Nygren |
2004 |
Botkyrka-Rönninge Simsällskap |
SWE |
36.48 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
36 |
287 |
|
Hanna Gong |
2007 |
Täby Sim |
SWE |
36.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
223 |
|
Arwen Flanagan |
2009 |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
SWE |
36.75 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
38 |
21 |
|
Ester Ericsson |
2010 |
Finspångs Simklubb |
SWE |
36.75 |
S |
EFT |
|
|
|
|
|
39 |
333 |
|
Adella Nordin |
2007 |
Åkersberga Simsällskap |
SWE |
36.91 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
40 |
290 |
|
Ellen Franzén |
2009 |
Täby Sim |
SWE |
36.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
41 |
324 |
|
Wilma Söderqvist |
2007 |
Åkersberga Simsällskap |
SWE |
37.08 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
42 |
79 |
|
Alva Gunnarsson |
2010 |
Kalmar Simsällskap |
SWE |
37.25 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
43 |
318 |
|
Havanna Borg |
2010 |
Åkersberga Simsällskap |
SWE |
37.37 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
44 |
81 |
|
Ellen Skarpnord |
2009 |
Kalmar Simsällskap |
SWE |
37.51 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
45 |
157 |
|
Majken Nygren |
2010 |
Linköpings Allmänna SS |
SWE |
37.79 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
46 |
267 |
|
Elisia Witt Hjort |
2009 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
SWE |
37.96 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
47 |
22 |
|
Iris Esping |
2008 |
Finspångs Simklubb |
SWE |
38.13 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
48 |
240 |
|
Nellie Johansson Jöngren |
2009 |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
SWE |
38.20 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
49 |
130 |
|
Molly Lindberg |
2009 |
Linköpings Allmänna SS |
SWE |
38.24 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
50 |
214 |
|
Alicia Wallberg |
2007 |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
SWE |
38.38 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
51 |
315 |
|
Kristina Tylets |
2010 |
Åkersberga Simsällskap |
SWE |
38.40 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
52 |
156 |
|
Julia Axelsson |
2010 |
Linköpings Allmänna SS |
SWE |
38.79 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
53 |
316 |
|
Moa Sparf |
2010 |
Åkersberga Simsällskap |
SWE |
38.86 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
54 |
266 |
|
Ella Svanholm |
2009 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
SWE |
39.09 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
55 |
321 |
|
Matilda Bosson |
2008 |
Åkersberga Simsällskap |
SWE |
39.19 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
56 |
140 |
|
Wilma Pawlowski |
2009 |
Linköpings Allmänna SS |
SWE |
39.49 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
57 |
207 |
|
Agnes Fahlström |
2009 |
Motala Simsällskap |
SWE |
39.55 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
58 |
25 |
|
Matilda Hovberg |
2010 |
Finspångs Simklubb |
SWE |
39.62 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
59 |
31 |
|
Ellen Wikman |
2009 |
Finspångs Simklubb |
SWE |
39.90 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
60 |
88 |
|
Tilda Herstad |
2009 |
Kalmar Simsällskap |
SWE |
39.98 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
61 |
155 |
|
Isabelle Mattiasdotter |
2011 |
Linköpings Allmänna SS |
SWE |
40.46 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
62 |
93 |
|
Tilde Zetterquist |
2009 |
Karlskoga Simförening |
SWE |
40.49 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
63 |
235 |
|
Constancia Lagnestam |
2009 |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
SWE |
40.52 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
64 |
275 |
|
Ebba Callberg |
2010 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
SWE |
40.54 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
65 |
85 |
|
Astrid Forsberg |
2010 |
Kalmar Simsällskap |
SWE |
40.59 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
66 |
273 |
|
Elsie Cooper |
2008 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
SWE |
40.63 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
67 |
245 |
|
Esmeralda Carlberg |
2010 |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
SWE |
41.01 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
68 |
94 |
|
Isabelle Karlsson |
2008 |
Karlskoga Simförening |
SWE |
41.06 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
69 |
101 |
|
Thea Engfors |
2009 |
Karlskoga Simförening |
SWE |
41.24 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
70 |
278 |
|
Sofia Andrén |
2010 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
SWE |
41.46 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
71 |
159 |
|
Vilma Björnholm |
2010 |
Linköpings Allmänna SS |
SWE |
41.78 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
72 |
86 |
|
Thea Elfverson |
2009 |
Kalmar Simsällskap |
SWE |
42.00 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
73 |
158 |
|
Nora Narby |
2010 |
Linköpings Allmänna SS |
SWE |
42.04 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
74 |
262 |
|
Ebba Hammarberg |
2010 |
Oskarshamns Simsällskap |
SWE |
42.11 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
75 |
277 |
|
Francesca Grims Medici |
2010 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
SWE |
42.15 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
76 |
239 |
|
Theoline Carrum |
2010 |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
SWE |
42.28 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
77 |
151 |
|
Alva Narby |
2010 |
Linköpings Allmänna SS |
SWE |
42.47 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
78 |
274 |
|
Isabelle Varsanyi |
2010 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
SWE |
43.19 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
79 |
400 |
|
Tova Lewander |
2009 |
Linköpings Allmänna SS |
SWE |
43.29 |
S |
EFT |
|
|
|
|
|
80 |
269 |
|
Amanda Toverud |
2008 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
SWE |
43.35 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
81 |
82 |
|
Amanda Bergzén |
2008 |
Kalmar Simsällskap |
SWE |
43.50 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
82 |
231 |
|
Julia Ringborg |
2009 |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
SWE |
44.82 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
83 |
260 |
|
Julia Aminoff Kristoffersson |
2011 |
Nyköpings Simsällskap |
SWE |
44.87 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
84 |
232 |
|
Filippa Baca |
2010 |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
SWE |
45.36 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
85 |
319 |
|
Elin Watzer |
2010 |
Åkersberga Simsällskap |
SWE |
46.14 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
86 |
247 |
|
Molly Valund |
2010 |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
SWE |
46.42 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
87 |
203 |
|
Esther Swärm |
2011 |
Motala Simsällskap |
SWE |
47.85 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
88 |
162 |
|
Astrid Högberg |
2010 |
Linköpings Allmänna SS |
SWE |
47.98 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
89 |
204 |
|
Lovis Svensson |
2009 |
Motala Simsällskap |
SWE |
48.01 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
90 |
306 |
|
Idun Weidmert |
2010 |
Västerviks Simsällskap |
SWE |
49.07 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
91 |
243 |
|
Liv Svensson |
2010 |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
SWE |
49.54 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
92 |
197 |
|
Elsa Börén |
2011 |
Motala Simsällskap |
SWE |
1:01.85 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
93 |
242 |
|
Saga Angland |
2011 |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
SWE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
94 |
167 |
|
Rebecka Eklund |
2010 |
Linköpings Allmänna SS |
SWE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
95 |
99 |
|
Linnea Johnsson |
2007 |
Karlskoga Simförening |
SWE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
96 |
338 |
|
Milou Rönnbro |
2006 |
Åkersberga Simsällskap |
SWE |
|
|
EFT |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2023-05-20 14:45:00 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Linköpings Allmänna SS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Startlista |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Tinnerbäcksbadet (utomhus) |
Arrangör: |
LASS |
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 19 maj 2023 till den 21 maj 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
50m Ryggsim Herrar |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
# |
ID |
|
Namn |
Född |
Klubb |
Nat |
Anm tid |
Status |
|
1 |
206 |
|
Gustav Fahlström |
2005 |
Motala Simsällskap |
SWE |
28.01 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
202 |
|
Henrik Eriksson |
2002 |
Motala Simsällskap |
SWE |
28.11 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
3 |
221 |
|
William Norén |
2006 |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
SWE |
28.45 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
4 |
199 |
|
Edvin Karlsson |
2004 |
Motala Simsällskap |
SWE |
29.05 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
5 |
198 |
|
Fabian Lagström |
2004 |
Motala Simsällskap |
SWE |
29.15 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
6 |
349 |
|
August Jansson |
2005 |
Örebro Simallians |
SWE |
29.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
126 |
|
Hugo Danielsson |
2007 |
Linköpings Allmänna SS |
SWE |
30.55 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
8 |
230 |
|
Wilmer Jakobsson |
2008 |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
SWE |
30.77 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
9 |
131 |
|
Olof Karlsson |
2008 |
Linköpings Allmänna SS |
SWE |
30.91 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
10 |
331 |
|
Olle Hägerman |
2006 |
Åkersberga Simsällskap |
SWE |
32.09 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
11 |
215 |
|
Axel Sköld |
2007 |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
SWE |
32.56 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
12 |
348 |
|
Gustav Larsson |
2005 |
Örebro Simallians |
SWE |
32.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
1 |
|
Emil Bjärsholm |
2007 |
Anderstorps Simsällskap |
SWE |
32.90 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
14 |
248 |
|
Oleksii Chuhui |
2010 |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
SWE |
33.67 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
15 |
100 |
|
Karl Winge |
2008 |
Karlskoga Simförening |
SWE |
33.71 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
16 |
304 |
|
Enzo Fridsta |
2008 |
Västerviks Simsällskap |
SWE |
33.81 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
17 |
336 |
|
Carl Brennwald |
2007 |
Åkersberga Simsällskap |
SWE |
33.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
225 |
|
Benjamin Baca |
2008 |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
SWE |
33.99 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
19 |
325 |
|
Axel Wikner |
2005 |
Åkersberga Simsällskap |
SWE |
34.22 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
20 |
27 |
|
Oliver Rydell |
2009 |
Finspångs Simklubb |
SWE |
34.98 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
21 |
136 |
|
Theodor Brostedt |
2009 |
Linköpings Allmänna SS |
SWE |
34.98 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
22 |
29 |
|
Samuel Sponn |
2010 |
Finspångs Simklubb |
SWE |
36.30 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
23 |
137 |
|
Ture Lillskogen |
2009 |
Linköpings Allmänna SS |
SWE |
36.35 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
24 |
303 |
|
Magnus Andersson |
2009 |
Västerviks Simsällskap |
SWE |
36.57 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
25 |
335 |
|
Erik Sundby |
2008 |
Åkersberga Simsällskap |
SWE |
37.18 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
26 |
133 |
|
Ruben Skärlund |
2009 |
Linköpings Allmänna SS |
SWE |
37.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
337 |
|
Rasmus Hedman Björnsson |
2001 |
Åkersberga Simsällskap |
SWE |
38.10 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
28 |
148 |
|
Chris Wall |
1961 |
Linköpings Allmänna SS |
SWE |
39.60 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
29 |
161 |
|
Andrew Gushchin |
2010 |
Linköpings Allmänna SS |
SWE |
39.69 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
30 |
152 |
|
Alvin Stjernqvist |
2010 |
Linköpings Allmänna SS |
SWE |
39.91 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
31 |
276 |
|
Sebastian Mann |
2009 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
SWE |
39.91 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
32 |
224 |
|
Morgan Nyman |
2010 |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
SWE |
39.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
285 |
|
Sixten Ersson |
2007 |
Täby Sim |
SWE |
40.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
87 |
|
Noah Köhler |
2008 |
Kalmar Simsällskap |
SWE |
40.18 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
35 |
153 |
|
Carl Eldh |
2010 |
Linköpings Allmänna SS |
SWE |
40.20 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
36 |
154 |
|
Gustav Rosén |
2010 |
Linköpings Allmänna SS |
SWE |
41.02 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
37 |
329 |
|
Lorentz Marklund |
2005 |
Åkersberga Simsällskap |
SWE |
41.80 |
|
EFT |
|
|
|
|
|
38 |
95 |
|
Milton Karlsson Linander |
2008 |
Karlskoga Simförening |
SWE |
43.37 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
39 |
165 |
|
Emil Högfors |
2010 |
Linköpings Allmänna SS |
SWE |
43.37 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
40 |
160 |
|
Alfred Kalms |
2010 |
Linköpings Allmänna SS |
SWE |
44.36 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
41 |
96 |
|
Vidar Hellquist |
2009 |
Karlskoga Simförening |
SWE |
45.12 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
42 |
393 |
|
Oliver Villebeck |
2010 |
Linköpings Allmänna SS |
SWE |
45.44 |
S |
EFT |
|
|
|
|
|
43 |
180 |
|
Niklas Bergqvist |
2010 |
Linköpings Allmänna SS |
SWE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
44 |
5 |
|
Adam Stålmarck |
2008 |
Botkyrka-Rönninge Simsällskap |
SWE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
45 |
334 |
|
Jonathan Hedllund |
2006 |
Åkersberga Simsällskap |
SWE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2023-05-20 14:45:01 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Linköpings Allmänna SS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Startlista |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Tinnerbäcksbadet (utomhus) |
Arrangör: |
LASS |
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 19 maj 2023 till den 21 maj 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
50m Bröstsim Damer |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
# |
ID |
|
Namn |
Född |
Klubb |
Nat |
Anm tid |
Status |
|
1 |
402 |
|
Lina Thunvall |
2008 |
Södertörns Simsällskap |
SWE |
33.56 |
|
EFT |
|
|
|
|
|
2 |
116 |
|
Sofia Henell |
1997 |
Linköpings Allmänna SS |
SWE |
33.61 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
3 |
49 |
|
Hanna Persson |
2004 |
Jönköpings Simsällskap |
SWE |
33.78 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
4 |
352 |
|
Alma Mühr |
2005 |
Örebro Simallians |
SWE |
34.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
173 |
|
Erika Tudegård |
2001 |
Linköpings Allmänna SS |
SWE |
34.66 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
6 |
110 |
|
Olivia Gustafsson |
2004 |
Linköpings Allmänna SS |
SWE |
35.39 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
7 |
311 |
|
Nathalie Hjalmarsson |
2008 |
Västerviks Simsällskap |
SWE |
36.18 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
8 |
120 |
|
Alice Björnholm |
2008 |
Linköpings Allmänna SS |
SWE |
36.39 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
9 |
308 |
|
Majken Hamstedt |
2007 |
Västerviks Simsällskap |
SWE |
36.51 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
10 |
227 |
|
Leah Norén |
2008 |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
SWE |
36.75 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
11 |
286 |
|
Olivia Allert |
2007 |
Täby Sim |
SWE |
36.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
297 |
|
Nora Mikalsen |
2008 |
Täby Sim |
SWE |
37.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
157 |
|
Majken Nygren |
2010 |
Linköpings Allmänna SS |
SWE |
37.10 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
14 |
124 |
|
Elsa Wilhelmsson |
2008 |
Linköpings Allmänna SS |
SWE |
37.41 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
15 |
217 |
|
Tuva Lovinge |
2006 |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
SWE |
37.42 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
16 |
135 |
|
Sofia Holmqvist |
2008 |
Linköpings Allmänna SS |
SWE |
37.49 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
17 |
119 |
|
Agnes Karlberg |
2009 |
Linköpings Allmänna SS |
SWE |
37.50 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
18 |
328 |
|
Karolina Tylets |
2006 |
Åkersberga Simsällskap |
SWE |
37.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
326 |
|
Moa Eiving |
2008 |
Åkersberga Simsällskap |
SWE |
37.72 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
20 |
315 |
|
Kristina Tylets |
2010 |
Åkersberga Simsällskap |
SWE |
37.77 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
21 |
318 |
|
Havanna Borg |
2010 |
Åkersberga Simsällskap |
SWE |
38.42 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
22 |
18 |
|
Siri Carlberg |
2009 |
Finspångs Simklubb |
SWE |
38.51 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
23 |
327 |
|
Olivia Blom |
2008 |
Åkersberga Simsällskap |
SWE |
38.61 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
24 |
300 |
|
Emmy Hällkvist |
2008 |
Täby Sim |
SWE |
38.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
214 |
|
Alicia Wallberg |
2007 |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
SWE |
39.25 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
26 |
333 |
|
Adella Nordin |
2007 |
Åkersberga Simsällskap |
SWE |
39.32 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
27 |
11 |
|
Lollobelle Nordström-Renlund |
2005 |
Botkyrka-Rönninge Simsällskap |
SWE |
39.58 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
28 |
332 |
|
Evelina Dahlberg |
2007 |
Åkersberga Simsällskap |
SWE |
39.63 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
29 |
82 |
|
Amanda Bergzén |
2008 |
Kalmar Simsällskap |
SWE |
39.69 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
30 |
291 |
|
Emilia Rylander |
2008 |
Täby Sim |
SWE |
40.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
249 |
|
Emmie Jakobsson |
2010 |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
SWE |
40.29 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
32 |
9 |
|
Ida Haidari |
2006 |
Botkyrka-Rönninge Simsällskap |
SWE |
40.80 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
33 |
31 |
|
Ellen Wikman |
2009 |
Finspångs Simklubb |
SWE |
40.92 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
34 |
129 |
|
Matilda Elmberg |
2010 |
Linköpings Allmänna SS |
SWE |
41.00 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
35 |
294 |
|
Elin Javehed |
2009 |
Täby Sim |
SWE |
41.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
83 |
|
Sonia Westerstrand |
2009 |
Kalmar Simsällskap |
SWE |
41.24 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
37 |
88 |
|
Tilda Herstad |
2009 |
Kalmar Simsällskap |
SWE |
41.86 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
38 |
235 |
|
Constancia Lagnestam |
2009 |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
SWE |
42.06 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
39 |
241 |
|
Maja Göthe |
2010 |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
SWE |
42.11 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
40 |
320 |
|
Matilda Von Scherling |
2007 |
Åkersberga Simsällskap |
SWE |
42.16 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
41 |
330 |
|
Estelle Liljeblad |
2007 |
Åkersberga Simsällskap |
SWE |
42.18 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
42 |
313 |
|
Nellie Bocké |
2008 |
Åkersberga Simsällskap |
SWE |
42.33 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
43 |
151 |
|
Alva Narby |
2010 |
Linköpings Allmänna SS |
SWE |
42.35 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
44 |
272 |
|
Ida Lövblom |
2010 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
SWE |
42.48 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
45 |
80 |
|
Hedda Mirus |
2009 |
Kalmar Simsällskap |
SWE |
42.55 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
46 |
125 |
|
Hanna Oehm |
2007 |
Linköpings Allmänna SS |
SWE |
42.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
47 |
93 |
|
Tilde Zetterquist |
2009 |
Karlskoga Simförening |
SWE |
42.86 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
48 |
240 |
|
Nellie Johansson Jöngren |
2009 |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
SWE |
42.90 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
49 |
278 |
|
Sofia Andrén |
2010 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
SWE |
43.10 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
50 |
290 |
|
Ellen Franzén |
2009 |
Täby Sim |
SWE |
43.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
51 |
101 |
|
Thea Engfors |
2009 |
Karlskoga Simförening |
SWE |
43.26 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
52 |
223 |
|
Arwen Flanagan |
2009 |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
SWE |
43.28 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
53 |
79 |
|
Alva Gunnarsson |
2010 |
Kalmar Simsällskap |
SWE |
43.29 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
54 |
25 |
|
Matilda Hovberg |
2010 |
Finspångs Simklubb |
SWE |
43.84 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
55 |
316 |
|
Moa Sparf |
2010 |
Åkersberga Simsällskap |
SWE |
44.10 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
56 |
273 |
|
Elsie Cooper |
2008 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
SWE |
44.37 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
57 |
22 |
|
Iris Esping |
2008 |
Finspångs Simklubb |
SWE |
44.50 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
58 |
158 |
|
Nora Narby |
2010 |
Linköpings Allmänna SS |
SWE |
44.81 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
59 |
324 |
|
Wilma Söderqvist |
2007 |
Åkersberga Simsällskap |
SWE |
45.00 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
60 |
271 |
|
Maja Wessén |
2010 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
SWE |
45.03 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
61 |
234 |
|
Alexandra Nilsson |
2009 |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
SWE |
45.67 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
62 |
317 |
|
Emily Richardson |
2008 |
Åkersberga Simsällskap |
SWE |
45.73 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
63 |
102 |
|
Wendela Johrin |
2010 |
Karlskoga Simförening |
SWE |
45.80 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
64 |
321 |
|
Matilda Bosson |
2008 |
Åkersberga Simsällskap |
SWE |
45.95 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
65 |
245 |
|
Esmeralda Carlberg |
2010 |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
SWE |
46.74 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
66 |
293 |
|
Lovisa Silverbratt |
2009 |
Täby Sim |
SWE |
46.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
67 |
85 |
|
Astrid Forsberg |
2010 |
Kalmar Simsällskap |
SWE |
46.84 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
68 |
262 |
|
Ebba Hammarberg |
2010 |
Oskarshamns Simsällskap |
SWE |
46.92 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
69 |
162 |
|
Astrid Högberg |
2010 |
Linköpings Allmänna SS |
SWE |
46.93 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
70 |
261 |
|
Julia Brunelius |
2010 |
Nyköpings Simsällskap |
SWE |
47.31 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
71 |
207 |
|
Agnes Fahlström |
2009 |
Motala Simsällskap |
SWE |
47.35 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
72 |
244 |
|
Maja Eriksson |
2010 |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
SWE |
47.37 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
73 |
232 |
|
Filippa Baca |
2010 |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
SWE |
47.68 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
74 |
319 |
|
Elin Watzer |
2010 |
Åkersberga Simsällskap |
SWE |
47.87 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
75 |
260 |
|
Julia Aminoff Kristoffersson |
2011 |
Nyköpings Simsällskap |
SWE |
48.26 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
76 |
86 |
|
Thea Elfverson |
2009 |
Kalmar Simsällskap |
SWE |
48.45 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
77 |
140 |
|
Wilma Pawlowski |
2009 |
Linköpings Allmänna SS |
SWE |
48.45 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
78 |
400 |
|
Tova Lewander |
2009 |
Linköpings Allmänna SS |
SWE |
48.49 |
S |
EFT |
|
|
|
|
|
79 |
159 |
|
Vilma Björnholm |
2010 |
Linköpings Allmänna SS |
SWE |
48.92 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
80 |
155 |
|
Isabelle Mattiasdotter |
2011 |
Linköpings Allmänna SS |
SWE |
48.98 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
81 |
204 |
|
Lovis Svensson |
2009 |
Motala Simsällskap |
SWE |
49.16 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
82 |
243 |
|
Liv Svensson |
2010 |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
SWE |
49.54 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
83 |
231 |
|
Julia Ringborg |
2009 |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
SWE |
49.79 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
84 |
98 |
|
Dorina Franjic |
2009 |
Karlskoga Simförening |
SWE |
50.36 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
85 |
203 |
|
Esther Swärm |
2011 |
Motala Simsällskap |
SWE |
50.52 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
86 |
167 |
|
Rebecka Eklund |
2010 |
Linköpings Allmänna SS |
SWE |
51.21 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
87 |
242 |
|
Saga Angland |
2011 |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
SWE |
52.03 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
88 |
306 |
|
Idun Weidmert |
2010 |
Västerviks Simsällskap |
SWE |
56.11 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
89 |
197 |
|
Elsa Börén |
2011 |
Motala Simsällskap |
SWE |
59.11 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
90 |
247 |
|
Molly Valund |
2010 |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
SWE |
1:03.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
91 |
99 |
|
Linnea Johnsson |
2007 |
Karlskoga Simförening |
SWE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
92 |
338 |
|
Milou Rönnbro |
2006 |
Åkersberga Simsällskap |
SWE |
|
|
EFT |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2023-05-20 14:45:01 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Linköpings Allmänna SS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Startlista |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Tinnerbäcksbadet (utomhus) |
Arrangör: |
LASS |
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 19 maj 2023 till den 21 maj 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
50m Bröstsim Herrar |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
# |
ID |
|
Namn |
Född |
Klubb |
Nat |
Anm tid |
Status |
|
1 |
106 |
|
Tom Andersson |
1998 |
Linköpings Allmänna SS |
SWE |
27.50 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
115 |
|
Petter Cyrén |
1996 |
Linköpings Allmänna SS |
SWE |
28.12 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
3 |
201 |
|
Elliot Fielder |
2003 |
Motala Simsällskap |
SWE |
29.55 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
4 |
13 |
|
Jonathan Olsson Stridh |
2006 |
Botkyrka-Rönninge Simsällskap |
SWE |
29.98 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
5 |
211 |
|
Erik Andersson |
2005 |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
SWE |
30.66 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
6 |
230 |
|
Wilmer Jakobsson |
2008 |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
SWE |
30.90 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
7 |
113 |
|
Linus Isaksson |
2005 |
Linköpings Allmänna SS |
SWE |
31.09 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
8 |
199 |
|
Edvin Karlsson |
2004 |
Motala Simsällskap |
SWE |
31.80 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
9 |
200 |
|
Troy Eriksson |
2006 |
Motala Simsällskap |
SWE |
31.87 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
10 |
198 |
|
Fabian Lagström |
2004 |
Motala Simsällskap |
SWE |
32.11 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
11 |
314 |
|
Leon Bocké |
2006 |
Åkersberga Simsällskap |
SWE |
32.22 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
12 |
107 |
|
William Barkehed |
2003 |
Linköpings Allmänna SS |
SWE |
32.27 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
13 |
12 |
|
Bulut Chalashkan |
2006 |
Botkyrka-Rönninge Simsällskap |
SWE |
32.34 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
14 |
323 |
|
Isak Widstrand |
2004 |
Åkersberga Simsällskap |
SWE |
32.36 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
15 |
322 |
|
Melvin Bosson |
2006 |
Åkersberga Simsällskap |
SWE |
33.09 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
16 |
202 |
|
Henrik Eriksson |
2002 |
Motala Simsällskap |
SWE |
34.04 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
17 |
225 |
|
Benjamin Baca |
2008 |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
SWE |
34.63 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
18 |
17 |
|
Alvar Aktner |
2006 |
Finspångs Simklubb |
SWE |
34.86 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
19 |
331 |
|
Olle Hägerman |
2006 |
Åkersberga Simsällskap |
SWE |
34.93 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
20 |
284 |
|
Troy Sevonen |
2008 |
Täby Sim |
SWE |
34.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
127 |
|
Hugo Villebeck |
2008 |
Linköpings Allmänna SS |
SWE |
35.44 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
22 |
111 |
|
Elvis Ericson |
2005 |
Linköpings Allmänna SS |
SWE |
35.45 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
23 |
100 |
|
Karl Winge |
2008 |
Karlskoga Simförening |
SWE |
35.48 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
24 |
299 |
|
Albin Holmgren |
2009 |
Täby Sim |
SWE |
35.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
23 |
|
Kasper Glawing |
2008 |
Finspångs Simklubb |
SWE |
35.60 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
26 |
348 |
|
Gustav Larsson |
2005 |
Örebro Simallians |
SWE |
35.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
29 |
|
Samuel Sponn |
2010 |
Finspångs Simklubb |
SWE |
35.75 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
28 |
33 |
|
Emil Östemar |
2007 |
Finspångs Simklubb |
SWE |
35.82 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
29 |
7 |
|
Jonathan Essien |
2006 |
Botkyrka-Rönninge Simsällskap |
SWE |
35.86 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
30 |
347 |
|
Emil Jörstad |
2008 |
Örebro Simallians |
SWE |
36.11 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
31 |
131 |
|
Olof Karlsson |
2008 |
Linköpings Allmänna SS |
SWE |
36.73 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
32 |
303 |
|
Magnus Andersson |
2009 |
Västerviks Simsällskap |
SWE |
37.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
325 |
|
Axel Wikner |
2005 |
Åkersberga Simsällskap |
SWE |
38.60 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
34 |
1 |
|
Emil Bjärsholm |
2007 |
Anderstorps Simsällskap |
SWE |
39.55 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
35 |
336 |
|
Carl Brennwald |
2007 |
Åkersberga Simsällskap |
SWE |
39.83 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
36 |
304 |
|
Enzo Fridsta |
2008 |
Västerviks Simsällskap |
SWE |
39.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
301 |
|
Hugo Zuhr |
2007 |
Täby Sim |
SWE |
39.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
335 |
|
Erik Sundby |
2008 |
Åkersberga Simsällskap |
SWE |
40.12 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
39 |
229 |
|
Hugo Angland |
2007 |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
SWE |
40.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
337 |
|
Rasmus Hedman Björnsson |
2001 |
Åkersberga Simsällskap |
SWE |
40.65 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
41 |
87 |
|
Noah Köhler |
2008 |
Kalmar Simsällskap |
SWE |
41.82 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
42 |
153 |
|
Carl Eldh |
2010 |
Linköpings Allmänna SS |
SWE |
42.41 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
43 |
95 |
|
Milton Karlsson Linander |
2008 |
Karlskoga Simförening |
SWE |
42.66 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
44 |
285 |
|
Sixten Ersson |
2007 |
Täby Sim |
SWE |
42.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
45 |
154 |
|
Gustav Rosén |
2010 |
Linköpings Allmänna SS |
SWE |
43.57 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
46 |
96 |
|
Vidar Hellquist |
2009 |
Karlskoga Simförening |
SWE |
43.74 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
47 |
152 |
|
Alvin Stjernqvist |
2010 |
Linköpings Allmänna SS |
SWE |
45.11 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
48 |
161 |
|
Andrew Gushchin |
2010 |
Linköpings Allmänna SS |
SWE |
45.28 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
49 |
160 |
|
Alfred Kalms |
2010 |
Linköpings Allmänna SS |
SWE |
50.71 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
50 |
165 |
|
Emil Högfors |
2010 |
Linköpings Allmänna SS |
SWE |
50.80 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
51 |
5 |
|
Adam Stålmarck |
2008 |
Botkyrka-Rönninge Simsällskap |
SWE |
51.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
52 |
393 |
|
Oliver Villebeck |
2010 |
Linköpings Allmänna SS |
SWE |
51.44 |
S |
EFT |
|
|
|
|
|
53 |
14 |
|
Rune Helander |
2010 |
Botkyrka-Rönninge Simsällskap |
SWE |
56.09 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
54 |
334 |
|
Jonathan Hedllund |
2006 |
Åkersberga Simsällskap |
SWE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
55 |
180 |
|
Niklas Bergqvist |
2010 |
Linköpings Allmänna SS |
SWE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2023-05-20 14:45:02 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Linköpings Allmänna SS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Startlista |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Tinnerbäcksbadet (utomhus) |
Arrangör: |
LASS |
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 19 maj 2023 till den 21 maj 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
400m Frisim Herrar |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
# |
ID |
|
Namn |
Född |
Klubb |
Nat |
Anm tid |
Status |
|
1 |
107 |
|
William Barkehed |
2003 |
Linköpings Allmänna SS |
SWE |
3:53.91 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
117 |
|
Henrik Lidström |
2003 |
Linköpings Allmänna SS |
SWE |
4:02.95 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
3 |
74 |
|
Felix Wrakén |
2003 |
Jönköpings Simsällskap |
SWE |
4:06.61 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
4 |
45 |
|
Erik Mulikov |
2005 |
Jönköpings Simsällskap |
SWE |
4:07.10 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
5 |
365 |
|
Pijus Guvenius |
2003 |
Stockholmspolisens IF Simförening |
SWE |
4:07.85 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
6 |
169 |
|
David Axelsson |
2004 |
Linköpings Allmänna SS |
SWE |
4:08.51 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
7 |
198 |
|
Fabian Lagström |
2004 |
Motala Simsällskap |
SWE |
4:09.38 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
8 |
114 |
|
Oskar Glawing |
2005 |
Linköpings Allmänna SS |
SWE |
4:12.34 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
9 |
46 |
|
Max Grubesic |
2004 |
Jönköpings Simsällskap |
SWE |
4:14.81 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
10 |
111 |
|
Elvis Ericson |
2005 |
Linköpings Allmänna SS |
SWE |
4:22.05 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
11 |
122 |
|
Elliot Eldh |
2008 |
Linköpings Allmänna SS |
SWE |
4:25.86 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
12 |
126 |
|
Hugo Danielsson |
2007 |
Linköpings Allmänna SS |
SWE |
4:27.98 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
13 |
1 |
|
Emil Bjärsholm |
2007 |
Anderstorps Simsällskap |
SWE |
4:36.68 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
14 |
28 |
|
Oliver Sjöberg |
2007 |
Finspångs Simklubb |
SWE |
4:37.89 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
15 |
23 |
|
Kasper Glawing |
2008 |
Finspångs Simklubb |
SWE |
4:44.86 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
16 |
230 |
|
Wilmer Jakobsson |
2008 |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
SWE |
4:49.15 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
17 |
136 |
|
Theodor Brostedt |
2009 |
Linköpings Allmänna SS |
SWE |
4:53.30 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
18 |
301 |
|
Hugo Zuhr |
2007 |
Täby Sim |
SWE |
4:53.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
299 |
|
Albin Holmgren |
2009 |
Täby Sim |
SWE |
4:58.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
133 |
|
Ruben Skärlund |
2009 |
Linköpings Allmänna SS |
SWE |
5:01.09 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
21 |
27 |
|
Oliver Rydell |
2009 |
Finspångs Simklubb |
SWE |
5:01.77 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
22 |
137 |
|
Ture Lillskogen |
2009 |
Linköpings Allmänna SS |
SWE |
5:10.72 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
23 |
153 |
|
Carl Eldh |
2010 |
Linköpings Allmänna SS |
SWE |
5:11.92 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
24 |
303 |
|
Magnus Andersson |
2009 |
Västerviks Simsällskap |
SWE |
5:13.89 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
25 |
149 |
|
Ulf Comstedt |
1976 |
Linköpings Allmänna SS |
SWE |
5:30.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
296 |
|
Noel Lundström |
2007 |
Täby Sim |
SWE |
5:31.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
26 |
|
Melker Karlsson |
2005 |
Finspångs Simklubb |
SWE |
5:32.70 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
28 |
152 |
|
Alvin Stjernqvist |
2010 |
Linköpings Allmänna SS |
SWE |
5:33.34 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
29 |
154 |
|
Gustav Rosén |
2010 |
Linköpings Allmänna SS |
SWE |
5:33.79 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
30 |
95 |
|
Milton Karlsson Linander |
2008 |
Karlskoga Simförening |
SWE |
5:34.03 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
31 |
64 |
|
Odin Esbensen |
2009 |
Jönköpings Simsällskap |
SWE |
5:39.43 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
32 |
276 |
|
Sebastian Mann |
2009 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
SWE |
5:39.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
161 |
|
Andrew Gushchin |
2010 |
Linköpings Allmänna SS |
SWE |
5:43.52 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
34 |
226 |
|
Samuel Thunberg |
2009 |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
SWE |
5:43.64 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
35 |
61 |
|
Knut Jöngren |
2010 |
Jönköpings Simsällskap |
SWE |
5:47.56 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
36 |
160 |
|
Alfred Kalms |
2010 |
Linköpings Allmänna SS |
SWE |
5:53.28 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
37 |
165 |
|
Emil Högfors |
2010 |
Linköpings Allmänna SS |
SWE |
5:57.50 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
38 |
75 |
|
Szymon Xawery Kubok |
2010 |
Jönköpings Simsällskap |
SWE |
6:06.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
66 |
|
Milton Wetterhall |
2011 |
Jönköpings Simsällskap |
SWE |
6:08.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
6 |
|
Simon Blom |
2005 |
Botkyrka-Rönninge Simsällskap |
SWE |
6:10.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
41 |
212 |
|
Isak Strandberg |
2010 |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
SWE |
6:16.23 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
42 |
180 |
|
Niklas Bergqvist |
2010 |
Linköpings Allmänna SS |
SWE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
43 |
96 |
|
Vidar Hellquist |
2009 |
Karlskoga Simförening |
SWE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
44 |
87 |
|
Noah Köhler |
2008 |
Kalmar Simsällskap |
SWE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2023-05-20 14:45:02 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Linköpings Allmänna SS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Startlista |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Tinnerbäcksbadet (utomhus) |
Arrangör: |
LASS |
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 19 maj 2023 till den 21 maj 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
400m Frisim Damer |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
# |
ID |
|
Namn |
Född |
Klubb |
Nat |
Anm tid |
Status |
|
1 |
118 |
|
Emma Magnusson |
1998 |
Linköpings Allmänna SS |
SWE |
4:13.03 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
112 |
|
Julia Arildsson |
2005 |
Linköpings Allmänna SS |
SWE |
4:24.85 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
3 |
105 |
|
Miranda Wahlstedt |
2006 |
Karlstads Simsällskap |
SWE |
4:27.26 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
4 |
52 |
|
Rachel Omoruyi |
2004 |
Jönköpings Simsällskap |
SWE |
4:41.40 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
5 |
145 |
|
Elin Axelsson |
2008 |
Linköpings Allmänna SS |
SWE |
4:42.08 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
6 |
196 |
|
Greta Sjögren |
2007 |
Motala Simsällskap |
SWE |
4:43.21 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
7 |
134 |
|
Saga Quarles van Ufford |
2008 |
Linköpings Allmänna SS |
SWE |
4:45.46 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
8 |
351 |
|
Julia Pietsch |
2005 |
Örebro Simallians |
SWE |
4:46.06 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
9 |
135 |
|
Sofia Holmqvist |
2008 |
Linköpings Allmänna SS |
SWE |
4:49.83 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
10 |
142 |
|
Ellen Borg |
2009 |
Linköpings Allmänna SS |
SWE |
4:52.33 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
11 |
18 |
|
Siri Carlberg |
2009 |
Finspångs Simklubb |
SWE |
4:56.50 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
12 |
128 |
|
Lovisa Comstedt |
2009 |
Linköpings Allmänna SS |
SWE |
4:56.56 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
13 |
289 |
|
Mana Tanaka |
2007 |
Täby Sim |
SWE |
4:57.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
293 |
|
Lovisa Silverbratt |
2009 |
Täby Sim |
SWE |
5:01.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
288 |
|
Stina Pedersen |
2007 |
Täby Sim |
SWE |
5:04.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
295 |
|
Caitlin Lenstad |
2008 |
Täby Sim |
SWE |
5:05.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
10 |
|
Ida Nygren |
2004 |
Botkyrka-Rönninge Simsällskap |
SWE |
5:07.51 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
18 |
138 |
|
Tuva Veiström |
2008 |
Linköpings Allmänna SS |
SWE |
5:08.39 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
19 |
129 |
|
Matilda Elmberg |
2010 |
Linköpings Allmänna SS |
SWE |
5:08.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
59 |
|
Siri Lindblom |
2008 |
Jönköpings Simsällskap |
SWE |
5:09.99 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
21 |
291 |
|
Emilia Rylander |
2008 |
Täby Sim |
SWE |
5:13.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
144 |
|
Izabella Jedel |
1996 |
Linköpings Allmänna SS |
SWE |
5:13.53 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
23 |
156 |
|
Julia Axelsson |
2010 |
Linköpings Allmänna SS |
SWE |
5:14.00 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
24 |
290 |
|
Ellen Franzén |
2009 |
Täby Sim |
SWE |
5:14.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
298 |
|
Beatrice Hlawatsch |
2007 |
Täby Sim |
SWE |
5:15.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
354 |
|
Laila Pietsch |
2010 |
Örebro Simallians |
SWE |
5:15.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
130 |
|
Molly Lindberg |
2009 |
Linköpings Allmänna SS |
SWE |
5:16.09 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
28 |
266 |
|
Ella Svanholm |
2009 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
SWE |
5:16.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
140 |
|
Wilma Pawlowski |
2009 |
Linköpings Allmänna SS |
SWE |
5:17.14 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
30 |
21 |
|
Ester Ericsson |
2010 |
Finspångs Simklubb |
SWE |
5:20.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
157 |
|
Majken Nygren |
2010 |
Linköpings Allmänna SS |
SWE |
5:20.84 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
32 |
268 |
|
Svea Knagge |
2010 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
SWE |
5:21.11 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
33 |
332 |
|
Evelina Dahlberg |
2007 |
Åkersberga Simsällskap |
SWE |
5:27.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
333 |
|
Adella Nordin |
2007 |
Åkersberga Simsällskap |
SWE |
5:27.70 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
35 |
327 |
|
Olivia Blom |
2008 |
Åkersberga Simsällskap |
SWE |
5:31.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
31 |
|
Ellen Wikman |
2009 |
Finspångs Simklubb |
SWE |
5:31.70 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
37 |
58 |
|
Ingrid Kramer |
2008 |
Jönköpings Simsällskap |
SWE |
5:32.70 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
38 |
81 |
|
Ellen Skarpnord |
2009 |
Kalmar Simsällskap |
SWE |
5:34.76 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
39 |
207 |
|
Agnes Fahlström |
2009 |
Motala Simsällskap |
SWE |
5:36.48 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
40 |
155 |
|
Isabelle Mattiasdotter |
2011 |
Linköpings Allmänna SS |
SWE |
5:37.18 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
41 |
273 |
|
Elsie Cooper |
2008 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
SWE |
5:38.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
42 |
83 |
|
Sonia Westerstrand |
2009 |
Kalmar Simsällskap |
SWE |
5:38.35 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
43 |
249 |
|
Emmie Jakobsson |
2010 |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
SWE |
5:38.36 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
44 |
62 |
|
Joline Norrfjärd |
2011 |
Jönköpings Simsällskap |
SWE |
5:38.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
45 |
159 |
|
Vilma Björnholm |
2010 |
Linköpings Allmänna SS |
SWE |
5:43.36 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
46 |
94 |
|
Isabelle Karlsson |
2008 |
Karlskoga Simförening |
SWE |
5:44.00 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
47 |
80 |
|
Hedda Mirus |
2009 |
Kalmar Simsällskap |
SWE |
5:45.02 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
48 |
307 |
|
Kaia Weidmert |
2008 |
Västerviks Simsällskap |
SWE |
5:48.98 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
49 |
241 |
|
Maja Göthe |
2010 |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
SWE |
5:52.93 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
50 |
271 |
|
Maja Wessén |
2010 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
SWE |
5:54.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
51 |
167 |
|
Rebecka Eklund |
2010 |
Linköpings Allmänna SS |
SWE |
5:55.75 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
52 |
158 |
|
Nora Narby |
2010 |
Linköpings Allmänna SS |
SWE |
5:56.96 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
53 |
400 |
|
Tova Lewander |
2009 |
Linköpings Allmänna SS |
SWE |
6:04.74 |
S |
EFT |
|
|
|
|
|
54 |
313 |
|
Nellie Bocké |
2008 |
Åkersberga Simsällskap |
SWE |
6:05.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
55 |
274 |
|
Isabelle Varsanyi |
2010 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
SWE |
6:09.09 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
56 |
65 |
|
Camilla Andreasyan |
2010 |
Jönköpings Simsällskap |
SWE |
6:11.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
57 |
82 |
|
Amanda Bergzén |
2008 |
Kalmar Simsällskap |
SWE |
6:12.02 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
58 |
239 |
|
Theoline Carrum |
2010 |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
SWE |
6:13.12 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
59 |
151 |
|
Alva Narby |
2010 |
Linköpings Allmänna SS |
SWE |
6:13.70 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
60 |
262 |
|
Ebba Hammarberg |
2010 |
Oskarshamns Simsällskap |
SWE |
6:18.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
61 |
72 |
|
Olivia Strandberg |
2010 |
Jönköpings Simsällskap |
SWE |
6:19.73 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
62 |
232 |
|
Filippa Baca |
2010 |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
SWE |
6:30.14 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
63 |
204 |
|
Lovis Svensson |
2009 |
Motala Simsällskap |
SWE |
6:39.00 |
|
EFT |
|
|
|
|
|
64 |
235 |
|
Constancia Lagnestam |
2009 |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
SWE |
7:55.60 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
65 |
85 |
|
Astrid Forsberg |
2010 |
Kalmar Simsällskap |
SWE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
66 |
223 |
|
Arwen Flanagan |
2009 |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
SWE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
67 |
246 |
|
Tilda Ljungemyr |
2009 |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
SWE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
68 |
398 |
|
Saga-Linnéa Sjöberg |
2010 |
Linköpings Allmänna SS |
SWE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
69 |
88 |
|
Tilda Herstad |
2009 |
Kalmar Simsällskap |
SWE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
70 |
238 |
|
Lia Bönnemark |
2011 |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
SWE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
71 |
317 |
|
Emily Richardson |
2008 |
Åkersberga Simsällskap |
SWE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
72 |
279 |
|
Ida Hagspiel |
2011 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
SWE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2023-05-20 14:45:03 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Linköpings Allmänna SS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Startlista |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Tinnerbäcksbadet (utomhus) |
Arrangör: |
LASS |
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 19 maj 2023 till den 21 maj 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
100m Bröstsim Herrar |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
# |
ID |
|
Namn |
Född |
Klubb |
Nat |
Anm tid |
Status |
|
1 |
115 |
|
Petter Cyrén |
1996 |
Linköpings Allmänna SS |
SWE |
1:01.59 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
201 |
|
Elliot Fielder |
2003 |
Motala Simsällskap |
SWE |
1:03.59 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
3 |
404 |
|
Hjalmar Mueller |
2004 |
Simklubben Neptun |
SWE |
1:04.93 |
|
EFT |
|
|
|
|
|
4 |
13 |
|
Jonathan Olsson Stridh |
2006 |
Botkyrka-Rönninge Simsällskap |
SWE |
1:06.56 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
5 |
211 |
|
Erik Andersson |
2005 |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
SWE |
1:06.63 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
6 |
230 |
|
Wilmer Jakobsson |
2008 |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
SWE |
1:07.03 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
7 |
113 |
|
Linus Isaksson |
2005 |
Linköpings Allmänna SS |
SWE |
1:07.31 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
8 |
314 |
|
Leon Bocké |
2006 |
Åkersberga Simsällskap |
SWE |
1:07.54 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
9 |
47 |
|
Jakob Starkenberg |
2004 |
Jönköpings Simsällskap |
SWE |
1:09.77 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
10 |
12 |
|
Bulut Chalashkan |
2006 |
Botkyrka-Rönninge Simsällskap |
SWE |
1:11.21 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
11 |
28 |
|
Oliver Sjöberg |
2007 |
Finspångs Simklubb |
SWE |
1:13.16 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
12 |
200 |
|
Troy Eriksson |
2006 |
Motala Simsällskap |
SWE |
1:14.08 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
13 |
323 |
|
Isak Widstrand |
2004 |
Åkersberga Simsällskap |
SWE |
1:14.09 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
14 |
199 |
|
Edvin Karlsson |
2004 |
Motala Simsällskap |
SWE |
1:14.58 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
15 |
33 |
|
Emil Östemar |
2007 |
Finspångs Simklubb |
SWE |
1:15.00 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
16 |
285 |
|
Sixten Ersson |
2007 |
Täby Sim |
SWE |
1:16.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
127 |
|
Hugo Villebeck |
2008 |
Linköpings Allmänna SS |
SWE |
1:17.31 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
18 |
331 |
|
Olle Hägerman |
2006 |
Åkersberga Simsällskap |
SWE |
1:17.85 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
19 |
100 |
|
Karl Winge |
2008 |
Karlskoga Simförening |
SWE |
1:18.03 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
20 |
348 |
|
Gustav Larsson |
2005 |
Örebro Simallians |
SWE |
1:18.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
29 |
|
Samuel Sponn |
2010 |
Finspångs Simklubb |
SWE |
1:19.01 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
22 |
225 |
|
Benjamin Baca |
2008 |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
SWE |
1:19.49 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
23 |
44 |
|
Viggo Stjärnås |
2006 |
Jönköpings Simsällskap |
SWE |
1:20.57 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
24 |
303 |
|
Magnus Andersson |
2009 |
Västerviks Simsällskap |
SWE |
1:23.69 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
25 |
301 |
|
Hugo Zuhr |
2007 |
Täby Sim |
SWE |
1:24.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
347 |
|
Emil Jörstad |
2008 |
Örebro Simallians |
SWE |
1:25.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
304 |
|
Enzo Fridsta |
2008 |
Västerviks Simsällskap |
SWE |
1:25.71 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
28 |
336 |
|
Carl Brennwald |
2007 |
Åkersberga Simsällskap |
SWE |
1:25.80 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
29 |
335 |
|
Erik Sundby |
2008 |
Åkersberga Simsällskap |
SWE |
1:26.85 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
30 |
26 |
|
Melker Karlsson |
2005 |
Finspångs Simklubb |
SWE |
1:28.84 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
31 |
27 |
|
Oliver Rydell |
2009 |
Finspångs Simklubb |
SWE |
1:29.46 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
32 |
75 |
|
Szymon Xawery Kubok |
2010 |
Jönköpings Simsällskap |
SWE |
1:29.77 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
33 |
229 |
|
Hugo Angland |
2007 |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
SWE |
1:30.05 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
34 |
161 |
|
Andrew Gushchin |
2010 |
Linköpings Allmänna SS |
SWE |
1:31.56 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
35 |
137 |
|
Ture Lillskogen |
2009 |
Linköpings Allmänna SS |
SWE |
1:31.80 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
36 |
87 |
|
Noah Köhler |
2008 |
Kalmar Simsällskap |
SWE |
1:31.99 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
37 |
153 |
|
Carl Eldh |
2010 |
Linköpings Allmänna SS |
SWE |
1:32.19 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
38 |
152 |
|
Alvin Stjernqvist |
2010 |
Linköpings Allmänna SS |
SWE |
1:33.77 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
39 |
154 |
|
Gustav Rosén |
2010 |
Linköpings Allmänna SS |
SWE |
1:36.16 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
40 |
40 |
|
Bertil Jöngren |
2007 |
Jönköpings Simsällskap |
SWE |
1:36.19 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
41 |
95 |
|
Milton Karlsson Linander |
2008 |
Karlskoga Simförening |
SWE |
1:36.30 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
42 |
96 |
|
Vidar Hellquist |
2009 |
Karlskoga Simförening |
SWE |
1:37.24 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
43 |
393 |
|
Oliver Villebeck |
2010 |
Linköpings Allmänna SS |
SWE |
1:39.69 |
S |
EFT |
|
|
|
|
|
44 |
212 |
|
Isak Strandberg |
2010 |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
SWE |
1:39.97 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
45 |
61 |
|
Knut Jöngren |
2010 |
Jönköpings Simsällskap |
SWE |
1:40.64 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
46 |
66 |
|
Milton Wetterhall |
2011 |
Jönköpings Simsällskap |
SWE |
1:40.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
47 |
165 |
|
Emil Högfors |
2010 |
Linköpings Allmänna SS |
SWE |
1:42.23 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
48 |
64 |
|
Odin Esbensen |
2009 |
Jönköpings Simsällskap |
SWE |
1:43.05 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
49 |
226 |
|
Samuel Thunberg |
2009 |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
SWE |
1:43.39 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
50 |
160 |
|
Alfred Kalms |
2010 |
Linköpings Allmänna SS |
SWE |
1:46.72 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
51 |
325 |
|
Axel Wikner |
2005 |
Åkersberga Simsällskap |
SWE |
|
|
EFT |
|
|
|
|
|
52 |
14 |
|
Rune Helander |
2010 |
Botkyrka-Rönninge Simsällskap |
SWE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
53 |
248 |
|
Oleksii Chuhui |
2010 |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
SWE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
54 |
5 |
|
Adam Stålmarck |
2008 |
Botkyrka-Rönninge Simsällskap |
SWE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
55 |
180 |
|
Niklas Bergqvist |
2010 |
Linköpings Allmänna SS |
SWE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2023-05-20 14:45:03 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Linköpings Allmänna SS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Startlista |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Tinnerbäcksbadet (utomhus) |
Arrangör: |
LASS |
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 19 maj 2023 till den 21 maj 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
100m Bröstsim Damer |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
# |
ID |
|
Namn |
Född |
Klubb |
Nat |
Anm tid |
Status |
|
1 |
49 |
|
Hanna Persson |
2004 |
Jönköpings Simsällskap |
SWE |
1:13.76 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
116 |
|
Sofia Henell |
1997 |
Linköpings Allmänna SS |
SWE |
1:14.12 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
3 |
352 |
|
Alma Mühr |
2005 |
Örebro Simallians |
SWE |
1:15.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
51 |
|
Jessika Watanabe |
2006 |
Jönköpings Simsällskap |
SWE |
1:15.88 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
5 |
173 |
|
Erika Tudegård |
2001 |
Linköpings Allmänna SS |
SWE |
1:16.87 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
6 |
110 |
|
Olivia Gustafsson |
2004 |
Linköpings Allmänna SS |
SWE |
1:18.59 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
7 |
328 |
|
Karolina Tylets |
2006 |
Åkersberga Simsällskap |
SWE |
1:18.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
402 |
|
Lina Thunvall |
2008 |
Södertörns Simsällskap |
SWE |
1:18.74 |
|
EFT |
|
|
|
|
|
9 |
286 |
|
Olivia Allert |
2007 |
Täby Sim |
SWE |
1:19.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
311 |
|
Nathalie Hjalmarsson |
2008 |
Västerviks Simsällskap |
SWE |
1:20.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
18 |
|
Siri Carlberg |
2009 |
Finspångs Simklubb |
SWE |
1:20.95 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
12 |
308 |
|
Majken Hamstedt |
2007 |
Västerviks Simsällskap |
SWE |
1:21.18 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
13 |
135 |
|
Sofia Holmqvist |
2008 |
Linköpings Allmänna SS |
SWE |
1:21.69 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
14 |
326 |
|
Moa Eiving |
2008 |
Åkersberga Simsällskap |
SWE |
1:22.07 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
15 |
124 |
|
Elsa Wilhelmsson |
2008 |
Linköpings Allmänna SS |
SWE |
1:22.48 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
16 |
157 |
|
Majken Nygren |
2010 |
Linköpings Allmänna SS |
SWE |
1:22.49 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
17 |
227 |
|
Leah Norén |
2008 |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
SWE |
1:22.67 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
18 |
146 |
|
Fanny Ivarsson |
2007 |
Linköpings Allmänna SS |
SWE |
1:22.72 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
19 |
119 |
|
Agnes Karlberg |
2009 |
Linköpings Allmänna SS |
SWE |
1:23.58 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
20 |
287 |
|
Hanna Gong |
2007 |
Täby Sim |
SWE |
1:24.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
315 |
|
Kristina Tylets |
2010 |
Åkersberga Simsällskap |
SWE |
1:24.48 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
22 |
288 |
|
Stina Pedersen |
2007 |
Täby Sim |
SWE |
1:25.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
11 |
|
Lollobelle Nordström-Renlund |
2005 |
Botkyrka-Rönninge Simsällskap |
SWE |
1:26.71 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
24 |
151 |
|
Alva Narby |
2010 |
Linköpings Allmänna SS |
SWE |
1:26.88 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
25 |
82 |
|
Amanda Bergzén |
2008 |
Kalmar Simsällskap |
SWE |
1:26.93 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
26 |
297 |
|
Nora Mikalsen |
2008 |
Täby Sim |
SWE |
1:27.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
268 |
|
Svea Knagge |
2010 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
SWE |
1:30.04 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
28 |
318 |
|
Havanna Borg |
2010 |
Åkersberga Simsällskap |
SWE |
1:30.17 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
29 |
88 |
|
Tilda Herstad |
2009 |
Kalmar Simsällskap |
SWE |
1:30.28 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
30 |
235 |
|
Constancia Lagnestam |
2009 |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
SWE |
1:30.47 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
31 |
101 |
|
Thea Engfors |
2009 |
Karlskoga Simförening |
SWE |
1:30.66 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
32 |
158 |
|
Nora Narby |
2010 |
Linköpings Allmänna SS |
SWE |
1:31.28 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
33 |
31 |
|
Ellen Wikman |
2009 |
Finspångs Simklubb |
SWE |
1:31.59 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
34 |
9 |
|
Ida Haidari |
2006 |
Botkyrka-Rönninge Simsällskap |
SWE |
1:31.80 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
35 |
272 |
|
Ida Lövblom |
2010 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
SWE |
1:32.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
93 |
|
Tilde Zetterquist |
2009 |
Karlskoga Simförening |
SWE |
1:32.89 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
37 |
241 |
|
Maja Göthe |
2010 |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
SWE |
1:33.35 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
38 |
240 |
|
Nellie Johansson Jöngren |
2009 |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
SWE |
1:33.85 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
39 |
223 |
|
Arwen Flanagan |
2009 |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
SWE |
1:33.97 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
40 |
330 |
|
Estelle Liljeblad |
2007 |
Åkersberga Simsällskap |
SWE |
1:34.18 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
41 |
320 |
|
Matilda Von Scherling |
2007 |
Åkersberga Simsällskap |
SWE |
1:34.21 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
42 |
58 |
|
Ingrid Kramer |
2008 |
Jönköpings Simsällskap |
SWE |
1:34.47 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
43 |
97 |
|
Tilde Quarfordt |
2009 |
Karlskoga Simförening |
SWE |
1:34.54 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
44 |
270 |
|
Signe Feldhof |
2010 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
SWE |
1:34.60 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
45 |
156 |
|
Julia Axelsson |
2010 |
Linköpings Allmänna SS |
SWE |
1:35.07 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
46 |
68 |
|
Tuva Byqvist |
2011 |
Jönköpings Simsällskap |
SWE |
1:35.32 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
47 |
25 |
|
Matilda Hovberg |
2010 |
Finspångs Simklubb |
SWE |
1:35.37 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
48 |
278 |
|
Sofia Andrén |
2010 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
SWE |
1:35.51 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
49 |
271 |
|
Maja Wessén |
2010 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
SWE |
1:35.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
50 |
321 |
|
Matilda Bosson |
2008 |
Åkersberga Simsällskap |
SWE |
1:36.78 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
51 |
102 |
|
Wendela Johrin |
2010 |
Karlskoga Simförening |
SWE |
1:36.88 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
52 |
79 |
|
Alva Gunnarsson |
2010 |
Kalmar Simsällskap |
SWE |
1:37.00 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
53 |
70 |
|
Nikki Malm |
2010 |
Jönköpings Simsällskap |
SWE |
1:38.09 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
54 |
167 |
|
Rebecka Eklund |
2010 |
Linköpings Allmänna SS |
SWE |
1:38.43 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
55 |
80 |
|
Hedda Mirus |
2009 |
Kalmar Simsällskap |
SWE |
1:38.71 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
56 |
207 |
|
Agnes Fahlström |
2009 |
Motala Simsällskap |
SWE |
1:39.20 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
57 |
85 |
|
Astrid Forsberg |
2010 |
Kalmar Simsällskap |
SWE |
1:40.14 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
58 |
22 |
|
Iris Esping |
2008 |
Finspångs Simklubb |
SWE |
1:40.47 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
59 |
262 |
|
Ebba Hammarberg |
2010 |
Oskarshamns Simsällskap |
SWE |
1:40.60 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
60 |
232 |
|
Filippa Baca |
2010 |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
SWE |
1:40.79 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
61 |
294 |
|
Elin Javehed |
2009 |
Täby Sim |
SWE |
1:41.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
62 |
73 |
|
Mimmi Miller Rudenstam |
2010 |
Jönköpings Simsällskap |
SWE |
1:42.02 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
63 |
269 |
|
Amanda Toverud |
2008 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
SWE |
1:42.59 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
64 |
86 |
|
Thea Elfverson |
2009 |
Kalmar Simsällskap |
SWE |
1:43.44 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
65 |
316 |
|
Moa Sparf |
2010 |
Åkersberga Simsällskap |
SWE |
1:43.55 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
66 |
204 |
|
Lovis Svensson |
2009 |
Motala Simsällskap |
SWE |
1:44.97 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
67 |
159 |
|
Vilma Björnholm |
2010 |
Linköpings Allmänna SS |
SWE |
1:45.00 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
68 |
277 |
|
Francesca Grims Medici |
2010 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
SWE |
1:45.31 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
69 |
162 |
|
Astrid Högberg |
2010 |
Linköpings Allmänna SS |
SWE |
1:45.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
70 |
155 |
|
Isabelle Mattiasdotter |
2011 |
Linköpings Allmänna SS |
SWE |
1:45.80 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
71 |
234 |
|
Alexandra Nilsson |
2009 |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
SWE |
1:46.28 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
72 |
67 |
|
Iris Abrahamsson |
2008 |
Jönköpings Simsällskap |
SWE |
1:46.91 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
73 |
65 |
|
Camilla Andreasyan |
2010 |
Jönköpings Simsällskap |
SWE |
1:47.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
74 |
62 |
|
Joline Norrfjärd |
2011 |
Jönköpings Simsällskap |
SWE |
1:47.37 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
75 |
260 |
|
Julia Aminoff Kristoffersson |
2011 |
Nyköpings Simsällskap |
SWE |
1:47.81 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
76 |
72 |
|
Olivia Strandberg |
2010 |
Jönköpings Simsällskap |
SWE |
1:48.57 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
77 |
243 |
|
Liv Svensson |
2010 |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
SWE |
1:57.53 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
78 |
99 |
|
Linnea Johnsson |
2007 |
Karlskoga Simförening |
SWE |
1:59.23 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
79 |
306 |
|
Idun Weidmert |
2010 |
Västerviks Simsällskap |
SWE |
2:01.71 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
80 |
197 |
|
Elsa Börén |
2011 |
Motala Simsällskap |
SWE |
2:05.32 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
81 |
242 |
|
Saga Angland |
2011 |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
SWE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
82 |
98 |
|
Dorina Franjic |
2009 |
Karlskoga Simförening |
SWE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
83 |
246 |
|
Tilda Ljungemyr |
2009 |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
SWE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
84 |
319 |
|
Elin Watzer |
2010 |
Åkersberga Simsällskap |
SWE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
85 |
398 |
|
Saga-Linnéa Sjöberg |
2010 |
Linköpings Allmänna SS |
SWE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
86 |
261 |
|
Julia Brunelius |
2010 |
Nyköpings Simsällskap |
SWE |
|
|
EFT |
|
|
|
|
|
87 |
247 |
|
Molly Valund |
2010 |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
SWE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2023-05-20 14:45:04 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Linköpings Allmänna SS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Startlista |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Tinnerbäcksbadet (utomhus) |
Arrangör: |
LASS |
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 19 maj 2023 till den 21 maj 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
4x100m Medley Herrar 16 oä |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
# |
ID |
|
Namn |
Född |
Klubb |
Nat |
Anm tid |
Status |
|
1 |
186 |
|
Linköpings Allmänna SS |
1998 |
Linköpings Allmänna SS |
SWE |
3:43.01 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
208 |
|
Motala Simsällskap |
2002 |
Motala Simsällskap |
SWE |
3:54.28 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
3 |
187 |
|
Linköpings Allmänna SS lag 2 |
1996 |
Linköpings Allmänna SS |
SWE |
3:55.45 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
4 |
76 |
|
Jönköpings Simsällskap |
2004 |
Jönköpings Simsällskap |
SWE |
4:03.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
344 |
|
Åkersberga Simsällskap lag 1 |
2004 |
Åkersberga Simsällskap |
SWE |
4:23.78 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
6 |
15 |
|
Botkyrka-Rönninge Simsällskap |
2005 |
Botkyrka-Rönninge Simsällskap |
SWE |
4:24.77 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
255 |
|
Norrköpings Kappsimningsklubb |
2002 |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
SWE |
4:25.50 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
36 |
|
Finspångs Simklubb |
2005 |
Finspångs Simklubb |
SWE |
4:35.60 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
9 |
345 |
|
Åkersberga Simsällskap lag 2 |
2001 |
Åkersberga Simsällskap |
SWE |
5:16.42 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2023-05-20 14:45:05 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Linköpings Allmänna SS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Startlista |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Tinnerbäcksbadet (utomhus) |
Arrangör: |
LASS |
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 19 maj 2023 till den 21 maj 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
4x100m Medley Damer 13-15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
# |
ID |
|
Namn |
Född |
Klubb |
Nat |
Anm tid |
Status |
|
1 |
194 |
|
Linköpings Allmänna SS |
2008 |
Linköpings Allmänna SS |
SWE |
4:37.91 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
195 |
|
Linköpings Allmänna SS lag 2 |
2008 |
Linköpings Allmänna SS |
SWE |
4:52.12 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
3 |
89 |
|
Kalmar Simsällskap |
2008 |
Kalmar Simsällskap |
SWE |
5:12.25 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
4 |
34 |
|
Finspångs Simklubb |
2008 |
Finspångs Simklubb |
SWE |
5:13.49 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
5 |
339 |
|
Åkersberga Simsällskap lag 1 |
2008 |
Åkersberga Simsällskap |
SWE |
5:19.93 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
6 |
280 |
|
Stockholms Kappsimningsklubb |
2010 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
SWE |
5:20.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
259 |
|
Norrköpings Kappsimningsklubb |
2009 |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
SWE |
5:25.96 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
78 |
|
Jönköpings Simsällskap |
2008 |
Jönköpings Simsällskap |
SWE |
5:31.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
90 |
|
Kalmar Simsällskap lag 2 |
2009 |
Kalmar Simsällskap |
SWE |
5:41.50 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
10 |
103 |
|
Karlskoga Simförening |
2009 |
Karlskoga Simförening |
SWE |
5:47.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
340 |
|
Åkersberga Simsällskap lag 2 |
2008 |
Åkersberga Simsällskap |
SWE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2023-05-20 14:45:05 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Linköpings Allmänna SS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Startlista |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Tinnerbäcksbadet (utomhus) |
Arrangör: |
LASS |
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 19 maj 2023 till den 21 maj 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
100m Frisim Damer |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
# |
ID |
|
Namn |
Född |
Klubb |
Nat |
Anm tid |
Status |
|
1 |
116 |
|
Sofia Henell |
1997 |
Linköpings Allmänna SS |
SWE |
55.24 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
110 |
|
Olivia Gustafsson |
2004 |
Linköpings Allmänna SS |
SWE |
58.76 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
3 |
143 |
|
Althaea Süsskind |
2007 |
Linköpings Allmänna SS |
SWE |
58.81 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
4 |
51 |
|
Jessika Watanabe |
2006 |
Jönköpings Simsällskap |
SWE |
59.01 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
5 |
175 |
|
Hilda Linné |
2000 |
Linköpings Allmänna SS |
SWE |
59.57 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
6 |
142 |
|
Ellen Borg |
2009 |
Linköpings Allmänna SS |
SWE |
59.81 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
7 |
105 |
|
Miranda Wahlstedt |
2006 |
Karlstads Simsällskap |
SWE |
59.81 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
8 |
52 |
|
Rachel Omoruyi |
2004 |
Jönköpings Simsällskap |
SWE |
1:01.19 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
9 |
121 |
|
Thilde Smedbäck |
2004 |
Linköpings Allmänna SS |
SWE |
1:01.32 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
10 |
129 |
|
Matilda Elmberg |
2010 |
Linköpings Allmänna SS |
SWE |
1:01.50 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
11 |
112 |
|
Julia Arildsson |
2005 |
Linköpings Allmänna SS |
SWE |
1:01.89 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
12 |
287 |
|
Hanna Gong |
2007 |
Täby Sim |
SWE |
1:01.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
120 |
|
Alice Björnholm |
2008 |
Linköpings Allmänna SS |
SWE |
1:01.96 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
14 |
145 |
|
Elin Axelsson |
2008 |
Linköpings Allmänna SS |
SWE |
1:02.05 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
15 |
135 |
|
Sofia Holmqvist |
2008 |
Linköpings Allmänna SS |
SWE |
1:02.38 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
16 |
18 |
|
Siri Carlberg |
2009 |
Finspångs Simklubb |
SWE |
1:02.42 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
17 |
173 |
|
Erika Tudegård |
2001 |
Linköpings Allmänna SS |
SWE |
1:02.65 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
18 |
10 |
|
Ida Nygren |
2004 |
Botkyrka-Rönninge Simsällskap |
SWE |
1:03.81 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
19 |
289 |
|
Mana Tanaka |
2007 |
Täby Sim |
SWE |
1:03.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
297 |
|
Nora Mikalsen |
2008 |
Täby Sim |
SWE |
1:04.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
128 |
|
Lovisa Comstedt |
2009 |
Linköpings Allmänna SS |
SWE |
1:04.71 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
22 |
291 |
|
Emilia Rylander |
2008 |
Täby Sim |
SWE |
1:04.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
249 |
|
Emmie Jakobsson |
2010 |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
SWE |
1:04.72 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
24 |
138 |
|
Tuva Veiström |
2008 |
Linköpings Allmänna SS |
SWE |
1:05.06 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
25 |
286 |
|
Olivia Allert |
2007 |
Täby Sim |
SWE |
1:05.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
353 |
|
Matilda Larsson |
2008 |
Örebro Simallians |
SWE |
1:05.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
268 |
|
Svea Knagge |
2010 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
SWE |
1:05.69 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
28 |
308 |
|
Majken Hamstedt |
2007 |
Västerviks Simsällskap |
SWE |
1:05.76 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
29 |
295 |
|
Caitlin Lenstad |
2008 |
Täby Sim |
SWE |
1:05.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
324 |
|
Wilma Söderqvist |
2007 |
Åkersberga Simsällskap |
SWE |
1:06.06 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
31 |
328 |
|
Karolina Tylets |
2006 |
Åkersberga Simsällskap |
SWE |
1:06.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
290 |
|
Ellen Franzén |
2009 |
Täby Sim |
SWE |
1:06.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
288 |
|
Stina Pedersen |
2007 |
Täby Sim |
SWE |
1:06.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
124 |
|
Elsa Wilhelmsson |
2008 |
Linköpings Allmänna SS |
SWE |
1:06.83 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
35 |
333 |
|
Adella Nordin |
2007 |
Åkersberga Simsällskap |
SWE |
1:07.03 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
36 |
311 |
|
Nathalie Hjalmarsson |
2008 |
Västerviks Simsällskap |
SWE |
1:07.06 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
37 |
58 |
|
Ingrid Kramer |
2008 |
Jönköpings Simsällskap |
SWE |
1:07.07 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
38 |
270 |
|
Signe Feldhof |
2010 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
SWE |
1:07.11 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
39 |
119 |
|
Agnes Karlberg |
2009 |
Linköpings Allmänna SS |
SWE |
1:07.29 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
40 |
157 |
|
Majken Nygren |
2010 |
Linköpings Allmänna SS |
SWE |
1:07.56 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
41 |
11 |
|
Lollobelle Nordström-Renlund |
2005 |
Botkyrka-Rönninge Simsällskap |
SWE |
1:07.65 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
42 |
298 |
|
Beatrice Hlawatsch |
2007 |
Täby Sim |
SWE |
1:07.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
43 |
9 |
|
Ida Haidari |
2006 |
Botkyrka-Rönninge Simsällskap |
SWE |
1:07.82 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
44 |
330 |
|
Estelle Liljeblad |
2007 |
Åkersberga Simsällskap |
SWE |
1:07.85 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
45 |
222 |
|
Jonna Klasén |
2008 |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
SWE |
1:07.92 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
46 |
83 |
|
Sonia Westerstrand |
2009 |
Kalmar Simsällskap |
SWE |
1:08.01 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
47 |
326 |
|
Moa Eiving |
2008 |
Åkersberga Simsällskap |
SWE |
1:08.54 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
48 |
59 |
|
Siri Lindblom |
2008 |
Jönköpings Simsällskap |
SWE |
1:08.58 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
49 |
21 |
|
Ester Ericsson |
2010 |
Finspångs Simklubb |
SWE |
1:08.68 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
50 |
327 |
|
Olivia Blom |
2008 |
Åkersberga Simsällskap |
SWE |
1:08.88 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
51 |
354 |
|
Laila Pietsch |
2010 |
Örebro Simallians |
SWE |
1:08.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
52 |
273 |
|
Elsie Cooper |
2008 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
SWE |
1:08.91 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
53 |
332 |
|
Evelina Dahlberg |
2007 |
Åkersberga Simsällskap |
SWE |
1:09.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
54 |
80 |
|
Hedda Mirus |
2009 |
Kalmar Simsällskap |
SWE |
1:09.77 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
55 |
156 |
|
Julia Axelsson |
2010 |
Linköpings Allmänna SS |
SWE |
1:09.88 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
56 |
132 |
|
Rebecca Isoz |
2008 |
Linköpings Allmänna SS |
SWE |
1:09.99 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
57 |
266 |
|
Ella Svanholm |
2009 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
SWE |
1:10.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
58 |
172 |
|
Emma Rosenström |
2005 |
Linköpings Allmänna SS |
SWE |
1:10.52 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
59 |
140 |
|
Wilma Pawlowski |
2009 |
Linköpings Allmänna SS |
SWE |
1:10.55 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
60 |
241 |
|
Maja Göthe |
2010 |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
SWE |
1:10.75 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
61 |
315 |
|
Kristina Tylets |
2010 |
Åkersberga Simsällskap |
SWE |
1:10.79 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
62 |
207 |
|
Agnes Fahlström |
2009 |
Motala Simsällskap |
SWE |
1:10.93 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
63 |
62 |
|
Joline Norrfjärd |
2011 |
Jönköpings Simsällskap |
SWE |
1:10.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
64 |
223 |
|
Arwen Flanagan |
2009 |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
SWE |
1:11.13 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
65 |
31 |
|
Ellen Wikman |
2009 |
Finspångs Simklubb |
SWE |
1:11.30 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
66 |
271 |
|
Maja Wessén |
2010 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
SWE |
1:11.46 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
67 |
81 |
|
Ellen Skarpnord |
2009 |
Kalmar Simsällskap |
SWE |
1:11.62 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
68 |
68 |
|
Tuva Byqvist |
2011 |
Jönköpings Simsällskap |
SWE |
1:11.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
69 |
22 |
|
Iris Esping |
2008 |
Finspångs Simklubb |
SWE |
1:12.13 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
70 |
317 |
|
Emily Richardson |
2008 |
Åkersberga Simsällskap |
SWE |
1:12.18 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
71 |
97 |
|
Tilde Quarfordt |
2009 |
Karlskoga Simförening |
SWE |
1:12.22 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
72 |
321 |
|
Matilda Bosson |
2008 |
Åkersberga Simsällskap |
SWE |
1:12.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
73 |
272 |
|
Ida Lövblom |
2010 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
SWE |
1:12.69 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
74 |
313 |
|
Nellie Bocké |
2008 |
Åkersberga Simsällskap |
SWE |
1:13.08 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
75 |
70 |
|
Nikki Malm |
2010 |
Jönköpings Simsällskap |
SWE |
1:13.10 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
76 |
267 |
|
Elisia Witt Hjort |
2009 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
SWE |
1:13.81 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
77 |
279 |
|
Ida Hagspiel |
2011 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
SWE |
1:14.25 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
78 |
102 |
|
Wendela Johrin |
2010 |
Karlskoga Simförening |
SWE |
1:14.63 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
79 |
240 |
|
Nellie Johansson Jöngren |
2009 |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
SWE |
1:14.79 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
80 |
25 |
|
Matilda Hovberg |
2010 |
Finspångs Simklubb |
SWE |
1:14.87 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
81 |
94 |
|
Isabelle Karlsson |
2008 |
Karlskoga Simförening |
SWE |
1:14.90 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
82 |
316 |
|
Moa Sparf |
2010 |
Åkersberga Simsällskap |
SWE |
1:14.95 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
83 |
167 |
|
Rebecka Eklund |
2010 |
Linköpings Allmänna SS |
SWE |
1:15.19 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
84 |
101 |
|
Thea Engfors |
2009 |
Karlskoga Simförening |
SWE |
1:15.45 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
85 |
269 |
|
Amanda Toverud |
2008 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
SWE |
1:15.62 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
86 |
85 |
|
Astrid Forsberg |
2010 |
Kalmar Simsällskap |
SWE |
1:15.90 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
87 |
88 |
|
Tilda Herstad |
2009 |
Kalmar Simsällskap |
SWE |
1:16.17 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
88 |
235 |
|
Constancia Lagnestam |
2009 |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
SWE |
1:16.42 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
89 |
158 |
|
Nora Narby |
2010 |
Linköpings Allmänna SS |
SWE |
1:16.44 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
90 |
274 |
|
Isabelle Varsanyi |
2010 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
SWE |
1:16.51 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
91 |
159 |
|
Vilma Björnholm |
2010 |
Linköpings Allmänna SS |
SWE |
1:17.13 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
92 |
155 |
|
Isabelle Mattiasdotter |
2011 |
Linköpings Allmänna SS |
SWE |
1:17.44 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
93 |
400 |
|
Tova Lewander |
2009 |
Linköpings Allmänna SS |
SWE |
1:17.57 |
S |
EFT |
|
|
|
|
|
94 |
82 |
|
Amanda Bergzén |
2008 |
Kalmar Simsällskap |
SWE |
1:17.74 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
95 |
151 |
|
Alva Narby |
2010 |
Linköpings Allmänna SS |
SWE |
1:17.91 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
96 |
79 |
|
Alva Gunnarsson |
2010 |
Kalmar Simsällskap |
SWE |
1:18.27 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
97 |
278 |
|
Sofia Andrén |
2010 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
SWE |
1:18.29 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
98 |
65 |
|
Camilla Andreasyan |
2010 |
Jönköpings Simsällskap |
SWE |
1:18.72 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
99 |
275 |
|
Ebba Callberg |
2010 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
SWE |
1:18.80 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
100 |
277 |
|
Francesca Grims Medici |
2010 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
SWE |
1:19.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
101 |
320 |
|
Matilda Von Scherling |
2007 |
Åkersberga Simsällskap |
SWE |
1:19.81 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
102 |
72 |
|
Olivia Strandberg |
2010 |
Jönköpings Simsällskap |
SWE |
1:20.13 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
103 |
262 |
|
Ebba Hammarberg |
2010 |
Oskarshamns Simsällskap |
SWE |
1:21.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
104 |
86 |
|
Thea Elfverson |
2009 |
Kalmar Simsällskap |
SWE |
1:22.06 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
105 |
239 |
|
Theoline Carrum |
2010 |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
SWE |
1:22.06 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
106 |
204 |
|
Lovis Svensson |
2009 |
Motala Simsällskap |
SWE |
1:22.82 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
107 |
73 |
|
Mimmi Miller Rudenstam |
2010 |
Jönköpings Simsällskap |
SWE |
1:24.01 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
108 |
260 |
|
Julia Aminoff Kristoffersson |
2011 |
Nyköpings Simsällskap |
SWE |
1:24.06 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
109 |
232 |
|
Filippa Baca |
2010 |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
SWE |
1:24.34 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
110 |
162 |
|
Astrid Högberg |
2010 |
Linköpings Allmänna SS |
SWE |
1:25.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
111 |
247 |
|
Molly Valund |
2010 |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
SWE |
1:27.33 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
112 |
306 |
|
Idun Weidmert |
2010 |
Västerviks Simsällskap |
SWE |
1:33.36 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
113 |
67 |
|
Iris Abrahamsson |
2008 |
Jönköpings Simsällskap |
SWE |
1:33.68 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
114 |
338 |
|
Milou Rönnbro |
2006 |
Åkersberga Simsällskap |
SWE |
|
|
EFT |
|
|
|
|
|
115 |
99 |
|
Linnea Johnsson |
2007 |
Karlskoga Simförening |
SWE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
116 |
261 |
|
Julia Brunelius |
2010 |
Nyköpings Simsällskap |
SWE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
117 |
98 |
|
Dorina Franjic |
2009 |
Karlskoga Simförening |
SWE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
118 |
398 |
|
Saga-Linnéa Sjöberg |
2010 |
Linköpings Allmänna SS |
SWE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
119 |
243 |
|
Liv Svensson |
2010 |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
SWE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
120 |
197 |
|
Elsa Börén |
2011 |
Motala Simsällskap |
SWE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
121 |
319 |
|
Elin Watzer |
2010 |
Åkersberga Simsällskap |
SWE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
122 |
318 |
|
Havanna Borg |
2010 |
Åkersberga Simsällskap |
SWE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2023-05-20 14:45:06 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Linköpings Allmänna SS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Startlista |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Tinnerbäcksbadet (utomhus) |
Arrangör: |
LASS |
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 19 maj 2023 till den 21 maj 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
100m Frisim Herrar |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
# |
ID |
|
Namn |
Född |
Klubb |
Nat |
Anm tid |
Status |
|
1 |
109 |
|
Lucas Humling |
2005 |
Linköpings Allmänna SS |
SWE |
51.54 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
107 |
|
William Barkehed |
2003 |
Linköpings Allmänna SS |
SWE |
51.90 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
3 |
117 |
|
Henrik Lidström |
2003 |
Linköpings Allmänna SS |
SWE |
52.32 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
4 |
201 |
|
Elliot Fielder |
2003 |
Motala Simsällskap |
SWE |
53.26 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
5 |
45 |
|
Erik Mulikov |
2005 |
Jönköpings Simsällskap |
SWE |
53.35 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
6 |
114 |
|
Oskar Glawing |
2005 |
Linköpings Allmänna SS |
SWE |
53.64 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
7 |
199 |
|
Edvin Karlsson |
2004 |
Motala Simsällskap |
SWE |
53.70 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
8 |
206 |
|
Gustav Fahlström |
2005 |
Motala Simsällskap |
SWE |
54.51 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
9 |
56 |
|
Gabriel Eriksson |
2004 |
Jönköpings Simsällskap |
SWE |
54.52 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
10 |
74 |
|
Felix Wrakén |
2003 |
Jönköpings Simsällskap |
SWE |
54.63 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
11 |
13 |
|
Jonathan Olsson Stridh |
2006 |
Botkyrka-Rönninge Simsällskap |
SWE |
54.85 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
12 |
198 |
|
Fabian Lagström |
2004 |
Motala Simsällskap |
SWE |
55.04 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
13 |
322 |
|
Melvin Bosson |
2006 |
Åkersberga Simsällskap |
SWE |
55.12 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
14 |
202 |
|
Henrik Eriksson |
2002 |
Motala Simsällskap |
SWE |
55.23 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
15 |
283 |
|
William Lagerlöf |
2007 |
Täby Sim |
SWE |
55.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
285 |
|
Sixten Ersson |
2007 |
Täby Sim |
SWE |
56.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
200 |
|
Troy Eriksson |
2006 |
Motala Simsällskap |
SWE |
56.73 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
18 |
314 |
|
Leon Bocké |
2006 |
Åkersberga Simsällskap |
SWE |
56.96 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
19 |
1 |
|
Emil Bjärsholm |
2007 |
Anderstorps Simsällskap |
SWE |
57.58 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
20 |
111 |
|
Elvis Ericson |
2005 |
Linköpings Allmänna SS |
SWE |
57.69 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
21 |
122 |
|
Elliot Eldh |
2008 |
Linköpings Allmänna SS |
SWE |
57.91 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
22 |
7 |
|
Jonathan Essien |
2006 |
Botkyrka-Rönninge Simsällskap |
SWE |
58.01 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
23 |
176 |
|
Simon Axelsson |
2006 |
Linköpings Allmänna SS |
SWE |
58.11 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
24 |
100 |
|
Karl Winge |
2008 |
Karlskoga Simförening |
SWE |
58.13 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
25 |
219 |
|
Jonathan Granqvist |
2007 |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
SWE |
58.48 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
26 |
215 |
|
Axel Sköld |
2007 |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
SWE |
58.79 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
27 |
126 |
|
Hugo Danielsson |
2007 |
Linköpings Allmänna SS |
SWE |
59.06 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
28 |
113 |
|
Linus Isaksson |
2005 |
Linköpings Allmänna SS |
SWE |
59.12 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
29 |
44 |
|
Viggo Stjärnås |
2006 |
Jönköpings Simsällskap |
SWE |
59.20 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
30 |
292 |
|
Erik Talipov |
2007 |
Täby Sim |
SWE |
59.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
28 |
|
Oliver Sjöberg |
2007 |
Finspångs Simklubb |
SWE |
59.57 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
32 |
301 |
|
Hugo Zuhr |
2007 |
Täby Sim |
SWE |
59.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
17 |
|
Alvar Aktner |
2006 |
Finspångs Simklubb |
SWE |
1:00.03 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
34 |
347 |
|
Emil Jörstad |
2008 |
Örebro Simallians |
SWE |
1:00.06 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
35 |
323 |
|
Isak Widstrand |
2004 |
Åkersberga Simsällskap |
SWE |
1:00.06 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
36 |
136 |
|
Theodor Brostedt |
2009 |
Linköpings Allmänna SS |
SWE |
1:00.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
348 |
|
Gustav Larsson |
2005 |
Örebro Simallians |
SWE |
1:01.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
225 |
|
Benjamin Baca |
2008 |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
SWE |
1:01.78 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
39 |
23 |
|
Kasper Glawing |
2008 |
Finspångs Simklubb |
SWE |
1:01.83 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
40 |
331 |
|
Olle Hägerman |
2006 |
Åkersberga Simsällskap |
SWE |
1:01.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
41 |
325 |
|
Axel Wikner |
2005 |
Åkersberga Simsällskap |
SWE |
1:02.07 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
42 |
248 |
|
Oleksii Chuhui |
2010 |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
SWE |
1:03.06 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
43 |
127 |
|
Hugo Villebeck |
2008 |
Linköpings Allmänna SS |
SWE |
1:03.60 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
44 |
304 |
|
Enzo Fridsta |
2008 |
Västerviks Simsällskap |
SWE |
1:04.10 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
45 |
133 |
|
Ruben Skärlund |
2009 |
Linköpings Allmänna SS |
SWE |
1:04.34 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
46 |
336 |
|
Carl Brennwald |
2007 |
Åkersberga Simsällskap |
SWE |
1:05.51 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
47 |
303 |
|
Magnus Andersson |
2009 |
Västerviks Simsällskap |
SWE |
1:06.15 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
48 |
27 |
|
Oliver Rydell |
2009 |
Finspångs Simklubb |
SWE |
1:06.26 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
49 |
26 |
|
Melker Karlsson |
2005 |
Finspångs Simklubb |
SWE |
1:06.35 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
50 |
6 |
|
Simon Blom |
2005 |
Botkyrka-Rönninge Simsällskap |
SWE |
1:07.60 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
51 |
337 |
|
Rasmus Hedman Björnsson |
2001 |
Åkersberga Simsällskap |
SWE |
1:07.85 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
52 |
296 |
|
Noel Lundström |
2007 |
Täby Sim |
SWE |
1:08.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
53 |
40 |
|
Bertil Jöngren |
2007 |
Jönköpings Simsällskap |
SWE |
1:08.54 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
54 |
153 |
|
Carl Eldh |
2010 |
Linköpings Allmänna SS |
SWE |
1:09.11 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
55 |
87 |
|
Noah Köhler |
2008 |
Kalmar Simsällskap |
SWE |
1:09.35 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
56 |
137 |
|
Ture Lillskogen |
2009 |
Linköpings Allmänna SS |
SWE |
1:09.80 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
57 |
212 |
|
Isak Strandberg |
2010 |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
SWE |
1:10.41 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
58 |
61 |
|
Knut Jöngren |
2010 |
Jönköpings Simsällskap |
SWE |
1:10.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
59 |
64 |
|
Odin Esbensen |
2009 |
Jönköpings Simsällskap |
SWE |
1:10.67 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
60 |
335 |
|
Erik Sundby |
2008 |
Åkersberga Simsällskap |
SWE |
1:10.72 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
61 |
226 |
|
Samuel Thunberg |
2009 |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
SWE |
1:11.11 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
62 |
96 |
|
Vidar Hellquist |
2009 |
Karlskoga Simförening |
SWE |
1:11.50 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
63 |
95 |
|
Milton Karlsson Linander |
2008 |
Karlskoga Simförening |
SWE |
1:11.94 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
64 |
154 |
|
Gustav Rosén |
2010 |
Linköpings Allmänna SS |
SWE |
1:12.09 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
65 |
329 |
|
Lorentz Marklund |
2005 |
Åkersberga Simsällskap |
SWE |
1:12.96 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
66 |
152 |
|
Alvin Stjernqvist |
2010 |
Linköpings Allmänna SS |
SWE |
1:13.03 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
67 |
75 |
|
Szymon Xawery Kubok |
2010 |
Jönköpings Simsällskap |
SWE |
1:13.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
68 |
161 |
|
Andrew Gushchin |
2010 |
Linköpings Allmänna SS |
SWE |
1:13.71 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
69 |
276 |
|
Sebastian Mann |
2009 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
SWE |
1:13.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
70 |
224 |
|
Morgan Nyman |
2010 |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
SWE |
1:14.47 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
71 |
66 |
|
Milton Wetterhall |
2011 |
Jönköpings Simsällskap |
SWE |
1:16.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
72 |
160 |
|
Alfred Kalms |
2010 |
Linköpings Allmänna SS |
SWE |
1:16.83 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
73 |
165 |
|
Emil Högfors |
2010 |
Linköpings Allmänna SS |
SWE |
1:19.52 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
74 |
148 |
|
Chris Wall |
1961 |
Linköpings Allmänna SS |
SWE |
1:22.00 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
75 |
393 |
|
Oliver Villebeck |
2010 |
Linköpings Allmänna SS |
SWE |
1:25.18 |
S |
EFT |
|
|
|
|
|
76 |
5 |
|
Adam Stålmarck |
2008 |
Botkyrka-Rönninge Simsällskap |
SWE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
77 |
410 |
|
Einar Sterve |
2009 |
Nyköpings Simsällskap |
SWE |
|
|
EFT |
|
|
|
|
|
78 |
14 |
|
Rune Helander |
2010 |
Botkyrka-Rönninge Simsällskap |
SWE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
79 |
180 |
|
Niklas Bergqvist |
2010 |
Linköpings Allmänna SS |
SWE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2023-05-20 14:45:07 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Linköpings Allmänna SS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Startlista |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Tinnerbäcksbadet (utomhus) |
Arrangör: |
LASS |
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 19 maj 2023 till den 21 maj 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
200m Ryggsim Damer |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
# |
ID |
|
Namn |
Född |
Klubb |
Nat |
Anm tid |
Status |
|
1 |
352 |
|
Alma Mühr |
2005 |
Örebro Simallians |
SWE |
2:30.28 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
294 |
|
Elin Javehed |
2009 |
Täby Sim |
SWE |
2:33.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
142 |
|
Ellen Borg |
2009 |
Linköpings Allmänna SS |
SWE |
2:34.38 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
4 |
282 |
|
Juni Stenbacka |
2007 |
Södertörns Simsällskap |
SWE |
2:35.45 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
5 |
293 |
|
Lovisa Silverbratt |
2009 |
Täby Sim |
SWE |
2:36.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
351 |
|
Julia Pietsch |
2005 |
Örebro Simallians |
SWE |
2:36.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
129 |
|
Matilda Elmberg |
2010 |
Linköpings Allmänna SS |
SWE |
2:38.23 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
8 |
330 |
|
Estelle Liljeblad |
2007 |
Åkersberga Simsällskap |
SWE |
2:44.52 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
9 |
21 |
|
Ester Ericsson |
2010 |
Finspångs Simklubb |
SWE |
2:46.67 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
10 |
222 |
|
Jonna Klasén |
2008 |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
SWE |
2:47.42 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
11 |
289 |
|
Mana Tanaka |
2007 |
Täby Sim |
SWE |
2:48.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
144 |
|
Izabella Jedel |
1996 |
Linköpings Allmänna SS |
SWE |
2:49.11 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
13 |
332 |
|
Evelina Dahlberg |
2007 |
Åkersberga Simsällskap |
SWE |
2:49.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
83 |
|
Sonia Westerstrand |
2009 |
Kalmar Simsällskap |
SWE |
2:50.20 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
15 |
59 |
|
Siri Lindblom |
2008 |
Jönköpings Simsällskap |
SWE |
2:51.09 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
16 |
18 |
|
Siri Carlberg |
2009 |
Finspångs Simklubb |
SWE |
2:51.66 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
17 |
130 |
|
Molly Lindberg |
2009 |
Linköpings Allmänna SS |
SWE |
2:53.24 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
18 |
156 |
|
Julia Axelsson |
2010 |
Linköpings Allmänna SS |
SWE |
2:55.04 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
19 |
223 |
|
Arwen Flanagan |
2009 |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
SWE |
2:55.92 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
20 |
81 |
|
Ellen Skarpnord |
2009 |
Kalmar Simsällskap |
SWE |
2:56.30 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
21 |
327 |
|
Olivia Blom |
2008 |
Åkersberga Simsällskap |
SWE |
2:56.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
266 |
|
Ella Svanholm |
2009 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
SWE |
2:58.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
22 |
|
Iris Esping |
2008 |
Finspångs Simklubb |
SWE |
2:58.71 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
24 |
80 |
|
Hedda Mirus |
2009 |
Kalmar Simsällskap |
SWE |
2:59.20 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
25 |
140 |
|
Wilma Pawlowski |
2009 |
Linköpings Allmänna SS |
SWE |
3:00.96 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
26 |
307 |
|
Kaia Weidmert |
2008 |
Västerviks Simsällskap |
SWE |
3:01.97 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
27 |
79 |
|
Alva Gunnarsson |
2010 |
Kalmar Simsällskap |
SWE |
3:02.33 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
28 |
155 |
|
Isabelle Mattiasdotter |
2011 |
Linköpings Allmänna SS |
SWE |
3:02.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
158 |
|
Nora Narby |
2010 |
Linköpings Allmänna SS |
SWE |
3:04.87 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
30 |
62 |
|
Joline Norrfjärd |
2011 |
Jönköpings Simsällskap |
SWE |
3:05.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
25 |
|
Matilda Hovberg |
2010 |
Finspångs Simklubb |
SWE |
3:06.82 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
32 |
93 |
|
Tilde Zetterquist |
2009 |
Karlskoga Simförening |
SWE |
3:06.99 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
33 |
400 |
|
Tova Lewander |
2009 |
Linköpings Allmänna SS |
SWE |
3:08.48 |
S |
EFT |
|
|
|
|
|
34 |
275 |
|
Ebba Callberg |
2010 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
SWE |
3:11.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
239 |
|
Theoline Carrum |
2010 |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
SWE |
3:18.02 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
36 |
86 |
|
Thea Elfverson |
2009 |
Kalmar Simsällskap |
SWE |
3:18.91 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
37 |
72 |
|
Olivia Strandberg |
2010 |
Jönköpings Simsällskap |
SWE |
3:21.47 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
38 |
162 |
|
Astrid Högberg |
2010 |
Linköpings Allmänna SS |
SWE |
3:24.86 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
39 |
73 |
|
Mimmi Miller Rudenstam |
2010 |
Jönköpings Simsällskap |
SWE |
3:30.97 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
40 |
232 |
|
Filippa Baca |
2010 |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
SWE |
3:33.56 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
41 |
67 |
|
Iris Abrahamsson |
2008 |
Jönköpings Simsällskap |
SWE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
42 |
306 |
|
Idun Weidmert |
2010 |
Västerviks Simsällskap |
SWE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
43 |
94 |
|
Isabelle Karlsson |
2008 |
Karlskoga Simförening |
SWE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
44 |
333 |
|
Adella Nordin |
2007 |
Åkersberga Simsällskap |
SWE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
45 |
260 |
|
Julia Aminoff Kristoffersson |
2011 |
Nyköpings Simsällskap |
SWE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
46 |
82 |
|
Amanda Bergzén |
2008 |
Kalmar Simsällskap |
SWE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
47 |
398 |
|
Saga-Linnéa Sjöberg |
2010 |
Linköpings Allmänna SS |
SWE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
48 |
68 |
|
Tuva Byqvist |
2011 |
Jönköpings Simsällskap |
SWE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2023-05-20 14:45:07 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Linköpings Allmänna SS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Startlista |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Tinnerbäcksbadet (utomhus) |
Arrangör: |
LASS |
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 19 maj 2023 till den 21 maj 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
200m Ryggsim Herrar |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
# |
ID |
|
Namn |
Född |
Klubb |
Nat |
Anm tid |
Status |
|
1 |
206 |
|
Gustav Fahlström |
2005 |
Motala Simsällskap |
SWE |
2:10.45 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
126 |
|
Hugo Danielsson |
2007 |
Linköpings Allmänna SS |
SWE |
2:17.17 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
3 |
349 |
|
August Jansson |
2005 |
Örebro Simallians |
SWE |
2:23.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
284 |
|
Troy Sevonen |
2008 |
Täby Sim |
SWE |
2:23.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
1 |
|
Emil Bjärsholm |
2007 |
Anderstorps Simsällskap |
SWE |
2:30.01 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
6 |
331 |
|
Olle Hägerman |
2006 |
Åkersberga Simsällskap |
SWE |
2:30.35 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
7 |
33 |
|
Emil Östemar |
2007 |
Finspångs Simklubb |
SWE |
2:35.38 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
8 |
336 |
|
Carl Brennwald |
2007 |
Åkersberga Simsällskap |
SWE |
2:37.92 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
9 |
299 |
|
Albin Holmgren |
2009 |
Täby Sim |
SWE |
2:38.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
225 |
|
Benjamin Baca |
2008 |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
SWE |
2:41.31 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
11 |
137 |
|
Ture Lillskogen |
2009 |
Linköpings Allmänna SS |
SWE |
2:42.89 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
12 |
17 |
|
Alvar Aktner |
2006 |
Finspångs Simklubb |
SWE |
2:43.66 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
13 |
27 |
|
Oliver Rydell |
2009 |
Finspångs Simklubb |
SWE |
2:44.39 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
14 |
248 |
|
Oleksii Chuhui |
2010 |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
SWE |
2:55.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
276 |
|
Sebastian Mann |
2009 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
SWE |
3:05.39 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
16 |
226 |
|
Samuel Thunberg |
2009 |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
SWE |
3:07.55 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
17 |
224 |
|
Morgan Nyman |
2010 |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
SWE |
3:17.82 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
18 |
66 |
|
Milton Wetterhall |
2011 |
Jönköpings Simsällskap |
SWE |
3:18.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
75 |
|
Szymon Xawery Kubok |
2010 |
Jönköpings Simsällskap |
SWE |
3:29.39 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
20 |
212 |
|
Isak Strandberg |
2010 |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
SWE |
3:41.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
180 |
|
Niklas Bergqvist |
2010 |
Linköpings Allmänna SS |
SWE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2023-05-20 14:45:08 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Linköpings Allmänna SS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Startlista |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Tinnerbäcksbadet (utomhus) |
Arrangör: |
LASS |
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 19 maj 2023 till den 21 maj 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
4x200m Frisim Damer 13-15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
# |
ID |
|
Namn |
Född |
Klubb |
Nat |
Anm tid |
Status |
|
1 |
194 |
|
Linköpings Allmänna SS |
2008 |
Linköpings Allmänna SS |
SWE |
9:01.25 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
195 |
|
Linköpings Allmänna SS lag 2 |
2008 |
Linköpings Allmänna SS |
SWE |
9:31.01 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
3 |
35 |
|
Finspångs Simklubb |
2009 |
Finspångs Simklubb |
SWE |
10:07.10 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
4 |
281 |
|
Stockholms Kappsimningsklubb |
2008 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
SWE |
10:08.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
341 |
|
Åkersberga Simsällskap |
2008 |
Åkersberga Simsällskap |
SWE |
11:04.69 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
6 |
259 |
|
Norrköpings Kappsimningsklubb |
2009 |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
SWE |
11:18.13 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2023-05-20 14:45:08 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Linköpings Allmänna SS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Startlista |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Tinnerbäcksbadet (utomhus) |
Arrangör: |
LASS |
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 19 maj 2023 till den 21 maj 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
4x200m Frisim Herrar 16 oä |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
# |
ID |
|
Namn |
Född |
Klubb |
Nat |
Anm tid |
Status |
|
1 |
189 |
|
Linköpings Allmänna SS lag 2 |
1999 |
Linköpings Allmänna SS |
SWE |
7:24.69 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
190 |
|
Linköpings Allmänna SS lag 3 |
2004 |
Linköpings Allmänna SS |
SWE |
7:51.00 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
3 |
208 |
|
Motala Simsällskap |
2002 |
Motala Simsällskap |
SWE |
7:58.71 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
4 |
76 |
|
Jönköpings Simsällskap |
2004 |
Jönköpings Simsällskap |
SWE |
8:15.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
346 |
|
Åkersberga Simsällskap |
2005 |
Åkersberga Simsällskap |
SWE |
8:47.45 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
6 |
256 |
|
Norrköpings Kappsimningsklubb |
2003 |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
SWE |
8:53.79 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
183 |
|
LASS Masters |
1964 |
Linköpings Allmänna SS |
SWE |
9:50.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2023-05-20 14:45:09 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Linköpings Allmänna SS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Startlista |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Tinnerbäcksbadet (utomhus) |
Arrangör: |
LASS |
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 19 maj 2023 till den 21 maj 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
800m Frisim Damer |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
# |
ID |
|
Namn |
Född |
Klubb |
Nat |
Anm tid |
Status |
|
1 |
118 |
|
Emma Magnusson |
1998 |
Linköpings Allmänna SS |
SWE |
8:58.63 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
112 |
|
Julia Arildsson |
2005 |
Linköpings Allmänna SS |
SWE |
9:07.53 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
3 |
121 |
|
Thilde Smedbäck |
2004 |
Linköpings Allmänna SS |
SWE |
9:11.36 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
4 |
196 |
|
Greta Sjögren |
2007 |
Motala Simsällskap |
SWE |
9:47.42 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
5 |
146 |
|
Fanny Ivarsson |
2007 |
Linköpings Allmänna SS |
SWE |
10:00.79 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
6 |
132 |
|
Rebecca Isoz |
2008 |
Linköpings Allmänna SS |
SWE |
10:33.13 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
7 |
354 |
|
Laila Pietsch |
2010 |
Örebro Simallians |
SWE |
10:33.97 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
8 |
128 |
|
Lovisa Comstedt |
2009 |
Linköpings Allmänna SS |
SWE |
10:35.08 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
9 |
18 |
|
Siri Carlberg |
2009 |
Finspångs Simklubb |
SWE |
10:40.07 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
10 |
266 |
|
Ella Svanholm |
2009 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
SWE |
10:42.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
124 |
|
Elsa Wilhelmsson |
2008 |
Linköpings Allmänna SS |
SWE |
10:51.65 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
12 |
130 |
|
Molly Lindberg |
2009 |
Linköpings Allmänna SS |
SWE |
10:58.65 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
13 |
222 |
|
Jonna Klasén |
2008 |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
SWE |
11:03.98 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
14 |
293 |
|
Lovisa Silverbratt |
2009 |
Täby Sim |
SWE |
11:04.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
327 |
|
Olivia Blom |
2008 |
Åkersberga Simsällskap |
SWE |
11:07.45 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
16 |
156 |
|
Julia Axelsson |
2010 |
Linköpings Allmänna SS |
SWE |
11:10.29 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
17 |
140 |
|
Wilma Pawlowski |
2009 |
Linköpings Allmänna SS |
SWE |
11:10.65 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
18 |
294 |
|
Elin Javehed |
2009 |
Täby Sim |
SWE |
11:10.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
11 |
|
Lollobelle Nordström-Renlund |
2005 |
Botkyrka-Rönninge Simsällskap |
SWE |
11:22.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
57 |
|
Wilma Persson |
2009 |
Jönköpings Simsällskap |
SWE |
11:31.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
119 |
|
Agnes Karlberg |
2009 |
Linköpings Allmänna SS |
SWE |
11:39.18 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
22 |
139 |
|
Vera Helstad |
2008 |
Linköpings Allmänna SS |
SWE |
11:43.60 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
23 |
307 |
|
Kaia Weidmert |
2008 |
Västerviks Simsällskap |
SWE |
12:06.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
400 |
|
Tova Lewander |
2009 |
Linköpings Allmänna SS |
SWE |
12:31.98 |
S |
EFT |
|
|
|
|
|
25 |
271 |
|
Maja Wessén |
2010 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
SWE |
12:32.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
239 |
|
Theoline Carrum |
2010 |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
SWE |
12:49.86 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
27 |
317 |
|
Emily Richardson |
2008 |
Åkersberga Simsällskap |
SWE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2023-05-20 14:45:10 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Linköpings Allmänna SS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Startlista |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Tinnerbäcksbadet (utomhus) |
Arrangör: |
LASS |
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 19 maj 2023 till den 21 maj 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
100m Fjärilsim Herrar |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
# |
ID |
|
Namn |
Född |
Klubb |
Nat |
Anm tid |
Status |
|
1 |
115 |
|
Petter Cyrén |
1996 |
Linköpings Allmänna SS |
SWE |
56.87 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
202 |
|
Henrik Eriksson |
2002 |
Motala Simsällskap |
SWE |
57.50 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
3 |
206 |
|
Gustav Fahlström |
2005 |
Motala Simsällskap |
SWE |
57.80 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
4 |
283 |
|
William Lagerlöf |
2007 |
Täby Sim |
SWE |
59.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
349 |
|
August Jansson |
2005 |
Örebro Simallians |
SWE |
59.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
322 |
|
Melvin Bosson |
2006 |
Åkersberga Simsällskap |
SWE |
59.96 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
7 |
201 |
|
Elliot Fielder |
2003 |
Motala Simsällskap |
SWE |
1:00.80 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
8 |
199 |
|
Edvin Karlsson |
2004 |
Motala Simsällskap |
SWE |
1:01.08 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
9 |
198 |
|
Fabian Lagström |
2004 |
Motala Simsällskap |
SWE |
1:01.18 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
10 |
7 |
|
Jonathan Essien |
2006 |
Botkyrka-Rönninge Simsällskap |
SWE |
1:02.20 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
11 |
230 |
|
Wilmer Jakobsson |
2008 |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
SWE |
1:02.86 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
12 |
169 |
|
David Axelsson |
2004 |
Linköpings Allmänna SS |
SWE |
1:03.07 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
13 |
314 |
|
Leon Bocké |
2006 |
Åkersberga Simsällskap |
SWE |
1:03.60 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
14 |
17 |
|
Alvar Aktner |
2006 |
Finspångs Simklubb |
SWE |
1:04.29 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
15 |
225 |
|
Benjamin Baca |
2008 |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
SWE |
1:04.57 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
16 |
348 |
|
Gustav Larsson |
2005 |
Örebro Simallians |
SWE |
1:04.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
13 |
|
Jonathan Olsson Stridh |
2006 |
Botkyrka-Rönninge Simsällskap |
SWE |
1:05.50 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
18 |
215 |
|
Axel Sköld |
2007 |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
SWE |
1:06.29 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
19 |
111 |
|
Elvis Ericson |
2005 |
Linköpings Allmänna SS |
SWE |
1:06.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
219 |
|
Jonathan Granqvist |
2007 |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
SWE |
1:07.19 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
21 |
325 |
|
Axel Wikner |
2005 |
Åkersberga Simsällskap |
SWE |
1:09.16 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
22 |
28 |
|
Oliver Sjöberg |
2007 |
Finspångs Simklubb |
SWE |
1:09.89 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
23 |
23 |
|
Kasper Glawing |
2008 |
Finspångs Simklubb |
SWE |
1:10.56 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
24 |
1 |
|
Emil Bjärsholm |
2007 |
Anderstorps Simsällskap |
SWE |
1:11.44 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
25 |
292 |
|
Erik Talipov |
2007 |
Täby Sim |
SWE |
1:12.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
127 |
|
Hugo Villebeck |
2008 |
Linköpings Allmänna SS |
SWE |
1:13.12 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
27 |
331 |
|
Olle Hägerman |
2006 |
Åkersberga Simsällskap |
SWE |
1:14.73 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
28 |
29 |
|
Samuel Sponn |
2010 |
Finspångs Simklubb |
SWE |
1:14.91 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
29 |
303 |
|
Magnus Andersson |
2009 |
Västerviks Simsällskap |
SWE |
1:15.60 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
30 |
301 |
|
Hugo Zuhr |
2007 |
Täby Sim |
SWE |
1:16.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
304 |
|
Enzo Fridsta |
2008 |
Västerviks Simsällskap |
SWE |
1:17.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
100 |
|
Karl Winge |
2008 |
Karlskoga Simförening |
SWE |
1:18.36 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
33 |
137 |
|
Ture Lillskogen |
2009 |
Linköpings Allmänna SS |
SWE |
1:18.38 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
34 |
226 |
|
Samuel Thunberg |
2009 |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
SWE |
1:21.79 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
35 |
336 |
|
Carl Brennwald |
2007 |
Åkersberga Simsällskap |
SWE |
1:22.09 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
36 |
296 |
|
Noel Lundström |
2007 |
Täby Sim |
SWE |
1:24.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
329 |
|
Lorentz Marklund |
2005 |
Åkersberga Simsällskap |
SWE |
1:25.48 |
S |
EFT |
|
|
|
|
|
38 |
154 |
|
Gustav Rosén |
2010 |
Linköpings Allmänna SS |
SWE |
1:27.00 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
39 |
212 |
|
Isak Strandberg |
2010 |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
SWE |
1:36.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2023-05-20 14:45:10 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Linköpings Allmänna SS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Startlista |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Tinnerbäcksbadet (utomhus) |
Arrangör: |
LASS |
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 19 maj 2023 till den 21 maj 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
100m Fjärilsim Damer |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
# |
ID |
|
Namn |
Född |
Klubb |
Nat |
Anm tid |
Status |
|
1 |
143 |
|
Althaea Süsskind |
2007 |
Linköpings Allmänna SS |
SWE |
1:03.29 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
302 |
|
Emma Alsén |
2007 |
Täby Sim |
SWE |
1:04.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
120 |
|
Alice Björnholm |
2008 |
Linköpings Allmänna SS |
SWE |
1:07.15 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
4 |
142 |
|
Ellen Borg |
2009 |
Linköpings Allmänna SS |
SWE |
1:08.37 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
5 |
351 |
|
Julia Pietsch |
2005 |
Örebro Simallians |
SWE |
1:08.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
43 |
|
Ida Jonsson |
2005 |
Jönköpings Simsällskap |
SWE |
1:08.57 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
7 |
287 |
|
Hanna Gong |
2007 |
Täby Sim |
SWE |
1:09.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
37 |
|
Isabella Isomaa |
2007 |
Jönköpings Simsällskap |
SWE |
1:09.23 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
9 |
145 |
|
Elin Axelsson |
2008 |
Linköpings Allmänna SS |
SWE |
1:09.26 |
|
EFT |
|
|
|
|
|
10 |
289 |
|
Mana Tanaka |
2007 |
Täby Sim |
SWE |
1:10.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
129 |
|
Matilda Elmberg |
2010 |
Linköpings Allmänna SS |
SWE |
1:11.14 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
12 |
352 |
|
Alma Mühr |
2005 |
Örebro Simallians |
SWE |
1:12.09 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
13 |
290 |
|
Ellen Franzén |
2009 |
Täby Sim |
SWE |
1:12.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
268 |
|
Svea Knagge |
2010 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
SWE |
1:14.81 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
15 |
39 |
|
Ester Sainz |
2008 |
Jönköpings Simsällskap |
SWE |
1:14.91 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
16 |
298 |
|
Beatrice Hlawatsch |
2007 |
Täby Sim |
SWE |
1:15.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
125 |
|
Hanna Oehm |
2007 |
Linköpings Allmänna SS |
SWE |
1:15.23 |
|
EFT |
|
|
|
|
|
18 |
141 |
|
Viola Högberg |
2007 |
Linköpings Allmänna SS |
SWE |
1:15.86 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
19 |
295 |
|
Caitlin Lenstad |
2008 |
Täby Sim |
SWE |
1:16.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
21 |
|
Ester Ericsson |
2010 |
Finspångs Simklubb |
SWE |
1:16.57 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
21 |
272 |
|
Ida Lövblom |
2010 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
SWE |
1:17.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
10 |
|
Ida Nygren |
2004 |
Botkyrka-Rönninge Simsällskap |
SWE |
1:17.97 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
23 |
249 |
|
Emmie Jakobsson |
2010 |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
SWE |
1:18.02 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
24 |
386 |
|
Henny Paläng |
2006 |
Linköpings Allmänna SS |
SWE |
1:18.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
330 |
|
Estelle Liljeblad |
2007 |
Åkersberga Simsällskap |
SWE |
1:18.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
156 |
|
Julia Axelsson |
2010 |
Linköpings Allmänna SS |
SWE |
1:20.05 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
27 |
81 |
|
Ellen Skarpnord |
2009 |
Kalmar Simsällskap |
SWE |
1:20.47 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
28 |
241 |
|
Maja Göthe |
2010 |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
SWE |
1:21.23 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
29 |
144 |
|
Izabella Jedel |
1996 |
Linköpings Allmänna SS |
SWE |
1:23.15 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
30 |
79 |
|
Alva Gunnarsson |
2010 |
Kalmar Simsällskap |
SWE |
1:23.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
9 |
|
Ida Haidari |
2006 |
Botkyrka-Rönninge Simsällskap |
SWE |
1:24.15 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
32 |
279 |
|
Ida Hagspiel |
2011 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
SWE |
1:25.40 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
33 |
83 |
|
Sonia Westerstrand |
2009 |
Kalmar Simsällskap |
SWE |
1:25.88 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
34 |
159 |
|
Vilma Björnholm |
2010 |
Linköpings Allmänna SS |
SWE |
1:26.57 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
35 |
88 |
|
Tilda Herstad |
2009 |
Kalmar Simsällskap |
SWE |
1:28.17 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
36 |
316 |
|
Moa Sparf |
2010 |
Åkersberga Simsällskap |
SWE |
1:28.89 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
37 |
97 |
|
Tilde Quarfordt |
2009 |
Karlskoga Simförening |
SWE |
1:28.95 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
38 |
167 |
|
Rebecka Eklund |
2010 |
Linköpings Allmänna SS |
SWE |
1:29.77 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
39 |
157 |
|
Majken Nygren |
2010 |
Linköpings Allmänna SS |
SWE |
1:29.88 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
40 |
102 |
|
Wendela Johrin |
2010 |
Karlskoga Simförening |
SWE |
1:30.20 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
41 |
57 |
|
Wilma Persson |
2009 |
Jönköpings Simsällskap |
SWE |
1:31.13 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
42 |
86 |
|
Thea Elfverson |
2009 |
Kalmar Simsällskap |
SWE |
1:37.74 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
43 |
237 |
|
Vera Hagström |
2011 |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
SWE |
1:43.16 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
44 |
262 |
|
Ebba Hammarberg |
2010 |
Oskarshamns Simsällskap |
SWE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
45 |
99 |
|
Linnea Johnsson |
2007 |
Karlskoga Simförening |
SWE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
46 |
240 |
|
Nellie Johansson Jöngren |
2009 |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
SWE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2023-05-20 14:45:10 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Linköpings Allmänna SS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Startlista |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Tinnerbäcksbadet (utomhus) |
Arrangör: |
LASS |
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 19 maj 2023 till den 21 maj 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
42 |
200m Medley Herrar |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
# |
ID |
|
Namn |
Född |
Klubb |
Nat |
Anm tid |
Status |
|
1 |
108 |
|
Markus Stahre |
2004 |
Linköpings Allmänna SS |
SWE |
2:06.42 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
109 |
|
Lucas Humling |
2005 |
Linköpings Allmänna SS |
SWE |
2:07.80 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
3 |
201 |
|
Elliot Fielder |
2003 |
Motala Simsällskap |
SWE |
2:08.33 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
4 |
404 |
|
Hjalmar Mueller |
2004 |
Simklubben Neptun |
SWE |
2:12.24 |
|
EFT |
|
|
|
|
|
5 |
349 |
|
August Jansson |
2005 |
Örebro Simallians |
SWE |
2:16.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
322 |
|
Melvin Bosson |
2006 |
Åkersberga Simsällskap |
SWE |
2:17.06 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
7 |
122 |
|
Elliot Eldh |
2008 |
Linköpings Allmänna SS |
SWE |
2:19.61 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
8 |
284 |
|
Troy Sevonen |
2008 |
Täby Sim |
SWE |
2:21.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
230 |
|
Wilmer Jakobsson |
2008 |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
SWE |
2:22.26 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
10 |
113 |
|
Linus Isaksson |
2005 |
Linköpings Allmänna SS |
SWE |
2:22.58 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
11 |
126 |
|
Hugo Danielsson |
2007 |
Linköpings Allmänna SS |
SWE |
2:28.63 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
12 |
331 |
|
Olle Hägerman |
2006 |
Åkersberga Simsällskap |
SWE |
2:30.24 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
13 |
28 |
|
Oliver Sjöberg |
2007 |
Finspångs Simklubb |
SWE |
2:30.59 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
14 |
323 |
|
Isak Widstrand |
2004 |
Åkersberga Simsällskap |
SWE |
2:30.84 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
15 |
41 |
|
Theo Ekblad |
2008 |
Jönköpings Simsällskap |
SWE |
2:31.71 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
16 |
33 |
|
Emil Östemar |
2007 |
Finspångs Simklubb |
SWE |
2:31.99 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
17 |
127 |
|
Hugo Villebeck |
2008 |
Linköpings Allmänna SS |
SWE |
2:33.83 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
18 |
100 |
|
Karl Winge |
2008 |
Karlskoga Simförening |
SWE |
2:33.89 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
19 |
225 |
|
Benjamin Baca |
2008 |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
SWE |
2:33.91 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
20 |
38 |
|
Ruben Kramer |
2009 |
Jönköpings Simsällskap |
SWE |
2:35.44 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
21 |
29 |
|
Samuel Sponn |
2010 |
Finspångs Simklubb |
SWE |
2:38.34 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
22 |
303 |
|
Magnus Andersson |
2009 |
Västerviks Simsällskap |
SWE |
2:39.93 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
23 |
304 |
|
Enzo Fridsta |
2008 |
Västerviks Simsällskap |
SWE |
2:40.37 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
24 |
325 |
|
Axel Wikner |
2005 |
Åkersberga Simsällskap |
SWE |
2:42.30 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
25 |
27 |
|
Oliver Rydell |
2009 |
Finspångs Simklubb |
SWE |
2:45.05 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
26 |
347 |
|
Emil Jörstad |
2008 |
Örebro Simallians |
SWE |
2:45.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
133 |
|
Ruben Skärlund |
2009 |
Linköpings Allmänna SS |
SWE |
2:48.12 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
28 |
55 |
|
Joshua Norrfjärd |
2009 |
Jönköpings Simsällskap |
SWE |
2:49.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
153 |
|
Carl Eldh |
2010 |
Linköpings Allmänna SS |
SWE |
2:56.83 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
30 |
152 |
|
Alvin Stjernqvist |
2010 |
Linköpings Allmänna SS |
SWE |
2:57.92 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
31 |
26 |
|
Melker Karlsson |
2005 |
Finspångs Simklubb |
SWE |
2:59.82 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
32 |
154 |
|
Gustav Rosén |
2010 |
Linköpings Allmänna SS |
SWE |
3:00.47 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
33 |
165 |
|
Emil Högfors |
2010 |
Linköpings Allmänna SS |
SWE |
3:10.00 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
34 |
212 |
|
Isak Strandberg |
2010 |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
SWE |
3:10.21 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
35 |
96 |
|
Vidar Hellquist |
2009 |
Karlskoga Simförening |
SWE |
3:11.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
180 |
|
Niklas Bergqvist |
2010 |
Linköpings Allmänna SS |
SWE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
248 |
|
Oleksii Chuhui |
2010 |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
SWE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
87 |
|
Noah Köhler |
2008 |
Kalmar Simsällskap |
SWE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
95 |
|
Milton Karlsson Linander |
2008 |
Karlskoga Simförening |
SWE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
226 |
|
Samuel Thunberg |
2009 |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
SWE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
41 |
161 |
|
Andrew Gushchin |
2010 |
Linköpings Allmänna SS |
SWE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2023-05-20 14:45:11 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Linköpings Allmänna SS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Startlista |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Tinnerbäcksbadet (utomhus) |
Arrangör: |
LASS |
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 19 maj 2023 till den 21 maj 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
43 |
200m Medley Damer |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
# |
ID |
|
Namn |
Född |
Klubb |
Nat |
Anm tid |
Status |
|
1 |
116 |
|
Sofia Henell |
1997 |
Linköpings Allmänna SS |
SWE |
2:19.35 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
120 |
|
Alice Björnholm |
2008 |
Linköpings Allmänna SS |
SWE |
2:30.88 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
3 |
43 |
|
Ida Jonsson |
2005 |
Jönköpings Simsällskap |
SWE |
2:32.70 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
4 |
49 |
|
Hanna Persson |
2004 |
Jönköpings Simsällskap |
SWE |
2:33.35 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
5 |
135 |
|
Sofia Holmqvist |
2008 |
Linköpings Allmänna SS |
SWE |
2:35.13 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
6 |
286 |
|
Olivia Allert |
2007 |
Täby Sim |
SWE |
2:36.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
352 |
|
Alma Mühr |
2005 |
Örebro Simallians |
SWE |
2:36.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
351 |
|
Julia Pietsch |
2005 |
Örebro Simallians |
SWE |
2:36.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
196 |
|
Greta Sjögren |
2007 |
Motala Simsällskap |
SWE |
2:37.34 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
10 |
128 |
|
Lovisa Comstedt |
2009 |
Linköpings Allmänna SS |
SWE |
2:38.96 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
11 |
291 |
|
Emilia Rylander |
2008 |
Täby Sim |
SWE |
2:39.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
288 |
|
Stina Pedersen |
2007 |
Täby Sim |
SWE |
2:40.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
289 |
|
Mana Tanaka |
2007 |
Täby Sim |
SWE |
2:40.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
312 |
|
Tilda Sundell |
2005 |
Västerviks Simsällskap |
SWE |
2:40.65 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
15 |
134 |
|
Saga Quarles van Ufford |
2008 |
Linköpings Allmänna SS |
SWE |
2:41.20 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
16 |
141 |
|
Viola Högberg |
2007 |
Linköpings Allmänna SS |
SWE |
2:41.62 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
17 |
129 |
|
Matilda Elmberg |
2010 |
Linköpings Allmänna SS |
SWE |
2:43.97 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
18 |
290 |
|
Ellen Franzén |
2009 |
Täby Sim |
SWE |
2:44.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
326 |
|
Moa Eiving |
2008 |
Åkersberga Simsällskap |
SWE |
2:44.40 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
20 |
294 |
|
Elin Javehed |
2009 |
Täby Sim |
SWE |
2:45.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
308 |
|
Majken Hamstedt |
2007 |
Västerviks Simsällskap |
SWE |
2:45.54 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
22 |
311 |
|
Nathalie Hjalmarsson |
2008 |
Västerviks Simsällskap |
SWE |
2:45.76 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
23 |
333 |
|
Adella Nordin |
2007 |
Åkersberga Simsällskap |
SWE |
2:45.92 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
24 |
332 |
|
Evelina Dahlberg |
2007 |
Åkersberga Simsällskap |
SWE |
2:46.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
297 |
|
Nora Mikalsen |
2008 |
Täby Sim |
SWE |
2:46.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
147 |
|
Anette Philipsson |
1965 |
Linköpings Allmänna SS |
SWE |
2:47.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
10 |
|
Ida Nygren |
2004 |
Botkyrka-Rönninge Simsällskap |
SWE |
2:47.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
157 |
|
Majken Nygren |
2010 |
Linköpings Allmänna SS |
SWE |
2:47.73 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
29 |
249 |
|
Emmie Jakobsson |
2010 |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
SWE |
2:49.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
125 |
|
Hanna Oehm |
2007 |
Linköpings Allmänna SS |
SWE |
2:49.49 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
31 |
268 |
|
Svea Knagge |
2010 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
SWE |
2:49.89 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
32 |
353 |
|
Matilda Larsson |
2008 |
Örebro Simallians |
SWE |
2:50.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
21 |
|
Ester Ericsson |
2010 |
Finspångs Simklubb |
SWE |
2:52.01 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
34 |
270 |
|
Signe Feldhof |
2010 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
SWE |
2:52.59 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
35 |
330 |
|
Estelle Liljeblad |
2007 |
Åkersberga Simsällskap |
SWE |
2:52.85 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
36 |
144 |
|
Izabella Jedel |
1996 |
Linköpings Allmänna SS |
SWE |
2:53.09 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
37 |
139 |
|
Vera Helstad |
2008 |
Linköpings Allmänna SS |
SWE |
2:55.69 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
38 |
207 |
|
Agnes Fahlström |
2009 |
Motala Simsällskap |
SWE |
2:57.17 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
39 |
83 |
|
Sonia Westerstrand |
2009 |
Kalmar Simsällskap |
SWE |
2:57.18 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
40 |
31 |
|
Ellen Wikman |
2009 |
Finspångs Simklubb |
SWE |
2:57.31 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
41 |
80 |
|
Hedda Mirus |
2009 |
Kalmar Simsällskap |
SWE |
3:00.40 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
42 |
9 |
|
Ida Haidari |
2006 |
Botkyrka-Rönninge Simsällskap |
SWE |
3:00.45 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
43 |
272 |
|
Ida Lövblom |
2010 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
SWE |
3:01.89 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
44 |
223 |
|
Arwen Flanagan |
2009 |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
SWE |
3:02.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
45 |
158 |
|
Nora Narby |
2010 |
Linköpings Allmänna SS |
SWE |
3:02.48 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
46 |
266 |
|
Ella Svanholm |
2009 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
SWE |
3:03.39 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
47 |
151 |
|
Alva Narby |
2010 |
Linköpings Allmänna SS |
SWE |
3:03.43 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
48 |
159 |
|
Vilma Björnholm |
2010 |
Linköpings Allmänna SS |
SWE |
3:04.34 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
49 |
273 |
|
Elsie Cooper |
2008 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
SWE |
3:04.85 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
50 |
22 |
|
Iris Esping |
2008 |
Finspångs Simklubb |
SWE |
3:05.16 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
51 |
25 |
|
Matilda Hovberg |
2010 |
Finspångs Simklubb |
SWE |
3:05.39 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
52 |
241 |
|
Maja Göthe |
2010 |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
SWE |
3:05.47 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
53 |
317 |
|
Emily Richardson |
2008 |
Åkersberga Simsällskap |
SWE |
3:06.05 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
54 |
321 |
|
Matilda Bosson |
2008 |
Åkersberga Simsällskap |
SWE |
3:06.34 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
55 |
313 |
|
Nellie Bocké |
2008 |
Åkersberga Simsällskap |
SWE |
3:07.08 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
56 |
85 |
|
Astrid Forsberg |
2010 |
Kalmar Simsällskap |
SWE |
3:08.54 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
57 |
167 |
|
Rebecka Eklund |
2010 |
Linköpings Allmänna SS |
SWE |
3:08.85 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
58 |
155 |
|
Isabelle Mattiasdotter |
2011 |
Linköpings Allmänna SS |
SWE |
3:09.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
59 |
279 |
|
Ida Hagspiel |
2011 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
SWE |
3:09.35 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
60 |
316 |
|
Moa Sparf |
2010 |
Åkersberga Simsällskap |
SWE |
3:10.53 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
61 |
222 |
|
Jonna Klasén |
2008 |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
SWE |
3:11.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
62 |
82 |
|
Amanda Bergzén |
2008 |
Kalmar Simsällskap |
SWE |
3:12.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
63 |
267 |
|
Elisia Witt Hjort |
2009 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
SWE |
3:12.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
64 |
271 |
|
Maja Wessén |
2010 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
SWE |
3:13.11 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
65 |
79 |
|
Alva Gunnarsson |
2010 |
Kalmar Simsällskap |
SWE |
3:14.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
66 |
278 |
|
Sofia Andrén |
2010 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
SWE |
3:14.47 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
67 |
81 |
|
Ellen Skarpnord |
2009 |
Kalmar Simsällskap |
SWE |
3:15.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
68 |
400 |
|
Tova Lewander |
2009 |
Linköpings Allmänna SS |
SWE |
3:19.59 |
S |
EFT |
|
|
|
|
|
69 |
240 |
|
Nellie Johansson Jöngren |
2009 |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
SWE |
3:20.20 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
70 |
262 |
|
Ebba Hammarberg |
2010 |
Oskarshamns Simsällskap |
SWE |
3:21.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
71 |
269 |
|
Amanda Toverud |
2008 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
SWE |
3:22.77 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
72 |
237 |
|
Vera Hagström |
2011 |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
SWE |
3:26.30 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
73 |
162 |
|
Astrid Högberg |
2010 |
Linköpings Allmänna SS |
SWE |
3:26.62 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
74 |
277 |
|
Francesca Grims Medici |
2010 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
SWE |
3:37.25 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
75 |
275 |
|
Ebba Callberg |
2010 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
SWE |
3:46.32 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
76 |
306 |
|
Idun Weidmert |
2010 |
Västerviks Simsällskap |
SWE |
3:51.91 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
77 |
86 |
|
Thea Elfverson |
2009 |
Kalmar Simsällskap |
SWE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
78 |
320 |
|
Matilda Von Scherling |
2007 |
Åkersberga Simsällskap |
SWE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
79 |
318 |
|
Havanna Borg |
2010 |
Åkersberga Simsällskap |
SWE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
80 |
274 |
|
Isabelle Varsanyi |
2010 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
SWE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
81 |
319 |
|
Elin Watzer |
2010 |
Åkersberga Simsällskap |
SWE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
82 |
88 |
|
Tilda Herstad |
2009 |
Kalmar Simsällskap |
SWE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
83 |
261 |
|
Julia Brunelius |
2010 |
Nyköpings Simsällskap |
SWE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
84 |
247 |
|
Molly Valund |
2010 |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
SWE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
85 |
235 |
|
Constancia Lagnestam |
2009 |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
SWE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
86 |
99 |
|
Linnea Johnsson |
2007 |
Karlskoga Simförening |
SWE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
87 |
244 |
|
Maja Eriksson |
2010 |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
SWE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
88 |
315 |
|
Kristina Tylets |
2010 |
Åkersberga Simsällskap |
SWE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2023-05-20 14:45:12 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Linköpings Allmänna SS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Startlista |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Tinnerbäcksbadet (utomhus) |
Arrangör: |
LASS |
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 19 maj 2023 till den 21 maj 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
45 |
4x100m Frisim Herrar 16 oä |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
# |
ID |
|
Namn |
Född |
Klubb |
Nat |
Anm tid |
Status |
|
1 |
191 |
|
Linköpings Allmänna SS |
1999 |
Linköpings Allmänna SS |
SWE |
3:24.53 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
187 |
|
Linköpings Allmänna SS lag 2 |
1996 |
Linköpings Allmänna SS |
SWE |
3:30.63 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
3 |
208 |
|
Motala Simsällskap |
2002 |
Motala Simsällskap |
SWE |
3:43.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
188 |
|
Linköpings Allmänna SS lag 3 |
2002 |
Linköpings Allmänna SS |
SWE |
3:47.25 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
5 |
344 |
|
Åkersberga Simsällskap lag 1 |
2004 |
Åkersberga Simsällskap |
SWE |
3:52.17 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
6 |
15 |
|
Botkyrka-Rönninge Simsällskap |
2005 |
Botkyrka-Rönninge Simsällskap |
SWE |
4:00.60 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
257 |
|
Norrköpings Kappsimningsklubb |
2005 |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
SWE |
4:02.48 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
36 |
|
Finspångs Simklubb |
2005 |
Finspångs Simklubb |
SWE |
4:21.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
345 |
|
Åkersberga Simsällskap lag 2 |
2001 |
Åkersberga Simsällskap |
SWE |
4:28.39 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2023-05-20 14:45:12 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Linköpings Allmänna SS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Startlista |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Tinnerbäcksbadet (utomhus) |
Arrangör: |
LASS |
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 19 maj 2023 till den 21 maj 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
48 |
4x100m Frisim Damer 13-15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
# |
ID |
|
Namn |
Född |
Klubb |
Nat |
Anm tid |
Status |
|
1 |
194 |
|
Linköpings Allmänna SS |
2008 |
Linköpings Allmänna SS |
SWE |
4:05.32 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
195 |
|
Linköpings Allmänna SS lag 2 |
2008 |
Linköpings Allmänna SS |
SWE |
4:17.58 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
3 |
281 |
|
Stockholms Kappsimningsklubb |
2008 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
SWE |
4:37.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
35 |
|
Finspångs Simklubb |
2009 |
Finspångs Simklubb |
SWE |
4:37.27 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
5 |
259 |
|
Norrköpings Kappsimningsklubb |
2009 |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
SWE |
4:53.09 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
91 |
|
Kalmar Simsällskap |
2009 |
Kalmar Simsällskap |
SWE |
4:59.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
104 |
|
Karlskoga Simförening |
2008 |
Karlskoga Simförening |
SWE |
5:01.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
342 |
|
Åkersberga Simsällskap lag 1 |
2010 |
Åkersberga Simsällskap |
SWE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
340 |
|
Åkersberga Simsällskap lag 2 |
2008 |
Åkersberga Simsällskap |
SWE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2023-05-20 14:45:13 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Linköpings Allmänna SS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Startlista |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Tinnerbäcksbadet (utomhus) |
Arrangör: |
LASS |
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 19 maj 2023 till den 21 maj 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
49 |
200m Frisim Damer |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
# |
ID |
|
Namn |
Född |
Klubb |
Nat |
Anm tid |
Status |
|
1 |
118 |
|
Emma Magnusson |
1998 |
Linköpings Allmänna SS |
SWE |
2:00.57 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
112 |
|
Julia Arildsson |
2005 |
Linköpings Allmänna SS |
SWE |
2:07.50 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
3 |
121 |
|
Thilde Smedbäck |
2004 |
Linköpings Allmänna SS |
SWE |
2:09.00 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
4 |
145 |
|
Elin Axelsson |
2008 |
Linköpings Allmänna SS |
SWE |
2:12.63 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
5 |
142 |
|
Ellen Borg |
2009 |
Linköpings Allmänna SS |
SWE |
2:13.22 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
6 |
123 |
|
Elma Halak |
2007 |
Linköpings Allmänna SS |
SWE |
2:17.79 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
7 |
39 |
|
Ester Sainz |
2008 |
Jönköpings Simsällskap |
SWE |
2:18.90 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
8 |
134 |
|
Saga Quarles van Ufford |
2008 |
Linköpings Allmänna SS |
SWE |
2:19.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
295 |
|
Caitlin Lenstad |
2008 |
Täby Sim |
SWE |
2:20.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
37 |
|
Isabella Isomaa |
2007 |
Jönköpings Simsällskap |
SWE |
2:20.41 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
11 |
289 |
|
Mana Tanaka |
2007 |
Täby Sim |
SWE |
2:20.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
294 |
|
Elin Javehed |
2009 |
Täby Sim |
SWE |
2:21.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
217 |
|
Tuva Lovinge |
2006 |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
SWE |
2:21.74 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
14 |
129 |
|
Matilda Elmberg |
2010 |
Linköpings Allmänna SS |
SWE |
2:21.95 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
15 |
10 |
|
Ida Nygren |
2004 |
Botkyrka-Rönninge Simsällskap |
SWE |
2:22.27 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
16 |
297 |
|
Nora Mikalsen |
2008 |
Täby Sim |
SWE |
2:23.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
291 |
|
Emilia Rylander |
2008 |
Täby Sim |
SWE |
2:23.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
214 |
|
Alicia Wallberg |
2007 |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
SWE |
2:25.27 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
19 |
266 |
|
Ella Svanholm |
2009 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
SWE |
2:25.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
130 |
|
Molly Lindberg |
2009 |
Linköpings Allmänna SS |
SWE |
2:28.89 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
21 |
354 |
|
Laila Pietsch |
2010 |
Örebro Simallians |
SWE |
2:29.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
333 |
|
Adella Nordin |
2007 |
Åkersberga Simsällskap |
SWE |
2:29.69 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
23 |
132 |
|
Rebecca Isoz |
2008 |
Linköpings Allmänna SS |
SWE |
2:29.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
268 |
|
Svea Knagge |
2010 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
SWE |
2:30.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
119 |
|
Agnes Karlberg |
2009 |
Linköpings Allmänna SS |
SWE |
2:30.67 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
26 |
140 |
|
Wilma Pawlowski |
2009 |
Linköpings Allmänna SS |
SWE |
2:31.47 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
27 |
147 |
|
Anette Philipsson |
1965 |
Linköpings Allmänna SS |
SWE |
2:32.00 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
28 |
60 |
|
Tuva Svensson |
2009 |
Jönköpings Simsällskap |
SWE |
2:32.21 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
29 |
31 |
|
Ellen Wikman |
2009 |
Finspångs Simklubb |
SWE |
2:32.22 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
30 |
330 |
|
Estelle Liljeblad |
2007 |
Åkersberga Simsällskap |
SWE |
2:32.23 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
31 |
156 |
|
Julia Axelsson |
2010 |
Linköpings Allmänna SS |
SWE |
2:32.35 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
32 |
332 |
|
Evelina Dahlberg |
2007 |
Åkersberga Simsällskap |
SWE |
2:32.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
11 |
|
Lollobelle Nordström-Renlund |
2005 |
Botkyrka-Rönninge Simsällskap |
SWE |
2:33.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
144 |
|
Izabella Jedel |
1996 |
Linköpings Allmänna SS |
SWE |
2:34.39 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
35 |
172 |
|
Emma Rosenström |
2005 |
Linköpings Allmänna SS |
SWE |
2:34.99 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
36 |
207 |
|
Agnes Fahlström |
2009 |
Motala Simsällskap |
SWE |
2:36.39 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
37 |
57 |
|
Wilma Persson |
2009 |
Jönköpings Simsällskap |
SWE |
2:36.66 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
38 |
83 |
|
Sonia Westerstrand |
2009 |
Kalmar Simsällskap |
SWE |
2:36.99 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
39 |
80 |
|
Hedda Mirus |
2009 |
Kalmar Simsällskap |
SWE |
2:38.79 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
40 |
97 |
|
Tilde Quarfordt |
2009 |
Karlskoga Simförening |
SWE |
2:39.11 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
41 |
321 |
|
Matilda Bosson |
2008 |
Åkersberga Simsällskap |
SWE |
2:40.21 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
42 |
81 |
|
Ellen Skarpnord |
2009 |
Kalmar Simsällskap |
SWE |
2:40.31 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
43 |
271 |
|
Maja Wessén |
2010 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
SWE |
2:40.55 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
44 |
139 |
|
Vera Helstad |
2008 |
Linköpings Allmänna SS |
SWE |
2:41.01 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
45 |
241 |
|
Maja Göthe |
2010 |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
SWE |
2:43.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
46 |
307 |
|
Kaia Weidmert |
2008 |
Västerviks Simsällskap |
SWE |
2:45.28 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
47 |
267 |
|
Elisia Witt Hjort |
2009 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
SWE |
2:46.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
48 |
279 |
|
Ida Hagspiel |
2011 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
SWE |
2:47.32 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
49 |
167 |
|
Rebecka Eklund |
2010 |
Linköpings Allmänna SS |
SWE |
2:50.20 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
50 |
277 |
|
Francesca Grims Medici |
2010 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
SWE |
2:50.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
51 |
316 |
|
Moa Sparf |
2010 |
Åkersberga Simsällskap |
SWE |
2:54.94 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
52 |
262 |
|
Ebba Hammarberg |
2010 |
Oskarshamns Simsällskap |
SWE |
2:55.44 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
53 |
274 |
|
Isabelle Varsanyi |
2010 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
SWE |
2:56.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
54 |
239 |
|
Theoline Carrum |
2010 |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
SWE |
2:58.93 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
55 |
247 |
|
Molly Valund |
2010 |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
SWE |
3:22.65 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
56 |
338 |
|
Milou Rönnbro |
2006 |
Åkersberga Simsällskap |
SWE |
|
|
EFT |
|
|
|
|
|
57 |
245 |
|
Esmeralda Carlberg |
2010 |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
SWE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2023-05-20 14:45:13 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Linköpings Allmänna SS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Startlista |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Tinnerbäcksbadet (utomhus) |
Arrangör: |
LASS |
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 19 maj 2023 till den 21 maj 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
50 |
200m Frisim Herrar |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
# |
ID |
|
Namn |
Född |
Klubb |
Nat |
Anm tid |
Status |
|
1 |
107 |
|
William Barkehed |
2003 |
Linköpings Allmänna SS |
SWE |
1:49.90 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
117 |
|
Henrik Lidström |
2003 |
Linköpings Allmänna SS |
SWE |
1:53.10 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
3 |
365 |
|
Pijus Guvenius |
2003 |
Stockholmspolisens IF Simförening |
SWE |
1:55.28 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
4 |
114 |
|
Oskar Glawing |
2005 |
Linköpings Allmänna SS |
SWE |
1:56.17 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
5 |
201 |
|
Elliot Fielder |
2003 |
Motala Simsällskap |
SWE |
1:57.15 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
6 |
206 |
|
Gustav Fahlström |
2005 |
Motala Simsällskap |
SWE |
1:59.10 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
7 |
198 |
|
Fabian Lagström |
2004 |
Motala Simsällskap |
SWE |
1:59.50 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
8 |
322 |
|
Melvin Bosson |
2006 |
Åkersberga Simsällskap |
SWE |
2:00.06 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
9 |
202 |
|
Henrik Eriksson |
2002 |
Motala Simsällskap |
SWE |
2:02.96 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
10 |
111 |
|
Elvis Ericson |
2005 |
Linköpings Allmänna SS |
SWE |
2:03.10 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
11 |
122 |
|
Elliot Eldh |
2008 |
Linköpings Allmänna SS |
SWE |
2:05.63 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
12 |
1 |
|
Emil Bjärsholm |
2007 |
Anderstorps Simsällskap |
SWE |
2:07.93 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
13 |
126 |
|
Hugo Danielsson |
2007 |
Linköpings Allmänna SS |
SWE |
2:08.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
28 |
|
Oliver Sjöberg |
2007 |
Finspångs Simklubb |
SWE |
2:10.03 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
15 |
219 |
|
Jonathan Granqvist |
2007 |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
SWE |
2:10.53 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
16 |
17 |
|
Alvar Aktner |
2006 |
Finspångs Simklubb |
SWE |
2:12.35 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
17 |
283 |
|
William Lagerlöf |
2007 |
Täby Sim |
SWE |
2:12.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
331 |
|
Olle Hägerman |
2006 |
Åkersberga Simsällskap |
SWE |
2:13.61 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
19 |
100 |
|
Karl Winge |
2008 |
Karlskoga Simförening |
SWE |
2:13.67 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
20 |
292 |
|
Erik Talipov |
2007 |
Täby Sim |
SWE |
2:15.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
301 |
|
Hugo Zuhr |
2007 |
Täby Sim |
SWE |
2:15.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
136 |
|
Theodor Brostedt |
2009 |
Linköpings Allmänna SS |
SWE |
2:15.91 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
23 |
23 |
|
Kasper Glawing |
2008 |
Finspångs Simklubb |
SWE |
2:16.02 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
24 |
127 |
|
Hugo Villebeck |
2008 |
Linköpings Allmänna SS |
SWE |
2:18.59 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
25 |
303 |
|
Magnus Andersson |
2009 |
Västerviks Simsällskap |
SWE |
2:18.74 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
26 |
325 |
|
Axel Wikner |
2005 |
Åkersberga Simsällskap |
SWE |
2:19.65 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
27 |
304 |
|
Enzo Fridsta |
2008 |
Västerviks Simsällskap |
SWE |
2:20.09 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
28 |
27 |
|
Oliver Rydell |
2009 |
Finspångs Simklubb |
SWE |
2:21.79 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
29 |
133 |
|
Ruben Skärlund |
2009 |
Linköpings Allmänna SS |
SWE |
2:21.92 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
30 |
153 |
|
Carl Eldh |
2010 |
Linköpings Allmänna SS |
SWE |
2:27.22 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
31 |
248 |
|
Oleksii Chuhui |
2010 |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
SWE |
2:29.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
26 |
|
Melker Karlsson |
2005 |
Finspångs Simklubb |
SWE |
2:30.46 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
33 |
87 |
|
Noah Köhler |
2008 |
Kalmar Simsällskap |
SWE |
2:37.34 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
34 |
95 |
|
Milton Karlsson Linander |
2008 |
Karlskoga Simförening |
SWE |
2:38.70 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
35 |
152 |
|
Alvin Stjernqvist |
2010 |
Linköpings Allmänna SS |
SWE |
2:39.66 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
36 |
161 |
|
Andrew Gushchin |
2010 |
Linköpings Allmänna SS |
SWE |
2:40.04 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
37 |
276 |
|
Sebastian Mann |
2009 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
SWE |
2:41.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
212 |
|
Isak Strandberg |
2010 |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
SWE |
2:42.51 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
39 |
226 |
|
Samuel Thunberg |
2009 |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
SWE |
2:48.41 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
40 |
160 |
|
Alfred Kalms |
2010 |
Linköpings Allmänna SS |
SWE |
2:48.50 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
41 |
393 |
|
Oliver Villebeck |
2010 |
Linköpings Allmänna SS |
SWE |
3:08.27 |
S |
EFT |
|
|
|
|
|
42 |
96 |
|
Vidar Hellquist |
2009 |
Karlskoga Simförening |
SWE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
43 |
220 |
|
Viktor Malysjev |
2001 |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
SWE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2023-05-20 14:45:14 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Linköpings Allmänna SS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Startlista |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Tinnerbäcksbadet (utomhus) |
Arrangör: |
LASS |
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 19 maj 2023 till den 21 maj 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
52 |
100m Ryggsim Damer |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
# |
ID |
|
Namn |
Född |
Klubb |
Nat |
Anm tid |
Status |
|
1 |
175 |
|
Hilda Linné |
2000 |
Linköpings Allmänna SS |
SWE |
1:04.99 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
143 |
|
Althaea Süsskind |
2007 |
Linköpings Allmänna SS |
SWE |
1:05.50 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
3 |
142 |
|
Ellen Borg |
2009 |
Linköpings Allmänna SS |
SWE |
1:09.50 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
4 |
282 |
|
Juni Stenbacka |
2007 |
Södertörns Simsällskap |
SWE |
1:10.58 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
5 |
351 |
|
Julia Pietsch |
2005 |
Örebro Simallians |
SWE |
1:11.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
135 |
|
Sofia Holmqvist |
2008 |
Linköpings Allmänna SS |
SWE |
1:11.20 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
7 |
312 |
|
Tilda Sundell |
2005 |
Västerviks Simsällskap |
SWE |
1:11.67 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
8 |
218 |
|
Edith Nyman |
2007 |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
SWE |
1:12.09 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
9 |
128 |
|
Lovisa Comstedt |
2009 |
Linköpings Allmänna SS |
SWE |
1:12.10 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
10 |
293 |
|
Lovisa Silverbratt |
2009 |
Täby Sim |
SWE |
1:12.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
311 |
|
Nathalie Hjalmarsson |
2008 |
Västerviks Simsällskap |
SWE |
1:12.74 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
12 |
288 |
|
Stina Pedersen |
2007 |
Täby Sim |
SWE |
1:12.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
129 |
|
Matilda Elmberg |
2010 |
Linköpings Allmänna SS |
SWE |
1:12.89 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
14 |
401 |
|
Lilly Dorch Juliusson |
2009 |
Södertörns Simsällskap |
SWE |
1:13.14 |
|
EFT |
|
|
|
|
|
15 |
268 |
|
Svea Knagge |
2010 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
SWE |
1:13.96 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
16 |
289 |
|
Mana Tanaka |
2007 |
Täby Sim |
SWE |
1:15.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
11 |
|
Lollobelle Nordström-Renlund |
2005 |
Botkyrka-Rönninge Simsällskap |
SWE |
1:15.13 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
18 |
302 |
|
Emma Alsén |
2007 |
Täby Sim |
SWE |
1:15.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
18 |
|
Siri Carlberg |
2009 |
Finspångs Simklubb |
SWE |
1:16.14 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
20 |
83 |
|
Sonia Westerstrand |
2009 |
Kalmar Simsällskap |
SWE |
1:16.25 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
21 |
330 |
|
Estelle Liljeblad |
2007 |
Åkersberga Simsällskap |
SWE |
1:16.44 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
22 |
80 |
|
Hedda Mirus |
2009 |
Kalmar Simsällskap |
SWE |
1:16.84 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
23 |
217 |
|
Tuva Lovinge |
2006 |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
SWE |
1:17.03 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
24 |
270 |
|
Signe Feldhof |
2010 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
SWE |
1:17.31 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
25 |
291 |
|
Emilia Rylander |
2008 |
Täby Sim |
SWE |
1:17.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
326 |
|
Moa Eiving |
2008 |
Åkersberga Simsällskap |
SWE |
1:17.93 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
27 |
354 |
|
Laila Pietsch |
2010 |
Örebro Simallians |
SWE |
1:18.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
324 |
|
Wilma Söderqvist |
2007 |
Åkersberga Simsällskap |
SWE |
1:19.06 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
29 |
332 |
|
Evelina Dahlberg |
2007 |
Åkersberga Simsällskap |
SWE |
1:19.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
223 |
|
Arwen Flanagan |
2009 |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
SWE |
1:19.47 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
31 |
353 |
|
Matilda Larsson |
2008 |
Örebro Simallians |
SWE |
1:19.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
125 |
|
Hanna Oehm |
2007 |
Linköpings Allmänna SS |
SWE |
1:19.66 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
33 |
333 |
|
Adella Nordin |
2007 |
Åkersberga Simsällskap |
SWE |
1:19.97 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
34 |
21 |
|
Ester Ericsson |
2010 |
Finspångs Simklubb |
SWE |
1:20.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
327 |
|
Olivia Blom |
2008 |
Åkersberga Simsällskap |
SWE |
1:20.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
81 |
|
Ellen Skarpnord |
2009 |
Kalmar Simsällskap |
SWE |
1:21.39 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
37 |
156 |
|
Julia Axelsson |
2010 |
Linköpings Allmänna SS |
SWE |
1:21.69 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
38 |
313 |
|
Nellie Bocké |
2008 |
Åkersberga Simsällskap |
SWE |
1:21.96 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
39 |
22 |
|
Iris Esping |
2008 |
Finspångs Simklubb |
SWE |
1:24.67 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
40 |
25 |
|
Matilda Hovberg |
2010 |
Finspångs Simklubb |
SWE |
1:25.16 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
41 |
79 |
|
Alva Gunnarsson |
2010 |
Kalmar Simsällskap |
SWE |
1:25.26 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
42 |
267 |
|
Elisia Witt Hjort |
2009 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
SWE |
1:25.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
43 |
245 |
|
Esmeralda Carlberg |
2010 |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
SWE |
1:25.87 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
44 |
93 |
|
Tilde Zetterquist |
2009 |
Karlskoga Simförening |
SWE |
1:25.90 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
45 |
275 |
|
Ebba Callberg |
2010 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
SWE |
1:26.09 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
46 |
85 |
|
Astrid Forsberg |
2010 |
Kalmar Simsällskap |
SWE |
1:26.54 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
47 |
94 |
|
Isabelle Karlsson |
2008 |
Karlskoga Simförening |
SWE |
1:26.89 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
48 |
307 |
|
Kaia Weidmert |
2008 |
Västerviks Simsällskap |
SWE |
1:26.98 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
49 |
88 |
|
Tilda Herstad |
2009 |
Kalmar Simsällskap |
SWE |
1:27.21 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
50 |
155 |
|
Isabelle Mattiasdotter |
2011 |
Linköpings Allmänna SS |
SWE |
1:28.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
51 |
278 |
|
Sofia Andrén |
2010 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
SWE |
1:28.94 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
52 |
269 |
|
Amanda Toverud |
2008 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
SWE |
1:29.38 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
53 |
239 |
|
Theoline Carrum |
2010 |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
SWE |
1:29.68 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
54 |
277 |
|
Francesca Grims Medici |
2010 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
SWE |
1:30.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
55 |
400 |
|
Tova Lewander |
2009 |
Linköpings Allmänna SS |
SWE |
1:30.43 |
S |
EFT |
|
|
|
|
|
56 |
82 |
|
Amanda Bergzén |
2008 |
Kalmar Simsällskap |
SWE |
1:30.63 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
57 |
316 |
|
Moa Sparf |
2010 |
Åkersberga Simsällskap |
SWE |
1:31.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
58 |
159 |
|
Vilma Björnholm |
2010 |
Linköpings Allmänna SS |
SWE |
1:31.18 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
59 |
86 |
|
Thea Elfverson |
2009 |
Kalmar Simsällskap |
SWE |
1:31.33 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
60 |
101 |
|
Thea Engfors |
2009 |
Karlskoga Simförening |
SWE |
1:31.83 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
61 |
262 |
|
Ebba Hammarberg |
2010 |
Oskarshamns Simsällskap |
SWE |
1:31.91 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
62 |
207 |
|
Agnes Fahlström |
2009 |
Motala Simsällskap |
SWE |
1:32.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
63 |
162 |
|
Astrid Högberg |
2010 |
Linköpings Allmänna SS |
SWE |
1:36.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
64 |
306 |
|
Idun Weidmert |
2010 |
Västerviks Simsällskap |
SWE |
1:44.71 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
65 |
237 |
|
Vera Hagström |
2011 |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
SWE |
1:46.83 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
66 |
260 |
|
Julia Aminoff Kristoffersson |
2011 |
Nyköpings Simsällskap |
SWE |
1:48.67 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
67 |
317 |
|
Emily Richardson |
2008 |
Åkersberga Simsällskap |
SWE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
68 |
318 |
|
Havanna Borg |
2010 |
Åkersberga Simsällskap |
SWE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
69 |
19 |
|
Felicia Engdahl |
2011 |
Finspångs Simklubb |
SWE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
70 |
338 |
|
Milou Rönnbro |
2006 |
Åkersberga Simsällskap |
SWE |
|
|
EFT |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2023-05-20 14:45:14 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Linköpings Allmänna SS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Startlista |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Tinnerbäcksbadet (utomhus) |
Arrangör: |
LASS |
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 19 maj 2023 till den 21 maj 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
53 |
100m Ryggsim Herrar |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
# |
ID |
|
Namn |
Född |
Klubb |
Nat |
Anm tid |
Status |
|
1 |
108 |
|
Markus Stahre |
2004 |
Linköpings Allmänna SS |
SWE |
58.09 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
206 |
|
Gustav Fahlström |
2005 |
Motala Simsällskap |
SWE |
59.49 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
3 |
349 |
|
August Jansson |
2005 |
Örebro Simallians |
SWE |
1:01.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
199 |
|
Edvin Karlsson |
2004 |
Motala Simsällskap |
SWE |
1:02.56 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
5 |
126 |
|
Hugo Danielsson |
2007 |
Linköpings Allmänna SS |
SWE |
1:04.68 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
6 |
331 |
|
Olle Hägerman |
2006 |
Åkersberga Simsällskap |
SWE |
1:07.96 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
7 |
1 |
|
Emil Bjärsholm |
2007 |
Anderstorps Simsällskap |
SWE |
1:09.64 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
8 |
336 |
|
Carl Brennwald |
2007 |
Åkersberga Simsällskap |
SWE |
1:11.24 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
9 |
176 |
|
Simon Axelsson |
2006 |
Linköpings Allmänna SS |
SWE |
1:12.19 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
10 |
7 |
|
Jonathan Essien |
2006 |
Botkyrka-Rönninge Simsällskap |
SWE |
1:12.72 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
11 |
248 |
|
Oleksii Chuhui |
2010 |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
SWE |
1:13.00 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
12 |
348 |
|
Gustav Larsson |
2005 |
Örebro Simallians |
SWE |
1:13.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
38 |
|
Ruben Kramer |
2009 |
Jönköpings Simsällskap |
SWE |
1:14.07 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
14 |
225 |
|
Benjamin Baca |
2008 |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
SWE |
1:14.70 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
15 |
325 |
|
Axel Wikner |
2005 |
Åkersberga Simsällskap |
SWE |
1:15.30 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
16 |
136 |
|
Theodor Brostedt |
2009 |
Linköpings Allmänna SS |
SWE |
1:15.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
55 |
|
Joshua Norrfjärd |
2009 |
Jönköpings Simsällskap |
SWE |
1:16.07 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
18 |
137 |
|
Ture Lillskogen |
2009 |
Linköpings Allmänna SS |
SWE |
1:16.34 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
19 |
133 |
|
Ruben Skärlund |
2009 |
Linköpings Allmänna SS |
SWE |
1:19.23 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
20 |
27 |
|
Oliver Rydell |
2009 |
Finspångs Simklubb |
SWE |
1:19.63 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
21 |
29 |
|
Samuel Sponn |
2010 |
Finspångs Simklubb |
SWE |
1:21.40 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
22 |
212 |
|
Isak Strandberg |
2010 |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
SWE |
1:25.25 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
23 |
6 |
|
Simon Blom |
2005 |
Botkyrka-Rönninge Simsällskap |
SWE |
1:25.31 |
S |
EFT |
|
|
|
|
|
24 |
226 |
|
Samuel Thunberg |
2009 |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
SWE |
1:25.90 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
25 |
276 |
|
Sebastian Mann |
2009 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
SWE |
1:26.82 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
26 |
224 |
|
Morgan Nyman |
2010 |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
SWE |
1:28.56 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
27 |
296 |
|
Noel Lundström |
2007 |
Täby Sim |
SWE |
1:28.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
148 |
|
Chris Wall |
1961 |
Linköpings Allmänna SS |
SWE |
1:29.00 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
29 |
160 |
|
Alfred Kalms |
2010 |
Linköpings Allmänna SS |
SWE |
1:29.52 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
30 |
236 |
|
Simon Habib |
2009 |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
SWE |
1:33.06 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
31 |
393 |
|
Oliver Villebeck |
2010 |
Linköpings Allmänna SS |
SWE |
1:34.25 |
S |
EFT |
|
|
|
|
|
32 |
95 |
|
Milton Karlsson Linander |
2008 |
Karlskoga Simförening |
SWE |
1:35.78 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
33 |
180 |
|
Niklas Bergqvist |
2010 |
Linköpings Allmänna SS |
SWE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
96 |
|
Vidar Hellquist |
2009 |
Karlskoga Simförening |
SWE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2023-05-20 14:45:15 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Linköpings Allmänna SS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Startlista |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Tinnerbäcksbadet (utomhus) |
Arrangör: |
LASS |
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 19 maj 2023 till den 21 maj 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
58 |
50m Frisim Damer |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
# |
ID |
|
Namn |
Född |
Klubb |
Nat |
Anm tid |
Status |
|
1 |
116 |
|
Sofia Henell |
1997 |
Linköpings Allmänna SS |
SWE |
25.09 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
118 |
|
Emma Magnusson |
1998 |
Linköpings Allmänna SS |
SWE |
26.35 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
3 |
170 |
|
Elin Gunnarsson |
2002 |
Linköpings Allmänna SS |
SWE |
26.35 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
4 |
110 |
|
Olivia Gustafsson |
2004 |
Linköpings Allmänna SS |
SWE |
27.02 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
5 |
175 |
|
Hilda Linné |
2000 |
Linköpings Allmänna SS |
SWE |
27.27 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
6 |
143 |
|
Althaea Süsskind |
2007 |
Linköpings Allmänna SS |
SWE |
27.28 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
7 |
129 |
|
Matilda Elmberg |
2010 |
Linköpings Allmänna SS |
SWE |
27.52 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
8 |
302 |
|
Emma Alsén |
2007 |
Täby Sim |
SWE |
27.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
142 |
|
Ellen Borg |
2009 |
Linköpings Allmänna SS |
SWE |
27.90 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
10 |
123 |
|
Elma Halak |
2007 |
Linköpings Allmänna SS |
SWE |
28.24 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
11 |
43 |
|
Ida Jonsson |
2005 |
Jönköpings Simsällskap |
SWE |
28.43 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
12 |
351 |
|
Julia Pietsch |
2005 |
Örebro Simallians |
SWE |
28.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
112 |
|
Julia Arildsson |
2005 |
Linköpings Allmänna SS |
SWE |
28.98 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
14 |
147 |
|
Anette Philipsson |
1965 |
Linköpings Allmänna SS |
SWE |
29.00 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
15 |
120 |
|
Alice Björnholm |
2008 |
Linköpings Allmänna SS |
SWE |
29.01 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
16 |
145 |
|
Elin Axelsson |
2008 |
Linköpings Allmänna SS |
SWE |
29.08 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
17 |
135 |
|
Sofia Holmqvist |
2008 |
Linköpings Allmänna SS |
SWE |
29.11 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
18 |
10 |
|
Ida Nygren |
2004 |
Botkyrka-Rönninge Simsällskap |
SWE |
29.13 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
19 |
287 |
|
Hanna Gong |
2007 |
Täby Sim |
SWE |
29.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
18 |
|
Siri Carlberg |
2009 |
Finspångs Simklubb |
SWE |
29.19 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
21 |
39 |
|
Ester Sainz |
2008 |
Jönköpings Simsällskap |
SWE |
29.24 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
22 |
297 |
|
Nora Mikalsen |
2008 |
Täby Sim |
SWE |
29.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
270 |
|
Signe Feldhof |
2010 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
SWE |
29.39 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
24 |
218 |
|
Edith Nyman |
2007 |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
SWE |
29.39 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
25 |
289 |
|
Mana Tanaka |
2007 |
Täby Sim |
SWE |
29.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
146 |
|
Fanny Ivarsson |
2007 |
Linköpings Allmänna SS |
SWE |
29.58 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
27 |
328 |
|
Karolina Tylets |
2006 |
Åkersberga Simsällskap |
SWE |
29.59 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
28 |
308 |
|
Majken Hamstedt |
2007 |
Västerviks Simsällskap |
SWE |
29.63 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
29 |
353 |
|
Matilda Larsson |
2008 |
Örebro Simallians |
SWE |
29.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
37 |
|
Isabella Isomaa |
2007 |
Jönköpings Simsällskap |
SWE |
30.01 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
31 |
128 |
|
Lovisa Comstedt |
2009 |
Linköpings Allmänna SS |
SWE |
30.04 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
32 |
119 |
|
Agnes Karlberg |
2009 |
Linköpings Allmänna SS |
SWE |
30.10 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
33 |
138 |
|
Tuva Veiström |
2008 |
Linköpings Allmänna SS |
SWE |
30.10 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
34 |
9 |
|
Ida Haidari |
2006 |
Botkyrka-Rönninge Simsällskap |
SWE |
30.19 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
35 |
286 |
|
Olivia Allert |
2007 |
Täby Sim |
SWE |
30.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
295 |
|
Caitlin Lenstad |
2008 |
Täby Sim |
SWE |
30.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
324 |
|
Wilma Söderqvist |
2007 |
Åkersberga Simsällskap |
SWE |
30.30 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
38 |
293 |
|
Lovisa Silverbratt |
2009 |
Täby Sim |
SWE |
30.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
311 |
|
Nathalie Hjalmarsson |
2008 |
Västerviks Simsällskap |
SWE |
30.33 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
40 |
214 |
|
Alicia Wallberg |
2007 |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
SWE |
30.36 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
41 |
312 |
|
Tilda Sundell |
2005 |
Västerviks Simsällskap |
SWE |
30.42 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
42 |
124 |
|
Elsa Wilhelmsson |
2008 |
Linköpings Allmänna SS |
SWE |
30.48 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
43 |
332 |
|
Evelina Dahlberg |
2007 |
Åkersberga Simsällskap |
SWE |
30.59 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
44 |
157 |
|
Majken Nygren |
2010 |
Linköpings Allmänna SS |
SWE |
30.64 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
45 |
333 |
|
Adella Nordin |
2007 |
Åkersberga Simsällskap |
SWE |
30.65 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
46 |
330 |
|
Estelle Liljeblad |
2007 |
Åkersberga Simsällskap |
SWE |
30.74 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
47 |
8 |
|
Pernilla Hemmälin |
2001 |
Botkyrka-Rönninge Simsällskap |
SWE |
30.77 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
48 |
11 |
|
Lollobelle Nordström-Renlund |
2005 |
Botkyrka-Rönninge Simsällskap |
SWE |
30.79 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
49 |
326 |
|
Moa Eiving |
2008 |
Åkersberga Simsällskap |
SWE |
30.87 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
50 |
83 |
|
Sonia Westerstrand |
2009 |
Kalmar Simsällskap |
SWE |
30.89 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
51 |
273 |
|
Elsie Cooper |
2008 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
SWE |
31.11 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
52 |
141 |
|
Viola Högberg |
2007 |
Linköpings Allmänna SS |
SWE |
31.24 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
53 |
241 |
|
Maja Göthe |
2010 |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
SWE |
31.70 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
54 |
315 |
|
Kristina Tylets |
2010 |
Åkersberga Simsällskap |
SWE |
31.72 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
55 |
227 |
|
Leah Norén |
2008 |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
SWE |
31.75 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
56 |
399 |
|
Johanna Gunnarsson |
1999 |
Linköpings Allmänna SS |
SWE |
31.80 |
|
EFT |
|
|
|
|
|
57 |
125 |
|
Hanna Oehm |
2007 |
Linköpings Allmänna SS |
SWE |
31.95 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
58 |
207 |
|
Agnes Fahlström |
2009 |
Motala Simsällskap |
SWE |
32.02 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
59 |
313 |
|
Nellie Bocké |
2008 |
Åkersberga Simsällskap |
SWE |
32.19 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
60 |
386 |
|
Henny Paläng |
2006 |
Linköpings Allmänna SS |
SWE |
32.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
61 |
21 |
|
Ester Ericsson |
2010 |
Finspångs Simklubb |
SWE |
32.42 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
62 |
156 |
|
Julia Axelsson |
2010 |
Linköpings Allmänna SS |
SWE |
32.44 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
63 |
80 |
|
Hedda Mirus |
2009 |
Kalmar Simsällskap |
SWE |
32.49 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
64 |
139 |
|
Vera Helstad |
2008 |
Linköpings Allmänna SS |
SWE |
32.56 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
65 |
317 |
|
Emily Richardson |
2008 |
Åkersberga Simsällskap |
SWE |
32.60 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
66 |
327 |
|
Olivia Blom |
2008 |
Åkersberga Simsällskap |
SWE |
32.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
67 |
22 |
|
Iris Esping |
2008 |
Finspångs Simklubb |
SWE |
32.66 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
68 |
321 |
|
Matilda Bosson |
2008 |
Åkersberga Simsällskap |
SWE |
32.73 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
69 |
97 |
|
Tilde Quarfordt |
2009 |
Karlskoga Simförening |
SWE |
32.78 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
70 |
25 |
|
Matilda Hovberg |
2010 |
Finspångs Simklubb |
SWE |
32.82 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
71 |
172 |
|
Emma Rosenström |
2005 |
Linköpings Allmänna SS |
SWE |
32.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
72 |
81 |
|
Ellen Skarpnord |
2009 |
Kalmar Simsällskap |
SWE |
32.87 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
73 |
140 |
|
Wilma Pawlowski |
2009 |
Linköpings Allmänna SS |
SWE |
32.88 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
74 |
223 |
|
Arwen Flanagan |
2009 |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
SWE |
33.00 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
75 |
31 |
|
Ellen Wikman |
2009 |
Finspångs Simklubb |
SWE |
33.18 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
76 |
102 |
|
Wendela Johrin |
2010 |
Karlskoga Simförening |
SWE |
33.26 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
77 |
85 |
|
Astrid Forsberg |
2010 |
Kalmar Simsällskap |
SWE |
33.30 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
78 |
101 |
|
Thea Engfors |
2009 |
Karlskoga Simförening |
SWE |
33.38 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
79 |
316 |
|
Moa Sparf |
2010 |
Åkersberga Simsällskap |
SWE |
33.45 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
80 |
269 |
|
Amanda Toverud |
2008 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
SWE |
33.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
81 |
79 |
|
Alva Gunnarsson |
2010 |
Kalmar Simsällskap |
SWE |
33.66 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
82 |
130 |
|
Molly Lindberg |
2009 |
Linköpings Allmänna SS |
SWE |
33.68 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
83 |
167 |
|
Rebecka Eklund |
2010 |
Linköpings Allmänna SS |
SWE |
33.89 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
84 |
318 |
|
Havanna Borg |
2010 |
Åkersberga Simsällskap |
SWE |
34.00 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
85 |
245 |
|
Esmeralda Carlberg |
2010 |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
SWE |
34.00 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
86 |
82 |
|
Amanda Bergzén |
2008 |
Kalmar Simsällskap |
SWE |
34.01 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
87 |
267 |
|
Elisia Witt Hjort |
2009 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
SWE |
34.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
88 |
94 |
|
Isabelle Karlsson |
2008 |
Karlskoga Simförening |
SWE |
34.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
89 |
274 |
|
Isabelle Varsanyi |
2010 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
SWE |
34.40 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
90 |
155 |
|
Isabelle Mattiasdotter |
2011 |
Linköpings Allmänna SS |
SWE |
34.61 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
91 |
278 |
|
Sofia Andrén |
2010 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
SWE |
34.76 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
92 |
279 |
|
Ida Hagspiel |
2011 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
SWE |
34.83 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
93 |
235 |
|
Constancia Lagnestam |
2009 |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
SWE |
34.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
94 |
320 |
|
Matilda Von Scherling |
2007 |
Åkersberga Simsällskap |
SWE |
34.90 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
95 |
159 |
|
Vilma Björnholm |
2010 |
Linköpings Allmänna SS |
SWE |
35.22 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
96 |
400 |
|
Tova Lewander |
2009 |
Linköpings Allmänna SS |
SWE |
35.38 |
S |
EFT |
|
|
|
|
|
97 |
237 |
|
Vera Hagström |
2011 |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
SWE |
35.42 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
98 |
88 |
|
Tilda Herstad |
2009 |
Kalmar Simsällskap |
SWE |
35.45 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
99 |
262 |
|
Ebba Hammarberg |
2010 |
Oskarshamns Simsällskap |
SWE |
35.52 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
100 |
231 |
|
Julia Ringborg |
2009 |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
SWE |
37.11 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
101 |
277 |
|
Francesca Grims Medici |
2010 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
SWE |
37.51 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
102 |
247 |
|
Molly Valund |
2010 |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
SWE |
37.53 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
103 |
158 |
|
Nora Narby |
2010 |
Linköpings Allmänna SS |
SWE |
37.70 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
104 |
151 |
|
Alva Narby |
2010 |
Linköpings Allmänna SS |
SWE |
37.85 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
105 |
275 |
|
Ebba Callberg |
2010 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
SWE |
38.19 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
106 |
319 |
|
Elin Watzer |
2010 |
Åkersberga Simsällskap |
SWE |
38.28 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
107 |
99 |
|
Linnea Johnsson |
2007 |
Karlskoga Simförening |
SWE |
38.35 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
108 |
86 |
|
Thea Elfverson |
2009 |
Kalmar Simsällskap |
SWE |
38.57 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
109 |
162 |
|
Astrid Högberg |
2010 |
Linköpings Allmänna SS |
SWE |
38.78 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
110 |
260 |
|
Julia Aminoff Kristoffersson |
2011 |
Nyköpings Simsällskap |
SWE |
39.22 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
111 |
98 |
|
Dorina Franjic |
2009 |
Karlskoga Simförening |
SWE |
39.51 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
112 |
306 |
|
Idun Weidmert |
2010 |
Västerviks Simsällskap |
SWE |
41.67 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
113 |
338 |
|
Milou Rönnbro |
2006 |
Åkersberga Simsällskap |
SWE |
|
|
EFT |
|
|
|
|
|
114 |
261 |
|
Julia Brunelius |
2010 |
Nyköpings Simsällskap |
SWE |
|
|
EFT |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2023-05-20 14:45:16 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Linköpings Allmänna SS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Startlista |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Tinnerbäcksbadet (utomhus) |
Arrangör: |
LASS |
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 19 maj 2023 till den 21 maj 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
59 |
50m Frisim Herrar |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
# |
ID |
|
Namn |
Född |
Klubb |
Nat |
Anm tid |
Status |
|
1 |
108 |
|
Markus Stahre |
2004 |
Linköpings Allmänna SS |
SWE |
22.99 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
107 |
|
William Barkehed |
2003 |
Linköpings Allmänna SS |
SWE |
23.53 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
3 |
115 |
|
Petter Cyrén |
1996 |
Linköpings Allmänna SS |
SWE |
23.61 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
4 |
13 |
|
Jonathan Olsson Stridh |
2006 |
Botkyrka-Rönninge Simsällskap |
SWE |
24.63 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
5 |
202 |
|
Henrik Eriksson |
2002 |
Motala Simsällskap |
SWE |
24.66 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
6 |
199 |
|
Edvin Karlsson |
2004 |
Motala Simsällskap |
SWE |
24.71 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
7 |
117 |
|
Henrik Lidström |
2003 |
Linköpings Allmänna SS |
SWE |
24.78 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
8 |
114 |
|
Oskar Glawing |
2005 |
Linköpings Allmänna SS |
SWE |
24.83 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
9 |
201 |
|
Elliot Fielder |
2003 |
Motala Simsällskap |
SWE |
24.85 |
S |
EFT |
|
|
|
|
|
10 |
220 |
|
Viktor Malysjev |
2001 |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
SWE |
25.30 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
11 |
322 |
|
Melvin Bosson |
2006 |
Åkersberga Simsällskap |
SWE |
25.36 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
12 |
206 |
|
Gustav Fahlström |
2005 |
Motala Simsällskap |
SWE |
25.71 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
13 |
198 |
|
Fabian Lagström |
2004 |
Motala Simsällskap |
SWE |
25.71 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
14 |
100 |
|
Karl Winge |
2008 |
Karlskoga Simförening |
SWE |
25.90 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
15 |
216 |
|
Carl Bönnemark |
2006 |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
SWE |
26.04 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
16 |
7 |
|
Jonathan Essien |
2006 |
Botkyrka-Rönninge Simsällskap |
SWE |
26.05 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
17 |
215 |
|
Axel Sköld |
2007 |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
SWE |
26.21 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
18 |
314 |
|
Leon Bocké |
2006 |
Åkersberga Simsällskap |
SWE |
26.24 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
19 |
283 |
|
William Lagerlöf |
2007 |
Täby Sim |
SWE |
26.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
285 |
|
Sixten Ersson |
2007 |
Täby Sim |
SWE |
26.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
111 |
|
Elvis Ericson |
2005 |
Linköpings Allmänna SS |
SWE |
26.54 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
22 |
323 |
|
Isak Widstrand |
2004 |
Åkersberga Simsällskap |
SWE |
26.55 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
23 |
122 |
|
Elliot Eldh |
2008 |
Linköpings Allmänna SS |
SWE |
26.69 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
24 |
176 |
|
Simon Axelsson |
2006 |
Linköpings Allmänna SS |
SWE |
26.70 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
25 |
292 |
|
Erik Talipov |
2007 |
Täby Sim |
SWE |
26.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
1 |
|
Emil Bjärsholm |
2007 |
Anderstorps Simsällskap |
SWE |
27.00 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
27 |
301 |
|
Hugo Zuhr |
2007 |
Täby Sim |
SWE |
27.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
12 |
|
Bulut Chalashkan |
2006 |
Botkyrka-Rönninge Simsällskap |
SWE |
27.18 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
29 |
28 |
|
Oliver Sjöberg |
2007 |
Finspångs Simklubb |
SWE |
27.23 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
30 |
136 |
|
Theodor Brostedt |
2009 |
Linköpings Allmänna SS |
SWE |
27.29 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
31 |
126 |
|
Hugo Danielsson |
2007 |
Linköpings Allmänna SS |
SWE |
27.33 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
32 |
348 |
|
Gustav Larsson |
2005 |
Örebro Simallians |
SWE |
27.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
17 |
|
Alvar Aktner |
2006 |
Finspångs Simklubb |
SWE |
27.61 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
34 |
225 |
|
Benjamin Baca |
2008 |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
SWE |
27.72 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
35 |
331 |
|
Olle Hägerman |
2006 |
Åkersberga Simsällskap |
SWE |
27.97 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
36 |
23 |
|
Kasper Glawing |
2008 |
Finspångs Simklubb |
SWE |
28.02 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
37 |
325 |
|
Axel Wikner |
2005 |
Åkersberga Simsällskap |
SWE |
28.11 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
38 |
299 |
|
Albin Holmgren |
2009 |
Täby Sim |
SWE |
28.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
303 |
|
Magnus Andersson |
2009 |
Västerviks Simsällskap |
SWE |
28.40 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
40 |
304 |
|
Enzo Fridsta |
2008 |
Västerviks Simsällskap |
SWE |
28.48 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
41 |
33 |
|
Emil Östemar |
2007 |
Finspångs Simklubb |
SWE |
28.99 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
42 |
133 |
|
Ruben Skärlund |
2009 |
Linköpings Allmänna SS |
SWE |
29.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
43 |
127 |
|
Hugo Villebeck |
2008 |
Linköpings Allmänna SS |
SWE |
29.41 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
44 |
336 |
|
Carl Brennwald |
2007 |
Åkersberga Simsällskap |
SWE |
29.52 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
45 |
29 |
|
Samuel Sponn |
2010 |
Finspångs Simklubb |
SWE |
29.81 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
46 |
27 |
|
Oliver Rydell |
2009 |
Finspångs Simklubb |
SWE |
29.92 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
47 |
248 |
|
Oleksii Chuhui |
2010 |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
SWE |
29.95 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
48 |
26 |
|
Melker Karlsson |
2005 |
Finspångs Simklubb |
SWE |
29.97 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
49 |
337 |
|
Rasmus Hedman Björnsson |
2001 |
Åkersberga Simsällskap |
SWE |
30.32 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
50 |
161 |
|
Andrew Gushchin |
2010 |
Linköpings Allmänna SS |
SWE |
30.40 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
51 |
6 |
|
Simon Blom |
2005 |
Botkyrka-Rönninge Simsällskap |
SWE |
30.50 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
52 |
335 |
|
Erik Sundby |
2008 |
Åkersberga Simsällskap |
SWE |
31.01 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
53 |
87 |
|
Noah Köhler |
2008 |
Kalmar Simsällskap |
SWE |
31.44 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
54 |
296 |
|
Noel Lundström |
2007 |
Täby Sim |
SWE |
31.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
55 |
153 |
|
Carl Eldh |
2010 |
Linköpings Allmänna SS |
SWE |
31.67 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
56 |
329 |
|
Lorentz Marklund |
2005 |
Åkersberga Simsällskap |
SWE |
31.95 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
57 |
137 |
|
Ture Lillskogen |
2009 |
Linköpings Allmänna SS |
SWE |
32.12 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
58 |
154 |
|
Gustav Rosén |
2010 |
Linköpings Allmänna SS |
SWE |
32.50 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
59 |
95 |
|
Milton Karlsson Linander |
2008 |
Karlskoga Simförening |
SWE |
32.62 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
60 |
276 |
|
Sebastian Mann |
2009 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
SWE |
32.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
61 |
96 |
|
Vidar Hellquist |
2009 |
Karlskoga Simförening |
SWE |
33.03 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
62 |
224 |
|
Morgan Nyman |
2010 |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
SWE |
33.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
63 |
152 |
|
Alvin Stjernqvist |
2010 |
Linköpings Allmänna SS |
SWE |
33.63 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
64 |
160 |
|
Alfred Kalms |
2010 |
Linköpings Allmänna SS |
SWE |
35.11 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
65 |
393 |
|
Oliver Villebeck |
2010 |
Linköpings Allmänna SS |
SWE |
36.70 |
S |
EFT |
|
|
|
|
|
66 |
165 |
|
Emil Högfors |
2010 |
Linköpings Allmänna SS |
SWE |
37.38 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
67 |
14 |
|
Rune Helander |
2010 |
Botkyrka-Rönninge Simsällskap |
SWE |
45.92 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
68 |
5 |
|
Adam Stålmarck |
2008 |
Botkyrka-Rönninge Simsällskap |
SWE |
48.36 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
69 |
334 |
|
Jonathan Hedllund |
2006 |
Åkersberga Simsällskap |
SWE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
70 |
180 |
|
Niklas Bergqvist |
2010 |
Linköpings Allmänna SS |
SWE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2023-05-20 14:45:17 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Linköpings Allmänna SS |
|
|
|
|