Ohjelma Para-SM (25m) 2022
Alla löytyy osallistujaluetteloita ja lähtölistoja jaettuna kilpailujaksoihin.
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Startlista |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Munktellbadet, Eskilstuna |
Arrangör: |
Svensk Simidrott och Eskilstuna SK |
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 21 okt 2022 till den 23 okt 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
400m Frisim Damer S6-14 + K4 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Sponsor: |
|
|
Sparbanken Rekarne |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
S7 |
5:53.32 |
|
|
Agnes Kramer |
1998 |
Falkenbergs SK |
Oulu (FIN) |
2018-12-09 |
|
|
S9 |
5:18.41 |
|
|
Maria Fredriksson |
|
Skellefteå HIF |
|
2006-06-03 |
|
|
S14 |
4:27.80 |
|
|
Pernilla Lindberg |
1994 |
S02 |
Upplands Väsby (SWE) |
2021-12-03 |
|
|
# |
ID |
|
Namn |
Född |
Klubb |
Nat |
Anm tid |
Status |
|
1 |
17 |
|
Helena Fältman |
1980 |
Spårvägen Simförening |
SWE |
5:24.57 |
|
S9 |
|
|
|
|
|
2 |
35 |
|
Agnes Kramer |
1998 |
Falkenbergs Simklubb |
SWE |
5:58.11 |
|
S7 |
|
|
|
|
|
3 |
27 |
|
Ida Andersson Wulf |
1998 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
SWE |
6:15.03 |
L |
S7 |
|
|
|
|
|
4 |
44 |
|
Rose-Marie Robertsson |
1986 |
Varbergs Parasportförening |
SWE |
7:07.17 |
|
S14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2022-10-21 12:43:33 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Startlista |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Munktellbadet, Eskilstuna |
Arrangör: |
Svensk Simidrott och Eskilstuna SK |
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 21 okt 2022 till den 23 okt 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
400m Frisim Herrar S6-14 + K4 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Sponsor: |
|
|
Eskilstuna Energi & Miljö |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
S6 |
4:42.64 |
|
|
Anders Olsson |
1965 |
Deje SS |
|
2009-11-29 |
|
|
S9 |
4:49.50 |
|
|
Jonas Larsson |
1987 |
SK Laxen |
|
2006-05-05 |
|
|
S14 |
4:45.81 |
|
|
Tobias Klasson |
2000 |
Karlstads SS |
Örebro (SWE) |
2020-09-19 |
|
|
# |
ID |
|
Namn |
Född |
Klubb |
Nat |
Anm tid |
Status |
|
1 |
3 |
|
Jesper Andersson |
1996 |
Karlstads Simsällskap |
SWE |
4:48.37 |
|
S14 |
|
|
|
|
|
2 |
40 |
|
Gustav Ljungberg |
1991 |
Solens Idrottsförening |
SWE |
5:05.58 |
|
S14 |
|
|
|
|
|
3 |
29 |
|
Edvin Söderlind |
2005 |
Värnamo Simsällskap |
SWE |
6:48.57 |
|
S6 |
|
|
|
|
|
4 |
8 |
|
Didrik Brönjemark |
2007 |
Osby Simsällskap |
SWE |
4:50.59 |
|
K4 |
|
|
|
|
|
5 |
19 |
|
Robin Håkansson |
1989 |
Sundsvalls Simsällskap |
SWE |
|
|
S9 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2022-10-21 12:43:35 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Startlista |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Munktellbadet, Eskilstuna |
Arrangör: |
Svensk Simidrott och Eskilstuna SK |
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 21 okt 2022 till den 23 okt 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
25m Fjärilsim Damer K1-4 |
|
|
|
|
|
|
Sponsor: |
|
Eskilstuna Logistik |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
# |
ID |
|
Namn |
Född |
Klubb |
Nat |
Anm tid |
Status |
|
1 |
1 |
|
Fanny Fridh |
2004 |
Eslövs Simsällskap |
SWE |
|
|
K1 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2022-10-21 12:43:36 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Startlista |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Munktellbadet, Eskilstuna |
Arrangör: |
Svensk Simidrott och Eskilstuna SK |
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 21 okt 2022 till den 23 okt 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2022-10-21 12:43:51 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Startlista |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Munktellbadet, Eskilstuna |
Arrangör: |
Svensk Simidrott och Eskilstuna SK |
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 21 okt 2022 till den 23 okt 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
200m Frisim Damer S1-14 + K4 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Sponsor: |
|
|
ICA Maxi Eskilstuna |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
S8 |
2:55.34 |
|
|
Emelie Nilsson |
1990 |
Nacka HI |
|
2006-06-02 |
|
|
S14 |
2:08.60 |
|
|
Pernilla Lindberg |
1994 |
S02 |
Upplands Väsby (SWE) |
2021-12-03 |
|
|
# |
ID |
|
Namn |
Född |
Klubb |
Nat |
Anm tid |
Status |
|
1 |
9 |
|
Pernilla Lindberg |
1994 |
Simklubben S02 |
SWE |
2:09.89 |
|
S14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
26 |
|
Signe Bergqvist |
2009 |
Upsala Simsällskap |
SWE |
3:10.37 |
|
S8 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
31 |
|
Lisa Ekstrand |
2004 |
Örebro Simallians |
SWE |
3:26.47 |
|
S14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
2 |
|
Elenor Thomasson |
2006 |
Helsingborgs Simsällskap |
SWE |
|
|
K4 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2022-10-21 12:43:36 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Startlista |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Munktellbadet, Eskilstuna |
Arrangör: |
Svensk Simidrott och Eskilstuna SK |
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 21 okt 2022 till den 23 okt 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
200m Frisim Herrar S1-13 + K4 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Sponsor: |
|
|
Volvo CE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
S5 |
3:16.96 |
|
|
Jens Nilsson |
|
HIF Linblomman |
|
2007-04-20 |
|
|
S7 |
2:54.19 |
|
|
Niklas Anderssson |
1988 |
Göteborgs Sim |
Malmö (SWE) |
2018-02-10 |
|
|
S9 |
2:15.27 |
|
|
Alex Racoveanu |
1984 |
S 71 |
|
2006-02-11 |
|
|
# |
ID |
|
Namn |
Född |
Klubb |
Nat |
Anm tid |
Status |
|
1 |
6 |
|
Elias Alm |
2003 |
Luleå Simsällskap |
SWE |
3:05.62 |
|
S9 |
|
|
|
|
|
2 |
21 |
|
Conrad Hildebrant |
1995 |
Södertälje Simsällskap |
SWE |
6:53.52 |
L |
S2 |
|
|
|
|
|
3 |
11 |
|
Melvin Flink |
2005 |
Spårvägen Simförening |
SWE |
3:55.52 |
|
S7 |
|
|
|
|
|
4 |
38 |
|
Manfred Åsman |
2005 |
Solens Idrottsförening |
SWE |
6:28.94 |
|
S5,EFT |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2022-10-21 12:43:37 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Startlista |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Munktellbadet, Eskilstuna |
Arrangör: |
Svensk Simidrott och Eskilstuna SK |
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 21 okt 2022 till den 23 okt 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
100m Frisim Damer K1-4 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Sponsor: |
|
|
Circle K Tunavallen |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
S3 |
4:41.70 |
|
|
Lova Johansson |
2004 |
Kungsbacka SS |
Sundsvall (SWE) |
2022-05-14 |
|
|
S4 |
1:52.01 |
|
|
jennie Ekström |
|
Varabygdens SS |
|
2014-08-04 |
|
|
S5 |
1:52.20 |
|
|
Sara Olofsson |
|
Nacka HI |
|
1995-02-11 |
|
|
S6 |
1:27.91 |
|
|
Nora Prochazka |
|
Värnamo SS |
|
1998-08-13 |
|
|
S7 |
1:18.19 |
|
|
Agnes Kramer |
1998 |
Falkenbergs SK |
Oulu (FIN) |
2018-12-08 |
|
|
S8 |
1:19.56 |
|
|
Agnes Kramer |
1998 |
Falkenbergs SK |
|
2017-09-24 |
|
|
S9 |
1:09.63 |
|
|
Kristina Brokholc |
|
Mölndals ASS |
|
1996-05-25 |
|
|
S10 |
1:04.94 |
|
|
Lina Watz |
1996 |
Karlstads SS |
Skellefteå (SWE) |
2013-04-14 |
|
|
S11 |
1:11.00 |
|
|
Maja Reichard |
1991 |
Spårvägens SF |
Jönköping (SWE) |
2014-05-04 |
|
|
S12 |
1:07.21 |
|
|
Gabriella Tjernberg |
|
Värnamo SS |
|
1985-05-04 |
|
|
S14 |
1:01.70 |
|
|
Pernilla Lindberg |
1994 |
Göteborgs Sim |
Malmö (SWE) |
2018-02-11 |
|
|
# |
ID |
|
Namn |
Född |
Klubb |
Nat |
Anm tid |
Status |
|
1 |
1 |
|
Fanny Fridh |
2004 |
Eslövs Simsällskap |
SWE |
1:30.16 |
|
K1 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2022-10-21 12:43:37 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Startlista |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Munktellbadet, Eskilstuna |
Arrangör: |
Svensk Simidrott och Eskilstuna SK |
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 21 okt 2022 till den 23 okt 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
100m Frisim Herrar K1-4 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Sponsor: |
|
|
Advokatgruppen |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
S1 |
3:15.28 |
|
|
David Lega |
|
Mölndals ASS |
|
1996-08-23 |
|
|
S3 |
1:57.75 |
|
|
Mikael Fredriksson |
1990 |
Göteborgs Sim |
|
2017-02-11 |
|
|
S4 |
1:28.06 |
|
|
Christoffer Lindhe |
1989 |
Åsundens SS |
|
2012-09-05 |
|
|
S5 |
1:30.17 |
|
|
Jens Nilson |
|
HIF Linblomman |
|
2007-04-22 |
|
|
S6 |
1:03.93 |
|
|
Anders Olsson |
1965 |
Deje SS |
|
2009-12-03 |
|
|
S7 |
1:12.63 |
|
|
Niklas Andersson |
1988 |
Mölndals ASS |
|
2016-02-13 |
|
|
S8 |
1:08.00 |
|
|
Stefan Larsson |
|
Nacka HI |
|
2000-02-12 |
|
|
S9 |
1:01.00 |
|
|
Alex Racoveanu |
1984 |
S 71 |
|
2006-02-11 |
|
|
S10 |
58.87 |
|
|
ludvig Nyrén |
1997 |
Säffle SS |
|
2014-02-09 |
|
|
S11 |
1:01.71 |
|
|
Hans Sjögren |
|
HIF Kämparna |
|
1990-04-21 |
|
|
S12 |
59.76 |
|
|
Per Andersson |
|
IF Tre Hjärtan |
|
1984-02-11 |
|
|
S14 |
58.91 |
|
|
Tobias Klasson |
2000 |
Säffle SS |
Västerås (SWE) |
2021-01-02 |
|
|
# |
ID |
|
Namn |
Född |
Klubb |
Nat |
Anm tid |
Status |
|
1 |
13 |
|
Hannes Toma |
2011 |
Spårvägen Simförening |
SWE |
1:57.96 |
|
K1 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2022-10-21 12:43:38 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Startlista |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Munktellbadet, Eskilstuna |
Arrangör: |
Svensk Simidrott och Eskilstuna SK |
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 21 okt 2022 till den 23 okt 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
50m Ryggsim Damer S1-13 + K4 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Sponsor: |
|
|
Landstorps Fastighetsförvaltning |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
S3 |
2:09.70 |
|
|
Emelie Blomkvist |
|
Karlshamns SK |
|
2002-07-07 |
|
|
S7 |
40.47 |
|
|
Agnes Kramer |
1998 |
Falkenbergs SK |
Halmstad (SWE) |
2019-09-24 |
|
|
S8 |
40.47 |
|
|
Agnes Kramer |
1998 |
Falkenbergs SK |
|
2017-09-24 |
|
|
S9 |
39.69 |
|
|
Kristina Brokholc |
|
Mölndals ASS |
|
1996-04-19 |
|
|
# |
ID |
|
Namn |
Född |
Klubb |
Nat |
Anm tid |
Status |
|
1 |
35 |
|
Agnes Kramer |
1998 |
Falkenbergs Simklubb |
SWE |
41.39 |
|
S7 |
|
|
|
|
|
2 |
17 |
|
Helena Fältman |
1980 |
Spårvägen Simförening |
SWE |
36.75 |
|
S9 |
|
|
|
|
|
3 |
27 |
|
Ida Andersson Wulf |
1998 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
SWE |
48.49 |
|
S7 |
|
|
|
|
|
4 |
26 |
|
Signe Bergqvist |
2009 |
Upsala Simsällskap |
SWE |
47.95 |
L |
S8 |
|
|
|
|
5 |
2 |
|
Elenor Thomasson |
2006 |
Helsingborgs Simsällskap |
SWE |
51.33 |
|
K4 |
|
|
|
|
|
6 |
30 |
|
Cajsa Hökerberg |
1995 |
Ängelholms Simsällskap |
SWE |
58.33 |
|
K4 |
|
|
|
|
|
7 |
5 |
|
Lova Johansson |
2004 |
Kungsbacka Simsällskap |
SWE |
2:10.83 |
L |
S3 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2022-10-21 12:43:39 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Startlista |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Munktellbadet, Eskilstuna |
Arrangör: |
Svensk Simidrott och Eskilstuna SK |
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 21 okt 2022 till den 23 okt 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
50m Ryggsim Herrar S1-13 + K4 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Sponsor: |
|
|
Frick & Meng Isolering |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
S5 |
49.50 |
|
|
Robin Boisen |
1999 |
Kungsbacka SS |
Mora (SWE) |
2019-04-28 |
|
|
S6 |
43.20 |
|
|
Anders Olsson |
1965 |
Deje SS |
|
2011-10-22 |
|
|
S7 |
42.20 |
|
|
Niklas Andersson |
1988 |
Simklubben S02 (SWE) |
Osby (SWE) |
2021-11-05 |
|
|
S9 |
33.46 |
|
|
Alex Racoveanu |
1984 |
S 71 |
|
2006-11-11 |
|
|
# |
ID |
|
Namn |
Född |
Klubb |
Nat |
Anm tid |
Status |
|
1 |
19 |
|
Robin Håkansson |
1989 |
Sundsvalls Simsällskap |
SWE |
41.12 |
|
S9 |
|
|
|
|
|
2 |
29 |
|
Edvin Söderlind |
2005 |
Värnamo Simsällskap |
SWE |
51.08 |
|
S6,EFT |
|
|
|
|
|
3 |
12 |
|
Gustav Dahlberg |
2006 |
Spårvägen Simförening |
SWE |
1:01.20 |
|
S7 |
|
|
|
|
|
4 |
11 |
|
Melvin Flink |
2005 |
Spårvägen Simförening |
SWE |
1:01.72 |
|
S7 |
|
|
|
|
|
5 |
38 |
|
Manfred Åsman |
2005 |
Solens Idrottsförening |
SWE |
1:25.68 |
|
S5 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2022-10-21 12:43:40 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Startlista |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Munktellbadet, Eskilstuna |
Arrangör: |
Svensk Simidrott och Eskilstuna SK |
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 21 okt 2022 till den 23 okt 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
4x50m Medley Mix S1-14 |
|
|
|
|
|
Sponsor: |
|
Tranpenad AB |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
# |
ID |
|
Namn |
Född |
Klubb |
Nat |
Anm tid |
Status |
|
No participants |
|
|
|
|
|
|
|
2022-10-21 12:43:40 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Startlista |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Munktellbadet, Eskilstuna |
Arrangör: |
Svensk Simidrott och Eskilstuna SK |
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 21 okt 2022 till den 23 okt 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
100m Frisim Herrar S1-13 + K4 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Sponsor: |
|
|
Sparbanken Rekarne |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
S5 |
1:30.17 |
|
|
Jens Nilson |
|
HIF Linblomman |
|
2007-04-22 |
|
|
S6 |
1:03.93 |
|
|
Anders Olsson |
1965 |
Deje SS |
|
2009-12-03 |
|
|
S7 |
1:12.63 |
|
|
Niklas Andersson |
1988 |
Mölndals ASS |
|
2016-02-13 |
|
|
S9 |
1:01.00 |
|
|
Alex Racoveanu |
1984 |
S 71 |
|
2006-02-11 |
|
|
# |
ID |
|
Namn |
Född |
Klubb |
Nat |
Anm tid |
Status |
|
1 |
6 |
|
Elias Alm |
2003 |
Luleå Simsällskap |
SWE |
1:08.74 |
L |
S9 |
|
|
|
|
2 |
19 |
|
Robin Håkansson |
1989 |
Sundsvalls Simsällskap |
SWE |
1:10.61 |
|
S9 |
|
|
|
|
|
3 |
29 |
|
Edvin Söderlind |
2005 |
Värnamo Simsällskap |
SWE |
1:29.69 |
|
S6 |
|
|
|
|
|
4 |
21 |
|
Conrad Hildebrant |
1995 |
Södertälje Simsällskap |
SWE |
3:23.90 |
L |
S2 |
|
|
|
|
5 |
11 |
|
Melvin Flink |
2005 |
Spårvägen Simförening |
SWE |
1:47.94 |
|
S7 |
|
|
|
|
|
6 |
12 |
|
Gustav Dahlberg |
2006 |
Spårvägen Simförening |
SWE |
1:49.92 |
|
S7 |
|
|
|
|
|
7 |
8 |
|
Didrik Brönjemark |
2007 |
Osby Simsällskap |
SWE |
1:03.29 |
|
K4 |
|
|
|
|
|
8 |
38 |
|
Manfred Åsman |
2005 |
Solens Idrottsförening |
SWE |
2:45.96 |
L |
S5 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2022-10-21 12:43:41 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Startlista |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Munktellbadet, Eskilstuna |
Arrangör: |
Svensk Simidrott och Eskilstuna SK |
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 21 okt 2022 till den 23 okt 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
100m Frisim Damer S1-13 + K4 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Sponsor: |
|
|
Eskilstuna Energi & Miljö |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
S3 |
4:41.70 |
|
|
Lova Johansson |
2004 |
Kungsbacka SS |
Sundsvall (SWE) |
2022-05-14 |
|
|
S7 |
1:18.19 |
|
|
Agnes Kramer |
1998 |
Falkenbergs SK |
Oulu (FIN) |
2018-12-08 |
|
|
S8 |
1:19.56 |
|
|
Agnes Kramer |
1998 |
Falkenbergs SK |
|
2017-09-24 |
|
|
S9 |
1:09.63 |
|
|
Kristina Brokholc |
|
Mölndals ASS |
|
1996-05-25 |
|
|
S10 |
1:04.94 |
|
|
Lina Watz |
1996 |
Karlstads SS |
Skellefteå (SWE) |
2013-04-14 |
|
|
# |
ID |
|
Namn |
Född |
Klubb |
Nat |
Anm tid |
Status |
|
1 |
17 |
|
Helena Fältman |
1980 |
Spårvägen Simförening |
SWE |
1:08.89 |
|
S9 |
|
|
|
|
|
2 |
35 |
|
Agnes Kramer |
1998 |
Falkenbergs Simklubb |
SWE |
1:18.74 |
|
S7 |
|
|
|
|
|
3 |
22 |
|
Nicola St. Clair Maitland |
2003 |
Södertälje Simsällskap |
SWE |
1:19.51 |
L |
S7 |
|
|
|
|
|
4 |
26 |
|
Signe Bergqvist |
2009 |
Upsala Simsällskap |
SWE |
1:30.11 |
L |
S8 |
|
|
|
|
|
5 |
16 |
|
Agnes Munters |
1996 |
Spårvägen Simförening |
SWE |
1:47.07 |
|
S10 |
|
|
|
|
|
6 |
5 |
|
Lova Johansson |
2004 |
Kungsbacka Simsällskap |
SWE |
4:41.70 |
|
S3 |
|
|
|
|
|
7 |
2 |
|
Elenor Thomasson |
2006 |
Helsingborgs Simsällskap |
SWE |
|
|
K4 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2022-10-21 12:43:42 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Startlista |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Munktellbadet, Eskilstuna |
Arrangör: |
Svensk Simidrott och Eskilstuna SK |
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 21 okt 2022 till den 23 okt 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
50m Bröstsim Herrar SB1-13 + K4 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Sponsor: |
|
|
Eskilstuna Logistik |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
S4 |
53.58 |
|
|
Pontus Johansson |
|
Sollefteå SS |
|
1995-07-01 |
|
|
S7 |
45.19 |
|
|
Fabian Claêson |
2002 |
SS Delfin |
|
2016-09-18 |
|
|
S8 |
36.19 |
|
|
Alex Racoveanu |
1984 |
S 71 |
|
2006-11-11 |
|
|
# |
ID |
|
Namn |
Född |
Klubb |
Nat |
Anm tid |
Status |
|
1 |
19 |
|
Robin Håkansson |
1989 |
Sundsvalls Simsällskap |
SWE |
45.64 |
L |
SB8 |
|
|
|
|
|
2 |
29 |
|
Edvin Söderlind |
2005 |
Värnamo Simsällskap |
SWE |
54.73 |
L |
SB6 |
|
|
|
|
|
3 |
38 |
|
Manfred Åsman |
2005 |
Solens Idrottsförening |
SWE |
1:14.30 |
L |
SB4 |
|
|
|
|
|
4 |
12 |
|
Gustav Dahlberg |
2006 |
Spårvägen Simförening |
SWE |
1:42.28 |
|
SB7 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2022-10-21 12:43:42 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Startlista |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Munktellbadet, Eskilstuna |
Arrangör: |
Svensk Simidrott och Eskilstuna SK |
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 21 okt 2022 till den 23 okt 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
50m Bröstsim Damer SB1-13 + K4 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Sponsor: |
|
|
Eskilstuna Kommunfastigheter |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
S2 |
1:11.47 |
|
|
Jennie Ekström |
1991 |
Varabygdens SS |
|
2014-08-10 |
|
|
S6 |
45.66 |
|
|
Clara Högqvist |
2005 |
Spårvägens SF |
Stockholm (SWE) |
2019-10-05 |
|
|
S7 |
42.49 |
|
|
Clara Högqvist |
2005 |
SK Neptun |
Norrtälje (SWE) |
2021-11-28 |
|
|
S9 |
38.32 |
|
|
Saga Hållander |
2004 |
Örnsköldsviks ASS |
Örnsköldsvik (SWE) |
2019-10-13 |
|
|
# |
ID |
|
Namn |
Född |
Klubb |
Nat |
Anm tid |
Status |
|
1 |
27 |
|
Ida Andersson Wulf |
1998 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
SWE |
49.55 |
|
SB6 |
|
|
|
|
|
2 |
16 |
|
Agnes Munters |
1996 |
Spårvägen Simförening |
SWE |
58.34 |
|
SB9 |
|
|
|
|
|
3 |
26 |
|
Signe Bergqvist |
2009 |
Upsala Simsällskap |
SWE |
1:15.01 |
|
SB7 |
|
|
|
|
|
4 |
5 |
|
Lova Johansson |
2004 |
Kungsbacka Simsällskap |
SWE |
2:24.21 |
|
SB2 |
|
|
|
|
|
5 |
2 |
|
Elenor Thomasson |
2006 |
Helsingborgs Simsällskap |
SWE |
55.97 |
|
K4 |
|
|
|
|
|
6 |
30 |
|
Cajsa Hökerberg |
1995 |
Ängelholms Simsällskap |
SWE |
1:05.34 |
|
K4 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2022-10-21 12:43:43 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Startlista |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Munktellbadet, Eskilstuna |
Arrangör: |
Svensk Simidrott och Eskilstuna SK |
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 21 okt 2022 till den 23 okt 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
100m Fjärilsim Herrar S1-14 + K4 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Sponsor: |
|
|
ICA Maxi Eskilstuna |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
S14 |
1:08.25 |
|
|
Jesper Andersson |
1996 |
Karlstads SS |
Osby (SWE) |
2021-11-06 |
|
|
# |
ID |
|
Namn |
Född |
Klubb |
Nat |
Anm tid |
Status |
|
1 |
3 |
|
Jesper Andersson |
1996 |
Karlstads Simsällskap |
SWE |
1:07.60 |
|
S14 |
|
|
|
|
|
2 |
8 |
|
Didrik Brönjemark |
2007 |
Osby Simsällskap |
SWE |
1:17.31 |
|
K4 |
|
|
|
|
|
3 |
32 |
|
Anton Daggert |
1993 |
Örebro Simallians |
SWE |
|
|
S14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2022-10-21 12:43:43 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Startlista |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Munktellbadet, Eskilstuna |
Arrangör: |
Svensk Simidrott och Eskilstuna SK |
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 21 okt 2022 till den 23 okt 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
100m Fjärilsim Damer S1-14 + K4 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Sponsor: |
|
|
Volvo CE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
S14 |
1:10.25 |
|
|
Pernilla Lindberg |
1994 |
S02 |
Krakow (POL) |
2022-07-22 |
|
|
# |
ID |
|
Namn |
Född |
Klubb |
Nat |
Anm tid |
Status |
|
1 |
9 |
|
Pernilla Lindberg |
1994 |
Simklubben S02 |
SWE |
1:10.25 |
|
S14 |
|
|
|
|
|
2 |
44 |
|
Rose-Marie Robertsson |
1986 |
Varbergs Parasportförening |
SWE |
|
|
S14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2022-10-21 12:43:51 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Startlista |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Munktellbadet, Eskilstuna |
Arrangör: |
Svensk Simidrott och Eskilstuna SK |
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 21 okt 2022 till den 23 okt 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
50m Frisim Herrar K1-4 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Sponsor: |
|
|
Circle K Tunavallen |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
S1 |
1:33.49 |
|
|
David Lega |
|
Mölndals ASS |
|
1996-08-20 |
|
|
S3 |
52.68 |
|
|
Mikael Fredriksson |
1990 |
Göteborgs Sim |
|
2017-02-11 |
|
|
S4 |
41.02 |
|
|
Christoffer Lindhe |
1989 |
Åsundens SS |
|
2012-08-31 |
|
|
S5 |
41.62 |
|
|
Jens Nilsson |
|
HIF Linblomman |
|
2009-04-25 |
|
|
S6 |
30.17 |
|
|
Anders Olsson |
1965 |
Deje SS |
|
2009-12-02 |
|
|
S7 |
32.24 |
|
|
Niklas Andersson |
1988 |
Mölndals ASS |
|
2016-02-13 |
|
|
S8 |
30.13 |
|
|
Stefan Larsson |
|
Nacka HI |
|
2000-02-13 |
|
|
S9 |
27.82 |
|
|
Alex Racoveanu |
1984 |
S 71 |
|
2006-02-12 |
|
|
S10 |
27.25 |
|
|
Ludvig Nyrén |
1997 |
Säffle SS |
|
2017-01-22 |
|
|
S11 |
27.73 |
|
|
Hans Sjögren |
|
HIF Kämparna |
|
1990-02-11 |
|
|
S12 |
26.82 |
|
|
Per Andersson |
|
IF Tre Hjärtan |
|
1987-02-15 |
|
|
S14 |
26.62 |
|
|
Tobias Klasson |
2000 |
Säffle SS |
Malmö (SWE) |
2020-02-08 |
|
|
# |
ID |
|
Namn |
Född |
Klubb |
Nat |
Anm tid |
Status |
|
1 |
10 |
|
Lukas Svensson |
2008 |
Spårvägen Simförening |
SWE |
38.48 |
|
K1 |
|
|
|
|
|
2 |
48 |
|
Wilmer Fritzen |
2003 |
Örebro Simallians |
SWE |
48.11 |
|
K1 |
|
|
|
|
|
3 |
13 |
|
Hannes Toma |
2011 |
Spårvägen Simförening |
SWE |
50.66 |
|
K1 |
|
|
|
|
|
4 |
14 |
|
Bilal Mohamed Sirad |
2009 |
Spårvägen Simförening |
SWE |
57.65 |
|
K1 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2022-10-21 12:43:43 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Startlista |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Munktellbadet, Eskilstuna |
Arrangör: |
Svensk Simidrott och Eskilstuna SK |
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 21 okt 2022 till den 23 okt 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
50m Frisim Damer K1-4 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Sponsor: |
|
|
Tranpenad AB |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
S2 |
3:23.64 |
|
|
Mathilda Einarsson |
1996 |
Mölndals ASS |
Malmö (SWE) |
2019-02-09 |
|
|
S3 |
2:21.91 |
|
|
Lova Johansson |
2004 |
Kungsbacka SS |
Sundsvall (SWE) |
2022-05-14 |
|
|
S4 |
51.03 |
|
|
Jennie Ekström |
|
Varabygdens SS |
|
2013-04-13 |
|
|
S5 |
52.51 |
|
|
Outi Hokkanen |
|
Nacka HI |
|
1995-02-12 |
|
|
S6 |
41.63 |
|
|
Agnes Kramer |
1998 |
IF Tre Hjärtan |
|
2014-05-04 |
|
|
S7 |
35.58 |
|
|
Agnes Kramer |
1998 |
Falkenbergs SK |
Malmö (SWE) |
2018-02-11 |
|
|
S8 |
36.89 |
|
|
Agnes Kramer |
1998 |
Falkenbergs SK |
|
2017-02-11 |
|
|
S9 |
31.98 |
|
|
Kristina Brokholc |
|
Mölndals ASS |
|
1995-02-12 |
|
|
S10 |
29.64 |
|
|
Lina Watz |
1996 |
Karlstads SS |
Malmö (SWE) |
2015-02-07 |
|
|
S11 |
31.12 |
|
|
Maj Reichard |
1991 |
Spårvägens SF |
Malmö (SWE) |
2016-02-13 |
|
|
S12 |
31.35 |
|
|
Gabriella Tjernberg |
|
Värnamo SS |
|
1987-02-15 |
|
|
S14 |
28.65 |
|
|
Pernilla Lindberg |
1994 |
Göteborgs Sim |
Göteborg (SWE) |
2018-11-25 |
|
|
# |
ID |
|
Namn |
Född |
Klubb |
Nat |
Anm tid |
Status |
|
1 |
1 |
|
Fanny Fridh |
2004 |
Eslövs Simsällskap |
SWE |
42.01 |
|
K1 |
|
|
|
|
|
2 |
2 |
|
Elenor Thomasson |
2006 |
Helsingborgs Simsällskap |
SWE |
44.55 |
|
K4 |
|
|
|
|
|
3 |
30 |
|
Cajsa Hökerberg |
1995 |
Ängelholms Simsällskap |
SWE |
49.67 |
|
K4 |
|
|
|
|
|
4 |
49 |
|
Tove Jansson |
2009 |
Södertälje Simsällskap |
SWE |
|
|
K1,EFT |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2022-10-21 12:43:43 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Startlista |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Munktellbadet, Eskilstuna |
Arrangör: |
Svensk Simidrott och Eskilstuna SK |
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 21 okt 2022 till den 23 okt 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
50m Frisim Herrar S1-14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Sponsor: |
|
|
Landstorps Fastighetsförvaltning |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
S5 |
41.62 |
|
|
Jens Nilsson |
|
HIF Linblomman |
|
2009-04-25 |
|
|
S6 |
30.17 |
|
|
Anders Olsson |
1965 |
Deje SS |
|
2009-12-02 |
|
|
S7 |
32.24 |
|
|
Niklas Andersson |
1988 |
Mölndals ASS |
|
2016-02-13 |
|
|
S9 |
27.82 |
|
|
Alex Racoveanu |
1984 |
S 71 |
|
2006-02-12 |
|
|
S14 |
26.62 |
|
|
Tobias Klasson |
2000 |
Säffle SS |
Malmö (SWE) |
2020-02-08 |
|
|
# |
ID |
|
Namn |
Född |
Klubb |
Nat |
Anm tid |
Status |
|
1 |
20 |
|
Tobias Klasson |
2000 |
Säffle Simsällskap |
SWE |
26.62 |
|
S14 |
|
|
|
|
|
2 |
3 |
|
Jesper Andersson |
1996 |
Karlstads Simsällskap |
SWE |
27.33 |
|
S14 |
|
|
|
|
|
3 |
7 |
|
Andreas Nordh |
1991 |
Osby Simsällskap |
SWE |
28.93 |
|
S14 |
|
|
|
|
|
4 |
6 |
|
Elias Alm |
2003 |
Luleå Simsällskap |
SWE |
30.92 |
|
S9 |
|
|
|
|
|
5 |
28 |
|
Felix Persson |
2000 |
Simklubben Vänersborg |
SWE |
29.56 |
|
S14 |
|
|
|
|
|
6 |
39 |
|
Jacob Sjölander |
1986 |
Solens Idrottsförening |
SWE |
30.16 |
|
S14 |
|
|
|
|
|
7 |
32 |
|
Anton Daggert |
1993 |
Örebro Simallians |
SWE |
30.29 |
|
S14 |
|
|
|
|
|
8 |
40 |
|
Gustav Ljungberg |
1991 |
Solens Idrottsförening |
SWE |
31.01 |
|
S14 |
|
|
|
|
|
9 |
19 |
|
Robin Håkansson |
1989 |
Sundsvalls Simsällskap |
SWE |
32.82 |
|
S9 |
|
|
|
|
|
10 |
29 |
|
Edvin Söderlind |
2005 |
Värnamo Simsällskap |
SWE |
41.09 |
L |
S6 |
|
|
|
|
|
11 |
21 |
|
Conrad Hildebrant |
1995 |
Södertälje Simsällskap |
SWE |
1:37.42 |
|
S2 |
|
|
|
|
|
12 |
12 |
|
Gustav Dahlberg |
2006 |
Spårvägen Simförening |
SWE |
49.53 |
|
S7 |
|
|
|
|
|
13 |
11 |
|
Melvin Flink |
2005 |
Spårvägen Simförening |
SWE |
51.48 |
|
S7 |
|
|
|
|
|
14 |
38 |
|
Manfred Åsman |
2005 |
Solens Idrottsförening |
SWE |
1:16.96 |
L |
S5 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2022-10-21 12:43:44 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Startlista |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Munktellbadet, Eskilstuna |
Arrangör: |
Svensk Simidrott och Eskilstuna SK |
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 21 okt 2022 till den 23 okt 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
50m Frisim Damer S1-14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Sponsor: |
|
|
Frick & Meng Isolering |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
S3 |
2:21.91 |
|
|
Lova Johansson |
2004 |
Kungsbacka SS |
Sundsvall (SWE) |
2022-05-14 |
|
|
S7 |
35.58 |
|
|
Agnes Kramer |
1998 |
Falkenbergs SK |
Malmö (SWE) |
2018-02-11 |
|
|
S8 |
36.89 |
|
|
Agnes Kramer |
1998 |
Falkenbergs SK |
|
2017-02-11 |
|
|
S9 |
31.98 |
|
|
Kristina Brokholc |
|
Mölndals ASS |
|
1995-02-12 |
|
|
S10 |
29.64 |
|
|
Lina Watz |
1996 |
Karlstads SS |
Malmö (SWE) |
2015-02-07 |
|
|
S14 |
28.65 |
|
|
Pernilla Lindberg |
1994 |
Göteborgs Sim |
Göteborg (SWE) |
2018-11-25 |
|
|
# |
ID |
|
Namn |
Född |
Klubb |
Nat |
Anm tid |
Status |
|
1 |
9 |
|
Pernilla Lindberg |
1994 |
Simklubben S02 |
SWE |
28.87 |
|
S14 |
|
|
|
|
|
2 |
17 |
|
Helena Fältman |
1980 |
Spårvägen Simförening |
SWE |
31.26 |
|
S9 |
|
|
|
|
|
3 |
22 |
|
Nicola St. Clair Maitland |
2003 |
Södertälje Simsällskap |
SWE |
36.24 |
L |
S7 |
|
|
|
|
|
4 |
35 |
|
Agnes Kramer |
1998 |
Falkenbergs Simklubb |
SWE |
36.41 |
|
S7 |
|
|
|
|
|
5 |
27 |
|
Ida Andersson Wulf |
1998 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
SWE |
39.42 |
L |
S7 |
|
|
|
|
|
6 |
26 |
|
Signe Bergqvist |
2009 |
Upsala Simsällskap |
SWE |
41.36 |
|
S8 |
|
|
|
|
|
7 |
45 |
|
Edit Sjöstrand |
1991 |
Varbergs Parasportförening |
SWE |
38.17 |
|
S14 |
|
|
|
|
|
8 |
44 |
|
Rose-Marie Robertsson |
1986 |
Varbergs Parasportförening |
SWE |
39.68 |
|
S14 |
|
|
|
|
|
9 |
4 |
|
Sanna Marjeta |
2001 |
Katrineholms Simsällskap |
SWE |
39.87 |
L |
S14 |
|
|
|
|
|
10 |
25 |
|
Emilia Ljunggren |
2005 |
SK Triton |
SWE |
40.39 |
L |
S14 |
|
|
|
|
|
11 |
23 |
|
Josefine Busk |
1997 |
Södertälje Simsällskap |
SWE |
40.41 |
|
S14 |
|
|
|
|
|
12 |
31 |
|
Lisa Ekstrand |
2004 |
Örebro Simallians |
SWE |
41.85 |
|
S14 |
|
|
|
|
|
13 |
16 |
|
Agnes Munters |
1996 |
Spårvägen Simförening |
SWE |
46.61 |
|
S10 |
|
|
|
|
|
14 |
15 |
|
Josefine Skoog |
1995 |
Spårvägen Simförening |
SWE |
1:05.94 |
|
S14 |
|
|
|
|
|
15 |
37 |
|
Klara Hafvenström |
1995 |
Solens Idrottsförening |
SWE |
1:11.54 |
|
S14 |
|
|
|
|
|
16 |
43 |
|
Stina Gustafsson |
1989 |
Varbergs Parasportförening |
SWE |
1:12.85 |
|
S14 |
|
|
|
|
|
17 |
5 |
|
Lova Johansson |
2004 |
Kungsbacka Simsällskap |
SWE |
2:14.27 |
L |
S3 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2022-10-21 12:43:45 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Startlista |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Munktellbadet, Eskilstuna |
Arrangör: |
Svensk Simidrott och Eskilstuna SK |
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 21 okt 2022 till den 23 okt 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
100m Medley Damer SM1-13 + K4 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Sponsor: |
|
|
Sparbanken Rekarne |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
S8 |
1:44.82 |
|
|
Emelie Nilsson |
1990 |
Nacka HI |
|
2007-02-10 |
|
|
S10 |
1:15.44 |
|
|
Saga Hållander |
2004 |
Örnsköldsviks ASS |
Örnsköldsvik (SWE) |
2019-10-13 |
|
|
# |
ID |
|
Namn |
Född |
Klubb |
Nat |
Anm tid |
Status |
|
1 |
26 |
|
Signe Bergqvist |
2009 |
Upsala Simsällskap |
SWE |
2:00.29 |
|
SM8 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
2 |
|
Elenor Thomasson |
2006 |
Helsingborgs Simsällskap |
SWE |
1:51.64 |
|
K4 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
16 |
|
Agnes Munters |
1996 |
Spårvägen Simförening |
SWE |
|
|
SM10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2022-10-21 12:43:45 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Startlista |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Munktellbadet, Eskilstuna |
Arrangör: |
Svensk Simidrott och Eskilstuna SK |
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 21 okt 2022 till den 23 okt 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
100m Medley Herrar SM1-13 + K4 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Sponsor: |
|
|
Eskilstuna Energi & Miljö |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
S7 |
1:24.42 |
|
|
Simon Åhlstad |
1972 |
Järfälla SS |
|
1995-10-21 |
|
|
# |
ID |
|
Namn |
Född |
Klubb |
Nat |
Anm tid |
Status |
|
1 |
8 |
|
Didrik Brönjemark |
2007 |
Osby Simsällskap |
SWE |
1:18.02 |
|
K4 |
|
|
|
|
|
2 |
11 |
|
Melvin Flink |
2005 |
Spårvägen Simförening |
SWE |
2:29.71 |
|
SM7 |
|
|
|
|
|
3 |
12 |
|
Gustav Dahlberg |
2006 |
Spårvägen Simförening |
SWE |
2:35.74 |
|
SM7 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2022-10-21 12:43:46 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Startlista |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Munktellbadet, Eskilstuna |
Arrangör: |
Svensk Simidrott och Eskilstuna SK |
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 21 okt 2022 till den 23 okt 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
25m Frisim Damer K1-4 |
|
|
|
|
|
|
Sponsor: |
|
Eskilstuna Logistik |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
# |
ID |
|
Namn |
Född |
Klubb |
Nat |
Anm tid |
Status |
|
1 |
49 |
|
Tove Jansson |
2009 |
Södertälje Simsällskap |
SWE |
38.83 |
|
K1,EFT |
|
|
|
|
|
2 |
50 |
|
Vendela Brände Pettersson |
2014 |
Eskilstuna Simklubb |
SWE |
|
|
K1,EFT |
|
|
|
|
|
3 |
1 |
|
Fanny Fridh |
2004 |
Eslövs Simsällskap |
SWE |
|
|
K1 |
|
|
|
|
|
4 |
51 |
|
Ottilia Ax |
2009 |
Eskilstuna Simklubb |
SWE |
|
|
S3,EFT |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2022-10-21 12:43:46 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Startlista |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Munktellbadet, Eskilstuna |
Arrangör: |
Svensk Simidrott och Eskilstuna SK |
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 21 okt 2022 till den 23 okt 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
25m Frisim Herrar K1-4 |
|
|
|
|
|
|
Sponsor: |
|
Eskilstuna Kommunfastigheter |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
# |
ID |
|
Namn |
Född |
Klubb |
Nat |
Anm tid |
Status |
|
1 |
13 |
|
Hannes Toma |
2011 |
Spårvägen Simförening |
SWE |
24.04 |
|
K1 |
|
|
|
|
|
2 |
48 |
|
Wilmer Fritzen |
2003 |
Örebro Simallians |
SWE |
24.80 |
|
K1 |
|
|
|
|
|
3 |
10 |
|
Lukas Svensson |
2008 |
Spårvägen Simförening |
SWE |
|
|
K1 |
|
|
|
|
|
4 |
14 |
|
Bilal Mohamed Sirad |
2009 |
Spårvägen Simförening |
SWE |
|
|
K1 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2022-10-21 12:43:46 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Startlista |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Munktellbadet, Eskilstuna |
Arrangör: |
Svensk Simidrott och Eskilstuna SK |
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 21 okt 2022 till den 23 okt 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
100m Bröstsim Damer SB1-13+ K4 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Sponsor: |
|
|
ICA Maxi Eskilstuna |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
S2 |
2:45.02 |
|
|
Jennie Ekström |
1991 |
Varabygdens SS |
|
2011-05-01 |
|
|
S6 |
1:45.86 |
|
|
Clara Högqvist |
2005 |
SK Neptun |
Stockholm (SWE) |
2020-01-25 |
|
|
S7 |
1:33.16 |
|
|
Clara Högqvist |
2005 |
SK Neptun |
Norrtälje (SWE) |
2021-11-28 |
|
|
S9 |
1:23.29 |
|
|
Saga Hållander |
2004 |
Örnsköldsviks ASS |
Osby (SWE) |
2021-11-06 |
|
|
# |
ID |
|
Namn |
Född |
Klubb |
Nat |
Anm tid |
Status |
|
1 |
27 |
|
Ida Andersson Wulf |
1998 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
SWE |
1:53.25 |
|
SB6 |
|
|
|
|
|
2 |
17 |
|
Helena Fältman |
1980 |
Spårvägen Simförening |
SWE |
1:56.19 |
L |
SB7 |
|
|
|
|
3 |
16 |
|
Agnes Munters |
1996 |
Spårvägen Simförening |
SWE |
2:11.21 |
|
SB9 |
|
|
|
|
|
4 |
5 |
|
Lova Johansson |
2004 |
Kungsbacka Simsällskap |
SWE |
5:00.89 |
|
SB2 |
|
|
|
|
|
5 |
2 |
|
Elenor Thomasson |
2006 |
Helsingborgs Simsällskap |
SWE |
|
|
K4 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2022-10-21 12:43:46 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Startlista |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Munktellbadet, Eskilstuna |
Arrangör: |
Svensk Simidrott och Eskilstuna SK |
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 21 okt 2022 till den 23 okt 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
100m Bröstsim Herrar SB1-13 + K4 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Sponsor: |
|
|
Volvo CE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
S4 |
2:01.88 |
|
|
Pontus Johansson |
|
Sollefteå SS |
|
1996-08-28 |
|
|
S6 |
1:35.87 |
|
|
Simon Åhlstad |
1972 |
Järfälla SS |
|
1995-07-01 |
|
|
S9 |
1:17.42 |
|
|
Tomas Kjellqvist |
|
Varbergs HI |
|
1997-02-08 |
|
|
# |
ID |
|
Namn |
Född |
Klubb |
Nat |
Anm tid |
Status |
|
1 |
29 |
|
Edvin Söderlind |
2005 |
Värnamo Simsällskap |
SWE |
1:55.35 |
|
SB6 |
|
|
|
|
|
2 |
6 |
|
Elias Alm |
2003 |
Luleå Simsällskap |
SWE |
1:47.40 |
|
SB9 |
|
|
|
|
|
3 |
38 |
|
Manfred Åsman |
2005 |
Solens Idrottsförening |
SWE |
3:02.03 |
|
SB4 |
|
|
|
|
|
4 |
8 |
|
Didrik Brönjemark |
2007 |
Osby Simsällskap |
SWE |
1:28.43 |
|
K4 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2022-10-21 12:43:47 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Startlista |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Munktellbadet, Eskilstuna |
Arrangör: |
Svensk Simidrott och Eskilstuna SK |
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 21 okt 2022 till den 23 okt 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
25m Bröstsim Herrar K1-4 |
|
|
|
|
|
|
Sponsor: |
|
Circle K Tunavallen |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
# |
ID |
|
Namn |
Född |
Klubb |
Nat |
Anm tid |
Status |
|
1 |
13 |
|
Hannes Toma |
2011 |
Spårvägen Simförening |
SWE |
36.81 |
|
K1 |
|
|
|
|
|
2 |
48 |
|
Wilmer Fritzen |
2003 |
Örebro Simallians |
SWE |
44.85 |
|
K1 |
|
|
|
|
|
3 |
14 |
|
Bilal Mohamed Sirad |
2009 |
Spårvägen Simförening |
SWE |
|
|
K1 |
|
|
|
|
|
4 |
52 |
|
Valentin Sladzevskis |
2007 |
Eskilstuna Simklubb |
SWE |
|
|
K2,EFT |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2022-10-21 12:43:47 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Startlista |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Munktellbadet, Eskilstuna |
Arrangör: |
Svensk Simidrott och Eskilstuna SK |
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 21 okt 2022 till den 23 okt 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
25m Bröstsim Damer K1-4 |
|
|
|
|
|
|
Sponsor: |
|
Tranpenad AB |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
# |
ID |
|
Namn |
Född |
Klubb |
Nat |
Anm tid |
Status |
|
1 |
47 |
|
Agnes Anshelm |
2003 |
Örebro Simallians |
SWE |
35.70 |
|
K1 |
|
|
|
|
|
2 |
50 |
|
Vendela Brände Pettersson |
2014 |
Eskilstuna Simklubb |
SWE |
|
|
K1,EFT |
|
|
|
|
|
3 |
51 |
|
Ottilia Ax |
2009 |
Eskilstuna Simklubb |
SWE |
|
|
SB3,EFT |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2022-10-21 12:43:47 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Startlista |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Munktellbadet, Eskilstuna |
Arrangör: |
Svensk Simidrott och Eskilstuna SK |
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 21 okt 2022 till den 23 okt 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
50m Fjärilsim Herrar S1-14 + K4 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Sponsor: |
|
|
Sparbanken Rekarne |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
S9 |
29.35 |
|
|
Alex Racoveanu |
1984 |
S 71 |
|
2003-02-09 |
|
|
S14 |
29.86 |
|
|
Jesper Andersson |
1996 |
Karlstads SS |
Osby (SWE) |
2021-11-07 |
|
|
# |
ID |
|
Namn |
Född |
Klubb |
Nat |
Anm tid |
Status |
|
1 |
3 |
|
Jesper Andersson |
1996 |
Karlstads Simsällskap |
SWE |
29.07 |
L |
S14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
20 |
|
Tobias Klasson |
2000 |
Säffle Simsällskap |
SWE |
30.24 |
|
S14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
7 |
|
Andreas Nordh |
1991 |
Osby Simsällskap |
SWE |
31.64 |
|
S14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
32 |
|
Anton Daggert |
1993 |
Örebro Simallians |
SWE |
35.07 |
|
S14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
6 |
|
Elias Alm |
2003 |
Luleå Simsällskap |
SWE |
36.58 |
L |
S9 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
19 |
|
Robin Håkansson |
1989 |
Sundsvalls Simsällskap |
SWE |
37.85 |
L |
S9 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
8 |
|
Didrik Brönjemark |
2007 |
Osby Simsällskap |
SWE |
33.25 |
|
K4 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2022-10-21 12:43:48 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Startlista |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Munktellbadet, Eskilstuna |
Arrangör: |
Svensk Simidrott och Eskilstuna SK |
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 21 okt 2022 till den 23 okt 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
50m Fjärilsim Damer S1-14 + K4 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Sponsor: |
|
|
Eskilstuna Energi & Miljö |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
S7 |
41.11 |
|
|
Clara Högqvist |
2005 |
Spårvägens SF |
Bålsta (SWE) |
2019-11-24 |
|
|
S8 |
44.77 |
|
|
Åsa Wilhelmsson |
|
Umeå HIF |
|
1993-10-24 |
|
|
S14 |
32.37 |
|
|
Pernilla Lindberg |
1994 |
S02 |
Krakow (POL) |
2022-07-18 |
|
|
# |
ID |
|
Namn |
Född |
Klubb |
Nat |
Anm tid |
Status |
|
1 |
9 |
|
Pernilla Lindberg |
1994 |
Simklubben S02 |
SWE |
32.37 |
|
S14 |
|
|
|
|
|
2 |
22 |
|
Nicola St. Clair Maitland |
2003 |
Södertälje Simsällskap |
SWE |
43.50 |
L |
S7 |
|
|
|
|
|
3 |
27 |
|
Ida Andersson Wulf |
1998 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
SWE |
56.81 |
|
S7 |
|
|
|
|
|
4 |
45 |
|
Edit Sjöstrand |
1991 |
Varbergs Parasportförening |
SWE |
50.46 |
|
S14 |
|
|
|
|
|
5 |
31 |
|
Lisa Ekstrand |
2004 |
Örebro Simallians |
SWE |
55.41 |
|
S14 |
|
|
|
|
|
6 |
25 |
|
Emilia Ljunggren |
2005 |
SK Triton |
SWE |
1:01.40 |
L |
S14 |
|
|
|
|
|
7 |
26 |
|
Signe Bergqvist |
2009 |
Upsala Simsällskap |
SWE |
1:11.70 |
|
S8 |
|
|
|
|
|
8 |
2 |
|
Elenor Thomasson |
2006 |
Helsingborgs Simsällskap |
SWE |
54.73 |
L |
K4 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2022-10-21 12:43:49 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Startlista |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Munktellbadet, Eskilstuna |
Arrangör: |
Svensk Simidrott och Eskilstuna SK |
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 21 okt 2022 till den 23 okt 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
25m Ryggsim Herrar K1-4 |
|
|
|
|
|
|
Sponsor: |
|
Eskilstuna Logistik |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
# |
ID |
|
Namn |
Född |
Klubb |
Nat |
Anm tid |
Status |
|
1 |
13 |
|
Hannes Toma |
2011 |
Spårvägen Simförening |
SWE |
34.85 |
|
K1 |
|
|
|
|
|
2 |
48 |
|
Wilmer Fritzen |
2003 |
Örebro Simallians |
SWE |
58.67 |
|
K1 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2022-10-21 12:43:49 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Startlista |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Munktellbadet, Eskilstuna |
Arrangör: |
Svensk Simidrott och Eskilstuna SK |
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 21 okt 2022 till den 23 okt 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
25m Ryggsim Damer K1-4 |
|
|
|
|
|
|
Sponsor: |
|
Eskilstuna Kommunfastigheter |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
# |
ID |
|
Namn |
Född |
Klubb |
Nat |
Anm tid |
Status |
|
1 |
1 |
|
Fanny Fridh |
2004 |
Eslövs Simsällskap |
SWE |
24.86 |
|
K1 |
|
|
|
|
|
2 |
49 |
|
Tove Jansson |
2009 |
Södertälje Simsällskap |
SWE |
38.97 |
|
K1,EFT |
|
|
|
|
|
3 |
47 |
|
Agnes Anshelm |
2003 |
Örebro Simallians |
SWE |
40.45 |
|
K1 |
|
|
|
|
|
4 |
50 |
|
Vendela Brände Pettersson |
2014 |
Eskilstuna Simklubb |
SWE |
|
|
K1,EFT |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2022-10-21 12:43:49 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Startlista |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Munktellbadet, Eskilstuna |
Arrangör: |
Svensk Simidrott och Eskilstuna SK |
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 21 okt 2022 till den 23 okt 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
100m Ryggsim Herrar S1-13 + K4 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Sponsor: |
|
|
ICA Maxi Eskilstuna |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
S5 |
1:49.95 |
|
|
Patrik Kallin |
|
IF Rycket |
|
1998-02-07 |
|
|
S6 |
1:25.41 |
|
|
Anders Olsson |
1965 |
Deje SS |
|
2011-04-02 |
|
|
S7 |
1:29.48 |
|
|
Niklas Andersson |
1988 |
Göteborgs Sim |
Oulu (FIN) |
2018-12-07 |
|
|
S9 |
1:08.36 |
|
|
Jonas Larsson |
1987 |
SK Laxen |
|
2007-04-21 |
|
|
# |
ID |
|
Namn |
Född |
Klubb |
Nat |
Anm tid |
Status |
|
1 |
29 |
|
Edvin Söderlind |
2005 |
Värnamo Simsällskap |
SWE |
1:46.23 |
|
S6 |
|
|
|
|
|
2 |
19 |
|
Robin Håkansson |
1989 |
Sundsvalls Simsällskap |
SWE |
1:34.47 |
|
S9 |
|
|
|
|
|
3 |
21 |
|
Conrad Hildebrant |
1995 |
Södertälje Simsällskap |
SWE |
3:22.25 |
|
S2 |
|
|
|
|
|
4 |
12 |
|
Gustav Dahlberg |
2006 |
Spårvägen Simförening |
SWE |
2:16.56 |
|
S7 |
|
|
|
|
|
5 |
38 |
|
Manfred Åsman |
2005 |
Solens Idrottsförening |
SWE |
3:00.83 |
|
S5 |
|
|
|
|
|
6 |
6 |
|
Elias Alm |
2003 |
Luleå Simsällskap |
SWE |
|
|
S9 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2022-10-21 12:43:50 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Startlista |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Munktellbadet, Eskilstuna |
Arrangör: |
Svensk Simidrott och Eskilstuna SK |
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 21 okt 2022 till den 23 okt 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
100m Ryggsim Damer S1-13 + K4 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Sponsor: |
|
|
Volvo CE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
S3 |
4:58.43 |
|
|
Lova Johansson |
2004 |
Kungsbacka SS |
Sundsvall (SWE) |
2022-05-15 |
|
|
S7 |
1:27.50 |
|
|
Agnes Kramer |
1998 |
Falkenbergs SK |
Malmö (SWE) |
2019-02-10 |
|
|
S8 |
1:28.66 |
|
|
Agnes Kramer |
1998 |
Falkenbergs SK |
|
2017-09-23 |
|
|
S9 |
1:13.25 |
|
|
Lina Watz |
1996 |
Karlstads SS |
Vara (SWE) |
2019-12-08 |
|
|
S10 |
1:12.36 |
|
|
Lina Watz |
1996 |
Karlstads SS |
Skellefteå (SWE) |
2013-04-13 |
|
|
# |
ID |
|
Namn |
Född |
Klubb |
Nat |
Anm tid |
Status |
|
1 |
35 |
|
Agnes Kramer |
1998 |
Falkenbergs Simklubb |
SWE |
1:28.41 |
|
S7 |
|
|
|
|
|
2 |
17 |
|
Helena Fältman |
1980 |
Spårvägen Simförening |
SWE |
1:19.20 |
|
S9 |
|
|
|
|
|
3 |
22 |
|
Nicola St. Clair Maitland |
2003 |
Södertälje Simsällskap |
SWE |
1:29.44 |
|
S7 |
|
|
|
|
|
4 |
27 |
|
Ida Andersson Wulf |
1998 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
SWE |
1:40.08 |
|
S7 |
|
|
|
|
|
5 |
26 |
|
Signe Bergqvist |
2009 |
Upsala Simsällskap |
SWE |
1:40.63 |
|
S8 |
|
|
|
|
|
6 |
16 |
|
Agnes Munters |
1996 |
Spårvägen Simförening |
SWE |
2:08.36 |
L |
S10 |
|
|
|
|
|
7 |
5 |
|
Lova Johansson |
2004 |
Kungsbacka Simsällskap |
SWE |
4:58.43 |
|
S3 |
|
|
|
|
|
8 |
2 |
|
Elenor Thomasson |
2006 |
Helsingborgs Simsällskap |
SWE |
|
|
K4 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2022-10-21 12:43:50 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Startlista |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Munktellbadet, Eskilstuna |
Arrangör: |
Svensk Simidrott och Eskilstuna SK |
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 21 okt 2022 till den 23 okt 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
4x50m Frisim Mix S1-14 |
|
|
|
|
|
|
Sponsor: |
|
Circle K Tunavallen |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
# |
ID |
|
Namn |
Född |
Klubb |
Nat |
Anm tid |
Status |
|
1 |
18 |
|
Spårvägen Simförening |
1980 |
Spårvägen Simförening |
SWE |
2:58.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
34 |
|
Örebro Simallians |
1993 |
Örebro Simallians |
SWE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
46 |
|
Sverige |
1980 |
Sverige |
SWE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2022-10-21 12:43:51 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Startlista |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Munktellbadet, Eskilstuna |
Arrangör: |
Svensk Simidrott och Eskilstuna SK |
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 21 okt 2022 till den 23 okt 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
106 |
200m Frisim Herrar S14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Sponsor: |
|
|
Volvo CE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
S14 |
2:09.21 |
|
|
Tobias Klasson |
2000 |
Säffle SS |
Osby (SWE) |
2021-11-05 |
|
|
# |
ID |
|
Namn |
Född |
Klubb |
Nat |
Anm tid |
Status |
|
1 |
20 |
|
Tobias Klasson |
2000 |
Säffle Simsällskap |
SWE |
2:09.21 |
|
S14 |
|
|
|
|
|
2 |
28 |
|
Felix Persson |
2000 |
Simklubben Vänersborg |
SWE |
2:22.12 |
|
S14 |
|
|
|
|
|
3 |
7 |
|
Andreas Nordh |
1991 |
Osby Simsällskap |
SWE |
2:23.45 |
|
S14 |
|
|
|
|
|
4 |
32 |
|
Anton Daggert |
1993 |
Örebro Simallians |
SWE |
2:30.83 |
|
S14 |
|
|
|
|
|
5 |
39 |
|
Jacob Sjölander |
1986 |
Solens Idrottsförening |
SWE |
2:32.62 |
|
S14,EFT |
|
|
|
|
|
6 |
24 |
|
David Andersson |
1997 |
Södertälje Simsällskap |
SWE |
|
|
S14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2022-10-21 12:43:51 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Startlista |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Munktellbadet, Eskilstuna |
Arrangör: |
Svensk Simidrott och Eskilstuna SK |
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 21 okt 2022 till den 23 okt 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
109 |
50m Ryggsim Damer S14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Sponsor: |
|
|
Landstorps Fastighetsförvaltning |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
S14 |
34.30 |
|
|
Pernilla Lindberg |
1994 |
Göteborgs Sim |
Göteborg (SWE) |
2018-11-24 |
|
|
# |
ID |
|
Namn |
Född |
Klubb |
Nat |
Anm tid |
Status |
|
1 |
9 |
|
Pernilla Lindberg |
1994 |
Simklubben S02 |
SWE |
35.23 |
|
S14 |
|
|
|
|
|
2 |
23 |
|
Josefine Busk |
1997 |
Södertälje Simsällskap |
SWE |
47.93 |
|
S14 |
|
|
|
|
|
3 |
25 |
|
Emilia Ljunggren |
2005 |
SK Triton |
SWE |
50.50 |
L |
S14 |
|
|
|
|
|
4 |
37 |
|
Klara Hafvenström |
1995 |
Solens Idrottsförening |
SWE |
1:07.58 |
|
S14 |
|
|
|
|
|
5 |
45 |
|
Edit Sjöstrand |
1991 |
Varbergs Parasportförening |
SWE |
|
|
S14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2022-10-21 12:43:52 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Startlista |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Munktellbadet, Eskilstuna |
Arrangör: |
Svensk Simidrott och Eskilstuna SK |
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 21 okt 2022 till den 23 okt 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
110 |
50m Ryggsim Herrar S14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Sponsor: |
|
|
Frick & Meng Isolering |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
S14 |
29.65 |
|
|
Tobias Klasson |
2000 |
Säffle SS |
Osby (SWE) |
2021-11-05 |
|
|
# |
ID |
|
Namn |
Född |
Klubb |
Nat |
Anm tid |
Status |
|
1 |
20 |
|
Tobias Klasson |
2000 |
Säffle Simsällskap |
SWE |
29.65 |
|
S14 |
|
|
|
|
|
2 |
28 |
|
Felix Persson |
2000 |
Simklubben Vänersborg |
SWE |
35.65 |
|
S14 |
|
|
|
|
|
3 |
39 |
|
Jacob Sjölander |
1986 |
Solens Idrottsförening |
SWE |
36.70 |
|
S14 |
|
|
|
|
|
4 |
7 |
|
Andreas Nordh |
1991 |
Osby Simsällskap |
SWE |
37.37 |
|
S14 |
|
|
|
|
|
5 |
40 |
|
Gustav Ljungberg |
1991 |
Solens Idrottsförening |
SWE |
37.91 |
|
S14 |
|
|
|
|
|
6 |
3 |
|
Jesper Andersson |
1996 |
Karlstads Simsällskap |
SWE |
|
|
S14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2022-10-21 12:43:52 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Startlista |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Munktellbadet, Eskilstuna |
Arrangör: |
Svensk Simidrott och Eskilstuna SK |
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 21 okt 2022 till den 23 okt 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
112 |
100m Frisim Herrar S14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Sponsor: |
|
|
Sparbanken Rekarne |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
S14 |
58.91 |
|
|
Tobias Klasson |
2000 |
Säffle SS |
Västerås (SWE) |
2021-01-02 |
|
|
# |
ID |
|
Namn |
Född |
Klubb |
Nat |
Anm tid |
Status |
|
1 |
20 |
|
Tobias Klasson |
2000 |
Säffle Simsällskap |
SWE |
58.91 |
|
S14 |
|
|
|
|
|
2 |
3 |
|
Jesper Andersson |
1996 |
Karlstads Simsällskap |
SWE |
1:00.93 |
|
S14 |
|
|
|
|
|
3 |
28 |
|
Felix Persson |
2000 |
Simklubben Vänersborg |
SWE |
1:05.35 |
|
S14 |
|
|
|
|
|
4 |
40 |
|
Gustav Ljungberg |
1991 |
Solens Idrottsförening |
SWE |
1:08.91 |
|
S14 |
|
|
|
|
|
5 |
39 |
|
Jacob Sjölander |
1986 |
Solens Idrottsförening |
SWE |
1:19.15 |
|
S14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2022-10-21 12:43:53 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Startlista |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Munktellbadet, Eskilstuna |
Arrangör: |
Svensk Simidrott och Eskilstuna SK |
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 21 okt 2022 till den 23 okt 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
113 |
100m Frisim Damer S14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Sponsor: |
|
|
Eskilstuna Energi & Miljö |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
S14 |
1:01.70 |
|
|
Pernilla Lindberg |
1994 |
Göteborgs Sim |
Malmö (SWE) |
2018-02-11 |
|
|
# |
ID |
|
Namn |
Född |
Klubb |
Nat |
Anm tid |
Status |
|
1 |
9 |
|
Pernilla Lindberg |
1994 |
Simklubben S02 |
SWE |
1:01.48 |
|
S14 |
|
|
|
|
|
2 |
45 |
|
Edit Sjöstrand |
1991 |
Varbergs Parasportförening |
SWE |
1:24.87 |
|
S14 |
|
|
|
|
|
3 |
44 |
|
Rose-Marie Robertsson |
1986 |
Varbergs Parasportförening |
SWE |
1:25.20 |
|
S14 |
|
|
|
|
|
4 |
23 |
|
Josefine Busk |
1997 |
Södertälje Simsällskap |
SWE |
1:31.03 |
|
S14 |
|
|
|
|
|
5 |
25 |
|
Emilia Ljunggren |
2005 |
SK Triton |
SWE |
1:31.85 |
|
S14 |
|
|
|
|
|
6 |
31 |
|
Lisa Ekstrand |
2004 |
Örebro Simallians |
SWE |
1:32.70 |
|
S14 |
|
|
|
|
|
7 |
4 |
|
Sanna Marjeta |
2001 |
Katrineholms Simsällskap |
SWE |
1:33.08 |
|
S14 |
|
|
|
|
|
8 |
43 |
|
Stina Gustafsson |
1989 |
Varbergs Parasportförening |
SWE |
2:21.80 |
|
S14 |
|
|
|
|
|
9 |
37 |
|
Klara Hafvenström |
1995 |
Solens Idrottsförening |
SWE |
2:36.10 |
|
S14 |
|
|
|
|
|
10 |
42 |
|
Ida Brandt |
1984 |
Varbergs Parasportförening |
SWE |
2:42.32 |
|
S14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2022-10-21 12:43:53 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Startlista |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Munktellbadet, Eskilstuna |
Arrangör: |
Svensk Simidrott och Eskilstuna SK |
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 21 okt 2022 till den 23 okt 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
114 |
50m Bröstsim Herrar S14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Sponsor: |
|
|
Eskilstuna Logistik |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
S14 |
35.33 |
|
|
Patrik Hagström |
1984 |
HIF Linblomman |
|
1995-10-21 |
|
|
# |
ID |
|
Namn |
Född |
Klubb |
Nat |
Anm tid |
Status |
|
1 |
39 |
|
Jacob Sjölander |
1986 |
Solens Idrottsförening |
SWE |
37.07 |
|
SB14 |
|
|
|
|
|
2 |
40 |
|
Gustav Ljungberg |
1991 |
Solens Idrottsförening |
SWE |
38.08 |
|
SB14 |
|
|
|
|
|
3 |
7 |
|
Andreas Nordh |
1991 |
Osby Simsällskap |
SWE |
38.15 |
|
SB14 |
|
|
|
|
|
4 |
28 |
|
Felix Persson |
2000 |
Simklubben Vänersborg |
SWE |
40.80 |
|
SB14 |
|
|
|
|
|
5 |
24 |
|
David Andersson |
1997 |
Södertälje Simsällskap |
SWE |
|
|
SB14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2022-10-21 12:43:54 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Startlista |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Munktellbadet, Eskilstuna |
Arrangör: |
Svensk Simidrott och Eskilstuna SK |
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 21 okt 2022 till den 23 okt 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
115 |
50m Bröstsim Damer S14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Sponsor: |
|
|
Eskilstuna Kommunfastigheter |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
S14 |
36.99 |
|
|
Pernilla Lindberg |
1994 |
S02 |
Krakow (POL) |
2022-07-19 |
|
|
# |
ID |
|
Namn |
Född |
Klubb |
Nat |
Anm tid |
Status |
|
1 |
9 |
|
Pernilla Lindberg |
1994 |
Simklubben S02 |
SWE |
36.99 |
|
SB14 |
|
|
|
|
|
2 |
4 |
|
Sanna Marjeta |
2001 |
Katrineholms Simsällskap |
SWE |
51.99 |
|
SB14 |
|
|
|
|
|
3 |
45 |
|
Edit Sjöstrand |
1991 |
Varbergs Parasportförening |
SWE |
54.32 |
|
SB14 |
|
|
|
|
|
4 |
25 |
|
Emilia Ljunggren |
2005 |
SK Triton |
SWE |
59.70 |
|
SB14 |
|
|
|
|
|
5 |
44 |
|
Rose-Marie Robertsson |
1986 |
Varbergs Parasportförening |
SWE |
1:07.30 |
|
SB14 |
|
|
|
|
|
6 |
15 |
|
Josefine Skoog |
1995 |
Spårvägen Simförening |
SWE |
1:11.71 |
|
SB14 |
|
|
|
|
|
7 |
42 |
|
Ida Brandt |
1984 |
Varbergs Parasportförening |
SWE |
1:13.37 |
|
SB14 |
|
|
|
|
|
8 |
43 |
|
Stina Gustafsson |
1989 |
Varbergs Parasportförening |
SWE |
1:13.48 |
|
SB14 |
|
|
|
|
|
9 |
37 |
|
Klara Hafvenström |
1995 |
Solens Idrottsförening |
SWE |
1:14.51 |
|
SB14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2022-10-21 12:43:56 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Startlista |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Munktellbadet, Eskilstuna |
Arrangör: |
Svensk Simidrott och Eskilstuna SK |
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 21 okt 2022 till den 23 okt 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2022-10-21 12:43:59 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Startlista |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Munktellbadet, Eskilstuna |
Arrangör: |
Svensk Simidrott och Eskilstuna SK |
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 21 okt 2022 till den 23 okt 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2022-10-21 12:43:59 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Startlista |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Munktellbadet, Eskilstuna |
Arrangör: |
Svensk Simidrott och Eskilstuna SK |
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 21 okt 2022 till den 23 okt 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
122 |
100m Medley Damer S14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Sponsor: |
|
|
Sparbanken Rekarne |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
S14 |
1:10.28 |
|
|
Pernilla Lindberg |
1994 |
Göteborgs Sim |
Göteborg (SWE) |
2018-11-23 |
|
|
# |
ID |
|
Namn |
Född |
Klubb |
Nat |
Anm tid |
Status |
|
1 |
9 |
|
Pernilla Lindberg |
1994 |
Simklubben S02 |
SWE |
1:11.10 |
|
SM14 |
|
|
|
|
|
2 |
23 |
|
Josefine Busk |
1997 |
Södertälje Simsällskap |
SWE |
1:44.78 |
|
SM14 |
|
|
|
|
|
3 |
25 |
|
Emilia Ljunggren |
2005 |
SK Triton |
SWE |
1:51.16 |
|
SM14 |
|
|
|
|
|
4 |
31 |
|
Lisa Ekstrand |
2004 |
Örebro Simallians |
SWE |
1:52.91 |
|
SM14 |
|
|
|
|
|
5 |
44 |
|
Rose-Marie Robertsson |
1986 |
Varbergs Parasportförening |
SWE |
1:55.11 |
|
SM14 |
|
|
|
|
|
6 |
15 |
|
Josefine Skoog |
1995 |
Spårvägen Simförening |
SWE |
|
|
SM14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2022-10-21 12:43:57 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Startlista |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Munktellbadet, Eskilstuna |
Arrangör: |
Svensk Simidrott och Eskilstuna SK |
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 21 okt 2022 till den 23 okt 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
123 |
100m Medley Herrar S14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Sponsor: |
|
|
Eskilstuna Energi & Miljö |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
S14 |
1:08.84 |
|
|
Tobias Klasson |
2000 |
Säffle SS |
Örebro (SWE) |
2020-09-19 |
|
|
# |
ID |
|
Namn |
Född |
Klubb |
Nat |
Anm tid |
Status |
|
1 |
20 |
|
Tobias Klasson |
2000 |
Säffle Simsällskap |
SWE |
1:08.84 |
|
SM14 |
|
|
|
|
|
2 |
7 |
|
Andreas Nordh |
1991 |
Osby Simsällskap |
SWE |
1:14.39 |
|
SM14 |
|
|
|
|
|
3 |
3 |
|
Jesper Andersson |
1996 |
Karlstads Simsällskap |
SWE |
1:14.71 |
|
SM14 |
|
|
|
|
|
4 |
39 |
|
Jacob Sjölander |
1986 |
Solens Idrottsförening |
SWE |
1:27.52 |
|
SM14 |
|
|
|
|
|
5 |
24 |
|
David Andersson |
1997 |
Södertälje Simsällskap |
SWE |
|
|
SM14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2022-10-21 12:43:57 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Startlista |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Munktellbadet, Eskilstuna |
Arrangör: |
Svensk Simidrott och Eskilstuna SK |
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 21 okt 2022 till den 23 okt 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
126 |
100m Bröstsim Damer S14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Sponsor: |
|
|
ICA Maxi Eskilstuna |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
S14 |
1:19.57 |
|
|
Pernilla Lindberg |
1994 |
S02 |
Krakow (POL) |
2022-07-18 |
|
|
# |
ID |
|
Namn |
Född |
Klubb |
Nat |
Anm tid |
Status |
|
1 |
9 |
|
Pernilla Lindberg |
1994 |
Simklubben S02 |
SWE |
1:19.57 |
|
SB14 |
|
|
|
|
|
2 |
4 |
|
Sanna Marjeta |
2001 |
Katrineholms Simsällskap |
SWE |
1:59.29 |
|
SB14 |
|
|
|
|
|
3 |
45 |
|
Edit Sjöstrand |
1991 |
Varbergs Parasportförening |
SWE |
1:59.59 |
|
SB14 |
|
|
|
|
|
4 |
25 |
|
Emilia Ljunggren |
2005 |
SK Triton |
SWE |
2:07.37 |
|
SB14 |
|
|
|
|
|
5 |
37 |
|
Klara Hafvenström |
1995 |
Solens Idrottsförening |
SWE |
2:41.18 |
|
SB14 |
|
|
|
|
|
6 |
42 |
|
Ida Brandt |
1984 |
Varbergs Parasportförening |
SWE |
2:42.52 |
|
SB14 |
|
|
|
|
|
7 |
43 |
|
Stina Gustafsson |
1989 |
Varbergs Parasportförening |
SWE |
2:48.66 |
|
SB14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2022-10-21 12:43:58 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Startlista |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Munktellbadet, Eskilstuna |
Arrangör: |
Svensk Simidrott och Eskilstuna SK |
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 21 okt 2022 till den 23 okt 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
127 |
100m Bröstsim Herrar S14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Sponsor: |
|
|
Volvo CE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
S14 |
1:16.84 |
|
|
Patrik Hagström |
1972 |
HIF Linblomman |
|
1995-10-01 |
|
|
# |
ID |
|
Namn |
Född |
Klubb |
Nat |
Anm tid |
Status |
|
1 |
7 |
|
Andreas Nordh |
1991 |
Osby Simsällskap |
SWE |
1:24.20 |
|
SB14 |
|
|
|
|
|
2 |
39 |
|
Jacob Sjölander |
1986 |
Solens Idrottsförening |
SWE |
1:27.24 |
|
SB14 |
|
|
|
|
|
3 |
40 |
|
Gustav Ljungberg |
1991 |
Solens Idrottsförening |
SWE |
1:27.59 |
|
SB14 |
|
|
|
|
|
4 |
28 |
|
Felix Persson |
2000 |
Simklubben Vänersborg |
SWE |
1:28.55 |
|
SB14 |
|
|
|
|
|
5 |
32 |
|
Anton Daggert |
1993 |
Örebro Simallians |
SWE |
1:29.91 |
|
SB14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2022-10-21 12:43:58 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Startlista |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Munktellbadet, Eskilstuna |
Arrangör: |
Svensk Simidrott och Eskilstuna SK |
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 21 okt 2022 till den 23 okt 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
134 |
100m Ryggsim Herrar S14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Sponsor: |
|
|
ICA Maxi Eskilstuna |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
S14 |
1:04.57 |
|
|
Tobias Klasson |
2000 |
Säffle SS |
Sundsvall (SWE) |
2022-05-15 |
|
|
# |
ID |
|
Namn |
Född |
Klubb |
Nat |
Anm tid |
Status |
|
1 |
20 |
|
Tobias Klasson |
2000 |
Säffle Simsällskap |
SWE |
1:04.57 |
|
S14 |
|
|
|
|
|
2 |
28 |
|
Felix Persson |
2000 |
Simklubben Vänersborg |
SWE |
1:17.17 |
|
S14 |
|
|
|
|
|
3 |
40 |
|
Gustav Ljungberg |
1991 |
Solens Idrottsförening |
SWE |
1:21.09 |
|
S14 |
|
|
|
|
|
4 |
39 |
|
Jacob Sjölander |
1986 |
Solens Idrottsförening |
SWE |
1:22.33 |
|
S14 |
|
|
|
|
|
5 |
24 |
|
David Andersson |
1997 |
Södertälje Simsällskap |
SWE |
|
|
S14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2022-10-21 12:43:58 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Startlista |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Munktellbadet, Eskilstuna |
Arrangör: |
Svensk Simidrott och Eskilstuna SK |
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 21 okt 2022 till den 23 okt 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
135 |
100m Ryggsim Damer S14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Sponsor: |
|
|
Volvo CE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
S14 |
1:11.94 |
|
|
Pernilla Lindberg |
1994 |
S02 |
Krakow (POL) |
2022-07-20 |
|
|
# |
ID |
|
Namn |
Född |
Klubb |
Nat |
Anm tid |
Status |
|
1 |
9 |
|
Pernilla Lindberg |
1994 |
Simklubben S02 |
SWE |
1:11.94 |
|
S14 |
|
|
|
|
|
2 |
23 |
|
Josefine Busk |
1997 |
Södertälje Simsällskap |
SWE |
1:46.40 |
|
S14 |
|
|
|
|
|
3 |
25 |
|
Emilia Ljunggren |
2005 |
SK Triton |
SWE |
1:46.77 |
|
S14 |
|
|
|
|
|
4 |
31 |
|
Lisa Ekstrand |
2004 |
Örebro Simallians |
SWE |
2:10.71 |
|
S14 |
|
|
|
|
|
5 |
37 |
|
Klara Hafvenström |
1995 |
Solens Idrottsförening |
SWE |
2:21.66 |
|
S14 |
|
|
|
|
|
6 |
43 |
|
Stina Gustafsson |
1989 |
Varbergs Parasportförening |
SWE |
3:03.87 |
|
S14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2022-10-21 12:43:59 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet |
|
|
|
|