Startliste for Västerås Meet 2019
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Startlista |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Lögarängsbadet |
Västerås Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 30 mar 2019 till den 31 mar 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
100m Bröstsim Damer |
|
|
|
|
|
Sponsor: |
|
Pågens |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
# |
ID |
|
Namn |
Klubb |
Född |
Licens |
Pool |
Anm tid |
Status |
|
1 |
477 |
|
Filippa Sterling |
Västerås Simsällskap |
2002 |
AE7402 |
50m |
1:11.41 |
|
|
|
|
|
2 |
253 |
|
Emma Sundstrand |
Södertälje Simsällskap |
2001 |
AJ3201 |
50m |
1:12.10 |
|
|
|
|
|
3 |
86 |
|
Tone Sandsjö |
Järfälla Simsällskap |
2003 |
AF5403 |
50m |
1:12.17 |
|
|
|
|
|
4 |
139 |
|
Linnéa Englund |
Karlstads Simsällskap |
2003 |
AI5403 |
50m |
1:12.25 |
|
|
|
|
|
5 |
473 |
|
Malin Eklund |
Västerås Simsällskap |
2001 |
AL9201 |
50m |
1:13.56 |
|
|
|
|
|
6 |
582 |
|
Lea Granert |
Stockholmspolisens IF SF |
2001 |
BQ1401 |
50m |
1:14.34 |
|
|
|
|
|
7 |
313 |
|
Ingrid Franks |
Täby Sim |
2003 |
AT5603 |
50m |
1:15.55 |
|
|
|
|
|
8 |
601 |
|
Michelle Wissinger |
Väsby Simsällskap |
2004 |
BN3604 |
50m |
1:15.59 |
|
|
|
|
|
9 |
64 |
|
Helmi Swanson |
Gävle Simsällskap |
2004 |
AB6604 |
50m |
1:16.61 |
|
|
|
|
|
10 |
193 |
|
Lisa Nystrand |
Sala Simsällskap |
2006 |
AA1206 |
50m |
1:16.64 |
|
|
|
|
|
11 |
204 |
|
Saga Boråker |
Sandvikens Sim o Hoppklubb |
2004 |
AN1604 |
50m |
1:16.70 |
|
|
|
|
|
12 |
310 |
|
Smilla Hedlund |
Täby Sim |
2001 |
BH5801 |
50m |
1:16.88 |
|
|
|
|
|
13 |
434 |
|
Tuva Björkén |
Väsby Simsällskap |
2003 |
AC0603 |
50m |
1:17.09 |
|
|
|
|
|
14 |
82 |
|
Louise Larsson |
Järfälla Simsällskap |
2002 |
AH2802 |
50m |
1:17.62 |
|
|
|
|
|
15 |
46 |
|
Moa Holmström |
Falu Simsällskap |
2001 |
AD0201 |
50m |
1:18.05 |
|
|
|
|
|
16 |
125 |
|
Isabelle Johansson |
Karlskoga Simförening |
2005 |
AM0405 |
50m |
1:18.56 |
|
|
|
|
|
17 |
502 |
|
Estelle Gyoni |
Västerås Simsällskap |
2004 |
AS0204 |
50m |
1:18.63 |
|
|
|
|
|
18 |
228 |
|
Tove Wikström |
Sundsvalls Simsällskap |
2001 |
AC0201 |
50m |
1:19.03 |
|
|
|
|
|
19 |
27 |
|
Lovisa Laine |
Eskilstuna Simklubb |
2005 |
AB9405 |
50m |
1:19.55 |
|
|
|
|
|
20 |
372 |
|
Matilda Lantz |
Upsala Simsällskap |
2002 |
AP6802 |
50m |
1:19.89 |
|
|
|
|
|
21 |
261 |
|
Vilma Lindberg |
Södertälje Simsällskap |
2004 |
AL9204 |
50m |
1:19.95 |
|
|
|
|
|
22 |
361 |
|
Mathilda Sandberg |
Täby Sim |
2005 |
BR2805 |
50m |
1:20.14 |
|
|
|
|
|
23 |
479 |
|
Edith Jernstedt |
Västerås Simsällskap |
2002 |
AG1202 |
50m |
1:20.15 |
|
|
|
|
|
24 |
146 |
|
Linnea Lindberg |
Karlstads Simsällskap |
2005 |
AJ2205 |
50m |
1:20.21 |
|
|
|
|
|
25 |
317 |
|
Engla Ellbrant |
Täby Sim |
2004 |
AK2204 |
50m |
1:20.55 |
|
|
|
|
|
26 |
497 |
|
Matilda Olausson |
Västerås Simsällskap |
2004 |
AI0604 |
50m |
1:21.17 |
|
|
|
|
|
27 |
542 |
|
Rebecca Höglind |
Solna Sundbyberg SS 04 |
1998 |
AL7898 |
50m |
1:21.41 |
|
|
|
|
|
28 |
168 |
|
Klara Lindqvist |
Luleå Simsällskap |
2005 |
AD1605 |
50m |
1:21.84 |
|
|
|
|
|
29 |
329 |
|
Tindra Håbro Karjanmaa |
Täby Sim |
2004 |
BA2204 |
50m |
1:21.94 |
|
|
|
|
|
30 |
296 |
|
Rebecka Axelmalm |
Södertörns Simsällskap |
2003 |
BG7603 |
50m |
1:22.40 |
|
|
|
|
|
31 |
170 |
|
Randi Arnesen |
Luleå Simsällskap |
2005 |
AW8405 |
50m |
1:22.91 |
|
|
|
|
|
32 |
543 |
|
Filippa Berndtson |
Solna Sundbyberg SS 04 |
1997 |
BD4297 |
50m |
1:23.28 |
|
|
|
|
|
33 |
482 |
|
Elvira Mörtstrand |
Västerås Simsällskap |
2003 |
AH9603 |
50m |
1:23.32 |
|
|
|
|
|
34 |
495 |
|
Felicia Rogell |
Västerås Simsällskap |
2003 |
AQ6603 |
50m |
1:23.44 |
|
|
|
|
|
35 |
450 |
|
Alice Lindgren |
Väsby Simsällskap |
2005 |
AK3405 |
50m |
1:24.07 |
|
|
|
|
|
36 |
351 |
|
Clara Westerdahl |
Täby Sim |
2005 |
BG4605 |
50m |
1:24.17 |
|
|
|
|
|
37 |
219 |
|
Lina Ahlström |
Stockholms Kappsimningsklubb |
2005 |
AS6805 |
50m |
1:24.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
272 |
|
Jennifer Mardo |
Södertälje Simsällskap |
2005 |
AW1405 |
50m |
1:24.65 |
|
|
|
|
|
39 |
362 |
|
Amanda Sandberg |
Täby Sim |
2003 |
CC3403 |
50m |
1:24.85 |
|
|
|
|
|
40 |
370 |
|
Matilda Bohman |
Upsala Simsällskap |
2002 |
AP0802 |
50m |
1:24.86 |
|
|
|
|
|
41 |
356 |
|
Olivia Svensson |
Täby Sim |
2003 |
CA4203 |
50m |
1:25.00 |
|
|
|
|
|
42 |
113 |
|
Jessika Watanabe |
Järfälla Simsällskap |
2006 |
AW3606 |
50m |
1:25.34 |
|
|
|
|
|
43 |
387 |
|
Sofia Wennerberg |
Upsala Simsällskap |
2005 |
AH6405 |
50m |
1:25.58 |
|
|
|
|
|
44 |
180 |
|
Ebba Lindblom |
Njurunda Simsällskap |
2004 |
AR8404 |
50m |
1:25.67 |
|
|
|
|
|
45 |
325 |
|
Amanda Borgfors |
Täby Sim |
2004 |
AS1804 |
50m |
1:25.85 |
|
|
|
|
|
46 |
572 |
|
Vinona Bothe |
Stockholmspolisens IF SF |
1999 |
BN6899 |
50m |
1:25.85 |
|
|
|
|
|
47 |
539 |
|
Alma Mühr |
Örebro Simallians |
2005 |
BI0405 |
50m |
1:25.86 |
|
|
|
|
|
48 |
71 |
|
Maja Nilsson |
Gävle Simsällskap |
2003 |
BF4203 |
50m |
1:25.88 |
|
|
|
|
|
49 |
40 |
|
Sammi Thai |
Eskilstuna Simklubb |
2005 |
AK6405 |
50m |
1:26.75 |
|
|
|
|
|
50 |
377 |
|
Linnea Bergqvist |
Upsala Simsällskap |
2003 |
AT0203 |
50m |
1:26.77 |
|
|
|
|
|
51 |
150 |
|
Agnes Wilde |
Karlstads Simsällskap |
2005 |
BB4805 |
50m |
1:27.16 |
|
|
|
|
|
52 |
346 |
|
Ella Thermaenius |
Täby Sim |
2005 |
BB7405 |
50m |
1:27.47 |
|
|
|
|
|
53 |
101 |
|
Felicia Göthberg |
Järfälla Simsällskap |
2004 |
AW4204 |
50m |
1:27.61 |
|
|
|
|
|
54 |
41 |
|
Maja Björkbacka |
Eskilstuna Simklubb |
2005 |
AU9205 |
50m |
1:27.71 |
|
|
|
|
|
55 |
8 |
|
Emily Sandberg |
Bålsta Simklubb |
2004 |
AH2204 |
50m |
1:28.15 |
|
|
|
|
|
56 |
587 |
|
Emma Thur |
Stockholmspolisens IF SF |
2004 |
AR1804 |
50m |
1:28.26 |
|
|
|
|
|
57 |
557 |
|
Sofia Voigt |
Solna Sundbyberg SS 04 |
2003 |
BF0803 |
50m |
1:28.32 |
|
|
|
|
|
58 |
109 |
|
Nellie Ekman |
Järfälla Simsällskap |
2006 |
AH9206 |
50m |
1:28.46 |
|
|
|
|
|
59 |
381 |
|
Vera Hermansson |
Upsala Simsällskap |
2003 |
AY1603 |
50m |
1:28.46 |
|
|
|
|
|
60 |
32 |
|
Ellen Roos |
Eskilstuna Simklubb |
2005 |
AF1605 |
50m |
1:28.54 |
|
|
|
|
|
61 |
530 |
|
Josefina Näsén |
Örebro Simallians |
2005 |
AF7805 |
50m |
1:28.61 |
|
|
|
|
|
62 |
260 |
|
Emilia Tshibanda |
Södertälje Simsällskap |
2004 |
AL2404 |
50m |
1:28.63 |
|
|
|
|
|
63 |
243 |
|
Linnéa Bruce-Holm |
Säffle Simsällskap |
2005 |
AH4205 |
50m |
1:28.76 |
|
|
|
|
|
64 |
215 |
|
Emelie Sveding |
Stockholms Kappsimningsklubb |
2005 |
AG8605 |
50m |
1:29.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
65 |
578 |
|
Nicole Papachristou |
Stockholmspolisens IF SF |
|
|
50m |
1:29.21 |
|
|
|
2003 |
AW4203 |
|
66 |
103 |
|
Boel Jägerskog |
Järfälla Simsällskap |
|
|
50m |
1:29.39 |
|
|
|
2005 |
AJ7205 |
|
67 |
555 |
|
Rebecka Ishaq |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
50m |
1:29.62 |
|
|
|
2003 |
AY8403 |
|
68 |
588 |
|
Liv Asp Olsson |
Stockholmspolisens IF SF |
|
|
50m |
1:29.77 |
|
|
|
2005 |
AH3205 |
|
69 |
333 |
|
Clara Ersson |
Täby Sim |
|
|
50m |
1:29.77 |
|
|
|
2004 |
BA3204 |
|
|
|
|
70 |
343 |
|
Alice Davies |
Täby Sim |
|
|
50m |
1:29.81 |
|
|
|
2004 |
BH5404 |
|
|
|
|
71 |
561 |
|
Emma Montelius |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
50m |
1:29.82 |
|
|
|
2005 |
AY4805 |
|
|
|
|
72 |
142 |
|
Miranda Wahlstedt |
Karlstads Simsällskap |
|
|
50m |
1:30.41 |
|
|
|
2006 |
AA1606 |
|
|
|
|
73 |
367 |
|
Tova Franzén |
Upsala Simsällskap |
|
|
50m |
1:30.57 |
|
|
|
2001 |
AK9601 |
|
|
|
|
74 |
444 |
|
Mimmi Krekula |
Väsby Simsällskap |
|
|
50m |
1:31.05 |
|
|
|
2003 |
AZ3403 |
|
|
|
|
75 |
586 |
|
Iza Ramså Ness |
Stockholmspolisens IF SF |
|
|
50m |
1:31.07 |
|
|
|
2003 |
BG5203 |
|
|
|
|
76 |
9 |
|
Alma Norgren |
Bålsta Simklubb |
|
|
50m |
1:31.41 |
|
|
|
2004 |
AR6404 |
|
|
|
|
77 |
390 |
|
Klara Pettersson |
Upsala Simsällskap |
|
|
50m |
1:31.63 |
|
|
|
2004 |
AU6204 |
|
|
|
|
78 |
579 |
|
Emelie Söderström |
Stockholmspolisens IF SF |
|
|
50m |
1:32.14 |
|
|
|
2003 |
AW5203 |
|
|
|
|
79 |
570 |
|
Sofia Walsh |
Stockholmspolisens IF SF |
|
|
50m |
1:32.30 |
|
|
|
2002 |
AF3402 |
|
|
|
|
80 |
554 |
|
Andrea Mitrovic |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
50m |
1:32.33 |
|
|
|
2002 |
BC7802 |
|
|
|
|
81 |
213 |
|
Maya Levin |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
50m |
1:32.54 |
|
|
|
2004 |
AN3204 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
82 |
195 |
|
Amanda Lindgren |
Sala Simsällskap |
2000 |
BL6200 |
50m |
1:32.94 |
|
|
|
|
|
83 |
7 |
|
Alice Johansson |
Bålsta Simklubb |
2003 |
AJ0603 |
50m |
1:33.04 |
|
|
|
|
|
84 |
123 |
|
Nathalie Johansson |
Karlskoga Simförening |
2006 |
AB2606 |
50m |
1:33.11 |
|
|
|
|
|
85 |
409 |
|
Olivia Punga |
Upsala Simsällskap |
2005 |
BA9405 |
50m |
1:33.30 |
|
|
|
|
|
86 |
496 |
|
Matilda Lindgren |
Västerås Simsällskap |
2004 |
AG5804 |
50m |
1:33.57 |
|
|
|
|
|
87 |
534 |
|
Erika Svennberg |
Örebro Simallians |
2005 |
AQ0205 |
50m |
1:33.58 |
|
|
|
|
|
88 |
403 |
|
Alice Törnkvist |
Upsala Simsällskap |
2004 |
BE2804 |
50m |
1:33.71 |
|
|
|
|
|
89 |
37 |
|
Sigrid Bengtsson |
Eskilstuna Simklubb |
2005 |
AI3205 |
50m |
1:34.04 |
|
|
|
|
|
90 |
504 |
|
Ida Ångström |
Västerås Simsällskap |
2005 |
AP5805 |
50m |
1:34.26 |
|
|
|
|
|
91 |
220 |
|
Klara Svenheim |
Stockholms Kappsimningsklubb |
2005 |
AT9205 |
50m |
1:35.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
92 |
499 |
|
Mira Myllylä |
Västerås Simsällskap |
2002 |
BL0202 |
50m |
1:35.21 |
|
|
|
|
|
93 |
458 |
|
Linn Melander |
Väsby Simsällskap |
2005 |
AR0205 |
50m |
1:35.58 |
|
|
|
|
|
94 |
490 |
|
Malvina Walldén |
Västerås Simsällskap |
2005 |
AB1205 |
50m |
1:35.62 |
|
|
|
|
|
95 |
593 |
|
Sofia Lindqvist |
Stockholmspolisens IF SF |
2004 |
BK3404 |
50m |
1:35.70 |
|
|
|
|
|
96 |
590 |
|
Linn Solehav |
Stockholmspolisens IF SF |
2005 |
AM7605 |
50m |
1:35.76 |
|
|
|
|
|
97 |
145 |
|
Minea Dautbegovic |
Karlstads Simsällskap |
2004 |
AV9804 |
50m |
1:36.06 |
|
|
|
|
|
98 |
70 |
|
Lisa Löf |
Gävle Simsällskap |
2004 |
AP3404 |
50m |
1:36.13 |
|
|
|
|
|
99 |
371 |
|
Kajsa Franzén |
Upsala Simsällskap |
2004 |
AC7204 |
50m |
1:38.59 |
|
|
|
|
|
100 |
538 |
|
Linnea Andersson |
Örebro Simallians |
2004 |
BN0804 |
50m |
1:39.11 |
|
|
|
|
|
101 |
594 |
|
Matilda Lindqvist |
Stockholmspolisens IF SF |
2004 |
BK9204 |
50m |
1:39.49 |
|
|
|
|
|
102 |
401 |
|
Edith Lindhagen |
Upsala Simsällskap |
2004 |
BF3204 |
50m |
1:39.98 |
|
|
|
|
|
103 |
512 |
|
Terese Lundberg |
Västerås Simsällskap |
2004 |
BN6604 |
50m |
1:49.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-03-31 08:03:14 |
Resultathantering: WinGrodan 2.3 |
Licensierad till: Västerås Tidtagning |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Startlista |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Lögarängsbadet |
Västerås Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 30 mar 2019 till den 31 mar 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
100m Fjärilsim Herrar |
|
|
|
|
|
Sponsor: |
|
Grant Thornton |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
# |
ID |
|
Namn |
Klubb |
Född |
Licens |
Pool |
Anm tid |
Status |
|
1 |
77 |
|
Robin Hanson |
Järfälla Simsällskap |
2001 |
AA2701 |
50m |
54.63 |
|
|
|
|
|
2 |
134 |
|
Erik Gissén |
Karlstads Simsällskap |
1992 |
AL0992 |
50m |
55.52 |
|
|
|
|
|
3 |
471 |
|
Lukas Steiner |
Västerås Simsällskap |
1998 |
AG8998 |
50m |
56.31 |
|
|
|
|
|
4 |
565 |
|
Jacob Danielsson |
Stockholmspolisens IF SF |
1998 |
AB9798 |
50m |
56.71 |
|
|
|
|
|
5 |
174 |
|
Oskar Iwarsson |
Simklubben Neptun |
2000 |
AI0300 |
50m |
56.74 |
|
|
|
|
|
6 |
249 |
|
Erik Brandt |
Södertälje Simsällskap |
1999 |
AD5999 |
50m |
56.75 |
|
|
|
|
|
7 |
12 |
|
William Brand |
Eskilstuna Simklubb |
1998 |
AN2198 |
50m |
56.87 |
|
|
|
|
|
8 |
302 |
|
Niklas Nyblom |
Täby Sim |
1999 |
AK2999 |
50m |
58.09 |
|
|
|
|
|
9 |
430 |
|
Gustav Frödeberg |
Väsby Simsällskap |
1997 |
AA5197 |
50m |
58.64 |
|
|
|
|
|
10 |
428 |
|
Robert Palosaari |
Väsby Simsällskap |
1992 |
AC1392 |
50m |
59.05 |
|
|
|
|
|
11 |
518 |
|
Jonathan Kling |
Örebro Simallians |
1993 |
AF1193 |
50m |
59.25 |
|
|
|
|
|
12 |
280 |
|
Björn Seeliger |
Södertälje Simsällskap |
2000 |
BA7300 |
50m |
59.51 |
|
|
|
|
|
13 |
227 |
|
Johan Strandberg |
Sundsvalls Simsällskap |
1997 |
AL3197 |
50m |
59.68 |
|
|
|
|
|
14 |
445 |
|
Christopher Lindholm |
Väsby Simsällskap |
2002 |
AQ1702 |
50m |
1:00.15 |
|
|
|
|
|
15 |
190 |
|
Edwin Nystrand |
Sala Simsällskap |
2002 |
AE8902 |
50m |
1:00.37 |
|
|
|
|
|
16 |
61 |
|
Jakob Källquist |
Gävle Simsällskap |
2001 |
AC0901 |
50m |
1:00.42 |
|
|
|
|
|
17 |
547 |
|
Kalle Voigt |
Solna Sundbyberg SS 04 |
2001 |
AK8901 |
50m |
1:00.81 |
|
|
|
|
|
18 |
117 |
|
Igor Blagojevic |
Karlskoga Simförening |
2000 |
AG5700 |
50m |
1:01.53 |
|
|
|
|
|
19 |
210 |
|
Tor Selander |
Stockholms Kappsimningsklubb |
2002 |
AH4902 |
50m |
1:02.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
549 |
|
Leo Jakobsson |
Solna Sundbyberg SS 04 |
2002 |
AG4302 |
50m |
1:03.00 |
|
|
|
|
|
21 |
551 |
|
Douglas Reuterskiöld |
Solna Sundbyberg SS 04 |
2002 |
AM1302 |
50m |
1:03.03 |
|
|
|
|
|
22 |
384 |
|
Adi Ramovic |
Upsala Simsällskap |
2004 |
AG9304 |
50m |
1:03.24 |
|
|
|
|
|
23 |
191 |
|
Jonathan Douib |
Sala Simsällskap |
2000 |
AS8100 |
50m |
1:03.24 |
|
|
|
|
|
24 |
304 |
|
Wilhelm Muzikants |
Täby Sim |
2001 |
AJ2901 |
50m |
1:03.39 |
|
|
|
|
|
25 |
487 |
|
Jonathan Holmberg |
Västerås Simsällskap |
2000 |
AT1300 |
50m |
1:03.62 |
|
|
|
|
|
26 |
553 |
|
Leonardo Montes |
Solna Sundbyberg SS 04 |
2002 |
AN2902 |
50m |
1:03.85 |
|
|
|
|
|
27 |
230 |
|
Albin Hedlund |
Sundsvalls Simsällskap |
2003 |
AA0903 |
50m |
1:04.37 |
|
|
|
|
|
28 |
575 |
|
Oliver Rasool |
Stockholmspolisens IF SF |
2003 |
AI0103 |
50m |
1:04.80 |
|
|
|
|
|
29 |
136 |
|
David Albringer |
Karlstads Simsällskap |
2001 |
AF2101 |
50m |
1:04.83 |
|
|
|
|
|
30 |
258 |
|
Theo Oerther |
Södertälje Simsällskap |
2003 |
AF0503 |
50m |
1:04.93 |
|
|
|
|
|
31 |
569 |
|
Kenzo Buchli |
Stockholmspolisens IF SF |
2000 |
AL0700 |
50m |
1:04.93 |
|
|
|
|
|
32 |
194 |
|
Jakob Hanson |
Sala Simsällskap |
2002 |
AJ4902 |
50m |
1:05.33 |
|
|
|
|
|
33 |
492 |
|
Lucas Sterling |
Västerås Simsällskap |
2004 |
AC6704 |
50m |
1:06.18 |
|
|
|
|
|
34 |
441 |
|
Kevin Rathnasiri |
Väsby Simsällskap |
2003 |
AJ0103 |
50m |
1:06.64 |
|
|
|
|
|
35 |
254 |
|
Erik Bergstrand |
Södertälje Simsällskap |
2002 |
AD3102 |
50m |
1:06.65 |
|
|
|
|
|
36 |
480 |
|
Max Fahlén |
Västerås Simsällskap |
2001 |
AM1101 |
50m |
1:06.66 |
|
|
|
|
|
37 |
83 |
|
Rasmus Hanson |
Järfälla Simsällskap |
2003 |
AB1303 |
50m |
1:06.71 |
|
|
|
|
|
38 |
66 |
|
Carl Hansson |
Gävle Simsällskap |
2003 |
AE9703 |
50m |
1:06.85 |
|
|
|
|
|
39 |
585 |
|
Axel Lewander |
Stockholmspolisens IF SF |
2004 |
AI7304 |
50m |
1:06.88 |
|
|
|
|
|
40 |
448 |
|
Linus Areblad |
Väsby Simsällskap |
2004 |
AI9504 |
50m |
1:06.95 |
|
|
|
|
|
41 |
475 |
|
Johan Brewitz |
Västerås Simsällskap |
2001 |
AH2101 |
50m |
1:07.40 |
|
|
|
|
|
42 |
524 |
|
Oscar Wilhelmsson |
Örebro Simallians |
2002 |
AM3902 |
50m |
1:07.50 |
|
|
|
|
|
43 |
121 |
|
Oscar Björstam |
Karlskoga Simförening |
2003 |
AH2703 |
50m |
1:07.75 |
|
|
|
|
|
44 |
266 |
|
Johan Thormé Rova |
Södertälje Simsällskap |
2004 |
AK7504 |
50m |
1:07.93 |
|
|
|
|
|
45 |
114 |
|
Markus Sandh |
Järfälla Simsällskap |
2002 |
AZ1302 |
50m |
1:07.95 |
|
|
|
|
|
46 |
97 |
|
Nils Malmberg |
Järfälla Simsällskap |
2004 |
AI3504 |
50m |
1:08.10 |
|
|
|
|
|
47 |
72 |
|
Melker Rosengren |
Gävle Simsällskap |
2003 |
AR1903 |
50m |
1:08.11 |
|
|
|
|
|
48 |
374 |
|
Andreas Savin |
Upsala Simsällskap |
2003 |
AG9503 |
50m |
1:08.66 |
|
|
|
|
|
49 |
240 |
|
Daniel Lithner |
Säffle Simsällskap |
2001 |
AJ9701 |
50m |
1:08.72 |
|
|
|
|
|
50 |
206 |
|
Julius Grell |
Sandvikens Sim o Hoppklubb |
2003 |
AS9903 |
50m |
1:08.92 |
|
|
|
|
|
51 |
537 |
|
Rudolfs Stupans |
Örebro Simallians |
1999 |
AX0599 |
50m |
1:09.60 |
|
|
|
|
|
52 |
154 |
|
Kevin Grahn |
Katrineholms Simsällskap |
2003 |
AH9103 |
50m |
1:09.75 |
|
|
|
|
|
53 |
285 |
|
Gustav Jonsson |
Södertörns Simsällskap |
2002 |
AG6502 |
50m |
1:10.07 |
|
|
|
|
|
54 |
199 |
|
Olle Nilsson |
Sala Simsällskap |
2004 |
AL3104 |
50m |
1:10.13 |
|
|
|
|
|
55 |
465 |
|
Johan Montero |
Väsby Simsällskap |
2005 |
AN1905 |
50m |
1:10.78 |
|
|
|
|
|
56 |
22 |
|
Fredrik Karlsson |
Eskilstuna Simklubb |
2004 |
AB7104 |
50m |
1:11.27 |
|
|
|
|
|
57 |
122 |
|
Oskar Högqvist |
Karlskoga Simförening |
2003 |
AN1703 |
50m |
1:11.77 |
|
|
|
|
|
58 |
81 |
|
Hugo Malmberg |
Järfälla Simsällskap |
2001 |
AH9701 |
50m |
1:11.83 |
|
|
|
|
|
59 |
337 |
|
David Alonso |
Täby Sim |
2003 |
AS6703 |
50m |
1:11.90 |
|
|
|
|
|
60 |
196 |
|
Botvid Wiell |
Sala Simsällskap |
2005 |
AB3305 |
50m |
1:11.97 |
|
|
|
|
|
61 |
91 |
|
Marcus Nykvist |
Järfälla Simsällskap |
2004 |
AB1504 |
50m |
1:12.04 |
|
|
|
|
|
62 |
242 |
|
Erik Mulikov |
Säffle Simsällskap |
2005 |
AA5105 |
50m |
1:12.53 |
|
|
|
|
|
63 |
440 |
|
Erik Bergman |
Väsby Simsällskap |
2004 |
AC1104 |
50m |
1:12.85 |
|
|
|
|
|
64 |
483 |
|
Per Granlund |
Västerås Simsällskap |
2002 |
AH9502 |
50m |
1:13.38 |
|
|
|
|
|
65 |
202 |
|
Lucas Humling |
Sandvikens Sim o Hoppklubb |
2005 |
AA8305 |
50m |
1:13.53 |
|
|
|
|
|
66 |
96 |
|
John Zetterqvist |
Järfälla Simsällskap |
2004 |
AH6504 |
50m |
1:14.25 |
|
|
|
|
|
67 |
112 |
|
Henry Israelsson |
Järfälla Simsällskap |
2006 |
AK9706 |
50m |
1:14.35 |
|
|
|
|
|
68 |
73 |
|
Olle Wikholm |
Gävle Simsällskap |
2004 |
AO9904 |
50m |
1:15.05 |
|
|
|
|
|
69 |
156 |
|
Olle Pettersson |
Katrineholms Simsällskap |
2004 |
AJ1304 |
50m |
1:15.25 |
|
|
|
|
|
70 |
501 |
|
Isak Rehnman |
Västerås Simsällskap |
2004 |
AI5304 |
50m |
1:15.34 |
|
|
|
|
|
71 |
379 |
|
Felix Do |
Upsala Simsällskap |
2004 |
AF4304 |
50m |
1:15.99 |
|
|
|
|
|
72 |
279 |
|
Spencer Huerta |
Södertälje Simsällskap |
2004 |
AV5504 |
50m |
1:16.22 |
|
|
|
|
|
73 |
218 |
|
Anton Graner |
Stockholms Kappsimningsklubb |
2005 |
AH4905 |
50m |
1:16.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
74 |
394 |
|
Lukas Höglund |
Upsala Simsällskap |
|
|
50m |
1:17.07 |
|
|
|
2004 |
AK0904 |
|
|
|
|
75 |
326 |
|
Leo Güleryüz |
Täby Sim |
|
|
50m |
1:17.67 |
|
|
|
2006 |
AA4906 |
|
|
|
|
76 |
141 |
|
Marcus Bülund |
Karlstads Simsällskap |
|
|
50m |
1:18.88 |
|
|
|
2004 |
AE4304 |
|
|
|
|
77 |
276 |
|
Elton Söderberg |
Södertälje Simsällskap |
|
|
50m |
1:19.93 |
|
|
|
2006 |
AH0306 |
|
|
|
|
78 |
28 |
|
Samuel Paulson |
Eskilstuna Simklubb |
|
|
50m |
1:20.44 |
|
|
|
2004 |
AG3504 |
|
|
|
|
79 |
98 |
|
Oliver Harper |
Järfälla Simsällskap |
|
|
50m |
1:20.87 |
|
|
|
2005 |
AD2705 |
|
|
|
|
80 |
386 |
|
Rasmus Loklint |
Upsala Simsällskap |
|
|
50m |
1:21.07 |
|
|
|
2005 |
AD2105 |
|
|
|
|
81 |
223 |
|
Samuel Flores |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
50m |
1:21.77 |
|
|
|
2008 |
AA8908 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
82 |
36 |
|
Maximilian Holm |
Eskilstuna Simklubb |
2005 |
AD7305 |
50m |
1:21.83 |
|
|
|
|
|
83 |
407 |
|
Tage Helin |
Upsala Simsällskap |
2007 |
AB2907 |
50m |
1:21.85 |
|
|
|
|
|
84 |
147 |
|
Erik Pellfolk |
Karlstads Simsällskap |
2005 |
AG7305 |
50m |
1:22.62 |
|
|
|
|
|
85 |
459 |
|
Eddie Peng |
Väsby Simsällskap |
2007 |
AA7707 |
50m |
1:22.98 |
|
|
|
|
|
86 |
148 |
|
Lex Albringer |
Karlstads Simsällskap |
2007 |
AA0907 |
50m |
1:25.78 |
|
|
|
|
|
87 |
1 |
|
Daniel Ruijs |
Borlänge Simsällskap |
2004 |
AE5504 |
50m |
1:26.47 |
|
|
|
|
|
88 |
360 |
|
Ludvig Berndtsson |
Täby Sim |
2005 |
AR8705 |
50m |
1:26.61 |
|
|
|
|
|
89 |
110 |
|
Elijas Eriksson |
Järfälla Simsällskap |
2005 |
AG6905 |
50m |
1:28.37 |
|
|
|
|
|
90 |
453 |
|
Casper Rengart |
Väsby Simsällskap |
2006 |
AB1706 |
50m |
1:28.62 |
|
|
|
|
|
91 |
130 |
|
Linus Åkesson |
Karlskoga Simförening |
2005 |
AK1105 |
50m |
1:29.58 |
|
|
|
|
|
92 |
111 |
|
Simon Söderberg |
Järfälla Simsällskap |
2006 |
AE9706 |
50m |
1:30.96 |
|
|
|
|
|
93 |
533 |
|
August Jansson |
Örebro Simallians |
2005 |
AG6505 |
50m |
1:32.54 |
|
|
|
|
|
94 |
388 |
|
Markus Brenning |
Upsala Simsällskap |
2005 |
AD4105 |
50m |
1:32.95 |
|
|
|
|
|
95 |
418 |
|
Johan Bjersand-Hellström |
Upsala Simsällskap |
2005 |
AQ5305 |
50m |
1:33.64 |
|
|
|
|
|
96 |
100 |
|
Marcus Hansson |
Järfälla Simsällskap |
2005 |
AD7705 |
50m |
1:33.68 |
|
|
|
|
|
97 |
400 |
|
Malte Franzén |
Upsala Simsällskap |
2007 |
AA3707 |
50m |
1:34.67 |
|
|
|
|
|
98 |
273 |
|
Joakim Johansson |
Södertälje Simsällskap |
2005 |
AK7105 |
50m |
1:37.38 |
|
|
|
|
|
99 |
341 |
|
Noah Juhlin Fredriksson |
Täby Sim |
2005 |
AI2505 |
50m |
1:37.67 |
|
|
|
|
|
100 |
26 |
|
Carl Roos |
Eskilstuna Simklubb |
2004 |
AB8104 |
25m |
1:17.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-03-31 08:03:16 |
Resultathantering: WinGrodan 2.3 |
Licensierad till: Västerås Tidtagning |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Startlista |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Lögarängsbadet |
Västerås Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 30 mar 2019 till den 31 mar 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
200m Medley Damer |
|
|
|
|
|
Sponsor: |
|
Mälardalens Rör |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
# |
ID |
|
Namn |
Klubb |
Född |
Licens |
Pool |
Anm tid |
Status |
|
1 |
47 |
|
Sara Junevik |
Falu Simsällskap |
2000 |
AL3400 |
50m |
2:20.34 |
|
|
|
|
|
2 |
478 |
|
Hannah Brunzell |
Västerås Simsällskap |
2001 |
AP6801 |
50m |
2:20.59 |
|
|
|
|
|
3 |
193 |
|
Lisa Nystrand |
Sala Simsällskap |
2006 |
AA1206 |
50m |
2:22.84 |
|
|
|
|
|
4 |
172 |
|
Christine Ekman |
Simklubben Neptun |
1994 |
AE8294 |
50m |
2:23.12 |
|
|
|
|
|
5 |
78 |
|
Linnea Gipperth |
Järfälla Simsällskap |
2003 |
AA6403 |
50m |
2:28.37 |
|
|
|
|
|
6 |
86 |
|
Tone Sandsjö |
Järfälla Simsällskap |
2003 |
AF5403 |
50m |
2:29.67 |
|
|
|
|
|
7 |
255 |
|
Carolina Jonsson |
Södertälje Simsällskap |
2002 |
AU5402 |
50m |
2:30.15 |
|
|
|
|
|
8 |
93 |
|
Ella Arrhén Andersson |
Järfälla Simsällskap |
2002 |
AX8402 |
50m |
2:31.15 |
|
|
|
|
|
9 |
601 |
|
Michelle Wissinger |
Väsby Simsällskap |
2004 |
BN3604 |
50m |
2:31.40 |
|
|
|
|
|
10 |
52 |
|
Julia Lindgren |
Falu Simsällskap |
2004 |
AN0604 |
50m |
2:32.60 |
|
|
|
|
|
11 |
303 |
|
Jennifer Nyblom |
Täby Sim |
2003 |
AC1603 |
50m |
2:32.62 |
|
|
|
|
|
12 |
237 |
|
Petra Johansson |
Säffle Simsällskap |
1997 |
AF3897 |
50m |
2:33.31 |
|
|
|
|
|
13 |
557 |
|
Sofia Voigt |
Solna Sundbyberg SS 04 |
2003 |
BF0803 |
50m |
2:34.01 |
|
|
|
|
|
14 |
582 |
|
Lea Granert |
Stockholmspolisens IF SF |
2001 |
BQ1401 |
50m |
2:34.06 |
|
|
|
|
|
15 |
262 |
|
Isabel Teglöf |
Södertälje Simsällskap |
2003 |
AZ3203 |
50m |
2:34.14 |
|
|
|
|
|
16 |
342 |
|
Ellen Banestig |
Täby Sim |
2002 |
BT1802 |
50m |
2:34.76 |
|
|
|
|
|
17 |
19 |
|
Frida Gustafsson |
Eskilstuna Simklubb |
2001 |
AM5401 |
50m |
2:35.40 |
|
|
|
|
|
18 |
49 |
|
Amanda Jobs |
Falu Simsällskap |
2003 |
AK0203 |
50m |
2:35.43 |
|
|
|
|
|
19 |
137 |
|
Isabelle Rydahl |
Karlstads Simsällskap |
2003 |
AC0203 |
50m |
2:35.86 |
|
|
|
|
|
20 |
485 |
|
Adelina Walldén |
Västerås Simsällskap |
2002 |
AS2602 |
50m |
2:36.05 |
|
|
|
|
|
21 |
308 |
|
Kristina Isacson |
Täby Sim |
2001 |
BH5601 |
50m |
2:36.70 |
|
|
|
|
|
22 |
446 |
|
Amanda Takala |
Väsby Simsällskap |
2004 |
AP3804 |
50m |
2:36.96 |
|
|
|
|
|
23 |
434 |
|
Tuva Björkén |
Väsby Simsällskap |
2003 |
AC0603 |
50m |
2:37.17 |
|
|
|
|
|
24 |
476 |
|
Julia Holmberg |
Västerås Simsällskap |
2002 |
AE4402 |
50m |
2:38.85 |
|
|
|
|
|
25 |
14 |
|
Wilma Wennerberg |
Eskilstuna Simklubb |
2001 |
AG3201 |
50m |
2:39.62 |
|
|
|
|
|
26 |
306 |
|
Moa Nyblom |
Täby Sim |
2005 |
AA5605 |
50m |
2:39.98 |
|
|
|
|
|
27 |
261 |
|
Vilma Lindberg |
Södertälje Simsällskap |
2004 |
AL9204 |
50m |
2:40.70 |
|
|
|
|
|
28 |
21 |
|
Maja Eriksson |
Eskilstuna Simklubb |
2002 |
AM6602 |
50m |
2:41.51 |
|
|
|
|
|
29 |
543 |
|
Filippa Berndtson |
Solna Sundbyberg SS 04 |
1997 |
BD4297 |
50m |
2:41.60 |
|
|
|
|
|
30 |
55 |
|
Tuva Hjemli |
Falu Simsällskap |
2005 |
AN8805 |
50m |
2:41.77 |
|
|
|
|
|
31 |
558 |
|
Elvira Montes |
Solna Sundbyberg SS 04 |
2004 |
AS3804 |
50m |
2:42.29 |
|
|
|
|
|
32 |
508 |
|
Tara Klarbo Egan |
Västerås Simsällskap |
2005 |
AQ6605 |
50m |
2:42.35 |
|
|
|
|
|
33 |
502 |
|
Estelle Gyoni |
Västerås Simsällskap |
2004 |
AS0204 |
50m |
2:42.39 |
|
|
|
|
|
34 |
217 |
|
Elvira Lönnberg Flores |
Stockholms Kappsimningsklubb |
2006 |
AD9606 |
50m |
2:42.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
452 |
|
Felicia Brännbäck |
Väsby Simsällskap |
2006 |
AC4606 |
50m |
2:42.94 |
|
|
|
|
|
36 |
13 |
|
Walda Jonsson |
Eskilstuna Simklubb |
2001 |
AC2601 |
50m |
2:44.00 |
|
|
|
|
|
37 |
385 |
|
Matilda Holmström |
Upsala Simsällskap |
2005 |
AF9205 |
50m |
2:44.22 |
|
|
|
|
|
38 |
214 |
|
Elsa Kärvestedt |
Stockholms Kappsimningsklubb |
2005 |
AG9605 |
50m |
2:44.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
27 |
|
Lovisa Laine |
Eskilstuna Simklubb |
2005 |
AB9405 |
50m |
2:44.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
15 |
|
Amanda Kullman |
Eskilstuna Simklubb |
2000 |
AN3400 |
50m |
2:45.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
41 |
267 |
|
Sofia Tossavainen |
Södertälje Simsällskap |
2005 |
AJ2805 |
50m |
2:45.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
42 |
329 |
|
Tindra Håbro Karjanmaa |
Täby Sim |
2004 |
BA2204 |
50m |
2:45.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
43 |
367 |
|
Tova Franzén |
Upsala Simsällskap |
2001 |
AK9601 |
50m |
2:45.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
44 |
310 |
|
Smilla Hedlund |
Täby Sim |
2001 |
BH5801 |
50m |
2:45.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
45 |
309 |
|
Anna Ladis |
Täby Sim |
2001 |
BH7801 |
50m |
2:46.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
46 |
387 |
|
Sofia Wennerberg |
Upsala Simsällskap |
2005 |
AH6405 |
50m |
2:47.06 |
|
|
47 |
530 |
|
Josefina Näsén |
Örebro Simallians |
|
|
50m |
2:47.08 |
|
|
|
2005 |
AF7805 |
|
48 |
330 |
|
Filippa Bolling |
Täby Sim |
|
|
50m |
2:47.09 |
|
|
|
2004 |
BA8404 |
|
49 |
90 |
|
Louise Hertegren |
Järfälla Simsällskap |
|
|
50m |
2:47.41 |
|
|
|
2004 |
AD0604 |
|
50 |
102 |
|
Amanda Wensmark |
Järfälla Simsällskap |
|
|
50m |
2:47.78 |
|
|
|
2005 |
AJ2405 |
|
51 |
212 |
|
Ella Engelgren |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
50m |
2:47.98 |
|
|
|
2004 |
AM9804 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
52 |
572 |
|
Vinona Bothe |
Stockholmspolisens IF SF |
1999 |
BN6899 |
50m |
2:48.68 |
|
|
|
|
|
53 |
390 |
|
Klara Pettersson |
Upsala Simsällskap |
2004 |
AU6204 |
50m |
2:48.96 |
|
|
|
|
|
54 |
531 |
|
Alina Umbaeva |
Örebro Simallians |
2005 |
AG4605 |
50m |
2:49.34 |
|
|
|
|
|
55 |
447 |
|
Lovisa Fantenberg |
Väsby Simsällskap |
2004 |
AS3604 |
50m |
2:49.42 |
|
|
|
|
|
56 |
99 |
|
Olivia Halfar |
Järfälla Simsällskap |
2005 |
AJ4205 |
50m |
2:50.63 |
|
|
|
|
|
57 |
411 |
|
Nike Söderström |
Upsala Simsällskap |
2007 |
AG2607 |
50m |
2:50.89 |
|
|
|
|
|
58 |
85 |
|
Elina Leijonqvist |
Järfälla Simsällskap |
2004 |
AA3804 |
50m |
2:51.43 |
|
|
|
|
|
59 |
8 |
|
Emily Sandberg |
Bålsta Simklubb |
2004 |
AH2204 |
50m |
2:51.89 |
|
|
|
|
|
60 |
462 |
|
Elsa Brandt |
Väsby Simsällskap |
2006 |
AP5806 |
50m |
2:52.19 |
|
|
|
|
|
61 |
225 |
|
Ella Bolmstrand |
Stockholms Kappsimningsklubb |
2004 |
BR5804 |
50m |
2:52.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
62 |
272 |
|
Jennifer Mardo |
Södertälje Simsällskap |
2005 |
AW1405 |
50m |
2:52.71 |
|
|
|
|
|
63 |
592 |
|
Ida Lindström |
Stockholmspolisens IF SF |
2004 |
BK1404 |
50m |
2:53.30 |
|
|
|
|
|
64 |
213 |
|
Maya Levin |
Stockholms Kappsimningsklubb |
2004 |
AN3204 |
50m |
2:53.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-03-31 08:03:17 |
Resultathantering: WinGrodan 2.3 |
Licensierad till: Västerås Tidtagning |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Startlista |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Lögarängsbadet |
Västerås Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 30 mar 2019 till den 31 mar 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
400m Frisim Herrar |
|
|
|
|
|
Sponsor: |
|
The Norr Company |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
# |
ID |
|
Namn |
Klubb |
Född |
Licens |
Pool |
Anm tid |
Status |
|
1 |
11 |
|
Adam Paulsson |
Simklubben Elfsborg |
1995 |
AB4395 |
50m |
3:50.86 |
|
|
|
|
|
2 |
77 |
|
Robin Hanson |
Järfälla Simsällskap |
2001 |
AA2701 |
50m |
3:51.33 |
|
|
|
|
|
3 |
175 |
|
Oliver Rehn |
Simklubben Neptun |
2001 |
AF5101 |
50m |
4:05.19 |
|
|
|
|
|
4 |
365 |
|
Mikael Söderberg |
Upsala Simsällskap |
2003 |
AA9303 |
50m |
4:13.06 |
|
|
|
|
|
5 |
568 |
|
Niclas Eriksson |
Stockholmspolisens IF SF |
1998 |
AL2398 |
50m |
4:14.28 |
|
|
|
|
|
6 |
432 |
|
Martin Melinder |
Väsby Simsällskap |
2001 |
AG1301 |
50m |
4:14.81 |
|
|
|
|
|
7 |
433 |
|
Eric Hansson |
Väsby Simsällskap |
2002 |
AD0302 |
50m |
4:19.82 |
|
|
|
|
|
8 |
83 |
|
Rasmus Hanson |
Järfälla Simsällskap |
2003 |
AB1303 |
50m |
4:20.88 |
|
|
|
|
|
9 |
384 |
|
Adi Ramovic |
Upsala Simsällskap |
2004 |
AG9304 |
50m |
4:22.09 |
|
|
|
|
|
10 |
524 |
|
Oscar Wilhelmsson |
Örebro Simallians |
2002 |
AM3902 |
50m |
4:24.66 |
|
|
|
|
|
11 |
549 |
|
Leo Jakobsson |
Solna Sundbyberg SS 04 |
2002 |
AG4302 |
50m |
4:29.66 |
|
|
|
|
|
12 |
91 |
|
Marcus Nykvist |
Järfälla Simsällskap |
2004 |
AB1504 |
50m |
4:30.16 |
|
|
|
|
|
13 |
448 |
|
Linus Areblad |
Väsby Simsällskap |
2004 |
AI9504 |
50m |
4:31.31 |
|
|
|
|
|
14 |
63 |
|
Adam Carlsson |
Gävle Simsällskap |
2001 |
AK1901 |
50m |
4:33.99 |
|
|
|
|
|
15 |
305 |
|
Andres Pöllänen |
Täby Sim |
2001 |
AM5901 |
50m |
4:34.52 |
|
|
|
|
|
16 |
163 |
|
Ji An Wang |
Luleå Simsällskap |
2003 |
AA2303 |
50m |
4:35.21 |
|
|
|
|
|
17 |
328 |
|
Erik Åstrand |
Täby Sim |
2003 |
AO2903 |
50m |
4:35.74 |
|
|
|
|
|
18 |
61 |
|
Jakob Källquist |
Gävle Simsällskap |
2001 |
AC0901 |
50m |
4:36.41 |
|
|
|
|
|
19 |
190 |
|
Edwin Nystrand |
Sala Simsällskap |
2002 |
AE8902 |
50m |
4:37.48 |
|
|
|
|
|
20 |
166 |
|
Theo Ylipää |
Luleå Simsällskap |
2004 |
AB0704 |
50m |
4:40.15 |
|
|
|
|
|
21 |
17 |
|
Eskil Jonsson |
Eskilstuna Simklubb |
2003 |
AA5303 |
50m |
4:40.59 |
|
|
|
|
|
22 |
96 |
|
John Zetterqvist |
Järfälla Simsällskap |
2004 |
AH6504 |
50m |
4:42.75 |
|
|
|
|
|
23 |
337 |
|
David Alonso |
Täby Sim |
2003 |
AS6703 |
50m |
4:44.50 |
|
|
|
|
|
24 |
492 |
|
Lucas Sterling |
Västerås Simsällskap |
2004 |
AC6704 |
50m |
4:44.87 |
|
|
|
|
|
25 |
112 |
|
Henry Israelsson |
Järfälla Simsällskap |
2006 |
AK9706 |
50m |
4:49.17 |
|
|
|
|
|
26 |
242 |
|
Erik Mulikov |
Säffle Simsällskap |
2005 |
AA5105 |
50m |
4:49.20 |
|
|
|
|
|
27 |
537 |
|
Rudolfs Stupans |
Örebro Simallians |
1999 |
AX0599 |
50m |
4:52.21 |
|
|
|
|
|
28 |
375 |
|
Oskar Andersson |
Upsala Simsällskap |
2003 |
AG6503 |
50m |
4:52.27 |
|
|
|
|
|
29 |
230 |
|
Albin Hedlund |
Sundsvalls Simsällskap |
2003 |
AA0903 |
50m |
4:52.70 |
|
|
|
|
|
30 |
246 |
|
Hugo Koivumäki |
Säffle Simsällskap |
2004 |
AT2904 |
50m |
4:53.33 |
|
|
|
|
|
31 |
581 |
|
Erik Falk |
Stockholmspolisens IF SF |
2003 |
AL0103 |
50m |
4:53.42 |
|
|
|
|
|
32 |
374 |
|
Andreas Savin |
Upsala Simsällskap |
2003 |
AG9503 |
50m |
4:53.44 |
|
|
|
|
|
33 |
266 |
|
Johan Thormé Rova |
Södertälje Simsällskap |
2004 |
AK7504 |
50m |
4:55.87 |
|
|
|
|
|
34 |
295 |
|
Kevin Hellman |
Södertörns Simsällskap |
2005 |
AC6705 |
50m |
5:01.00 |
|
|
|
|
|
35 |
350 |
|
Caspian Humble |
Täby Sim |
2005 |
AO6705 |
50m |
5:03.98 |
|
|
|
|
|
36 |
393 |
|
William Rismyhr |
Upsala Simsällskap |
2004 |
AK5104 |
50m |
5:09.32 |
|
|
|
|
|
37 |
164 |
|
Magnus Lindström |
Luleå Simsällskap |
2004 |
AA4104 |
50m |
5:10.44 |
|
|
|
|
|
38 |
418 |
|
Johan Bjersand-Hellström |
Upsala Simsällskap |
2005 |
AQ5305 |
50m |
5:17.03 |
|
|
|
|
|
39 |
148 |
|
Lex Albringer |
Karlstads Simsällskap |
2007 |
AA0907 |
50m |
5:19.81 |
|
|
|
|
|
40 |
341 |
|
Noah Juhlin Fredriksson |
Täby Sim |
2005 |
AI2505 |
50m |
5:24.17 |
|
|
|
|
|
41 |
98 |
|
Oliver Harper |
Järfälla Simsällskap |
2005 |
AD2705 |
50m |
5:34.96 |
|
|
|
|
|
42 |
326 |
|
Leo Güleryüz |
Täby Sim |
2006 |
AA4906 |
50m |
5:35.11 |
|
|
|
|
|
43 |
533 |
|
August Jansson |
Örebro Simallians |
2005 |
AG6505 |
50m |
5:37.01 |
|
|
|
|
|
44 |
399 |
|
Filip Hallin |
Upsala Simsällskap |
2006 |
AD6106 |
50m |
5:39.82 |
|
|
|
|
|
45 |
147 |
|
Erik Pellfolk |
Karlstads Simsällskap |
2005 |
AG7305 |
50m |
5:46.74 |
|
|
|
|
|
46 |
216 |
|
Vincent Flores |
Stockholms Kappsimningsklubb |
2005 |
AE7305 |
50m |
5:47.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-03-31 08:03:17 |
Resultathantering: WinGrodan 2.3 |
Licensierad till: Västerås Tidtagning |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Startlista |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Lögarängsbadet |
Västerås Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 30 mar 2019 till den 31 mar 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
200m Ryggsim Damer |
|
|
|
|
|
Sponsor: |
|
Fimab Släpvagnar AB |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
# |
ID |
|
Namn |
Klubb |
Född |
Licens |
Pool |
Anm tid |
Status |
|
1 |
478 |
|
Hannah Brunzell |
Västerås Simsällskap |
2001 |
AP6801 |
50m |
2:16.55 |
|
|
|
|
|
2 |
78 |
|
Linnea Gipperth |
Järfälla Simsällskap |
2003 |
AA6403 |
50m |
2:18.37 |
|
|
|
|
|
3 |
176 |
|
Elise Öberg |
Njurunda Simsällskap |
2002 |
AE8402 |
50m |
2:19.96 |
|
|
|
|
|
4 |
332 |
|
Emilia Forsberg |
Täby Sim |
2003 |
BN9203 |
50m |
2:26.95 |
|
|
|
|
|
5 |
301 |
|
Cornelia Jerresand |
Täby Sim |
2000 |
AG6800 |
50m |
2:29.18 |
|
|
|
|
|
6 |
476 |
|
Julia Holmberg |
Västerås Simsällskap |
2002 |
AE4402 |
50m |
2:32.91 |
|
|
|
|
|
7 |
588 |
|
Liv Asp Olsson |
Stockholmspolisens IF SF |
2005 |
AH3205 |
50m |
2:34.34 |
|
|
|
|
|
8 |
299 |
|
Hilma Hagberg Moberg |
Södertörns Simsällskap |
2003 |
BO9803 |
50m |
2:34.38 |
|
|
|
|
|
9 |
52 |
|
Julia Lindgren |
Falu Simsällskap |
2004 |
AN0604 |
50m |
2:35.79 |
|
|
|
|
|
10 |
306 |
|
Moa Nyblom |
Täby Sim |
2005 |
AA5605 |
50m |
2:36.43 |
|
|
|
|
|
11 |
446 |
|
Amanda Takala |
Väsby Simsällskap |
2004 |
AP3804 |
50m |
2:37.50 |
|
|
|
|
|
12 |
30 |
|
My Larsson |
Eskilstuna Simklubb |
2005 |
AF8405 |
50m |
2:38.12 |
|
|
|
|
|
13 |
241 |
|
Ida Lithner |
Säffle Simsällskap |
2004 |
AB6204 |
50m |
2:39.51 |
|
|
|
|
|
14 |
488 |
|
Emilia Boberg |
Västerås Simsällskap |
2002 |
AV9602 |
50m |
2:39.79 |
|
|
|
|
|
15 |
368 |
|
Salma Gabot |
Upsala Simsällskap |
2001 |
AN1801 |
50m |
2:40.71 |
|
|
|
|
|
16 |
319 |
|
Dina Larsson |
Täby Sim |
2004 |
AN1804 |
50m |
2:40.79 |
|
|
|
|
|
17 |
361 |
|
Mathilda Sandberg |
Täby Sim |
2005 |
BR2805 |
50m |
2:40.81 |
|
|
|
|
|
18 |
406 |
|
Clara Frykberg |
Upsala Simsällskap |
2005 |
AV6405 |
50m |
2:40.97 |
|
|
|
|
|
19 |
55 |
|
Tuva Hjemli |
Falu Simsällskap |
2005 |
AN8805 |
50m |
2:41.02 |
|
|
|
|
|
20 |
185 |
|
Joyce Muzito |
Njurunda Simsällskap |
2001 |
BT4401 |
50m |
2:41.05 |
|
|
|
|
|
21 |
143 |
|
Clara Gustavson |
Karlstads Simsällskap |
2003 |
BA4403 |
50m |
2:41.49 |
|
|
|
|
|
22 |
251 |
|
Hilma Ramdén |
Södertälje Simsällskap |
2000 |
AF4600 |
50m |
2:41.69 |
|
|
|
|
|
23 |
228 |
|
Tove Wikström |
Sundsvalls Simsällskap |
2001 |
AC0201 |
50m |
2:41.98 |
|
|
|
|
|
24 |
562 |
|
Emelie Widhe |
Strängnäs Simklubb |
2001 |
AN0401 |
50m |
2:42.16 |
|
|
|
|
|
25 |
373 |
|
Malla Myrelid |
Upsala Simsällskap |
2002 |
AQ0202 |
50m |
2:42.73 |
|
|
|
|
|
26 |
500 |
|
Sarah von der Burg |
Västerås Simsällskap |
2004 |
AP6604 |
50m |
2:43.34 |
|
|
|
|
|
27 |
542 |
|
Rebecca Höglind |
Solna Sundbyberg SS 04 |
1998 |
AL7898 |
50m |
2:44.52 |
|
|
|
|
|
28 |
578 |
|
Nicole Papachristou |
Stockholmspolisens IF SF |
2003 |
AW4203 |
50m |
2:44.55 |
|
|
|
|
|
29 |
450 |
|
Alice Lindgren |
Väsby Simsällskap |
2005 |
AK3405 |
50m |
2:44.77 |
|
|
|
|
|
30 |
561 |
|
Emma Montelius |
Solna Sundbyberg SS 04 |
2005 |
AY4805 |
50m |
2:44.77 |
|
|
|
|
|
31 |
87 |
|
Rebecca Policastro |
Järfälla Simsällskap |
2003 |
AI2403 |
50m |
2:45.99 |
|
|
|
|
|
32 |
579 |
|
Emelie Söderström |
Stockholmspolisens IF SF |
2003 |
AW5203 |
50m |
2:46.50 |
|
|
|
|
|
33 |
48 |
|
Jessika Borbos |
Falu Simsällskap |
2001 |
AF2801 |
50m |
2:46.83 |
|
|
|
|
|
34 |
6 |
|
Alicia Budden |
Bålsta Simklubb |
2004 |
AA5404 |
50m |
2:47.20 |
|
|
|
|
|
35 |
345 |
|
Agnes Gustavsson |
Täby Sim |
2005 |
AV3405 |
50m |
2:47.86 |
|
|
|
|
|
36 |
203 |
|
Anna Jönsson |
Sandvikens Sim o Hoppklubb |
2003 |
BC5203 |
50m |
2:48.58 |
|
|
|
|
|
37 |
382 |
|
Lisen Myrelid |
Upsala Simsällskap |
2005 |
AD0805 |
50m |
2:49.10 |
|
|
|
|
|
38 |
217 |
|
Elvira Lönnberg Flores |
Stockholms Kappsimningsklubb |
2006 |
AD9606 |
50m |
2:49.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
178 |
|
Saga Persson |
Njurunda Simsällskap |
2003 |
AI1203 |
50m |
2:49.69 |
|
|
|
|
|
40 |
554 |
|
Andrea Mitrovic |
Solna Sundbyberg SS 04 |
2002 |
BC7802 |
50m |
2:49.91 |
|
|
|
|
|
41 |
33 |
|
Alva Abrahamsson |
Eskilstuna Simklubb |
2004 |
AQ6604 |
50m |
2:50.72 |
|
|
|
|
|
42 |
309 |
|
Anna Ladis |
Täby Sim |
2001 |
BH7801 |
50m |
2:51.03 |
|
|
|
|
|
43 |
42 |
|
Elin Sand |
Eskilstuna Simklubb |
2002 |
BV9602 |
50m |
2:51.44 |
|
|
|
|
|
44 |
531 |
|
Alina Umbaeva |
Örebro Simallians |
2005 |
AG4605 |
50m |
2:51.75 |
|
|
|
|
|
45 |
313 |
|
Ingrid Franks |
Täby Sim |
2003 |
AT5603 |
50m |
2:52.51 |
|
|
|
|
|
46 |
133 |
|
Mia Larsson |
Karlskoga Simförening |
2006 |
AT0206 |
50m |
2:52.56 |
|
|
|
|
|
47 |
70 |
|
Lisa Löf |
Gävle Simsällskap |
2004 |
AP3404 |
50m |
2:53.36 |
|
|
|
|
|
48 |
371 |
|
Kajsa Franzén |
Upsala Simsällskap |
2004 |
AC7204 |
50m |
2:53.69 |
|
|
|
|
|
49 |
323 |
|
Louise Franks |
Täby Sim |
2005 |
AG7605 |
50m |
2:54.24 |
|
|
|
|
|
50 |
145 |
|
Minea Dautbegovic |
Karlstads Simsällskap |
2004 |
AV9804 |
50m |
2:54.81 |
|
|
|
|
|
51 |
108 |
|
Manya Sidén Bashouki |
Järfälla Simsällskap |
2006 |
AH6206 |
50m |
2:55.45 |
|
|
|
|
|
52 |
535 |
|
Wilma Pettersson |
Örebro Simallians |
2004 |
BD4804 |
50m |
2:56.31 |
|
|
|
|
|
53 |
324 |
|
Elin Andersson |
Täby Sim |
2003 |
BG0803 |
50m |
2:56.84 |
|
|
|
|
|
54 |
506 |
|
Cecilia Brunzell |
Västerås Simsällskap |
2006 |
AF7806 |
50m |
2:57.48 |
|
|
|
|
|
55 |
243 |
|
Linnéa Bruce-Holm |
Säffle Simsällskap |
2005 |
AH4205 |
50m |
2:57.64 |
|
|
|
|
|
56 |
464 |
|
Elsa Svahn |
Väsby Simsällskap |
2007 |
AG9607 |
50m |
2:58.96 |
|
|
|
|
|
57 |
219 |
|
Lina Ahlström |
Stockholms Kappsimningsklubb |
2005 |
AS6805 |
50m |
2:59.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
58 |
412 |
|
Nora Högström |
Upsala Simsällskap |
|
|
50m |
3:00.10 |
|
|
|
2007 |
AG1807 |
|
59 |
155 |
|
Filippa Karlsson |
Katrineholms Simsällskap |
|
|
50m |
3:00.91 |
|
|
|
2004 |
AF8804 |
|
60 |
226 |
|
Amanda Bäck |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
50m |
3:05.02 |
|
|
|
2005 |
BM9205 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
61 |
99 |
|
Olivia Halfar |
Järfälla Simsällskap |
2005 |
AJ4205 |
50m |
3:05.24 |
|
|
|
|
|
62 |
499 |
|
Mira Myllylä |
Västerås Simsällskap |
2002 |
BL0202 |
50m |
3:05.91 |
|
|
|
|
|
63 |
392 |
|
Hilma Wahlström |
Upsala Simsällskap |
2006 |
AB8806 |
50m |
3:06.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-03-31 08:03:18 |
Resultathantering: WinGrodan 2.3 |
Licensierad till: Västerås Tidtagning |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Startlista |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Lögarängsbadet |
Västerås Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 30 mar 2019 till den 31 mar 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
200m Bröstsim Herrar |
|
|
|
|
|
Sponsor: |
|
Nestlé |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
# |
ID |
|
Namn |
Klubb |
Född |
Licens |
Pool |
Anm tid |
Status |
|
1 |
11 |
|
Adam Paulsson |
Simklubben Elfsborg |
1995 |
AB4395 |
50m |
2:13.77 |
|
|
|
|
|
2 |
302 |
|
Niklas Nyblom |
Täby Sim |
1999 |
AK2999 |
50m |
2:27.03 |
|
|
|
|
|
3 |
365 |
|
Mikael Söderberg |
Upsala Simsällskap |
2003 |
AA9303 |
50m |
2:29.76 |
|
|
|
|
|
4 |
12 |
|
William Brand |
Eskilstuna Simklubb |
1998 |
AN2198 |
50m |
2:30.26 |
|
|
|
|
|
5 |
551 |
|
Douglas Reuterskiöld |
Solna Sundbyberg SS 04 |
2002 |
AM1302 |
50m |
2:35.12 |
|
|
|
|
|
6 |
117 |
|
Igor Blagojevic |
Karlskoga Simförening |
2000 |
AG5700 |
50m |
2:36.49 |
|
|
|
|
|
7 |
65 |
|
Andreas Persson |
Gävle Simsällskap |
2000 |
AT8100 |
50m |
2:36.54 |
|
|
|
|
|
8 |
327 |
|
Simon Seel |
Täby Sim |
2003 |
AO0903 |
50m |
2:37.24 |
|
|
|
|
|
9 |
233 |
|
Jonathan Nilsson |
Sundsvalls Simsällskap |
2003 |
AD5103 |
50m |
2:41.45 |
|
|
|
|
|
10 |
1 |
|
Daniel Ruijs |
Borlänge Simsällskap |
2004 |
AE5504 |
50m |
2:42.12 |
|
|
|
|
|
11 |
445 |
|
Christopher Lindholm |
Väsby Simsällskap |
2002 |
AQ1702 |
50m |
2:43.58 |
|
|
|
|
|
12 |
529 |
|
Adrijan Danqi |
Örebro Simallians |
2002 |
AS2502 |
50m |
2:43.63 |
|
|
|
|
|
13 |
556 |
|
Marcus Larsson |
Solna Sundbyberg SS 04 |
2003 |
AM0903 |
50m |
2:44.73 |
|
|
|
|
|
14 |
72 |
|
Melker Rosengren |
Gävle Simsällskap |
2003 |
AR1903 |
50m |
2:49.84 |
|
|
|
|
|
15 |
126 |
|
Gabriel Hökemyr |
Karlskoga Simförening |
2002 |
AV0502 |
50m |
2:50.83 |
|
|
|
|
|
16 |
199 |
|
Olle Nilsson |
Sala Simsällskap |
2004 |
AL3104 |
50m |
2:51.57 |
|
|
|
|
|
17 |
23 |
|
Elias Paulson |
Eskilstuna Simklubb |
2000 |
AS0900 |
50m |
2:51.66 |
|
|
|
|
|
18 |
276 |
|
Elton Söderberg |
Södertälje Simsällskap |
2006 |
AH0306 |
50m |
2:51.99 |
|
|
|
|
|
19 |
493 |
|
Tom Dijkhuizen |
Västerås Simsällskap |
2003 |
AH5703 |
50m |
2:54.15 |
|
|
|
|
|
20 |
483 |
|
Per Granlund |
Västerås Simsällskap |
2002 |
AH9502 |
50m |
2:55.55 |
|
|
|
|
|
21 |
80 |
|
Linus Nykvist |
Järfälla Simsällskap |
2001 |
AH3701 |
50m |
2:56.22 |
|
|
|
|
|
22 |
141 |
|
Marcus Bülund |
Karlstads Simsällskap |
2004 |
AE4304 |
50m |
2:56.48 |
|
|
|
|
|
23 |
258 |
|
Theo Oerther |
Södertälje Simsällskap |
2003 |
AF0503 |
50m |
2:57.57 |
|
|
|
|
|
24 |
254 |
|
Erik Bergstrand |
Södertälje Simsällskap |
2002 |
AD3102 |
50m |
2:58.24 |
|
|
|
|
|
25 |
552 |
|
Tim Carlberg |
Solna Sundbyberg SS 04 |
2003 |
AI5503 |
50m |
2:58.34 |
|
|
|
|
|
26 |
156 |
|
Olle Pettersson |
Katrineholms Simsällskap |
2004 |
AJ1304 |
50m |
3:00.27 |
|
|
|
|
|
27 |
196 |
|
Botvid Wiell |
Sala Simsällskap |
2005 |
AB3305 |
50m |
3:00.65 |
|
|
|
|
|
28 |
69 |
|
Hugo Swanson |
Gävle Simsällskap |
2006 |
AA6106 |
50m |
3:01.37 |
|
|
|
|
|
29 |
394 |
|
Lukas Höglund |
Upsala Simsällskap |
2004 |
AK0904 |
50m |
3:03.95 |
|
|
|
|
|
30 |
350 |
|
Caspian Humble |
Täby Sim |
2005 |
AO6705 |
50m |
3:05.31 |
|
|
|
|
|
31 |
100 |
|
Marcus Hansson |
Järfälla Simsällskap |
2005 |
AD7705 |
50m |
3:06.16 |
|
|
|
|
|
32 |
148 |
|
Lex Albringer |
Karlstads Simsällskap |
2007 |
AA0907 |
50m |
3:06.40 |
|
|
|
|
|
33 |
111 |
|
Simon Söderberg |
Järfälla Simsällskap |
2006 |
AE9706 |
50m |
3:07.04 |
|
|
|
|
|
34 |
507 |
|
Gustav Ulfvebrand |
Västerås Simsällskap |
2003 |
AT4103 |
50m |
3:10.28 |
|
|
|
|
|
35 |
393 |
|
William Rismyhr |
Upsala Simsällskap |
2004 |
AK5104 |
50m |
3:10.35 |
|
|
|
|
|
36 |
182 |
|
Anton Hansson |
Njurunda Simsällskap |
2003 |
AO7103 |
50m |
3:10.80 |
|
|
|
|
|
37 |
339 |
|
Daniel Bebenek |
Täby Sim |
2006 |
AC4706 |
50m |
3:10.84 |
|
|
|
|
|
38 |
598 |
|
Aryan Munshi |
Stockholmspolisens IF SF |
2002 |
AZ0102 |
50m |
3:13.89 |
|
|
|
|
|
39 |
399 |
|
Filip Hallin |
Upsala Simsällskap |
2006 |
AD6106 |
50m |
3:17.32 |
|
|
|
|
|
40 |
127 |
|
Elias Jansson |
Karlskoga Simförening |
2006 |
AC3706 |
50m |
3:17.77 |
|
|
|
|
|
41 |
122 |
|
Oskar Högqvist |
Karlskoga Simförening |
2003 |
AN1703 |
50m |
3:22.77 |
|
|
|
|
|
42 |
97 |
|
Nils Malmberg |
Järfälla Simsällskap |
2004 |
AI3504 |
50m |
3:23.93 |
|
|
|
|
|
43 |
200 |
|
Felix Mårvad |
Sala Simsällskap |
2003 |
AS2303 |
50m |
3:25.58 |
|
|
|
|
|
44 |
519 |
|
Anton Daggert |
Örebro Simallians |
1993 |
BD7193 |
50m |
3:32.12 |
|
|
|
|
|
45 |
129 |
|
Lukas Franz |
Karlskoga Simförening |
2005 |
AJ5905 |
50m |
3:33.93 |
|
|
|
|
|
46 |
416 |
|
Ludvig Glantz |
Upsala Simsällskap |
2006 |
AJ9906 |
50m |
3:35.08 |
|
|
|
|
|
47 |
386 |
|
Rasmus Loklint |
Upsala Simsällskap |
2005 |
AD2105 |
50m |
4:16.58 |
|
|
|
|
|
48 |
75 |
|
Samuel Sjökvist |
Gävle Simsällskap |
2005 |
AQ0705 |
25m |
2:53.52 |
|
|
|
|
|
49 |
355 |
|
Benjamin Todorovac Hallongren |
Täby Sim |
2006 |
AM7706 |
25m |
3:03.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
50 |
389 |
|
Daniel Parker |
Upsala Simsällskap |
2004 |
AJ7304 |
25m |
3:12.31 |
|
|
|
|
|
51 |
348 |
|
Elvin Degerbalkan |
Täby Sim |
2006 |
AH6106 |
25m |
3:22.03 |
|
|
|
|
|
52 |
513 |
|
Isac Mörtstrand |
Västerås Simsällskap |
2007 |
AC4107 |
25m |
3:23.90 |
|
|
|
|
|
53 |
273 |
|
Joakim Johansson |
Södertälje Simsällskap |
2005 |
AK7105 |
25m |
3:27.72 |
|
|
|
|
|
54 |
357 |
|
William Zhao |
Täby Sim |
2006 |
AN8306 |
25m |
3:33.42 |
|
|
|
|
|
55 |
160 |
|
David Cederlöf |
Ludvika Simsällskap |
2006 |
AO3506 |
25m |
3:43.88 |
|
|
|
|
|
56 |
400 |
|
Malte Franzén |
Upsala Simsällskap |
2007 |
AA3707 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
57 |
515 |
|
Algot Rådman |
Västerås Simsällskap |
2006 |
AO5506 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
58 |
514 |
|
Alfred Larsson |
Västerås Simsällskap |
2005 |
AS2305 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
59 |
404 |
|
Johannes Fischer |
Upsala Simsällskap |
2007 |
AA1907 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-03-31 08:03:19 |
Resultathantering: WinGrodan 2.3 |
Licensierad till: Västerås Tidtagning |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Startlista |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Lögarängsbadet |
Västerås Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 30 mar 2019 till den 31 mar 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
800m Frisim Damer |
|
|
|
|
|
Sponsor: |
|
Västerås Stadsmission |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
# |
ID |
|
Namn |
Klubb |
Född |
Licens |
Pool |
Anm tid |
Status |
|
1 |
172 |
|
Christine Ekman |
Simklubben Neptun |
1994 |
AE8294 |
50m |
8:51.78 |
|
|
|
|
|
2 |
167 |
|
Sabina Alman |
Luleå Simsällskap |
2003 |
AL0403 |
50m |
9:14.42 |
|
|
|
|
|
3 |
286 |
|
Emma Roloff |
Södertörns Simsällskap |
2002 |
AT6402 |
50m |
9:20.33 |
|
|
|
|
|
4 |
262 |
|
Isabel Teglöf |
Södertälje Simsällskap |
2003 |
AZ3203 |
50m |
9:39.75 |
|
|
|
|
|
5 |
184 |
|
Gloria Muzito |
Njurunda Simsällskap |
2002 |
BO6202 |
50m |
9:39.88 |
|
|
|
|
|
6 |
162 |
|
Alva Gonzalez-Glanberg |
Luleå Simsällskap |
2002 |
AA1802 |
50m |
9:47.92 |
|
|
|
|
|
7 |
484 |
|
Emelie Hellgren |
Västerås Simsällskap |
2001 |
BC5601 |
50m |
9:49.82 |
|
|
|
|
|
8 |
49 |
|
Amanda Jobs |
Falu Simsällskap |
2003 |
AK0203 |
50m |
9:51.10 |
|
|
|
|
|
9 |
550 |
|
Isabel Nordström |
Solna Sundbyberg SS 04 |
2001 |
BH1801 |
50m |
9:53.68 |
|
|
|
|
|
10 |
294 |
|
Zeline Bengtson |
Södertörns Simsällskap |
2003 |
BE8203 |
50m |
9:55.78 |
|
|
|
|
|
11 |
137 |
|
Isabelle Rydahl |
Karlstads Simsällskap |
2003 |
AC0203 |
50m |
9:58.68 |
|
|
|
|
|
12 |
503 |
|
Hanna Degerlund |
Västerås Simsällskap |
2004 |
AX9404 |
50m |
10:13.29 |
|
|
|
|
|
13 |
458 |
|
Linn Melander |
Väsby Simsällskap |
2005 |
AR0205 |
50m |
10:13.54 |
|
|
|
|
|
14 |
178 |
|
Saga Persson |
Njurunda Simsällskap |
2003 |
AI1203 |
50m |
10:13.86 |
|
|
|
|
|
15 |
82 |
|
Louise Larsson |
Järfälla Simsällskap |
2002 |
AH2802 |
50m |
10:15.11 |
|
|
|
|
|
16 |
214 |
|
Elsa Kärvestedt |
Stockholms Kappsimningsklubb |
2005 |
AG9605 |
50m |
10:19.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
90 |
|
Louise Hertegren |
Järfälla Simsällskap |
2004 |
AD0604 |
50m |
10:19.58 |
|
|
|
|
|
18 |
489 |
|
Edith Engström |
Västerås Simsällskap |
2002 |
AW7802 |
50m |
10:20.11 |
|
|
|
|
|
19 |
118 |
|
Sanna Lekberg |
Karlskoga Simförening |
2001 |
AM4201 |
50m |
10:20.81 |
|
|
|
|
|
20 |
181 |
|
Ida Sundholm |
Njurunda Simsällskap |
2005 |
AG2205 |
50m |
10:24.09 |
|
|
|
|
|
21 |
599 |
|
Alida Lilljequist |
Stockholmspolisens IF SF |
1998 |
BP5898 |
50m |
10:24.94 |
|
|
|
|
|
22 |
85 |
|
Elina Leijonqvist |
Järfälla Simsällskap |
2004 |
AA3804 |
50m |
10:28.58 |
|
|
|
|
|
23 |
462 |
|
Elsa Brandt |
Väsby Simsällskap |
2006 |
AP5806 |
50m |
10:29.18 |
|
|
|
|
|
24 |
101 |
|
Felicia Göthberg |
Järfälla Simsällskap |
2004 |
AW4204 |
50m |
10:30.27 |
|
|
|
|
|
25 |
149 |
|
Alice Johnson |
Karlstads Simsällskap |
2005 |
AU2805 |
50m |
10:30.96 |
|
|
|
|
|
26 |
447 |
|
Lovisa Fantenberg |
Väsby Simsällskap |
2004 |
AS3604 |
50m |
10:33.10 |
|
|
|
|
|
27 |
498 |
|
Astrid Engström |
Västerås Simsällskap |
2004 |
AK0604 |
50m |
10:35.83 |
|
|
|
|
|
28 |
391 |
|
Joanna Sundqvist |
Upsala Simsällskap |
2005 |
AH7605 |
50m |
10:36.65 |
|
|
|
|
|
29 |
131 |
|
Maja Nyberg |
Karlskoga Simförening |
2004 |
BM9804 |
50m |
10:38.80 |
|
|
|
|
|
30 |
15 |
|
Amanda Kullman |
Eskilstuna Simklubb |
2000 |
AN3400 |
50m |
10:40.43 |
|
|
|
|
|
31 |
104 |
|
Hannah Kinane |
Järfälla Simsällskap |
2006 |
AC5406 |
50m |
10:44.45 |
|
|
|
|
|
32 |
183 |
|
Isabelle Grönlund |
Njurunda Simsällskap |
2004 |
AR7604 |
50m |
10:45.48 |
|
|
|
|
|
33 |
244 |
|
Tilde Halldan |
Säffle Simsällskap |
2005 |
AH6205 |
50m |
10:46.66 |
|
|
|
|
|
34 |
116 |
|
Alexandra Kinell |
Karlskoga Simförening |
2000 |
AF2200 |
50m |
10:47.82 |
|
|
|
|
|
35 |
215 |
|
Emelie Sveding |
Stockholms Kappsimningsklubb |
2005 |
AG8605 |
50m |
10:48.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
346 |
|
Ella Thermaenius |
Täby Sim |
2005 |
BB7405 |
50m |
10:49.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
105 |
|
Mira Wallin |
Järfälla Simsällskap |
2006 |
AC6406 |
50m |
10:50.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
340 |
|
Hannah Haux |
Täby Sim |
2004 |
BC3804 |
50m |
11:06.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
593 |
|
Sofia Lindqvist |
Stockholmspolisens IF SF |
2004 |
BK3404 |
50m |
11:17.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
284 |
|
Wilma Roloff |
Södertörns Simsällskap |
2000 |
BA7600 |
50m |
12:03.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
41 |
594 |
|
Matilda Lindqvist |
Stockholmspolisens IF SF |
2004 |
BK9204 |
50m |
11:32.49 |
RES |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-03-31 08:03:19 |
Resultathantering: WinGrodan 2.3 |
Licensierad till: Västerås Tidtagning |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Startlista |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Lögarängsbadet |
Västerås Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 30 mar 2019 till den 31 mar 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
200m Frisim Damer |
|
|
|
|
|
Sponsor: |
|
Aros Bygg & Förvaltning AB |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
# |
ID |
|
Namn |
Klubb |
Född |
Licens |
Pool |
Anm tid |
Status |
|
1 |
184 |
|
Gloria Muzito |
Njurunda Simsällskap |
2002 |
BO6202 |
50m |
2:05.86 |
|
|
|
|
|
2 |
167 |
|
Sabina Alman |
Luleå Simsällskap |
2003 |
AL0403 |
50m |
2:07.62 |
|
|
|
|
|
3 |
236 |
|
Ebba Rosenquist |
Simklubben Sydsim |
1989 |
AI6489 |
50m |
2:07.82 |
|
|
|
|
|
4 |
478 |
|
Hannah Brunzell |
Västerås Simsällskap |
2001 |
AP6801 |
50m |
2:08.38 |
|
|
|
|
|
5 |
250 |
|
Emilia Christiansen |
Södertälje Simsällskap |
1999 |
AL8499 |
50m |
2:08.47 |
|
|
|
|
|
6 |
253 |
|
Emma Sundstrand |
Södertälje Simsällskap |
2001 |
AJ3201 |
50m |
2:08.63 |
|
|
|
|
|
7 |
255 |
|
Carolina Jonsson |
Södertälje Simsällskap |
2002 |
AU5402 |
50m |
2:11.08 |
|
|
|
|
|
8 |
78 |
|
Linnea Gipperth |
Järfälla Simsällskap |
2003 |
AA6403 |
50m |
2:11.68 |
|
|
|
|
|
9 |
473 |
|
Malin Eklund |
Västerås Simsällskap |
2001 |
AL9201 |
50m |
2:11.98 |
|
|
|
|
|
10 |
286 |
|
Emma Roloff |
Södertörns Simsällskap |
2002 |
AT6402 |
50m |
2:12.13 |
|
|
|
|
|
11 |
93 |
|
Ella Arrhén Andersson |
Järfälla Simsällskap |
2002 |
AX8402 |
50m |
2:12.56 |
|
|
|
|
|
12 |
21 |
|
Maja Eriksson |
Eskilstuna Simklubb |
2002 |
AM6602 |
50m |
2:13.06 |
|
|
|
|
|
13 |
284 |
|
Wilma Roloff |
Södertörns Simsällskap |
2000 |
BA7600 |
50m |
2:13.09 |
|
|
|
|
|
14 |
237 |
|
Petra Johansson |
Säffle Simsällskap |
1997 |
AF3897 |
50m |
2:13.88 |
|
|
|
|
|
15 |
137 |
|
Isabelle Rydahl |
Karlstads Simsällskap |
2003 |
AC0203 |
50m |
2:13.93 |
|
|
|
|
|
16 |
162 |
|
Alva Gonzalez-Glanberg |
Luleå Simsällskap |
2002 |
AA1802 |
50m |
2:14.66 |
|
|
|
|
|
17 |
86 |
|
Tone Sandsjö |
Järfälla Simsällskap |
2003 |
AF5403 |
50m |
2:14.74 |
|
|
|
|
|
18 |
484 |
|
Emelie Hellgren |
Västerås Simsällskap |
2001 |
BC5601 |
50m |
2:15.76 |
|
|
|
|
|
19 |
14 |
|
Wilma Wennerberg |
Eskilstuna Simklubb |
2001 |
AG3201 |
50m |
2:16.35 |
|
|
|
|
|
20 |
251 |
|
Hilma Ramdén |
Södertälje Simsällskap |
2000 |
AF4600 |
50m |
2:16.65 |
|
|
|
|
|
21 |
207 |
|
Anna Viinapuu |
Spårvägen Simförening |
2000 |
AH8400 |
50m |
2:16.96 |
|
|
|
|
|
22 |
52 |
|
Julia Lindgren |
Falu Simsällskap |
2004 |
AN0604 |
50m |
2:17.34 |
|
|
|
|
|
23 |
241 |
|
Ida Lithner |
Säffle Simsällskap |
2004 |
AB6204 |
50m |
2:17.44 |
|
|
|
|
|
24 |
294 |
|
Zeline Bengtson |
Södertörns Simsällskap |
2003 |
BE8203 |
50m |
2:17.99 |
|
|
|
|
|
25 |
185 |
|
Joyce Muzito |
Njurunda Simsällskap |
2001 |
BT4401 |
50m |
2:18.32 |
|
|
|
|
|
26 |
446 |
|
Amanda Takala |
Väsby Simsällskap |
2004 |
AP3804 |
50m |
2:18.82 |
|
|
|
|
|
27 |
193 |
|
Lisa Nystrand |
Sala Simsällskap |
2006 |
AA1206 |
50m |
2:19.11 |
|
|
|
|
|
28 |
361 |
|
Mathilda Sandberg |
Täby Sim |
2005 |
BR2805 |
50m |
2:19.65 |
|
|
|
|
|
29 |
330 |
|
Filippa Bolling |
Täby Sim |
2004 |
BA8404 |
50m |
2:19.70 |
|
|
|
|
|
30 |
85 |
|
Elina Leijonqvist |
Järfälla Simsällskap |
2004 |
AA3804 |
50m |
2:21.15 |
|
|
|
|
|
31 |
170 |
|
Randi Arnesen |
Luleå Simsällskap |
2005 |
AW8405 |
50m |
2:21.20 |
|
|
|
|
|
32 |
498 |
|
Astrid Engström |
Västerås Simsällskap |
2004 |
AK0604 |
50m |
2:21.77 |
|
|
|
|
|
33 |
168 |
|
Klara Lindqvist |
Luleå Simsällskap |
2005 |
AD1605 |
50m |
2:21.82 |
|
|
|
|
|
34 |
261 |
|
Vilma Lindberg |
Södertälje Simsällskap |
2004 |
AL9204 |
50m |
2:22.33 |
|
|
|
|
|
35 |
142 |
|
Miranda Wahlstedt |
Karlstads Simsällskap |
2006 |
AA1606 |
50m |
2:22.43 |
|
|
|
|
|
36 |
588 |
|
Liv Asp Olsson |
Stockholmspolisens IF SF |
2005 |
AH3205 |
50m |
2:22.75 |
|
|
|
|
|
37 |
90 |
|
Louise Hertegren |
Järfälla Simsällskap |
2004 |
AD0604 |
50m |
2:22.95 |
|
|
|
|
|
38 |
146 |
|
Linnea Lindberg |
Karlstads Simsällskap |
2005 |
AJ2205 |
50m |
2:23.04 |
|
|
|
|
|
39 |
462 |
|
Elsa Brandt |
Väsby Simsällskap |
2006 |
AP5806 |
50m |
2:23.37 |
|
|
|
|
|
40 |
225 |
|
Ella Bolmstrand |
Stockholms Kappsimningsklubb |
2004 |
BR5804 |
50m |
2:24.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
41 |
447 |
|
Lovisa Fantenberg |
Väsby Simsällskap |
2004 |
AS3604 |
50m |
2:24.08 |
|
|
|
|
|
42 |
329 |
|
Tindra Håbro Karjanmaa |
Täby Sim |
2004 |
BA2204 |
50m |
2:24.65 |
|
|
|
|
|
43 |
104 |
|
Hannah Kinane |
Järfälla Simsällskap |
2006 |
AC5406 |
50m |
2:24.70 |
|
|
|
|
|
44 |
450 |
|
Alice Lindgren |
Väsby Simsällskap |
2005 |
AK3405 |
50m |
2:25.77 |
|
|
|
|
|
45 |
376 |
|
Alma Bergqvist |
Upsala Simsällskap |
2005 |
AC5205 |
50m |
2:25.81 |
|
|
|
|
|
46 |
33 |
|
Alva Abrahamsson |
Eskilstuna Simklubb |
2004 |
AQ6604 |
50m |
2:25.89 |
|
|
|
|
|
47 |
497 |
|
Matilda Olausson |
Västerås Simsällskap |
2004 |
AI0604 |
50m |
2:25.90 |
|
|
|
|
|
48 |
181 |
|
Ida Sundholm |
Njurunda Simsällskap |
2005 |
AG2205 |
50m |
2:26.18 |
|
|
|
|
|
49 |
387 |
|
Sofia Wennerberg |
Upsala Simsällskap |
2005 |
AH6405 |
50m |
2:26.26 |
|
|
|
|
|
50 |
331 |
|
Elina Hellgren |
Täby Sim |
2004 |
BA2404 |
50m |
2:26.33 |
|
|
|
|
|
51 |
346 |
|
Ella Thermaenius |
Täby Sim |
2005 |
BB7405 |
50m |
2:26.41 |
|
|
|
|
|
52 |
6 |
|
Alicia Budden |
Bålsta Simklubb |
2004 |
AA5404 |
50m |
2:26.63 |
|
|
|
|
|
53 |
102 |
|
Amanda Wensmark |
Järfälla Simsällskap |
2005 |
AJ2405 |
50m |
2:27.04 |
|
|
|
|
|
54 |
214 |
|
Elsa Kärvestedt |
Stockholms Kappsimningsklubb |
2005 |
AG9605 |
50m |
2:27.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
55 |
351 |
|
Clara Westerdahl |
Täby Sim |
|
|
50m |
2:27.32 |
|
|
|
2005 |
BG4605 |
|
56 |
150 |
|
Agnes Wilde |
Karlstads Simsällskap |
|
|
50m |
2:27.80 |
|
|
|
2005 |
BB4805 |
|
57 |
385 |
|
Matilda Holmström |
Upsala Simsällskap |
|
|
50m |
2:28.08 |
|
|
|
2005 |
AF9205 |
|
58 |
212 |
|
Ella Engelgren |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
50m |
2:28.28 |
|
|
|
2004 |
AM9804 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
59 |
593 |
|
Sofia Lindqvist |
Stockholmspolisens IF SF |
2004 |
BK3404 |
50m |
2:28.67 |
|
|
|
|
|
60 |
24 |
|
Josefin Fundberg |
Eskilstuna Simklubb |
2004 |
AC2604 |
50m |
2:29.27 |
|
|
|
|
|
61 |
267 |
|
Sofia Tossavainen |
Södertälje Simsällskap |
2005 |
AJ2805 |
50m |
2:29.46 |
|
|
|
|
|
62 |
272 |
|
Jennifer Mardo |
Södertälje Simsällskap |
2005 |
AW1405 |
50m |
2:29.51 |
|
|
|
|
|
63 |
99 |
|
Olivia Halfar |
Järfälla Simsällskap |
2005 |
AJ4205 |
50m |
2:30.05 |
|
|
|
|
|
64 |
340 |
|
Hannah Haux |
Täby Sim |
2004 |
BC3804 |
50m |
2:32.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-03-31 08:03:20 |
Resultathantering: WinGrodan 2.3 |
Licensierad till: Västerås Tidtagning |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Startlista |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Lögarängsbadet |
Västerås Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 30 mar 2019 till den 31 mar 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
200m Fjärilsim Herrar |
|
|
|
|
|
Sponsor: |
|
Fjärrvärmebyrån |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
# |
ID |
|
Namn |
Klubb |
Född |
Licens |
Pool |
Anm tid |
Status |
|
1 |
471 |
|
Lukas Steiner |
Västerås Simsällskap |
1998 |
AG8998 |
50m |
2:04.14 |
|
|
|
|
|
2 |
174 |
|
Oskar Iwarsson |
Simklubben Neptun |
2000 |
AI0300 |
50m |
2:09.17 |
|
|
|
|
|
3 |
190 |
|
Edwin Nystrand |
Sala Simsällskap |
2002 |
AE8902 |
50m |
2:11.66 |
|
|
|
|
|
4 |
445 |
|
Christopher Lindholm |
Väsby Simsällskap |
2002 |
AQ1702 |
50m |
2:11.71 |
|
|
|
|
|
5 |
227 |
|
Johan Strandberg |
Sundsvalls Simsällskap |
1997 |
AL3197 |
50m |
2:11.90 |
|
|
|
|
|
6 |
481 |
|
Gellert Szabo |
Västerås Simsällskap |
2001 |
AM6901 |
50m |
2:23.17 |
|
|
|
|
|
7 |
83 |
|
Rasmus Hanson |
Järfälla Simsällskap |
2003 |
AB1303 |
50m |
2:24.16 |
|
|
|
|
|
8 |
487 |
|
Jonathan Holmberg |
Västerås Simsällskap |
2000 |
AT1300 |
50m |
2:25.44 |
|
|
|
|
|
9 |
575 |
|
Oliver Rasool |
Stockholmspolisens IF SF |
2003 |
AI0103 |
50m |
2:28.69 |
|
|
|
|
|
10 |
209 |
|
Nils Backlund |
Spårvägen Simförening |
2002 |
AX9302 |
50m |
2:30.63 |
|
|
|
|
|
11 |
547 |
|
Kalle Voigt |
Solna Sundbyberg SS 04 |
2001 |
AK8901 |
50m |
2:30.74 |
|
|
|
|
|
12 |
441 |
|
Kevin Rathnasiri |
Väsby Simsällskap |
2003 |
AJ0103 |
50m |
2:31.57 |
|
|
|
|
|
13 |
199 |
|
Olle Nilsson |
Sala Simsällskap |
2004 |
AL3104 |
50m |
2:32.09 |
|
|
|
|
|
14 |
374 |
|
Andreas Savin |
Upsala Simsällskap |
2003 |
AG9503 |
50m |
2:33.16 |
|
|
|
|
|
15 |
22 |
|
Fredrik Karlsson |
Eskilstuna Simklubb |
2004 |
AB7104 |
50m |
2:37.74 |
|
|
|
|
|
16 |
465 |
|
Johan Montero |
Väsby Simsällskap |
2005 |
AN1905 |
50m |
2:39.87 |
|
|
|
|
|
17 |
501 |
|
Isak Rehnman |
Västerås Simsällskap |
2004 |
AI5304 |
50m |
2:43.87 |
|
|
|
|
|
18 |
202 |
|
Lucas Humling |
Sandvikens Sim o Hoppklubb |
2005 |
AA8305 |
50m |
2:49.84 |
|
|
|
|
|
19 |
326 |
|
Leo Güleryüz |
Täby Sim |
2006 |
AA4906 |
50m |
2:50.30 |
|
|
|
|
|
20 |
196 |
|
Botvid Wiell |
Sala Simsällskap |
2005 |
AB3305 |
50m |
2:50.66 |
|
|
|
|
|
21 |
379 |
|
Felix Do |
Upsala Simsällskap |
2004 |
AF4304 |
50m |
2:52.04 |
|
|
|
|
|
22 |
122 |
|
Oskar Högqvist |
Karlskoga Simförening |
2003 |
AN1703 |
50m |
2:53.88 |
|
|
|
|
|
23 |
147 |
|
Erik Pellfolk |
Karlstads Simsällskap |
2005 |
AG7305 |
50m |
3:01.76 |
|
|
|
|
|
24 |
407 |
|
Tage Helin |
Upsala Simsällskap |
2007 |
AB2907 |
50m |
3:08.88 |
|
|
|
|
|
25 |
23 |
|
Elias Paulson |
Eskilstuna Simklubb |
2000 |
AS0900 |
50m |
3:15.09 |
|
|
|
|
|
26 |
551 |
|
Douglas Reuterskiöld |
Solna Sundbyberg SS 04 |
2002 |
AM1302 |
25m |
2:23.00 |
|
|
|
|
|
27 |
242 |
|
Erik Mulikov |
Säffle Simsällskap |
2005 |
AA5105 |
25m |
2:27.29 |
|
|
|
|
|
28 |
533 |
|
August Jansson |
Örebro Simallians |
2005 |
AG6505 |
25m |
2:56.77 |
|
|
|
|
|
29 |
389 |
|
Daniel Parker |
Upsala Simsällskap |
2004 |
AJ7304 |
25m |
3:04.16 |
|
|
|
|
|
30 |
413 |
|
Arvid Högström |
Upsala Simsällskap |
2006 |
AI3306 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-03-31 08:03:20 |
Resultathantering: WinGrodan 2.3 |
Licensierad till: Västerås Tidtagning |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Startlista |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Lögarängsbadet |
Västerås Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 30 mar 2019 till den 31 mar 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
100m Ryggsim Damer |
|
|
|
|
|
Sponsor: |
|
Mälardalens Rör |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
# |
ID |
|
Namn |
Klubb |
Född |
Licens |
Pool |
Anm tid |
Status |
|
1 |
176 |
|
Elise Öberg |
Njurunda Simsällskap |
2002 |
AE8402 |
50m |
1:05.17 |
|
|
|
|
|
2 |
479 |
|
Edith Jernstedt |
Västerås Simsällskap |
2002 |
AG1202 |
50m |
1:05.44 |
|
|
|
|
|
3 |
78 |
|
Linnea Gipperth |
Järfälla Simsällskap |
2003 |
AA6403 |
50m |
1:06.81 |
|
|
|
|
|
4 |
477 |
|
Filippa Sterling |
Västerås Simsällskap |
2002 |
AE7402 |
50m |
1:07.06 |
|
|
|
|
|
5 |
342 |
|
Ellen Banestig |
Täby Sim |
2002 |
BT1802 |
50m |
1:07.91 |
|
|
|
|
|
6 |
250 |
|
Emilia Christiansen |
Södertälje Simsällskap |
1999 |
AL8499 |
50m |
1:08.69 |
|
|
|
|
|
7 |
482 |
|
Elvira Mörtstrand |
Västerås Simsällskap |
2003 |
AH9603 |
50m |
1:09.03 |
|
|
|
|
|
8 |
301 |
|
Cornelia Jerresand |
Täby Sim |
2000 |
AG6800 |
50m |
1:09.69 |
|
|
|
|
|
9 |
570 |
|
Sofia Walsh |
Stockholmspolisens IF SF |
2002 |
AF3402 |
50m |
1:09.82 |
|
|
|
|
|
10 |
558 |
|
Elvira Montes |
Solna Sundbyberg SS 04 |
2004 |
AS3804 |
50m |
1:10.01 |
|
|
|
|
|
11 |
308 |
|
Kristina Isacson |
Täby Sim |
2001 |
BH5601 |
50m |
1:10.21 |
|
|
|
|
|
12 |
476 |
|
Julia Holmberg |
Västerås Simsällskap |
2002 |
AE4402 |
50m |
1:10.38 |
|
|
|
|
|
13 |
47 |
|
Sara Junevik |
Falu Simsällskap |
2000 |
AL3400 |
50m |
1:10.38 |
|
|
|
|
|
14 |
30 |
|
My Larsson |
Eskilstuna Simklubb |
2005 |
AF8405 |
50m |
1:10.83 |
|
|
|
|
|
15 |
251 |
|
Hilma Ramdén |
Södertälje Simsällskap |
2000 |
AF4600 |
50m |
1:10.90 |
|
|
|
|
|
16 |
503 |
|
Hanna Degerlund |
Västerås Simsällskap |
2004 |
AX9404 |
50m |
1:10.92 |
|
|
|
|
|
17 |
488 |
|
Emilia Boberg |
Västerås Simsällskap |
2002 |
AV9602 |
50m |
1:11.18 |
|
|
|
|
|
18 |
588 |
|
Liv Asp Olsson |
Stockholmspolisens IF SF |
2005 |
AH3205 |
50m |
1:11.47 |
|
|
|
|
|
19 |
319 |
|
Dina Larsson |
Täby Sim |
2004 |
AN1804 |
50m |
1:11.69 |
|
|
|
|
|
20 |
241 |
|
Ida Lithner |
Säffle Simsällskap |
2004 |
AB6204 |
50m |
1:11.95 |
|
|
|
|
|
21 |
116 |
|
Alexandra Kinell |
Karlskoga Simförening |
2000 |
AF2200 |
50m |
1:12.00 |
|
|
|
|
|
22 |
299 |
|
Hilma Hagberg Moberg |
Södertörns Simsällskap |
2003 |
BO9803 |
50m |
1:12.40 |
|
|
|
|
|
23 |
228 |
|
Tove Wikström |
Sundsvalls Simsällskap |
2001 |
AC0201 |
50m |
1:12.66 |
|
|
|
|
|
24 |
52 |
|
Julia Lindgren |
Falu Simsällskap |
2004 |
AN0604 |
50m |
1:12.97 |
|
|
|
|
|
25 |
19 |
|
Frida Gustafsson |
Eskilstuna Simklubb |
2001 |
AM5401 |
50m |
1:13.45 |
|
|
|
|
|
26 |
406 |
|
Clara Frykberg |
Upsala Simsällskap |
2005 |
AV6405 |
50m |
1:13.53 |
|
|
|
|
|
27 |
64 |
|
Helmi Swanson |
Gävle Simsällskap |
2004 |
AB6604 |
50m |
1:13.66 |
|
|
|
|
|
28 |
267 |
|
Sofia Tossavainen |
Södertälje Simsällskap |
2005 |
AJ2805 |
50m |
1:13.92 |
|
|
|
|
|
29 |
143 |
|
Clara Gustavson |
Karlstads Simsällskap |
2003 |
BA4403 |
50m |
1:14.26 |
|
|
|
|
|
30 |
345 |
|
Agnes Gustavsson |
Täby Sim |
2005 |
AV3405 |
50m |
1:14.65 |
|
|
|
|
|
31 |
185 |
|
Joyce Muzito |
Njurunda Simsällskap |
2001 |
BT4401 |
50m |
1:14.76 |
|
|
|
|
|
32 |
87 |
|
Rebecca Policastro |
Järfälla Simsällskap |
2003 |
AI2403 |
50m |
1:15.04 |
|
|
|
|
|
33 |
450 |
|
Alice Lindgren |
Väsby Simsällskap |
2005 |
AK3405 |
50m |
1:15.21 |
|
|
|
|
|
34 |
368 |
|
Salma Gabot |
Upsala Simsällskap |
2001 |
AN1801 |
50m |
1:15.24 |
|
|
|
|
|
35 |
217 |
|
Elvira Lönnberg Flores |
Stockholms Kappsimningsklubb |
2006 |
AD9606 |
50m |
1:15.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
21 |
|
Maja Eriksson |
Eskilstuna Simklubb |
2002 |
AM6602 |
50m |
1:15.51 |
|
|
|
|
|
37 |
381 |
|
Vera Hermansson |
Upsala Simsällskap |
2003 |
AY1603 |
50m |
1:15.56 |
|
|
|
|
|
38 |
33 |
|
Alva Abrahamsson |
Eskilstuna Simklubb |
2004 |
AQ6604 |
50m |
1:15.60 |
|
|
|
|
|
39 |
55 |
|
Tuva Hjemli |
Falu Simsällskap |
2005 |
AN8805 |
50m |
1:16.27 |
|
|
|
|
|
40 |
559 |
|
Naomi Sterling |
Solna Sundbyberg SS 04 |
2002 |
BN1402 |
50m |
1:16.36 |
|
|
|
|
|
41 |
390 |
|
Klara Pettersson |
Upsala Simsällskap |
2004 |
AU6204 |
50m |
1:16.40 |
|
|
|
|
|
42 |
372 |
|
Matilda Lantz |
Upsala Simsällskap |
2002 |
AP6802 |
50m |
1:16.41 |
|
|
|
|
|
43 |
557 |
|
Sofia Voigt |
Solna Sundbyberg SS 04 |
2003 |
BF0803 |
50m |
1:16.67 |
|
|
|
|
|
44 |
561 |
|
Emma Montelius |
Solna Sundbyberg SS 04 |
2005 |
AY4805 |
50m |
1:16.72 |
|
|
|
|
|
45 |
367 |
|
Tova Franzén |
Upsala Simsällskap |
2001 |
AK9601 |
50m |
1:16.91 |
|
|
|
|
|
46 |
9 |
|
Alma Norgren |
Bålsta Simklubb |
2004 |
AR6404 |
50m |
1:16.99 |
|
|
|
|
|
47 |
578 |
|
Nicole Papachristou |
Stockholmspolisens IF SF |
2003 |
AW4203 |
50m |
1:17.19 |
|
|
|
|
|
48 |
377 |
|
Linnea Bergqvist |
Upsala Simsällskap |
2003 |
AT0203 |
50m |
1:17.25 |
|
|
|
|
|
49 |
287 |
|
Michelle Aspberg |
Södertörns Simsällskap |
2002 |
AT8402 |
50m |
1:17.33 |
|
|
|
|
|
50 |
70 |
|
Lisa Löf |
Gävle Simsällskap |
2004 |
AP3404 |
50m |
1:17.37 |
|
|
|
|
|
51 |
562 |
|
Emelie Widhe |
Strängnäs Simklubb |
2001 |
AN0401 |
50m |
1:17.60 |
|
|
|
|
|
52 |
225 |
|
Ella Bolmstrand |
Stockholms Kappsimningsklubb |
2004 |
BR5804 |
50m |
1:17.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
53 |
542 |
|
Rebecca Höglind |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
50m |
1:17.77 |
|
|
|
1998 |
AL7898 |
|
54 |
361 |
|
Mathilda Sandberg |
Täby Sim |
|
|
50m |
1:17.92 |
|
|
|
2005 |
BR2805 |
|
55 |
373 |
|
Malla Myrelid |
Upsala Simsällskap |
|
|
50m |
1:17.98 |
|
|
|
2002 |
AQ0202 |
|
56 |
231 |
|
Melina Sundström |
Sundsvalls Simsällskap |
|
|
50m |
1:18.04 |
|
|
|
2002 |
AP8202 |
|
57 |
48 |
|
Jessika Borbos |
Falu Simsällskap |
|
|
50m |
1:18.16 |
|
|
|
2001 |
AF2801 |
|
58 |
178 |
|
Saga Persson |
Njurunda Simsällskap |
|
|
50m |
1:18.18 |
|
|
|
2003 |
AI1203 |
|
59 |
261 |
|
Vilma Lindberg |
Södertälje Simsällskap |
|
|
50m |
1:18.58 |
|
|
|
2004 |
AL9204 |
|
60 |
24 |
|
Josefin Fundberg |
Eskilstuna Simklubb |
|
|
50m |
1:18.61 |
|
|
|
2004 |
AC2604 |
|
61 |
531 |
|
Alina Umbaeva |
Örebro Simallians |
|
|
50m |
1:18.85 |
|
|
|
2005 |
AG4605 |
|
62 |
458 |
|
Linn Melander |
Väsby Simsällskap |
|
|
50m |
1:18.94 |
|
|
|
2005 |
AR0205 |
|
63 |
596 |
|
Anna Dimitriou |
Stockholmspolisens IF SF |
|
|
50m |
1:18.94 |
|
|
|
2006 |
AN7606 |
|
64 |
306 |
|
Moa Nyblom |
Täby Sim |
|
|
50m |
1:18.99 |
|
|
|
2005 |
AA5605 |
|
65 |
485 |
|
Adelina Walldén |
Västerås Simsällskap |
|
|
50m |
1:19.24 |
|
|
|
2002 |
AS2602 |
|
66 |
300 |
|
Amanda Nilsson |
Södertörns Simsällskap |
|
|
50m |
1:19.33 |
|
|
|
2002 |
BS9202 |
|
67 |
382 |
|
Lisen Myrelid |
Upsala Simsällskap |
|
|
50m |
1:19.40 |
|
|
|
2005 |
AD0805 |
|
68 |
90 |
|
Louise Hertegren |
Järfälla Simsällskap |
|
|
50m |
1:19.87 |
|
|
|
2004 |
AD0604 |
|
69 |
387 |
|
Sofia Wennerberg |
Upsala Simsällskap |
|
|
50m |
1:20.12 |
|
|
|
2005 |
AH6405 |
|
|
|
|
70 |
142 |
|
Miranda Wahlstedt |
Karlstads Simsällskap |
|
|
50m |
1:20.29 |
|
|
|
2006 |
AA1606 |
|
|
|
|
71 |
323 |
|
Louise Franks |
Täby Sim |
|
|
50m |
1:20.31 |
|
|
|
2005 |
AG7605 |
|
|
|
|
72 |
40 |
|
Sammi Thai |
Eskilstuna Simklubb |
|
|
50m |
1:20.41 |
|
|
|
2005 |
AK6405 |
|
|
|
|
73 |
310 |
|
Smilla Hedlund |
Täby Sim |
|
|
50m |
1:20.50 |
|
|
|
2001 |
BH5801 |
|
|
|
|
74 |
554 |
|
Andrea Mitrovic |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
50m |
1:20.50 |
|
|
|
2002 |
BC7802 |
|
|
|
|
75 |
133 |
|
Mia Larsson |
Karlskoga Simförening |
|
|
50m |
1:20.58 |
|
|
|
2006 |
AT0206 |
|
|
|
|
76 |
102 |
|
Amanda Wensmark |
Järfälla Simsällskap |
|
|
50m |
1:20.82 |
|
|
|
2005 |
AJ2405 |
|
|
|
|
77 |
203 |
|
Anna Jönsson |
Sandvikens Sim o Hoppklubb |
|
|
50m |
1:20.95 |
|
|
|
2003 |
BC5203 |
|
|
|
|
78 |
101 |
|
Felicia Göthberg |
Järfälla Simsällskap |
|
|
50m |
1:20.97 |
|
|
|
2004 |
AW4204 |
|
|
|
|
79 |
340 |
|
Hannah Haux |
Täby Sim |
|
|
50m |
1:21.00 |
|
|
|
2004 |
BC3804 |
|
|
|
|
80 |
324 |
|
Elin Andersson |
Täby Sim |
|
|
50m |
1:21.12 |
|
|
|
2003 |
BG0803 |
|
|
|
|
81 |
462 |
|
Elsa Brandt |
Väsby Simsällskap |
|
|
50m |
1:21.16 |
|
|
|
2006 |
AP5806 |
|
|
|
|
82 |
195 |
|
Amanda Lindgren |
Sala Simsällskap |
2000 |
BL6200 |
50m |
1:21.40 |
|
|
|
|
|
83 |
99 |
|
Olivia Halfar |
Järfälla Simsällskap |
2005 |
AJ4205 |
50m |
1:21.41 |
|
|
|
|
|
84 |
474 |
|
Sofia Båvenäs |
Västerås Simsällskap |
2002 |
AD9802 |
50m |
1:21.42 |
|
|
|
|
|
85 |
391 |
|
Joanna Sundqvist |
Upsala Simsällskap |
2005 |
AH7605 |
50m |
1:21.44 |
|
|
|
|
|
86 |
219 |
|
Lina Ahlström |
Stockholms Kappsimningsklubb |
2005 |
AS6805 |
50m |
1:22.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
87 |
243 |
|
Linnéa Bruce-Holm |
Säffle Simsällskap |
2005 |
AH4205 |
50m |
1:22.32 |
|
|
|
|
|
88 |
183 |
|
Isabelle Grönlund |
Njurunda Simsällskap |
2004 |
AR7604 |
50m |
1:22.45 |
|
|
|
|
|
89 |
108 |
|
Manya Sidén Bashouki |
Järfälla Simsällskap |
2006 |
AH6206 |
50m |
1:22.51 |
|
|
|
|
|
90 |
145 |
|
Minea Dautbegovic |
Karlstads Simsällskap |
2004 |
AV9804 |
50m |
1:22.55 |
|
|
|
|
|
91 |
496 |
|
Matilda Lindgren |
Västerås Simsällskap |
2004 |
AG5804 |
50m |
1:22.57 |
|
|
|
|
|
92 |
155 |
|
Filippa Karlsson |
Katrineholms Simsällskap |
2004 |
AF8804 |
50m |
1:22.68 |
|
|
|
|
|
93 |
204 |
|
Saga Boråker |
Sandvikens Sim o Hoppklubb |
2004 |
AN1604 |
50m |
1:22.74 |
|
|
|
|
|
94 |
535 |
|
Wilma Pettersson |
Örebro Simallians |
2004 |
BD4804 |
50m |
1:23.30 |
|
|
|
|
|
95 |
371 |
|
Kajsa Franzén |
Upsala Simsällskap |
2004 |
AC7204 |
50m |
1:23.85 |
|
|
|
|
|
96 |
85 |
|
Elina Leijonqvist |
Järfälla Simsällskap |
2004 |
AA3804 |
50m |
1:25.58 |
|
|
|
|
|
97 |
336 |
|
Maja Lingham |
Täby Sim |
2004 |
BC8204 |
50m |
1:25.77 |
|
|
|
|
|
98 |
331 |
|
Elina Hellgren |
Täby Sim |
2004 |
BA2404 |
50m |
1:26.20 |
|
|
|
|
|
99 |
317 |
|
Engla Ellbrant |
Täby Sim |
2004 |
AK2204 |
50m |
1:27.02 |
|
|
|
|
|
100 |
498 |
|
Astrid Engström |
Västerås Simsällskap |
2004 |
AK0604 |
50m |
1:28.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-03-31 08:03:21 |
Resultathantering: WinGrodan 2.3 |
Licensierad till: Västerås Tidtagning |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Startlista |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Lögarängsbadet |
Västerås Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 30 mar 2019 till den 31 mar 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
100m Frisim Herrar |
|
|
|
|
|
Sponsor: |
|
ICA MAXI Hälla/Erikslund |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
# |
ID |
|
Namn |
Klubb |
Född |
Licens |
Pool |
Anm tid |
Status |
|
1 |
77 |
|
Robin Hanson |
Järfälla Simsällskap |
2001 |
AA2701 |
50m |
49.52 |
|
|
|
|
|
2 |
280 |
|
Björn Seeliger |
Södertälje Simsällskap |
2000 |
BA7300 |
50m |
49.57 |
|
|
|
|
|
3 |
470 |
|
Gustaf Dahlman |
Västerås Simsällskap |
1997 |
AJ1597 |
50m |
50.35 |
|
|
|
|
|
4 |
249 |
|
Erik Brandt |
Södertälje Simsällskap |
1999 |
AD5999 |
50m |
50.83 |
|
|
|
|
|
5 |
518 |
|
Jonathan Kling |
Örebro Simallians |
1993 |
AF1193 |
50m |
51.72 |
|
|
|
|
|
6 |
134 |
|
Erik Gissén |
Karlstads Simsällskap |
1992 |
AL0992 |
50m |
52.91 |
|
|
|
|
|
7 |
12 |
|
William Brand |
Eskilstuna Simklubb |
1998 |
AN2198 |
50m |
53.20 |
|
|
|
|
|
8 |
428 |
|
Robert Palosaari |
Väsby Simsällskap |
1992 |
AC1392 |
50m |
53.41 |
|
|
|
|
|
9 |
565 |
|
Jacob Danielsson |
Stockholmspolisens IF SF |
1998 |
AB9798 |
50m |
53.43 |
|
|
|
|
|
10 |
430 |
|
Gustav Frödeberg |
Väsby Simsällskap |
1997 |
AA5197 |
50m |
53.85 |
|
|
|
|
|
11 |
191 |
|
Jonathan Douib |
Sala Simsällskap |
2000 |
AS8100 |
50m |
54.19 |
|
|
|
|
|
12 |
210 |
|
Tor Selander |
Stockholms Kappsimningsklubb |
2002 |
AH4902 |
50m |
55.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
568 |
|
Niclas Eriksson |
Stockholmspolisens IF SF |
1998 |
AL2398 |
50m |
55.81 |
|
|
|
|
|
14 |
302 |
|
Niklas Nyblom |
Täby Sim |
1999 |
AK2999 |
50m |
56.43 |
|
|
|
|
|
15 |
524 |
|
Oscar Wilhelmsson |
Örebro Simallians |
2002 |
AM3902 |
50m |
56.52 |
|
|
|
|
|
16 |
553 |
|
Leonardo Montes |
Solna Sundbyberg SS 04 |
2002 |
AN2902 |
50m |
56.56 |
|
|
|
|
|
17 |
227 |
|
Johan Strandberg |
Sundsvalls Simsällskap |
1997 |
AL3197 |
50m |
56.64 |
|
|
|
|
|
18 |
188 |
|
Elias Nordgren |
Sala Simsällskap |
2001 |
AE2101 |
50m |
56.70 |
|
|
|
|
|
19 |
445 |
|
Christopher Lindholm |
Väsby Simsällskap |
2002 |
AQ1702 |
50m |
56.79 |
|
|
|
|
|
20 |
154 |
|
Kevin Grahn |
Katrineholms Simsällskap |
2003 |
AH9103 |
50m |
56.90 |
|
|
|
|
|
21 |
365 |
|
Mikael Söderberg |
Upsala Simsällskap |
2003 |
AA9303 |
50m |
57.22 |
|
|
|
|
|
22 |
547 |
|
Kalle Voigt |
Solna Sundbyberg SS 04 |
2001 |
AK8901 |
50m |
57.30 |
|
|
|
|
|
23 |
549 |
|
Leo Jakobsson |
Solna Sundbyberg SS 04 |
2002 |
AG4302 |
50m |
57.31 |
|
|
|
|
|
24 |
117 |
|
Igor Blagojevic |
Karlskoga Simförening |
2000 |
AG5700 |
50m |
57.35 |
|
|
|
|
|
25 |
537 |
|
Rudolfs Stupans |
Örebro Simallians |
1999 |
AX0599 |
50m |
57.38 |
|
|
|
|
|
26 |
481 |
|
Gellert Szabo |
Västerås Simsällskap |
2001 |
AM6901 |
50m |
57.42 |
|
|
|
|
|
27 |
163 |
|
Ji An Wang |
Luleå Simsällskap |
2003 |
AA2303 |
50m |
57.50 |
|
|
|
|
|
28 |
83 |
|
Rasmus Hanson |
Järfälla Simsällskap |
2003 |
AB1303 |
50m |
57.54 |
|
|
|
|
|
29 |
189 |
|
Isak Brundin |
Sala Simsällskap |
2000 |
AJ8100 |
50m |
57.58 |
|
|
|
|
|
30 |
545 |
|
Philip Bentzer |
Solna Sundbyberg SS 04 |
2001 |
AH6701 |
50m |
57.62 |
|
|
|
|
|
31 |
384 |
|
Adi Ramovic |
Upsala Simsällskap |
2004 |
AG9304 |
50m |
57.75 |
|
|
|
|
|
32 |
136 |
|
David Albringer |
Karlstads Simsällskap |
2001 |
AF2101 |
50m |
57.80 |
|
|
|
|
|
33 |
569 |
|
Kenzo Buchli |
Stockholmspolisens IF SF |
2000 |
AL0700 |
50m |
58.06 |
|
|
|
|
|
34 |
61 |
|
Jakob Källquist |
Gävle Simsällskap |
2001 |
AC0901 |
50m |
58.14 |
|
|
|
|
|
35 |
230 |
|
Albin Hedlund |
Sundsvalls Simsällskap |
2003 |
AA0903 |
50m |
58.37 |
|
|
|
|
|
36 |
581 |
|
Erik Falk |
Stockholmspolisens IF SF |
2003 |
AL0103 |
50m |
58.63 |
|
|
|
|
|
37 |
97 |
|
Nils Malmberg |
Järfälla Simsällskap |
2004 |
AI3504 |
50m |
58.63 |
|
|
|
|
|
38 |
80 |
|
Linus Nykvist |
Järfälla Simsällskap |
2001 |
AH3701 |
50m |
58.73 |
|
|
|
|
|
39 |
305 |
|
Andres Pöllänen |
Täby Sim |
2001 |
AM5901 |
50m |
58.78 |
|
|
|
|
|
40 |
240 |
|
Daniel Lithner |
Säffle Simsällskap |
2001 |
AJ9701 |
50m |
58.83 |
|
|
|
|
|
41 |
433 |
|
Eric Hansson |
Väsby Simsällskap |
2002 |
AD0302 |
50m |
59.08 |
|
|
|
|
|
42 |
81 |
|
Hugo Malmberg |
Järfälla Simsällskap |
2001 |
AH9701 |
50m |
59.11 |
|
|
|
|
|
43 |
190 |
|
Edwin Nystrand |
Sala Simsällskap |
2002 |
AE8902 |
50m |
59.11 |
|
|
|
|
|
44 |
448 |
|
Linus Areblad |
Väsby Simsällskap |
2004 |
AI9504 |
50m |
59.45 |
|
|
|
|
|
45 |
374 |
|
Andreas Savin |
Upsala Simsällskap |
2003 |
AG9503 |
50m |
59.61 |
|
|
|
|
|
46 |
291 |
|
Edvin Jonsson |
Södertörns Simsällskap |
2004 |
AD1504 |
50m |
59.65 |
|
|
|
|
|
47 |
166 |
|
Theo Ylipää |
Luleå Simsällskap |
2004 |
AB0704 |
50m |
59.71 |
|
|
|
|
|
48 |
575 |
|
Oliver Rasool |
Stockholmspolisens IF SF |
2003 |
AI0103 |
50m |
59.97 |
|
|
|
|
|
49 |
483 |
|
Per Granlund |
Västerås Simsällskap |
2002 |
AH9502 |
50m |
1:00.04 |
|
|
|
|
|
50 |
529 |
|
Adrijan Danqi |
Örebro Simallians |
2002 |
AS2502 |
50m |
1:00.19 |
|
|
|
|
|
51 |
239 |
|
Tobias Klasson |
Säffle Simsällskap |
2000 |
AM1500 |
50m |
1:00.20 |
|
|
|
|
|
52 |
475 |
|
Johan Brewitz |
Västerås Simsällskap |
2001 |
AH2101 |
50m |
1:00.22 |
|
|
|
|
|
53 |
285 |
|
Gustav Jonsson |
Södertörns Simsällskap |
2002 |
AG6502 |
50m |
1:00.23 |
|
|
|
|
|
54 |
141 |
|
Marcus Bülund |
Karlstads Simsällskap |
2004 |
AE4304 |
50m |
1:00.30 |
|
|
|
|
|
55 |
91 |
|
Marcus Nykvist |
Järfälla Simsällskap |
2004 |
AB1504 |
50m |
1:00.45 |
|
|
|
|
|
56 |
120 |
|
Philip Löfbom |
Karlskoga Simförening |
2003 |
AC0903 |
50m |
1:00.52 |
|
|
|
|
|
57 |
487 |
|
Jonathan Holmberg |
Västerås Simsällskap |
2000 |
AT1300 |
50m |
1:00.62 |
|
|
|
|
|
58 |
206 |
|
Julius Grell |
Sandvikens Sim o Hoppklubb |
2003 |
AS9903 |
50m |
1:00.68 |
|
|
|
|
|
59 |
72 |
|
Melker Rosengren |
Gävle Simsällskap |
2003 |
AR1903 |
50m |
1:00.68 |
|
|
|
|
|
60 |
258 |
|
Theo Oerther |
Södertälje Simsällskap |
2003 |
AF0503 |
50m |
1:00.70 |
|
|
|
|
|
61 |
197 |
|
Max Antonsson |
Sala Simsällskap |
2004 |
AG6304 |
50m |
1:00.72 |
|
|
|
|
|
62 |
156 |
|
Olle Pettersson |
Katrineholms Simsällskap |
2004 |
AJ1304 |
50m |
1:00.88 |
|
|
|
|
|
63 |
337 |
|
David Alonso |
Täby Sim |
2003 |
AS6703 |
50m |
1:00.95 |
|
|
|
|
|
64 |
96 |
|
John Zetterqvist |
Järfälla Simsällskap |
2004 |
AH6504 |
50m |
1:00.99 |
|
|
|
|
|
65 |
295 |
|
Kevin Hellman |
Södertörns Simsällskap |
2005 |
AC6705 |
50m |
1:01.06 |
|
|
|
|
|
66 |
112 |
|
Henry Israelsson |
Järfälla Simsällskap |
2006 |
AK9706 |
50m |
1:01.18 |
|
|
|
|
|
67 |
441 |
|
Kevin Rathnasiri |
Väsby Simsällskap |
2003 |
AJ0103 |
50m |
1:01.26 |
|
|
|
|
|
68 |
66 |
|
Carl Hansson |
Gävle Simsällskap |
2003 |
AE9703 |
50m |
1:01.41 |
|
|
|
|
|
69 |
328 |
|
Erik Åstrand |
Täby Sim |
2003 |
AO2903 |
50m |
1:01.42 |
|
|
|
|
|
70 |
144 |
|
Elias Sjölander |
Karlstads Simsällskap |
2003 |
AO3903 |
50m |
1:01.49 |
|
|
|
|
|
71 |
209 |
|
Nils Backlund |
Spårvägen Simförening |
2002 |
AX9302 |
50m |
1:01.61 |
|
|
|
|
|
72 |
293 |
|
Oskar Hägglund |
Södertörns Simsällskap |
1999 |
AW5399 |
50m |
1:01.63 |
|
|
|
|
|
73 |
65 |
|
Andreas Persson |
Gävle Simsällskap |
2000 |
AT8100 |
50m |
1:01.75 |
|
|
|
|
|
74 |
67 |
|
Albin Östlund |
Gävle Simsällskap |
2004 |
AC1304 |
50m |
1:01.90 |
|
|
|
|
|
75 |
73 |
|
Olle Wikholm |
Gävle Simsällskap |
2004 |
AO9904 |
50m |
1:01.98 |
|
|
|
|
|
76 |
164 |
|
Magnus Lindström |
Luleå Simsällskap |
2004 |
AA4104 |
50m |
1:02.11 |
|
|
|
|
|
77 |
121 |
|
Oscar Björstam |
Karlskoga Simförening |
2003 |
AH2703 |
50m |
1:02.22 |
|
|
|
|
|
78 |
194 |
|
Jakob Hanson |
Sala Simsällskap |
2002 |
AJ4902 |
50m |
1:02.27 |
|
|
|
|
|
79 |
28 |
|
Samuel Paulson |
Eskilstuna Simklubb |
2004 |
AG3504 |
50m |
1:02.47 |
|
|
|
|
|
80 |
327 |
|
Simon Seel |
Täby Sim |
2003 |
AO0903 |
50m |
1:02.50 |
|
|
|
|
|
81 |
266 |
|
Johan Thormé Rova |
Södertälje Simsällskap |
2004 |
AK7504 |
50m |
1:02.57 |
|
|
|
|
|
82 |
269 |
|
Malte Söderberg |
Södertälje Simsällskap |
2004 |
AL1904 |
50m |
1:02.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
83 |
114 |
|
Markus Sandh |
Järfälla Simsällskap |
2002 |
AZ1302 |
50m |
1:02.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
84 |
242 |
|
Erik Mulikov |
Säffle Simsällskap |
2005 |
AA5105 |
50m |
1:02.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
85 |
233 |
|
Jonathan Nilsson |
Sundsvalls Simsällskap |
2003 |
AD5103 |
50m |
1:03.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
86 |
216 |
|
Vincent Flores |
Stockholms Kappsimningsklubb |
2005 |
AE7305 |
50m |
1:04.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
87 |
394 |
|
Lukas Höglund |
Upsala Simsällskap |
2004 |
AK0904 |
50m |
1:04.23 |
|
|
|
|
|
88 |
1 |
|
Daniel Ruijs |
Borlänge Simsällskap |
2004 |
AE5504 |
50m |
1:04.87 |
|
|
|
|
|
89 |
326 |
|
Leo Güleryüz |
Täby Sim |
2006 |
AA4906 |
50m |
1:04.99 |
|
|
|
|
|
90 |
279 |
|
Spencer Huerta |
Södertälje Simsällskap |
2004 |
AV5504 |
50m |
1:05.08 |
|
|
|
|
|
91 |
341 |
|
Noah Juhlin Fredriksson |
Täby Sim |
2005 |
AI2505 |
50m |
1:05.08 |
|
|
|
|
|
92 |
350 |
|
Caspian Humble |
Täby Sim |
2005 |
AO6705 |
50m |
1:05.11 |
|
|
|
|
|
93 |
196 |
|
Botvid Wiell |
Sala Simsällskap |
2005 |
AB3305 |
50m |
1:05.19 |
|
|
|
|
|
94 |
199 |
|
Olle Nilsson |
Sala Simsällskap |
2004 |
AL3104 |
50m |
1:05.38 |
|
|
|
|
|
95 |
36 |
|
Maximilian Holm |
Eskilstuna Simklubb |
2005 |
AD7305 |
50m |
1:06.25 |
|
|
|
|
|
96 |
440 |
|
Erik Bergman |
Väsby Simsällskap |
2004 |
AC1104 |
50m |
1:06.31 |
|
|
|
|
|
97 |
202 |
|
Lucas Humling |
Sandvikens Sim o Hoppklubb |
2005 |
AA8305 |
50m |
1:06.47 |
|
|
|
|
|
98 |
386 |
|
Rasmus Loklint |
Upsala Simsällskap |
2005 |
AD2105 |
50m |
1:06.84 |
|
|
|
|
|
99 |
576 |
|
Sami Alzghoul |
Stockholmspolisens IF SF |
2004 |
AD3904 |
50m |
1:06.84 |
|
|
|
|
|
100 |
26 |
|
Carl Roos |
Eskilstuna Simklubb |
2004 |
AB8104 |
50m |
1:06.98 |
|
|
|
|
|
101 |
218 |
|
Anton Graner |
Stockholms Kappsimningsklubb |
2005 |
AH4905 |
50m |
1:07.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
102 |
505 |
|
Joel Brewitz |
Västerås Simsällskap |
2005 |
AG2505 |
50m |
1:07.20 |
|
|
|
|
|
103 |
274 |
|
Valentino Vrbanus |
Södertälje Simsällskap |
2006 |
AG9106 |
50m |
1:07.29 |
|
|
|
|
|
104 |
360 |
|
Ludvig Berndtsson |
Täby Sim |
2005 |
AR8705 |
50m |
1:07.37 |
|
|
|
|
|
105 |
69 |
|
Hugo Swanson |
Gävle Simsällskap |
2006 |
AA6106 |
50m |
1:07.40 |
|
|
|
|
|
106 |
453 |
|
Casper Rengart |
Väsby Simsällskap |
2006 |
AB1706 |
50m |
1:07.49 |
|
|
|
|
|
107 |
98 |
|
Oliver Harper |
Järfälla Simsällskap |
2005 |
AD2705 |
50m |
1:07.95 |
|
|
|
|
|
108 |
148 |
|
Lex Albringer |
Karlstads Simsällskap |
2007 |
AA0907 |
50m |
1:08.20 |
|
|
|
|
|
109 |
127 |
|
Elias Jansson |
Karlskoga Simförening |
2006 |
AC3706 |
50m |
1:08.29 |
|
|
|
|
|
110 |
418 |
|
Johan Bjersand-Hellström |
Upsala Simsällskap |
2005 |
AQ5305 |
50m |
1:08.30 |
|
|
|
|
|
111 |
393 |
|
William Rismyhr |
Upsala Simsällskap |
2004 |
AK5104 |
50m |
1:09.45 |
|
|
|
|
|
112 |
379 |
|
Felix Do |
Upsala Simsällskap |
2004 |
AF4304 |
50m |
1:09.83 |
|
|
|
|
|
113 |
459 |
|
Eddie Peng |
Väsby Simsällskap |
2007 |
AA7707 |
50m |
1:10.57 |
|
|
|
|
|
114 |
111 |
|
Simon Söderberg |
Järfälla Simsällskap |
2006 |
AE9706 |
50m |
1:11.12 |
|
|
|
|
|
115 |
100 |
|
Marcus Hansson |
Järfälla Simsällskap |
2005 |
AD7705 |
50m |
1:11.76 |
|
|
|
|
|
116 |
339 |
|
Daniel Bebenek |
Täby Sim |
2006 |
AC4706 |
50m |
1:11.96 |
|
|
|
|
|
117 |
533 |
|
August Jansson |
Örebro Simallians |
2005 |
AG6505 |
50m |
1:11.98 |
|
|
|
|
|
118 |
388 |
|
Markus Brenning |
Upsala Simsällskap |
2005 |
AD4105 |
50m |
1:12.05 |
|
|
|
|
|
119 |
110 |
|
Elijas Eriksson |
Järfälla Simsällskap |
2005 |
AG6905 |
50m |
1:12.29 |
|
|
|
|
|
120 |
223 |
|
Samuel Flores |
Stockholms Kappsimningsklubb |
2008 |
AA8908 |
50m |
1:13.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
121 |
277 |
|
Arvid Engqvist |
Södertälje Simsällskap |
2005 |
AM6505 |
50m |
1:13.40 |
|
|
|
|
|
122 |
75 |
|
Samuel Sjökvist |
Gävle Simsällskap |
2005 |
AQ0705 |
50m |
1:13.51 |
|
|
|
|
|
123 |
355 |
|
Benjamin Todorovac Hallongren |
Täby Sim |
2006 |
AM7706 |
50m |
1:13.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
124 |
400 |
|
Malte Franzén |
Upsala Simsällskap |
|
|
50m |
1:13.72 |
|
|
|
2007 |
AA3707 |
|
125 |
130 |
|
Linus Åkesson |
Karlskoga Simförening |
|
|
50m |
1:14.69 |
|
|
|
2005 |
AK1105 |
|
126 |
399 |
|
Filip Hallin |
Upsala Simsällskap |
|
|
50m |
1:14.94 |
|
|
|
2006 |
AD6106 |
|
127 |
407 |
|
Tage Helin |
Upsala Simsällskap |
|
|
50m |
1:14.98 |
|
|
|
2007 |
AB2907 |
|
128 |
389 |
|
Daniel Parker |
Upsala Simsällskap |
|
|
25m |
1:09.16 |
|
|
|
2004 |
AJ7304 |
|
|
|
|
|
|
|
2019-03-31 08:03:22 |
Resultathantering: WinGrodan 2.3 |
Licensierad till: Västerås Tidtagning |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Startlista |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Lögarängsbadet |
Västerås Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 30 mar 2019 till den 31 mar 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
400m Medley Damer |
|
|
|
|
|
Sponsor: |
|
Västerås Stadsmission |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
# |
ID |
|
Namn |
Klubb |
Född |
Licens |
Pool |
Anm tid |
Status |
|
1 |
193 |
|
Lisa Nystrand |
Sala Simsällskap |
2006 |
AA1206 |
50m |
5:02.95 |
|
|
|
|
|
2 |
495 |
|
Felicia Rogell |
Västerås Simsällskap |
2003 |
AQ6603 |
50m |
5:11.20 |
|
|
|
|
|
3 |
286 |
|
Emma Roloff |
Södertörns Simsällskap |
2002 |
AT6402 |
50m |
5:17.63 |
|
|
|
|
|
4 |
49 |
|
Amanda Jobs |
Falu Simsällskap |
2003 |
AK0203 |
50m |
5:26.38 |
|
|
|
|
|
5 |
303 |
|
Jennifer Nyblom |
Täby Sim |
2003 |
AC1603 |
50m |
5:31.45 |
|
|
|
|
|
6 |
214 |
|
Elsa Kärvestedt |
Stockholms Kappsimningsklubb |
2005 |
AG9605 |
50m |
5:40.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
563 |
|
Elsa Staaf |
Strängnäs Simklubb |
2003 |
AV2203 |
50m |
5:42.25 |
|
|
|
|
|
8 |
146 |
|
Linnea Lindberg |
Karlstads Simsällskap |
2005 |
AJ2205 |
50m |
5:44.43 |
|
|
|
|
|
9 |
385 |
|
Matilda Holmström |
Upsala Simsällskap |
2005 |
AF9205 |
50m |
5:46.02 |
|
|
|
|
|
10 |
439 |
|
Emelie Lindström |
Väsby Simsällskap |
2003 |
AJ7403 |
50m |
5:48.93 |
|
|
|
|
|
11 |
502 |
|
Estelle Gyoni |
Västerås Simsällskap |
2004 |
AS0204 |
50m |
5:49.26 |
|
|
|
|
|
12 |
27 |
|
Lovisa Laine |
Eskilstuna Simklubb |
2005 |
AB9405 |
50m |
5:51.40 |
|
|
|
|
|
13 |
447 |
|
Lovisa Fantenberg |
Väsby Simsällskap |
2004 |
AS3604 |
50m |
5:55.14 |
|
|
|
|
|
14 |
330 |
|
Filippa Bolling |
Täby Sim |
2004 |
BA8404 |
50m |
5:55.99 |
|
|
|
|
|
15 |
101 |
|
Felicia Göthberg |
Järfälla Simsällskap |
2004 |
AW4204 |
50m |
5:59.07 |
|
|
|
|
|
16 |
71 |
|
Maja Nilsson |
Gävle Simsällskap |
2003 |
BF4203 |
50m |
6:00.55 |
|
|
|
|
|
17 |
378 |
|
Emma Alfredeen |
Upsala Simsällskap |
2003 |
AS7803 |
50m |
6:03.84 |
|
|
|
|
|
18 |
376 |
|
Alma Bergqvist |
Upsala Simsällskap |
2005 |
AC5205 |
50m |
6:05.30 |
|
|
|
|
|
19 |
530 |
|
Josefina Näsén |
Örebro Simallians |
2005 |
AF7805 |
50m |
6:07.83 |
|
|
|
|
|
20 |
50 |
|
Ellen Lundin |
Falu Simsällskap |
2005 |
AB5405 |
50m |
6:10.44 |
|
|
|
|
|
21 |
145 |
|
Minea Dautbegovic |
Karlstads Simsällskap |
2004 |
AV9804 |
50m |
6:18.60 |
|
|
|
|
|
22 |
499 |
|
Mira Myllylä |
Västerås Simsällskap |
2002 |
BL0202 |
50m |
6:28.79 |
|
|
|
|
|
23 |
444 |
|
Mimmi Krekula |
Väsby Simsällskap |
2003 |
AZ3403 |
50m |
6:37.84 |
|
|
|
|
|
24 |
446 |
|
Amanda Takala |
Väsby Simsällskap |
2004 |
AP3804 |
50m |
6:41.61 |
|
|
|
|
|
25 |
458 |
|
Linn Melander |
Väsby Simsällskap |
2005 |
AR0205 |
25m |
5:30.48 |
|
|
|
|
|
26 |
55 |
|
Tuva Hjemli |
Falu Simsällskap |
2005 |
AN8805 |
25m |
5:35.18 |
|
|
|
|
|
27 |
123 |
|
Nathalie Johansson |
Karlskoga Simförening |
2006 |
AB2606 |
25m |
6:01.69 |
|
|
|
|
|
28 |
133 |
|
Mia Larsson |
Karlskoga Simförening |
2006 |
AT0206 |
25m |
6:08.21 |
|
|
|
|
|
29 |
417 |
|
Ida Svensson |
Upsala Simsällskap |
2006 |
AU7806 |
25m |
6:14.26 |
|
|
|
|
|
30 |
37 |
|
Sigrid Bengtsson |
Eskilstuna Simklubb |
2005 |
AI3205 |
25m |
6:19.09 |
|
|
|
|
|
31 |
401 |
|
Edith Lindhagen |
Upsala Simsällskap |
2004 |
BF3204 |
25m |
6:22.85 |
|
|
|
|
|
32 |
132 |
|
Linneá Therus |
Karlskoga Simförening |
2005 |
BC1805 |
25m |
6:28.33 |
|
|
|
|
|
33 |
455 |
|
Ida Johansson |
Väsby Simsällskap |
2006 |
AF8806 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
34 |
412 |
|
Nora Högström |
Upsala Simsällskap |
2007 |
AG1807 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
35 |
427 |
|
Zuzanna Androsiuk |
Upsala Simsällskap |
2005 |
CA8404 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
36 |
572 |
|
Vinona Bothe |
Stockholmspolisens IF SF |
1999 |
BN6899 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
37 |
410 |
|
Alva Stadell |
Upsala Simsällskap |
2006 |
AO7206 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-03-31 08:03:22 |
Resultathantering: WinGrodan 2.3 |
Licensierad till: Västerås Tidtagning |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Startlista |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Lögarängsbadet |
Västerås Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 30 mar 2019 till den 31 mar 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
1500m Frisim Herrar |
|
|
|
|
|
Sponsor: |
|
Arla |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
# |
ID |
|
Namn |
Klubb |
Född |
Licens |
Pool |
Anm tid |
Status |
|
1 |
365 |
|
Mikael Söderberg |
Upsala Simsällskap |
2003 |
AA9303 |
50m |
16:15.66 |
|
|
|
|
|
2 |
432 |
|
Martin Melinder |
Väsby Simsällskap |
2001 |
AG1301 |
50m |
16:29.10 |
|
|
|
|
|
3 |
63 |
|
Adam Carlsson |
Gävle Simsällskap |
2001 |
AK1901 |
50m |
17:15.04 |
|
|
|
|
|
4 |
480 |
|
Max Fahlén |
Västerås Simsällskap |
2001 |
AM1101 |
50m |
17:16.05 |
|
|
|
|
|
5 |
384 |
|
Adi Ramovic |
Upsala Simsällskap |
2004 |
AG9304 |
50m |
17:20.61 |
|
|
|
|
|
6 |
442 |
|
Ivar Simonsson |
Väsby Simsällskap |
2002 |
AO9502 |
50m |
17:34.93 |
|
|
|
|
|
7 |
524 |
|
Oscar Wilhelmsson |
Örebro Simallians |
2002 |
AM3902 |
50m |
17:37.90 |
|
|
|
|
|
8 |
17 |
|
Eskil Jonsson |
Eskilstuna Simklubb |
2003 |
AA5303 |
50m |
17:48.15 |
|
|
|
|
|
9 |
556 |
|
Marcus Larsson |
Solna Sundbyberg SS 04 |
2003 |
AM0903 |
50m |
18:12.45 |
|
|
|
|
|
10 |
96 |
|
John Zetterqvist |
Järfälla Simsällskap |
2004 |
AH6504 |
50m |
18:23.87 |
|
|
|
|
|
11 |
394 |
|
Lukas Höglund |
Upsala Simsällskap |
2004 |
AK0904 |
50m |
18:30.10 |
|
|
|
|
|
12 |
486 |
|
Gustaf Walldén |
Västerås Simsällskap |
2003 |
AE8503 |
50m |
18:48.59 |
|
|
|
|
|
13 |
597 |
|
Jan Salentin |
Stockholmspolisens IF SF |
2004 |
AT2104 |
50m |
18:54.25 |
|
|
|
|
|
14 |
246 |
|
Hugo Koivumäki |
Säffle Simsällskap |
2004 |
AT2904 |
50m |
18:55.11 |
|
|
|
|
|
15 |
312 |
|
Karl Lingham |
Täby Sim |
2002 |
AM0502 |
50m |
19:11.57 |
|
|
|
|
|
16 |
22 |
|
Fredrik Karlsson |
Eskilstuna Simklubb |
2004 |
AB7104 |
50m |
20:09.42 |
|
|
|
|
|
17 |
147 |
|
Erik Pellfolk |
Karlstads Simsällskap |
2005 |
AG7305 |
50m |
20:52.52 |
|
|
|
|
|
18 |
386 |
|
Rasmus Loklint |
Upsala Simsällskap |
2005 |
AD2105 |
50m |
21:19.16 |
|
|
|
|
|
19 |
416 |
|
Ludvig Glantz |
Upsala Simsällskap |
2006 |
AJ9906 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
20 |
388 |
|
Markus Brenning |
Upsala Simsällskap |
2005 |
AD4105 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
21 |
126 |
|
Gabriel Hökemyr |
Karlskoga Simförening |
2002 |
AV0502 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
22 |
418 |
|
Johan Bjersand-Hellström |
Upsala Simsällskap |
2005 |
AQ5305 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
23 |
404 |
|
Johannes Fischer |
Upsala Simsällskap |
2007 |
AA1907 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-03-31 08:03:23 |
Resultathantering: WinGrodan 2.3 |
Licensierad till: Västerås Tidtagning |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Startlista |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Lögarängsbadet |
Västerås Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 30 mar 2019 till den 31 mar 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
200m Frisim Herrar |
|
|
|
|
|
Sponsor: |
|
Aros Bygg & Förvaltning AB |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
# |
ID |
|
Namn |
Klubb |
Född |
Licens |
Pool |
Anm tid |
Status |
|
1 |
175 |
|
Oliver Rehn |
Simklubben Neptun |
2001 |
AF5101 |
50m |
1:54.70 |
|
|
|
|
|
2 |
471 |
|
Lukas Steiner |
Västerås Simsällskap |
1998 |
AG8998 |
50m |
1:54.86 |
|
|
|
|
|
3 |
12 |
|
William Brand |
Eskilstuna Simklubb |
1998 |
AN2198 |
50m |
1:57.21 |
|
|
|
|
|
4 |
568 |
|
Niclas Eriksson |
Stockholmspolisens IF SF |
1998 |
AL2398 |
50m |
1:59.82 |
|
|
|
|
|
5 |
365 |
|
Mikael Söderberg |
Upsala Simsällskap |
2003 |
AA9303 |
50m |
2:00.10 |
|
|
|
|
|
6 |
430 |
|
Gustav Frödeberg |
Väsby Simsällskap |
1997 |
AA5197 |
50m |
2:00.92 |
|
|
|
|
|
7 |
432 |
|
Martin Melinder |
Väsby Simsällskap |
2001 |
AG1301 |
50m |
2:01.25 |
|
|
|
|
|
8 |
210 |
|
Tor Selander |
Stockholms Kappsimningsklubb |
2002 |
AH4902 |
50m |
2:02.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
445 |
|
Christopher Lindholm |
Väsby Simsällskap |
2002 |
AQ1702 |
50m |
2:03.05 |
|
|
|
|
|
10 |
79 |
|
Elias Fröde |
Järfälla Simsällskap |
2001 |
AE9901 |
50m |
2:03.07 |
|
|
|
|
|
11 |
433 |
|
Eric Hansson |
Väsby Simsällskap |
2002 |
AD0302 |
50m |
2:03.41 |
|
|
|
|
|
12 |
227 |
|
Johan Strandberg |
Sundsvalls Simsällskap |
1997 |
AL3197 |
50m |
2:03.41 |
|
|
|
|
|
13 |
549 |
|
Leo Jakobsson |
Solna Sundbyberg SS 04 |
2002 |
AG4302 |
50m |
2:03.89 |
|
|
|
|
|
14 |
547 |
|
Kalle Voigt |
Solna Sundbyberg SS 04 |
2001 |
AK8901 |
50m |
2:05.00 |
|
|
|
|
|
15 |
191 |
|
Jonathan Douib |
Sala Simsällskap |
2000 |
AS8100 |
50m |
2:05.55 |
|
|
|
|
|
16 |
384 |
|
Adi Ramovic |
Upsala Simsällskap |
2004 |
AG9304 |
50m |
2:06.41 |
|
|
|
|
|
17 |
480 |
|
Max Fahlén |
Västerås Simsällskap |
2001 |
AM1101 |
50m |
2:06.80 |
|
|
|
|
|
18 |
304 |
|
Wilhelm Muzikants |
Täby Sim |
2001 |
AJ2901 |
50m |
2:06.82 |
|
|
|
|
|
19 |
259 |
|
Erik Lööw |
Södertälje Simsällskap |
2003 |
AH1303 |
50m |
2:07.03 |
|
|
|
|
|
20 |
136 |
|
David Albringer |
Karlstads Simsällskap |
2001 |
AF2101 |
50m |
2:07.49 |
|
|
|
|
|
21 |
163 |
|
Ji An Wang |
Luleå Simsällskap |
2003 |
AA2303 |
50m |
2:07.49 |
|
|
|
|
|
22 |
305 |
|
Andres Pöllänen |
Täby Sim |
2001 |
AM5901 |
50m |
2:08.38 |
|
|
|
|
|
23 |
327 |
|
Simon Seel |
Täby Sim |
2003 |
AO0903 |
50m |
2:08.52 |
|
|
|
|
|
24 |
545 |
|
Philip Bentzer |
Solna Sundbyberg SS 04 |
2001 |
AH6701 |
50m |
2:08.75 |
|
|
|
|
|
25 |
448 |
|
Linus Areblad |
Väsby Simsällskap |
2004 |
AI9504 |
50m |
2:10.10 |
|
|
|
|
|
26 |
166 |
|
Theo Ylipää |
Luleå Simsällskap |
2004 |
AB0704 |
50m |
2:10.38 |
|
|
|
|
|
27 |
252 |
|
Guillermo Illanes |
Södertälje Simsällskap |
2000 |
AE8100 |
50m |
2:10.46 |
|
|
|
|
|
28 |
487 |
|
Jonathan Holmberg |
Västerås Simsällskap |
2000 |
AT1300 |
50m |
2:10.76 |
|
|
|
|
|
29 |
17 |
|
Eskil Jonsson |
Eskilstuna Simklubb |
2003 |
AA5303 |
50m |
2:11.29 |
|
|
|
|
|
30 |
492 |
|
Lucas Sterling |
Västerås Simsällskap |
2004 |
AC6704 |
50m |
2:11.59 |
|
|
|
|
|
31 |
96 |
|
John Zetterqvist |
Järfälla Simsällskap |
2004 |
AH6504 |
50m |
2:12.17 |
|
|
|
|
|
32 |
154 |
|
Kevin Grahn |
Katrineholms Simsällskap |
2003 |
AH9103 |
50m |
2:12.26 |
|
|
|
|
|
33 |
141 |
|
Marcus Bülund |
Karlstads Simsällskap |
2004 |
AE4304 |
50m |
2:12.75 |
|
|
|
|
|
34 |
394 |
|
Lukas Höglund |
Upsala Simsällskap |
2004 |
AK0904 |
50m |
2:16.25 |
|
|
|
|
|
35 |
374 |
|
Andreas Savin |
Upsala Simsällskap |
2003 |
AG9503 |
50m |
2:16.31 |
|
|
|
|
|
36 |
112 |
|
Henry Israelsson |
Järfälla Simsällskap |
2006 |
AK9706 |
50m |
2:16.36 |
|
|
|
|
|
37 |
337 |
|
David Alonso |
Täby Sim |
2003 |
AS6703 |
50m |
2:16.69 |
|
|
|
|
|
38 |
320 |
|
Isac Rune |
Täby Sim |
2003 |
AM9503 |
50m |
2:16.83 |
|
|
|
|
|
39 |
491 |
|
Peter Khabarov |
Västerås Simsällskap |
2002 |
AM6302 |
50m |
2:16.90 |
|
|
|
|
|
40 |
493 |
|
Tom Dijkhuizen |
Västerås Simsällskap |
2003 |
AH5703 |
50m |
2:17.04 |
|
|
|
|
|
41 |
233 |
|
Jonathan Nilsson |
Sundsvalls Simsällskap |
2003 |
AD5103 |
50m |
2:17.18 |
|
|
|
|
|
42 |
197 |
|
Max Antonsson |
Sala Simsällskap |
2004 |
AG6304 |
50m |
2:17.23 |
|
|
|
|
|
43 |
156 |
|
Olle Pettersson |
Katrineholms Simsällskap |
2004 |
AJ1304 |
50m |
2:17.84 |
|
|
|
|
|
44 |
242 |
|
Erik Mulikov |
Säffle Simsällskap |
2005 |
AA5105 |
50m |
2:19.98 |
|
|
|
|
|
45 |
246 |
|
Hugo Koivumäki |
Säffle Simsällskap |
2004 |
AT2904 |
50m |
2:20.89 |
|
|
|
|
|
46 |
501 |
|
Isak Rehnman |
Västerås Simsällskap |
2004 |
AI5304 |
50m |
2:21.93 |
|
|
|
|
|
47 |
199 |
|
Olle Nilsson |
Sala Simsällskap |
2004 |
AL3104 |
50m |
2:22.16 |
|
|
|
|
|
48 |
326 |
|
Leo Güleryüz |
Täby Sim |
2006 |
AA4906 |
50m |
2:22.84 |
|
|
|
|
|
49 |
202 |
|
Lucas Humling |
Sandvikens Sim o Hoppklubb |
2005 |
AA8305 |
50m |
2:23.39 |
|
|
|
|
|
50 |
386 |
|
Rasmus Loklint |
Upsala Simsällskap |
2005 |
AD2105 |
50m |
2:23.65 |
|
|
|
|
|
51 |
216 |
|
Vincent Flores |
Stockholms Kappsimningsklubb |
2005 |
AE7305 |
50m |
2:23.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
52 |
341 |
|
Noah Juhlin Fredriksson |
Täby Sim |
|
|
50m |
2:26.89 |
|
|
|
2005 |
AI2505 |
|
53 |
505 |
|
Joel Brewitz |
Västerås Simsällskap |
|
|
50m |
2:27.46 |
|
|
|
2005 |
AG2505 |
|
54 |
418 |
|
Johan Bjersand-Hellström |
Upsala Simsällskap |
|
|
50m |
2:28.06 |
|
|
|
2005 |
AQ5305 |
|
55 |
148 |
|
Lex Albringer |
Karlstads Simsällskap |
|
|
50m |
2:29.87 |
|
|
|
2007 |
AA0907 |
|
56 |
36 |
|
Maximilian Holm |
Eskilstuna Simklubb |
|
|
50m |
2:31.36 |
|
|
|
2005 |
AD7305 |
|
57 |
111 |
|
Simon Söderberg |
Järfälla Simsällskap |
|
|
50m |
2:32.16 |
|
|
|
2006 |
AE9706 |
|
58 |
459 |
|
Eddie Peng |
Väsby Simsällskap |
|
|
50m |
2:32.33 |
|
|
|
2007 |
AA7707 |
|
59 |
147 |
|
Erik Pellfolk |
Karlstads Simsällskap |
|
|
50m |
2:32.68 |
|
|
|
2005 |
AG7305 |
|
60 |
274 |
|
Valentino Vrbanus |
Södertälje Simsällskap |
|
|
50m |
2:33.88 |
|
|
|
2006 |
AG9106 |
|
61 |
350 |
|
Caspian Humble |
Täby Sim |
|
|
50m |
2:35.57 |
|
|
|
2005 |
AO6705 |
|
62 |
100 |
|
Marcus Hansson |
Järfälla Simsällskap |
|
|
50m |
2:35.90 |
|
|
|
2005 |
AD7705 |
|
63 |
533 |
|
August Jansson |
Örebro Simallians |
|
|
50m |
2:36.71 |
|
|
|
2005 |
AG6505 |
|
|
|
|
|
|
|
2019-03-31 08:03:23 |
Resultathantering: WinGrodan 2.3 |
Licensierad till: Västerås Tidtagning |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Startlista |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Lögarängsbadet |
Västerås Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 30 mar 2019 till den 31 mar 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
200m Fjärilsim Damer |
|
|
|
|
|
Sponsor: |
|
Fjärrvärmebyrån |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
# |
ID |
|
Namn |
Klubb |
Född |
Licens |
Pool |
Anm tid |
Status |
|
1 |
236 |
|
Ebba Rosenquist |
Simklubben Sydsim |
1989 |
AI6489 |
50m |
2:21.09 |
|
|
|
|
|
2 |
250 |
|
Emilia Christiansen |
Södertälje Simsällskap |
1999 |
AL8499 |
50m |
2:21.36 |
|
|
|
|
|
3 |
237 |
|
Petra Johansson |
Säffle Simsällskap |
1997 |
AF3897 |
50m |
2:24.97 |
|
|
|
|
|
4 |
151 |
|
Linnéa Persson |
Kappsimningsklubben Karpen |
2002 |
AA5802 |
50m |
2:25.95 |
|
|
|
|
|
5 |
193 |
|
Lisa Nystrand |
Sala Simsällskap |
2006 |
AA1206 |
50m |
2:29.35 |
|
|
|
|
|
6 |
49 |
|
Amanda Jobs |
Falu Simsällskap |
2003 |
AK0203 |
50m |
2:31.10 |
|
|
|
|
|
7 |
286 |
|
Emma Roloff |
Södertörns Simsällskap |
2002 |
AT6402 |
50m |
2:33.47 |
|
|
|
|
|
8 |
557 |
|
Sofia Voigt |
Solna Sundbyberg SS 04 |
2003 |
BF0803 |
50m |
2:37.78 |
|
|
|
|
|
9 |
176 |
|
Elise Öberg |
Njurunda Simsällskap |
2002 |
AE8402 |
50m |
2:38.52 |
|
|
|
|
|
10 |
439 |
|
Emelie Lindström |
Väsby Simsällskap |
2003 |
AJ7403 |
50m |
2:39.51 |
|
|
|
|
|
11 |
89 |
|
Amanda Lindqvist |
Järfälla Simsällskap |
2002 |
AU6202 |
50m |
2:40.36 |
|
|
|
|
|
12 |
367 |
|
Tova Franzén |
Upsala Simsällskap |
2001 |
AK9601 |
50m |
2:41.13 |
|
|
|
|
|
13 |
380 |
|
Amanda Viksten |
Upsala Simsällskap |
2004 |
AK8604 |
50m |
2:41.97 |
|
|
|
|
|
14 |
225 |
|
Ella Bolmstrand |
Stockholms Kappsimningsklubb |
2004 |
BR5804 |
50m |
2:46.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
331 |
|
Elina Hellgren |
Täby Sim |
2004 |
BA2404 |
50m |
2:49.20 |
|
|
|
|
|
16 |
474 |
|
Sofia Båvenäs |
Västerås Simsällskap |
2002 |
AD9802 |
50m |
2:49.92 |
|
|
|
|
|
17 |
296 |
|
Rebecka Axelmalm |
Södertörns Simsällskap |
2003 |
BG7603 |
50m |
2:52.79 |
|
|
|
|
|
18 |
181 |
|
Ida Sundholm |
Njurunda Simsällskap |
2005 |
AG2205 |
50m |
2:53.91 |
|
|
|
|
|
19 |
378 |
|
Emma Alfredeen |
Upsala Simsällskap |
2003 |
AS7803 |
50m |
2:56.10 |
|
|
|
|
|
20 |
321 |
|
Emelie Bergvall |
Täby Sim |
2003 |
BC4603 |
50m |
2:57.16 |
|
|
|
|
|
21 |
438 |
|
Elin Bergman |
Väsby Simsällskap |
2003 |
AI8203 |
50m |
3:00.96 |
|
|
|
|
|
22 |
444 |
|
Mimmi Krekula |
Väsby Simsällskap |
2003 |
AZ3403 |
50m |
3:01.19 |
|
|
|
|
|
23 |
123 |
|
Nathalie Johansson |
Karlskoga Simförening |
2006 |
AB2606 |
50m |
3:02.04 |
|
|
|
|
|
24 |
376 |
|
Alma Bergqvist |
Upsala Simsällskap |
2005 |
AC5205 |
50m |
3:02.12 |
|
|
|
|
|
25 |
27 |
|
Lovisa Laine |
Eskilstuna Simklubb |
2005 |
AB9405 |
50m |
3:03.20 |
|
|
|
|
|
26 |
417 |
|
Ida Svensson |
Upsala Simsällskap |
2006 |
AU7806 |
50m |
3:06.17 |
|
|
|
|
|
27 |
149 |
|
Alice Johnson |
Karlstads Simsällskap |
2005 |
AU2805 |
50m |
3:11.35 |
|
|
|
|
|
28 |
382 |
|
Lisen Myrelid |
Upsala Simsällskap |
2005 |
AD0805 |
50m |
3:16.28 |
|
|
|
|
|
29 |
132 |
|
Linneá Therus |
Karlskoga Simförening |
2005 |
BC1805 |
50m |
3:25.13 |
|
|
|
|
|
30 |
401 |
|
Edith Lindhagen |
Upsala Simsällskap |
2004 |
BF3204 |
25m |
3:01.22 |
|
|
|
|
|
31 |
412 |
|
Nora Högström |
Upsala Simsällskap |
2007 |
AG1807 |
25m |
3:02.97 |
|
|
|
|
|
32 |
410 |
|
Alva Stadell |
Upsala Simsällskap |
2006 |
AO7206 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
33 |
411 |
|
Nike Söderström |
Upsala Simsällskap |
2007 |
AG2607 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-03-31 08:03:24 |
Resultathantering: WinGrodan 2.3 |
Licensierad till: Västerås Tidtagning |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Startlista |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Lögarängsbadet |
Västerås Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 30 mar 2019 till den 31 mar 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
100m Ryggsim Herrar |
|
|
|
|
|
Sponsor: |
|
Swimnet |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
# |
ID |
|
Namn |
Klubb |
Född |
Licens |
Pool |
Anm tid |
Status |
|
1 |
134 |
|
Erik Gissén |
Karlstads Simsällskap |
1992 |
AL0992 |
50m |
57.64 |
|
|
|
|
|
2 |
469 |
|
Linus Kanth |
Västerås Simsällskap |
1991 |
AP5991 |
50m |
58.58 |
|
|
|
|
|
3 |
249 |
|
Erik Brandt |
Södertälje Simsällskap |
1999 |
AD5999 |
50m |
59.93 |
|
|
|
|
|
4 |
84 |
|
Simon Fröde |
Järfälla Simsällskap |
2003 |
AB0303 |
50m |
1:00.89 |
|
|
|
|
|
5 |
61 |
|
Jakob Källquist |
Gävle Simsällskap |
2001 |
AC0901 |
50m |
1:00.91 |
|
|
|
|
|
6 |
475 |
|
Johan Brewitz |
Västerås Simsällskap |
2001 |
AH2101 |
50m |
1:03.37 |
|
|
|
|
|
7 |
252 |
|
Guillermo Illanes |
Södertälje Simsällskap |
2000 |
AE8100 |
50m |
1:03.53 |
|
|
|
|
|
8 |
545 |
|
Philip Bentzer |
Solna Sundbyberg SS 04 |
2001 |
AH6701 |
50m |
1:04.31 |
|
|
|
|
|
9 |
577 |
|
Gustav Niring |
Stockholmspolisens IF SF |
2004 |
AE6304 |
50m |
1:05.06 |
|
|
|
|
|
10 |
154 |
|
Kevin Grahn |
Katrineholms Simsällskap |
2003 |
AH9103 |
50m |
1:05.17 |
|
|
|
|
|
11 |
190 |
|
Edwin Nystrand |
Sala Simsällskap |
2002 |
AE8902 |
50m |
1:05.29 |
|
|
|
|
|
12 |
384 |
|
Adi Ramovic |
Upsala Simsällskap |
2004 |
AG9304 |
50m |
1:06.20 |
|
|
|
|
|
13 |
230 |
|
Albin Hedlund |
Sundsvalls Simsällskap |
2003 |
AA0903 |
50m |
1:06.77 |
|
|
|
|
|
14 |
206 |
|
Julius Grell |
Sandvikens Sim o Hoppklubb |
2003 |
AS9903 |
50m |
1:06.89 |
|
|
|
|
|
15 |
164 |
|
Magnus Lindström |
Luleå Simsällskap |
2004 |
AA4104 |
50m |
1:07.35 |
|
|
|
|
|
16 |
259 |
|
Erik Lööw |
Södertälje Simsällskap |
2003 |
AH1303 |
50m |
1:07.61 |
|
|
|
|
|
17 |
227 |
|
Johan Strandberg |
Sundsvalls Simsällskap |
1997 |
AL3197 |
50m |
1:07.70 |
|
|
|
|
|
18 |
553 |
|
Leonardo Montes |
Solna Sundbyberg SS 04 |
2002 |
AN2902 |
50m |
1:07.79 |
|
|
|
|
|
19 |
120 |
|
Philip Löfbom |
Karlskoga Simförening |
2003 |
AC0903 |
50m |
1:07.94 |
|
|
|
|
|
20 |
209 |
|
Nils Backlund |
Spårvägen Simförening |
2002 |
AX9302 |
50m |
1:08.04 |
|
|
|
|
|
21 |
258 |
|
Theo Oerther |
Södertälje Simsällskap |
2003 |
AF0503 |
50m |
1:08.49 |
|
|
|
|
|
22 |
549 |
|
Leo Jakobsson |
Solna Sundbyberg SS 04 |
2002 |
AG4302 |
50m |
1:08.74 |
|
|
|
|
|
23 |
112 |
|
Henry Israelsson |
Järfälla Simsällskap |
2006 |
AK9706 |
50m |
1:09.02 |
|
|
|
|
|
24 |
72 |
|
Melker Rosengren |
Gävle Simsällskap |
2003 |
AR1903 |
50m |
1:09.04 |
|
|
|
|
|
25 |
66 |
|
Carl Hansson |
Gävle Simsällskap |
2003 |
AE9703 |
50m |
1:09.15 |
|
|
|
|
|
26 |
528 |
|
Hannes Börjel |
Örebro Simallians |
2002 |
AO4502 |
50m |
1:09.44 |
|
|
|
|
|
27 |
239 |
|
Tobias Klasson |
Säffle Simsällskap |
2000 |
AM1500 |
50m |
1:09.49 |
|
|
|
|
|
28 |
295 |
|
Kevin Hellman |
Södertörns Simsällskap |
2005 |
AC6705 |
50m |
1:10.09 |
|
|
|
|
|
29 |
546 |
|
Isac Böschen |
Solna Sundbyberg SS 04 |
2002 |
AF3102 |
50m |
1:10.18 |
|
|
|
|
|
30 |
73 |
|
Olle Wikholm |
Gävle Simsällskap |
2004 |
AO9904 |
50m |
1:10.37 |
|
|
|
|
|
31 |
144 |
|
Elias Sjölander |
Karlstads Simsällskap |
2003 |
AO3903 |
50m |
1:10.62 |
|
|
|
|
|
32 |
375 |
|
Oskar Andersson |
Upsala Simsällskap |
2003 |
AG6503 |
50m |
1:11.04 |
|
|
|
|
|
33 |
547 |
|
Kalle Voigt |
Solna Sundbyberg SS 04 |
2001 |
AK8901 |
50m |
1:11.06 |
|
|
|
|
|
34 |
28 |
|
Samuel Paulson |
Eskilstuna Simklubb |
2004 |
AG3504 |
50m |
1:11.35 |
|
|
|
|
|
35 |
505 |
|
Joel Brewitz |
Västerås Simsällskap |
2005 |
AG2505 |
50m |
1:11.39 |
|
|
|
|
|
36 |
67 |
|
Albin Östlund |
Gävle Simsällskap |
2004 |
AC1304 |
50m |
1:11.42 |
|
|
|
|
|
37 |
341 |
|
Noah Juhlin Fredriksson |
Täby Sim |
2005 |
AI2505 |
50m |
1:11.74 |
|
|
|
|
|
38 |
448 |
|
Linus Areblad |
Väsby Simsällskap |
2004 |
AI9504 |
50m |
1:11.78 |
|
|
|
|
|
39 |
591 |
|
Hugo Seemann |
Stockholmspolisens IF SF |
2003 |
AT0703 |
50m |
1:12.24 |
|
|
|
|
|
40 |
481 |
|
Gellert Szabo |
Västerås Simsällskap |
2001 |
AM6901 |
50m |
1:12.68 |
|
|
|
|
|
41 |
136 |
|
David Albringer |
Karlstads Simsällskap |
2001 |
AF2101 |
50m |
1:12.78 |
|
|
|
|
|
42 |
465 |
|
Johan Montero |
Väsby Simsällskap |
2005 |
AN1905 |
50m |
1:13.18 |
|
|
|
|
|
43 |
430 |
|
Gustav Frödeberg |
Väsby Simsällskap |
1997 |
AA5197 |
50m |
1:13.54 |
|
|
|
|
|
44 |
266 |
|
Johan Thormé Rova |
Södertälje Simsällskap |
2004 |
AK7504 |
50m |
1:13.76 |
|
|
|
|
|
45 |
36 |
|
Maximilian Holm |
Eskilstuna Simklubb |
2005 |
AD7305 |
50m |
1:14.00 |
|
|
|
|
|
46 |
26 |
|
Carl Roos |
Eskilstuna Simklubb |
2004 |
AB8104 |
50m |
1:14.00 |
|
|
|
|
|
47 |
197 |
|
Max Antonsson |
Sala Simsällskap |
2004 |
AG6304 |
50m |
1:14.04 |
|
|
|
|
|
48 |
529 |
|
Adrijan Danqi |
Örebro Simallians |
2002 |
AS2502 |
50m |
1:14.21 |
|
|
|
|
|
49 |
386 |
|
Rasmus Loklint |
Upsala Simsällskap |
2005 |
AD2105 |
50m |
1:14.52 |
|
|
|
|
|
50 |
394 |
|
Lukas Höglund |
Upsala Simsällskap |
2004 |
AK0904 |
50m |
1:14.61 |
|
|
|
|
|
51 |
491 |
|
Peter Khabarov |
Västerås Simsällskap |
2002 |
AM6302 |
50m |
1:14.85 |
|
|
|
|
|
52 |
233 |
|
Jonathan Nilsson |
Sundsvalls Simsällskap |
2003 |
AD5103 |
50m |
1:14.97 |
|
|
|
|
|
53 |
483 |
|
Per Granlund |
Västerås Simsällskap |
2002 |
AH9502 |
50m |
1:15.03 |
|
|
|
|
|
54 |
360 |
|
Ludvig Berndtsson |
Täby Sim |
2005 |
AR8705 |
50m |
1:15.45 |
|
|
|
|
|
55 |
312 |
|
Karl Lingham |
Täby Sim |
2002 |
AM0502 |
50m |
1:15.78 |
|
|
|
|
|
56 |
202 |
|
Lucas Humling |
Sandvikens Sim o Hoppklubb |
2005 |
AA8305 |
50m |
1:16.23 |
|
|
|
|
|
57 |
507 |
|
Gustav Ulfvebrand |
Västerås Simsällskap |
2003 |
AT4103 |
50m |
1:16.41 |
|
|
|
|
|
58 |
379 |
|
Felix Do |
Upsala Simsällskap |
2004 |
AF4304 |
50m |
1:16.45 |
|
|
|
|
|
59 |
65 |
|
Andreas Persson |
Gävle Simsällskap |
2000 |
AT8100 |
50m |
1:16.72 |
|
|
|
|
|
60 |
98 |
|
Oliver Harper |
Järfälla Simsällskap |
2005 |
AD2705 |
50m |
1:17.12 |
|
|
|
|
|
61 |
196 |
|
Botvid Wiell |
Sala Simsällskap |
2005 |
AB3305 |
50m |
1:17.96 |
|
|
|
|
|
62 |
147 |
|
Erik Pellfolk |
Karlstads Simsällskap |
2005 |
AG7305 |
50m |
1:18.23 |
|
|
|
|
|
63 |
200 |
|
Felix Mårvad |
Sala Simsällskap |
2003 |
AS2303 |
50m |
1:18.62 |
|
|
|
|
|
64 |
334 |
|
Jousef Hanna |
Täby Sim |
2003 |
AS3503 |
50m |
1:18.70 |
|
|
|
|
|
65 |
400 |
|
Malte Franzén |
Upsala Simsällskap |
2007 |
AA3707 |
50m |
1:20.25 |
|
|
|
|
|
66 |
532 |
|
Axel Skoglund |
Örebro Simallians |
2004 |
AN6904 |
50m |
1:20.30 |
|
|
|
|
|
67 |
121 |
|
Oscar Björstam |
Karlskoga Simförening |
2003 |
AH2703 |
50m |
1:20.67 |
|
|
|
|
|
68 |
96 |
|
John Zetterqvist |
Järfälla Simsällskap |
2004 |
AH6504 |
50m |
1:20.69 |
|
|
|
|
|
69 |
110 |
|
Elijas Eriksson |
Järfälla Simsällskap |
2005 |
AG6905 |
50m |
1:21.00 |
|
|
|
|
|
70 |
327 |
|
Simon Seel |
Täby Sim |
2003 |
AO0903 |
50m |
1:21.05 |
|
|
|
|
|
71 |
459 |
|
Eddie Peng |
Väsby Simsällskap |
2007 |
AA7707 |
50m |
1:21.50 |
|
|
|
|
|
72 |
416 |
|
Ludvig Glantz |
Upsala Simsällskap |
2006 |
AJ9906 |
50m |
1:21.52 |
|
|
|
|
|
73 |
419 |
|
Gabriel Leijon |
Upsala Simsällskap |
2006 |
AL8706 |
50m |
1:22.00 |
|
|
|
|
|
74 |
285 |
|
Gustav Jonsson |
Södertörns Simsällskap |
2002 |
AG6502 |
50m |
1:22.13 |
|
|
|
|
|
75 |
218 |
|
Anton Graner |
Stockholms Kappsimningsklubb |
2005 |
AH4905 |
50m |
1:22.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
76 |
584 |
|
Pijus Guvenius |
Stockholmspolisens IF SF |
2003 |
AO0303 |
50m |
1:23.05 |
|
|
|
|
|
77 |
153 |
|
Anton Persson |
Kappsimningsklubben Karpen |
2006 |
AA2106 |
50m |
1:23.12 |
|
|
|
|
|
78 |
279 |
|
Spencer Huerta |
Södertälje Simsällskap |
2004 |
AV5504 |
50m |
1:23.40 |
|
|
|
|
|
79 |
111 |
|
Simon Söderberg |
Järfälla Simsällskap |
2006 |
AE9706 |
50m |
1:23.41 |
|
|
|
|
|
80 |
393 |
|
William Rismyhr |
Upsala Simsällskap |
2004 |
AK5104 |
50m |
1:23.64 |
|
|
|
|
|
81 |
335 |
|
Albin Kappling |
Täby Sim |
2003 |
AS2503 |
50m |
1:24.23 |
|
|
|
|
|
82 |
388 |
|
Markus Brenning |
Upsala Simsällskap |
2005 |
AD4105 |
50m |
1:24.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
83 |
350 |
|
Caspian Humble |
Täby Sim |
2005 |
AO6705 |
50m |
1:25.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
84 |
510 |
|
Melvin Norlén |
Västerås Simsällskap |
2005 |
AM2305 |
50m |
1:25.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
85 |
277 |
|
Arvid Engqvist |
Södertälje Simsällskap |
2005 |
AM6505 |
50m |
1:25.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
86 |
421 |
|
Elias Sayed |
Upsala Simsällskap |
2006 |
AL9706 |
50m |
1:26.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
87 |
129 |
|
Lukas Franz |
Karlskoga Simförening |
2005 |
AJ5905 |
50m |
1:27.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
88 |
355 |
|
Benjamin Todorovac Hallongren |
Täby Sim |
2006 |
AM7706 |
50m |
1:30.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
89 |
339 |
|
Daniel Bebenek |
Täby Sim |
2006 |
AC4706 |
50m |
1:30.76 |
|
|
|
|
|
90 |
122 |
|
Oskar Högqvist |
Karlskoga Simförening |
2003 |
AN1703 |
50m |
1:31.24 |
|
|
|
|
|
91 |
130 |
|
Linus Åkesson |
Karlskoga Simförening |
2005 |
AK1105 |
50m |
1:32.57 |
|
|
|
|
|
92 |
100 |
|
Marcus Hansson |
Järfälla Simsällskap |
2005 |
AD7705 |
50m |
1:33.66 |
|
|
|
|
|
93 |
348 |
|
Elvin Degerbalkan |
Täby Sim |
2006 |
AH6106 |
50m |
1:34.78 |
|
|
|
|
|
94 |
404 |
|
Johannes Fischer |
Upsala Simsällskap |
2007 |
AA1907 |
50m |
1:37.11 |
|
|
|
|
|
95 |
358 |
|
Eric Fransson |
Täby Sim |
2006 |
AN0506 |
50m |
1:39.42 |
|
|
|
|
|
96 |
513 |
|
Isac Mörtstrand |
Västerås Simsällskap |
2007 |
AC4107 |
50m |
1:40.44 |
|
|
|
|
|
97 |
413 |
|
Arvid Högström |
Upsala Simsällskap |
2006 |
AI3306 |
50m |
1:43.19 |
|
|
|
|
|
98 |
160 |
|
David Cederlöf |
Ludvika Simsällskap |
2006 |
AO3506 |
50m |
1:53.13 |
|
|
|
|
|
99 |
389 |
|
Daniel Parker |
Upsala Simsällskap |
2004 |
AJ7304 |
25m |
1:23.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-03-31 08:03:24 |
Resultathantering: WinGrodan 2.3 |
Licensierad till: Västerås Tidtagning |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Startlista |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Lögarängsbadet |
Västerås Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 30 mar 2019 till den 31 mar 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
100m Frisim Damer |
|
|
|
|
|
Sponsor: |
|
ICA MAXI Hälla/Erikslund |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
# |
ID |
|
Namn |
Klubb |
Född |
Licens |
Pool |
Anm tid |
Status |
|
1 |
47 |
|
Sara Junevik |
Falu Simsällskap |
2000 |
AL3400 |
50m |
56.55 |
|
|
|
|
|
2 |
184 |
|
Gloria Muzito |
Njurunda Simsällskap |
2002 |
BO6202 |
50m |
57.11 |
|
|
|
|
|
3 |
479 |
|
Edith Jernstedt |
Västerås Simsällskap |
2002 |
AG1202 |
50m |
58.30 |
|
|
|
|
|
4 |
251 |
|
Hilma Ramdén |
Södertälje Simsällskap |
2000 |
AF4600 |
50m |
59.35 |
|
|
|
|
|
5 |
139 |
|
Linnéa Englund |
Karlstads Simsällskap |
2003 |
AI5403 |
50m |
59.93 |
|
|
|
|
|
6 |
482 |
|
Elvira Mörtstrand |
Västerås Simsällskap |
2003 |
AH9603 |
50m |
1:00.56 |
|
|
|
|
|
7 |
176 |
|
Elise Öberg |
Njurunda Simsällskap |
2002 |
AE8402 |
50m |
1:00.82 |
|
|
|
|
|
8 |
193 |
|
Lisa Nystrand |
Sala Simsällskap |
2006 |
AA1206 |
50m |
1:00.91 |
|
|
|
|
|
9 |
477 |
|
Filippa Sterling |
Västerås Simsällskap |
2002 |
AE7402 |
50m |
1:01.07 |
|
|
|
|
|
10 |
167 |
|
Sabina Alman |
Luleå Simsällskap |
2003 |
AL0403 |
50m |
1:01.60 |
|
|
|
|
|
11 |
14 |
|
Wilma Wennerberg |
Eskilstuna Simklubb |
2001 |
AG3201 |
50m |
1:01.63 |
|
|
|
|
|
12 |
185 |
|
Joyce Muzito |
Njurunda Simsällskap |
2001 |
BT4401 |
50m |
1:01.63 |
|
|
|
|
|
13 |
21 |
|
Maja Eriksson |
Eskilstuna Simklubb |
2002 |
AM6602 |
50m |
1:01.66 |
|
|
|
|
|
14 |
314 |
|
Thilda Ström |
Täby Sim |
2003 |
AT5803 |
50m |
1:01.84 |
|
|
|
|
|
15 |
52 |
|
Julia Lindgren |
Falu Simsällskap |
2004 |
AN0604 |
50m |
1:01.96 |
|
|
|
|
|
16 |
473 |
|
Malin Eklund |
Västerås Simsällskap |
2001 |
AL9201 |
50m |
1:02.12 |
|
|
|
|
|
17 |
19 |
|
Frida Gustafsson |
Eskilstuna Simklubb |
2001 |
AM5401 |
50m |
1:02.34 |
|
|
|
|
|
18 |
484 |
|
Emelie Hellgren |
Västerås Simsällskap |
2001 |
BC5601 |
50m |
1:02.35 |
|
|
|
|
|
19 |
170 |
|
Randi Arnesen |
Luleå Simsällskap |
2005 |
AW8405 |
50m |
1:02.36 |
|
|
|
|
|
20 |
137 |
|
Isabelle Rydahl |
Karlstads Simsällskap |
2003 |
AC0203 |
50m |
1:02.41 |
|
|
|
|
|
21 |
311 |
|
Embla Börjesson |
Täby Sim |
2002 |
AZ1802 |
50m |
1:02.52 |
|
|
|
|
|
22 |
207 |
|
Anna Viinapuu |
Spårvägen Simförening |
2000 |
AH8400 |
50m |
1:02.75 |
|
|
|
|
|
23 |
237 |
|
Petra Johansson |
Säffle Simsällskap |
1997 |
AF3897 |
50m |
1:02.78 |
|
|
|
|
|
24 |
225 |
|
Ella Bolmstrand |
Stockholms Kappsimningsklubb |
2004 |
BR5804 |
50m |
1:02.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
33 |
|
Alva Abrahamsson |
Eskilstuna Simklubb |
2004 |
AQ6604 |
50m |
1:02.93 |
|
|
|
|
|
26 |
116 |
|
Alexandra Kinell |
Karlskoga Simförening |
2000 |
AF2200 |
50m |
1:03.10 |
|
|
|
|
|
27 |
64 |
|
Helmi Swanson |
Gävle Simsällskap |
2004 |
AB6604 |
50m |
1:03.15 |
|
|
|
|
|
28 |
24 |
|
Josefin Fundberg |
Eskilstuna Simklubb |
2004 |
AC2604 |
50m |
1:03.31 |
|
|
|
|
|
29 |
543 |
|
Filippa Berndtson |
Solna Sundbyberg SS 04 |
1997 |
BD4297 |
50m |
1:03.70 |
|
|
|
|
|
30 |
299 |
|
Hilma Hagberg Moberg |
Södertörns Simsällskap |
2003 |
BO9803 |
50m |
1:03.73 |
|
|
|
|
|
31 |
49 |
|
Amanda Jobs |
Falu Simsällskap |
2003 |
AK0203 |
50m |
1:03.79 |
|
|
|
|
|
32 |
241 |
|
Ida Lithner |
Säffle Simsällskap |
2004 |
AB6204 |
50m |
1:03.82 |
|
|
|
|
|
33 |
446 |
|
Amanda Takala |
Väsby Simsällskap |
2004 |
AP3804 |
50m |
1:03.89 |
|
|
|
|
|
34 |
329 |
|
Tindra Håbro Karjanmaa |
Täby Sim |
2004 |
BA2204 |
50m |
1:03.99 |
|
|
|
|
|
35 |
550 |
|
Isabel Nordström |
Solna Sundbyberg SS 04 |
2001 |
BH1801 |
50m |
1:04.01 |
|
|
|
|
|
36 |
476 |
|
Julia Holmberg |
Västerås Simsällskap |
2002 |
AE4402 |
50m |
1:04.01 |
|
|
|
|
|
37 |
450 |
|
Alice Lindgren |
Väsby Simsällskap |
2005 |
AK3405 |
50m |
1:04.12 |
|
|
|
|
|
38 |
377 |
|
Linnea Bergqvist |
Upsala Simsällskap |
2003 |
AT0203 |
50m |
1:04.21 |
|
|
|
|
|
39 |
300 |
|
Amanda Nilsson |
Södertörns Simsällskap |
2002 |
BS9202 |
50m |
1:04.24 |
|
|
|
|
|
40 |
601 |
|
Michelle Wissinger |
Väsby Simsällskap |
2004 |
BN3604 |
50m |
1:04.30 |
|
|
|
|
|
41 |
564 |
|
Elin Logander |
Strängnäs Simklubb |
2005 |
AS8605 |
50m |
1:04.31 |
|
|
|
|
|
42 |
485 |
|
Adelina Walldén |
Västerås Simsällskap |
2002 |
AS2602 |
50m |
1:04.40 |
|
|
|
|
|
43 |
162 |
|
Alva Gonzalez-Glanberg |
Luleå Simsällskap |
2002 |
AA1802 |
50m |
1:04.50 |
|
|
|
|
|
44 |
15 |
|
Amanda Kullman |
Eskilstuna Simklubb |
2000 |
AN3400 |
50m |
1:04.56 |
|
|
|
|
|
45 |
228 |
|
Tove Wikström |
Sundsvalls Simsällskap |
2001 |
AC0201 |
50m |
1:04.59 |
|
|
|
|
|
46 |
231 |
|
Melina Sundström |
Sundsvalls Simsällskap |
2002 |
AP8202 |
50m |
1:04.74 |
|
|
|
|
|
47 |
489 |
|
Edith Engström |
Västerås Simsällskap |
2002 |
AW7802 |
50m |
1:04.81 |
|
|
|
|
|
48 |
261 |
|
Vilma Lindberg |
Södertälje Simsällskap |
2004 |
AL9204 |
50m |
1:04.93 |
|
|
|
|
|
49 |
498 |
|
Astrid Engström |
Västerås Simsällskap |
2004 |
AK0604 |
50m |
1:05.15 |
|
|
|
|
|
50 |
90 |
|
Louise Hertegren |
Järfälla Simsällskap |
2004 |
AD0604 |
50m |
1:05.18 |
|
|
|
|
|
51 |
89 |
|
Amanda Lindqvist |
Järfälla Simsällskap |
2002 |
AU6202 |
50m |
1:05.32 |
|
|
|
|
|
52 |
217 |
|
Elvira Lönnberg Flores |
Stockholms Kappsimningsklubb |
2006 |
AD9606 |
50m |
1:05.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
53 |
118 |
|
Sanna Lekberg |
Karlskoga Simförening |
|
|
50m |
1:05.45 |
|
|
|
2001 |
AM4201 |
|
54 |
497 |
|
Matilda Olausson |
Västerås Simsällskap |
|
|
50m |
1:05.58 |
|
|
|
2004 |
AI0604 |
|
55 |
494 |
|
Lina Rehnman |
Västerås Simsällskap |
|
|
50m |
1:05.60 |
|
|
|
2002 |
AZ4802 |
|
56 |
508 |
|
Tara Klarbo Egan |
Västerås Simsällskap |
|
|
50m |
1:05.62 |
|
|
|
2005 |
AQ6605 |
|
57 |
102 |
|
Amanda Wensmark |
Järfälla Simsällskap |
|
|
50m |
1:05.65 |
|
|
|
2005 |
AJ2405 |
|
58 |
571 |
|
Ljuba Berg |
Stockholmspolisens IF SF |
|
|
50m |
1:05.65 |
|
|
|
2000 |
BH4400 |
|
59 |
85 |
|
Elina Leijonqvist |
Järfälla Simsällskap |
|
|
50m |
1:05.73 |
|
|
|
2004 |
AA3804 |
|
60 |
146 |
|
Linnea Lindberg |
Karlstads Simsällskap |
|
|
50m |
1:05.82 |
|
|
|
2005 |
AJ2205 |
|
61 |
573 |
|
Alexandra Lindén |
Stockholmspolisens IF SF |
|
|
50m |
1:05.84 |
|
|
|
2001 |
BG4801 |
|
62 |
31 |
|
Felicia Maultasch |
Eskilstuna Simklubb |
|
|
50m |
1:05.97 |
|
|
|
2003 |
BF6203 |
|
63 |
361 |
|
Mathilda Sandberg |
Täby Sim |
|
|
50m |
1:06.02 |
|
|
|
2005 |
BR2805 |
|
64 |
434 |
|
Tuva Björkén |
Väsby Simsällskap |
|
|
50m |
1:06.02 |
|
|
|
2003 |
AC0603 |
|
65 |
287 |
|
Michelle Aspberg |
Södertörns Simsällskap |
|
|
50m |
1:06.05 |
|
|
|
2002 |
AT8402 |
|
66 |
20 |
|
Tilda Wik |
Eskilstuna Simklubb |
|
|
50m |
1:06.09 |
|
|
|
2001 |
AX5401 |
|
67 |
181 |
|
Ida Sundholm |
Njurunda Simsällskap |
|
|
50m |
1:06.10 |
|
|
|
2005 |
AG2205 |
|
68 |
372 |
|
Matilda Lantz |
Upsala Simsällskap |
|
|
50m |
1:06.11 |
|
|
|
2002 |
AP6802 |
|
69 |
178 |
|
Saga Persson |
Njurunda Simsällskap |
|
|
50m |
1:06.16 |
|
|
|
2003 |
AI1203 |
|
|
|
|
70 |
438 |
|
Elin Bergman |
Väsby Simsällskap |
|
|
50m |
1:06.17 |
|
|
|
2003 |
AI8203 |
|
|
|
|
71 |
362 |
|
Amanda Sandberg |
Täby Sim |
|
|
50m |
1:06.22 |
|
|
|
2003 |
CC3403 |
|
|
|
|
72 |
125 |
|
Isabelle Johansson |
Karlskoga Simförening |
|
|
50m |
1:06.24 |
|
|
|
2005 |
AM0405 |
|
|
|
|
73 |
462 |
|
Elsa Brandt |
Väsby Simsällskap |
|
|
50m |
1:06.29 |
|
|
|
2006 |
AP5806 |
|
|
|
|
74 |
150 |
|
Agnes Wilde |
Karlstads Simsällskap |
|
|
50m |
1:06.49 |
|
|
|
2005 |
BB4805 |
|
|
|
|
75 |
143 |
|
Clara Gustavson |
Karlstads Simsällskap |
|
|
50m |
1:06.58 |
|
|
|
2003 |
BA4403 |
|
|
|
|
76 |
104 |
|
Hannah Kinane |
Järfälla Simsällskap |
|
|
50m |
1:06.68 |
|
|
|
2006 |
AC5406 |
|
|
|
|
77 |
447 |
|
Lovisa Fantenberg |
Väsby Simsällskap |
|
|
50m |
1:06.77 |
|
|
|
2004 |
AS3604 |
|
|
|
|
78 |
272 |
|
Jennifer Mardo |
Södertälje Simsällskap |
|
|
50m |
1:06.83 |
|
|
|
2005 |
AW1405 |
|
|
|
|
79 |
48 |
|
Jessika Borbos |
Falu Simsällskap |
|
|
50m |
1:06.87 |
|
|
|
2001 |
AF2801 |
|
|
|
|
80 |
55 |
|
Tuva Hjemli |
Falu Simsällskap |
|
|
50m |
1:06.91 |
|
|
|
2005 |
AN8805 |
|
|
|
|
81 |
331 |
|
Elina Hellgren |
Täby Sim |
|
|
50m |
1:06.94 |
|
|
|
2004 |
BA2404 |
|
|
|
|
82 |
142 |
|
Miranda Wahlstedt |
Karlstads Simsällskap |
2006 |
AA1606 |
50m |
1:07.01 |
|
|
|
|
|
83 |
113 |
|
Jessika Watanabe |
Järfälla Simsällskap |
2006 |
AW3606 |
50m |
1:07.03 |
|
|
|
|
|
84 |
381 |
|
Vera Hermansson |
Upsala Simsällskap |
2003 |
AY1603 |
50m |
1:07.26 |
|
|
|
|
|
85 |
346 |
|
Ella Thermaenius |
Täby Sim |
2005 |
BB7405 |
50m |
1:07.34 |
|
|
|
|
|
86 |
168 |
|
Klara Lindqvist |
Luleå Simsällskap |
2005 |
AD1605 |
50m |
1:07.40 |
|
|
|
|
|
87 |
356 |
|
Olivia Svensson |
Täby Sim |
2003 |
CA4203 |
50m |
1:07.61 |
|
|
|
|
|
88 |
559 |
|
Naomi Sterling |
Solna Sundbyberg SS 04 |
2002 |
BN1402 |
50m |
1:07.68 |
|
|
|
|
|
89 |
368 |
|
Salma Gabot |
Upsala Simsällskap |
2001 |
AN1801 |
50m |
1:07.68 |
|
|
|
|
|
90 |
155 |
|
Filippa Karlsson |
Katrineholms Simsällskap |
2004 |
AF8804 |
50m |
1:07.78 |
|
|
|
|
|
91 |
27 |
|
Lovisa Laine |
Eskilstuna Simklubb |
2005 |
AB9405 |
50m |
1:07.94 |
|
|
|
|
|
92 |
367 |
|
Tova Franzén |
Upsala Simsällskap |
2001 |
AK9601 |
50m |
1:08.15 |
|
|
|
|
|
93 |
411 |
|
Nike Söderström |
Upsala Simsällskap |
2007 |
AG2607 |
50m |
1:08.20 |
|
|
|
|
|
94 |
488 |
|
Emilia Boberg |
Västerås Simsällskap |
2002 |
AV9602 |
50m |
1:08.23 |
|
|
|
|
|
95 |
214 |
|
Elsa Kärvestedt |
Stockholms Kappsimningsklubb |
2005 |
AG9605 |
50m |
1:08.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
96 |
380 |
|
Amanda Viksten |
Upsala Simsällskap |
2004 |
AK8604 |
50m |
1:08.39 |
|
|
|
|
|
97 |
204 |
|
Saga Boråker |
Sandvikens Sim o Hoppklubb |
2004 |
AN1604 |
50m |
1:08.42 |
|
|
|
|
|
98 |
133 |
|
Mia Larsson |
Karlskoga Simförening |
2006 |
AT0206 |
50m |
1:08.54 |
|
|
|
|
|
99 |
340 |
|
Hannah Haux |
Täby Sim |
2004 |
BC3804 |
50m |
1:08.59 |
|
|
|
|
|
100 |
260 |
|
Emilia Tshibanda |
Södertälje Simsällskap |
2004 |
AL2404 |
50m |
1:08.62 |
|
|
|
|
|
101 |
109 |
|
Nellie Ekman |
Järfälla Simsällskap |
2006 |
AH9206 |
50m |
1:08.67 |
|
|
|
|
|
102 |
474 |
|
Sofia Båvenäs |
Västerås Simsällskap |
2002 |
AD9802 |
50m |
1:08.72 |
|
|
|
|
|
103 |
345 |
|
Agnes Gustavsson |
Täby Sim |
2005 |
AV3405 |
50m |
1:08.84 |
|
|
|
|
|
104 |
391 |
|
Joanna Sundqvist |
Upsala Simsällskap |
2005 |
AH7605 |
50m |
1:08.95 |
|
|
|
|
|
105 |
183 |
|
Isabelle Grönlund |
Njurunda Simsällskap |
2004 |
AR7604 |
50m |
1:08.97 |
|
|
|
|
|
106 |
385 |
|
Matilda Holmström |
Upsala Simsällskap |
2005 |
AF9205 |
50m |
1:09.11 |
|
|
|
|
|
107 |
351 |
|
Clara Westerdahl |
Täby Sim |
2005 |
BG4605 |
50m |
1:09.20 |
|
|
|
|
|
108 |
244 |
|
Tilde Halldan |
Säffle Simsällskap |
2005 |
AH6205 |
50m |
1:09.30 |
|
|
|
|
|
109 |
376 |
|
Alma Bergqvist |
Upsala Simsällskap |
2005 |
AC5205 |
50m |
1:09.55 |
|
|
|
|
|
110 |
41 |
|
Maja Björkbacka |
Eskilstuna Simklubb |
2005 |
AU9205 |
50m |
1:09.56 |
|
|
|
|
|
111 |
99 |
|
Olivia Halfar |
Järfälla Simsällskap |
2005 |
AJ4205 |
50m |
1:09.57 |
|
|
|
|
|
112 |
40 |
|
Sammi Thai |
Eskilstuna Simklubb |
2005 |
AK6405 |
50m |
1:09.61 |
|
|
|
|
|
113 |
226 |
|
Amanda Bäck |
Stockholms Kappsimningsklubb |
2005 |
BM9205 |
50m |
1:09.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
114 |
373 |
|
Malla Myrelid |
Upsala Simsällskap |
2002 |
AQ0202 |
50m |
1:09.66 |
|
|
|
|
|
115 |
333 |
|
Clara Ersson |
Täby Sim |
2004 |
BA3204 |
50m |
1:09.76 |
|
|
|
|
|
116 |
530 |
|
Josefina Näsén |
Örebro Simallians |
2005 |
AF7805 |
50m |
1:09.80 |
|
|
|
|
|
117 |
343 |
|
Alice Davies |
Täby Sim |
2004 |
BH5404 |
50m |
1:09.82 |
|
|
|
|
|
118 |
108 |
|
Manya Sidén Bashouki |
Järfälla Simsällskap |
2006 |
AH6206 |
50m |
1:09.88 |
|
|
|
|
|
119 |
101 |
|
Felicia Göthberg |
Järfälla Simsällskap |
2004 |
AW4204 |
50m |
1:10.09 |
|
|
|
|
|
120 |
131 |
|
Maja Nyberg |
Karlskoga Simförening |
2004 |
BM9804 |
50m |
1:10.13 |
|
|
|
|
|
121 |
195 |
|
Amanda Lindgren |
Sala Simsällskap |
2000 |
BL6200 |
50m |
1:10.15 |
|
|
|
|
|
122 |
212 |
|
Ella Engelgren |
Stockholms Kappsimningsklubb |
2004 |
AM9804 |
50m |
1:10.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
123 |
325 |
|
Amanda Borgfors |
Täby Sim |
|
|
50m |
1:10.82 |
|
|
|
2004 |
AS1804 |
|
124 |
213 |
|
Maya Levin |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
50m |
1:10.94 |
|
|
|
2004 |
AN3204 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
125 |
390 |
|
Klara Pettersson |
Upsala Simsällskap |
2004 |
AU6204 |
50m |
1:11.20 |
|
|
|
|
|
126 |
180 |
|
Ebba Lindblom |
Njurunda Simsällskap |
2004 |
AR8404 |
50m |
1:11.27 |
|
|
|
|
|
127 |
371 |
|
Kajsa Franzén |
Upsala Simsällskap |
2004 |
AC7204 |
50m |
1:11.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-03-31 08:03:25 |
Resultathantering: WinGrodan 2.3 |
Licensierad till: Västerås Tidtagning |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Startlista |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Lögarängsbadet |
Västerås Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 30 mar 2019 till den 31 mar 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
400m Medley Herrar |
|
|
|
|
|
Sponsor: |
|
Grant Thornton |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
# |
ID |
|
Namn |
Klubb |
Född |
Licens |
Pool |
Anm tid |
Status |
|
1 |
365 |
|
Mikael Söderberg |
Upsala Simsällskap |
2003 |
AA9303 |
50m |
4:46.54 |
|
|
|
|
|
2 |
190 |
|
Edwin Nystrand |
Sala Simsällskap |
2002 |
AE8902 |
50m |
4:48.25 |
|
|
|
|
|
3 |
432 |
|
Martin Melinder |
Väsby Simsällskap |
2001 |
AG1301 |
50m |
4:49.05 |
|
|
|
|
|
4 |
84 |
|
Simon Fröde |
Järfälla Simsällskap |
2003 |
AB0303 |
50m |
4:49.20 |
|
|
|
|
|
5 |
445 |
|
Christopher Lindholm |
Väsby Simsällskap |
2002 |
AQ1702 |
50m |
4:53.25 |
|
|
|
|
|
6 |
61 |
|
Jakob Källquist |
Gävle Simsällskap |
2001 |
AC0901 |
50m |
4:54.46 |
|
|
|
|
|
7 |
117 |
|
Igor Blagojevic |
Karlskoga Simförening |
2000 |
AG5700 |
50m |
4:55.45 |
|
|
|
|
|
8 |
152 |
|
Simon Persson |
Kappsimningsklubben Karpen |
2003 |
AA1703 |
50m |
5:01.50 |
|
|
|
|
|
9 |
258 |
|
Theo Oerther |
Södertälje Simsällskap |
2003 |
AF0503 |
50m |
5:06.21 |
|
|
|
|
|
10 |
384 |
|
Adi Ramovic |
Upsala Simsällskap |
2004 |
AG9304 |
50m |
5:07.88 |
|
|
|
|
|
11 |
551 |
|
Douglas Reuterskiöld |
Solna Sundbyberg SS 04 |
2002 |
AM1302 |
50m |
5:13.39 |
|
|
|
|
|
12 |
320 |
|
Isac Rune |
Täby Sim |
2003 |
AM9503 |
50m |
5:14.75 |
|
|
|
|
|
13 |
521 |
|
Anton Wallin |
Örebro Simallians |
2000 |
AM7700 |
50m |
5:17.76 |
|
|
|
|
|
14 |
199 |
|
Olle Nilsson |
Sala Simsällskap |
2004 |
AL3104 |
50m |
5:18.61 |
|
|
|
|
|
15 |
481 |
|
Gellert Szabo |
Västerås Simsällskap |
2001 |
AM6901 |
50m |
5:21.41 |
|
|
|
|
|
16 |
486 |
|
Gustaf Walldén |
Västerås Simsällskap |
2003 |
AE8503 |
50m |
5:24.44 |
|
|
|
|
|
17 |
374 |
|
Andreas Savin |
Upsala Simsällskap |
2003 |
AG9503 |
50m |
5:28.66 |
|
|
|
|
|
18 |
209 |
|
Nils Backlund |
Spårvägen Simförening |
2002 |
AX9302 |
50m |
5:38.12 |
|
|
|
|
|
19 |
63 |
|
Adam Carlsson |
Gävle Simsällskap |
2001 |
AK1901 |
50m |
5:38.30 |
|
|
|
|
|
20 |
141 |
|
Marcus Bülund |
Karlstads Simsällskap |
2004 |
AE4304 |
50m |
5:39.86 |
|
|
|
|
|
21 |
22 |
|
Fredrik Karlsson |
Eskilstuna Simklubb |
2004 |
AB7104 |
50m |
5:47.10 |
|
|
|
|
|
22 |
242 |
|
Erik Mulikov |
Säffle Simsällskap |
2005 |
AA5105 |
50m |
5:50.98 |
|
|
|
|
|
23 |
216 |
|
Vincent Flores |
Stockholms Kappsimningsklubb |
2005 |
AE7305 |
50m |
5:51.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
418 |
|
Johan Bjersand-Hellström |
Upsala Simsällskap |
2005 |
AQ5305 |
50m |
6:13.47 |
|
|
|
|
|
25 |
560 |
|
Oskar Fridsell |
Solna Sundbyberg SS 04 |
2003 |
AS7503 |
50m |
6:14.16 |
|
|
|
|
|
26 |
23 |
|
Elias Paulson |
Eskilstuna Simklubb |
2000 |
AS0900 |
50m |
6:14.38 |
|
|
|
|
|
27 |
399 |
|
Filip Hallin |
Upsala Simsällskap |
2006 |
AD6106 |
50m |
6:28.49 |
|
|
|
|
|
28 |
148 |
|
Lex Albringer |
Karlstads Simsällskap |
2007 |
AA0907 |
50m |
6:34.07 |
|
|
|
|
|
29 |
416 |
|
Ludvig Glantz |
Upsala Simsällskap |
2006 |
AJ9906 |
50m |
6:54.71 |
|
|
|
|
|
30 |
67 |
|
Albin Östlund |
Gävle Simsällskap |
2004 |
AC1304 |
25m |
5:10.80 |
|
|
|
|
|
31 |
266 |
|
Johan Thormé Rova |
Södertälje Simsällskap |
2004 |
AK7504 |
25m |
5:18.24 |
|
|
|
|
|
32 |
156 |
|
Olle Pettersson |
Katrineholms Simsällskap |
2004 |
AJ1304 |
25m |
5:26.27 |
|
|
|
|
|
33 |
126 |
|
Gabriel Hökemyr |
Karlskoga Simförening |
2002 |
AV0502 |
25m |
5:29.76 |
|
|
|
|
|
34 |
386 |
|
Rasmus Loklint |
Upsala Simsällskap |
2005 |
AD2105 |
25m |
5:41.62 |
|
|
|
|
|
35 |
533 |
|
August Jansson |
Örebro Simallians |
2005 |
AG6505 |
25m |
5:46.55 |
|
|
|
|
|
36 |
420 |
|
Daniel Savin |
Upsala Simsällskap |
2006 |
AL0906 |
25m |
6:34.51 |
|
|
|
|
|
37 |
459 |
|
Eddie Peng |
Väsby Simsällskap |
2007 |
AA7707 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
38 |
407 |
|
Tage Helin |
Upsala Simsällskap |
2007 |
AB2907 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
39 |
419 |
|
Gabriel Leijon |
Upsala Simsällskap |
2006 |
AL8706 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
40 |
540 |
|
Gustav Larsson |
Örebro Simallians |
2005 |
AQ0105 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
41 |
400 |
|
Malte Franzén |
Upsala Simsällskap |
2007 |
AA3707 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
42 |
404 |
|
Johannes Fischer |
Upsala Simsällskap |
2007 |
AA1907 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
43 |
413 |
|
Arvid Högström |
Upsala Simsällskap |
2006 |
AI3306 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
44 |
388 |
|
Markus Brenning |
Upsala Simsällskap |
2005 |
AD4105 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-03-31 08:03:26 |
Resultathantering: WinGrodan 2.3 |
Licensierad till: Västerås Tidtagning |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Startlista |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Lögarängsbadet |
Västerås Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 30 mar 2019 till den 31 mar 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
1500m Frisim Damer |
|
|
|
|
|
Sponsor: |
|
Västerås Stadsmission |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
# |
ID |
|
Namn |
Klubb |
Född |
Licens |
Pool |
Anm tid |
Status |
|
1 |
294 |
|
Zeline Bengtson |
Södertörns Simsällskap |
2003 |
BE8203 |
50m |
19:31.90 |
|
|
|
|
|
2 |
526 |
|
Julia Pietsch |
Örebro Simallians |
2005 |
AB0605 |
50m |
20:46.98 |
|
|
|
|
|
3 |
6 |
|
Alicia Budden |
Bålsta Simklubb |
2004 |
AA5404 |
50m |
21:14.34 |
|
|
|
|
|
4 |
499 |
|
Mira Myllylä |
Västerås Simsällskap |
2002 |
BL0202 |
50m |
21:41.90 |
|
|
|
|
|
5 |
37 |
|
Sigrid Bengtsson |
Eskilstuna Simklubb |
2005 |
AI3205 |
50m |
22:56.55 |
|
|
|
|
|
6 |
401 |
|
Edith Lindhagen |
Upsala Simsällskap |
2004 |
BF3204 |
50m |
23:22.50 |
|
|
|
|
|
7 |
538 |
|
Linnea Andersson |
Örebro Simallians |
2004 |
BN0804 |
50m |
23:54.01 |
|
|
|
|
|
8 |
417 |
|
Ida Svensson |
Upsala Simsällskap |
2006 |
AU7806 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
9 |
346 |
|
Ella Thermaenius |
Täby Sim |
2005 |
BB7405 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
10 |
423 |
|
Märta Säfsten |
Upsala Simsällskap |
2006 |
BD4806 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
11 |
31 |
|
Felicia Maultasch |
Eskilstuna Simklubb |
2003 |
BF6203 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
12 |
44 |
|
Ronja Larsén |
Eskilstuna Simklubb |
2006 |
BB2406 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
13 |
50 |
|
Ellen Lundin |
Falu Simsällskap |
2005 |
AB5405 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
14 |
383 |
|
Ella Andersson |
Upsala Simsällskap |
2007 |
AA6207 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
15 |
410 |
|
Alva Stadell |
Upsala Simsällskap |
2006 |
AO7206 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
16 |
411 |
|
Nike Söderström |
Upsala Simsällskap |
2007 |
AG2607 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
17 |
412 |
|
Nora Högström |
Upsala Simsällskap |
2007 |
AG1807 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
18 |
149 |
|
Alice Johnson |
Karlstads Simsällskap |
2005 |
AU2805 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
19 |
427 |
|
Zuzanna Androsiuk |
Upsala Simsällskap |
2005 |
CA8404 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
20 |
525 |
|
Wilma Åberg |
Örebro Simallians |
2005 |
AB4605 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-03-31 08:03:26 |
Resultathantering: WinGrodan 2.3 |
Licensierad till: Västerås Tidtagning |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Startlista |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Lögarängsbadet |
Västerås Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 30 mar 2019 till den 31 mar 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
100m Bröstsim Herrar |
|
|
|
|
|
Sponsor: |
|
Kansliet AB |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
# |
ID |
|
Namn |
Klubb |
Född |
Licens |
Pool |
Anm tid |
Status |
|
1 |
429 |
|
Andreas Fürst |
Väsby Simsällskap |
1990 |
AE1990 |
50m |
1:03.01 |
|
|
|
|
|
2 |
88 |
|
Hugo Swanepoel |
Järfälla Simsällskap |
1998 |
AW5198 |
50m |
1:04.28 |
|
|
|
|
|
3 |
472 |
|
Gijs Dijkhuizen |
Västerås Simsällskap |
2000 |
AL8300 |
50m |
1:07.30 |
|
|
|
|
|
4 |
567 |
|
Victor Wågström |
Stockholmspolisens IF SF |
1994 |
AY0394 |
50m |
1:08.12 |
|
|
|
|
|
5 |
553 |
|
Leonardo Montes |
Solna Sundbyberg SS 04 |
2002 |
AN2902 |
50m |
1:09.78 |
|
|
|
|
|
6 |
551 |
|
Douglas Reuterskiöld |
Solna Sundbyberg SS 04 |
2002 |
AM1302 |
50m |
1:10.88 |
|
|
|
|
|
7 |
365 |
|
Mikael Söderberg |
Upsala Simsällskap |
2003 |
AA9303 |
50m |
1:10.99 |
|
|
|
|
|
8 |
191 |
|
Jonathan Douib |
Sala Simsällskap |
2000 |
AS8100 |
50m |
1:11.06 |
|
|
|
|
|
9 |
259 |
|
Erik Lööw |
Södertälje Simsällskap |
2003 |
AH1303 |
50m |
1:11.23 |
|
|
|
|
|
10 |
65 |
|
Andreas Persson |
Gävle Simsällskap |
2000 |
AT8100 |
50m |
1:11.41 |
|
|
|
|
|
11 |
269 |
|
Malte Söderberg |
Södertälje Simsällskap |
2004 |
AL1904 |
50m |
1:11.62 |
|
|
|
|
|
12 |
28 |
|
Samuel Paulson |
Eskilstuna Simklubb |
2004 |
AG3504 |
50m |
1:12.41 |
|
|
|
|
|
13 |
327 |
|
Simon Seel |
Täby Sim |
2003 |
AO0903 |
50m |
1:12.41 |
|
|
|
|
|
14 |
566 |
|
Esbjörn Ohlsson |
Stockholmspolisens IF SF |
1996 |
AL5196 |
50m |
1:13.00 |
|
|
|
|
|
15 |
233 |
|
Jonathan Nilsson |
Sundsvalls Simsällskap |
2003 |
AD5103 |
50m |
1:14.20 |
|
|
|
|
|
16 |
72 |
|
Melker Rosengren |
Gävle Simsällskap |
2003 |
AR1903 |
50m |
1:14.55 |
|
|
|
|
|
17 |
1 |
|
Daniel Ruijs |
Borlänge Simsällskap |
2004 |
AE5504 |
50m |
1:14.75 |
|
|
|
|
|
18 |
304 |
|
Wilhelm Muzikants |
Täby Sim |
2001 |
AJ2901 |
50m |
1:14.88 |
|
|
|
|
|
19 |
529 |
|
Adrijan Danqi |
Örebro Simallians |
2002 |
AS2502 |
50m |
1:14.90 |
|
|
|
|
|
20 |
591 |
|
Hugo Seemann |
Stockholmspolisens IF SF |
2003 |
AT0703 |
50m |
1:15.46 |
|
|
|
|
|
21 |
577 |
|
Gustav Niring |
Stockholmspolisens IF SF |
2004 |
AE6304 |
50m |
1:16.52 |
|
|
|
|
|
22 |
491 |
|
Peter Khabarov |
Västerås Simsällskap |
2002 |
AM6302 |
50m |
1:16.71 |
|
|
|
|
|
23 |
23 |
|
Elias Paulson |
Eskilstuna Simklubb |
2000 |
AS0900 |
50m |
1:16.95 |
|
|
|
|
|
24 |
546 |
|
Isac Böschen |
Solna Sundbyberg SS 04 |
2002 |
AF3102 |
50m |
1:18.02 |
|
|
|
|
|
25 |
384 |
|
Adi Ramovic |
Upsala Simsällskap |
2004 |
AG9304 |
50m |
1:18.11 |
|
|
|
|
|
26 |
486 |
|
Gustaf Walldén |
Västerås Simsällskap |
2003 |
AE8503 |
50m |
1:18.33 |
|
|
|
|
|
27 |
156 |
|
Olle Pettersson |
Katrineholms Simsällskap |
2004 |
AJ1304 |
50m |
1:19.57 |
|
|
|
|
|
28 |
276 |
|
Elton Söderberg |
Södertälje Simsällskap |
2006 |
AH0306 |
50m |
1:20.00 |
|
|
|
|
|
29 |
258 |
|
Theo Oerther |
Södertälje Simsällskap |
2003 |
AF0503 |
50m |
1:20.66 |
|
|
|
|
|
30 |
584 |
|
Pijus Guvenius |
Stockholmspolisens IF SF |
2003 |
AO0303 |
50m |
1:20.79 |
|
|
|
|
|
31 |
196 |
|
Botvid Wiell |
Sala Simsällskap |
2005 |
AB3305 |
50m |
1:20.84 |
|
|
|
|
|
32 |
196 |
|
Botvid Wiell |
Sala Simsällskap |
2005 |
AB3305 |
50m |
1:20.84 |
|
|
|
|
|
33 |
440 |
|
Erik Bergman |
Väsby Simsällskap |
2004 |
AC1104 |
50m |
1:21.48 |
|
|
|
|
|
34 |
230 |
|
Albin Hedlund |
Sundsvalls Simsällskap |
2003 |
AA0903 |
50m |
1:21.89 |
|
|
|
|
|
35 |
545 |
|
Philip Bentzer |
Solna Sundbyberg SS 04 |
2001 |
AH6701 |
50m |
1:22.17 |
|
|
|
|
|
36 |
112 |
|
Henry Israelsson |
Järfälla Simsällskap |
2006 |
AK9706 |
50m |
1:22.74 |
|
|
|
|
|
37 |
339 |
|
Daniel Bebenek |
Täby Sim |
2006 |
AC4706 |
50m |
1:22.74 |
|
|
|
|
|
38 |
560 |
|
Oskar Fridsell |
Solna Sundbyberg SS 04 |
2003 |
AS7503 |
50m |
1:22.93 |
|
|
|
|
|
39 |
69 |
|
Hugo Swanson |
Gävle Simsällskap |
2006 |
AA6106 |
50m |
1:23.01 |
|
|
|
|
|
40 |
547 |
|
Kalle Voigt |
Solna Sundbyberg SS 04 |
2001 |
AK8901 |
50m |
1:23.27 |
|
|
|
|
|
41 |
136 |
|
David Albringer |
Karlstads Simsällskap |
2001 |
AF2101 |
50m |
1:23.49 |
|
|
|
|
|
42 |
144 |
|
Elias Sjölander |
Karlstads Simsällskap |
2003 |
AO3903 |
50m |
1:24.20 |
|
|
|
|
|
43 |
350 |
|
Caspian Humble |
Täby Sim |
2005 |
AO6705 |
50m |
1:24.77 |
|
|
|
|
|
44 |
122 |
|
Oskar Högqvist |
Karlskoga Simförening |
2003 |
AN1703 |
50m |
1:25.15 |
|
|
|
|
|
45 |
98 |
|
Oliver Harper |
Järfälla Simsällskap |
2005 |
AD2705 |
50m |
1:25.30 |
|
|
|
|
|
46 |
120 |
|
Philip Löfbom |
Karlskoga Simförening |
2003 |
AC0903 |
50m |
1:25.34 |
|
|
|
|
|
47 |
274 |
|
Valentino Vrbanus |
Södertälje Simsällskap |
2006 |
AG9106 |
50m |
1:25.60 |
|
|
|
|
|
48 |
148 |
|
Lex Albringer |
Karlstads Simsällskap |
2007 |
AA0907 |
50m |
1:26.16 |
|
|
|
|
|
49 |
111 |
|
Simon Söderberg |
Järfälla Simsällskap |
2006 |
AE9706 |
50m |
1:26.52 |
|
|
|
|
|
50 |
374 |
|
Andreas Savin |
Upsala Simsällskap |
2003 |
AG9503 |
50m |
1:26.77 |
|
|
|
|
|
51 |
393 |
|
William Rismyhr |
Upsala Simsällskap |
2004 |
AK5104 |
50m |
1:26.94 |
|
|
|
|
|
52 |
127 |
|
Elias Jansson |
Karlskoga Simförening |
2006 |
AC3706 |
50m |
1:27.56 |
|
|
|
|
|
53 |
379 |
|
Felix Do |
Upsala Simsällskap |
2004 |
AF4304 |
50m |
1:27.59 |
|
|
|
|
|
54 |
36 |
|
Maximilian Holm |
Eskilstuna Simklubb |
2005 |
AD7305 |
50m |
1:28.17 |
|
|
|
|
|
55 |
200 |
|
Felix Mårvad |
Sala Simsällskap |
2003 |
AS2303 |
50m |
1:28.67 |
|
|
|
|
|
56 |
386 |
|
Rasmus Loklint |
Upsala Simsällskap |
2005 |
AD2105 |
50m |
1:29.24 |
|
|
|
|
|
57 |
335 |
|
Albin Kappling |
Täby Sim |
2003 |
AS2503 |
50m |
1:29.70 |
|
|
|
|
|
58 |
182 |
|
Anton Hansson |
Njurunda Simsällskap |
2003 |
AO7103 |
50m |
1:30.07 |
|
|
|
|
|
59 |
100 |
|
Marcus Hansson |
Järfälla Simsällskap |
2005 |
AD7705 |
50m |
1:30.19 |
|
|
|
|
|
60 |
75 |
|
Samuel Sjökvist |
Gävle Simsällskap |
2005 |
AQ0705 |
50m |
1:31.27 |
|
|
|
|
|
61 |
96 |
|
John Zetterqvist |
Järfälla Simsällskap |
2004 |
AH6504 |
50m |
1:33.30 |
|
|
|
|
|
62 |
399 |
|
Filip Hallin |
Upsala Simsällskap |
2006 |
AD6106 |
50m |
1:35.01 |
|
|
|
|
|
63 |
273 |
|
Joakim Johansson |
Södertälje Simsällskap |
2005 |
AK7105 |
50m |
1:35.33 |
|
|
|
|
|
64 |
540 |
|
Gustav Larsson |
Örebro Simallians |
2005 |
AQ0105 |
50m |
1:35.84 |
|
|
|
|
|
65 |
129 |
|
Lukas Franz |
Karlskoga Simförening |
2005 |
AJ5905 |
50m |
1:37.30 |
|
|
|
|
|
66 |
202 |
|
Lucas Humling |
Sandvikens Sim o Hoppklubb |
2005 |
AA8305 |
50m |
1:37.56 |
|
|
|
|
|
67 |
355 |
|
Benjamin Todorovac Hallongren |
Täby Sim |
2006 |
AM7706 |
50m |
1:38.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
68 |
277 |
|
Arvid Engqvist |
Södertälje Simsällskap |
2005 |
AM6505 |
50m |
1:39.64 |
|
|
|
|
|
69 |
279 |
|
Spencer Huerta |
Södertälje Simsällskap |
2004 |
AV5504 |
50m |
1:39.83 |
|
|
|
|
|
70 |
416 |
|
Ludvig Glantz |
Upsala Simsällskap |
2006 |
AJ9906 |
50m |
1:40.38 |
|
|
|
|
|
71 |
110 |
|
Elijas Eriksson |
Järfälla Simsällskap |
2005 |
AG6905 |
50m |
1:40.54 |
|
|
|
|
|
72 |
513 |
|
Isac Mörtstrand |
Västerås Simsällskap |
2007 |
AC4107 |
50m |
1:44.17 |
|
|
|
|
|
73 |
400 |
|
Malte Franzén |
Upsala Simsällskap |
2007 |
AA3707 |
50m |
1:44.26 |
|
|
|
|
|
74 |
348 |
|
Elvin Degerbalkan |
Täby Sim |
2006 |
AH6106 |
50m |
1:46.43 |
|
|
|
|
|
75 |
160 |
|
David Cederlöf |
Ludvika Simsällskap |
2006 |
AO3506 |
50m |
1:54.28 |
|
|
|
|
|
76 |
420 |
|
Daniel Savin |
Upsala Simsällskap |
2006 |
AL0906 |
25m |
1:31.65 |
|
|
|
|
|
77 |
227 |
|
Johan Strandberg |
Sundsvalls Simsällskap |
1997 |
AL3197 |
25m |
1:39.36 |
|
|
|
|
|
78 |
515 |
|
Algot Rådman |
Västerås Simsällskap |
2006 |
AO5506 |
25m |
1:41.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-03-31 08:03:27 |
Resultathantering: WinGrodan 2.3 |
Licensierad till: Västerås Tidtagning |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Startlista |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Lögarängsbadet |
Västerås Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 30 mar 2019 till den 31 mar 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
100m Fjärilsim Damer |
|
|
|
|
|
Sponsor: |
|
Grant Thornton |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
# |
ID |
|
Namn |
Klubb |
Född |
Licens |
Pool |
Anm tid |
Status |
|
1 |
47 |
|
Sara Junevik |
Falu Simsällskap |
2000 |
AL3400 |
50m |
58.89 |
|
|
|
|
|
2 |
479 |
|
Edith Jernstedt |
Västerås Simsällskap |
2002 |
AG1202 |
50m |
1:01.59 |
|
|
|
|
|
3 |
236 |
|
Ebba Rosenquist |
Simklubben Sydsim |
1989 |
AI6489 |
50m |
1:02.87 |
|
|
|
|
|
4 |
250 |
|
Emilia Christiansen |
Södertälje Simsällskap |
1999 |
AL8499 |
50m |
1:03.30 |
|
|
|
|
|
5 |
251 |
|
Hilma Ramdén |
Södertälje Simsällskap |
2000 |
AF4600 |
50m |
1:05.13 |
|
|
|
|
|
6 |
184 |
|
Gloria Muzito |
Njurunda Simsällskap |
2002 |
BO6202 |
50m |
1:05.27 |
|
|
|
|
|
7 |
482 |
|
Elvira Mörtstrand |
Västerås Simsällskap |
2003 |
AH9603 |
50m |
1:05.47 |
|
|
|
|
|
8 |
151 |
|
Linnéa Persson |
Kappsimningsklubben Karpen |
2002 |
AA5802 |
50m |
1:05.75 |
|
|
|
|
|
9 |
185 |
|
Joyce Muzito |
Njurunda Simsällskap |
2001 |
BT4401 |
50m |
1:05.75 |
|
|
|
|
|
10 |
237 |
|
Petra Johansson |
Säffle Simsällskap |
1997 |
AF3897 |
50m |
1:05.83 |
|
|
|
|
|
11 |
601 |
|
Michelle Wissinger |
Väsby Simsällskap |
2004 |
BN3604 |
50m |
1:06.35 |
|
|
|
|
|
12 |
176 |
|
Elise Öberg |
Njurunda Simsällskap |
2002 |
AE8402 |
50m |
1:06.40 |
|
|
|
|
|
13 |
49 |
|
Amanda Jobs |
Falu Simsällskap |
2003 |
AK0203 |
50m |
1:06.95 |
|
|
|
|
|
14 |
477 |
|
Filippa Sterling |
Västerås Simsällskap |
2002 |
AE7402 |
50m |
1:07.56 |
|
|
|
|
|
15 |
193 |
|
Lisa Nystrand |
Sala Simsällskap |
2006 |
AA1206 |
50m |
1:07.81 |
|
|
|
|
|
16 |
494 |
|
Lina Rehnman |
Västerås Simsällskap |
2002 |
AZ4802 |
50m |
1:08.43 |
|
|
|
|
|
17 |
495 |
|
Felicia Rogell |
Västerås Simsällskap |
2003 |
AQ6603 |
50m |
1:08.50 |
|
|
|
|
|
18 |
137 |
|
Isabelle Rydahl |
Karlstads Simsällskap |
2003 |
AC0203 |
50m |
1:09.67 |
|
|
|
|
|
19 |
438 |
|
Elin Bergman |
Väsby Simsällskap |
2003 |
AI8203 |
50m |
1:10.41 |
|
|
|
|
|
20 |
15 |
|
Amanda Kullman |
Eskilstuna Simklubb |
2000 |
AN3400 |
50m |
1:10.47 |
|
|
|
|
|
21 |
207 |
|
Anna Viinapuu |
Spårvägen Simförening |
2000 |
AH8400 |
50m |
1:10.58 |
|
|
|
|
|
22 |
300 |
|
Amanda Nilsson |
Södertörns Simsällskap |
2002 |
BS9202 |
50m |
1:10.74 |
|
|
|
|
|
23 |
543 |
|
Filippa Berndtson |
Solna Sundbyberg SS 04 |
1997 |
BD4297 |
50m |
1:11.03 |
|
|
|
|
|
24 |
116 |
|
Alexandra Kinell |
Karlskoga Simförening |
2000 |
AF2200 |
50m |
1:11.06 |
|
|
|
|
|
25 |
225 |
|
Ella Bolmstrand |
Stockholms Kappsimningsklubb |
2004 |
BR5804 |
50m |
1:11.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
573 |
|
Alexandra Lindén |
Stockholmspolisens IF SF |
2001 |
BG4801 |
50m |
1:11.71 |
|
|
|
|
|
27 |
361 |
|
Mathilda Sandberg |
Täby Sim |
2005 |
BR2805 |
50m |
1:11.86 |
|
|
|
|
|
28 |
311 |
|
Embla Börjesson |
Täby Sim |
2002 |
AZ1802 |
50m |
1:11.98 |
|
|
|
|
|
29 |
367 |
|
Tova Franzén |
Upsala Simsällskap |
2001 |
AK9601 |
50m |
1:12.13 |
|
|
|
|
|
30 |
446 |
|
Amanda Takala |
Väsby Simsällskap |
2004 |
AP3804 |
50m |
1:12.27 |
|
|
|
|
|
31 |
314 |
|
Thilda Ström |
Täby Sim |
2003 |
AT5803 |
50m |
1:12.67 |
|
|
|
|
|
32 |
439 |
|
Emelie Lindström |
Väsby Simsällskap |
2003 |
AJ7403 |
50m |
1:13.88 |
|
|
|
|
|
33 |
380 |
|
Amanda Viksten |
Upsala Simsällskap |
2004 |
AK8604 |
50m |
1:13.92 |
|
|
|
|
|
34 |
181 |
|
Ida Sundholm |
Njurunda Simsällskap |
2005 |
AG2205 |
50m |
1:14.46 |
|
|
|
|
|
35 |
458 |
|
Linn Melander |
Väsby Simsällskap |
2005 |
AR0205 |
50m |
1:15.26 |
|
|
|
|
|
36 |
530 |
|
Josefina Näsén |
Örebro Simallians |
2005 |
AF7805 |
50m |
1:15.36 |
|
|
|
|
|
37 |
90 |
|
Louise Hertegren |
Järfälla Simsällskap |
2004 |
AD0604 |
50m |
1:15.38 |
|
|
|
|
|
38 |
214 |
|
Elsa Kärvestedt |
Stockholms Kappsimningsklubb |
2005 |
AG9605 |
50m |
1:15.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
123 |
|
Nathalie Johansson |
Karlskoga Simförening |
2006 |
AB2606 |
50m |
1:16.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
212 |
|
Ella Engelgren |
Stockholms Kappsimningsklubb |
2004 |
AM9804 |
50m |
1:16.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
41 |
170 |
|
Randi Arnesen |
Luleå Simsällskap |
2005 |
AW8405 |
50m |
1:16.86 |
|
|
|
|
|
42 |
143 |
|
Clara Gustavson |
Karlstads Simsällskap |
2003 |
BA4403 |
50m |
1:16.98 |
|
|
|
|
|
43 |
474 |
|
Sofia Båvenäs |
Västerås Simsällskap |
2002 |
AD9802 |
50m |
1:17.05 |
|
|
|
|
|
44 |
27 |
|
Lovisa Laine |
Eskilstuna Simklubb |
2005 |
AB9405 |
50m |
1:17.40 |
|
|
|
|
|
45 |
571 |
|
Ljuba Berg |
Stockholmspolisens IF SF |
2000 |
BH4400 |
50m |
1:17.42 |
|
|
|
|
|
46 |
522 |
|
Jennifer Titus |
Örebro Simallians |
2002 |
AG5402 |
50m |
1:17.88 |
|
|
|
|
|
47 |
381 |
|
Vera Hermansson |
Upsala Simsällskap |
2003 |
AY1603 |
50m |
1:18.11 |
|
|
|
|
|
48 |
296 |
|
Rebecka Axelmalm |
Södertörns Simsällskap |
2003 |
BG7603 |
50m |
1:18.65 |
|
|
|
|
|
49 |
362 |
|
Amanda Sandberg |
Täby Sim |
2003 |
CC3403 |
50m |
1:18.82 |
|
|
|
|
|
50 |
329 |
|
Tindra Håbro Karjanmaa |
Täby Sim |
2004 |
BA2204 |
50m |
1:19.13 |
|
|
|
|
|
51 |
41 |
|
Maja Björkbacka |
Eskilstuna Simklubb |
2005 |
AU9205 |
50m |
1:19.55 |
|
|
|
|
|
52 |
231 |
|
Melina Sundström |
Sundsvalls Simsällskap |
2002 |
AP8202 |
50m |
1:19.62 |
|
|
|
|
|
53 |
6 |
|
Alicia Budden |
Bålsta Simklubb |
2004 |
AA5404 |
50m |
1:19.77 |
|
|
|
|
|
54 |
220 |
|
Klara Svenheim |
Stockholms Kappsimningsklubb |
2005 |
AT9205 |
50m |
1:19.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
55 |
321 |
|
Emelie Bergvall |
Täby Sim |
2003 |
BC4603 |
50m |
1:20.10 |
|
|
|
|
|
56 |
526 |
|
Julia Pietsch |
Örebro Simallians |
2005 |
AB0605 |
50m |
1:20.23 |
|
|
|
|
|
57 |
149 |
|
Alice Johnson |
Karlstads Simsällskap |
2005 |
AU2805 |
50m |
1:20.23 |
|
|
|
|
|
58 |
70 |
|
Lisa Löf |
Gävle Simsällskap |
2004 |
AP3404 |
50m |
1:20.34 |
|
|
|
|
|
59 |
444 |
|
Mimmi Krekula |
Väsby Simsällskap |
2003 |
AZ3403 |
50m |
1:20.50 |
|
|
|
|
|
60 |
102 |
|
Amanda Wensmark |
Järfälla Simsällskap |
2005 |
AJ2405 |
50m |
1:20.89 |
|
|
|
|
|
61 |
378 |
|
Emma Alfredeen |
Upsala Simsällskap |
2003 |
AS7803 |
50m |
1:20.89 |
|
|
|
|
|
62 |
261 |
|
Vilma Lindberg |
Södertälje Simsällskap |
2004 |
AL9204 |
50m |
1:21.21 |
|
|
|
|
|
63 |
52 |
|
Julia Lindgren |
Falu Simsällskap |
2004 |
AN0604 |
50m |
1:21.93 |
|
|
|
|
|
64 |
390 |
|
Klara Pettersson |
Upsala Simsällskap |
2004 |
AU6204 |
50m |
1:22.22 |
|
|
|
|
|
65 |
306 |
|
Moa Nyblom |
Täby Sim |
2005 |
AA5605 |
50m |
1:22.81 |
|
|
|
|
|
66 |
260 |
|
Emilia Tshibanda |
Södertälje Simsällskap |
2004 |
AL2404 |
50m |
1:23.04 |
|
|
|
|
|
67 |
324 |
|
Elin Andersson |
Täby Sim |
2003 |
BG0803 |
50m |
1:23.22 |
|
|
|
|
|
68 |
50 |
|
Ellen Lundin |
Falu Simsällskap |
2005 |
AB5405 |
50m |
1:23.28 |
|
|
|
|
|
69 |
376 |
|
Alma Bergqvist |
Upsala Simsällskap |
2005 |
AC5205 |
50m |
1:23.73 |
|
|
|
|
|
70 |
340 |
|
Hannah Haux |
Täby Sim |
2004 |
BC3804 |
50m |
1:23.93 |
|
|
|
|
|
71 |
498 |
|
Astrid Engström |
Västerås Simsällskap |
2004 |
AK0604 |
50m |
1:24.22 |
|
|
|
|
|
72 |
462 |
|
Elsa Brandt |
Väsby Simsällskap |
2006 |
AP5806 |
50m |
1:24.48 |
|
|
|
|
|
73 |
198 |
|
Carolina Modig |
Sala Simsällskap |
2003 |
BG5403 |
50m |
1:24.54 |
|
|
|
|
|
74 |
464 |
|
Elsa Svahn |
Väsby Simsällskap |
2007 |
AG9607 |
50m |
1:24.58 |
|
|
|
|
|
75 |
345 |
|
Agnes Gustavsson |
Täby Sim |
2005 |
AV3405 |
50m |
1:24.79 |
|
|
|
|
|
76 |
226 |
|
Amanda Bäck |
Stockholms Kappsimningsklubb |
2005 |
BM9205 |
50m |
1:25.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
77 |
203 |
|
Anna Jönsson |
Sandvikens Sim o Hoppklubb |
2003 |
BC5203 |
50m |
1:25.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
78 |
155 |
|
Filippa Karlsson |
Katrineholms Simsällskap |
2004 |
AF8804 |
50m |
1:26.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
79 |
99 |
|
Olivia Halfar |
Järfälla Simsällskap |
2005 |
AJ4205 |
50m |
1:26.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
80 |
382 |
|
Lisen Myrelid |
Upsala Simsällskap |
2005 |
AD0805 |
50m |
1:26.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
81 |
37 |
|
Sigrid Bengtsson |
Eskilstuna Simklubb |
2005 |
AI3205 |
50m |
1:27.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
82 |
391 |
|
Joanna Sundqvist |
Upsala Simsällskap |
2005 |
AH7605 |
50m |
1:27.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
83 |
44 |
|
Ronja Larsén |
Eskilstuna Simklubb |
2006 |
BB2406 |
50m |
1:28.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
84 |
243 |
|
Linnéa Bruce-Holm |
Säffle Simsällskap |
2005 |
AH4205 |
50m |
1:28.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
85 |
104 |
|
Hannah Kinane |
Järfälla Simsällskap |
2006 |
AC5406 |
50m |
1:29.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
86 |
30 |
|
My Larsson |
Eskilstuna Simklubb |
2005 |
AF8405 |
50m |
1:30.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
87 |
412 |
|
Nora Högström |
Upsala Simsällskap |
2007 |
AG1807 |
50m |
1:35.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
88 |
371 |
|
Kajsa Franzén |
Upsala Simsällskap |
2004 |
AC7204 |
50m |
1:36.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
89 |
392 |
|
Hilma Wahlström |
Upsala Simsällskap |
2006 |
AB8806 |
50m |
1:36.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
90 |
354 |
|
Rebecka Hedbeck |
Täby Sim |
2004 |
BR0604 |
50m |
1:39.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
91 |
317 |
|
Engla Ellbrant |
Täby Sim |
2004 |
AK2204 |
50m |
1:41.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
92 |
396 |
|
Sofia Högdin |
Upsala Simsällskap |
2004 |
BA3404 |
50m |
1:41.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
93 |
228 |
|
Tove Wikström |
Sundsvalls Simsällskap |
2001 |
AC0201 |
25m |
1:16.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
94 |
502 |
|
Estelle Gyoni |
Västerås Simsällskap |
2004 |
AS0204 |
25m |
1:17.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
95 |
325 |
|
Amanda Borgfors |
Täby Sim |
2004 |
AS1804 |
25m |
1:25.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
96 |
278 |
|
Oliwia Lange |
Södertälje Simsällskap |
2004 |
BS6604 |
25m |
1:32.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-03-31 08:03:27 |
Resultathantering: WinGrodan 2.3 |
Licensierad till: Västerås Tidtagning |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Startlista |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Lögarängsbadet |
Västerås Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 30 mar 2019 till den 31 mar 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
200m Medley Herrar |
|
|
|
|
|
Sponsor: |
|
Mälardalens Rör |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
# |
ID |
|
Namn |
Klubb |
Född |
Licens |
Pool |
Anm tid |
Status |
|
1 |
469 |
|
Linus Kanth |
Västerås Simsällskap |
1991 |
AP5991 |
50m |
2:03.46 |
|
|
|
|
|
2 |
471 |
|
Lukas Steiner |
Västerås Simsällskap |
1998 |
AG8998 |
50m |
2:09.94 |
|
|
|
|
|
3 |
190 |
|
Edwin Nystrand |
Sala Simsällskap |
2002 |
AE8902 |
50m |
2:16.61 |
|
|
|
|
|
4 |
61 |
|
Jakob Källquist |
Gävle Simsällskap |
2001 |
AC0901 |
50m |
2:16.78 |
|
|
|
|
|
5 |
432 |
|
Martin Melinder |
Väsby Simsällskap |
2001 |
AG1301 |
50m |
2:17.70 |
|
|
|
|
|
6 |
117 |
|
Igor Blagojevic |
Karlskoga Simförening |
2000 |
AG5700 |
50m |
2:18.27 |
|
|
|
|
|
7 |
152 |
|
Simon Persson |
Kappsimningsklubben Karpen |
2003 |
AA1703 |
50m |
2:18.90 |
|
|
|
|
|
8 |
88 |
|
Hugo Swanepoel |
Järfälla Simsällskap |
1998 |
AW5198 |
50m |
2:19.18 |
|
|
|
|
|
9 |
304 |
|
Wilhelm Muzikants |
Täby Sim |
2001 |
AJ2901 |
50m |
2:19.76 |
|
|
|
|
|
10 |
384 |
|
Adi Ramovic |
Upsala Simsällskap |
2004 |
AG9304 |
50m |
2:21.38 |
|
|
|
|
|
11 |
545 |
|
Philip Bentzer |
Solna Sundbyberg SS 04 |
2001 |
AH6701 |
50m |
2:25.82 |
|
|
|
|
|
12 |
551 |
|
Douglas Reuterskiöld |
Solna Sundbyberg SS 04 |
2002 |
AM1302 |
50m |
2:25.84 |
|
|
|
|
|
13 |
433 |
|
Eric Hansson |
Väsby Simsällskap |
2002 |
AD0302 |
50m |
2:26.80 |
|
|
|
|
|
14 |
154 |
|
Kevin Grahn |
Katrineholms Simsällskap |
2003 |
AH9103 |
50m |
2:27.11 |
|
|
|
|
|
15 |
487 |
|
Jonathan Holmberg |
Västerås Simsällskap |
2000 |
AT1300 |
50m |
2:27.11 |
|
|
|
|
|
16 |
547 |
|
Kalle Voigt |
Solna Sundbyberg SS 04 |
2001 |
AK8901 |
50m |
2:27.55 |
|
|
|
|
|
17 |
227 |
|
Johan Strandberg |
Sundsvalls Simsällskap |
1997 |
AL3197 |
50m |
2:28.11 |
|
|
|
|
|
18 |
305 |
|
Andres Pöllänen |
Täby Sim |
2001 |
AM5901 |
50m |
2:28.19 |
|
|
|
|
|
19 |
112 |
|
Henry Israelsson |
Järfälla Simsällskap |
2006 |
AK9706 |
50m |
2:28.35 |
|
|
|
|
|
20 |
320 |
|
Isac Rune |
Täby Sim |
2003 |
AM9503 |
50m |
2:29.04 |
|
|
|
|
|
21 |
521 |
|
Anton Wallin |
Örebro Simallians |
2000 |
AM7700 |
50m |
2:29.04 |
|
|
|
|
|
22 |
164 |
|
Magnus Lindström |
Luleå Simsällskap |
2004 |
AA4104 |
50m |
2:29.37 |
|
|
|
|
|
23 |
199 |
|
Olle Nilsson |
Sala Simsällskap |
2004 |
AL3104 |
50m |
2:29.47 |
|
|
|
|
|
24 |
72 |
|
Melker Rosengren |
Gävle Simsällskap |
2003 |
AR1903 |
50m |
2:30.50 |
|
|
|
|
|
25 |
233 |
|
Jonathan Nilsson |
Sundsvalls Simsällskap |
2003 |
AD5103 |
50m |
2:30.80 |
|
|
|
|
|
26 |
448 |
|
Linus Areblad |
Väsby Simsällskap |
2004 |
AI9504 |
50m |
2:31.04 |
|
|
|
|
|
27 |
591 |
|
Hugo Seemann |
Stockholmspolisens IF SF |
2003 |
AT0703 |
50m |
2:31.11 |
|
|
|
|
|
28 |
121 |
|
Oscar Björstam |
Karlskoga Simförening |
2003 |
AH2703 |
50m |
2:33.99 |
|
|
|
|
|
29 |
574 |
|
Max Lundberg |
Stockholmspolisens IF SF |
2001 |
AQ8301 |
50m |
2:34.25 |
|
|
|
|
|
30 |
584 |
|
Pijus Guvenius |
Stockholmspolisens IF SF |
2003 |
AO0303 |
50m |
2:34.45 |
|
|
|
|
|
31 |
327 |
|
Simon Seel |
Täby Sim |
2003 |
AO0903 |
50m |
2:34.46 |
|
|
|
|
|
32 |
295 |
|
Kevin Hellman |
Södertörns Simsällskap |
2005 |
AC6705 |
50m |
2:34.57 |
|
|
|
|
|
33 |
493 |
|
Tom Dijkhuizen |
Västerås Simsällskap |
2003 |
AH5703 |
50m |
2:34.74 |
|
|
|
|
|
34 |
126 |
|
Gabriel Hökemyr |
Karlskoga Simförening |
2002 |
AV0502 |
50m |
2:35.59 |
|
|
|
|
|
35 |
465 |
|
Johan Montero |
Väsby Simsällskap |
2005 |
AN1905 |
50m |
2:36.20 |
|
|
|
|
|
36 |
374 |
|
Andreas Savin |
Upsala Simsällskap |
2003 |
AG9503 |
50m |
2:36.83 |
|
|
|
|
|
37 |
197 |
|
Max Antonsson |
Sala Simsällskap |
2004 |
AG6304 |
50m |
2:36.95 |
|
|
|
|
|
38 |
156 |
|
Olle Pettersson |
Katrineholms Simsällskap |
2004 |
AJ1304 |
50m |
2:37.14 |
|
|
|
|
|
39 |
394 |
|
Lukas Höglund |
Upsala Simsällskap |
2004 |
AK0904 |
50m |
2:37.87 |
|
|
|
|
|
40 |
22 |
|
Fredrik Karlsson |
Eskilstuna Simklubb |
2004 |
AB7104 |
50m |
2:38.26 |
|
|
|
|
|
41 |
196 |
|
Botvid Wiell |
Sala Simsällskap |
2005 |
AB3305 |
50m |
2:38.92 |
|
|
|
|
|
42 |
240 |
|
Daniel Lithner |
Säffle Simsällskap |
2001 |
AJ9701 |
50m |
2:39.32 |
|
|
|
|
|
43 |
141 |
|
Marcus Bülund |
Karlstads Simsällskap |
2004 |
AE4304 |
50m |
2:40.03 |
|
|
|
|
|
44 |
216 |
|
Vincent Flores |
Stockholms Kappsimningsklubb |
2005 |
AE7305 |
50m |
2:40.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
45 |
202 |
|
Lucas Humling |
Sandvikens Sim o Hoppklubb |
2005 |
AA8305 |
50m |
2:40.49 |
|
|
|
|
|
46 |
73 |
|
Olle Wikholm |
Gävle Simsällskap |
2004 |
AO9904 |
50m |
2:40.86 |
|
|
|
|
|
47 |
242 |
|
Erik Mulikov |
Säffle Simsällskap |
2005 |
AA5105 |
50m |
2:40.92 |
|
|
|
|
|
48 |
69 |
|
Hugo Swanson |
Gävle Simsällskap |
2006 |
AA6106 |
50m |
2:42.82 |
|
|
|
|
|
49 |
274 |
|
Valentino Vrbanus |
Södertälje Simsällskap |
2006 |
AG9106 |
50m |
2:45.16 |
|
|
|
|
|
50 |
98 |
|
Oliver Harper |
Järfälla Simsällskap |
2005 |
AD2705 |
50m |
2:45.54 |
|
|
|
|
|
51 |
360 |
|
Ludvig Berndtsson |
Täby Sim |
2005 |
AR8705 |
50m |
2:51.37 |
|
|
|
|
|
52 |
111 |
|
Simon Söderberg |
Järfälla Simsällskap |
2006 |
AE9706 |
50m |
2:51.92 |
|
|
|
|
|
53 |
148 |
|
Lex Albringer |
Karlstads Simsällskap |
2007 |
AA0907 |
50m |
2:53.15 |
|
|
|
|
|
54 |
459 |
|
Eddie Peng |
Väsby Simsällskap |
2007 |
AA7707 |
50m |
2:54.62 |
|
|
|
|
|
55 |
533 |
|
August Jansson |
Örebro Simallians |
2005 |
AG6505 |
50m |
2:57.84 |
|
|
|
|
|
56 |
277 |
|
Arvid Engqvist |
Södertälje Simsällskap |
2005 |
AM6505 |
50m |
2:58.13 |
|
|
|
|
|
57 |
339 |
|
Daniel Bebenek |
Täby Sim |
2006 |
AC4706 |
50m |
3:00.22 |
|
|
|
|
|
58 |
100 |
|
Marcus Hansson |
Järfälla Simsällskap |
2005 |
AD7705 |
50m |
3:00.37 |
|
|
|
|
|
59 |
407 |
|
Tage Helin |
Upsala Simsällskap |
2007 |
AB2907 |
50m |
3:02.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-03-31 08:03:28 |
Resultathantering: WinGrodan 2.3 |
Licensierad till: Västerås Tidtagning |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Startlista |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Lögarängsbadet |
Västerås Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 30 mar 2019 till den 31 mar 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
400m Frisim Damer |
|
|
|
|
|
Sponsor: |
|
Västerås Tidtagning |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
# |
ID |
|
Namn |
Klubb |
Född |
Licens |
Pool |
Anm tid |
Status |
|
1 |
184 |
|
Gloria Muzito |
Njurunda Simsällskap |
2002 |
BO6202 |
50m |
4:27.37 |
|
|
|
|
|
2 |
167 |
|
Sabina Alman |
Luleå Simsällskap |
2003 |
AL0403 |
50m |
4:28.32 |
|
|
|
|
|
3 |
286 |
|
Emma Roloff |
Södertörns Simsällskap |
2002 |
AT6402 |
50m |
4:35.82 |
|
|
|
|
|
4 |
284 |
|
Wilma Roloff |
Södertörns Simsällskap |
2000 |
BA7600 |
50m |
4:36.14 |
|
|
|
|
|
5 |
314 |
|
Thilda Ström |
Täby Sim |
2003 |
AT5803 |
50m |
4:36.60 |
|
|
|
|
|
6 |
236 |
|
Ebba Rosenquist |
Simklubben Sydsim |
1989 |
AI6489 |
50m |
4:38.38 |
|
|
|
|
|
7 |
262 |
|
Isabel Teglöf |
Södertälje Simsällskap |
2003 |
AZ3203 |
50m |
4:47.61 |
|
|
|
|
|
8 |
137 |
|
Isabelle Rydahl |
Karlstads Simsällskap |
2003 |
AC0203 |
50m |
4:49.58 |
|
|
|
|
|
9 |
484 |
|
Emelie Hellgren |
Västerås Simsällskap |
2001 |
BC5601 |
50m |
4:49.93 |
|
|
|
|
|
10 |
476 |
|
Julia Holmberg |
Västerås Simsällskap |
2002 |
AE4402 |
50m |
4:51.58 |
|
|
|
|
|
11 |
52 |
|
Julia Lindgren |
Falu Simsällskap |
2004 |
AN0604 |
50m |
4:52.16 |
|
|
|
|
|
12 |
294 |
|
Zeline Bengtson |
Södertörns Simsällskap |
2003 |
BE8203 |
50m |
4:52.68 |
|
|
|
|
|
13 |
193 |
|
Lisa Nystrand |
Sala Simsällskap |
2006 |
AA1206 |
50m |
4:53.47 |
|
|
|
|
|
14 |
241 |
|
Ida Lithner |
Säffle Simsällskap |
2004 |
AB6204 |
50m |
4:54.31 |
|
|
|
|
|
15 |
380 |
|
Amanda Viksten |
Upsala Simsällskap |
2004 |
AK8604 |
50m |
4:54.90 |
|
|
|
|
|
16 |
557 |
|
Sofia Voigt |
Solna Sundbyberg SS 04 |
2003 |
BF0803 |
50m |
4:55.00 |
|
|
|
|
|
17 |
508 |
|
Tara Klarbo Egan |
Västerås Simsällskap |
2005 |
AQ6605 |
50m |
4:55.13 |
|
|
|
|
|
18 |
214 |
|
Elsa Kärvestedt |
Stockholms Kappsimningsklubb |
2005 |
AG9605 |
50m |
4:56.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
207 |
|
Anna Viinapuu |
Spårvägen Simförening |
2000 |
AH8400 |
50m |
4:56.36 |
|
|
|
|
|
20 |
21 |
|
Maja Eriksson |
Eskilstuna Simklubb |
2002 |
AM6602 |
50m |
4:57.36 |
|
|
|
|
|
21 |
573 |
|
Alexandra Lindén |
Stockholmspolisens IF SF |
2001 |
BG4801 |
50m |
4:57.94 |
|
|
|
|
|
22 |
178 |
|
Saga Persson |
Njurunda Simsällskap |
2003 |
AI1203 |
50m |
4:59.49 |
|
|
|
|
|
23 |
261 |
|
Vilma Lindberg |
Södertälje Simsällskap |
2004 |
AL9204 |
50m |
4:59.62 |
|
|
|
|
|
24 |
489 |
|
Edith Engström |
Västerås Simsällskap |
2002 |
AW7802 |
50m |
5:00.46 |
|
|
|
|
|
25 |
146 |
|
Linnea Lindberg |
Karlstads Simsällskap |
2005 |
AJ2205 |
50m |
5:01.44 |
|
|
|
|
|
26 |
118 |
|
Sanna Lekberg |
Karlskoga Simförening |
2001 |
AM4201 |
50m |
5:01.49 |
|
|
|
|
|
27 |
446 |
|
Amanda Takala |
Väsby Simsällskap |
2004 |
AP3804 |
50m |
5:01.82 |
|
|
|
|
|
28 |
231 |
|
Melina Sundström |
Sundsvalls Simsällskap |
2002 |
AP8202 |
50m |
5:02.86 |
|
|
|
|
|
29 |
503 |
|
Hanna Degerlund |
Västerås Simsällskap |
2004 |
AX9404 |
50m |
5:03.95 |
|
|
|
|
|
30 |
20 |
|
Tilda Wik |
Eskilstuna Simklubb |
2001 |
AX5401 |
50m |
5:04.13 |
|
|
|
|
|
31 |
385 |
|
Matilda Holmström |
Upsala Simsällskap |
2005 |
AF9205 |
50m |
5:05.43 |
|
|
|
|
|
32 |
85 |
|
Elina Leijonqvist |
Järfälla Simsällskap |
2004 |
AA3804 |
50m |
5:06.32 |
|
|
|
|
|
33 |
474 |
|
Sofia Båvenäs |
Västerås Simsällskap |
2002 |
AD9802 |
50m |
5:06.43 |
|
|
|
|
|
34 |
142 |
|
Miranda Wahlstedt |
Karlstads Simsällskap |
2006 |
AA1606 |
50m |
5:07.34 |
|
|
|
|
|
35 |
90 |
|
Louise Hertegren |
Järfälla Simsällskap |
2004 |
AD0604 |
50m |
5:07.63 |
|
|
|
|
|
36 |
381 |
|
Vera Hermansson |
Upsala Simsällskap |
2003 |
AY1603 |
50m |
5:08.03 |
|
|
|
|
|
37 |
181 |
|
Ida Sundholm |
Njurunda Simsällskap |
2005 |
AG2205 |
50m |
5:09.50 |
|
|
|
|
|
38 |
498 |
|
Astrid Engström |
Västerås Simsällskap |
2004 |
AK0604 |
50m |
5:09.59 |
|
|
|
|
|
39 |
376 |
|
Alma Bergqvist |
Upsala Simsällskap |
2005 |
AC5205 |
50m |
5:10.28 |
|
|
|
|
|
40 |
150 |
|
Agnes Wilde |
Karlstads Simsällskap |
2005 |
BB4805 |
50m |
5:13.15 |
|
|
|
|
|
41 |
143 |
|
Clara Gustavson |
Karlstads Simsällskap |
2003 |
BA4403 |
50m |
5:13.31 |
|
|
|
|
|
42 |
377 |
|
Linnea Bergqvist |
Upsala Simsällskap |
2003 |
AT0203 |
50m |
5:14.07 |
|
|
|
|
|
43 |
332 |
|
Emilia Forsberg |
Täby Sim |
2003 |
BN9203 |
50m |
5:14.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-03-31 08:03:28 |
Resultathantering: WinGrodan 2.3 |
Licensierad till: Västerås Tidtagning |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Startlista |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Lögarängsbadet |
Västerås Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 30 mar 2019 till den 31 mar 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
200m Ryggsim Herrar |
|
|
|
|
|
Sponsor: |
|
Medley |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
# |
ID |
|
Namn |
Klubb |
Född |
Licens |
Pool |
Anm tid |
Status |
|
1 |
61 |
|
Jakob Källquist |
Gävle Simsällskap |
2001 |
AC0901 |
50m |
2:15.76 |
|
|
|
|
|
2 |
252 |
|
Guillermo Illanes |
Södertälje Simsällskap |
2000 |
AE8100 |
50m |
2:17.76 |
|
|
|
|
|
3 |
249 |
|
Erik Brandt |
Södertälje Simsällskap |
1999 |
AD5999 |
50m |
2:18.11 |
|
|
|
|
|
4 |
475 |
|
Johan Brewitz |
Västerås Simsällskap |
2001 |
AH2101 |
50m |
2:20.02 |
|
|
|
|
|
5 |
492 |
|
Lucas Sterling |
Västerås Simsällskap |
2004 |
AC6704 |
50m |
2:20.27 |
|
|
|
|
|
6 |
154 |
|
Kevin Grahn |
Katrineholms Simsällskap |
2003 |
AH9103 |
50m |
2:24.06 |
|
|
|
|
|
7 |
577 |
|
Gustav Niring |
Stockholmspolisens IF SF |
2004 |
AE6304 |
50m |
2:24.28 |
|
|
|
|
|
8 |
206 |
|
Julius Grell |
Sandvikens Sim o Hoppklubb |
2003 |
AS9903 |
50m |
2:25.16 |
|
|
|
|
|
9 |
117 |
|
Igor Blagojevic |
Karlskoga Simförening |
2000 |
AG5700 |
50m |
2:25.35 |
|
|
|
|
|
10 |
209 |
|
Nils Backlund |
Spårvägen Simförening |
2002 |
AX9302 |
50m |
2:25.54 |
|
|
|
|
|
11 |
258 |
|
Theo Oerther |
Södertälje Simsällskap |
2003 |
AF0503 |
50m |
2:26.19 |
|
|
|
|
|
12 |
560 |
|
Oskar Fridsell |
Solna Sundbyberg SS 04 |
2003 |
AS7503 |
50m |
2:26.75 |
|
|
|
|
|
13 |
230 |
|
Albin Hedlund |
Sundsvalls Simsällskap |
2003 |
AA0903 |
50m |
2:27.73 |
|
|
|
|
|
14 |
66 |
|
Carl Hansson |
Gävle Simsällskap |
2003 |
AE9703 |
50m |
2:28.19 |
|
|
|
|
|
15 |
120 |
|
Philip Löfbom |
Karlskoga Simförening |
2003 |
AC0903 |
50m |
2:29.03 |
|
|
|
|
|
16 |
375 |
|
Oskar Andersson |
Upsala Simsällskap |
2003 |
AG6503 |
50m |
2:29.23 |
|
|
|
|
|
17 |
295 |
|
Kevin Hellman |
Södertörns Simsällskap |
2005 |
AC6705 |
50m |
2:31.25 |
|
|
|
|
|
18 |
528 |
|
Hannes Börjel |
Örebro Simallians |
2002 |
AO4502 |
50m |
2:37.67 |
|
|
|
|
|
19 |
73 |
|
Olle Wikholm |
Gävle Simsällskap |
2004 |
AO9904 |
50m |
2:37.75 |
|
|
|
|
|
20 |
505 |
|
Joel Brewitz |
Västerås Simsällskap |
2005 |
AG2505 |
50m |
2:38.60 |
|
|
|
|
|
21 |
67 |
|
Albin Östlund |
Gävle Simsällskap |
2004 |
AC1304 |
50m |
2:39.42 |
|
|
|
|
|
22 |
507 |
|
Gustav Ulfvebrand |
Västerås Simsällskap |
2003 |
AT4103 |
50m |
2:40.97 |
|
|
|
|
|
23 |
239 |
|
Tobias Klasson |
Säffle Simsällskap |
2000 |
AM1500 |
50m |
2:41.63 |
|
|
|
|
|
24 |
26 |
|
Carl Roos |
Eskilstuna Simklubb |
2004 |
AB8104 |
50m |
2:42.04 |
|
|
|
|
|
25 |
144 |
|
Elias Sjölander |
Karlstads Simsällskap |
2003 |
AO3903 |
50m |
2:42.61 |
|
|
|
|
|
26 |
486 |
|
Gustaf Walldén |
Västerås Simsällskap |
2003 |
AE8503 |
50m |
2:44.26 |
|
|
|
|
|
27 |
360 |
|
Ludvig Berndtsson |
Täby Sim |
2005 |
AR8705 |
50m |
2:44.31 |
|
|
|
|
|
28 |
341 |
|
Noah Juhlin Fredriksson |
Täby Sim |
2005 |
AI2505 |
50m |
2:46.76 |
|
|
|
|
|
29 |
326 |
|
Leo Güleryüz |
Täby Sim |
2006 |
AA4906 |
50m |
2:50.94 |
|
|
|
|
|
30 |
141 |
|
Marcus Bülund |
Karlstads Simsällskap |
2004 |
AE4304 |
50m |
2:51.07 |
|
|
|
|
|
31 |
147 |
|
Erik Pellfolk |
Karlstads Simsällskap |
2005 |
AG7305 |
50m |
2:51.11 |
|
|
|
|
|
32 |
501 |
|
Isak Rehnman |
Västerås Simsällskap |
2004 |
AI5304 |
50m |
2:53.00 |
|
|
|
|
|
33 |
153 |
|
Anton Persson |
Kappsimningsklubben Karpen |
2006 |
AA2106 |
50m |
2:53.91 |
|
|
|
|
|
34 |
379 |
|
Felix Do |
Upsala Simsällskap |
2004 |
AF4304 |
50m |
2:55.29 |
|
|
|
|
|
35 |
334 |
|
Jousef Hanna |
Täby Sim |
2003 |
AS3503 |
50m |
2:57.66 |
|
|
|
|
|
36 |
532 |
|
Axel Skoglund |
Örebro Simallians |
2004 |
AN6904 |
50m |
3:00.28 |
|
|
|
|
|
37 |
400 |
|
Malte Franzén |
Upsala Simsällskap |
2007 |
AA3707 |
50m |
3:01.50 |
|
|
|
|
|
38 |
416 |
|
Ludvig Glantz |
Upsala Simsällskap |
2006 |
AJ9906 |
50m |
3:02.93 |
|
|
|
|
|
39 |
200 |
|
Felix Mårvad |
Sala Simsällskap |
2003 |
AS2303 |
50m |
3:04.09 |
|
|
|
|
|
40 |
218 |
|
Anton Graner |
Stockholms Kappsimningsklubb |
2005 |
AH4905 |
50m |
3:06.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
41 |
335 |
|
Albin Kappling |
Täby Sim |
2003 |
AS2503 |
50m |
3:06.60 |
|
|
|
|
|
42 |
129 |
|
Lukas Franz |
Karlskoga Simförening |
2005 |
AJ5905 |
50m |
3:07.30 |
|
|
|
|
|
43 |
110 |
|
Elijas Eriksson |
Järfälla Simsällskap |
2005 |
AG6905 |
50m |
3:09.89 |
|
|
|
|
|
44 |
533 |
|
August Jansson |
Örebro Simallians |
2005 |
AG6505 |
50m |
3:17.16 |
|
|
|
|
|
45 |
419 |
|
Gabriel Leijon |
Upsala Simsällskap |
2006 |
AL8706 |
50m |
3:21.63 |
|
|
|
|
|
46 |
540 |
|
Gustav Larsson |
Örebro Simallians |
2005 |
AQ0105 |
25m |
2:53.21 |
|
|
|
|
|
47 |
36 |
|
Maximilian Holm |
Eskilstuna Simklubb |
2005 |
AD7305 |
25m |
2:56.20 |
|
|
|
|
|
48 |
358 |
|
Eric Fransson |
Täby Sim |
2006 |
AN0506 |
25m |
2:57.86 |
|
|
|
|
|
49 |
459 |
|
Eddie Peng |
Väsby Simsällskap |
2007 |
AA7707 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
50 |
274 |
|
Valentino Vrbanus |
Södertälje Simsällskap |
2006 |
AG9106 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
51 |
268 |
|
Ludvig Johansson |
Södertälje Simsällskap |
2003 |
AQ0703 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-03-31 08:03:29 |
Resultathantering: WinGrodan 2.3 |
Licensierad till: Västerås Tidtagning |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Startlista |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Lögarängsbadet |
Västerås Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 30 mar 2019 till den 31 mar 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
200m Bröstsim Damer |
|
|
|
|
|
Sponsor: |
|
Västerås Stadsmission |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
# |
ID |
|
Namn |
Klubb |
Född |
Licens |
Pool |
Anm tid |
Status |
|
1 |
139 |
|
Linnéa Englund |
Karlstads Simsällskap |
2003 |
AI5403 |
50m |
2:40.85 |
|
|
|
|
|
2 |
193 |
|
Lisa Nystrand |
Sala Simsällskap |
2006 |
AA1206 |
50m |
2:40.86 |
|
|
|
|
|
3 |
204 |
|
Saga Boråker |
Sandvikens Sim o Hoppklubb |
2004 |
AN1604 |
50m |
2:42.93 |
|
|
|
|
|
4 |
311 |
|
Embla Börjesson |
Täby Sim |
2002 |
AZ1802 |
50m |
2:46.27 |
|
|
|
|
|
5 |
601 |
|
Michelle Wissinger |
Väsby Simsällskap |
2004 |
BN3604 |
50m |
2:46.32 |
|
|
|
|
|
6 |
434 |
|
Tuva Björkén |
Väsby Simsällskap |
2003 |
AC0603 |
50m |
2:47.42 |
|
|
|
|
|
7 |
485 |
|
Adelina Walldén |
Västerås Simsällskap |
2002 |
AS2602 |
50m |
2:48.01 |
|
|
|
|
|
8 |
372 |
|
Matilda Lantz |
Upsala Simsällskap |
2002 |
AP6802 |
50m |
2:48.92 |
|
|
|
|
|
9 |
125 |
|
Isabelle Johansson |
Karlskoga Simförening |
2005 |
AM0405 |
50m |
2:49.35 |
|
|
|
|
|
10 |
49 |
|
Amanda Jobs |
Falu Simsällskap |
2003 |
AK0203 |
50m |
2:50.21 |
|
|
|
|
|
11 |
502 |
|
Estelle Gyoni |
Västerås Simsällskap |
2004 |
AS0204 |
50m |
2:50.47 |
|
|
|
|
|
12 |
27 |
|
Lovisa Laine |
Eskilstuna Simklubb |
2005 |
AB9405 |
50m |
2:51.37 |
|
|
|
|
|
13 |
228 |
|
Tove Wikström |
Sundsvalls Simsällskap |
2001 |
AC0201 |
50m |
2:51.49 |
|
|
|
|
|
14 |
261 |
|
Vilma Lindberg |
Södertälje Simsällskap |
2004 |
AL9204 |
50m |
2:52.80 |
|
|
|
|
|
15 |
396 |
|
Sofia Högdin |
Upsala Simsällskap |
2004 |
BA3404 |
50m |
2:54.51 |
|
|
|
|
|
16 |
306 |
|
Moa Nyblom |
Täby Sim |
2005 |
AA5605 |
50m |
2:56.22 |
|
|
|
|
|
17 |
317 |
|
Engla Ellbrant |
Täby Sim |
2004 |
AK2204 |
50m |
2:58.40 |
|
|
|
|
|
18 |
296 |
|
Rebecka Axelmalm |
Södertörns Simsällskap |
2003 |
BG7603 |
50m |
2:59.01 |
|
|
|
|
|
19 |
329 |
|
Tindra Håbro Karjanmaa |
Täby Sim |
2004 |
BA2204 |
50m |
3:01.81 |
|
|
|
|
|
20 |
55 |
|
Tuva Hjemli |
Falu Simsällskap |
2005 |
AN8805 |
50m |
3:03.17 |
|
|
|
|
|
21 |
351 |
|
Clara Westerdahl |
Täby Sim |
2005 |
BG4605 |
50m |
3:04.21 |
|
|
|
|
|
22 |
272 |
|
Jennifer Mardo |
Södertälje Simsällskap |
2005 |
AW1405 |
50m |
3:04.78 |
|
|
|
|
|
23 |
217 |
|
Elvira Lönnberg Flores |
Stockholms Kappsimningsklubb |
2006 |
AD9606 |
50m |
3:04.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
219 |
|
Lina Ahlström |
Stockholms Kappsimningsklubb |
2005 |
AS6805 |
50m |
3:05.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
325 |
|
Amanda Borgfors |
Täby Sim |
2004 |
AS1804 |
50m |
3:05.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
71 |
|
Maja Nilsson |
Gävle Simsällskap |
2003 |
BF4203 |
50m |
3:06.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
362 |
|
Amanda Sandberg |
Täby Sim |
2003 |
CC3403 |
50m |
3:06.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
564 |
|
Elin Logander |
Strängnäs Simklubb |
2005 |
AS8605 |
50m |
3:07.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
150 |
|
Agnes Wilde |
Karlstads Simsällskap |
2005 |
BB4805 |
50m |
3:07.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
180 |
|
Ebba Lindblom |
Njurunda Simsällskap |
2004 |
AR8404 |
50m |
3:07.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
370 |
|
Matilda Bohman |
Upsala Simsällskap |
2002 |
AP0802 |
50m |
3:07.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
444 |
|
Mimmi Krekula |
Väsby Simsällskap |
2003 |
AZ3403 |
50m |
3:08.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
101 |
|
Felicia Göthberg |
Järfälla Simsällskap |
2004 |
AW4204 |
50m |
3:09.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
109 |
|
Nellie Ekman |
Järfälla Simsällskap |
2006 |
AH9206 |
50m |
3:09.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
40 |
|
Sammi Thai |
Eskilstuna Simklubb |
2005 |
AK6405 |
50m |
3:12.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
31 |
|
Felicia Maultasch |
Eskilstuna Simklubb |
2003 |
BF6203 |
50m |
3:12.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
526 |
|
Julia Pietsch |
Örebro Simallians |
2005 |
AB0605 |
50m |
3:12.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
243 |
|
Linnéa Bruce-Holm |
Säffle Simsällskap |
2005 |
AH4205 |
50m |
3:13.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
530 |
|
Josefina Näsén |
Örebro Simallians |
2005 |
AF7805 |
50m |
3:13.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
333 |
|
Clara Ersson |
Täby Sim |
2004 |
BA3204 |
50m |
3:13.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
41 |
450 |
|
Alice Lindgren |
Väsby Simsällskap |
2005 |
AK3405 |
50m |
3:15.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
42 |
356 |
|
Olivia Svensson |
Täby Sim |
2003 |
CA4203 |
50m |
3:16.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
43 |
113 |
|
Jessika Watanabe |
Järfälla Simsällskap |
2006 |
AW3606 |
50m |
3:16.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
44 |
321 |
|
Emelie Bergvall |
Täby Sim |
2003 |
BC4603 |
50m |
3:16.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
45 |
343 |
|
Alice Davies |
Täby Sim |
2004 |
BH5404 |
50m |
3:20.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
46 |
213 |
|
Maya Levin |
Stockholms Kappsimningsklubb |
2004 |
AN3204 |
50m |
3:22.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
47 |
390 |
|
Klara Pettersson |
Upsala Simsällskap |
2004 |
AU6204 |
50m |
3:22.32 |
|
|
|
|
|
48 |
409 |
|
Olivia Punga |
Upsala Simsällskap |
2005 |
BA9405 |
50m |
3:23.22 |
|
|
|
|
|
49 |
490 |
|
Malvina Walldén |
Västerås Simsällskap |
2005 |
AB1205 |
50m |
3:34.56 |
|
|
|
|
|
50 |
461 |
|
Frida Steen |
Väsby Simsällskap |
2005 |
AY1805 |
50m |
3:40.29 |
|
|
|
|
|
51 |
538 |
|
Linnea Andersson |
Örebro Simallians |
2004 |
BN0804 |
50m |
3:42.34 |
|
|
|
|
|
52 |
534 |
|
Erika Svennberg |
Örebro Simallians |
2005 |
AQ0205 |
50m |
3:44.83 |
|
|
|
|
|
53 |
37 |
|
Sigrid Bengtsson |
Eskilstuna Simklubb |
2005 |
AI3205 |
50m |
4:17.34 |
|
|
|
|
|
54 |
260 |
|
Emilia Tshibanda |
Södertälje Simsällskap |
2004 |
AL2404 |
25m |
3:03.06 |
|
|
|
|
|
55 |
512 |
|
Terese Lundberg |
Västerås Simsällskap |
2004 |
BN6604 |
25m |
3:47.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-03-31 08:03:30 |
Resultathantering: WinGrodan 2.3 |
Licensierad till: Västerås Tidtagning |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Startlista |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Lögarängsbadet |
Västerås Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 30 mar 2019 till den 31 mar 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
800m Frisim Herrar |
|
|
|
|
|
Sponsor: |
|
Stadium |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
# |
ID |
|
Namn |
Klubb |
Född |
Licens |
Pool |
Anm tid |
Status |
|
1 |
365 |
|
Mikael Söderberg |
Upsala Simsällskap |
2003 |
AA9303 |
50m |
8:36.20 |
|
|
|
|
|
2 |
384 |
|
Adi Ramovic |
Upsala Simsällskap |
2004 |
AG9304 |
50m |
8:47.42 |
|
|
|
|
|
3 |
568 |
|
Niclas Eriksson |
Stockholmspolisens IF SF |
1998 |
AL2398 |
50m |
8:50.08 |
|
|
|
|
|
4 |
190 |
|
Edwin Nystrand |
Sala Simsällskap |
2002 |
AE8902 |
50m |
8:59.71 |
|
|
|
|
|
5 |
480 |
|
Max Fahlén |
Västerås Simsällskap |
2001 |
AM1101 |
50m |
9:01.40 |
|
|
|
|
|
6 |
63 |
|
Adam Carlsson |
Gävle Simsällskap |
2001 |
AK1901 |
50m |
9:07.28 |
|
|
|
|
|
7 |
394 |
|
Lukas Höglund |
Upsala Simsällskap |
2004 |
AK0904 |
50m |
9:17.49 |
|
|
|
|
|
8 |
166 |
|
Theo Ylipää |
Luleå Simsällskap |
2004 |
AB0704 |
50m |
9:29.02 |
|
|
|
|
|
9 |
17 |
|
Eskil Jonsson |
Eskilstuna Simklubb |
2003 |
AA5303 |
50m |
9:31.39 |
|
|
|
|
|
10 |
600 |
|
Per Wangel |
Stockholmspolisens IF SF |
1991 |
BU3791 |
50m |
9:33.42 |
|
|
|
|
|
11 |
96 |
|
John Zetterqvist |
Järfälla Simsällskap |
2004 |
AH6504 |
50m |
9:45.60 |
|
|
|
|
|
12 |
521 |
|
Anton Wallin |
Örebro Simallians |
2000 |
AM7700 |
50m |
9:47.99 |
|
|
|
|
|
13 |
246 |
|
Hugo Koivumäki |
Säffle Simsällskap |
2004 |
AT2904 |
50m |
9:53.25 |
|
|
|
|
|
14 |
574 |
|
Max Lundberg |
Stockholmspolisens IF SF |
2001 |
AQ8301 |
50m |
9:55.92 |
|
|
|
|
|
15 |
337 |
|
David Alonso |
Täby Sim |
2003 |
AS6703 |
50m |
9:56.31 |
|
|
|
|
|
16 |
56 |
|
Oskar Djärv |
Falu Simsällskap |
1990 |
BA9590 |
50m |
9:57.74 |
|
|
|
|
|
17 |
242 |
|
Erik Mulikov |
Säffle Simsällskap |
2005 |
AA5105 |
50m |
10:00.43 |
|
|
|
|
|
18 |
199 |
|
Olle Nilsson |
Sala Simsällskap |
2004 |
AL3104 |
50m |
10:05.59 |
|
|
|
|
|
19 |
126 |
|
Gabriel Hökemyr |
Karlskoga Simförening |
2002 |
AV0502 |
50m |
10:11.71 |
|
|
|
|
|
20 |
350 |
|
Caspian Humble |
Täby Sim |
2005 |
AO6705 |
50m |
10:14.08 |
|
|
|
|
|
21 |
312 |
|
Karl Lingham |
Täby Sim |
2002 |
AM0502 |
50m |
10:19.18 |
|
|
|
|
|
22 |
22 |
|
Fredrik Karlsson |
Eskilstuna Simklubb |
2004 |
AB7104 |
50m |
10:22.72 |
|
|
|
|
|
23 |
182 |
|
Anton Hansson |
Njurunda Simsällskap |
2003 |
AO7103 |
50m |
10:33.56 |
|
|
|
|
|
24 |
23 |
|
Elias Paulson |
Eskilstuna Simklubb |
2000 |
AS0900 |
50m |
10:41.45 |
|
|
|
|
|
25 |
386 |
|
Rasmus Loklint |
Upsala Simsällskap |
2005 |
AD2105 |
50m |
10:45.51 |
|
|
|
|
|
26 |
399 |
|
Filip Hallin |
Upsala Simsällskap |
2006 |
AD6106 |
50m |
10:47.59 |
|
|
|
|
|
27 |
418 |
|
Johan Bjersand-Hellström |
Upsala Simsällskap |
2005 |
AQ5305 |
50m |
10:51.08 |
|
|
|
|
|
28 |
326 |
|
Leo Güleryüz |
Täby Sim |
2006 |
AA4906 |
50m |
11:00.23 |
|
|
|
|
|
29 |
407 |
|
Tage Helin |
Upsala Simsällskap |
2007 |
AB2907 |
50m |
11:09.72 |
|
|
|
|
|
30 |
389 |
|
Daniel Parker |
Upsala Simsällskap |
2004 |
AJ7304 |
50m |
11:19.13 |
|
|
|
|
|
31 |
148 |
|
Lex Albringer |
Karlstads Simsällskap |
2007 |
AA0907 |
50m |
11:21.35 |
|
|
|
|
|
32 |
216 |
|
Vincent Flores |
Stockholms Kappsimningsklubb |
2005 |
AE7305 |
50m |
11:21.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
293 |
|
Oskar Hägglund |
Södertörns Simsällskap |
1999 |
AW5399 |
50m |
11:31.92 |
|
|
|
|
|
34 |
388 |
|
Markus Brenning |
Upsala Simsällskap |
2005 |
AD4105 |
50m |
11:32.13 |
|
|
|
|
|
35 |
533 |
|
August Jansson |
Örebro Simallians |
2005 |
AG6505 |
50m |
11:33.23 |
|
|
|
|
|
36 |
420 |
|
Daniel Savin |
Upsala Simsällskap |
2006 |
AL0906 |
50m |
12:04.96 |
|
|
|
|
|
37 |
413 |
|
Arvid Högström |
Upsala Simsällskap |
2006 |
AI3306 |
50m |
12:47.04 |
|
|
|
|
|
38 |
404 |
|
Johannes Fischer |
Upsala Simsällskap |
2007 |
AA1907 |
50m |
12:48.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-03-31 08:03:30 |
Resultathantering: WinGrodan 2.3 |
Licensierad till: Västerås Tidtagning |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Startlista |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Lögarängsbadet |
Västerås Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 30 mar 2019 till den 31 mar 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
91 |
50m Fjärilsim Herrar x.lopp |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
# |
ID |
|
Namn |
Klubb |
Född |
Licens |
Pool |
Anm tid |
Status |
|
1 |
134 |
|
Erik Gissén |
Karlstads Simsällskap |
1992 |
AL0992 |
50m |
25.70 |
EFT |
|
|
|
|
|
|
|
2019-03-31 08:03:30 |
Resultathantering: WinGrodan 2.3 |
Licensierad till: Västerås Tidtagning |
|
|
|
|