Resultat Totalt - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Sydpoolen Knatte Cup 2016 | Utskriftsdatum | 01 oktober 2016 | |||
Tävlingsort | Södertälje | Utskriftstid | 16:39 | |||
Arrangör | Södertälje Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 01 oktober 2016 |
Gren 1, 4X50m Medley Mixed 10 oy, Finaler 0 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | SK Neptun Mix Lag1 [2006] | 2006 | Simklubben Neptun | 2:47.90 | ||||||
Milton Eriksson | 2007 | 46.71 | 46.71 | |||||||
Anna Eneroth | 2007 | 51.65 | 1:38.36 | |||||||
Ingrid Lund | 2006 | 36.46 | 2:14.82 | |||||||
Måns Gunnarson | 2006 | 33.08 | 2:47.90 | |||||||
2 | Väsby SS Mix 1 [2006] | 2006 | Väsby Simsällskap | 2:51.12 | ||||||
Felicia Brännbäck | 2006 | 40.90 | 40.90 | |||||||
Casper Rengart | 2006 | 46.80 | 1:27.70 | |||||||
Elsa Svan | 2007 | 42.33 | 2:10.03 | |||||||
Theo Takala | 2007 | 41.09 | 2:51.12 | |||||||
3 | Södertörn Lag Baddaren | 2006 | Södertörns Simsällskap | 2:53.68 | ||||||
Filippa Hanikat | 2007 | 45.36 | 45.36 | |||||||
Elton Söderberg | 2006 | 44.42 | 1:29.78 | |||||||
Ella Gunnarsson | 2006 | 41.12 | 2:10.90 | |||||||
Julius Dorch Juliusson | 2007 | 42.78 | 2:53.68 | |||||||
4 | Spårvägen Lag 1 | 2006 | Spårvägen Simförening | 2:55.81 | ||||||
Agnes Thunberg | 2007 | 48.74 | 48.74 | |||||||
Liam Lehtonen Hebert | 2006 | 49.51 | 1:38.25 | |||||||
Alexandra Alkas Alias | 2006 | 36.21 | 2:14.46 | |||||||
Nikolaj Alkas Alias | 2008 | 41.35 | 2:55.81 | |||||||
5 | SK Neptun Mix Lag 2[2006] | 2006 | Simklubben Neptun | 3:05.89 | ||||||
Theodor Gladare | 2007 | 47.54 | 47.54 | |||||||
Aksel Hillerström Vagli | 2006 | 47.69 | 1:35.23 | |||||||
Engla Blanco | 2006 | 48.99 | 2:24.22 | |||||||
Sofia Bang | 2007 | 41.67 | 3:05.89 | |||||||
6 | Södertörn Lag Sköldpaddan | 2006 | Södertörns Simsällskap | 3:08.93 | ||||||
Sam Hamzehnejad | 2006 | 44.75 | 44.75 | |||||||
Lovisa Lindberg | 2007 | 54.30 | 1:39.05 | |||||||
Julia Ottosson | 2006 | 44.58 | 2:23.63 | |||||||
Tommy Ritmberg | 2007 | 45.30 | 3:08.93 | |||||||
7 | Spårvägen Lag 2 | 2006 | Spårvägen Simförening | 3:17.43 | ||||||
Matilda Karlsson | 2007 | 53.04 | 53.04 | |||||||
Anton Jöngren | 2006 | 50.88 | 1:43.92 | |||||||
Lola Hjort Mowitz | 2006 | 46.36 | 2:30.28 | |||||||
Lucas Goulet | 2008 | 47.15 | 3:17.43 | |||||||
8 | SK Neptun Mix Lag4 [2006] | 2006 | Simklubben Neptun | 3:20.45 | ||||||
Sara Lofter | 2006 | 44.90 | 44.90 | |||||||
Oliver Rundström | 2008 | 57.97 | 1:42.87 | |||||||
Tee Thern | 2006 | 47.74 | 2:30.61 | |||||||
Irma Nerman | 2007 | 49.84 | 3:20.45 | |||||||
9 | Ösmo SS Mix 2 | 2006 | Ösmo Simsällskap | 3:28.21 | ||||||
Leah Sandelius | 2007 | 55.97 | 55.97 | |||||||
Jonas Kvist | 2006 | 50.73 | 1:46.70 | |||||||
Freja Vesterlund | 2006 | 48.94 | 2:35.64 | |||||||
Axel Hartell | 2007 | 52.57 | 3:28.21 | |||||||
10 | Väsby SS Mix 2 [2006] | 2006 | Väsby Simsällskap | 3:31.24 | ||||||
Erik Frantz | 2006 | 49.89 | 49.89 | |||||||
Ebba Björkén | 2007 | 1:01.28 | 1:51.17 | |||||||
Ida Johansson | 2006 | 51.37 | 2:42.54 | |||||||
Colin Rosén | 2008 | 48.70 | 3:31.24 | |||||||
- | SK Neptun Mix Lag 3[2006] | 2006 | Simklubben Neptun | DSQ | ||||||
Emilia Lind | 2006 | 44.27 | 44.27 | |||||||
- | Spårvägen Lag 3 | 2006 | Spårvägen Simförening | DSQ | ||||||
Brian Eriksson | 2007 | 52.10 | 52.10 | |||||||
Engla Hellenius | 2008 | 57.55 | 1:49.65 | |||||||
- | Ösmo SS Mix 1 | 2006 | Ösmo Simsällskap | DSQ | ||||||
Gottfrid Lindroth | 2006 | 57.81 | 57.81 | |||||||
Audrey Glavas | 2008 | 59.80 | 1:57.61 | |||||||
Gren 2, 50m Frisim F-10 oy, Finaler 9 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Filippa Hanikat | 2007 | Södertörns Simsällskap | 39.20 | ||||||
2 | Anna Eneroth | 2007 | Simklubben Neptun | 40.63 | ||||||
3 | Cornelia Utgren | 2007 | Solna Sundbyberg SS 04 | 41.12 | ||||||
4 | Thea Bergström | 2007 | Solna Sundbyberg SS 04 | 41.59 | ||||||
5 | Agnes Thunberg | 2007 | Spårvägen Simförening | 41.94 | ||||||
6 | Elsa Svan | 2007 | Väsby Simsällskap | 42.26 | ||||||
7 | Sofia Bang | 2007 | Simklubben Neptun | 42.80 | ||||||
8 | Malva Lundberg | 2007 | Södertörns Simsällskap | 44.09 | ||||||
9 | Frida Forsmark | 2008 | Simklubben Neptun | 44.51 | ||||||
10 | Alicia Aalo | 2007 | Södertörns Simsällskap | 44.87 | ||||||
11 | Lovisa Lindberg | 2007 | Södertörns Simsällskap | 44.99 | ||||||
12 | Alicia Dahlberg | 2007 | Simklubben Neptun | 45.81 | ||||||
13 | Ingrid Marinos | 2007 | Simklubben Neptun | 46.98 | ||||||
14 | Matilda Karlsson | 2007 | Spårvägen Simförening | 47.15 | ||||||
15 | Josefine Hafstad | 2007 | Väsby Simsällskap | 47.51 | ||||||
16 | Simone Finetto Lindqvist | 2007 | Solna Sundbyberg SS 04 | 48.29 | ||||||
17 | Nadja Travar | 2007 | Södertörns Simsällskap | 48.59 | ||||||
18 | Hedvig Nordström | 2007 | Södertörns Simsällskap | 49.65 | ||||||
19 | Dahlia Heidarian | 2008 | Södertörns Simsällskap | 49.72 | ||||||
20 | Adiyat Coles | 2008 | Södertörns Simsällskap | 51.44 | ||||||
21 | Idun Nelin | 2008 | Simklubben Neptun | 51.56 | ||||||
22 | Fanny Karls | 2007 | Väsby Simsällskap | 52.05 | ||||||
23 | Molly Brodd | 2008 | Simklubben Neptun | 52.75 | ||||||
24 | Felicia Malmqvist | 2008 | Simklubben Neptun | 52.87 | ||||||
25 | Vivyan Wallqvist | 2007 | Simklubben Neptun | 53.89 | ||||||
26 | Audrey Glavas | 2008 | Ösmo Simsällskap | 54.18 | ||||||
27 | Stella Burman Kindgren | 2008 | Simklubben Neptun | 54.45 | ||||||
28 | Leah Sandelius | 2007 | Ösmo Simsällskap | 55.04 | ||||||
29 | Mathilda Wilsson | 2007 | Södertörns Simsällskap | 55.31 | ||||||
30 | Ebba Björkén | 2007 | Väsby Simsällskap | 55.46 | ||||||
31 | Matilda Holmerin | 2007 | Södertälje Simsällskap | 55.78 | ||||||
32 | Stella Ahlström | 2007 | Simklubben Neptun | 55.97 | ||||||
33 | Gabriella Gavrilovic | 2008 | Södertörns Simsällskap | 57.39 | ||||||
34 | Izabella State | 2008 | Simklubben Neptun | 57.92 | ||||||
35 | Engla Hellenius | 2008 | Spårvägen Simförening | 57.94 | ||||||
36 | Alva Lindberg | 2008 | Ösmo Simsällskap | 1:01.01 | ||||||
37 | Emelie Granhällen | 2008 | Spårvägen Simförening | 1:02.15 | ||||||
38 | Alma Sandström | 2007 | Simklubben Neptun | 1:02.70 | ||||||
- | Irma Nerman | 2007 | Simklubben Neptun | DNS | ||||||
- | Delara Ronquist | 2007 | Simklubben Neptun | DSQ | ||||||
Gren 2, 50m Frisim F-10 oy, Finaler 10 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Alexandra Alkas Alias | 2006 | Spårvägen Simförening | 33.35 | ||||||
2 | Felicia Brännbäck | 2006 | Väsby Simsällskap | 34.44 | ||||||
3 | Moa Berg | 2006 | Södertälje Simsällskap | 36.27 | ||||||
4 | Meja Thunvall | 2006 | Ösmo Simsällskap | 36.87 | ||||||
5 | Alva Hellenius | 2006 | Spårvägen Simförening | 37.00 | ||||||
6 | Nea Armelius | 2006 | Solna Sundbyberg SS 04 | 37.99 | ||||||
7 | Emilia Lind | 2006 | Simklubben Neptun | 38.05 | ||||||
8 | Freja Vesterlund | 2006 | Ösmo Simsällskap | 38.07 | ||||||
9 | Clara Teljstedt | 2006 | Södertälje Simsällskap | 38.08 | ||||||
10 | Ellinor Eldh | 2006 | Södertörns Simsällskap | 38.32 | ||||||
11 | Ella Holmberg | 2006 | Spårvägen Simförening | 38.64 | ||||||
12 | Engla Blanco | 2006 | Simklubben Neptun | 39.36 | ||||||
13 | Lola Hjort Mowitz | 2006 | Spårvägen Simförening | 39.45 | ||||||
14 | Jessica Kuhlin | 2006 | Simklubben Neptun | 39.50 | ||||||
15 | Milla Wahlund | 2006 | Väsby Simsällskap | 40.26 | ||||||
16 | Leah Ishaq | 2006 | Solna Sundbyberg SS 04 | 40.32 | ||||||
17 | Wilma Danielsson | 2006 | Väsby Simsällskap | 40.86 | ||||||
18 | Maj Unevik | 2006 | Väsby Simsällskap | 40.90 | ||||||
19 | Ines Wijk | 2006 | Simklubben Neptun | 40.92 | ||||||
20 | Sara Lofter | 2006 | Simklubben Neptun | 41.08 | ||||||
21 | Ida Johansson | 2006 | Väsby Simsällskap | 41.78 | ||||||
22 | Julia Ottosson | 2006 | Södertörns Simsällskap | 41.83 | ||||||
23 | Ella Renholm | 2006 | Väsby Simsällskap | 42.37 | ||||||
24 | Cecilia Adielsson | 2006 | Södertälje Simsällskap | 42.40 | ||||||
25 | Johanna Claesson | 2006 | Spårvägen Simförening | 42.43 | ||||||
26 | Emilia Mesipuu | 2006 | Ösmo Simsällskap | 42.68 | ||||||
27 | Stella Egmar | 2006 | Spårvägen Simförening | 42.87 | ||||||
28 | Tuva Wiktor Jarefors | 2006 | Södertörns Simsällskap | 42.96 | ||||||
29 | Astrid Öhlén | 2006 | Spårvägen Simförening | 43.21 | ||||||
30 | Agnes Öhman | 2006 | Ösmo Simsällskap | 44.04 | ||||||
31 | Danielle Youssef | 2006 | Solna Sundbyberg SS 04 | 45.22 | ||||||
32 | Isa Carlsund | 2006 | Simklubben Neptun | 45.43 | ||||||
33 | Vera Wijk | 2006 | Väsby Simsällskap | 46.23 | ||||||
34 | Amanda Hörberg | 2006 | Solna Sundbyberg SS 04 | 47.21 | ||||||
35 | Lova Dellert | 2006 | Solna Sundbyberg SS 04 | 47.61 | ||||||
36 | Ellen Broddvall | 2006 | Södertälje Simsällskap | 47.64 | ||||||
37 | Lova Skalin | 2006 | Simklubben Neptun | 48.05 | ||||||
38 | Fanny Krekula | 2006 | Väsby Simsällskap | 48.21 | ||||||
39 | Amelia Gustafsson | 2006 | Simklubben Neptun | 48.57 | ||||||
40 | Tilda Ericsson | 2006 | Simklubben Neptun | 48.73 | ||||||
41 | Mira Nelin | 2006 | Simklubben Neptun | 49.87 | ||||||
42 | Mila Ekfeldt | 2006 | Väsby Simsällskap | 50.57 | ||||||
43 | Rebecca Friberg | 2006 | Simklubben Neptun | 52.43 | ||||||
44 | Tilde Reutman | 2006 | Spårvägen Simförening | 52.48 | ||||||
45 | Adèle Maskåll Hallberg | 2006 | Simklubben Neptun | 54.34 | ||||||
46 | Frida Loqvist | 2006 | Spårvägen Simförening | 56.89 | ||||||
47 | Emma Goulet | 2006 | Spårvägen Simförening | 1:00.41 | ||||||
48 | Anna Malmring | 2006 | Spårvägen Simförening | 1:14.90 | ||||||
- | Elsa Lundström | 2006 | Simklubben Neptun | DNS | ||||||
- | Sheila Hedman | 2006 | Simklubben Neptun | DNS | ||||||
- | Ella Gunnarsson | 2006 | Södertörns Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Ingrid Lund | 2006 | Simklubben Neptun | DSQ | ||||||
Gren 3, 50m Frisim P-10 oy, Finaler 9 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Nicola Pavlovic Cano | 2007 | Södertörns Simsällskap | 33.69 | ||||||
2 | Julius Dorch Juliusson | 2007 | Södertörns Simsällskap | 41.77 | ||||||
3 | Nikolaj Alkas Alias | 2008 | Spårvägen Simförening | 42.37 | ||||||
4 | Milton Eriksson | 2007 | Simklubben Neptun | 42.97 | ||||||
5 | Theodor Gladare | 2007 | Simklubben Neptun | 43.91 | ||||||
6 | Theo Takala | 2007 | Väsby Simsällskap | 45.80 | ||||||
7 | Vincent Nordlander | 2007 | Simklubben Neptun | 46.15 | ||||||
8 | Tommy Ritmberg | 2007 | Södertörns Simsällskap | 46.67 | ||||||
9 | Jacob Pettersson | 2008 | Väsby Simsällskap | 47.12 | ||||||
10 | Oliver Rundström | 2008 | Simklubben Neptun | 47.47 | ||||||
11 | Danil Kim | 2009 | Simföreningen Basilisk | 47.57 | ||||||
12 | Lucas Goulet | 2008 | Spårvägen Simförening | 48.08 | ||||||
13 | Brian Eriksson | 2007 | Spårvägen Simförening | 48.51 | ||||||
14 | Ludvig Sandman | 2007 | Ösmo Simsällskap | 51.25 | ||||||
15 | Colin Rosén | 2008 | Väsby Simsällskap | 52.68 | ||||||
16 | Axel Hartell | 2007 | Ösmo Simsällskap | 53.26 | ||||||
17 | William Forsberg Meinhart | 2007 | Simklubben Neptun | 54.32 | ||||||
18 | Oliver Rouru | 2007 | Simklubben Neptun | 56.86 | ||||||
Gren 3, 50m Frisim P-10 oy, Finaler 10 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Jonatan Eriksson | 2006 | Simklubben Neptun | 33.00 | ||||||
2 | Måns Gunnarson | 2006 | Simklubben Neptun | 34.12 | ||||||
3 | Valentino Vrbanus | 2006 | Södertälje Simsällskap | 35.27 | ||||||
4 | Casper Rengart | 2006 | Väsby Simsällskap | 35.60 | ||||||
5 | Aksel Hillerström Vagli | 2006 | Simklubben Neptun | 37.12 | ||||||
6 | Liam Lehtonen Hebert | 2006 | Spårvägen Simförening | 37.24 | ||||||
7 | Tee Thern | 2006 | Simklubben Neptun | 37.37 | ||||||
8 | Sam Hamzehnejad | 2006 | Södertörns Simsällskap | 37.64 | ||||||
9 | Gustav Storell | 2006 | Södertörns Simsällskap | 38.35 | ||||||
10 | Anton Jöngren | 2006 | Spårvägen Simförening | 38.38 | ||||||
11 | Axel Skott Storheden | 2006 | Simklubben Neptun | 38.78 | ||||||
12 | Ludvig Löfström | 2006 | Simklubben Neptun | 38.99 | ||||||
13 | Pelle Vanhainen | 2006 | Spårvägen Simförening | 39.66 | ||||||
14 | Jonas Kvist | 2006 | Ösmo Simsällskap | 39.69 | ||||||
15 | Elton Söderberg | 2006 | Södertörns Simsällskap | 40.53 | ||||||
16 | Christos Theodosiadis | 2006 | Simklubben Neptun | 40.93 | ||||||
17 | Allan Herulf | 2006 | Simklubben Neptun | 41.41 | ||||||
18 | Simon Welin-Berger | 2006 | Södertälje Simsällskap | 41.48 | ||||||
19 | Teodor Berglund | 2006 | Solna Sundbyberg SS 04 | 41.82 | ||||||
20 | Renius Jejdling | 2006 | Simklubben Neptun | 42.05 | ||||||
21 | Albin Wullrich | 2006 | Spårvägen Simförening | 42.66 | ||||||
22 | Marcus Lundgren | 2006 | Simklubben Neptun | 43.18 | ||||||
23 | Filip Olsson | 2006 | Solna Sundbyberg SS 04 | 43.86 | ||||||
24 | Otto Lindgren | 2006 | Södertälje Simsällskap | 44.33 | ||||||
25 | Jonathan Åkerman | 2006 | Södertörns Simsällskap | 44.48 | ||||||
26 | Noah Alm | 2006 | Spårvägen Simförening | 44.96 | ||||||
27 | Nathanael Alexandersson | 2006 | Spårvägen Simförening | 45.91 | ||||||
28 | Walter Herulf | 2006 | Simklubben Neptun | 46.72 | ||||||
29 | Oliver Geaney | 2006 | Spårvägen Simförening | 47.01 | ||||||
30 | Gottfrid Lindroth | 2006 | Ösmo Simsällskap | 47.84 | ||||||
31 | Erik Frantz | 2006 | Väsby Simsällskap | 48.96 | ||||||
Gren 4, 50m Bröstsim F-10 oy, Finaler 9 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Filippa Hanikat | 2007 | Södertörns Simsällskap | 49.68 | ||||||
2 | Malva Lundberg | 2007 | Södertörns Simsällskap | 52.75 | ||||||
3 | Anna Eneroth | 2007 | Simklubben Neptun | 53.36 | ||||||
4 | Alicia Aalo | 2007 | Södertörns Simsällskap | 53.44 | ||||||
5 | Cornelia Utgren | 2007 | Solna Sundbyberg SS 04 | 53.72 | ||||||
6 | Nadja Travar | 2007 | Södertörns Simsällskap | 54.54 | ||||||
7 | Adiyat Coles | 2008 | Södertörns Simsällskap | 55.02 | ||||||
8 | Sofia Bang | 2007 | Simklubben Neptun | 55.44 | ||||||
9 | Ingrid Marinos | 2007 | Simklubben Neptun | 56.86 | ||||||
10 | Vivyan Wallqvist | 2007 | Simklubben Neptun | 58.10 | ||||||
11 | Lovisa Lindberg | 2007 | Södertörns Simsällskap | 58.47 | ||||||
12 | Thea Bergström | 2007 | Solna Sundbyberg SS 04 | 58.76 | ||||||
13 | Frida Forsmark | 2008 | Simklubben Neptun | 59.26 | ||||||
14 | Gabriella Gavrilovic | 2008 | Södertörns Simsällskap | 59.56 | ||||||
15 | Hedvig Nordström | 2007 | Södertörns Simsällskap | 1:00.16 | ||||||
16 | Audrey Glavas | 2008 | Ösmo Simsällskap | 1:00.76 | ||||||
17 | Fanny Karls | 2007 | Väsby Simsällskap | 1:01.10 | ||||||
18 | Molly Brodd | 2008 | Simklubben Neptun | 1:01.85 | ||||||
19 | Matilda Holmerin | 2007 | Södertälje Simsällskap | 1:03.16 | ||||||
20 | Alicia Dahlberg | 2007 | Simklubben Neptun | 1:03.37 | ||||||
21 | Mathilda Wilsson | 2007 | Södertörns Simsällskap | 1:04.32 | ||||||
22 | Ebba Björkén | 2007 | Väsby Simsällskap | 1:04.76 | ||||||
23 | Stella Burman Kindgren | 2008 | Simklubben Neptun | 1:05.57 | ||||||
24 | Felicia Malmqvist | 2008 | Simklubben Neptun | 1:14.04 | ||||||
25 | Idun Nelin | 2008 | Simklubben Neptun | 1:14.74 | ||||||
- | Irma Nerman | 2007 | Simklubben Neptun | DNS | ||||||
- | Alma Sandström | 2007 | Simklubben Neptun | DSQ | ||||||
- | Dahlia Heidarian | 2008 | Södertörns Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Delara Ronquist | 2007 | Simklubben Neptun | DSQ | ||||||
- | Izabella State | 2008 | Simklubben Neptun | DSQ | ||||||
- | Leah Sandelius | 2007 | Ösmo Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Stella Ahlström | 2007 | Simklubben Neptun | DSQ | ||||||
Gren 4, 50m Bröstsim F-10 oy, Finaler 10 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Alexandra Alkas Alias | 2006 | Spårvägen Simförening | 43.25 | ||||||
2 | Ella Gunnarsson | 2006 | Södertörns Simsällskap | 46.42 | ||||||
3 | Ingrid Lund | 2006 | Simklubben Neptun | 46.49 | ||||||
4 | Alva Hellenius | 2006 | Spårvägen Simförening | 46.56 | ||||||
5 | Freja Vesterlund | 2006 | Ösmo Simsällskap | 46.61 | ||||||
6 | Julia Ottosson | 2006 | Södertörns Simsällskap | 46.66 | ||||||
7 | Leah Ishaq | 2006 | Solna Sundbyberg SS 04 | 47.48 | ||||||
8 | Ella Holmberg | 2006 | Spårvägen Simförening | 47.75 | ||||||
9 | Engla Blanco | 2006 | Simklubben Neptun | 49.07 | ||||||
10 | Ellinor Eldh | 2006 | Södertörns Simsällskap | 49.93 | ||||||
11 | Wilma Danielsson | 2006 | Väsby Simsällskap | 50.00 | ||||||
12 | Clara Teljstedt | 2006 | Södertälje Simsällskap | 50.48 | ||||||
13 | Ines Wijk | 2006 | Simklubben Neptun | 50.63 | ||||||
14 | Milla Wahlund | 2006 | Väsby Simsällskap | 50.98 | ||||||
15 | Meja Thunvall | 2006 | Ösmo Simsällskap | 51.69 | ||||||
16 | Nea Armelius | 2006 | Solna Sundbyberg SS 04 | 51.76 | ||||||
17 | Jessica Kuhlin | 2006 | Simklubben Neptun | 51.91 | ||||||
18 | Moa Berg | 2006 | Södertälje Simsällskap | 52.19 | ||||||
19 | Emilia Lind | 2006 | Simklubben Neptun | 52.36 | ||||||
20 | Danielle Youssef | 2006 | Solna Sundbyberg SS 04 | 52.63 | ||||||
21 | Adèle Maskåll Hallberg | 2006 | Simklubben Neptun | 52.70 | ||||||
22 | Iris Wik | 2006 | Spårvägen Simförening | 53.80 | ||||||
23 | Amelia Gustafsson | 2006 | Simklubben Neptun | 54.00 | ||||||
24 | Isa Carlsund | 2006 | Simklubben Neptun | 54.13 | ||||||
25 | Sara Lofter | 2006 | Simklubben Neptun | 54.36 | ||||||
26 | Maj Unevik | 2006 | Väsby Simsällskap | 54.43 | ||||||
27 | Lova Dellert | 2006 | Solna Sundbyberg SS 04 | 54.61 | ||||||
28 | Elsa Lundström | 2006 | Simklubben Neptun | 55.25 | ||||||
29 | Agnes Öhman | 2006 | Ösmo Simsällskap | 55.66 | ||||||
30 | Lova Skalin | 2006 | Simklubben Neptun | 56.21 | ||||||
31 | Ellen Broddvall | 2006 | Södertälje Simsällskap | 57.06 | ||||||
32 | Amanda Hörberg | 2006 | Solna Sundbyberg SS 04 | 57.07 | ||||||
33 | Tilda Ericsson | 2006 | Simklubben Neptun | 57.58 | ||||||
34 | Vera Wijk | 2006 | Väsby Simsällskap | 57.71 | ||||||
35 | Maja Rosenberg | 2006 | Spårvägen Simförening | 57.73 | ||||||
36 | Tuva Wiktor Jarefors | 2006 | Södertörns Simsällskap | 58.08 | ||||||
37 | Fanny Krekula | 2006 | Väsby Simsällskap | 1:00.10 | ||||||
38 | Mira Nelin | 2006 | Simklubben Neptun | 1:02.46 | ||||||
39 | Mila Ekfeldt | 2006 | Väsby Simsällskap | 1:02.73 | ||||||
40 | Rebecca Friberg | 2006 | Simklubben Neptun | 1:04.67 | ||||||
41 | Emma Goulet | 2006 | Spårvägen Simförening | 1:05.88 | ||||||
42 | Tilde Reutman | 2006 | Spårvägen Simförening | 1:10.82 | ||||||
- | Anna Malmring | 2006 | Spårvägen Simförening | DSQ | ||||||
- | Cecilia Adielsson | 2006 | Södertälje Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 5, 50m Bröstsim P-10 oy, Finaler 9 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Nicola Pavlovic Cano | 2007 | Södertörns Simsällskap | 47.54 | ||||||
2 | Julius Dorch Juliusson | 2007 | Södertörns Simsällskap | 52.11 | ||||||
3 | Milton Eriksson | 2007 | Simklubben Neptun | 56.85 | ||||||
4 | Oliver Rundström | 2008 | Simklubben Neptun | 59.45 | ||||||
5 | Theodor Gladare | 2007 | Simklubben Neptun | 59.70 | ||||||
6 | Tommy Ritmberg | 2007 | Södertörns Simsällskap | 1:00.79 | ||||||
7 | Theo Takala | 2007 | Väsby Simsällskap | 1:01.66 | ||||||
8 | Colin Rosén | 2008 | Väsby Simsällskap | 1:03.44 | ||||||
9 | Axel Hartell | 2007 | Ösmo Simsällskap | 1:10.48 | ||||||
10 | Jacob Pettersson | 2008 | Väsby Simsällskap | 1:11.86 | ||||||
- | Oliver Rouru | 2007 | Simklubben Neptun | DSQ | ||||||
- | William Forsberg Meinhart | 2007 | Simklubben Neptun | DSQ | ||||||
- | Vincent Nordlander | 2007 | Simklubben Neptun | DSQ | ||||||
Gren 5, 50m Bröstsim P-10 oy, Finaler 10 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Elton Söderberg | 2006 | Södertörns Simsällskap | 45.49 | ||||||
2 | Valentino Vrbanus | 2006 | Södertälje Simsällskap | 45.84 | ||||||
3 | Aksel Hillerström Vagli | 2006 | Simklubben Neptun | 46.63 | ||||||
4 | Jonatan Eriksson | 2006 | Simklubben Neptun | 46.69 | ||||||
5 | Ludvig Löfström | 2006 | Simklubben Neptun | 48.12 | ||||||
6 | Gustav Storell | 2006 | Södertörns Simsällskap | 48.75 | ||||||
7 | Sam Hamzehnejad | 2006 | Södertörns Simsällskap | 49.40 | ||||||
8 | Filip Olsson | 2006 | Solna Sundbyberg SS 04 | 49.60 | ||||||
9 | Christos Theodosiadis | 2006 | Simklubben Neptun | 49.84 | ||||||
10 | Jonas Kvist | 2006 | Ösmo Simsällskap | 49.86 | ||||||
11 | Liam Lehtonen Hebert | 2006 | Spårvägen Simförening | 50.51 | ||||||
12 | Tee Thern | 2006 | Simklubben Neptun | 51.77 | ||||||
13 | Jonathan Åkerman | 2006 | Södertörns Simsällskap | 52.06 | ||||||
14 | Axel Skott Storheden | 2006 | Simklubben Neptun | 52.92 | ||||||
15 | Måns Gunnarson | 2006 | Simklubben Neptun | 53.01 | ||||||
16 | Marcus Lundgren | 2006 | Simklubben Neptun | 54.07 | ||||||
17 | Erik Frantz | 2006 | Väsby Simsällskap | 54.83 | ||||||
18 | Nathanael Alexandersson | 2006 | Spårvägen Simförening | 56.49 | ||||||
19 | Teodor Berglund | 2006 | Solna Sundbyberg SS 04 | 56.53 | ||||||
20 | Simon Welin-Berger | 2006 | Södertälje Simsällskap | 59.00 | ||||||
21 | Allan Herulf | 2006 | Simklubben Neptun | 1:00.06 | ||||||
22 | Renius Jejdling | 2006 | Simklubben Neptun | 1:01.52 | ||||||
- | Walter Herulf | 2006 | Simklubben Neptun | DNS | ||||||
- | Gottfrid Lindroth | 2006 | Ösmo Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Otto Lindgren | 2006 | Södertälje Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 6, 50m Ryggsim F-10 oy, Finaler 9 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Filippa Hanikat | 2007 | Södertörns Simsällskap | 44.84 | ||||||
2 | Lovisa Lindberg | 2007 | Södertörns Simsällskap | 48.90 | ||||||
3 | Anna Eneroth | 2007 | Simklubben Neptun | 50.17 | ||||||
4 | Cornelia Utgren | 2007 | Solna Sundbyberg SS 04 | 50.59 | ||||||
5 | Alicia Aalo | 2007 | Södertörns Simsällskap | 50.71 | ||||||
6 | Sofia Bang | 2007 | Simklubben Neptun | 50.89 | ||||||
7 | Elsa Svan | 2007 | Väsby Simsällskap | 51.12 | ||||||
8 | Malva Lundberg | 2007 | Södertörns Simsällskap | 53.02 | ||||||
9 | Nadja Travar | 2007 | Södertörns Simsällskap | 53.52 | ||||||
10 | Agnes Thunberg | 2007 | Spårvägen Simförening | 53.80 | ||||||
11 | Josefine Hafstad | 2007 | Väsby Simsällskap | 53.88 | ||||||
12 | Leah Sandelius | 2007 | Ösmo Simsällskap | 54.09 | ||||||
13 | Alicia Dahlberg | 2007 | Simklubben Neptun | 56.53 | ||||||
14 | Matilda Karlsson | 2007 | Spårvägen Simförening | 56.55 | ||||||
15 | Engla Hellenius | 2008 | Spårvägen Simförening | 56.70 | ||||||
16 | Idun Nelin | 2008 | Simklubben Neptun | 57.38 | ||||||
17 | Hedvig Nordström | 2007 | Södertörns Simsällskap | 57.98 | ||||||
18 | Fanny Karls | 2007 | Väsby Simsällskap | 58.38 | ||||||
19 | Mathilda Wilsson | 2007 | Södertörns Simsällskap | 1:00.05 | ||||||
20 | Vivyan Wallqvist | 2007 | Simklubben Neptun | 1:01.84 | ||||||
21 | Stella Burman Kindgren | 2008 | Simklubben Neptun | 1:01.90 | ||||||
22 | Audrey Glavas | 2008 | Ösmo Simsällskap | 1:02.03 | ||||||
23 | Izabella State | 2008 | Simklubben Neptun | 1:06.33 | ||||||
24 | Alva Lindberg | 2008 | Ösmo Simsällskap | 1:08.64 | ||||||
25 | Alma Sandström | 2007 | Simklubben Neptun | 1:10.49 | ||||||
26 | Ebba Björkén | 2007 | Väsby Simsällskap | 1:10.83 | ||||||
27 | Emelie Granhällen | 2008 | Spårvägen Simförening | 1:15.78 | ||||||
- | Irma Nerman | 2007 | Simklubben Neptun | DNS | ||||||
- | Dahlia Heidarian | 2008 | Södertörns Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Delara Ronquist | 2007 | Simklubben Neptun | DSQ | ||||||
- | Felicia Malmqvist | 2008 | Simklubben Neptun | DSQ | ||||||
- | Frida Forsmark | 2008 | Simklubben Neptun | DSQ | ||||||
- | Ingrid Marinos | 2007 | Simklubben Neptun | DSQ | ||||||
- | Matilda Holmerin | 2007 | Södertälje Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Molly Brodd | 2008 | Simklubben Neptun | DSQ | ||||||
- | Simone Finetto Lindqvist | 2007 | Solna Sundbyberg SS 04 | DSQ | ||||||
- | Stella Ahlström | 2007 | Simklubben Neptun | DSQ | ||||||
- | Thea Bergström | 2007 | Solna Sundbyberg SS 04 | DSQ | ||||||
Gren 6, 50m Ryggsim F-10 oy, Finaler 10 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Felicia Brännbäck | 2006 | Väsby Simsällskap | 40.81 | ||||||
2 | Ingrid Lund | 2006 | Simklubben Neptun | 43.12 | ||||||
3 | Moa Berg | 2006 | Södertälje Simsällskap | 43.23 | ||||||
4 | Ida Johansson | 2006 | Väsby Simsällskap | 43.77 | ||||||
5 | Engla Blanco | 2006 | Simklubben Neptun | 44.59 | ||||||
6 | Ellinor Eldh | 2006 | Södertörns Simsällskap | 44.80 | ||||||
7 | Meja Thunvall | 2006 | Ösmo Simsällskap | 45.12 | ||||||
8 | Nea Armelius | 2006 | Solna Sundbyberg SS 04 | 45.55 | ||||||
9 | Alva Hellenius | 2006 | Spårvägen Simförening | 45.88 | ||||||
10 | Stella Egmar | 2006 | Spårvägen Simförening | 46.52 | ||||||
11 | Ella Gunnarsson | 2006 | Södertörns Simsällskap | 46.61 | ||||||
12 | Clara Teljstedt | 2006 | Södertälje Simsällskap | 47.03 | ||||||
13 | Johanna Claesson | 2006 | Spårvägen Simförening | 47.47 | ||||||
14 | Sara Lofter | 2006 | Simklubben Neptun | 47.99 | ||||||
15 | Freja Vesterlund | 2006 | Ösmo Simsällskap | 48.25 | ||||||
16 | Lola Hjort Mowitz | 2006 | Spårvägen Simförening | 48.79 | ||||||
17 | Ines Wijk | 2006 | Simklubben Neptun | 49.55 | ||||||
18 | Jessica Kuhlin | 2006 | Simklubben Neptun | 49.74 | ||||||
19 | Leah Ishaq | 2006 | Solna Sundbyberg SS 04 | 50.09 | ||||||
20 | Emilia Mesipuu | 2006 | Ösmo Simsällskap | 50.82 | ||||||
21 | Astrid Öhlén | 2006 | Spårvägen Simförening | 50.99 | ||||||
22 | Cecilia Adielsson | 2006 | Södertälje Simsällskap | 51.10 | ||||||
23 | Danielle Youssef | 2006 | Solna Sundbyberg SS 04 | 51.66 | ||||||
24 | Isa Carlsund | 2006 | Simklubben Neptun | 53.45 | ||||||
25 | Vera Wijk | 2006 | Väsby Simsällskap | 54.35 | ||||||
26 | Maj Unevik | 2006 | Väsby Simsällskap | 54.61 | ||||||
27 | Tuva Wiktor Jarefors | 2006 | Södertörns Simsällskap | 55.74 | ||||||
28 | Tilda Ericsson | 2006 | Simklubben Neptun | 57.54 | ||||||
29 | Mila Ekfeldt | 2006 | Väsby Simsällskap | 57.58 | ||||||
30 | Fanny Krekula | 2006 | Väsby Simsällskap | 58.20 | ||||||
31 | Lova Skalin | 2006 | Simklubben Neptun | 1:06.05 | ||||||
- | Emilia Lind | 2006 | Simklubben Neptun | DNS | ||||||
- | Sheila Hedman | 2006 | Simklubben Neptun | DNS | ||||||
- | Adèle Maskåll Hallberg | 2006 | Simklubben Neptun | DSQ | ||||||
- | Agnes Öhman | 2006 | Ösmo Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Amelia Gustafsson | 2006 | Simklubben Neptun | DSQ | ||||||
- | Ellen Broddvall | 2006 | Södertälje Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Elsa Lundström | 2006 | Simklubben Neptun | DSQ | ||||||
- | Frida Loqvist | 2006 | Spårvägen Simförening | DSQ | ||||||
- | Mira Nelin | 2006 | Simklubben Neptun | DSQ | ||||||
- | Rebecca Friberg | 2006 | Simklubben Neptun | DSQ | ||||||
Gren 7, 50m Ryggsim P-10 oy, Finaler 9 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Nicola Pavlovic Cano | 2007 | Södertörns Simsällskap | 42.41 | ||||||
2 | Theo Takala | 2007 | Väsby Simsällskap | 46.43 | ||||||
3 | Julius Dorch Juliusson | 2007 | Södertörns Simsällskap | 48.23 | ||||||
4 | Milton Eriksson | 2007 | Simklubben Neptun | 49.83 | ||||||
5 | Theodor Gladare | 2007 | Simklubben Neptun | 51.27 | ||||||
6 | Nikolaj Alkas Alias | 2008 | Spårvägen Simförening | 52.73 | ||||||
7 | Lucas Goulet | 2008 | Spårvägen Simförening | 53.19 | ||||||
8 | Brian Eriksson | 2007 | Spårvägen Simförening | 58.06 | ||||||
9 | Colin Rosén | 2008 | Väsby Simsällskap | 59.80 | ||||||
10 | Vincent Nordlander | 2007 | Simklubben Neptun | 1:02.13 | ||||||
11 | Axel Hartell | 2007 | Ösmo Simsällskap | 1:05.40 | ||||||
- | Jacob Pettersson | 2008 | Väsby Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Oliver Rouru | 2007 | Simklubben Neptun | DSQ | ||||||
- | Oliver Rundström | 2008 | Simklubben Neptun | DSQ | ||||||
- | William Forsberg Meinhart | 2007 | Simklubben Neptun | DSQ | ||||||
Gren 7, 50m Ryggsim P-10 oy, Finaler 10 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Måns Gunnarson | 2006 | Simklubben Neptun | 39.74 | ||||||
2 | Valentino Vrbanus | 2006 | Södertälje Simsällskap | 39.90 | ||||||
3 | Aksel Hillerström Vagli | 2006 | Simklubben Neptun | 42.33 | ||||||
3 | Casper Rengart | 2006 | Väsby Simsällskap | 42.33 | ||||||
5 | Liam Lehtonen Hebert | 2006 | Spårvägen Simförening | 42.80 | ||||||
6 | Elton Söderberg | 2006 | Södertörns Simsällskap | 44.64 | ||||||
7 | Jonatan Eriksson | 2006 | Simklubben Neptun | 44.80 | ||||||
8 | Anton Jöngren | 2006 | Spårvägen Simförening | 45.47 | ||||||
9 | Teodor Berglund | 2006 | Solna Sundbyberg SS 04 | 45.84 | ||||||
10 | Gustav Storell | 2006 | Södertörns Simsällskap | 46.32 | ||||||
11 | Sam Hamzehnejad | 2006 | Södertörns Simsällskap | 46.46 | ||||||
12 | Jonas Kvist | 2006 | Ösmo Simsällskap | 47.92 | ||||||
13 | Tee Thern | 2006 | Simklubben Neptun | 48.61 | ||||||
14 | Ludvig Löfström | 2006 | Simklubben Neptun | 48.64 | ||||||
15 | Otto Lindgren | 2006 | Södertälje Simsällskap | 49.17 | ||||||
16 | Filip Olsson | 2006 | Solna Sundbyberg SS 04 | 49.45 | ||||||
17 | Axel Skott Storheden | 2006 | Simklubben Neptun | 49.51 | ||||||
18 | Albin Wullrich | 2006 | Spårvägen Simförening | 50.75 | ||||||
19 | Erik Frantz | 2006 | Väsby Simsällskap | 51.17 | ||||||
20 | Simon Welin-Berger | 2006 | Södertälje Simsällskap | 51.55 | ||||||
21 | Renius Jejdling | 2006 | Simklubben Neptun | 52.40 | ||||||
22 | Christos Theodosiadis | 2006 | Simklubben Neptun | 53.51 | ||||||
23 | Marcus Lundgren | 2006 | Simklubben Neptun | 54.15 | ||||||
24 | Jonathan Åkerman | 2006 | Södertörns Simsällskap | 54.71 | ||||||
25 | Walter Herulf | 2006 | Simklubben Neptun | 55.92 | ||||||
26 | Oliver Geaney | 2006 | Spårvägen Simförening | 57.24 | ||||||
27 | Gottfrid Lindroth | 2006 | Ösmo Simsällskap | 1:01.24 | ||||||
- | Allan Herulf | 2006 | Simklubben Neptun | DSQ | ||||||
Gren 8, 25m Fjärilsim F-10 oy, Finaler 9 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Filippa Hanikat | 2007 | Södertörns Simsällskap | 19.83 | ||||||
2 | Anna Eneroth | 2007 | Simklubben Neptun | 20.01 | ||||||
3 | Cornelia Utgren | 2007 | Solna Sundbyberg SS 04 | 20.35 | ||||||
4 | Elsa Svan | 2007 | Väsby Simsällskap | 20.58 | ||||||
5 | Lovisa Lindberg | 2007 | Södertörns Simsällskap | 23.73 | ||||||
6 | Sofia Bang | 2007 | Simklubben Neptun | 24.88 | ||||||
7 | Dahlia Heidarian | 2008 | Södertörns Simsällskap | 26.45 | ||||||
8 | Hedvig Nordström | 2007 | Södertörns Simsällskap | 26.67 | ||||||
9 | Mathilda Wilsson | 2007 | Södertörns Simsällskap | 26.92 | ||||||
10 | Alicia Dahlberg | 2007 | Simklubben Neptun | 27.17 | ||||||
11 | Nadja Travar | 2007 | Södertörns Simsällskap | 27.31 | ||||||
12 | Audrey Glavas | 2008 | Ösmo Simsällskap | 28.49 | ||||||
13 | Gabriella Gavrilovic | 2008 | Södertörns Simsällskap | 28.71 | ||||||
14 | Molly Brodd | 2008 | Simklubben Neptun | 29.03 | ||||||
15 | Frida Forsmark | 2008 | Simklubben Neptun | 29.97 | ||||||
16 | Vivyan Wallqvist | 2007 | Simklubben Neptun | 30.55 | ||||||
17 | Engla Hellenius | 2008 | Spårvägen Simförening | 33.59 | ||||||
- | Irma Nerman | 2007 | Simklubben Neptun | DNS | ||||||
- | Delara Ronquist | 2007 | Simklubben Neptun | DSQ | ||||||
- | Idun Nelin | 2008 | Simklubben Neptun | DSQ | ||||||
- | Matilda Holmerin | 2007 | Södertälje Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Stella Ahlström | 2007 | Simklubben Neptun | DSQ | ||||||
Gren 8, 25m Fjärilsim F-10 oy, Finaler 10 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Ingrid Lund | 2006 | Simklubben Neptun | 17.50 | ||||||
2 | Felicia Brännbäck | 2006 | Väsby Simsällskap | 17.95 | ||||||
3 | Ella Gunnarsson | 2006 | Södertörns Simsällskap | 18.34 | ||||||
4 | Julia Ottosson | 2006 | Södertörns Simsällskap | 18.72 | ||||||
5 | Meja Thunvall | 2006 | Ösmo Simsällskap | 19.74 | ||||||
5 | Nea Armelius | 2006 | Solna Sundbyberg SS 04 | 19.74 | ||||||
7 | Lola Hjort Mowitz | 2006 | Spårvägen Simförening | 19.95 | ||||||
8 | Ines Wijk | 2006 | Simklubben Neptun | 19.96 | ||||||
9 | Milla Wahlund | 2006 | Väsby Simsällskap | 19.97 | ||||||
10 | Clara Teljstedt | 2006 | Södertälje Simsällskap | 20.58 | ||||||
11 | Sara Lofter | 2006 | Simklubben Neptun | 21.02 | ||||||
12 | Jessica Kuhlin | 2006 | Simklubben Neptun | 21.41 | ||||||
13 | Ellinor Eldh | 2006 | Södertörns Simsällskap | 21.53 | ||||||
14 | Freja Vesterlund | 2006 | Ösmo Simsällskap | 21.54 | ||||||
15 | Ella Renholm | 2006 | Väsby Simsällskap | 21.74 | ||||||
16 | Engla Blanco | 2006 | Simklubben Neptun | 22.79 | ||||||
17 | Tuva Wiktor Jarefors | 2006 | Södertörns Simsällskap | 23.02 | ||||||
18 | Danielle Youssef | 2006 | Solna Sundbyberg SS 04 | 23.14 | ||||||
19 | Cecilia Adielsson | 2006 | Södertälje Simsällskap | 23.22 | ||||||
20 | Stella Egmar | 2006 | Spårvägen Simförening | 23.29 | ||||||
21 | Ida Johansson | 2006 | Väsby Simsällskap | 23.53 | ||||||
22 | Leah Ishaq | 2006 | Solna Sundbyberg SS 04 | 23.72 | ||||||
23 | Agnes Öhman | 2006 | Ösmo Simsällskap | 24.63 | ||||||
24 | Isa Carlsund | 2006 | Simklubben Neptun | 24.67 | ||||||
25 | Ellen Broddvall | 2006 | Södertälje Simsällskap | 24.74 | ||||||
26 | Tilda Ericsson | 2006 | Simklubben Neptun | 25.17 | ||||||
27 | Lova Skalin | 2006 | Simklubben Neptun | 25.51 | ||||||
28 | Rebecca Friberg | 2006 | Simklubben Neptun | 26.22 | ||||||
29 | Amelia Gustafsson | 2006 | Simklubben Neptun | 33.80 | ||||||
- | Emilia Lind | 2006 | Simklubben Neptun | DNS | ||||||
- | Maj Unevik | 2006 | Väsby Simsällskap | DNS | ||||||
- | Wilma Danielsson | 2006 | Väsby Simsällskap | DNS | ||||||
- | Adèle Maskåll Hallberg | 2006 | Simklubben Neptun | DSQ | ||||||
- | Elsa Lundström | 2006 | Simklubben Neptun | DSQ | ||||||
- | Moa Berg | 2006 | Södertälje Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 9, 25m Fjärilsim P-10 oy, Finaler 9 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Milton Eriksson | 2007 | Simklubben Neptun | 23.43 | ||||||
2 | Theo Takala | 2007 | Väsby Simsällskap | 23.74 | ||||||
3 | Theodor Gladare | 2007 | Simklubben Neptun | 23.95 | ||||||
- | Ludvig Sandman | 2007 | Ösmo Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Oliver Rundström | 2008 | Simklubben Neptun | DSQ | ||||||
Gren 9, 25m Fjärilsim P-10 oy, Finaler 10 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Måns Gunnarson | 2006 | Simklubben Neptun | 17.68 | ||||||
2 | Jonatan Eriksson | 2006 | Simklubben Neptun | 17.69 | ||||||
3 | Casper Rengart | 2006 | Väsby Simsällskap | 18.24 | ||||||
4 | Valentino Vrbanus | 2006 | Södertälje Simsällskap | 18.60 | ||||||
5 | Aksel Hillerström Vagli | 2006 | Simklubben Neptun | 18.75 | ||||||
6 | Gustav Storell | 2006 | Södertörns Simsällskap | 19.35 | ||||||
7 | Anton Jöngren | 2006 | Spårvägen Simförening | 21.50 | ||||||
8 | Axel Skott Storheden | 2006 | Simklubben Neptun | 21.84 | ||||||
9 | Tee Thern | 2006 | Simklubben Neptun | 21.89 | ||||||
10 | Christos Theodosiadis | 2006 | Simklubben Neptun | 22.20 | ||||||
11 | Jonas Kvist | 2006 | Ösmo Simsällskap | 22.69 | ||||||
12 | Allan Herulf | 2006 | Simklubben Neptun | 23.20 | ||||||
13 | Marcus Lundgren | 2006 | Simklubben Neptun | 23.90 | ||||||
14 | Otto Lindgren | 2006 | Södertälje Simsällskap | 24.05 | ||||||
15 | Walter Herulf | 2006 | Simklubben Neptun | 24.65 | ||||||
16 | Teodor Berglund | 2006 | Solna Sundbyberg SS 04 | 25.26 | ||||||
17 | Filip Olsson | 2006 | Solna Sundbyberg SS 04 | 25.82 | ||||||
18 | Simon Welin-Berger | 2006 | Södertälje Simsällskap | 27.20 | ||||||
19 | Oliver Geaney | 2006 | Spårvägen Simförening | 27.55 | ||||||
20 | Gottfrid Lindroth | 2006 | Ösmo Simsällskap | 32.05 | ||||||
- | Jonathan Åkerman | 2006 | Södertörns Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Ludvig Löfström | 2006 | Simklubben Neptun | DSQ | ||||||
- | Sam Hamzehnejad | 2006 | Södertörns Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 10, 100m Medley F-10 oy, Finaler 9 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Agnes Thunberg | 2007 | Spårvägen Simförening | 49.80 | 1:45.26 | |||||
2 | Anna Eneroth | 2007 | Simklubben Neptun | 53.13 | 1:46.94 | |||||
3 | Nadja Travar | 2007 | Södertörns Simsällskap | 58.99 | 1:58.01 | |||||
4 | Matilda Karlsson | 2007 | Spårvägen Simförening | 58.07 | 2:00.00 | |||||
5 | Hedvig Nordström | 2007 | Södertörns Simsällskap | 1:02.79 | 2:11.61 | |||||
6 | Mathilda Wilsson | 2007 | Södertörns Simsällskap | 1:02.63 | 2:14.71 | |||||
- | Elsa Svan | 2007 | Väsby Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Sofia Bang | 2007 | Simklubben Neptun | DSQ | ||||||
Gren 10, 100m Medley F-10 oy, Finaler 10 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Alexandra Alkas Alias | 2006 | Spårvägen Simförening | 40.46 | 1:24.17 | |||||
2 | Ingrid Lund | 2006 | Simklubben Neptun | 42.47 | 1:28.86 | |||||
3 | Felicia Brännbäck | 2006 | Väsby Simsällskap | 42.20 | 1:29.21 | |||||
4 | Ella Gunnarsson | 2006 | Södertörns Simsällskap | 44.00 | 1:36.65 | |||||
5 | Julia Ottosson | 2006 | Södertörns Simsällskap | 44.31 | 1:36.75 | |||||
6 | Freja Vesterlund | 2006 | Ösmo Simsällskap | 48.04 | 1:38.32 | |||||
7 | Meja Thunvall | 2006 | Ösmo Simsällskap | 47.87 | 1:39.33 | |||||
8 | Engla Blanco | 2006 | Simklubben Neptun | 48.67 | 1:39.88 | |||||
9 | Clara Teljstedt | 2006 | Södertälje Simsällskap | 48.46 | 1:40.91 | |||||
10 | Ella Holmberg | 2006 | Spårvägen Simförening | 53.79 | 1:42.29 | |||||
11 | Moa Berg | 2006 | Södertälje Simsällskap | 48.50 | 1:42.41 | |||||
12 | Sara Lofter | 2006 | Simklubben Neptun | 48.36 | 1:44.04 | |||||
13 | Ida Johansson | 2006 | Väsby Simsällskap | 51.13 | 1:45.31 | |||||
14 | Wilma Danielsson | 2006 | Väsby Simsällskap | 49.95 | 1:45.51 | |||||
15 | Ines Wijk | 2006 | Simklubben Neptun | 51.72 | 1:46.21 | |||||
16 | Johanna Claesson | 2006 | Spårvägen Simförening | 49.55 | 1:46.54 | |||||
17 | Astrid Öhlén | 2006 | Spårvägen Simförening | 53.96 | 1:49.25 | |||||
18 | Milla Wahlund | 2006 | Väsby Simsällskap | 51.48 | 1:49.80 | |||||
19 | Jessica Kuhlin | 2006 | Simklubben Neptun | 57.00 | 1:51.12 | |||||
20 | Agnes Öhman | 2006 | Ösmo Simsällskap | 55.62 | 1:54.08 | |||||
21 | Danielle Youssef | 2006 | Solna Sundbyberg SS 04 | 56.25 | 1:54.82 | |||||
22 | Tuva Wiktor Jarefors | 2006 | Södertörns Simsällskap | 56.40 | 1:56.14 | |||||
23 | Tilda Ericsson | 2006 | Simklubben Neptun | 58.34 | 2:01.03 | |||||
24 | Ellen Broddvall | 2006 | Södertälje Simsällskap | 1:00.64 | 2:03.85 | |||||
- | Emilia Lind | 2006 | Simklubben Neptun | DNS | ||||||
- | Isa Carlsund | 2006 | Simklubben Neptun | DSQ | ||||||
- | Leah Ishaq | 2006 | Solna Sundbyberg SS 04 | DSQ | ||||||
- | Nea Armelius | 2006 | Solna Sundbyberg SS 04 | DSQ | ||||||
- | Rebecca Friberg | 2006 | Simklubben Neptun | DSQ | ||||||
Gren 11, 100m Medley P-10 oy, Finaler 9 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Theodor Gladare | 2007 | Simklubben Neptun | 52.07 | 1:51.28 | |||||
2 | Milton Eriksson | 2007 | Simklubben Neptun | 52.05 | 1:52.22 | |||||
3 | Nikolaj Alkas Alias | 2008 | Spårvägen Simförening | 53.88 | 1:52.60 | |||||
4 | Theo Takala | 2007 | Väsby Simsällskap | 52.45 | 1:53.53 | |||||
- | Oliver Rundström | 2008 | Simklubben Neptun | DSQ | ||||||
Gren 11, 100m Medley P-10 oy, Finaler 10 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Valentino Vrbanus | 2006 | Södertälje Simsällskap | 39.67 | 1:29.17 | |||||
2 | Casper Rengart | 2006 | Väsby Simsällskap | 42.80 | 1:31.74 | |||||
3 | Jonatan Eriksson | 2006 | Simklubben Neptun | 44.39 | 1:34.17 | |||||
4 | Måns Gunnarson | 2006 | Simklubben Neptun | 45.03 | 1:35.96 | |||||
5 | Elton Söderberg | 2006 | Södertörns Simsällskap | 46.84 | 1:39.52 | |||||
6 | Tee Thern | 2006 | Simklubben Neptun | 50.48 | 1:45.06 | |||||
7 | Axel Skott Storheden | 2006 | Simklubben Neptun | 49.95 | 1:45.51 | |||||
8 | Marcus Lundgren | 2006 | Simklubben Neptun | 54.31 | 1:51.30 | |||||
9 | Otto Lindgren | 2006 | Södertälje Simsällskap | 52.65 | 1:54.38 | |||||
10 | Simon Welin-Berger | 2006 | Södertälje Simsällskap | 58.31 | 1:57.76 | |||||
- | Aksel Hillerström Vagli | 2006 | Simklubben Neptun | DSQ | ||||||
- | Albin Wullrich | 2006 | Spårvägen Simförening | DSQ | ||||||
- | Christos Theodosiadis | 2006 | Simklubben Neptun | DSQ | ||||||
- | Ludvig Löfström | 2006 | Simklubben Neptun | DSQ | ||||||
Gren 12, 4X50m Medley Mixed 11-12, Finaler 11 - 12 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | SK Neptun Mix Lag1[2004] | 2004 | Simklubben Neptun | 2:17.02 | ||||||
Gustavs Cerps | 2004 | 35.72 | 35.72 | |||||||
Theo Djuphammar | 2005 | 38.52 | 1:14.24 | |||||||
Isa Lundgren Sonnergren | 2004 | 29.84 | 1:44.08 | |||||||
Iris Martinsson | 2005 | 32.94 | 2:17.02 | |||||||
2 | Väsby SS Mix [2004] | 2004 | Väsby Simsällskap | 2:23.39 | ||||||
Linus Areblad | 2004 | 34.93 | 34.93 | |||||||
Hanna Åkerman | 2004 | 36.82 | 1:11.75 | |||||||
Moa Nyblom | 2005 | 35.56 | 1:47.31 | |||||||
Johan Montero | 2005 | 36.08 | 2:23.39 | |||||||
3 | Södertörn Lag Baddaren | 2004 | Södertörns Simsällskap | 2:24.87 | ||||||
Evangelia Vlachou | 2005 | 41.08 | 41.08 | |||||||
Malte Söderberg | 2004 | 34.97 | 1:16.05 | |||||||
Daner Alex Tapia | 2005 | 36.39 | 1:52.44 | |||||||
Josefine Åkerman | 2004 | 32.43 | 2:24.87 | |||||||
4 | SK Neptun Mix Lag2 [2004] | 2004 | Simklubben Neptun | 2:25.13 | ||||||
Oliver Albinzon | 2005 | 36.89 | 36.89 | |||||||
Hjalmar Mueller | 2004 | 39.73 | 1:16.62 | |||||||
Anna Wainikka | 2004 | 34.52 | 1:51.14 | |||||||
Nike Johnston | 2005 | 33.99 | 2:25.13 | |||||||
5 | Södertörn Lag Sköldpaddan | 2004 | Södertörns Simsällskap | 2:28.25 | ||||||
Tara Srikkanth | 2005 | 38.96 | 38.96 | |||||||
Emil Gunnarsson | 2004 | 38.31 | 1:17.27 | |||||||
Thea Birgoth | 2004 | 36.66 | 1:53.93 | |||||||
Elliot Wennerström | 2005 | 34.32 | 2:28.25 | |||||||
6 | Spårvägen Mix Lag 1 | 2005 | Spårvägen Simförening | 2:31.82 | ||||||
Johanna Bagelius | 2004 | 37.45 | 37.45 | |||||||
Einar Styrman | 2005 | 41.27 | 1:18.72 | |||||||
Nova Morota | 2005 | 36.74 | 1:55.46 | |||||||
Adrian Hellberg | 2005 | 36.36 | 2:31.82 | |||||||
7 | Södertälje Mix [2004]2 | 2004 | Södertälje Simsällskap | 2:36.26 | ||||||
Cheyenne Bäckstrand | 2005 | 43.29 | 43.29 | |||||||
Vilma Lindberg | 2004 | 37.56 | 1:20.85 | |||||||
Johan Thormé Rova | 2004 | 35.14 | 1:55.99 | |||||||
Arvid Engqvist | 2005 | 40.27 | 2:36.26 | |||||||
8 | Spårvägen Mix Lag 2 | 2005 | Spårvägen Simförening | 2:38.56 | ||||||
Alan Eriksson | 2005 | 39.71 | 39.71 | |||||||
Markus Annas | 2004 | 42.36 | 1:22.07 | |||||||
Lisa Uddeholt | 2005 | 42.86 | 2:04.93 | |||||||
Veronica Olsson | 2005 | 33.63 | 2:38.56 | |||||||
9 | SK Neptun Mix Lag3 [2004] | 2004 | Simklubben Neptun | 2:40.28 | ||||||
Morris Martin | 2004 | 38.98 | 38.98 | |||||||
Lilly Eriksson | 2004 | 42.42 | 1:21.40 | |||||||
Hampus Bengtsson | 2005 | 43.28 | 2:04.68 | |||||||
Mathilda Rosenberg | 2005 | 35.60 | 2:40.28 | |||||||
10 | Södertälje Mix [2004] | 2004 | Södertälje Simsällskap | 2:49.65 | ||||||
Joakim Johansson | 2005 | 53.12 | 53.12 | |||||||
Spencer Karlström - Huerta | 2004 | 49.71 | 1:42.83 | |||||||
Sofia Tossavainen | 2005 | 35.08 | 2:17.91 | |||||||
Jennifer Mardo | 2005 | 31.74 | 2:49.65 | |||||||
- | SK Neptun Mix Lag4[2004] | 2004 | Simklubben Neptun | DSQ | ||||||
Maja Wallberg | 2005 | 42.64 | 42.64 | |||||||
- | Spårvägen Mix Lag 3 | 2005 | Spårvägen Simförening | DSQ | ||||||
Gren 13, 50m Frisim F 11-12, Finaler 11 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Jennifer Mardo | 2005 | Södertälje Simsällskap | 32.48 | ||||||
2 | Iris Martinsson | 2005 | Simklubben Neptun | 32.71 | ||||||
3 | Sofia Tossavainen | 2005 | Södertälje Simsällskap | 32.87 | ||||||
4 | Alice Lindgren | 2005 | Väsby Simsällskap | 32.97 | ||||||
5 | Tara Srikkanth | 2005 | Södertörns Simsällskap | 33.56 | ||||||
6 | Moa Nyblom | 2005 | Väsby Simsällskap | 34.32 | ||||||
7 | Nova Morota | 2005 | Spårvägen Simförening | 34.53 | ||||||
8 | Wilma Eld | 2005 | Spårvägen Simförening | 34.82 | ||||||
9 | Veronica Olsson | 2005 | Spårvägen Simförening | 35.18 | ||||||
10 | Nike Johnston | 2005 | Simklubben Neptun | 35.71 | ||||||
11 | Maria Flink | 2005 | Södertörns Simsällskap | 35.89 | ||||||
12 | Melanie Blix Grimaldi | 2005 | Tyresö Simsällskap | 35.91 | ||||||
13 | Molly Rantil | 2005 | Simklubben Neptun | 36.49 | ||||||
14 | Signe Lundh | 2005 | Väsby Simsällskap | 36.86 | ||||||
15 | Mathilda Rosenberg | 2005 | Simklubben Neptun | 36.94 | ||||||
16 | Alina Färm | 2005 | Spårvägen Simförening | 37.12 | ||||||
17 | Isabelle Lardner Klang | 2005 | Simklubben Neptun | 37.14 | ||||||
18 | Lisa Uddeholt | 2005 | Spårvägen Simförening | 37.16 | ||||||
19 | Evangelia Vlachou | 2005 | Södertörns Simsällskap | 37.47 | ||||||
20 | Wilma Groth | 2005 | Spårvägen Simförening | 38.26 | ||||||
21 | Frida Steen | 2005 | Väsby Simsällskap | 38.33 | ||||||
22 | Hanna Sköld | 2005 | Väsby Simsällskap | 38.38 | ||||||
23 | Frida Palmquist | 2005 | Simklubben Neptun | 38.52 | ||||||
24 | Lisa Knöös | 2005 | Simklubben Neptun | 38.61 | ||||||
25 | Maja Wallberg | 2005 | Simklubben Neptun | 38.67 | ||||||
26 | Estelle Ersöz | 2005 | Simklubben Neptun | 38.70 | ||||||
27 | Angelina Zander | 2005 | Södertälje Simsällskap | 38.84 | ||||||
28 | Cheyenne Bäckstrand | 2005 | Södertälje Simsällskap | 38.96 | ||||||
29 | Emilia Teglöf | 2005 | Södertälje Simsällskap | 39.11 | ||||||
30 | Vera Tjäder | 2005 | Spårvägen Simförening | 39.55 | ||||||
31 | Marit Seeliger | 2005 | Södertälje Simsällskap | 39.84 | ||||||
32 | Beatrice Scuderi | 2005 | Väsby Simsällskap | 40.20 | ||||||
33 | Amanda Sundman | 2005 | Södertälje Simsällskap | 40.52 | ||||||
34 | Jennifer Geaney | 2005 | Spårvägen Simförening | 40.76 | ||||||
35 | Maja Lindgren | 2005 | Spårvägen Simförening | 40.83 | ||||||
36 | Saga Lööf | 2005 | Simklubben Neptun | 40.98 | ||||||
37 | Alice Englund | 2005 | Södertälje Simsällskap | 41.74 | ||||||
38 | Ebba Burman Kindgren | 2005 | Simklubben Neptun | 43.14 | ||||||
38 | Felicia State | 2005 | Simklubben Neptun | 43.14 | ||||||
40 | Clara Sundgren | 2005 | Väsby Simsällskap | 44.11 | ||||||
41 | Elin Höök | 2005 | Väsby Simsällskap | 44.17 | ||||||
42 | Liv Dahl | 2005 | Spårvägen Simförening | 44.37 | ||||||
43 | Karolina Nivenius | 2005 | Spårvägen Simförening | 44.52 | ||||||
44 | Elise Klingh | 2005 | Väsby Simsällskap | 47.08 | ||||||
45 | My Sundberg | 2005 | Väsby Simsällskap | 48.94 | ||||||
46 | Aida Selassie | 2005 | Spårvägen Simförening | 49.08 | ||||||
47 | Cecilia Eklund | 2005 | Väsby Simsällskap | 49.41 | ||||||
48 | Felicia Rydheim | 2005 | Solna Sundbyberg SS 04 | 50.32 | ||||||
49 | Vera Stralje | 2005 | Spårvägen Simförening | 51.11 | ||||||
50 | Lisa Danfelter | 2005 | Spårvägen Simförening | 56.12 | ||||||
Gren 13, 50m Frisim F 11-12, Finaler 12 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Isa Lundgren Sonnergren | 2004 | Simklubben Neptun | 28.59 | ||||||
2 | Nina Pavlovic Cano | 2004 | Södertörns Simsällskap | 29.37 | ||||||
3 | Tove Pettersson | 2004 | Väsby Simsällskap | 30.98 | ||||||
4 | Michelle Wissinger | 2004 | Väsby Simsällskap | 31.23 | ||||||
5 | Anna Wainikka | 2004 | Simklubben Neptun | 31.31 | ||||||
6 | Amanda Takala | 2004 | Väsby Simsällskap | 31.77 | ||||||
7 | Vilma Lindberg | 2004 | Södertälje Simsällskap | 31.82 | ||||||
8 | Lovisa Fantenberg | 2004 | Väsby Simsällskap | 31.97 | ||||||
9 | Hanna Åkerman | 2004 | Väsby Simsällskap | 32.33 | ||||||
10 | Johanna Bagelius | 2004 | Spårvägen Simförening | 32.47 | ||||||
11 | Maja Frejd | 2004 | Södertörns Simsällskap | 33.02 | ||||||
12 | Maja Rehn | 2004 | Simklubben Neptun | 33.31 | ||||||
13 | Thea Birgoth | 2004 | Södertörns Simsällskap | 33.35 | ||||||
14 | Josefine Åkerman | 2004 | Södertörns Simsällskap | 33.52 | ||||||
15 | Caroline Friberg | 2004 | Simklubben Neptun | 34.14 | ||||||
16 | Emma Nygård | 2004 | Väsby Simsällskap | 34.18 | ||||||
17 | Desiree Zhang | 2004 | Södertörns Simsällskap | 34.30 | ||||||
18 | Lilly Eriksson | 2004 | Simklubben Neptun | 34.87 | ||||||
19 | Rebecca Velin | 2004 | Väsby Simsällskap | 35.84 | ||||||
20 | Penny Wenster | 2004 | Simklubben Neptun | 36.02 | ||||||
21 | Clara Unden | 2004 | Simklubben Neptun | 36.07 | ||||||
22 | Li Elveskog | 2004 | Simklubben Neptun | 36.41 | ||||||
23 | Gabriella Gilbert | 2004 | Solna Sundbyberg SS 04 | 36.64 | ||||||
24 | Emelie Dahl | 2004 | Simklubben Neptun | 36.68 | ||||||
25 | Sigrid Svanberg | 2004 | Solna Sundbyberg SS 04 | 36.92 | ||||||
26 | Else Jomaa | 2004 | Simklubben Neptun | 36.96 | ||||||
27 | Anna Safaei | 2004 | Väsby Simsällskap | 36.99 | ||||||
28 | Agnes Behrenfeldt | 2004 | Simklubben Neptun | 37.15 | ||||||
29 | Lea Sarlija | 2004 | Södertörns Simsällskap | 37.16 | ||||||
30 | Wilma Landegren | 2004 | Södertälje Simsällskap | 37.46 | ||||||
31 | Ella Sörensen | 2004 | Södertälje Simsällskap | 37.86 | ||||||
32 | Kristina Chiuarzzo Åström | 2004 | Spårvägen Simförening | 38.05 | ||||||
33 | Oliwia Lange | 2004 | Södertälje Simsällskap | 38.60 | ||||||
34 | Anna Hoffstedt | 2004 | Södertörns Simsällskap | 38.65 | ||||||
35 | Klara Pettersson | 2004 | Solna Sundbyberg SS 04 | 40.30 | ||||||
36 | Isabel Solomon | 2004 | Solna Sundbyberg SS 04 | 43.06 | ||||||
37 | Linn Emanuelsson | 2004 | Solna Sundbyberg SS 04 | 43.13 | ||||||
38 | Frida Atas | 2004 | Södertälje Simsällskap | 1:02.26 | ||||||
- | Melissa Muhic | 2004 | Solna Sundbyberg SS 04 | DNS | ||||||
- | Liv Yrjölä Kuortti | 2004 | Södertörns Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 14, 50m Frisim P 11-12, Finaler 11 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Theo Djuphammar | 2005 | Simklubben Neptun | 32.02 | ||||||
2 | Vidar Carlbaum | 2005 | Södertälje Simsällskap | 32.42 | ||||||
3 | Oliver Albinzon | 2005 | Simklubben Neptun | 32.70 | ||||||
4 | Daner Alex Tapia | 2005 | Södertörns Simsällskap | 32.89 | ||||||
5 | Hampus Bengtsson | 2005 | Simklubben Neptun | 33.75 | ||||||
6 | Philip Palmqvist | 2005 | Simklubben Neptun | 33.87 | ||||||
7 | Einar Styrman | 2005 | Spårvägen Simförening | 35.24 | ||||||
8 | Elliot Wennerström | 2005 | Södertörns Simsällskap | 35.51 | ||||||
9 | Alan Eriksson | 2005 | Spårvägen Simförening | 35.77 | ||||||
10 | Carl Malm | 2005 | Spårvägen Simförening | 36.52 | ||||||
11 | Johan Montero | 2005 | Väsby Simsällskap | 36.63 | ||||||
12 | Gustav Edman | 2005 | Simklubben Neptun | 37.09 | ||||||
13 | Tobias Lindberg | 2005 | Södertörns Simsällskap | 37.76 | ||||||
14 | Adrian Hellberg | 2005 | Spårvägen Simförening | 37.80 | ||||||
15 | Benjamin Bahajroy | 2005 | Spårvägen Simförening | 38.77 | ||||||
16 | Wilmer Räni | 2005 | Spårvägen Simförening | 39.16 | ||||||
17 | Arvid Engqvist | 2005 | Södertälje Simsällskap | 43.12 | ||||||
18 | Georgios Theodosiadis | 2005 | Simklubben Neptun | 44.28 | ||||||
19 | Neo Carlberg | 2005 | Solna Sundbyberg SS 04 | 45.24 | ||||||
20 | Joakim Johansson | 2005 | Södertälje Simsällskap | 46.39 | ||||||
- | Albin Tetli | 2005 | Södertälje Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 14, 50m Frisim P 11-12, Finaler 12 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Malte Söderberg | 2004 | Södertörns Simsällskap | 30.03 | ||||||
2 | Gustavs Cerps | 2004 | Simklubben Neptun | 30.25 | ||||||
3 | Linus Areblad | 2004 | Väsby Simsällskap | 30.71 | ||||||
4 | Johan Thormé Rova | 2004 | Södertälje Simsällskap | 32.34 | ||||||
5 | Erik Bergman | 2004 | Väsby Simsällskap | 32.45 | ||||||
6 | Morris Martin | 2004 | Simklubben Neptun | 32.54 | ||||||
7 | Hjalmar Mueller | 2004 | Simklubben Neptun | 32.82 | ||||||
8 | Joel Alm | 2004 | Spårvägen Simförening | 35.45 | ||||||
9 | Lennon Köndell | 2004 | Södertälje Simsällskap | 35.63 | ||||||
10 | Alexander Youssef | 2004 | Solna Sundbyberg SS 04 | 36.10 | ||||||
11 | Alvin Hamzehnejad | 2004 | Södertörns Simsällskap | 36.66 | ||||||
12 | Spencer Karlström - Huerta | 2004 | Södertälje Simsällskap | 36.89 | ||||||
13 | Ragnar Simonsson | 2004 | Väsby Simsällskap | 37.64 | ||||||
14 | Christoffer Lindahl | 2004 | Spårvägen Simförening | 38.59 | ||||||
15 | Filip Hägglund | 2004 | Södertörns Simsällskap | 39.24 | ||||||
16 | Tsimafei Mashnin | 2004 | Simföreningen Basilisk | 40.08 | ||||||
17 | Oliver Nordström | 2004 | Spårvägen Simförening | 42.07 | ||||||
18 | Gabriel Aho | 2004 | Väsby Simsällskap | 46.14 | ||||||
- | Emil Gunnarsson | 2004 | Södertörns Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 15, 50m Bröstsim F 11-12, Finaler 11 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Iris Martinsson | 2005 | Simklubben Neptun | 42.65 | ||||||
2 | Sofia Tossavainen | 2005 | Södertälje Simsällskap | 43.88 | ||||||
3 | Jennifer Mardo | 2005 | Södertälje Simsällskap | 43.92 | ||||||
4 | Moa Nyblom | 2005 | Väsby Simsällskap | 44.80 | ||||||
5 | Evangelia Vlachou | 2005 | Södertörns Simsällskap | 45.10 | ||||||
6 | Alice Lindgren | 2005 | Väsby Simsällskap | 46.38 | ||||||
7 | Alina Färm | 2005 | Spårvägen Simförening | 46.97 | ||||||
7 | Nike Johnston | 2005 | Simklubben Neptun | 46.97 | ||||||
9 | Estelle Ersöz | 2005 | Simklubben Neptun | 48.18 | ||||||
10 | Alice Englund | 2005 | Södertälje Simsällskap | 48.22 | ||||||
11 | Maja Wallberg | 2005 | Simklubben Neptun | 49.30 | ||||||
12 | Molly Rantil | 2005 | Simklubben Neptun | 49.37 | ||||||
13 | Emilia Teglöf | 2005 | Södertälje Simsällskap | 49.77 | ||||||
14 | Karolina Nivenius | 2005 | Spårvägen Simförening | 50.04 | ||||||
15 | Melanie Blix Grimaldi | 2005 | Tyresö Simsällskap | 50.78 | ||||||
16 | Lisa Danfelter | 2005 | Spårvägen Simförening | 50.87 | ||||||
17 | Frida Palmquist | 2005 | Simklubben Neptun | 51.13 | ||||||
18 | Cheyenne Bäckstrand | 2005 | Södertälje Simsällskap | 51.28 | ||||||
19 | Vera Tjäder | 2005 | Spårvägen Simförening | 51.64 | ||||||
20 | Marit Seeliger | 2005 | Södertälje Simsällskap | 51.80 | ||||||
21 | Saga Lööf | 2005 | Simklubben Neptun | 51.92 | ||||||
22 | Ebba Burman Kindgren | 2005 | Simklubben Neptun | 52.28 | ||||||
23 | Mathilda Rosenberg | 2005 | Simklubben Neptun | 52.32 | ||||||
24 | Isabelle Lardner Klang | 2005 | Simklubben Neptun | 52.43 | ||||||
24 | Maria Flink | 2005 | Södertörns Simsällskap | 52.43 | ||||||
26 | Elin Höök | 2005 | Väsby Simsällskap | 53.25 | ||||||
27 | Amanda Sundman | 2005 | Södertälje Simsällskap | 53.63 | ||||||
28 | Felicia Rydheim | 2005 | Solna Sundbyberg SS 04 | 53.90 | ||||||
29 | Elise Klingh | 2005 | Väsby Simsällskap | 55.03 | ||||||
30 | Felicia State | 2005 | Simklubben Neptun | 55.54 | ||||||
31 | Lisa Knöös | 2005 | Simklubben Neptun | 56.66 | ||||||
32 | Angelina Zander | 2005 | Södertälje Simsällskap | 57.25 | ||||||
33 | My Sundberg | 2005 | Väsby Simsällskap | 58.79 | ||||||
34 | Cecilia Eklund | 2005 | Väsby Simsällskap | 1:03.61 | ||||||
- | Aida Selassie | 2005 | Spårvägen Simförening | DSQ | ||||||
- | Clara Sundgren | 2005 | Väsby Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Vera Stralje | 2005 | Spårvägen Simförening | DSQ | ||||||
Gren 15, 50m Bröstsim F 11-12, Finaler 12 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Isa Lundgren Sonnergren | 2004 | Simklubben Neptun | 36.78 | ||||||
2 | Hanna Åkerman | 2004 | Väsby Simsällskap | 37.08 | ||||||
3 | Michelle Wissinger | 2004 | Väsby Simsällskap | 38.37 | ||||||
4 | Vilma Lindberg | 2004 | Södertälje Simsällskap | 38.50 | ||||||
5 | Josefine Åkerman | 2004 | Södertörns Simsällskap | 39.87 | ||||||
6 | Tove Pettersson | 2004 | Väsby Simsällskap | 41.46 | ||||||
7 | Anna Wainikka | 2004 | Simklubben Neptun | 42.63 | ||||||
8 | Lilly Eriksson | 2004 | Simklubben Neptun | 42.87 | ||||||
9 | Amanda Takala | 2004 | Väsby Simsällskap | 43.67 | ||||||
10 | Caroline Friberg | 2004 | Simklubben Neptun | 43.92 | ||||||
11 | Lovisa Fantenberg | 2004 | Väsby Simsällskap | 44.59 | ||||||
12 | Li Elveskog | 2004 | Simklubben Neptun | 45.65 | ||||||
13 | Klara Pettersson | 2004 | Solna Sundbyberg SS 04 | 45.82 | ||||||
14 | Agnes Behrenfeldt | 2004 | Simklubben Neptun | 46.27 | ||||||
15 | Maja Rehn | 2004 | Simklubben Neptun | 46.30 | ||||||
16 | Rebecca Velin | 2004 | Väsby Simsällskap | 46.64 | ||||||
17 | Liv Yrjölä Kuortti | 2004 | Södertörns Simsällskap | 47.11 | ||||||
18 | Maja Frejd | 2004 | Södertörns Simsällskap | 47.33 | ||||||
19 | Else Jomaa | 2004 | Simklubben Neptun | 47.56 | ||||||
20 | Penny Wenster | 2004 | Simklubben Neptun | 47.85 | ||||||
21 | Wilma Landegren | 2004 | Södertälje Simsällskap | 48.08 | ||||||
22 | Kristina Chiuarzzo Åström | 2004 | Spårvägen Simförening | 48.84 | ||||||
23 | Clara Unden | 2004 | Simklubben Neptun | 49.19 | ||||||
24 | Lea Sarlija | 2004 | Södertörns Simsällskap | 49.20 | ||||||
25 | Oliwia Lange | 2004 | Södertälje Simsällskap | 49.47 | ||||||
26 | Ella Sörensen | 2004 | Södertälje Simsällskap | 49.51 | ||||||
27 | Linn Emanuelsson | 2004 | Solna Sundbyberg SS 04 | 49.57 | ||||||
28 | Emelie Dahl | 2004 | Simklubben Neptun | 50.13 | ||||||
29 | Anna Safaei | 2004 | Väsby Simsällskap | 50.76 | ||||||
30 | Isabel Solomon | 2004 | Solna Sundbyberg SS 04 | 54.09 | ||||||
- | Melissa Muhic | 2004 | Solna Sundbyberg SS 04 | DNS | ||||||
- | Desiree Zhang | 2004 | Södertörns Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Emma Nygård | 2004 | Väsby Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Frida Atas | 2004 | Södertälje Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 16, 50m Bröstsim P 11-12, Finaler 11 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Theo Djuphammar | 2005 | Simklubben Neptun | 39.60 | ||||||
2 | Daner Alex Tapia | 2005 | Södertörns Simsällskap | 40.78 | ||||||
3 | Einar Styrman | 2005 | Spårvägen Simförening | 42.34 | ||||||
4 | Oliver Albinzon | 2005 | Simklubben Neptun | 43.35 | ||||||
5 | Vidar Carlbaum | 2005 | Södertälje Simsällskap | 44.78 | ||||||
6 | Elliot Wennerström | 2005 | Södertörns Simsällskap | 45.01 | ||||||
7 | Hampus Bengtsson | 2005 | Simklubben Neptun | 47.69 | ||||||
8 | Benjamin Bahajroy | 2005 | Spårvägen Simförening | 48.19 | ||||||
9 | Tobias Lindberg | 2005 | Södertörns Simsällskap | 48.50 | ||||||
10 | Gustav Edman | 2005 | Simklubben Neptun | 48.57 | ||||||
11 | Oscar Gustafson | 2005 | Spårvägen Simförening | 48.89 | ||||||
12 | Wilmer Räni | 2005 | Spårvägen Simförening | 52.36 | ||||||
13 | Albin Tetli | 2005 | Södertälje Simsällskap | 52.72 | ||||||
14 | Joakim Johansson | 2005 | Södertälje Simsällskap | 53.57 | ||||||
15 | Neo Carlberg | 2005 | Solna Sundbyberg SS 04 | 55.74 | ||||||
16 | Arvid Engqvist | 2005 | Södertälje Simsällskap | 55.89 | ||||||
17 | Philip Palmqvist | 2005 | Simklubben Neptun | 57.19 | ||||||
18 | Georgios Theodosiadis | 2005 | Simklubben Neptun | 1:01.73 | ||||||
Gren 16, 50m Bröstsim P 11-12, Finaler 12 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Malte Söderberg | 2004 | Södertörns Simsällskap | 35.42 | ||||||
2 | Emil Gunnarsson | 2004 | Södertörns Simsällskap | 39.23 | ||||||
3 | Hjalmar Mueller | 2004 | Simklubben Neptun | 40.75 | ||||||
4 | Alexander Youssef | 2004 | Solna Sundbyberg SS 04 | 42.74 | ||||||
5 | Gustavs Cerps | 2004 | Simklubben Neptun | 42.83 | ||||||
6 | Linus Areblad | 2004 | Väsby Simsällskap | 42.98 | ||||||
7 | Erik Bergman | 2004 | Väsby Simsällskap | 43.26 | ||||||
8 | Markus Annas | 2004 | Spårvägen Simförening | 43.45 | ||||||
9 | Morris Martin | 2004 | Simklubben Neptun | 44.23 | ||||||
10 | Johan Thormé Rova | 2004 | Södertälje Simsällskap | 44.50 | ||||||
11 | Ragnar Simonsson | 2004 | Väsby Simsällskap | 46.54 | ||||||
12 | Filip Hägglund | 2004 | Södertörns Simsällskap | 48.14 | ||||||
13 | Joel Alm | 2004 | Spårvägen Simförening | 48.62 | ||||||
14 | Alvin Hamzehnejad | 2004 | Södertörns Simsällskap | 49.58 | ||||||
15 | Spencer Karlström - Huerta | 2004 | Södertälje Simsällskap | 50.14 | ||||||
16 | Christoffer Lindahl | 2004 | Spårvägen Simförening | 51.81 | ||||||
17 | Gabriel Aho | 2004 | Väsby Simsällskap | 53.42 | ||||||
18 | Lennon Köndell | 2004 | Södertälje Simsällskap | 56.44 | ||||||
- | Oliver Nordström | 2004 | Spårvägen Simförening | DSQ | ||||||
Gren 17, 50m Ryggsim F 11-12, Finaler 11 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Tara Srikkanth | 2005 | Södertörns Simsällskap | 38.54 | ||||||
2 | Sofia Tossavainen | 2005 | Södertälje Simsällskap | 39.41 | ||||||
3 | Alice Lindgren | 2005 | Väsby Simsällskap | 40.11 | ||||||
4 | Iris Martinsson | 2005 | Simklubben Neptun | 40.13 | ||||||
5 | Nova Morota | 2005 | Spårvägen Simförening | 40.16 | ||||||
6 | Jennifer Mardo | 2005 | Södertälje Simsällskap | 40.35 | ||||||
7 | Veronica Olsson | 2005 | Spårvägen Simförening | 40.55 | ||||||
8 | Evangelia Vlachou | 2005 | Södertörns Simsällskap | 41.27 | ||||||
9 | Moa Nyblom | 2005 | Väsby Simsällskap | 41.30 | ||||||
10 | Wilma Eld | 2005 | Spårvägen Simförening | 42.03 | ||||||
11 | Wilma Groth | 2005 | Spårvägen Simförening | 43.03 | ||||||
12 | Nike Johnston | 2005 | Simklubben Neptun | 43.34 | ||||||
13 | Maja Wallberg | 2005 | Simklubben Neptun | 43.74 | ||||||
14 | Lisa Uddeholt | 2005 | Spårvägen Simförening | 44.01 | ||||||
15 | Mathilda Rosenberg | 2005 | Simklubben Neptun | 44.33 | ||||||
16 | Cheyenne Bäckstrand | 2005 | Södertälje Simsällskap | 44.56 | ||||||
17 | Signe Lundh | 2005 | Väsby Simsällskap | 44.92 | ||||||
18 | Maria Flink | 2005 | Södertörns Simsällskap | 45.03 | ||||||
19 | Molly Rantil | 2005 | Simklubben Neptun | 45.40 | ||||||
20 | Isabelle Lardner Klang | 2005 | Simklubben Neptun | 46.04 | ||||||
21 | Frida Steen | 2005 | Väsby Simsällskap | 46.10 | ||||||
22 | Estelle Ersöz | 2005 | Simklubben Neptun | 46.89 | ||||||
23 | Alice Englund | 2005 | Södertälje Simsällskap | 46.90 | ||||||
24 | Jennifer Geaney | 2005 | Spårvägen Simförening | 47.00 | ||||||
25 | Clara Sundgren | 2005 | Väsby Simsällskap | 47.03 | ||||||
25 | Frida Palmquist | 2005 | Simklubben Neptun | 47.03 | ||||||
27 | Marit Seeliger | 2005 | Södertälje Simsällskap | 47.04 | ||||||
28 | Hanna Sköld | 2005 | Väsby Simsällskap | 47.05 | ||||||
29 | Maja Lindgren | 2005 | Spårvägen Simförening | 47.16 | ||||||
30 | Melanie Blix Grimaldi | 2005 | Tyresö Simsällskap | 47.70 | ||||||
31 | Emilia Teglöf | 2005 | Södertälje Simsällskap | 48.18 | ||||||
32 | Saga Lööf | 2005 | Simklubben Neptun | 49.04 | ||||||
33 | Beatrice Scuderi | 2005 | Väsby Simsällskap | 49.07 | ||||||
34 | Lisa Knöös | 2005 | Simklubben Neptun | 49.25 | ||||||
35 | Angelina Zander | 2005 | Södertälje Simsällskap | 49.44 | ||||||
36 | Felicia State | 2005 | Simklubben Neptun | 50.87 | ||||||
37 | Karolina Nivenius | 2005 | Spårvägen Simförening | 51.20 | ||||||
38 | Amanda Sundman | 2005 | Södertälje Simsällskap | 51.82 | ||||||
39 | Ebba Burman Kindgren | 2005 | Simklubben Neptun | 52.51 | ||||||
40 | Elise Klingh | 2005 | Väsby Simsällskap | 53.06 | ||||||
41 | Cecilia Eklund | 2005 | Väsby Simsällskap | 54.41 | ||||||
42 | Felicia Rydheim | 2005 | Solna Sundbyberg SS 04 | 54.93 | ||||||
43 | My Sundberg | 2005 | Väsby Simsällskap | 55.90 | ||||||
Gren 17, 50m Ryggsim F 11-12, Finaler 12 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Isa Lundgren Sonnergren | 2004 | Simklubben Neptun | 33.24 | ||||||
2 | Tove Pettersson | 2004 | Väsby Simsällskap | 36.14 | ||||||
3 | Michelle Wissinger | 2004 | Väsby Simsällskap | 36.15 | ||||||
4 | Johanna Bagelius | 2004 | Spårvägen Simförening | 37.52 | ||||||
5 | Vilma Lindberg | 2004 | Södertälje Simsällskap | 37.56 | ||||||
6 | Amanda Takala | 2004 | Väsby Simsällskap | 38.13 | ||||||
7 | Anna Wainikka | 2004 | Simklubben Neptun | 38.32 | ||||||
8 | Josefine Åkerman | 2004 | Södertörns Simsällskap | 38.44 | ||||||
9 | Desiree Zhang | 2004 | Södertörns Simsällskap | 39.17 | ||||||
10 | Thea Birgoth | 2004 | Södertörns Simsällskap | 39.32 | ||||||
11 | Hanna Åkerman | 2004 | Väsby Simsällskap | 39.65 | ||||||
12 | Lilly Eriksson | 2004 | Simklubben Neptun | 39.89 | ||||||
13 | Lovisa Fantenberg | 2004 | Väsby Simsällskap | 40.03 | ||||||
14 | Caroline Friberg | 2004 | Simklubben Neptun | 40.80 | ||||||
15 | Maja Frejd | 2004 | Södertörns Simsällskap | 41.20 | ||||||
16 | Rebecca Velin | 2004 | Väsby Simsällskap | 41.42 | ||||||
17 | Emelie Dahl | 2004 | Simklubben Neptun | 42.47 | ||||||
18 | Anna Safaei | 2004 | Väsby Simsällskap | 42.49 | ||||||
19 | Sigrid Svanberg | 2004 | Solna Sundbyberg SS 04 | 42.67 | ||||||
20 | Anna Hoffstedt | 2004 | Södertörns Simsällskap | 43.22 | ||||||
21 | Penny Wenster | 2004 | Simklubben Neptun | 43.90 | ||||||
22 | Li Elveskog | 2004 | Simklubben Neptun | 44.15 | ||||||
23 | Lea Sarlija | 2004 | Södertörns Simsällskap | 44.42 | ||||||
24 | Maja Rehn | 2004 | Simklubben Neptun | 44.51 | ||||||
25 | Else Jomaa | 2004 | Simklubben Neptun | 44.84 | ||||||
26 | Agnes Behrenfeldt | 2004 | Simklubben Neptun | 45.53 | ||||||
27 | Oliwia Lange | 2004 | Södertälje Simsällskap | 45.92 | ||||||
28 | Liv Yrjölä Kuortti | 2004 | Södertörns Simsällskap | 46.20 | ||||||
29 | Kristina Chiuarzzo Åström | 2004 | Spårvägen Simförening | 47.05 | ||||||
30 | Linn Emanuelsson | 2004 | Solna Sundbyberg SS 04 | 48.67 | ||||||
31 | Klara Pettersson | 2004 | Solna Sundbyberg SS 04 | 48.70 | ||||||
32 | Clara Unden | 2004 | Simklubben Neptun | 48.94 | ||||||
33 | Wilma Landegren | 2004 | Södertälje Simsällskap | 48.96 | ||||||
- | Frida Atas | 2004 | Södertälje Simsällskap | DNS | ||||||
- | Melissa Muhic | 2004 | Solna Sundbyberg SS 04 | DNS | ||||||
- | Ella Sörensen | 2004 | Södertälje Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 18, 50m Ryggsim P 11-12, Finaler 11 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Oliver Albinzon | 2005 | Simklubben Neptun | 37.47 | ||||||
2 | Theo Djuphammar | 2005 | Simklubben Neptun | 39.35 | ||||||
3 | Daner Alex Tapia | 2005 | Södertörns Simsällskap | 39.99 | ||||||
4 | Tobias Lindberg | 2005 | Södertörns Simsällskap | 41.00 | Enl. TLB | |||||
5 | Philip Palmqvist | 2005 | Simklubben Neptun | 41.56 | ||||||
6 | Carl Malm | 2005 | Spårvägen Simförening | 42.57 | ||||||
7 | Hampus Bengtsson | 2005 | Simklubben Neptun | 42.86 | ||||||
8 | Gustav Edman | 2005 | Simklubben Neptun | 44.08 | ||||||
9 | Johan Montero | 2005 | Väsby Simsällskap | 45.08 | ||||||
10 | Arvid Engqvist | 2005 | Södertälje Simsällskap | 49.89 | ||||||
11 | Georgios Theodosiadis | 2005 | Simklubben Neptun | 52.99 | ||||||
12 | Albin Tetli | 2005 | Södertälje Simsällskap | 56.77 | ||||||
13 | Joakim Johansson | 2005 | Södertälje Simsällskap | 57.26 | ||||||
- | Alan Eriksson | 2005 | Spårvägen Simförening | DSQ | ||||||
- | Elliot Wennerström | 2005 | Södertörns Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 18, 50m Ryggsim P 11-12, Finaler 12 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Linus Areblad | 2004 | Väsby Simsällskap | 34.45 | ||||||
2 | Gustavs Cerps | 2004 | Simklubben Neptun | 35.35 | ||||||
3 | Johan Thormé Rova | 2004 | Södertälje Simsällskap | 37.86 | ||||||
4 | Markus Annas | 2004 | Spårvägen Simförening | 38.03 | ||||||
5 | Emil Gunnarsson | 2004 | Södertörns Simsällskap | 38.16 | ||||||
6 | Morris Martin | 2004 | Simklubben Neptun | 39.61 | ||||||
7 | Hjalmar Mueller | 2004 | Simklubben Neptun | 40.40 | ||||||
8 | Erik Bergman | 2004 | Väsby Simsällskap | 41.75 | ||||||
9 | Joel Alm | 2004 | Spårvägen Simförening | 42.31 | ||||||
10 | Christoffer Lindahl | 2004 | Spårvägen Simförening | 43.27 | ||||||
11 | Spencer Karlström - Huerta | 2004 | Södertälje Simsällskap | 43.52 | ||||||
12 | Filip Hägglund | 2004 | Södertörns Simsällskap | 44.87 | ||||||
13 | Lennon Köndell | 2004 | Södertälje Simsällskap | 44.95 | ||||||
14 | Alvin Hamzehnejad | 2004 | Södertörns Simsällskap | 45.20 | ||||||
15 | Alexander Youssef | 2004 | Solna Sundbyberg SS 04 | 45.84 | ||||||
16 | Ragnar Simonsson | 2004 | Väsby Simsällskap | 49.12 | ||||||
17 | Gabriel Aho | 2004 | Väsby Simsällskap | 56.93 | ||||||
Gren 19, 25m Fjärilsim F 11-12, Finaler 11 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Sofia Tossavainen | 2005 | Södertälje Simsällskap | 16.11 | ||||||
2 | Nova Morota | 2005 | Spårvägen Simförening | 17.16 | ||||||
3 | Jennifer Mardo | 2005 | Södertälje Simsällskap | 17.52 | ||||||
4 | Moa Nyblom | 2005 | Väsby Simsällskap | 17.53 | ||||||
5 | Isabelle Lardner Klang | 2005 | Simklubben Neptun | 17.66 | ||||||
6 | Maria Flink | 2005 | Södertörns Simsällskap | 17.90 | ||||||
7 | Alice Lindgren | 2005 | Väsby Simsällskap | 17.97 | ||||||
8 | Iris Martinsson | 2005 | Simklubben Neptun | 18.09 | ||||||
9 | Mathilda Rosenberg | 2005 | Simklubben Neptun | 18.26 | ||||||
10 | Beatrice Scuderi | 2005 | Väsby Simsällskap | 18.74 | ||||||
11 | Frida Palmquist | 2005 | Simklubben Neptun | 18.93 | ||||||
12 | Cheyenne Bäckstrand | 2005 | Södertälje Simsällskap | 19.25 | ||||||
12 | Evangelia Vlachou | 2005 | Södertörns Simsällskap | 19.25 | ||||||
14 | Nike Johnston | 2005 | Simklubben Neptun | 19.45 | ||||||
15 | Clara Sundgren | 2005 | Väsby Simsällskap | 19.55 | ||||||
16 | Felicia State | 2005 | Simklubben Neptun | 20.33 | ||||||
17 | Molly Rantil | 2005 | Simklubben Neptun | 20.38 | ||||||
18 | Maja Wallberg | 2005 | Simklubben Neptun | 20.45 | ||||||
19 | Vera Tjäder | 2005 | Spårvägen Simförening | 20.67 | ||||||
20 | Emilia Teglöf | 2005 | Södertälje Simsällskap | 20.76 | ||||||
21 | Signe Lundh | 2005 | Väsby Simsällskap | 20.83 | ||||||
22 | Frida Steen | 2005 | Väsby Simsällskap | 20.94 | ||||||
23 | Lisa Knöös | 2005 | Simklubben Neptun | 21.12 | ||||||
24 | Angelina Zander | 2005 | Södertälje Simsällskap | 21.20 | ||||||
25 | Elin Höök | 2005 | Väsby Simsällskap | 21.43 | ||||||
26 | Estelle Ersöz | 2005 | Simklubben Neptun | 21.47 | ||||||
27 | Alice Englund | 2005 | Södertälje Simsällskap | 21.80 | ||||||
28 | Hanna Sköld | 2005 | Väsby Simsällskap | 22.03 | ||||||
29 | Marit Seeliger | 2005 | Södertälje Simsällskap | 22.13 | ||||||
30 | Jennifer Geaney | 2005 | Spårvägen Simförening | 23.19 | ||||||
31 | Amanda Sundman | 2005 | Södertälje Simsällskap | 23.42 | ||||||
32 | Cecilia Eklund | 2005 | Väsby Simsällskap | 24.31 | ||||||
33 | Saga Lööf | 2005 | Simklubben Neptun | 24.45 | ||||||
34 | My Sundberg | 2005 | Väsby Simsällskap | 25.23 | ||||||
35 | Elise Klingh | 2005 | Väsby Simsällskap | 25.30 | ||||||
36 | Ebba Burman Kindgren | 2005 | Simklubben Neptun | 26.79 | ||||||
- | Melanie Blix Grimaldi | 2005 | Tyresö Simsällskap | DNS | ||||||
- | Aida Selassie | 2005 | Spårvägen Simförening | DSQ | ||||||
Gren 19, 25m Fjärilsim F 11-12, Finaler 12 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Isa Lundgren Sonnergren | 2004 | Simklubben Neptun | 14.39 | ||||||
2 | Nina Pavlovic Cano | 2004 | Södertörns Simsällskap | 14.84 | ||||||
3 | Michelle Wissinger | 2004 | Väsby Simsällskap | 16.01 | ||||||
4 | Anna Wainikka | 2004 | Simklubben Neptun | 16.17 | ||||||
5 | Tove Pettersson | 2004 | Väsby Simsällskap | 16.64 | ||||||
6 | Amanda Takala | 2004 | Väsby Simsällskap | 16.68 | ||||||
6 | Hanna Åkerman | 2004 | Väsby Simsällskap | 16.68 | ||||||
8 | Caroline Friberg | 2004 | Simklubben Neptun | 16.76 | ||||||
9 | Lilly Eriksson | 2004 | Simklubben Neptun | 16.81 | ||||||
10 | Sigrid Svanberg | 2004 | Solna Sundbyberg SS 04 | 16.97 | ||||||
11 | Lovisa Fantenberg | 2004 | Väsby Simsällskap | 17.17 | ||||||
12 | Vilma Lindberg | 2004 | Södertälje Simsällskap | 17.21 | ||||||
13 | Maja Frejd | 2004 | Södertörns Simsällskap | 17.43 | ||||||
14 | Josefine Åkerman | 2004 | Södertörns Simsällskap | 17.45 | ||||||
15 | Liv Yrjölä Kuortti | 2004 | Södertörns Simsällskap | 18.00 | ||||||
16 | Else Jomaa | 2004 | Simklubben Neptun | 18.26 | ||||||
17 | Emma Nygård | 2004 | Väsby Simsällskap | 18.33 | ||||||
18 | Li Elveskog | 2004 | Simklubben Neptun | 18.48 | ||||||
19 | Thea Birgoth | 2004 | Södertörns Simsällskap | 18.51 | ||||||
20 | Anna Safaei | 2004 | Väsby Simsällskap | 18.53 | ||||||
21 | Gabriella Gilbert | 2004 | Solna Sundbyberg SS 04 | 18.60 | ||||||
22 | Maja Rehn | 2004 | Simklubben Neptun | 18.87 | ||||||
23 | Penny Wenster | 2004 | Simklubben Neptun | 18.88 | ||||||
24 | Emelie Dahl | 2004 | Simklubben Neptun | 19.46 | ||||||
25 | Anna Hoffstedt | 2004 | Södertörns Simsällskap | 19.47 | ||||||
26 | Clara Unden | 2004 | Simklubben Neptun | 19.49 | ||||||
27 | Oliwia Lange | 2004 | Södertälje Simsällskap | 19.72 | ||||||
28 | Wilma Landegren | 2004 | Södertälje Simsällskap | 19.73 | ||||||
29 | Rebecca Velin | 2004 | Väsby Simsällskap | 20.15 | ||||||
30 | Agnes Behrenfeldt | 2004 | Simklubben Neptun | 20.46 | ||||||
31 | Ella Sörensen | 2004 | Södertälje Simsällskap | 20.71 | ||||||
32 | Klara Pettersson | 2004 | Solna Sundbyberg SS 04 | 21.65 | ||||||
33 | Isabel Solomon | 2004 | Solna Sundbyberg SS 04 | 21.96 | ||||||
34 | Linn Emanuelsson | 2004 | Solna Sundbyberg SS 04 | 22.86 | ||||||
- | Frida Atas | 2004 | Södertälje Simsällskap | DNS | ||||||
- | Melissa Muhic | 2004 | Solna Sundbyberg SS 04 | DNS | ||||||
- | Desiree Zhang | 2004 | Södertörns Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 20, 25m Fjärilsim P 11-12, Finaler 11 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Vidar Carlbaum | 2005 | Södertälje Simsällskap | 16.00 | ||||||
2 | Oliver Albinzon | 2005 | Simklubben Neptun | 16.65 | ||||||
3 | Daner Alex Tapia | 2005 | Södertörns Simsällskap | 16.73 | ||||||
4 | Theo Djuphammar | 2005 | Simklubben Neptun | 17.02 | ||||||
5 | Johan Montero | 2005 | Väsby Simsällskap | 17.49 | ||||||
6 | Carl Malm | 2005 | Spårvägen Simförening | 17.78 | ||||||
7 | Philip Palmqvist | 2005 | Simklubben Neptun | 18.43 | ||||||
8 | Hampus Bengtsson | 2005 | Simklubben Neptun | 18.67 | ||||||
9 | Gustav Edman | 2005 | Simklubben Neptun | 18.92 | ||||||
10 | Adrian Hellberg | 2005 | Spårvägen Simförening | 18.94 | ||||||
11 | Tobias Lindberg | 2005 | Södertörns Simsällskap | 19.35 | ||||||
12 | Wilmer Räni | 2005 | Spårvägen Simförening | 19.51 | ||||||
13 | Georgios Theodosiadis | 2005 | Simklubben Neptun | 22.49 | ||||||
14 | Albin Tetli | 2005 | Södertälje Simsällskap | 24.49 | ||||||
- | Arvid Engqvist | 2005 | Södertälje Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Joakim Johansson | 2005 | Södertälje Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 20, 25m Fjärilsim P 11-12, Finaler 12 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Gustavs Cerps | 2004 | Simklubben Neptun | 15.42 | ||||||
2 | Erik Bergman | 2004 | Väsby Simsällskap | 16.06 | ||||||
3 | Johan Thormé Rova | 2004 | Södertälje Simsällskap | 16.13 | ||||||
4 | Linus Areblad | 2004 | Väsby Simsällskap | 16.63 | ||||||
5 | Morris Martin | 2004 | Simklubben Neptun | 16.76 | ||||||
6 | Hjalmar Mueller | 2004 | Simklubben Neptun | 17.02 | ||||||
7 | Spencer Karlström - Huerta | 2004 | Södertälje Simsällskap | 18.22 | ||||||
8 | Alvin Hamzehnejad | 2004 | Södertörns Simsällskap | 19.00 | ||||||
9 | Lennon Köndell | 2004 | Södertälje Simsällskap | 19.57 | ||||||
10 | Ragnar Simonsson | 2004 | Väsby Simsällskap | 20.69 | ||||||
11 | Filip Hägglund | 2004 | Södertörns Simsällskap | 20.79 | ||||||
Gren 21, 100m Medley F 11-12, Finaler 11 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Iris Martinsson | 2005 | Simklubben Neptun | 39.87 | 1:24.93 | |||||
2 | Sofia Tossavainen | 2005 | Södertälje Simsällskap | 39.07 | 1:25.45 | |||||
3 | Jennifer Mardo | 2005 | Södertälje Simsällskap | 40.67 | 1:25.51 | |||||
4 | Tara Srikkanth | 2005 | Södertörns Simsällskap | 40.15 | 1:26.49 | |||||
5 | Moa Nyblom | 2005 | Väsby Simsällskap | 41.09 | 1:28.80 | |||||
6 | Veronica Olsson | 2005 | Spårvägen Simförening | 42.05 | 1:28.96 | |||||
7 | Wilma Eld | 2005 | Spårvägen Simförening | 42.59 | 1:29.37 | |||||
8 | Nike Johnston | 2005 | Simklubben Neptun | 44.03 | 1:32.88 | |||||
9 | Lisa Uddeholt | 2005 | Spårvägen Simförening | 43.31 | 1:35.61 | |||||
10 | Maria Flink | 2005 | Södertörns Simsällskap | 43.18 | 1:36.55 | |||||
11 | Evangelia Vlachou | 2005 | Södertörns Simsällskap | 45.73 | 1:36.79 | |||||
12 | Melanie Blix Grimaldi | 2005 | Tyresö Simsällskap | 45.77 | 1:37.34 | |||||
13 | Wilma Groth | 2005 | Spårvägen Simförening | 45.95 | 1:37.44 | |||||
14 | Clara Sundgren | 2005 | Väsby Simsällskap | 44.12 | 1:37.85 | |||||
15 | Signe Lundh | 2005 | Väsby Simsällskap | 47.03 | 1:38.03 | |||||
16 | Molly Rantil | 2005 | Simklubben Neptun | 45.70 | 1:38.12 | |||||
17 | Isabelle Lardner Klang | 2005 | Simklubben Neptun | 44.12 | 1:38.20 | |||||
18 | Maja Wallberg | 2005 | Simklubben Neptun | 45.63 | 1:39.12 | |||||
19 | Estelle Ersöz | 2005 | Simklubben Neptun | 47.39 | 1:39.70 | |||||
20 | Hanna Sköld | 2005 | Väsby Simsällskap | 49.02 | 1:40.05 | |||||
21 | Alina Färm | 2005 | Spårvägen Simförening | 49.70 | 1:40.49 | |||||
22 | Frida Palmquist | 2005 | Simklubben Neptun | 47.66 | 1:40.89 | |||||
23 | Emilia Teglöf | 2005 | Södertälje Simsällskap | 47.11 | 1:41.09 | |||||
24 | Cheyenne Bäckstrand | 2005 | Södertälje Simsällskap | 49.04 | 1:41.86 | |||||
25 | Mathilda Rosenberg | 2005 | Simklubben Neptun | 47.14 | 1:43.46 | |||||
26 | Frida Steen | 2005 | Väsby Simsällskap | 49.63 | 1:43.70 | |||||
27 | Lisa Knöös | 2005 | Simklubben Neptun | 49.27 | 1:43.90 | |||||
28 | Angelina Zander | 2005 | Södertälje Simsällskap | 49.66 | 1:44.23 | |||||
29 | Beatrice Scuderi | 2005 | Väsby Simsällskap | 47.59 | 1:45.28 | |||||
30 | Amanda Sundman | 2005 | Södertälje Simsällskap | 52.90 | 1:51.62 | |||||
31 | Elin Höök | 2005 | Väsby Simsällskap | 54.44 | 1:51.68 | |||||
32 | Felicia State | 2005 | Simklubben Neptun | 52.54 | 1:52.30 | |||||
33 | Ebba Burman Kindgren | 2005 | Simklubben Neptun | 58.08 | 1:53.30 | |||||
34 | Saga Lööf | 2005 | Simklubben Neptun | 56.58 | 1:54.11 | |||||
35 | Elise Klingh | 2005 | Väsby Simsällskap | 56.42 | 1:55.80 | |||||
36 | My Sundberg | 2005 | Väsby Simsällskap | 57.34 | 2:00.08 | |||||
37 | Cecilia Eklund | 2005 | Väsby Simsällskap | 58.04 | 2:03.45 | |||||
- | Alice Englund | 2005 | Södertälje Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Maja Lindgren | 2005 | Spårvägen Simförening | DSQ | ||||||
- | Marit Seeliger | 2005 | Södertälje Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 21, 100m Medley F 11-12, Finaler 12 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Isa Lundgren Sonnergren | 2004 | Simklubben Neptun | 32.91 | 1:12.00 | |||||
2 | Nina Pavlovic Cano | 2004 | Södertörns Simsällskap | 33.55 | 1:13.34 | |||||
3 | Michelle Wissinger | 2004 | Väsby Simsällskap | 35.81 | 1:15.35 | |||||
4 | Vilma Lindberg | 2004 | Södertälje Simsällskap | 38.20 | 1:18.84 | |||||
5 | Anna Wainikka | 2004 | Simklubben Neptun | 37.33 | 1:19.44 | |||||
6 | Hanna Åkerman | 2004 | Väsby Simsällskap | 38.08 | 1:20.45 | |||||
7 | Josefine Åkerman | 2004 | Södertörns Simsällskap | 37.92 | 1:20.95 | |||||
8 | Tove Pettersson | 2004 | Väsby Simsällskap | 36.27 | 1:21.00 | |||||
9 | Johanna Bagelius | 2004 | Spårvägen Simförening | 37.96 | 1:23.53 | |||||
10 | Lovisa Fantenberg | 2004 | Väsby Simsällskap | 39.80 | 1:24.64 | |||||
11 | Amanda Takala | 2004 | Väsby Simsällskap | 38.61 | 1:24.65 | |||||
12 | Lilly Eriksson | 2004 | Simklubben Neptun | 40.47 | 1:25.25 | |||||
13 | Caroline Friberg | 2004 | Simklubben Neptun | 41.66 | 1:27.67 | |||||
14 | Desiree Zhang | 2004 | Södertörns Simsällskap | 40.96 | 1:28.82 | |||||
15 | Maja Frejd | 2004 | Södertörns Simsällskap | 41.66 | 1:29.30 | |||||
16 | Emma Nygård | 2004 | Väsby Simsällskap | 44.46 | 1:31.22 | |||||
17 | Maja Rehn | 2004 | Simklubben Neptun | 45.52 | 1:31.74 | |||||
18 | Liv Yrjölä Kuortti | 2004 | Södertörns Simsällskap | 43.63 | 1:32.04 | |||||
19 | Penny Wenster | 2004 | Simklubben Neptun | 44.07 | 1:32.07 | |||||
20 | Li Elveskog | 2004 | Simklubben Neptun | 44.85 | 1:32.81 | |||||
21 | Else Jomaa | 2004 | Simklubben Neptun | 43.85 | 1:33.79 | |||||
22 | Rebecca Velin | 2004 | Väsby Simsällskap | 44.85 | 1:34.49 | |||||
23 | Ella Sörensen | 2004 | Södertälje Simsällskap | 46.04 | 1:35.37 | |||||
24 | Emelie Dahl | 2004 | Simklubben Neptun | 44.35 | 1:37.75 | |||||
25 | Wilma Landegren | 2004 | Södertälje Simsällskap | 45.93 | 1:38.02 | |||||
26 | Clara Unden | 2004 | Simklubben Neptun | 47.42 | 1:38.12 | |||||
27 | Oliwia Lange | 2004 | Södertälje Simsällskap | 49.63 | 1:41.79 | |||||
- | Frida Atas | 2004 | Södertälje Simsällskap | DNS | ||||||
- | Melissa Muhic | 2004 | Solna Sundbyberg SS 04 | DNS | ||||||
- | Agnes Behrenfeldt | 2004 | Simklubben Neptun | DSQ | ||||||
Gren 22, 100m Medley P 11-12, Finaler 11 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Theo Djuphammar | 2005 | Simklubben Neptun | 38.29 | 1:21.12 | |||||
2 | Oliver Albinzon | 2005 | Simklubben Neptun | 38.27 | 1:22.83 | |||||
3 | Daner Alex Tapia | 2005 | Södertörns Simsällskap | 39.81 | 1:25.08 | |||||
4 | Einar Styrman | 2005 | Spårvägen Simförening | 41.39 | 1:25.73 | |||||
5 | Vidar Carlbaum | 2005 | Södertälje Simsällskap | 37.48 | 1:27.03 | |||||
6 | Elliot Wennerström | 2005 | Södertörns Simsällskap | 40.44 | 1:27.31 | |||||
7 | Alan Eriksson | 2005 | Spårvägen Simförening | 42.30 | 1:31.81 | |||||
8 | Hampus Bengtsson | 2005 | Simklubben Neptun | 44.53 | 1:32.15 | |||||
9 | Gustav Edman | 2005 | Simklubben Neptun | 44.08 | 1:34.91 | |||||
10 | Tobias Lindberg | 2005 | Södertörns Simsällskap | 43.34 | 1:35.28 | |||||
11 | Philip Palmqvist | 2005 | Simklubben Neptun | 43.00 | 1:37.24 | |||||
12 | Johan Montero | 2005 | Väsby Simsällskap | 44.73 | 1:40.51 | |||||
13 | Adrian Hellberg | 2005 | Spårvägen Simförening | 46.51 | 1:42.86 | |||||
14 | Benjamin Bahajroy | 2005 | Spårvägen Simförening | 52.72 | 1:46.80 | |||||
15 | Albin Tetli | 2005 | Södertälje Simsällskap | 57.64 | 1:57.14 | |||||
16 | Georgios Theodosiadis | 2005 | Simklubben Neptun | 58.18 | 2:00.75 | |||||
- | Arvid Engqvist | 2005 | Södertälje Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Joakim Johansson | 2005 | Södertälje Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Neo Carlberg | 2005 | Solna Sundbyberg SS 04 | DSQ | ||||||
Gren 22, 100m Medley P 11-12, Finaler 12 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Malte Söderberg | 2004 | Södertörns Simsällskap | 35.63 | 1:14.16 | |||||
2 | Linus Areblad | 2004 | Väsby Simsällskap | 36.11 | 1:18.52 | |||||
3 | Gustavs Cerps | 2004 | Simklubben Neptun | 35.99 | 1:18.76 | |||||
4 | Emil Gunnarsson | 2004 | Södertörns Simsällskap | 37.28 | 1:20.37 | |||||
5 | Hjalmar Mueller | 2004 | Simklubben Neptun | 38.60 | 1:21.66 | |||||
6 | Erik Bergman | 2004 | Väsby Simsällskap | 39.38 | 1:24.51 | |||||
7 | Morris Martin | 2004 | Simklubben Neptun | 39.53 | 1:24.80 | |||||
8 | Markus Annas | 2004 | Spårvägen Simförening | 42.16 | 1:30.29 | |||||
9 | Alexander Youssef | 2004 | Solna Sundbyberg SS 04 | 45.98 | 1:36.33 | |||||
10 | Lennon Köndell | 2004 | Södertälje Simsällskap | 46.84 | 1:38.54 | |||||
11 | Spencer Karlström - Huerta | 2004 | Södertälje Simsällskap | 46.12 | 1:39.44 | |||||
12 | Alvin Hamzehnejad | 2004 | Södertörns Simsällskap | 45.79 | 1:40.49 | |||||
- | Johan Thormé Rova | 2004 | Södertälje Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 01 oktober 2016 |
Licensierad till: Södertälje Simsällskap | Utskriftstid | 16:39 |