Totala Resultat Riksmästerskapen 2020, 50m bassäng
Nedan visas alla resultat från följande tävlingar :
Riksmästerskap (50m) 2020 Borås Uppdaterad: 2020-06-28 10:21:26
Riksmästerskap (50m) 2020 Eskilstuna Uppdaterad: 2020-06-28 10:26:38
Riksmästerskap (50m) 2020 Falun Uppdaterad: 2020-06-27 16:15:40
Riksmästerskap (50m) 2020 Göteborg Uppdaterad: 2020-06-27 10:11:10
Riksmästerskap (50m) 2020 Halmstad Äldre Uppdaterad: 2020-06-28 08:54:59
Riksmästerskap (50m) 2020 Halmstad Yngre Uppdaterad: 2020-06-27 19:21:49
Riksmästerskap (50m) 2020 Jönköping Uppdaterad: 2020-06-27 19:31:39
Riksmästerskap (50m) 2020 Kungsbacka Uppdaterad: 2020-06-27 14:02:24
Riksmästerskap (50m) 2020 Landskrona Uppdaterad: 2020-06-28 17:53:54
Riksmästerskap (50m) 2020 Ljungby Uppdaterad: 2020-06-27 13:27:02
Riksmästerskap (50m) 2020 Malmö Uppdaterad: 2020-06-27 15:16:05
Riksmästerskap (50m) 2020 Norrköping med KM Uppdaterad: 2020-06-27 14:53:36
Riksmästerskap (50m) 2020 Örebro Uppdaterad: 2020-06-28 13:14:41
Riksmästerskap (50m) 2020 Säffle Uppdaterad: 2020-06-27 16:50:03
Riksmästerskap (50m) 2020 Sjöbo Uppdaterad: 2020-06-27 17:14:32
Riksmästerskap (50m) 2020 Stockholm (Spårvägens SF) Uppdaterad: 2020-07-08 11:31:52
Riksmästerskap (50m) 2020 Stockholm, Eriksdalsbadet Uppdaterad: 2020-06-27 17:01:56
Riksmästerskap (50m) 2020 Täby Uppdaterad: 2020-06-27 16:02:22
Riksmästerskap (50m) 2020 Umeå Uppdaterad: 2020-06-28 16:59:09
Riksmästerskap (50m) 2020 Uppsala Uppdaterad: 2020-06-27 10:24:37
Riksmästerskap (50m) 2020 Varberg Uppdaterad: 2020-06-27 20:45:02
Riksmästerskap (50m) 2020 Vällingby med KM Uppdaterad: 2020-06-27 00:06:44
Riksmästerskap (50m) 2020 Västerås Uppdaterad: 2020-06-27 17:48:08
100m Bröstsim Herrar Final, Senior, Uppdaterad: 2020-07-08 11:31:52
# | Förnamn | Efternamn | Född | Förening | Tävling | Tid |
---|---|---|---|---|---|---|
1 | Erik | Persson | 1994 | Kungsbacka Simsällskap | Riksmästerskap (50m) 2020 Jönköping | 1:01.19 |
2 | Erik | Persson | 1994 | Kungsbacka Simsällskap | Riksmästerskap (50m) 2020 Kungsbacka | 1:01.66 |
3 | Emil | Hassling | 2000 | Landskrona Simsällskap | Riksmästerskap (50m) 2020 Landskrona | 1:03.83 |
4 | Adam | Paulsson | 1995 | Simklubben Elfsborg | Riksmästerskap (50m) 2020 Borås | 1:04.23 |
5 | Elliot | Olsson | 1999 | Simklubben Elfsborg | Riksmästerskap (50m) 2020 Borås | 1:05.86 |
6 | Lucas | Lindblom | 2000 | Landskrona Simsällskap | Riksmästerskap (50m) 2020 Landskrona | 1:06.22 |
7 | Gustav | Englund | 2001 | Malmö Kappsimningsklubb | Riksmästerskap (50m) 2020 Malmö | 1:06.52 |
8 | Felix | Nilsson | 1990 | Simklubben Laxen | Riksmästerskap (50m) 2020 Halmstad Äldre | 1:07.07 |
9 | Richard | Ekholm | 2002 | Kungsbacka Simsällskap | Riksmästerskap (50m) 2020 Kungsbacka | 1:07.13 |
10 | Elias | Hyvönen | 2000 | Simklubben Elfsborg | Riksmästerskap (50m) 2020 Borås | 1:07.46 |
11 | Axel | Andrén | 2001 | Malmö Kappsimningsklubb | Riksmästerskap (50m) 2020 Malmö | 1:07.76 |
12 | Ludvig | Mathisen | 2003 | Karlstads Simsällskap | Riksmästerskap (50m) 2020 Säffle | 1:08.19 |
13 | Victor | Wågström | 1994 | Stockholmspolisens IF SF | Riksmästerskap (50m) 2020 Stockholm, Eriksdalsbadet | 1:08.23 |
14 | Niklas | Nyblom | 1999 | Täby Sim | Riksmästerskap (50m) 2020 Täby | 1:08.46 |
15 | Lucas | Sterling | 2004 | Västerås Simsällskap | Riksmästerskap (50m) 2020 Västerås | 1:08.56 |
16 | Martin | Schön | 2003 | Bollnäs Simsällskap | Riksmästerskap (50m) 2020 Falun | 1:08.64 |
17 | Albin | Lövgren | 1999 | Jönköpings Simsällskap | Riksmästerskap (50m) 2020 Jönköping | 1:08.74 |
18 | Anton | Andersson | 1997 | Malmö Kappsimningsklubb | Riksmästerskap (50m) 2020 Malmö | 1:09.03 |
19 | Jakub | Majta | 2003 | Spårvägen Simförening | Riksmästerskap (50m) 2020 Stockholm (Spårvägens SF) | 1:09.51 |
20 | Daniel | Ruijs | 2004 | Borlänge Simsällskap | Riksmästerskap (50m) 2020 Falun | 1:09.80 |
21 | David | Neuhardt | 2003 | Spårvägen Simförening | Riksmästerskap (50m) 2020 Stockholm (Spårvägens SF) | 1:09.86 |
22 | Anton | Hegmegi | 2005 | Jönköpings Simsällskap | Riksmästerskap (50m) 2020 Jönköping | 1:10.03 |
23 | Sebastian | Svensson | 2001 | Kungsbacka Simsällskap | Riksmästerskap (50m) 2020 Kungsbacka | 1:10.09 |
24 | Teodor | Widerberg | 1998 | Simklubben Laxen | Riksmästerskap (50m) 2020 Halmstad Äldre | 1:10.15 |
25 | Einar | Styrman | 2005 | Spårvägen Simförening | Riksmästerskap (50m) 2020 Stockholm (Spårvägens SF) | 1:10.87 |
26 | David | Bergqvist | 2005 | Jönköpings Simsällskap | Riksmästerskap (50m) 2020 Jönköping | 1:10.93 |
27 | Erik | Josefson | 2000 | Föreningen Varbergs Sim | Riksmästerskap (50m) 2020 Halmstad Äldre | 1:10.96 |
27 | Anton | Dahlgren | 1999 | Kungsbacka Simsällskap | Riksmästerskap (50m) 2020 Kungsbacka | 1:10.96 |
29 | Max | Feng | 2001 | Göteborg Sim | Riksmästerskap (50m) 2020 Göteborg | 1:10.99 |
30 | Job | Sanders | 2003 | Jönköpings Simsällskap | Riksmästerskap (50m) 2020 Jönköping | 1:11.31 |
31 | Iyas | Kalash | 2004 | Umeå Simsällskap | Riksmästerskap (50m) 2020 Umeå | 1:11.56 |
32 | Hugo | Westholm | 2004 | Täby Sim | Riksmästerskap (50m) 2020 Täby | 1:11.68 |
33 | Adrijan | Danqi | 2002 | Örebro Simallians | Riksmästerskap (50m) 2020 Örebro | 1:11.80 |
34 | Felix | Wrakén | 2003 | Jönköpings Simsällskap | Riksmästerskap (50m) 2020 Jönköping | 1:11.82 |
35 | Fredrik | Ekholm | 2004 | Kungsbacka Simsällskap | Riksmästerskap (50m) 2020 Kungsbacka | 1:12.36 |
36 | Casper | Svärd | 2001 | Landskrona Simsällskap | Riksmästerskap (50m) 2020 Landskrona | 1:12.52 |
37 | Malte | Laurén | 2004 | Simklubben Hajen | Riksmästerskap (50m) 2020 Halmstad Äldre | 1:12.74 |
38 | Gunnar | Widerberg | 2000 | Simklubben Laxen | Riksmästerskap (50m) 2020 Halmstad Äldre | 1:12.79 |
39 | Hampus | Dahlgren | 2001 | Kungsbacka Simsällskap | Riksmästerskap (50m) 2020 Kungsbacka | 1:12.85 |
40 | Bill | Beckman | 2005 | Malmö Kappsimningsklubb | Riksmästerskap (50m) 2020 Malmö | 1:12.96 |
41 | Victor | Tremblay | 2001 | Jönköpings Simsällskap | Riksmästerskap (50m) 2020 Jönköping | 1:12.99 |
42 | Ludvig | Glantz | 2006 | Upsala Simsällskap | Riksmästerskap (50m) 2020 Uppsala | 1:13.49 |
43 | Max | Ringström | 2004 | Föreningen Trelleborg Sim | Riksmästerskap (50m) 2020 Malmö | 1:13.51 |
44 | Ludwig | Wemlén | 1997 | Malmö Kappsimningsklubb | Riksmästerskap (50m) 2020 Malmö | 1:13.69 |
45 | Wilmer | Ingvarsson | 2003 | Ängelholms Simsällskap | Riksmästerskap (50m) 2020 Halmstad Äldre | 1:13.73 |
46 | Oskar | Lövberg | 2003 | Malmö Kappsimningsklubb | Riksmästerskap (50m) 2020 Malmö | 1:13.78 |
47 | Arvid | Styrman | 2002 | Spårvägen Simförening | Riksmästerskap (50m) 2020 Stockholm (Spårvägens SF) | 1:14.36 |
48 | Victor | Karell | 2003 | Täby Sim | Riksmästerskap (50m) 2020 Täby | 1:14.39 |
49 | Gabriel | Eriksson | 2004 | Jönköpings Simsällskap | Riksmästerskap (50m) 2020 Jönköping | 1:14.43 |
50 | Maximus | Murray | 2003 | Simklubben S02 | Riksmästerskap (50m) 2020 Kungsbacka | 1:14.68 |
51 | Gustav | Hammarstedt | 2002 | Växjö Simsällskap | Riksmästerskap (50m) 2020 Ljungby | 1:14.75 |
52 | Martin | Gertz | 2005 | Lidingö Simklubb | Riksmästerskap (50m) 2020 Stockholm, Eriksdalsbadet | 1:14.79 |
53 | Douglas | Romare | 2001 | Malmö Kappsimningsklubb | Riksmästerskap (50m) 2020 Malmö | 1:14.93 |
54 | Fredrik | Karlsson | 2004 | Eskilstuna Simklubb | Riksmästerskap (50m) 2020 Eskilstuna | 1:14.98 |
55 | Marcus | Larsson | 2003 | Solna Sundbyberg SS 04 | Riksmästerskap (50m) 2020 Stockholm (Spårvägens SF) | 1:15.00 |
56 | Felix | Do | 2004 | Upsala Simsällskap | Riksmästerskap (50m) 2020 Uppsala | 1:15.26 |
57 | David | Eriksson | 2004 | Örebro Simallians | Riksmästerskap (50m) 2020 Örebro | 1:15.40 |
58 | Hampus | Olsson | 2003 | Sjöbo Simsällskap | Riksmästerskap (50m) 2020 Sjöbo | 1:15.68 |
59 | Hugo | Hilmersson | 2002 | Kungsbacka Simsällskap | Riksmästerskap (50m) 2020 Kungsbacka | 1:15.71 |
60 | Amir | Pehlivanovic | 2004 | Norrköpings Kappsimningsklubb | Riksmästerskap (50m) 2020 Norrköping med KM | 1:15.78 |
61 | Gustav | Freiholtz | 2006 | Kungsbacka Simsällskap | Riksmästerskap (50m) 2020 Kungsbacka | 1:15.83 |
62 | Olle | Halvarsson | 2006 | Västerås Simsällskap | Riksmästerskap (50m) 2020 Västerås | 1:16.00 |
63 | Tom | Dijkhuizen | 2003 | Västerås Simsällskap | Riksmästerskap (50m) 2020 Västerås | 1:16.10 |
64 | Hugo | Seemann | 2003 | Stockholmspolisens IF SF | Riksmästerskap (50m) 2020 Stockholm, Eriksdalsbadet | 1:16.35 |
65 | Olle | Pettersson | 2004 | Katrineholms Simsällskap | Riksmästerskap (50m) 2020 Eskilstuna | 1:16.39 |
66 | Oscar | Sjöström | 2003 | Simklubben S02 | Riksmästerskap (50m) 2020 Borås | 1:16.75 |
67 | Hugo | Hermansson | 2004 | Växjö Simsällskap | Riksmästerskap (50m) 2020 Ljungby | 1:16.89 |
68 | Erik | Olsson | 2004 | Simklubben Laxen | Riksmästerskap (50m) 2020 Halmstad Äldre | 1:17.05 |
69 | Markus | Annas | 2004 | Spårvägen Simförening | Riksmästerskap (50m) 2020 Stockholm (Spårvägens SF) | 1:17.35 |
70 | Svante | Vilhelmsson | 2003 | Malmö Kappsimningsklubb | Riksmästerskap (50m) 2020 Malmö | 1:17.36 |
71 | Jakob | Starkenberg | 2004 | Jönköpings Simsällskap | Riksmästerskap (50m) 2020 Jönköping | 1:17.46 |
72 | Erik | Andersson | 2005 | Norrköpings Kappsimningsklubb | Riksmästerskap (50m) 2020 Norrköping med KM | 1:17.95 |
73 | Alwin | Edqvist | 2006 | Växjö Simsällskap | Riksmästerskap (50m) 2020 Ljungby | 1:18.12 |
74 | Linus | Olofsson | 2003 | Simklubben S02 | Riksmästerskap (50m) 2020 Kungsbacka | 1:18.33 |
75 | Theo | Nordholm | 2006 | Jönköpings Simsällskap | Riksmästerskap (50m) 2020 Jönköping | 1:18.49 |
76 | Benjamin | Todorovac Hallongren | 2006 | Täby Sim | Riksmästerskap (50m) 2020 Täby | 1:18.51 |
77 | William | Dahlqvist | 2005 | Simklubben Elfsborg | Riksmästerskap (50m) 2020 Borås | 1:18.69 |
78 | William | Erneholm | 2006 | Spårvägen Simförening | Riksmästerskap (50m) 2020 Stockholm (Spårvägens SF) | 1:18.86 |
79 | Gustav | Löfqvist | 2005 | Västerås Simsällskap | Riksmästerskap (50m) 2020 Västerås | 1:19.16 |
80 | Felix | Norlin | 2005 | Stockholms Kappsimningsklubb | Riksmästerskap (50m) 2020 Vällingby med KM | 1:19.35 |
81 | Quintin | Bröms | 2003 | Simsällskapet Mora | Riksmästerskap (50m) 2020 Falun | 1:19.50 |
82 | Gustav | Larsson | 2005 | Örebro Simallians | Riksmästerskap (50m) 2020 Örebro | 1:19.79 |
83 | John | Ström | 2004 | Spårvägen Simförening | Riksmästerskap (50m) 2020 Stockholm (Spårvägens SF) | 1:19.87 |
84 | Oliver | Munn | 2007 | Upsala Simsällskap | Riksmästerskap (50m) 2020 Uppsala | 1:19.88 |
85 | Gabriel | Olsson | 2004 | Föreningen Trelleborg Sim | Riksmästerskap (50m) 2020 Malmö | 1:19.98 |
86 | Gustaf | Walldén | 2003 | Västerås Simsällskap | Riksmästerskap (50m) 2020 Västerås | 1:20.03 |
87 | Max | Lidbom | 2004 | Simklubben Elfsborg | Riksmästerskap (50m) 2020 Borås | 1:20.31 |
88 | Viking | Josefson | 2002 | Föreningen Varbergs Sim | Riksmästerskap (50m) 2020 Varberg | 1:20.44 |
89 | Emil | Wannem | 2006 | Simklubben Laxen | Riksmästerskap (50m) 2020 Halmstad Yngre | 1:20.54 |
90 | Joel | Meuller | 2004 | Simklubben Laxen | Riksmästerskap (50m) 2020 Halmstad Yngre | 1:20.73 |
91 | Edvin | Axelsson | 2004 | Grums Simsällskap | Riksmästerskap (50m) 2020 Säffle | 1:20.77 |
92 | Eric | Lundström Silke | 2003 | Norrköpings Kappsimningsklubb | Riksmästerskap (50m) 2020 Norrköping med KM | 1:21.06 |
93 | Casper | Larsson | 2006 | Grums Simsällskap | Riksmästerskap (50m) 2020 Säffle | 1:21.09 |
94 | Elias | Arvidsson | 2005 | Strängnäs Simklubb | Riksmästerskap (50m) 2020 Eskilstuna | 1:21.25 |
95 | Max | Törnqvist | 2006 | Kungsbacka Simsällskap | Riksmästerskap (50m) 2020 Kungsbacka | 1:21.34 |
96 | Gabriel | Leijon | 2006 | Upsala Simsällskap | Riksmästerskap (50m) 2020 Uppsala | 1:21.36 |
97 | Melker | Åkesson | 2006 | Jönköpings Simsällskap | Riksmästerskap (50m) 2020 Jönköping | 1:22.00 |
98 | Bence | Barnabás Márkus | 2005 | Simklubben Laxen | Riksmästerskap (50m) 2020 Halmstad Yngre | 1:22.30 |
99 | William | Hamilton | 2006 | Stockholms Kappsimningsklubb | Riksmästerskap (50m) 2020 Vällingby med KM | 1:22.78 |
100 | Marcus | Kvarnhäll | 2006 | Simklubben Laxen | Riksmästerskap (50m) 2020 Halmstad Yngre | 1:22.96 |
101 | Jonatan | Eriksson | 2006 | Stockholms Kappsimningsklubb | Riksmästerskap (50m) 2020 Vällingby med KM | 1:22.98 |
102 | Petter | Bergdahl | 2005 | Simklubben Laxen | Riksmästerskap (50m) 2020 Halmstad Yngre | 1:23.11 |
103 | Erik | Hakopian | 2004 | Simklubben Laxen | Riksmästerskap (50m) 2020 Halmstad Yngre | 1:23.15 |
104 | Hampus | Erdös | 2003 | Simklubben Lödde | Riksmästerskap (50m) 2020 Landskrona | 1:23.37 |
105 | Jannes | Krüger | 2005 | Malmö Kappsimningsklubb | Riksmästerskap (50m) 2020 Malmö | 1:23.38 |
106 | Isac | Mörtstrand | 2007 | Västerås Simsällskap | Riksmästerskap (50m) 2020 Västerås | 1:23.44 |
107 | Johan | Dellbring | 2005 | Umeå Simsällskap | Riksmästerskap (50m) 2020 Umeå | 1:23.47 |
108 | Anton | Hansson | 2003 | Njurunda Simsällskap | Riksmästerskap (50m) 2020 Falun | 1:23.55 |
109 | Markus | Brenning | 2005 | Upsala Simsällskap | Riksmästerskap (50m) 2020 Uppsala | 1:23.59 |
110 | Felix | Sandstedt | 2007 | Jönköpings Simsällskap | Riksmästerskap (50m) 2020 Jönköping | 1:23.87 |
111 | Tage | Helin | 2007 | Upsala Simsällskap | Riksmästerskap (50m) 2020 Uppsala | 1:23.88 |
112 | Malte | Franzén | 2007 | Upsala Simsällskap | Riksmästerskap (50m) 2020 Uppsala | 1:24.09 |
113 | Erik | Wiloboken | 2002 | Älmhults Simsällskap | Riksmästerskap (50m) 2020 Ljungby | 1:24.36 |
113 | Alexander | Nilsson | 2003 | Sjöbo Simsällskap | Riksmästerskap (50m) 2020 Sjöbo | 1:24.36 |
115 | William | Hörgren | 2007 | Kungsbacka Simsällskap | Riksmästerskap (50m) 2020 Kungsbacka | 1:24.42 |
116 | Vincent | Tran | 2004 | Malmö Kappsimningsklubb | Riksmästerskap (50m) 2020 Malmö | 1:24.80 |
117 | Viggo | Thomsen | 2004 | Landskrona Simsällskap | Riksmästerskap (50m) 2020 Landskrona | 1:25.19 |
118 | Julius | Andersson | 2005 | Föreningen Varbergs Sim | Riksmästerskap (50m) 2020 Varberg | 1:25.32 |
119 | Carl | Larsson | 2006 | Eskilstuna Simklubb | Riksmästerskap (50m) 2020 Eskilstuna | 1:25.65 |
120 | Oscar | Andersson | 2007 | Lidingö Simklubb | Riksmästerskap (50m) 2020 Stockholm, Eriksdalsbadet | 1:26.18 |
121 | Leo | Jönsson | 2007 | Upsala Simsällskap | Riksmästerskap (50m) 2020 Uppsala | 1:26.28 |
122 | Johan | Widén | 2004 | Västerås Simsällskap | Riksmästerskap (50m) 2020 Västerås | 1:26.32 |
123 | Albin | Amrén | 2006 | Kungsbacka Simsällskap | Riksmästerskap (50m) 2020 Kungsbacka | 1:26.36 |
124 | Simon | Alveskär Lundfeldt | 2005 | Stockholms Kappsimningsklubb | Riksmästerskap (50m) 2020 Vällingby med KM | 1:26.39 |
125 | Rasmus | Bäckman | 2006 | Stockholmspolisens IF SF | Riksmästerskap (50m) 2020 Stockholm, Eriksdalsbadet | 1:26.73 |
126 | Casper | Drozdz | 2006 | Stockholms Kappsimningsklubb | Riksmästerskap (50m) 2020 Vällingby med KM | 1:26.90 |
127 | Daniel | Parker | 2004 | Upsala Simsällskap | Riksmästerskap (50m) 2020 Uppsala | 1:26.93 |
128 | Ted | Nilsson | 2006 | Simklubben Lödde | Riksmästerskap (50m) 2020 Landskrona | 1:27.03 |
129 | Jonatan | Fischer | 2001 | Upsala Simsällskap | Riksmästerskap (50m) 2020 Uppsala | 1:27.22 |
130 | Justin | Åkesson | 2006 | Stockholmspolisens IF SF | Riksmästerskap (50m) 2020 Stockholm, Eriksdalsbadet | 1:27.92 |
131 | Erik | Mårdh | 2005 | Norrköpings Kappsimningsklubb | Riksmästerskap (50m) 2020 Norrköping med KM | 1:28.01 |
132 | Joel | Hoflund Martinsson | 2006 | Jönköpings Simsällskap | Riksmästerskap (50m) 2020 Jönköping | 1:28.07 |
133 | Gabriel | Romero | 2006 | Stockholmspolisens IF SF | Riksmästerskap (50m) 2020 Stockholm, Eriksdalsbadet | 1:28.35 |
134 | Kristian | Kasper | 2007 | Spårvägen Simförening | Riksmästerskap (50m) 2020 Stockholm (Spårvägens SF) | 1:28.43 |
135 | Oliver | Blomberg | 2003 | Falu Simsällskap | Riksmästerskap (50m) 2020 Falun | 1:29.00 |
136 | Marcus | Riis | 2004 | Landskrona Simsällskap | Riksmästerskap (50m) 2020 Landskrona | 1:29.24 |
137 | Aaron | Hullegård | 2007 | Simklubben Laxen | Riksmästerskap (50m) 2020 Halmstad Yngre | 1:29.51 |
138 | Brian | Eriksson | 2007 | Spårvägen Simförening | Riksmästerskap (50m) 2020 Stockholm (Spårvägens SF) | 1:29.99 |
139 | Martin | Nyberg | 2006 | Stockholmspolisens IF SF | Riksmästerskap (50m) 2020 Stockholm, Eriksdalsbadet | 1:30.30 |
140 | Rasmus | Landin | 2005 | Norrköpings Kappsimningsklubb | Riksmästerskap (50m) 2020 Norrköping med KM | 1:30.34 |
141 | Olle | Thorsén | 2006 | Eskilstuna Simklubb | Riksmästerskap (50m) 2020 Eskilstuna | 1:30.46 |
142 | Stefan | Ivan | 2007 | Malmö Kappsimningsklubb | Riksmästerskap (50m) 2020 Malmö | 1:30.71 |
143 | Elias | Väinölä | 2007 | Kungsbacka Simsällskap | Riksmästerskap (50m) 2020 Kungsbacka | 1:30.97 |
144 | Alexander | Albringer | 2007 | Karlstads Simsällskap | Riksmästerskap (50m) 2020 Säffle | 1:31.17 |
145 | Filip | Carlqvist | 2004 | Föreningen Varbergs Sim | Riksmästerskap (50m) 2020 Varberg | 1:31.22 |
146 | Hanliang | Xie | 2006 | Eskilstuna Simklubb | Riksmästerskap (50m) 2020 Eskilstuna | 1:31.46 |
147 | Erik | Bjurenhed | 2006 | Karlstads Simsällskap | Riksmästerskap (50m) 2020 Säffle | 1:31.90 |
148 | Oliver | Björk | 2007 | Simklubben Lödde | Riksmästerskap (50m) 2020 Landskrona | 1:32.02 |
149 | Artur | Norman | 2005 | Upsala Simsällskap | Riksmästerskap (50m) 2020 Uppsala | 1:32.30 |
150 | Axel | Krantz | 2005 | Sjöbo Simsällskap | Riksmästerskap (50m) 2020 Sjöbo | 1:32.71 |
151 | Isac | Johansson | 2006 | Simklubben Elfsborg | Riksmästerskap (50m) 2020 Borås | 1:33.39 |
152 | Felix | Falk | 2007 | Jönköpings Simsällskap | Riksmästerskap (50m) 2020 Jönköping | 1:33.42 |
153 | Oliver | Geaney | 2006 | Spårvägen Simförening | Riksmästerskap (50m) 2020 Stockholm (Spårvägens SF) | 1:33.66 |
154 | Joel | Johansson | 2006 | Jönköpings Simsällskap | Riksmästerskap (50m) 2020 Jönköping | 1:34.17 |
155 | Valdemar | Alström | 2007 | Föreningen Varbergs Sim | Riksmästerskap (50m) 2020 Varberg | 1:34.45 |
156 | Linus | Bäcke | 2006 | Falu Simsällskap | Riksmästerskap (50m) 2020 Falun | 1:34.47 |
157 | Hayk | Hakobyan | 2006 | Åmåls Simsällskap | Riksmästerskap (50m) 2020 Säffle | 1:34.57 |
158 | Arvid | Elfwing | 2006 | Stockholmspolisens IF SF | Riksmästerskap (50m) 2020 Stockholm, Eriksdalsbadet | 1:34.73 |
159 | Elliot | Sundström | 2006 | Stockholms Kappsimningsklubb | Riksmästerskap (50m) 2020 Vällingby med KM | 1:34.78 |
160 | Axel | Lindberg | 2006 | Umeå Simsällskap | Riksmästerskap (50m) 2020 Umeå | 1:35.19 |
161 | Sebastian | Björk | 2007 | Simklubben Lödde | Riksmästerskap (50m) 2020 Landskrona | 1:37.01 |
162 | Jacob | Lindström | 2005 | Jönköpings Simsällskap | Riksmästerskap (50m) 2020 Jönköping | 1:37.30 |
163 | Filip | Brodelius | 2006 | Malmö Kappsimningsklubb | Riksmästerskap (50m) 2020 Malmö | 1:37.98 |
164 | Johan | Pellfolk | 2007 | Karlstads Simsällskap | Riksmästerskap (50m) 2020 Säffle | 1:38.50 |
165 | Johannes | Fischer | 2007 | Upsala Simsällskap | Riksmästerskap (50m) 2020 Uppsala | 1:38.86 |
166 | Jonatan | Mattiasson | 2006 | Kungsbacka Simsällskap | Riksmästerskap (50m) 2020 Kungsbacka | 1:39.07 |
167 | Simon | Jansson | 2007 | Upsala Simsällskap | Riksmästerskap (50m) 2020 Uppsala | 1:39.20 |
168 | Viggo | Stjärnås | 2006 | Jönköpings Simsällskap | Riksmästerskap (50m) 2020 Jönköping | 1:39.33 |
169 | Hugo | Patrikson | 2006 | Stockholms Kappsimningsklubb | Riksmästerskap (50m) 2020 Vällingby med KM | 1:40.28 |
170 | Love | Kling | 2007 | Växjö Simsällskap | Riksmästerskap (50m) 2020 Ljungby | 1:42.54 |
171 | Albin | Löfqvist | 2006 | Stockholms Kappsimningsklubb | Riksmästerskap (50m) 2020 Vällingby med KM | 1:42.68 |
172 | Martin | Pranjic | 2007 | Ljungby Simsällskap | Riksmästerskap (50m) 2020 Ljungby | 1:43.12 |
173 | Zander | Holmgren | 2007 | Karlstads Simsällskap | Riksmästerskap (50m) 2020 Säffle | 1:44.26 |
174 | Olle | Lutgård | 2007 | Jönköpings Simsällskap | Riksmästerskap (50m) 2020 Jönköping | 1:44.36 |
175 | Rasmus | Strömstedt | 2007 | Simklubben Laxen | Riksmästerskap (50m) 2020 Halmstad Yngre | 1:44.89 |
176 | Julius | Boman | 2007 | Kungsbacka Simsällskap | Riksmästerskap (50m) 2020 Kungsbacka | 1:45.12 |
177 | Gustav | Landgren | 2007 | Kungsbacka Simsällskap | Riksmästerskap (50m) 2020 Kungsbacka | 1:45.96 |
178 | Aron | Widström | 2007 | Karlstads Simsällskap | Riksmästerskap (50m) 2020 Säffle | 1:47.17 |
179 | Edwin | Håkansson | 2007 | Jönköpings Simsällskap | Riksmästerskap (50m) 2020 Jönköping | 1:49.48 |
180 | Adis | Nukovic | 2007 | Jönköpings Simsällskap | Riksmästerskap (50m) 2020 Jönköping | 1:51.55 |
181 | Mete Ahmet | Arslan | 2007 | Stockholmspolisens IF SF | Riksmästerskap (50m) 2020 Stockholm, Eriksdalsbadet | 1:53.23 |
- | Yahia | Mossa | 1998 | Växjö Simsällskap | Riksmästerskap (50m) 2020 Ljungby | DSQ |
- | Pelle | Erdös | 2005 | Simklubben Lödde | Riksmästerskap (50m) 2020 Landskrona | DSQ |
- | Kevin | Erös | 2006 | Ljungby Simsällskap | Riksmästerskap (50m) 2020 Ljungby | DSQ |
- | Simon | Seel | 2003 | Täby Sim | Riksmästerskap (50m) 2020 Täby | DSQ |
- | Alwin | Edqvist | 2006 | Växjö Simsällskap | Riksmästerskap (50m) 2020 Ljungby | DNS |
- | Emil | Eliasson Ringborg | 2007 | Alvesta Simsällskap | Riksmästerskap (50m) 2020 Ljungby | DNS |
- | Theodore | Mcmillan | 2007 | Stockholmspolisens IF SF | Riksmästerskap (50m) 2020 Stockholm, Eriksdalsbadet | DNS |
- | Daniel | Räisänen | 1999 | Täby Sim | Riksmästerskap (50m) 2020 Täby | DNS |
- | Max | Jilek | 2006 | Föreningen Varbergs Sim | Riksmästerskap (50m) 2020 Varberg | DNS |
- | Eric | Thörngren | 2006 | Simklubben Elfsborg | Riksmästerskap (50m) 2020 Borås | DNS |
100m Bröstsim Herrar Final, Junior, Uppdaterad: 2020-07-08 11:31:52
# | Förnamn | Efternamn | Född | Förening | Tävling | Tid |
---|---|---|---|---|---|---|
1 | Emil | Hassling | 2000 | Landskrona Simsällskap | Riksmästerskap (50m) 2020 Landskrona | 1:03.83 |
2 | Lucas | Lindblom | 2000 | Landskrona Simsällskap | Riksmästerskap (50m) 2020 Landskrona | 1:06.22 |
3 | Gustav | Englund | 2001 | Malmö Kappsimningsklubb | Riksmästerskap (50m) 2020 Malmö | 1:06.52 |
4 | Richard | Ekholm | 2002 | Kungsbacka Simsällskap | Riksmästerskap (50m) 2020 Kungsbacka | 1:07.13 |
5 | Elias | Hyvönen | 2000 | Simklubben Elfsborg | Riksmästerskap (50m) 2020 Borås | 1:07.46 |
6 | Axel | Andrén | 2001 | Malmö Kappsimningsklubb | Riksmästerskap (50m) 2020 Malmö | 1:07.76 |
7 | Ludvig | Mathisen | 2003 | Karlstads Simsällskap | Riksmästerskap (50m) 2020 Säffle | 1:08.19 |
8 | Lucas | Sterling | 2004 | Västerås Simsällskap | Riksmästerskap (50m) 2020 Västerås | 1:08.56 |
9 | Martin | Schön | 2003 | Bollnäs Simsällskap | Riksmästerskap (50m) 2020 Falun | 1:08.64 |
10 | Jakub | Majta | 2003 | Spårvägen Simförening | Riksmästerskap (50m) 2020 Stockholm (Spårvägens SF) | 1:09.51 |
11 | Daniel | Ruijs | 2004 | Borlänge Simsällskap | Riksmästerskap (50m) 2020 Falun | 1:09.80 |
12 | David | Neuhardt | 2003 | Spårvägen Simförening | Riksmästerskap (50m) 2020 Stockholm (Spårvägens SF) | 1:09.86 |
13 | Anton | Hegmegi | 2005 | Jönköpings Simsällskap | Riksmästerskap (50m) 2020 Jönköping | 1:10.03 |
14 | Sebastian | Svensson | 2001 | Kungsbacka Simsällskap | Riksmästerskap (50m) 2020 Kungsbacka | 1:10.09 |
15 | Einar | Styrman | 2005 | Spårvägen Simförening | Riksmästerskap (50m) 2020 Stockholm (Spårvägens SF) | 1:10.87 |
16 | David | Bergqvist | 2005 | Jönköpings Simsällskap | Riksmästerskap (50m) 2020 Jönköping | 1:10.93 |
17 | Erik | Josefson | 2000 | Föreningen Varbergs Sim | Riksmästerskap (50m) 2020 Halmstad Äldre | 1:10.96 |
18 | Max | Feng | 2001 | Göteborg Sim | Riksmästerskap (50m) 2020 Göteborg | 1:10.99 |
19 | Job | Sanders | 2003 | Jönköpings Simsällskap | Riksmästerskap (50m) 2020 Jönköping | 1:11.31 |
20 | Iyas | Kalash | 2004 | Umeå Simsällskap | Riksmästerskap (50m) 2020 Umeå | 1:11.56 |
21 | Hugo | Westholm | 2004 | Täby Sim | Riksmästerskap (50m) 2020 Täby | 1:11.68 |
22 | Adrijan | Danqi | 2002 | Örebro Simallians | Riksmästerskap (50m) 2020 Örebro | 1:11.80 |
23 | Felix | Wrakén | 2003 | Jönköpings Simsällskap | Riksmästerskap (50m) 2020 Jönköping | 1:11.82 |
24 | Fredrik | Ekholm | 2004 | Kungsbacka Simsällskap | Riksmästerskap (50m) 2020 Kungsbacka | 1:12.36 |
25 | Casper | Svärd | 2001 | Landskrona Simsällskap | Riksmästerskap (50m) 2020 Landskrona | 1:12.52 |
26 | Malte | Laurén | 2004 | Simklubben Hajen | Riksmästerskap (50m) 2020 Halmstad Äldre | 1:12.74 |
27 | Gunnar | Widerberg | 2000 | Simklubben Laxen | Riksmästerskap (50m) 2020 Halmstad Äldre | 1:12.79 |
28 | Hampus | Dahlgren | 2001 | Kungsbacka Simsällskap | Riksmästerskap (50m) 2020 Kungsbacka | 1:12.85 |
29 | Bill | Beckman | 2005 | Malmö Kappsimningsklubb | Riksmästerskap (50m) 2020 Malmö | 1:12.96 |
30 | Victor | Tremblay | 2001 | Jönköpings Simsällskap | Riksmästerskap (50m) 2020 Jönköping | 1:12.99 |
31 | Ludvig | Glantz | 2006 | Upsala Simsällskap | Riksmästerskap (50m) 2020 Uppsala | 1:13.49 |
32 | Max | Ringström | 2004 | Föreningen Trelleborg Sim | Riksmästerskap (50m) 2020 Malmö | 1:13.51 |
33 | Wilmer | Ingvarsson | 2003 | Ängelholms Simsällskap | Riksmästerskap (50m) 2020 Halmstad Äldre | 1:13.73 |
34 | Oskar | Lövberg | 2003 | Malmö Kappsimningsklubb | Riksmästerskap (50m) 2020 Malmö | 1:13.78 |
35 | Arvid | Styrman | 2002 | Spårvägen Simförening | Riksmästerskap (50m) 2020 Stockholm (Spårvägens SF) | 1:14.36 |
36 | Victor | Karell | 2003 | Täby Sim | Riksmästerskap (50m) 2020 Täby | 1:14.39 |
37 | Gabriel | Eriksson | 2004 | Jönköpings Simsällskap | Riksmästerskap (50m) 2020 Jönköping | 1:14.43 |
38 | Maximus | Murray | 2003 | Simklubben S02 | Riksmästerskap (50m) 2020 Kungsbacka | 1:14.68 |
39 | Gustav | Hammarstedt | 2002 | Växjö Simsällskap | Riksmästerskap (50m) 2020 Ljungby | 1:14.75 |
40 | Martin | Gertz | 2005 | Lidingö Simklubb | Riksmästerskap (50m) 2020 Stockholm, Eriksdalsbadet | 1:14.79 |
41 | Douglas | Romare | 2001 | Malmö Kappsimningsklubb | Riksmästerskap (50m) 2020 Malmö | 1:14.93 |
42 | Fredrik | Karlsson | 2004 | Eskilstuna Simklubb | Riksmästerskap (50m) 2020 Eskilstuna | 1:14.98 |
43 | Marcus | Larsson | 2003 | Solna Sundbyberg SS 04 | Riksmästerskap (50m) 2020 Stockholm (Spårvägens SF) | 1:15.00 |
44 | Felix | Do | 2004 | Upsala Simsällskap | Riksmästerskap (50m) 2020 Uppsala | 1:15.26 |
45 | David | Eriksson | 2004 | Örebro Simallians | Riksmästerskap (50m) 2020 Örebro | 1:15.40 |
46 | Hampus | Olsson | 2003 | Sjöbo Simsällskap | Riksmästerskap (50m) 2020 Sjöbo | 1:15.68 |
47 | Hugo | Hilmersson | 2002 | Kungsbacka Simsällskap | Riksmästerskap (50m) 2020 Kungsbacka | 1:15.71 |
48 | Amir | Pehlivanovic | 2004 | Norrköpings Kappsimningsklubb | Riksmästerskap (50m) 2020 Norrköping med KM | 1:15.78 |
49 | Gustav | Freiholtz | 2006 | Kungsbacka Simsällskap | Riksmästerskap (50m) 2020 Kungsbacka | 1:15.83 |
50 | Olle | Halvarsson | 2006 | Västerås Simsällskap | Riksmästerskap (50m) 2020 Västerås | 1:16.00 |
51 | Tom | Dijkhuizen | 2003 | Västerås Simsällskap | Riksmästerskap (50m) 2020 Västerås | 1:16.10 |
52 | Hugo | Seemann | 2003 | Stockholmspolisens IF SF | Riksmästerskap (50m) 2020 Stockholm, Eriksdalsbadet | 1:16.35 |
53 | Olle | Pettersson | 2004 | Katrineholms Simsällskap | Riksmästerskap (50m) 2020 Eskilstuna | 1:16.39 |
54 | Oscar | Sjöström | 2003 | Simklubben S02 | Riksmästerskap (50m) 2020 Borås | 1:16.75 |
55 | Hugo | Hermansson | 2004 | Växjö Simsällskap | Riksmästerskap (50m) 2020 Ljungby | 1:16.89 |
56 | Erik | Olsson | 2004 | Simklubben Laxen | Riksmästerskap (50m) 2020 Halmstad Äldre | 1:17.05 |
57 | Markus | Annas | 2004 | Spårvägen Simförening | Riksmästerskap (50m) 2020 Stockholm (Spårvägens SF) | 1:17.35 |
58 | Svante | Vilhelmsson | 2003 | Malmö Kappsimningsklubb | Riksmästerskap (50m) 2020 Malmö | 1:17.36 |
59 | Jakob | Starkenberg | 2004 | Jönköpings Simsällskap | Riksmästerskap (50m) 2020 Jönköping | 1:17.46 |
60 | Erik | Andersson | 2005 | Norrköpings Kappsimningsklubb | Riksmästerskap (50m) 2020 Norrköping med KM | 1:17.95 |
61 | Alwin | Edqvist | 2006 | Växjö Simsällskap | Riksmästerskap (50m) 2020 Ljungby | 1:18.12 |
62 | Linus | Olofsson | 2003 | Simklubben S02 | Riksmästerskap (50m) 2020 Kungsbacka | 1:18.33 |
63 | Theo | Nordholm | 2006 | Jönköpings Simsällskap | Riksmästerskap (50m) 2020 Jönköping | 1:18.49 |
64 | Benjamin | Todorovac Hallongren | 2006 | Täby Sim | Riksmästerskap (50m) 2020 Täby | 1:18.51 |
65 | William | Dahlqvist | 2005 | Simklubben Elfsborg | Riksmästerskap (50m) 2020 Borås | 1:18.69 |
66 | William | Erneholm | 2006 | Spårvägen Simförening | Riksmästerskap (50m) 2020 Stockholm (Spårvägens SF) | 1:18.86 |
67 | Gustav | Löfqvist | 2005 | Västerås Simsällskap | Riksmästerskap (50m) 2020 Västerås | 1:19.16 |
68 | Felix | Norlin | 2005 | Stockholms Kappsimningsklubb | Riksmästerskap (50m) 2020 Vällingby med KM | 1:19.35 |
69 | Quintin | Bröms | 2003 | Simsällskapet Mora | Riksmästerskap (50m) 2020 Falun | 1:19.50 |
70 | Gustav | Larsson | 2005 | Örebro Simallians | Riksmästerskap (50m) 2020 Örebro | 1:19.79 |
71 | John | Ström | 2004 | Spårvägen Simförening | Riksmästerskap (50m) 2020 Stockholm (Spårvägens SF) | 1:19.87 |
72 | Oliver | Munn | 2007 | Upsala Simsällskap | Riksmästerskap (50m) 2020 Uppsala | 1:19.88 |
73 | Gabriel | Olsson | 2004 | Föreningen Trelleborg Sim | Riksmästerskap (50m) 2020 Malmö | 1:19.98 |
74 | Gustaf | Walldén | 2003 | Västerås Simsällskap | Riksmästerskap (50m) 2020 Västerås | 1:20.03 |
75 | Max | Lidbom | 2004 | Simklubben Elfsborg | Riksmästerskap (50m) 2020 Borås | 1:20.31 |
76 | Viking | Josefson | 2002 | Föreningen Varbergs Sim | Riksmästerskap (50m) 2020 Varberg | 1:20.44 |
77 | Emil | Wannem | 2006 | Simklubben Laxen | Riksmästerskap (50m) 2020 Halmstad Yngre | 1:20.54 |
78 | Joel | Meuller | 2004 | Simklubben Laxen | Riksmästerskap (50m) 2020 Halmstad Yngre | 1:20.73 |
79 | Edvin | Axelsson | 2004 | Grums Simsällskap | Riksmästerskap (50m) 2020 Säffle | 1:20.77 |
80 | Eric | Lundström Silke | 2003 | Norrköpings Kappsimningsklubb | Riksmästerskap (50m) 2020 Norrköping med KM | 1:21.06 |
81 | Casper | Larsson | 2006 | Grums Simsällskap | Riksmästerskap (50m) 2020 Säffle | 1:21.09 |
82 | Elias | Arvidsson | 2005 | Strängnäs Simklubb | Riksmästerskap (50m) 2020 Eskilstuna | 1:21.25 |
83 | Max | Törnqvist | 2006 | Kungsbacka Simsällskap | Riksmästerskap (50m) 2020 Kungsbacka | 1:21.34 |
84 | Gabriel | Leijon | 2006 | Upsala Simsällskap | Riksmästerskap (50m) 2020 Uppsala | 1:21.36 |
85 | Melker | Åkesson | 2006 | Jönköpings Simsällskap | Riksmästerskap (50m) 2020 Jönköping | 1:22.00 |
86 | Bence | Barnabás Márkus | 2005 | Simklubben Laxen | Riksmästerskap (50m) 2020 Halmstad Yngre | 1:22.30 |
87 | William | Hamilton | 2006 | Stockholms Kappsimningsklubb | Riksmästerskap (50m) 2020 Vällingby med KM | 1:22.78 |
88 | Marcus | Kvarnhäll | 2006 | Simklubben Laxen | Riksmästerskap (50m) 2020 Halmstad Yngre | 1:22.96 |
89 | Jonatan | Eriksson | 2006 | Stockholms Kappsimningsklubb | Riksmästerskap (50m) 2020 Vällingby med KM | 1:22.98 |
90 | Petter | Bergdahl | 2005 | Simklubben Laxen | Riksmästerskap (50m) 2020 Halmstad Yngre | 1:23.11 |
91 | Erik | Hakopian | 2004 | Simklubben Laxen | Riksmästerskap (50m) 2020 Halmstad Yngre | 1:23.15 |
92 | Hampus | Erdös | 2003 | Simklubben Lödde | Riksmästerskap (50m) 2020 Landskrona | 1:23.37 |
93 | Jannes | Krüger | 2005 | Malmö Kappsimningsklubb | Riksmästerskap (50m) 2020 Malmö | 1:23.38 |
94 | Isac | Mörtstrand | 2007 | Västerås Simsällskap | Riksmästerskap (50m) 2020 Västerås | 1:23.44 |
95 | Johan | Dellbring | 2005 | Umeå Simsällskap | Riksmästerskap (50m) 2020 Umeå | 1:23.47 |
96 | Anton | Hansson | 2003 | Njurunda Simsällskap | Riksmästerskap (50m) 2020 Falun | 1:23.55 |
97 | Markus | Brenning | 2005 | Upsala Simsällskap | Riksmästerskap (50m) 2020 Uppsala | 1:23.59 |
98 | Felix | Sandstedt | 2007 | Jönköpings Simsällskap | Riksmästerskap (50m) 2020 Jönköping | 1:23.87 |
99 | Tage | Helin | 2007 | Upsala Simsällskap | Riksmästerskap (50m) 2020 Uppsala | 1:23.88 |
100 | Malte | Franzén | 2007 | Upsala Simsällskap | Riksmästerskap (50m) 2020 Uppsala | 1:24.09 |
101 | Erik | Wiloboken | 2002 | Älmhults Simsällskap | Riksmästerskap (50m) 2020 Ljungby | 1:24.36 |
101 | Alexander | Nilsson | 2003 | Sjöbo Simsällskap | Riksmästerskap (50m) 2020 Sjöbo | 1:24.36 |
103 | William | Hörgren | 2007 | Kungsbacka Simsällskap | Riksmästerskap (50m) 2020 Kungsbacka | 1:24.42 |
104 | Vincent | Tran | 2004 | Malmö Kappsimningsklubb | Riksmästerskap (50m) 2020 Malmö | 1:24.80 |
105 | Viggo | Thomsen | 2004 | Landskrona Simsällskap | Riksmästerskap (50m) 2020 Landskrona | 1:25.19 |
106 | Julius | Andersson | 2005 | Föreningen Varbergs Sim | Riksmästerskap (50m) 2020 Varberg | 1:25.32 |
107 | Carl | Larsson | 2006 | Eskilstuna Simklubb | Riksmästerskap (50m) 2020 Eskilstuna | 1:25.65 |
108 | Oscar | Andersson | 2007 | Lidingö Simklubb | Riksmästerskap (50m) 2020 Stockholm, Eriksdalsbadet | 1:26.18 |
109 | Leo | Jönsson | 2007 | Upsala Simsällskap | Riksmästerskap (50m) 2020 Uppsala | 1:26.28 |
110 | Johan | Widén | 2004 | Västerås Simsällskap | Riksmästerskap (50m) 2020 Västerås | 1:26.32 |
111 | Albin | Amrén | 2006 | Kungsbacka Simsällskap | Riksmästerskap (50m) 2020 Kungsbacka | 1:26.36 |
112 | Simon | Alveskär Lundfeldt | 2005 | Stockholms Kappsimningsklubb | Riksmästerskap (50m) 2020 Vällingby med KM | 1:26.39 |
113 | Rasmus | Bäckman | 2006 | Stockholmspolisens IF SF | Riksmästerskap (50m) 2020 Stockholm, Eriksdalsbadet | 1:26.73 |
114 | Casper | Drozdz | 2006 | Stockholms Kappsimningsklubb | Riksmästerskap (50m) 2020 Vällingby med KM | 1:26.90 |
115 | Daniel | Parker | 2004 | Upsala Simsällskap | Riksmästerskap (50m) 2020 Uppsala | 1:26.93 |
116 | Ted | Nilsson | 2006 | Simklubben Lödde | Riksmästerskap (50m) 2020 Landskrona | 1:27.03 |
117 | Jonatan | Fischer | 2001 | Upsala Simsällskap | Riksmästerskap (50m) 2020 Uppsala | 1:27.22 |
118 | Justin | Åkesson | 2006 | Stockholmspolisens IF SF | Riksmästerskap (50m) 2020 Stockholm, Eriksdalsbadet | 1:27.92 |
119 | Erik | Mårdh | 2005 | Norrköpings Kappsimningsklubb | Riksmästerskap (50m) 2020 Norrköping med KM | 1:28.01 |
120 | Joel | Hoflund Martinsson | 2006 | Jönköpings Simsällskap | Riksmästerskap (50m) 2020 Jönköping | 1:28.07 |
121 | Gabriel | Romero | 2006 | Stockholmspolisens IF SF | Riksmästerskap (50m) 2020 Stockholm, Eriksdalsbadet | 1:28.35 |
122 | Kristian | Kasper | 2007 | Spårvägen Simförening | Riksmästerskap (50m) 2020 Stockholm (Spårvägens SF) | 1:28.43 |
123 | Oliver | Blomberg | 2003 | Falu Simsällskap | Riksmästerskap (50m) 2020 Falun | 1:29.00 |
124 | Marcus | Riis | 2004 | Landskrona Simsällskap | Riksmästerskap (50m) 2020 Landskrona | 1:29.24 |
125 | Aaron | Hullegård | 2007 | Simklubben Laxen | Riksmästerskap (50m) 2020 Halmstad Yngre | 1:29.51 |
126 | Brian | Eriksson | 2007 | Spårvägen Simförening | Riksmästerskap (50m) 2020 Stockholm (Spårvägens SF) | 1:29.99 |
127 | Martin | Nyberg | 2006 | Stockholmspolisens IF SF | Riksmästerskap (50m) 2020 Stockholm, Eriksdalsbadet | 1:30.30 |
128 | Rasmus | Landin | 2005 | Norrköpings Kappsimningsklubb | Riksmästerskap (50m) 2020 Norrköping med KM | 1:30.34 |
129 | Olle | Thorsén | 2006 | Eskilstuna Simklubb | Riksmästerskap (50m) 2020 Eskilstuna | 1:30.46 |
130 | Stefan | Ivan | 2007 | Malmö Kappsimningsklubb | Riksmästerskap (50m) 2020 Malmö | 1:30.71 |
131 | Elias | Väinölä | 2007 | Kungsbacka Simsällskap | Riksmästerskap (50m) 2020 Kungsbacka | 1:30.97 |
132 | Alexander | Albringer | 2007 | Karlstads Simsällskap | Riksmästerskap (50m) 2020 Säffle | 1:31.17 |
133 | Filip | Carlqvist | 2004 | Föreningen Varbergs Sim | Riksmästerskap (50m) 2020 Varberg | 1:31.22 |
134 | Hanliang | Xie | 2006 | Eskilstuna Simklubb | Riksmästerskap (50m) 2020 Eskilstuna | 1:31.46 |
135 | Erik | Bjurenhed | 2006 | Karlstads Simsällskap | Riksmästerskap (50m) 2020 Säffle | 1:31.90 |
136 | Oliver | Björk | 2007 | Simklubben Lödde | Riksmästerskap (50m) 2020 Landskrona | 1:32.02 |
137 | Artur | Norman | 2005 | Upsala Simsällskap | Riksmästerskap (50m) 2020 Uppsala | 1:32.30 |
138 | Axel | Krantz | 2005 | Sjöbo Simsällskap | Riksmästerskap (50m) 2020 Sjöbo | 1:32.71 |
139 | Isac | Johansson | 2006 | Simklubben Elfsborg | Riksmästerskap (50m) 2020 Borås | 1:33.39 |
140 | Felix | Falk | 2007 | Jönköpings Simsällskap | Riksmästerskap (50m) 2020 Jönköping | 1:33.42 |
141 | Oliver | Geaney | 2006 | Spårvägen Simförening | Riksmästerskap (50m) 2020 Stockholm (Spårvägens SF) | 1:33.66 |
142 | Joel | Johansson | 2006 | Jönköpings Simsällskap | Riksmästerskap (50m) 2020 Jönköping | 1:34.17 |
143 | Valdemar | Alström | 2007 | Föreningen Varbergs Sim | Riksmästerskap (50m) 2020 Varberg | 1:34.45 |
144 | Linus | Bäcke | 2006 | Falu Simsällskap | Riksmästerskap (50m) 2020 Falun | 1:34.47 |
145 | Hayk | Hakobyan | 2006 | Åmåls Simsällskap | Riksmästerskap (50m) 2020 Säffle | 1:34.57 |
146 | Arvid | Elfwing | 2006 | Stockholmspolisens IF SF | Riksmästerskap (50m) 2020 Stockholm, Eriksdalsbadet | 1:34.73 |
147 | Elliot | Sundström | 2006 | Stockholms Kappsimningsklubb | Riksmästerskap (50m) 2020 Vällingby med KM | 1:34.78 |
148 | Axel | Lindberg | 2006 | Umeå Simsällskap | Riksmästerskap (50m) 2020 Umeå | 1:35.19 |
149 | Sebastian | Björk | 2007 | Simklubben Lödde | Riksmästerskap (50m) 2020 Landskrona | 1:37.01 |
150 | Jacob | Lindström | 2005 | Jönköpings Simsällskap | Riksmästerskap (50m) 2020 Jönköping | 1:37.30 |
151 | Filip | Brodelius | 2006 | Malmö Kappsimningsklubb | Riksmästerskap (50m) 2020 Malmö | 1:37.98 |
152 | Johan | Pellfolk | 2007 | Karlstads Simsällskap | Riksmästerskap (50m) 2020 Säffle | 1:38.50 |
153 | Johannes | Fischer | 2007 | Upsala Simsällskap | Riksmästerskap (50m) 2020 Uppsala | 1:38.86 |
154 | Jonatan | Mattiasson | 2006 | Kungsbacka Simsällskap | Riksmästerskap (50m) 2020 Kungsbacka | 1:39.07 |
155 | Simon | Jansson | 2007 | Upsala Simsällskap | Riksmästerskap (50m) 2020 Uppsala | 1:39.20 |
156 | Viggo | Stjärnås | 2006 | Jönköpings Simsällskap | Riksmästerskap (50m) 2020 Jönköping | 1:39.33 |
157 | Hugo | Patrikson | 2006 | Stockholms Kappsimningsklubb | Riksmästerskap (50m) 2020 Vällingby med KM | 1:40.28 |
158 | Love | Kling | 2007 | Växjö Simsällskap | Riksmästerskap (50m) 2020 Ljungby | 1:42.54 |
159 | Albin | Löfqvist | 2006 | Stockholms Kappsimningsklubb | Riksmästerskap (50m) 2020 Vällingby med KM | 1:42.68 |
160 | Martin | Pranjic | 2007 | Ljungby Simsällskap | Riksmästerskap (50m) 2020 Ljungby | 1:43.12 |
161 | Zander | Holmgren | 2007 | Karlstads Simsällskap | Riksmästerskap (50m) 2020 Säffle | 1:44.26 |
162 | Olle | Lutgård | 2007 | Jönköpings Simsällskap | Riksmästerskap (50m) 2020 Jönköping | 1:44.36 |
163 | Rasmus | Strömstedt | 2007 | Simklubben Laxen | Riksmästerskap (50m) 2020 Halmstad Yngre | 1:44.89 |
164 | Julius | Boman | 2007 | Kungsbacka Simsällskap | Riksmästerskap (50m) 2020 Kungsbacka | 1:45.12 |
165 | Gustav | Landgren | 2007 | Kungsbacka Simsällskap | Riksmästerskap (50m) 2020 Kungsbacka | 1:45.96 |
166 | Aron | Widström | 2007 | Karlstads Simsällskap | Riksmästerskap (50m) 2020 Säffle | 1:47.17 |
167 | Edwin | Håkansson | 2007 | Jönköpings Simsällskap | Riksmästerskap (50m) 2020 Jönköping | 1:49.48 |
168 | Adis | Nukovic | 2007 | Jönköpings Simsällskap | Riksmästerskap (50m) 2020 Jönköping | 1:51.55 |
169 | Mete Ahmet | Arslan | 2007 | Stockholmspolisens IF SF | Riksmästerskap (50m) 2020 Stockholm, Eriksdalsbadet | 1:53.23 |
- | Simon | Seel | 2003 | Täby Sim | Riksmästerskap (50m) 2020 Täby | DSQ |
- | Kevin | Erös | 2006 | Ljungby Simsällskap | Riksmästerskap (50m) 2020 Ljungby | DSQ |
- | Pelle | Erdös | 2005 | Simklubben Lödde | Riksmästerskap (50m) 2020 Landskrona | DSQ |
- | Alwin | Edqvist | 2006 | Växjö Simsällskap | Riksmästerskap (50m) 2020 Ljungby | DNS |
- | Eric | Thörngren | 2006 | Simklubben Elfsborg | Riksmästerskap (50m) 2020 Borås | DNS |
- | Emil | Eliasson Ringborg | 2007 | Alvesta Simsällskap | Riksmästerskap (50m) 2020 Ljungby | DNS |
- | Theodore | Mcmillan | 2007 | Stockholmspolisens IF SF | Riksmästerskap (50m) 2020 Stockholm, Eriksdalsbadet | DNS |
- | Max | Jilek | 2006 | Föreningen Varbergs Sim | Riksmästerskap (50m) 2020 Varberg | DNS |
100m Bröstsim Herrar Final, Uppdaterad: 2020-07-08 11:31:52
0 - 14
# | Förnamn | Efternamn | Född | Förening | Tävling | Tid |
---|---|---|---|---|---|---|
1 | Ludvig | Glantz | 2006 | Upsala Simsällskap | Riksmästerskap (50m) 2020 Uppsala | 1:13.49 |
2 | Gustav | Freiholtz | 2006 | Kungsbacka Simsällskap | Riksmästerskap (50m) 2020 Kungsbacka | 1:15.83 |
3 | Olle | Halvarsson | 2006 | Västerås Simsällskap | Riksmästerskap (50m) 2020 Västerås | 1:16.00 |
4 | Alwin | Edqvist | 2006 | Växjö Simsällskap | Riksmästerskap (50m) 2020 Ljungby | 1:18.12 |
5 | Theo | Nordholm | 2006 | Jönköpings Simsällskap | Riksmästerskap (50m) 2020 Jönköping | 1:18.49 |
6 | Benjamin | Todorovac Hallongren | 2006 | Täby Sim | Riksmästerskap (50m) 2020 Täby | 1:18.51 |
7 | William | Erneholm | 2006 | Spårvägen Simförening | Riksmästerskap (50m) 2020 Stockholm (Spårvägens SF) | 1:18.86 |
8 | Oliver | Munn | 2007 | Upsala Simsällskap | Riksmästerskap (50m) 2020 Uppsala | 1:19.88 |
9 | Emil | Wannem | 2006 | Simklubben Laxen | Riksmästerskap (50m) 2020 Halmstad Yngre | 1:20.54 |
10 | Casper | Larsson | 2006 | Grums Simsällskap | Riksmästerskap (50m) 2020 Säffle | 1:21.09 |
11 | Max | Törnqvist | 2006 | Kungsbacka Simsällskap | Riksmästerskap (50m) 2020 Kungsbacka | 1:21.34 |
12 | Gabriel | Leijon | 2006 | Upsala Simsällskap | Riksmästerskap (50m) 2020 Uppsala | 1:21.36 |
13 | Melker | Åkesson | 2006 | Jönköpings Simsällskap | Riksmästerskap (50m) 2020 Jönköping | 1:22.00 |
14 | William | Hamilton | 2006 | Stockholms Kappsimningsklubb | Riksmästerskap (50m) 2020 Vällingby med KM | 1:22.78 |
15 | Marcus | Kvarnhäll | 2006 | Simklubben Laxen | Riksmästerskap (50m) 2020 Halmstad Yngre | 1:22.96 |
16 | Jonatan | Eriksson | 2006 | Stockholms Kappsimningsklubb | Riksmästerskap (50m) 2020 Vällingby med KM | 1:22.98 |
17 | Isac | Mörtstrand | 2007 | Västerås Simsällskap | Riksmästerskap (50m) 2020 Västerås | 1:23.44 |
18 | Felix | Sandstedt | 2007 | Jönköpings Simsällskap | Riksmästerskap (50m) 2020 Jönköping | 1:23.87 |
19 | Tage | Helin | 2007 | Upsala Simsällskap | Riksmästerskap (50m) 2020 Uppsala | 1:23.88 |
20 | Malte | Franzén | 2007 | Upsala Simsällskap | Riksmästerskap (50m) 2020 Uppsala | 1:24.09 |
21 | William | Hörgren | 2007 | Kungsbacka Simsällskap | Riksmästerskap (50m) 2020 Kungsbacka | 1:24.42 |
22 | Carl | Larsson | 2006 | Eskilstuna Simklubb | Riksmästerskap (50m) 2020 Eskilstuna | 1:25.65 |
23 | Oscar | Andersson | 2007 | Lidingö Simklubb | Riksmästerskap (50m) 2020 Stockholm, Eriksdalsbadet | 1:26.18 |
24 | Leo | Jönsson | 2007 | Upsala Simsällskap | Riksmästerskap (50m) 2020 Uppsala | 1:26.28 |
25 | Albin | Amrén | 2006 | Kungsbacka Simsällskap | Riksmästerskap (50m) 2020 Kungsbacka | 1:26.36 |
26 | Rasmus | Bäckman | 2006 | Stockholmspolisens IF SF | Riksmästerskap (50m) 2020 Stockholm, Eriksdalsbadet | 1:26.73 |
27 | Casper | Drozdz | 2006 | Stockholms Kappsimningsklubb | Riksmästerskap (50m) 2020 Vällingby med KM | 1:26.90 |
28 | Ted | Nilsson | 2006 | Simklubben Lödde | Riksmästerskap (50m) 2020 Landskrona | 1:27.03 |
29 | Justin | Åkesson | 2006 | Stockholmspolisens IF SF | Riksmästerskap (50m) 2020 Stockholm, Eriksdalsbadet | 1:27.92 |
30 | Joel | Hoflund Martinsson | 2006 | Jönköpings Simsällskap | Riksmästerskap (50m) 2020 Jönköping | 1:28.07 |
31 | Gabriel | Romero | 2006 | Stockholmspolisens IF SF | Riksmästerskap (50m) 2020 Stockholm, Eriksdalsbadet | 1:28.35 |
32 | Kristian | Kasper | 2007 | Spårvägen Simförening | Riksmästerskap (50m) 2020 Stockholm (Spårvägens SF) | 1:28.43 |
33 | Aaron | Hullegård | 2007 | Simklubben Laxen | Riksmästerskap (50m) 2020 Halmstad Yngre | 1:29.51 |
34 | Brian | Eriksson | 2007 | Spårvägen Simförening | Riksmästerskap (50m) 2020 Stockholm (Spårvägens SF) | 1:29.99 |
35 | Martin | Nyberg | 2006 | Stockholmspolisens IF SF | Riksmästerskap (50m) 2020 Stockholm, Eriksdalsbadet | 1:30.30 |
36 | Olle | Thorsén | 2006 | Eskilstuna Simklubb | Riksmästerskap (50m) 2020 Eskilstuna | 1:30.46 |
37 | Stefan | Ivan | 2007 | Malmö Kappsimningsklubb | Riksmästerskap (50m) 2020 Malmö | 1:30.71 |
38 | Elias | Väinölä | 2007 | Kungsbacka Simsällskap | Riksmästerskap (50m) 2020 Kungsbacka | 1:30.97 |
39 | Alexander | Albringer | 2007 | Karlstads Simsällskap | Riksmästerskap (50m) 2020 Säffle | 1:31.17 |
40 | Hanliang | Xie | 2006 | Eskilstuna Simklubb | Riksmästerskap (50m) 2020 Eskilstuna | 1:31.46 |
41 | Erik | Bjurenhed | 2006 | Karlstads Simsällskap | Riksmästerskap (50m) 2020 Säffle | 1:31.90 |
42 | Oliver | Björk | 2007 | Simklubben Lödde | Riksmästerskap (50m) 2020 Landskrona | 1:32.02 |
43 | Isac | Johansson | 2006 | Simklubben Elfsborg | Riksmästerskap (50m) 2020 Borås | 1:33.39 |
44 | Felix | Falk | 2007 | Jönköpings Simsällskap | Riksmästerskap (50m) 2020 Jönköping | 1:33.42 |
45 | Oliver | Geaney | 2006 | Spårvägen Simförening | Riksmästerskap (50m) 2020 Stockholm (Spårvägens SF) | 1:33.66 |
46 | Joel | Johansson | 2006 | Jönköpings Simsällskap | Riksmästerskap (50m) 2020 Jönköping | 1:34.17 |
47 | Valdemar | Alström | 2007 | Föreningen Varbergs Sim | Riksmästerskap (50m) 2020 Varberg | 1:34.45 |
48 | Linus | Bäcke | 2006 | Falu Simsällskap | Riksmästerskap (50m) 2020 Falun | 1:34.47 |
49 | Hayk | Hakobyan | 2006 | Åmåls Simsällskap | Riksmästerskap (50m) 2020 Säffle | 1:34.57 |
50 | Arvid | Elfwing | 2006 | Stockholmspolisens IF SF | Riksmästerskap (50m) 2020 Stockholm, Eriksdalsbadet | 1:34.73 |
51 | Elliot | Sundström | 2006 | Stockholms Kappsimningsklubb | Riksmästerskap (50m) 2020 Vällingby med KM | 1:34.78 |
52 | Axel | Lindberg | 2006 | Umeå Simsällskap | Riksmästerskap (50m) 2020 Umeå | 1:35.19 |
53 | Sebastian | Björk | 2007 | Simklubben Lödde | Riksmästerskap (50m) 2020 Landskrona | 1:37.01 |
54 | Filip | Brodelius | 2006 | Malmö Kappsimningsklubb | Riksmästerskap (50m) 2020 Malmö | 1:37.98 |
55 | Johan | Pellfolk | 2007 | Karlstads Simsällskap | Riksmästerskap (50m) 2020 Säffle | 1:38.50 |
56 | Johannes | Fischer | 2007 | Upsala Simsällskap | Riksmästerskap (50m) 2020 Uppsala | 1:38.86 |
57 | Jonatan | Mattiasson | 2006 | Kungsbacka Simsällskap | Riksmästerskap (50m) 2020 Kungsbacka | 1:39.07 |
58 | Simon | Jansson | 2007 | Upsala Simsällskap | Riksmästerskap (50m) 2020 Uppsala | 1:39.20 |
59 | Viggo | Stjärnås | 2006 | Jönköpings Simsällskap | Riksmästerskap (50m) 2020 Jönköping | 1:39.33 |
60 | Hugo | Patrikson | 2006 | Stockholms Kappsimningsklubb | Riksmästerskap (50m) 2020 Vällingby med KM | 1:40.28 |
61 | Love | Kling | 2007 | Växjö Simsällskap | Riksmästerskap (50m) 2020 Ljungby | 1:42.54 |
62 | Albin | Löfqvist | 2006 | Stockholms Kappsimningsklubb | Riksmästerskap (50m) 2020 Vällingby med KM | 1:42.68 |
63 | Martin | Pranjic | 2007 | Ljungby Simsällskap | Riksmästerskap (50m) 2020 Ljungby | 1:43.12 |
64 | Zander | Holmgren | 2007 | Karlstads Simsällskap | Riksmästerskap (50m) 2020 Säffle | 1:44.26 |
65 | Olle | Lutgård | 2007 | Jönköpings Simsällskap | Riksmästerskap (50m) 2020 Jönköping | 1:44.36 |
66 | Rasmus | Strömstedt | 2007 | Simklubben Laxen | Riksmästerskap (50m) 2020 Halmstad Yngre | 1:44.89 |
67 | Julius | Boman | 2007 | Kungsbacka Simsällskap | Riksmästerskap (50m) 2020 Kungsbacka | 1:45.12 |
68 | Gustav | Landgren | 2007 | Kungsbacka Simsällskap | Riksmästerskap (50m) 2020 Kungsbacka | 1:45.96 |
69 | Aron | Widström | 2007 | Karlstads Simsällskap | Riksmästerskap (50m) 2020 Säffle | 1:47.17 |
70 | Edwin | Håkansson | 2007 | Jönköpings Simsällskap | Riksmästerskap (50m) 2020 Jönköping | 1:49.48 |
71 | Adis | Nukovic | 2007 | Jönköpings Simsällskap | Riksmästerskap (50m) 2020 Jönköping | 1:51.55 |
72 | Mete Ahmet | Arslan | 2007 | Stockholmspolisens IF SF | Riksmästerskap (50m) 2020 Stockholm, Eriksdalsbadet | 1:53.23 |
- | Kevin | Erös | 2006 | Ljungby Simsällskap | Riksmästerskap (50m) 2020 Ljungby | DSQ |
- | Alwin | Edqvist | 2006 | Växjö Simsällskap | Riksmästerskap (50m) 2020 Ljungby | DNS |
- | Eric | Thörngren | 2006 | Simklubben Elfsborg | Riksmästerskap (50m) 2020 Borås | DNS |
- | Emil | Eliasson Ringborg | 2007 | Alvesta Simsällskap | Riksmästerskap (50m) 2020 Ljungby | DNS |
- | Max | Jilek | 2006 | Föreningen Varbergs Sim | Riksmästerskap (50m) 2020 Varberg | DNS |
- | Theodore | Mcmillan | 2007 | Stockholmspolisens IF SF | Riksmästerskap (50m) 2020 Stockholm, Eriksdalsbadet | DNS |
100m Bröstsim Herrar Final, Uppdaterad: 2020-07-08 11:31:52
15 - 15
# | Förnamn | Efternamn | Född | Förening | Tävling | Tid |
---|---|---|---|---|---|---|
1 | Anton | Hegmegi | 2005 | Jönköpings Simsällskap | Riksmästerskap (50m) 2020 Jönköping | 1:10.03 |
2 | Einar | Styrman | 2005 | Spårvägen Simförening | Riksmästerskap (50m) 2020 Stockholm (Spårvägens SF) | 1:10.87 |
3 | David | Bergqvist | 2005 | Jönköpings Simsällskap | Riksmästerskap (50m) 2020 Jönköping | 1:10.93 |
4 | Bill | Beckman | 2005 | Malmö Kappsimningsklubb | Riksmästerskap (50m) 2020 Malmö | 1:12.96 |
5 | Martin | Gertz | 2005 | Lidingö Simklubb | Riksmästerskap (50m) 2020 Stockholm, Eriksdalsbadet | 1:14.79 |
6 | Erik | Andersson | 2005 | Norrköpings Kappsimningsklubb | Riksmästerskap (50m) 2020 Norrköping med KM | 1:17.95 |
7 | William | Dahlqvist | 2005 | Simklubben Elfsborg | Riksmästerskap (50m) 2020 Borås | 1:18.69 |
8 | Gustav | Löfqvist | 2005 | Västerås Simsällskap | Riksmästerskap (50m) 2020 Västerås | 1:19.16 |
9 | Felix | Norlin | 2005 | Stockholms Kappsimningsklubb | Riksmästerskap (50m) 2020 Vällingby med KM | 1:19.35 |
10 | Gustav | Larsson | 2005 | Örebro Simallians | Riksmästerskap (50m) 2020 Örebro | 1:19.79 |
11 | Elias | Arvidsson | 2005 | Strängnäs Simklubb | Riksmästerskap (50m) 2020 Eskilstuna | 1:21.25 |
12 | Bence | Barnabás Márkus | 2005 | Simklubben Laxen | Riksmästerskap (50m) 2020 Halmstad Yngre | 1:22.30 |
13 | Petter | Bergdahl | 2005 | Simklubben Laxen | Riksmästerskap (50m) 2020 Halmstad Yngre | 1:23.11 |
14 | Jannes | Krüger | 2005 | Malmö Kappsimningsklubb | Riksmästerskap (50m) 2020 Malmö | 1:23.38 |
15 | Johan | Dellbring | 2005 | Umeå Simsällskap | Riksmästerskap (50m) 2020 Umeå | 1:23.47 |
16 | Markus | Brenning | 2005 | Upsala Simsällskap | Riksmästerskap (50m) 2020 Uppsala | 1:23.59 |
17 | Julius | Andersson | 2005 | Föreningen Varbergs Sim | Riksmästerskap (50m) 2020 Varberg | 1:25.32 |
18 | Simon | Alveskär Lundfeldt | 2005 | Stockholms Kappsimningsklubb | Riksmästerskap (50m) 2020 Vällingby med KM | 1:26.39 |
19 | Erik | Mårdh | 2005 | Norrköpings Kappsimningsklubb | Riksmästerskap (50m) 2020 Norrköping med KM | 1:28.01 |
20 | Rasmus | Landin | 2005 | Norrköpings Kappsimningsklubb | Riksmästerskap (50m) 2020 Norrköping med KM | 1:30.34 |
21 | Artur | Norman | 2005 | Upsala Simsällskap | Riksmästerskap (50m) 2020 Uppsala | 1:32.30 |
22 | Axel | Krantz | 2005 | Sjöbo Simsällskap | Riksmästerskap (50m) 2020 Sjöbo | 1:32.71 |
23 | Jacob | Lindström | 2005 | Jönköpings Simsällskap | Riksmästerskap (50m) 2020 Jönköping | 1:37.30 |
- | Pelle | Erdös | 2005 | Simklubben Lödde | Riksmästerskap (50m) 2020 Landskrona | DSQ |
100m Bröstsim Herrar Final, Uppdaterad: 2020-07-08 11:31:52
16 - 17
# | Förnamn | Efternamn | Född | Förening | Tävling | Tid |
---|---|---|---|---|---|---|
1 | Ludvig | Mathisen | 2003 | Karlstads Simsällskap | Riksmästerskap (50m) 2020 Säffle | 1:08.19 |
2 | Lucas | Sterling | 2004 | Västerås Simsällskap | Riksmästerskap (50m) 2020 Västerås | 1:08.56 |
3 | Martin | Schön | 2003 | Bollnäs Simsällskap | Riksmästerskap (50m) 2020 Falun | 1:08.64 |
4 | Jakub | Majta | 2003 | Spårvägen Simförening | Riksmästerskap (50m) 2020 Stockholm (Spårvägens SF) | 1:09.51 |
5 | Daniel | Ruijs | 2004 | Borlänge Simsällskap | Riksmästerskap (50m) 2020 Falun | 1:09.80 |
6 | David | Neuhardt | 2003 | Spårvägen Simförening | Riksmästerskap (50m) 2020 Stockholm (Spårvägens SF) | 1:09.86 |
7 | Job | Sanders | 2003 | Jönköpings Simsällskap | Riksmästerskap (50m) 2020 Jönköping | 1:11.31 |
8 | Iyas | Kalash | 2004 | Umeå Simsällskap | Riksmästerskap (50m) 2020 Umeå | 1:11.56 |
9 | Hugo | Westholm | 2004 | Täby Sim | Riksmästerskap (50m) 2020 Täby | 1:11.68 |
10 | Felix | Wrakén | 2003 | Jönköpings Simsällskap | Riksmästerskap (50m) 2020 Jönköping | 1:11.82 |
11 | Fredrik | Ekholm | 2004 | Kungsbacka Simsällskap | Riksmästerskap (50m) 2020 Kungsbacka | 1:12.36 |
12 | Malte | Laurén | 2004 | Simklubben Hajen | Riksmästerskap (50m) 2020 Halmstad Äldre | 1:12.74 |
13 | Max | Ringström | 2004 | Föreningen Trelleborg Sim | Riksmästerskap (50m) 2020 Malmö | 1:13.51 |
14 | Wilmer | Ingvarsson | 2003 | Ängelholms Simsällskap | Riksmästerskap (50m) 2020 Halmstad Äldre | 1:13.73 |
15 | Oskar | Lövberg | 2003 | Malmö Kappsimningsklubb | Riksmästerskap (50m) 2020 Malmö | 1:13.78 |
16 | Victor | Karell | 2003 | Täby Sim | Riksmästerskap (50m) 2020 Täby | 1:14.39 |
17 | Gabriel | Eriksson | 2004 | Jönköpings Simsällskap | Riksmästerskap (50m) 2020 Jönköping | 1:14.43 |
18 | Maximus | Murray | 2003 | Simklubben S02 | Riksmästerskap (50m) 2020 Kungsbacka | 1:14.68 |
19 | Fredrik | Karlsson | 2004 | Eskilstuna Simklubb | Riksmästerskap (50m) 2020 Eskilstuna | 1:14.98 |
20 | Marcus | Larsson | 2003 | Solna Sundbyberg SS 04 | Riksmästerskap (50m) 2020 Stockholm (Spårvägens SF) | 1:15.00 |
21 | Felix | Do | 2004 | Upsala Simsällskap | Riksmästerskap (50m) 2020 Uppsala | 1:15.26 |
22 | David | Eriksson | 2004 | Örebro Simallians | Riksmästerskap (50m) 2020 Örebro | 1:15.40 |
23 | Hampus | Olsson | 2003 | Sjöbo Simsällskap | Riksmästerskap (50m) 2020 Sjöbo | 1:15.68 |
24 | Amir | Pehlivanovic | 2004 | Norrköpings Kappsimningsklubb | Riksmästerskap (50m) 2020 Norrköping med KM | 1:15.78 |
25 | Tom | Dijkhuizen | 2003 | Västerås Simsällskap | Riksmästerskap (50m) 2020 Västerås | 1:16.10 |
26 | Hugo | Seemann | 2003 | Stockholmspolisens IF SF | Riksmästerskap (50m) 2020 Stockholm, Eriksdalsbadet | 1:16.35 |
27 | Olle | Pettersson | 2004 | Katrineholms Simsällskap | Riksmästerskap (50m) 2020 Eskilstuna | 1:16.39 |
28 | Oscar | Sjöström | 2003 | Simklubben S02 | Riksmästerskap (50m) 2020 Borås | 1:16.75 |
29 | Hugo | Hermansson | 2004 | Växjö Simsällskap | Riksmästerskap (50m) 2020 Ljungby | 1:16.89 |
30 | Erik | Olsson | 2004 | Simklubben Laxen | Riksmästerskap (50m) 2020 Halmstad Äldre | 1:17.05 |
31 | Markus | Annas | 2004 | Spårvägen Simförening | Riksmästerskap (50m) 2020 Stockholm (Spårvägens SF) | 1:17.35 |
32 | Svante | Vilhelmsson | 2003 | Malmö Kappsimningsklubb | Riksmästerskap (50m) 2020 Malmö | 1:17.36 |
33 | Jakob | Starkenberg | 2004 | Jönköpings Simsällskap | Riksmästerskap (50m) 2020 Jönköping | 1:17.46 |
34 | Linus | Olofsson | 2003 | Simklubben S02 | Riksmästerskap (50m) 2020 Kungsbacka | 1:18.33 |
35 | Quintin | Bröms | 2003 | Simsällskapet Mora | Riksmästerskap (50m) 2020 Falun | 1:19.50 |
36 | John | Ström | 2004 | Spårvägen Simförening | Riksmästerskap (50m) 2020 Stockholm (Spårvägens SF) | 1:19.87 |
37 | Gabriel | Olsson | 2004 | Föreningen Trelleborg Sim | Riksmästerskap (50m) 2020 Malmö | 1:19.98 |
38 | Gustaf | Walldén | 2003 | Västerås Simsällskap | Riksmästerskap (50m) 2020 Västerås | 1:20.03 |
39 | Max | Lidbom | 2004 | Simklubben Elfsborg | Riksmästerskap (50m) 2020 Borås | 1:20.31 |
40 | Joel | Meuller | 2004 | Simklubben Laxen | Riksmästerskap (50m) 2020 Halmstad Yngre | 1:20.73 |
41 | Edvin | Axelsson | 2004 | Grums Simsällskap | Riksmästerskap (50m) 2020 Säffle | 1:20.77 |
42 | Eric | Lundström Silke | 2003 | Norrköpings Kappsimningsklubb | Riksmästerskap (50m) 2020 Norrköping med KM | 1:21.06 |
43 | Erik | Hakopian | 2004 | Simklubben Laxen | Riksmästerskap (50m) 2020 Halmstad Yngre | 1:23.15 |
44 | Hampus | Erdös | 2003 | Simklubben Lödde | Riksmästerskap (50m) 2020 Landskrona | 1:23.37 |
45 | Anton | Hansson | 2003 | Njurunda Simsällskap | Riksmästerskap (50m) 2020 Falun | 1:23.55 |
46 | Alexander | Nilsson | 2003 | Sjöbo Simsällskap | Riksmästerskap (50m) 2020 Sjöbo | 1:24.36 |
47 | Vincent | Tran | 2004 | Malmö Kappsimningsklubb | Riksmästerskap (50m) 2020 Malmö | 1:24.80 |
48 | Viggo | Thomsen | 2004 | Landskrona Simsällskap | Riksmästerskap (50m) 2020 Landskrona | 1:25.19 |
49 | Johan | Widén | 2004 | Västerås Simsällskap | Riksmästerskap (50m) 2020 Västerås | 1:26.32 |
50 | Daniel | Parker | 2004 | Upsala Simsällskap | Riksmästerskap (50m) 2020 Uppsala | 1:26.93 |
51 | Oliver | Blomberg | 2003 | Falu Simsällskap | Riksmästerskap (50m) 2020 Falun | 1:29.00 |
52 | Marcus | Riis | 2004 | Landskrona Simsällskap | Riksmästerskap (50m) 2020 Landskrona | 1:29.24 |
53 | Filip | Carlqvist | 2004 | Föreningen Varbergs Sim | Riksmästerskap (50m) 2020 Varberg | 1:31.22 |
- | Simon | Seel | 2003 | Täby Sim | Riksmästerskap (50m) 2020 Täby | DSQ |