Totala Resultat

Nedan visas alla resultat från följande tävlingar :
Sum Sim Region (25m) 2018 Skåne norra Uppdaterad: 2018-11-10 10:48:28
Sum-Sim 2018 Skellefteå Uppdaterad: 2018-11-10 11:06:01
SUM-SIM Region (25m) 2018 Mellansvenska Uppdaterad: 2018-11-10 10:55:39
Sum-Sim Region 2018 Skåne Södra Uppdaterad: 2018-11-10 11:18:12
Sum-Sim Regionfinal Östsvenska Uppdaterad: 2018-11-10 11:24:52
Sum-Sim Regionsfinal 5 Västsvenska Uppdaterad: 2018-11-10 10:55:35
SUM-SIM Regionsfinal Stockholm Uppdaterad: 2018-11-10 11:41:15

200m bröstsim pojkar 15-16, Uppdaterad: 2018-11-10 11:41:15

# Förnamn Efternamne Förening Tävling
1 Julius Gustavsson Täby Sim SUM-SIM Regionsfinal Stockholm 2:18.23
2 David Neuhardt Spårvägen Simförening SUM-SIM Regionsfinal Stockholm 2:21.34
3 Theodor Fridh Södertörns Simsällskap SUM-SIM Regionsfinal Stockholm 2:22.71
4 Simon Fröde Järfälla Simsällskap SUM-SIM Regionsfinal Stockholm 2:23.57
5 Jakub Majta Södertörns Simsällskap SUM-SIM Regionsfinal Stockholm 2:23.91
6 Carl Gerstenfeld Malmö Kappsimningsklubb Sum-Sim Region 2018 Skåne Södra 2:23.98
7 Oskar Gustafson Uddevalla Sim Sum-Sim Regionsfinal 5 Västsvenska 2:25.01
8 Martin Schön Bollnäs Simsällskap SUM-SIM Region (25m) 2018 Mellansvenska 2:25.54
9 Elliot Fielder Motala Simsällskap Sum-Sim Regionfinal Östsvenska 2:26.39
10 William Lernå Väsby Simsällskap SUM-SIM Regionsfinal Stockholm 2:27.20
11 Richard Ekholm Kungsbacka Simsällskap Sum-Sim Regionsfinal 5 Västsvenska 2:27.90
12 Mikael Söderberg Upsala Simsällskap SUM-SIM Region (25m) 2018 Mellansvenska 2:28.39
13 Arvid Styrman Spårvägen Simförening SUM-SIM Regionsfinal Stockholm 2:28.84
14 Ruben Staaf Linköpings Allmänna SS Sum-Sim Regionfinal Östsvenska 2:30.03
15 Douglas Reuterskiöld Solna Sundbyberg SS 04 SUM-SIM Regionsfinal Stockholm 2:30.21
16 Erik Lööw Södertälje Simsällskap SUM-SIM Regionsfinal Stockholm 2:30.26
17 Linus Forsgren Simklubben Triton Sum-Sim Region 2018 Skåne Södra 2:30.53
18 Bo Beckman Malmö Kappsimningsklubb Sum-Sim Region 2018 Skåne Södra 2:30.76
19 Elias Persson Simsällskapet Mora SUM-SIM Region (25m) 2018 Mellansvenska 2:31.67
20 Oliver Erneholm Spårvägen Simförening SUM-SIM Regionsfinal Stockholm 2:32.35
21 Hazem Alhaskir Trollhättans Simsällskap Sum-Sim Regionsfinal 5 Västsvenska 2:32.87
22 Kalle Edelhamre Helsingborgs Simsällskap Sum Sim Region (25m) 2018 Skåne norra 2:33.10
23 David Reinholdsson Simklubben Elfsborg Sum-Sim Regionsfinal 5 Västsvenska 2:34.21
24 Algot Lindwall Tyresö Simsällskap SUM-SIM Regionsfinal Stockholm 2:34.31
25 Simon Persson Kappsimningsklubben Karpen Sum Sim Region (25m) 2018 Skåne norra 2:34.44
26 Ludvig Mathisen Karlstads Simsällskap SUM-SIM Region (25m) 2018 Mellansvenska 2:34.47
27 Simon Seel Täby Sim SUM-SIM Regionsfinal Stockholm 2:34.63
28 Juan Esbjörnsson Södertälje Simsällskap SUM-SIM Regionsfinal Stockholm 2:35.02
29 Vlad Lupu Helsingborgs Simsällskap Sum Sim Region (25m) 2018 Skåne norra 2:35.22
30 Simon Baastad Örebro Simallians SUM-SIM Region (25m) 2018 Mellansvenska 2:35.76
31 Oliver Kock Helsingborgs Simsällskap Sum Sim Region (25m) 2018 Skåne norra 2:35.95
32 Marcus Sundblad Mölndals Allmänna Simsällskap Sum-Sim Regionsfinal 5 Västsvenska 2:36.02
33 Anton Svennberg Örebro Simallians SUM-SIM Region (25m) 2018 Mellansvenska 2:36.11
34 Felix Wrakén Simklubben S 02 Sum-Sim Regionsfinal 5 Västsvenska 2:36.37
35 Stig Greiner Ängelholms Simsällskap Sum Sim Region (25m) 2018 Skåne norra 2:36.72
36 Alex Ly Eskilstuna Simklubb SUM-SIM Region (25m) 2018 Mellansvenska 2:36.75
37 Adrijan Danqi Örebro Simallians SUM-SIM Region (25m) 2018 Mellansvenska 2:37.28
38 Gustav Hammarstedt Växjö Simsällskap Sum-Sim Regionfinal Östsvenska 2:37.91
39 Markus Näsman Sundsvalls Simsällskap Sum-Sim 2018 Skellefteå 2:37.98
40 Filiph Castillo Karlsson Mölndals Allmänna Simsällskap Sum-Sim Regionsfinal 5 Västsvenska 2:38.34
41 Wilmer Ingvarsson Ängelholms Simsällskap Sum Sim Region (25m) 2018 Skåne norra 2:38.49
42 Alexandr Sidorov Stockholmspolisens IF SF SUM-SIM Regionsfinal Stockholm 2:38.58
43 Isak Wallström-Blomgren Simklubben Neptun SUM-SIM Regionsfinal Stockholm 2:38.68
44 Niels Kwant Kappsimningsklubben Karpen Sum Sim Region (25m) 2018 Skåne norra 2:38.92
45 Hugo Seemann Stockholmspolisens IF SF SUM-SIM Regionsfinal Stockholm 2:39.28
46 Hampus Wikner Åkersberga Simsällskap SUM-SIM Regionsfinal Stockholm 2:39.32
46 Jakob Strömland Malmö Kappsimningsklubb Sum-Sim Region 2018 Skåne Södra 2:39.32
48 Måns Evertsson Mölndals Allmänna Simsällskap Sum-Sim Regionsfinal 5 Västsvenska 2:39.46
49 Oskar Lövberg Simklubben Sydsim Sum-Sim Region 2018 Skåne Södra 2:39.58
50 Ahmed Sadoon Kristianstads SLS Sum Sim Region (25m) 2018 Skåne norra 2:39.80
51 Vide Troberg Eskola Simklubben S 02 Sum-Sim Regionsfinal 5 Västsvenska 2:40.18
52 Melker Rosengren Gävle Simsällskap SUM-SIM Region (25m) 2018 Mellansvenska 2:40.67
53 Gustav Annas Spårvägen Simförening SUM-SIM Regionsfinal Stockholm 2:40.91
54 Lukas Malmström Skuru Idrottsklubb SUM-SIM Regionsfinal Stockholm 2:41.33
55 Gustaf Walldén Västerås Simsällskap SUM-SIM Region (25m) 2018 Mellansvenska 2:41.61
56 Karl Skogsberg Mölndals Allmänna Simsällskap Sum-Sim Regionsfinal 5 Västsvenska 2:42.02
57 Nils Tired Simklubben Poseidon Sum-Sim Region 2018 Skåne Södra 2:42.24
58 Liam Björklund Södertörns Simsällskap SUM-SIM Regionsfinal Stockholm 2:42.39
59 Daniel Li Simklubben Poseidon Sum-Sim Region 2018 Skåne Södra 2:42.43
60 Marcus Larsson Solna Sundbyberg SS 04 SUM-SIM Regionsfinal Stockholm 2:42.46
61 Edward Björkman Simklubben Laxen Sum-Sim Regionsfinal 5 Västsvenska 2:42.52
62 Svante Vilhelmsson Malmö Kappsimningsklubb Sum-Sim Region 2018 Skåne Södra 2:42.74
63 Joel Henriksson Simklubben Poseidon Sum-Sim Region 2018 Skåne Södra 2:43.68
64 Erik Wallin Linköpings Allmänna SS Sum-Sim Regionfinal Östsvenska 2:43.94
65 Birkan Ates Simsällskapet Delfin Sum Sim Region (25m) 2018 Skåne norra 2:43.98
66 Maximus Murray Simklubben S 02 Sum-Sim Regionsfinal 5 Västsvenska 2:44.09
67 Petter Jörud Vellinge-Näsets Simklubb Sum-Sim Region 2018 Skåne Södra 2:44.33
68 Linus Olofsson Simklubben S 02 Sum-Sim Regionsfinal 5 Västsvenska 2:44.40
69 Hugo Hilmersson Kungsbacka Simsällskap Sum-Sim Regionsfinal 5 Västsvenska 2:45.05
70 Pijus Guvenius Älvsjö AIK Simförening SUM-SIM Regionsfinal Stockholm 2:46.01
71 Per Granlund Västerås Simsällskap SUM-SIM Region (25m) 2018 Mellansvenska 2:46.42
72 Alexander Kulagowski Malmö Kappsimningsklubb Sum-Sim Region 2018 Skåne Södra 2:46.63
72 Philip Primetta Vellinge-Näsets Simklubb Sum-Sim Region 2018 Skåne Södra 2:46.63
74 Isak Axelsson Karlskrona Simsällskap Sum Sim Region (25m) 2018 Skåne norra 2:47.32
75 Tom Dijkhuizen Västerås Simsällskap SUM-SIM Region (25m) 2018 Mellansvenska 2:47.35
76 Carl Ewertz Malmö Kappsimningsklubb Sum-Sim Region 2018 Skåne Södra 2:47.94
77 Gabriel Hökemyr Karlskoga Simförening SUM-SIM Region (25m) 2018 Mellansvenska 2:48.61
78 Elias Anderson Mölndals Allmänna Simsällskap Sum-Sim Regionsfinal 5 Västsvenska 2:48.64
79 Leon Heal Trollhättans Simsällskap Sum-Sim Regionsfinal 5 Västsvenska 2:48.98
80 Axel Lindström Göteborg Sim Sum-Sim Regionsfinal 5 Västsvenska 2:49.50
81 Elias Holst Upsala Simsällskap SUM-SIM Region (25m) 2018 Mellansvenska 2:50.07
82 Marcus Leijon Mariestads Simsällskap Sum-Sim Regionsfinal 5 Västsvenska 2:50.18
83 Artur Romin Strängnäs Simklubb SUM-SIM Region (25m) 2018 Mellansvenska 2:50.71
84 Emil Pettersson Simklubben Poseidon Sum-Sim Region 2018 Skåne Södra 2:50.98
85 Victor Löndal Markaryds Simsällskap Sum-Sim Regionfinal Östsvenska 2:51.40
86 Filip Håll Kungälvs Simsällskap Sum-Sim Regionsfinal 5 Västsvenska 2:51.99
87 Hampus Olsson Sjöbo Simsällskap Sum-Sim Region 2018 Skåne Södra 2:52.57
88 David Alderbrink Helsingborgs Simsällskap Sum Sim Region (25m) 2018 Skåne norra 2:52.66
89 Andre Wester Ängelholms Simsällskap Sum Sim Region (25m) 2018 Skåne norra 2:53.67
90 William Forsström Örebro Simallians SUM-SIM Region (25m) 2018 Mellansvenska 2:56.05
91 Unai Izarra Umeå Simsällskap Sum-Sim 2018 Skellefteå 2:57.75
92 Quintin Bröms Simsällskapet Mora SUM-SIM Region (25m) 2018 Mellansvenska 2:58.31
93 Hampus Erdös Simklubben Lödde Sum Sim Region (25m) 2018 Skåne norra 2:59.40
94 Kevin Cao Örebro Simallians SUM-SIM Region (25m) 2018 Mellansvenska 2:59.41
95 Jacob Hansson Simklubben Hajen Sum-Sim Region 2018 Skåne Södra 2:59.98
96 Linus Gildert Hvetlanda Simsällskap Sum-Sim Regionfinal Östsvenska 3:02.07
97 Pavle Skoric Värnamo Simsällskap Sum-Sim Regionfinal Östsvenska 3:02.21
98 Max Nerlén Oskarshamns Simsällskap Sum-Sim Regionfinal Östsvenska 3:04.11
99 Ståle Danemyr Örnsköldsviks Allmänna SS Sum-Sim 2018 Skellefteå 3:04.53
100 Anton Hansson Njurunda Simsällskap Sum-Sim 2018 Skellefteå 3:05.40
101 Gustaf Jonsson Simklubben Laxen Sum-Sim Regionsfinal 5 Västsvenska 3:07.80
102 Jakob Nyström Oskarshamns Simsällskap Sum-Sim Regionfinal Östsvenska 3:08.62
103 Albin Mägiste Kalmar Simsällskap Sum-Sim Regionfinal Östsvenska 3:08.64
104 Felix Mårvad Sala Simsällskap SUM-SIM Region (25m) 2018 Mellansvenska 3:10.74
105 Alexander Nilsson Sjöbo Simsällskap Sum-Sim Region 2018 Skåne Södra 3:11.60
106 Olle Lööf Simklubben Ägir Sum-Sim 2018 Skellefteå 3:16.76
107 Sixten Bohlin Mölndals Allmänna Simsällskap Sum-Sim Regionsfinal 5 Västsvenska 3:17.68
- Isac Persson Taylor Turebergs Simklubb SUM-SIM Regionsfinal Stockholm DSQ
- Andreas Wallén Spårvägen Simförening SUM-SIM Regionsfinal Stockholm DSQ
- Ville Ohlsson Umeå Simsällskap Sum-Sim 2018 Skellefteå DSQ
- Simon Andersson Uddevalla Sim Sum-Sim Regionsfinal 5 Västsvenska DNS
- Pelle Huldén Varberg Sim Sum-Sim Regionsfinal 5 Västsvenska DNS

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner