Results for UGP 2 Sundbyberg
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Del tekmovanja
Resultat Gren 2 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | UGP 2 | Utskriftsdatum | 24 mars 2012 | |||
Tävlingsort | Sundbyberg | Utskriftstid | 10:09 | |||
Arrangör | SS04 | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 24 mars 2012 |
Gren 2, 100m Frisim Herrar, Finaler 16 - 18 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Mattias Freiholtz | 1996 | Spårvägens Simförening | 27.62 | 56.72 | |||||
2 | Anton Lüning | 1996 | Spårvägens Simförening | 26.74 | 56.78 | |||||
3 | Haider Adel Ali | 1995 | Spårvägens Simförening | 27.28 | 56.85 | |||||
4 | Wictor Häggblad | 1994 | Åkersberga Simsällskap | 27.05 | 57.06 | |||||
5 | Felix Gudehn | 1995 | Stockholms Kappsimningsklubb | 27.19 | 57.35 | |||||
6 | Max Eriksson | 1994 | Solna Sundbyberg SS 04 | 28.35 | 57.83 | |||||
7 | Tobias Henriksson | 1996 | Spårvägens Simförening | 27.60 | 57.99 | |||||
8 | Leon Lindström | 1996 | Danderyds Sim Club For Swimmin | 27.62 | 58.09 | |||||
9 | Alexander Borg | 1995 | Solna Sundbyberg SS 04 | 27.66 | 58.54 | |||||
10 | Andreas Gustavsson | 1994 | Väsby Simsällskap | 28.47 | 59.13 | |||||
11 | Gustav Pettersson | 1994 | Stockholms Kappsimningsklubb | 28.45 | 59.54 | |||||
12 | Christoffer Malmgren | 1994 | Spårvägens Simförening | 28.74 | 59.67 | |||||
13 | Ossian Lönn | 1996 | Stockholms Kappsimningsklubb | 28.05 | 59.71 | |||||
14 | Victor Wågström | 1994 | Åkersberga Simsällskap | 29.46 | 1:00.15 | |||||
15 | Oscar Frisk-Garcia | 1996 | Väsby Simsällskap | 28.95 | 1:00.33 | |||||
16 | Anton Blomquist | 1995 | Åkersberga Simsällskap | 27.69 | 1:00.35 | |||||
17 | Daniel Ojaste | 1994 | Spårvägens Simförening | 29.07 | 1:00.69 | |||||
18 | Jens Berntsen | 1995 | Väsby Simsällskap | 29.40 | 1:02.85 | |||||
19 | Andreas Forsell | 1996 | Åkersberga Simsällskap | 29.81 | 1:02.97 | |||||
20 | Johan Berg | 1994 | Väsby Simsällskap | 30.72 | 1:03.51 | |||||
21 | Patrik Eriksson | 1996 | Spårvägens Simförening | 28.39 | 1:05.29 | |||||
22 | Daniel Swahn | 1995 | Väsby Simsällskap | 31.31 | 1:05.50 | |||||
23 | Simon Hedlin | 1994 | Väsby Simsällskap | 30.85 | 1:05.54 | |||||
24 | Niklas Ljungberg | 1996 | Åkersberga Simsällskap | 31.98 | 1:06.86 | |||||
25 | Albin Byström | 1995 | Väsby Simsällskap | 32.78 | 1:08.05 | |||||
- | Steve Xia | 1996 | Åkersberga Simsällskap | DNS | ||||||
Gren 2, 100m Frisim Herrar, Finaler 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Gustav Frödeberg | 1997 | Väsby Simsällskap | 28.08 | 58.67 | |||||
2 | Joel Severin | 1997 | Spårvägens Simförening | 29.11 | 1:01.22 | |||||
3 | Oliver Freiholtz | 1997 | Spårvägens Simförening | 29.37 | 1:01.65 | |||||
4 | Niklas Rior | 1997 | Stockholms Kappsimningsklubb | 30.18 | 1:02.42 | |||||
5 | David Holm-Reise | 1997 | Spårvägens Simförening | 30.35 | 1:03.49 | |||||
6 | Daniel Hedfors | 1997 | Spårvägens Simförening | 31.70 | 1:05.63 | |||||
7 | Arvin Shamlou | 1997 | Solna Sundbyberg SS 04 | 30.76 | 1:05.65 | |||||
8 | Kristoffer Wallenbro | 1997 | Spårvägens Simförening | 31.40 | 1:06.48 | |||||
9 | Carl Robertsson | 1997 | Väsby Simsällskap | 31.35 | 1:06.82 | |||||
10 | Leo Renman | 1997 | IF Åland | 32.13 | 1:07.84 | |||||
11 | Thomas Näslund | 1997 | Stockholms Kappsimningsklubb | 32.97 | 1:08.53 | |||||
12 | Carl Sigurdh | 1997 | Solna Sundbyberg SS 04 | 32.60 | 1:08.66 | |||||
13 | Jacob Öberg | 1997 | Åkersberga Simsällskap | 33.87 | 1:09.30 | |||||
14 | Filip Alvgren | 1997 | Spårvägens Simförening | 32.44 | 1:09.61 | |||||
15 | Alfred Pohl | 1997 | Stockholms Kappsimningsklubb | 35.58 | 1:14.56 | |||||
16 | Henrik Forsberg | 1997 | Hellas Simklubb | 37.91 | 1:19.93 | |||||
- | Niklas Sundin | 1997 | Åkersberga Simsällskap | EXTRA | ||||||
Gren 2, 100m Frisim Herrar, Finaler 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Daniel Sjöblom Ahlström | 1998 | Spårvägens Simförening | 29.80 | 1:00.95 | |||||
2 | Frederick Holmer Fann | 1998 | Solna Sundbyberg SS 04 | 30.74 | 1:03.71 | |||||
3 | Axel Gudehn | 1998 | Stockholms Kappsimningsklubb | 30.98 | 1:04.95 | |||||
4 | Lukas Peterson | 1998 | Stockholms Kappsimningsklubb | 31.70 | 1:05.86 | |||||
5 | Calle Reutercrona | 1998 | Danderyds Sim Club For Swimmin | 32.47 | 1:07.60 | |||||
6 | Joel Hambraeus | 1998 | Danderyds Sim Club For Swimmin | 32.33 | 1:08.04 | |||||
7 | Mattias Håkansson | 1998 | Hellas Simklubb | 34.39 | 1:15.76 | |||||
8 | Fredrik Voigt | 1998 | Spårvägens Simförening | 36.53 | 1:16.89 | |||||
9 | Alex Peschel | 1998 | Spårvägens Simförening | 37.52 | 1:18.34 | |||||
10 | Konrad Lindström | 1998 | Åkersberga Simsällskap | 39.54 | 1:25.48 | |||||
- | Nicklas Xia | 1998 | Åkersberga Simsällskap | DNS | ||||||
Gren 2, 100m Frisim Herrar, Finaler 13 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Karl Gustav Gérnyi | 1999 | Danderyds Sim Club For Swimmin | 28.81 | 1:00.52 | |||||
2 | Hugo Eriksson | 1999 | Turebergs Simklubb | 30.57 | 1:04.59 | |||||
3 | Jonas Fellman | 1999 | IF Åland | 32.33 | 1:05.82 | |||||
4 | Anton Widholm | 1999 | Väsby Simsällskap | 31.68 | 1:06.83 | |||||
5 | Kalle Sandahl | 1999 | Stockholms Kappsimningsklubb | 33.35 | 1:09.31 | |||||
6 | Niklas Nyblom | 1999 | Väsby Simsällskap | 33.02 | 1:09.38 | |||||
7 | Karl Frylmark | 1999 | Väsby Simsällskap | 32.84 | 1:09.75 | |||||
8 | Thomas Östervall | 2000 | Åkersberga Simsällskap | 33.44 | 1:10.46 | |||||
9 | Alex Kaufmann | 1999 | Spårvägens Simförening | 33.61 | 1:10.96 | |||||
10 | Olof Askling | 1999 | Stockholms Kappsimningsklubb | 34.87 | 1:11.79 | |||||
11 | Sebastian Tufvesson | 2000 | Stockholms Kappsimningsklubb | 34.57 | 1:12.26 | |||||
12 | Kian Moradi | 1999 | Väsby Simsällskap | 36.54 | 1:15.24 | |||||
13 | Emil Gunneriusson | 2000 | Stockholms Kappsimningsklubb | 36.29 | 1:15.94 | |||||
14 | Andreas Bergfeldt | 1999 | Väsby Simsällskap | 37.59 | 1:19.00 | |||||
15 | Alexander Ahlgren | 2000 | IF Åland | 37.33 | 1:19.04 | |||||
16 | Lukas Rynge | 2000 | Åkersberga Simsällskap | 37.10 | 1:19.15 | |||||
17 | Adam Moummi | 1999 | Spårvägens Simförening | 36.59 | 1:19.32 | |||||
18 | Victor Halldén | 2000 | Danderyds Sim Club For Swimmin | 36.99 | 1:20.26 | |||||
19 | Max Sundberg | 1999 | Väsby Simsällskap | 38.09 | 1:21.82 | |||||
20 | Oscar Gullberg | 1999 | Åkersberga Simsällskap | 37.12 | 1:26.95 | |||||
21 | Alexander Berglund | 2000 | Spårvägens Simförening | 40.99 | 1:29.35 | |||||
22 | Daniel Thelenius | 2000 | Spårvägens Simförening | 42.37 | 1:29.49 | |||||
23 | Samuel Brodin | 2000 | Spårvägens Simförening | 44.37 | 1:34.92 | |||||
24 | Simon Sandberg | 2001 | Åkersberga Simsällskap | 47.22 | 1:36.61 | |||||
- | Kevin Xia | 2000 | Åkersberga Simsällskap | DNS | ||||||
- | Sven Jansson | 1999 | Åkersberga Simsällskap | DNS | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.19.05 | Utskriftsdatum | 24 mars 2012 |
Licensierad till: Solna Sundbybergs SS 04 | Utskriftstid | 10:09 |