Tulokset Vårsimiaden Försök 2012 Katrineholm
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Kisajakso
Resultat Gren 5 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Vårsimiaden Försök 2012 | Utskriftsdatum | 13 maj 2012 | |||
Tävlingsort | Katrineholm | Utskriftstid | 11:08 | |||
Arrangör | Katrineholms Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 13 maj 2012 |
Gren 5, 100m Bröstsim Flick 11-13, Finaler 11 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Hannah Brunzell | 2001 | Västerås Simsällskap | 43.34 | 1:31.28 | |||||
2 | Malin Eklund | 2001 | Köpings Simsällskap | 45.71 | 1:34.62 | |||||
3 | Victoria Åberg | 2001 | Västerås Simsällskap | 48.24 | 1:40.77 | |||||
4 | Clara Lönnberg | 2001 | SK Strängnäs Frisimmare | 47.78 | 1:40.90 | |||||
5 | Emelie Ångström | 2001 | Västerås Simsällskap | 49.93 | 1:43.88 | |||||
6 | Felicia Fastrup | 2001 | SK Strängnäs Frisimmare | 50.36 | 1:45.18 | |||||
7 | Karolin Holmberg | 2001 | Västerås Simsällskap | 51.88 | 1:47.26 | |||||
8 | Nora Johansson | 2001 | Västerås Simsällskap | 51.51 | 1:48.15 | |||||
9 | Elin Kårehagen | 2001 | Nyköpings Simsällskap | 51.15 | 1:49.38 | |||||
10 | Josefin Kahlbom | 2001 | SK Strängnäs Frisimmare | 52.81 | 1:50.83 | |||||
11 | Tilda Granlund | 2001 | Strängnäs Simsällskap | 54.24 | 1:52.52 | |||||
12 | Tilda Wik | 2001 | Eskilstuna Simklubb | 52.51 | 1:52.77 | |||||
13 | Paulina Häggman | 2001 | Västerås Simsällskap | 54.34 | 1:57.40 | |||||
14 | Paula Wiberg-Jansson | 2001 | Nyköpings Simsällskap | 56.57 | 2:00.34 | |||||
15 | Emelie Widhe | 2001 | SK Strängnäs Frisimmare | 57.48 | 2:01.54 | |||||
16 | Salma Gabot | 2001 | Örebro Simallians | 57.80 | 2:01.85 | |||||
17 | Hannha Gustafsson | 2001 | SK Strängnäs Frisimmare | 55.85 | 2:02.21 | |||||
18 | Frida Gustafsson | 2001 | Eskilstuna Simklubb | 57.69 | 2:03.94 | |||||
19 | Maja Gustafsson | 2001 | Eskilstuna Simklubb | 58.20 | 2:05.32 | |||||
- | Ida Claeson | 2001 | Västerås Simsällskap | DNS | ||||||
- | Wilma Wennerberg | 2001 | SK Strängnäs Frisimmare | DNS | ||||||
- | Gabriella Långbergs | 2001 | SK Strängnäs Frisimmare | DSQ | ||||||
- | Klara Andersson | 2001 | Västerås Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Matilda Jungstedt | 2001 | Köpings Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 5, 100m Bröstsim Flick 11-13, Finaler 12 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Emma Bergkvist | 2000 | SK Strängnäs Frisimmare | 42.27 | 1:28.97 | |||||
2 | Johanna Ly | 2000 | Eskilstuna Simklubb | 42.95 | 1:31.86 | |||||
3 | Ida Nederman | 2000 | Örebro Simallians | 43.90 | 1:33.27 | |||||
4 | Nora Laine | 2000 | Köpings Simsällskap | 46.61 | 1:36.27 | |||||
5 | Julia Nordvall | 2000 | Nyköpings Simsällskap | 45.28 | 1:36.52 | |||||
6 | Amanda Hagsten | 2000 | Simklubben Nautilus | 45.85 | 1:38.16 | |||||
7 | Josefin Zetterberg | 2000 | Eskilstuna Simklubb | 47.78 | 1:40.11 | |||||
8 | Clara Momats | 2000 | Örebro Simallians | 47.24 | 1:40.77 | |||||
9 | Elin Lindgren | 2000 | Västerås Simsällskap | 47.77 | 1:41.95 | |||||
10 | Tea Tagesson | 2000 | Örebro Simallians | 48.60 | 1:43.82 | |||||
11 | Linn Boije | 2000 | Nyköpings Simsällskap | 50.09 | 1:45.00 | |||||
12 | Tova Wauge | 2000 | Köpings Simsällskap | 50.44 | 1:46.44 | |||||
13 | Amanda Kullman | 2000 | Eskilstuna Simklubb | 49.92 | 1:46.52 | |||||
14 | Katarina Lindoff | 2000 | Eskilstuna Simklubb | 50.70 | 1:47.66 | |||||
15 | Awaz Nabi Pour | 2000 | Simklubben Nautilus | 52.36 | 1:51.75 | |||||
16 | Victoria Molin | 2000 | Västerås Simsällskap | 53.05 | 1:51.84 | |||||
17 | Julia Faleke-Novy | 2000 | Västerås Simsällskap | 53.58 | 1:53.34 | |||||
18 | Ronja Colldén | 2000 | Strängnäs Simsällskap | 51.03 | 1:54.55 | |||||
19 | Tova Persson | 2000 | Eskilstuna Simklubb | 54.52 | 1:55.61 | |||||
20 | Josefine Fernqvist | 2000 | Oxelösunds Simsällskap | 54.80 | 1:56.55 | |||||
- | Ebba Bergqvist | 2000 | Västerås Simsällskap | DNS | ||||||
- | Jenny Isakssen | 2000 | Eskilstuna Simklubb | DNS | ||||||
- | Lina Nederman | 2000 | Örebro Simallians | DNS | ||||||
Gren 5, 100m Bröstsim Flick 11-13, Finaler 13 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Andréa Persson | 1999 | Västerås Simsällskap | 40.15 | 1:23.89 | |||||
2 | Anna Eriksson | 1999 | SK Strängnäs Frisimmare | 41.52 | 1:27.81 | |||||
3 | Amanda Granlund | 1999 | Strängnäs Simsällskap | 43.52 | 1:32.15 | |||||
4 | Sofia Bjälevik | 1999 | Köpings Simsällskap | 44.79 | 1:33.47 | |||||
5 | Linnea Åkerman | 1999 | Strängnäs Simsällskap | 45.85 | 1:34.51 | |||||
6 | Adina Nyström | 1999 | SK Strängnäs Frisimmare | 45.82 | 1:39.33 | |||||
7 | Rebecca Båvenäs | 1999 | Västerås Simsällskap | 47.81 | 1:40.35 | |||||
8 | Josefine Johannesson | 1999 | Västerås Simsällskap | 47.52 | 1:40.44 | |||||
9 | Ida Asplund | 1999 | Eskilstuna Simklubb | 47.50 | 1:40.77 | |||||
10 | Helena Westerlund | 1999 | Strängnäs Simsällskap | 1:41.85 | 1:41.85 | |||||
11 | Julia Johansson | 1999 | Västerås Simsällskap | 46.69 | 1:41.99 | |||||
12 | Felicia Näsström | 1999 | Västerås Simsällskap | 48.33 | 1:42.12 | |||||
13 | Stella Bentrari | 1999 | Västerås Simsällskap | 50.22 | 1:42.88 | |||||
14 | Julia Budde | 1999 | Köpings Simsällskap | 48.56 | 1:43.64 | |||||
15 | Linnéa Ärlegård | 1999 | Simklubben Nautilus | 51.13 | 1:47.65 | |||||
16 | Kathrine Åkerblom | 1999 | Strängnäs Simsällskap | 58.40 | 2:09.01 | |||||
17 | Annica Alm | 1999 | Katrineholms Simsällskap | 1:00.15 | 2:09.29 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.19.05 | Utskriftsdatum | 13 maj 2012 |
Licensierad till: Katrineholms Simsällskap | Utskriftstid | 11:08 |