Resultat för Sollentuna simfestival 2012
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass
Resultat Gren 9 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Sollentuna Simfestival 2012 | Utskriftsdatum | 10 mars 2012 | |||
Tävlingsort | Sollentuna | Utskriftstid | 11:53 | |||
Arrangör | Turebergs Simklubb | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 10 mars 2012 |
Gren 9, 100m Frisim Damer ABCD, Finaler 18 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Maria Lunusjkin | 1993 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 29.35 | 1:00.26 | |||||
2 | Jeanette Björklund | 1991 | Södertörns Simsällskap | 29.16 | 1:00.27 | |||||
3 | Nathali Konrad | 1993 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 29.35 | 1:02.09 | |||||
4 | Freja Ingelstam | 1994 | Stockholmspolisens Sim IF | 29.93 | 1:02.39 | |||||
5 | Johanna Wetterborg | 1992 | Stockholms Kappsimningsklubb | 29.97 | 1:03.77 | |||||
6 | Sophie Näsström | 1993 | Stockholmspolisens Sim IF | 30.35 | 1:04.22 | |||||
7 | My Wigholm | 1991 | Södertälje Simsällskap | 30.54 | 1:05.07 | |||||
- | Yvonne Persson | 1988 | Ösmo Simsällskap | DNS | ||||||
Gren 9, 100m Frisim Damer ABCD, Finaler 16 - 17 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Emelie Johansson | 1996 | Täby Sim | 29.60 | 1:01.03 | |||||
2 | Sara Nyberg | 1996 | Wisby Simsällskap | 29.97 | 1:02.12 | |||||
3 | Ida Edin | 1996 | Spårvägens Simförening | 30.99 | 1:03.93 | |||||
4 | Vendela Norrman | 1995 | Tyresö Simsällskap | 31.56 | 1:05.11 | |||||
5 | Janina Myllykoski | 1995 | IF Åland | 31.41 | 1:05.45 | |||||
6 | Nanna Nissar - Borg | 1996 | Turebergs Simklubb | 32.16 | 1:06.48 | |||||
7 | Alice Suits | 1996 | Skuru Idrottsklubb | 31.32 | 1:06.86 | |||||
8 | Vanessa Vicko | 1996 | Spårvägens Simförening | 31.51 | 1:07.01 | |||||
9 | Annika Toll | 1996 | Danderyds Sim Club For Swimmin | 31.60 | 1:07.17 | |||||
10 | Sara Huslid | 1995 | Södertälje Simsällskap | 32.24 | 1:07.39 | |||||
11 | Saskia Kuhlins | 1996 | Spårvägens Simförening | 31.95 | 1:07.46 | |||||
12 | Mathilda Dahlin | 1995 | Södertälje Simsällskap | 32.49 | 1:07.65 | |||||
13 | Micaela Järnström | 1995 | Södertälje Simsällskap | 32.20 | 1:07.98 | |||||
14 | Linnea Fridman | 1995 | Södertälje Simsällskap | 32.85 | 1:08.63 | |||||
15 | Serena Waters | 1995 | Södertälje Simsällskap | 33.08 | 1:09.60 | |||||
- | Evelina Loftén | 1996 | Skuru Idrottsklubb | DNS | ||||||
- | Claudia Lienert | 1996 | Stockholmspolisens Sim IF | DSQ | ||||||
Gren 9, 100m Frisim Damer ABCD, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Charlotte Myers | 1997 | Stockholmspolisens Sim IF | 30.05 | 1:02.24 | |||||
2 | Louise Halldén | 1998 | Danderyds Sim Club For Swimmin | 30.24 | 1:02.35 | |||||
3 | Vilma Unnermark | 1997 | Södertörns Simsällskap | 30.33 | 1:03.17 | |||||
4 | Alexandra Engsoo | 1998 | Södertälje Simsällskap | 30.55 | 1:03.25 | |||||
5 | Lovisa Malmgren | 1997 | Spårvägens Simförening | 30.41 | 1:03.62 | |||||
6 | Hanna Sangfelt | 1997 | Täby Sim | 30.57 | 1:03.67 | |||||
7 | Malin Wallén | 1997 | Spårvägens Simförening | 31.31 | 1:03.78 | |||||
8 | Enya Mcpheat | 1997 | Skuru Idrottsklubb | 31.30 | 1:04.52 | |||||
9 | Amanda Kimander | 1997 | Skuru Idrottsklubb | 31.09 | 1:04.98 | |||||
10 | Frida Berglund | 1998 | Danderyds Sim Club For Swimmin | 31.37 | 1:05.01 | |||||
11 | Klara Wallenbro | 1997 | Spårvägens Simförening | 31.46 | 1:05.04 | |||||
12 | Emma Öhman | 1997 | Wisby Simsällskap | 31.97 | 1:05.54 | |||||
13 | Ayleen Burt | 1997 | Stockholmspolisens Sim IF | 32.07 | 1:06.24 | |||||
14 | Beatrice Vezzoli | 1998 | Turebergs Simklubb | 32.32 | 1:06.36 | |||||
15 | Emilia Herlitz | 1997 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 31.90 | 1:06.45 | |||||
16 | Sofia Nyberg Starck | 1997 | Tyresö Simsällskap | 31.63 | 1:06.55 | |||||
17 | Alva Werner | 1998 | Wisby Simsällskap | 32.10 | 1:06.62 | |||||
18 | Erika Gardelin | 1997 | Spårvägens Simförening | 31.69 | 1:06.97 | |||||
19 | Vendela Vicko | 1997 | Spårvägens Simförening | 32.22 | 1:07.20 | |||||
20 | Maria Östervall | 1998 | Åkersberga Simsällskap | 32.32 | 1:07.42 | |||||
21 | Sofia Edlund | 1998 | Täby Sim | 33.06 | 1:07.51 | |||||
22 | Ida Österman | 1998 | Danderyds Sim Club For Swimmin | 32.53 | 1:07.52 | |||||
23 | Linda Brännlund | 1998 | Danderyds Sim Club For Swimmin | 32.67 | 1:08.15 | |||||
24 | Elin Timbäck | 1997 | Täby Sim | 32.66 | 1:08.42 | |||||
25 | Jessica Berg | 1998 | Stockholmspolisens Sim IF | 32.69 | 1:08.50 | |||||
26 | Josefine Gidlöf | 1997 | Stockholmspolisens Sim IF | 32.77 | 1:08.52 | |||||
27 | Elin Törnqvist | 1998 | Tyresö Simsällskap | 33.77 | 1:09.35 | |||||
28 | Alexandra Nilsson | 1998 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 33.23 | 1:09.59 | |||||
29 | Julia Widmark | 1997 | Södertörns Simsällskap | 32.42 | 1:09.71 | |||||
30 | Louise Hagström | 1998 | Stockholms Kappsimningsklubb | 33.37 | 1:09.87 | |||||
31 | Julia Blomquist | 1998 | Stockholms Kappsimningsklubb | 33.45 | 1:10.23 | |||||
32 | Alice Franzén | 1998 | Spårvägens Simförening | 34.16 | 1:10.46 | |||||
33 | Klara Wiberg | 1998 | Spårvägens Simförening | 33.74 | 1:10.51 | |||||
34 | Malin Klingre | 1997 | Tyresö Simsällskap | 34.16 | 1:10.79 | |||||
35 | Nicole Tannous | 1998 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 33.63 | 1:10.87 | |||||
36 | Wilma Tukonen | 1998 | Spårvägens Simförening | 32.94 | 1:10.88 | |||||
37 | Elizabeth Zhmud | 1997 | Stockholmspolisens Sim IF | 34.02 | 1:11.85 | |||||
38 | Zhanna Kuhry | 1998 | Täby Sim | 33.96 | 1:12.23 | |||||
39 | Marianne Dellwik | 1997 | Täby Sim | 34.52 | 1:12.64 | |||||
40 | Lise Öberg | 1998 | Skuru Idrottsklubb | 34.02 | 1:12.65 | |||||
41 | Elin Jansson | 1997 | Täby Sim | 35.01 | 1:13.09 | |||||
42 | Linda von Fircks | 1998 | Stockholmspolisens Sim IF | 36.26 | 1:14.07 | |||||
- | Sofia von Sydow | 1997 | Skuru Idrottsklubb | DSQ | ||||||
Gren 9, 100m Frisim Damer ABCD, Finaler 13 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Alice Sundberg | 1999 | Danderyds Sim Club For Swimmin | 32.05 | 1:06.25 | |||||
2 | Ida Pettersson | 1999 | Stockholmspolisens Sim IF | 30.99 | 1:06.69 | |||||
3 | Josefin Ossmyr | 1999 | Tyresö Simsällskap | 32.29 | 1:08.48 | |||||
4 | Moa Lindahl | 1999 | Spårvägens Simförening | 33.70 | 1:09.20 | |||||
5 | Julia Mikalsen | 1999 | Täby Sim | 33.46 | 1:10.43 | |||||
6 | Alma Karlsson | 1999 | Stockholms Kappsimningsklubb | 33.30 | 1:10.77 | |||||
7 | Julia Nilsson | 1999 | Spårvägens Simförening | 34.22 | 1:11.26 | |||||
8 | Filippa Högberg-Klang | 1999 | Gustavsbergs Simsällskap | 33.81 | 1:11.52 | |||||
9 | Sigrid Loid | 1999 | Täby Sim | 35.10 | 1:12.39 | |||||
10 | Liv Falk | 2000 | Täby Sim | 34.10 | 1:12.57 | |||||
11 | Helena Brandt | 1999 | Danderyds Sim Club For Swimmin | 36.02 | 1:12.68 | |||||
12 | Caroline Korssell | 1999 | Täby Sim | 35.98 | 1:12.85 | |||||
13 | Olivia Stille | 2000 | Turebergs Simklubb | 35.66 | 1:12.86 | |||||
14 | Cornelia Jerresand | 2000 | Täby Sim | 34.84 | 1:13.00 | |||||
15 | Amanda Strömdahl | 2000 | Täby Sim | 35.36 | 1:13.07 | |||||
16 | Pernilla Hultberg | 1999 | Tyresö Simsällskap | 36.53 | 1:13.58 | |||||
17 | Amanda Carlbom | 2000 | Södertörns Simsällskap | 34.34 | 1:13.64 | |||||
18 | Elin Grenholm | 1999 | Spårvägens Simförening | 35.43 | 1:13.98 | |||||
19 | Frida Kimander | 1999 | Skuru Idrottsklubb | 35.60 | 1:14.17 | |||||
20 | Henny Reuterskiöld | 1999 | Danderyds Sim Club For Swimmin | 35.61 | 1:14.32 | |||||
21 | Matilda Flood | 1999 | Spårvägens Simförening | 35.72 | 1:14.44 | |||||
22 | Ebba Langemar | 1999 | Åkersberga Simsällskap | 35.94 | 1:14.95 | |||||
23 | Karin Thorén | 1999 | Täby Sim | 35.41 | 1:15.04 | |||||
24 | Emma Garmelius | 1999 | Spårvägens Simförening | 35.76 | 1:16.48 | |||||
25 | Nelly Gustafsson | 2000 | Wisby Simsällskap | 37.01 | 1:16.97 | |||||
26 | Matilda Eriksson | 1999 | Täby Sim | 36.49 | 1:17.20 | |||||
27 | Ellen Olthoff | 1999 | Spårvägens Simförening | 36.90 | 1:17.34 | |||||
28 | Amanda Ewald | 1999 | Tyresö Simsällskap | 36.37 | 1:17.47 | |||||
29 | Jenny Jonsson | 2000 | Täby Sim | 36.72 | 1:18.13 | |||||
30 | Fanny Odin | 2000 | Spårvägens Simförening | 36.92 | 1:18.37 | |||||
31 | Frida Björkman | 1999 | Tyresö Simsällskap | 38.16 | 1:18.50 | |||||
32 | Wilma Roloff | 2000 | Södertörns Simsällskap | 38.52 | 1:18.74 | |||||
33 | Matilda Henning | 2000 | Spårvägens Simförening | 36.94 | 1:18.82 | |||||
34 | Zafira Engström Vaamonde | 2001 | Spårvägens Simförening | 37.64 | 1:19.22 | |||||
35 | Mikaela Bergh | 1999 | Täby Sim | 37.69 | 1:19.36 | |||||
36 | Alba Ekepil | 2001 | Wisby Simsällskap | 37.87 | 1:19.59 | |||||
37 | Sandra Eisa Robdyee | 1999 | Stockholmspolisens Sim IF | 38.51 | 1:20.07 | |||||
38 | Emily Lundgren | 1999 | Täby Sim | 36.78 | 1:20.11 | |||||
39 | Cajsa-Lisa Jansson | 1999 | Spårvägens Simförening | 37.80 | 1:20.19 | |||||
40 | Lovisa Sterner | 1999 | Turebergs Simklubb | 38.34 | 1:20.66 | |||||
41 | Josephine Andreasson | 1999 | Turebergs Simklubb | 37.92 | 1:20.70 | |||||
42 | Sandra Pernkrans | 1999 | Spårvägens Simförening | 38.80 | 1:20.99 | |||||
43 | Emelie Adolfsson | 1999 | Södertörns Simsällskap | 39.60 | 1:21.98 | |||||
44 | Julia Axelsson | 1999 | Ösmo Simsällskap | 41.15 | 1:22.64 | |||||
45 | Felicia Adamsson | 2000 | Södertörns Simsällskap | 39.75 | 1:22.86 | |||||
46 | Emma Wallin | 1999 | Åkersberga Simsällskap | 39.26 | 1:22.94 | |||||
47 | Linda Svensson | 2000 | Spårvägens Simförening | 39.95 | 1:25.27 | |||||
48 | Wilma Hagmansson | 1999 | Spårvägens Simförening | 39.90 | 1:25.42 | |||||
49 | Astrid Onno | 2000 | Spårvägens Simförening | 40.03 | 1:26.76 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.19.05 | Utskriftsdatum | 10 mars 2012 |
Licensierad till: IC Control SE | Utskriftstid | 11:53 |