Tulokset Sollentuna simfestival 2012
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Kisajakso
Resultat Gren 17 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Sollentuna Simfestival 2012 | Utskriftsdatum | 10 mars 2012 | |||
Tävlingsort | Sollentuna | Utskriftstid | 17:17 | |||
Arrangör | Turebergs Simklubb | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 10 mars 2012 |
Gren 17, 50m Fjärilsim Damer ABCD, Finaler 18 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Malin Ekstrand | 1991 | Spårvägens Simförening | 29.26 | ||||||
2 | Emma Karell | 1994 | Täby Sim | 29.96 | ||||||
3 | Emma Wahlström | 1994 | Spårvägens Simförening | 30.07 | ||||||
4 | Maria Lunusjkin | 1993 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 30.41 | ||||||
5 | Erica-Kristina Granesäter | 1984 | IF Åland | 30.82 | ||||||
6 | Linnea Olofsson | 1993 | Tyresö Simsällskap | 30.94 | ||||||
7 | Nathali Konrad | 1993 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 31.16 | ||||||
8 | Micaela Ödling | 1990 | Täby Sim | 31.89 | ||||||
9 | Helena Rylander | 1993 | Turebergs Simklubb | 33.12 | ||||||
10 | Cynthia Illanes | 1994 | Södertälje Simsällskap | 34.23 | ||||||
11 | Freja Ingelstam | 1994 | Stockholmspolisens Sim IF | 34.26 | ||||||
- | Sophie Näsström | 1993 | Stockholmspolisens Sim IF | DNF | ||||||
Gren 17, 50m Fjärilsim Damer ABCD, Finaler 16 - 17 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Alexandra Uusaro | 1995 | Täby Sim | 29.35 | ||||||
2 | Jessica Billquist | 1996 | Spårvägens Simförening | 30.48 | ||||||
3 | Emma Bring | 1995 | Spårvägens Simförening | 30.91 | ||||||
4 | Cecilia Wallén | 1995 | Spårvägens Simförening | 31.24 | ||||||
5 | Ida Edin | 1996 | Spårvägens Simförening | 31.27 | ||||||
6 | Frida Cedergårdh | 1995 | Spårvägens Simförening | 31.40 | ||||||
7 | Sara Nyberg | 1996 | Wisby Simsällskap | 31.90 | ||||||
8 | Matilda Persson | 1995 | Wisby Simsällskap | 33.07 | ||||||
9 | Jennifer Ulmgren | 1995 | Täby Sim | 33.10 | ||||||
10 | Claudia Lienert | 1996 | Stockholmspolisens Sim IF | 33.39 | ||||||
11 | Mathilda Dahlin | 1995 | Södertälje Simsällskap | 33.43 | ||||||
12 | Sara Huslid | 1995 | Södertälje Simsällskap | 33.44 | ||||||
13 | Alexandra Dahllund | 1996 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 33.66 | ||||||
14 | Sofia Bergkvist | 1995 | Stockholmspolisens Sim IF | 33.78 | ||||||
15 | Alice Suits | 1996 | Skuru Idrottsklubb | 33.91 | ||||||
16 | Saskia Kuhlins | 1996 | Spårvägens Simförening | 34.58 | ||||||
17 | Saga Stille | 1996 | Södertälje Simsällskap | 35.59 | ||||||
18 | Jessica Mattsson Ceccon | 1996 | Stockholmspolisens Sim IF | 36.84 | ||||||
19 | Mikaela Sigvardsson | 1996 | Spårvägens Simförening | 37.17 | ||||||
20 | Elin Mårtensson | 1996 | Åkersberga Simsällskap | 40.01 | ||||||
21 | Ida Jansson | 1995 | IF Åland | 40.25 | ||||||
22 | Mikaela Söderberg | 1996 | IF Åland | 45.74 | ||||||
23 | Nicole Eker | 1996 | IF Åland | 45.88 | ||||||
- | Evelina Loftén | 1996 | Skuru Idrottsklubb | DNS | ||||||
Gren 17, 50m Fjärilsim Damer ABCD, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Vilma Unnermark | 1997 | Södertörns Simsällskap | 30.93 | ||||||
2 | Klara Wallenbro | 1997 | Spårvägens Simförening | 31.53 | ||||||
3 | Alida Ramdén | 1997 | Södertälje Simsällskap | 31.58 | ||||||
4 | Charlotte Myers | 1997 | Stockholmspolisens Sim IF | 32.08 | ||||||
5 | Beatrice Vezzoli | 1998 | Turebergs Simklubb | 32.16 | ||||||
6 | Ida Österman | 1998 | Danderyds Sim Club For Swimmin | 32.18 | ||||||
7 | Amanda Kimander | 1997 | Skuru Idrottsklubb | 32.20 | ||||||
8 | Pauline Korssell | 1997 | Täby Sim | 32.48 | ||||||
9 | Lovisa Malmgren | 1997 | Spårvägens Simförening | 33.11 | ||||||
10 | Maria Östervall | 1998 | Åkersberga Simsällskap | 33.14 | ||||||
11 | Emilia Herlitz | 1997 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 33.18 | ||||||
12 | Erika Gardelin | 1997 | Spårvägens Simförening | 33.39 | ||||||
13 | Jessica Berg | 1998 | Stockholmspolisens Sim IF | 33.68 | ||||||
14 | Elin Timbäck | 1997 | Täby Sim | 34.01 | ||||||
15 | Sofia Nyberg Starck | 1997 | Tyresö Simsällskap | 34.15 | ||||||
16 | Frida Berglund | 1998 | Danderyds Sim Club For Swimmin | 34.26 | ||||||
17 | Alva Werner | 1998 | Wisby Simsällskap | 34.28 | ||||||
18 | Emma Öhman | 1997 | Wisby Simsällskap | 34.74 | ||||||
19 | Linda von Fircks | 1998 | Stockholmspolisens Sim IF | 34.92 | ||||||
20 | Julia Widmark | 1997 | Södertörns Simsällskap | 35.00 | ||||||
21 | Klara Wiberg | 1998 | Spårvägens Simförening | 35.17 | ||||||
22 | Julia Blomquist | 1998 | Stockholms Kappsimningsklubb | 35.18 | ||||||
23 | Sofia von Sydow | 1997 | Skuru Idrottsklubb | 35.25 | ||||||
24 | Wilma Tukonen | 1998 | Spårvägens Simförening | 35.42 | ||||||
25 | Louise Hagström | 1998 | Stockholms Kappsimningsklubb | 35.52 | ||||||
26 | Sarah Reichhuber | 1998 | Skuru Idrottsklubb | 35.91 | ||||||
27 | Linda Brännlund | 1998 | Danderyds Sim Club For Swimmin | 36.17 | ||||||
28 | Carolina Andersson | 1998 | Stockholms Kappsimningsklubb | 37.23 | ||||||
29 | Hanna Marohn | 1998 | Åkersberga Simsällskap | 37.58 | ||||||
30 | Vendela Vicko | 1997 | Spårvägens Simförening | 37.60 | ||||||
31 | Lise Öberg | 1998 | Skuru Idrottsklubb | 37.75 | ||||||
31 | Nicole Tannous | 1998 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 37.75 | ||||||
33 | Karolina Hansson | 1997 | Södertälje Simsällskap | 38.11 | ||||||
34 | Linnea Cooke | 1998 | Åkersberga Simsällskap | 39.15 | ||||||
35 | Caroline Öster | 1997 | Täby Sim | 39.20 | ||||||
36 | Cornelia Bergman | 1997 | Åkersberga Simsällskap | 39.44 | ||||||
37 | Mantra Shiva | 1997 | Gustavsbergs Simsällskap | 39.75 | ||||||
38 | Hanna Hansson | 1997 | Stockholmspolisens Sim IF | 41.37 | ||||||
39 | Sandra Persson | 1998 | Gustavsbergs Simsällskap | 41.44 | ||||||
40 | Shiba Noory | 1997 | Södertörns Simsällskap | 41.99 | ||||||
41 | Frida Fornås | 1998 | Åkersberga Simsällskap | 48.93 | ||||||
- | Marianne Dellwik | 1997 | Täby Sim | DSQ | ||||||
Gren 17, 50m Fjärilsim Damer ABCD, Finaler 13 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Alice Sundberg | 1999 | Danderyds Sim Club For Swimmin | 34.76 | ||||||
2 | Julia Nilsson | 1999 | Spårvägens Simförening | 34.80 | ||||||
3 | Karin Thorén | 1999 | Täby Sim | 35.46 | ||||||
4 | Jenny Ek | 1999 | IF Åland | 35.76 | ||||||
5 | Sigrid Loid | 1999 | Täby Sim | 35.84 | ||||||
6 | My Rundberg | 1999 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 35.87 | ||||||
7 | Amanda Strömdahl | 2000 | Täby Sim | 35.88 | ||||||
8 | Julia Mikalsen | 1999 | Täby Sim | 35.99 | ||||||
9 | Matilda Flood | 1999 | Spårvägens Simförening | 36.62 | ||||||
10 | Cornelia Jerresand | 2000 | Täby Sim | 36.65 | ||||||
11 | Sofia Lennerthson | 1999 | Täby Sim | 36.84 | ||||||
12 | Pernilla Hultberg | 1999 | Tyresö Simsällskap | 37.07 | ||||||
13 | Olivia Stille | 2000 | Turebergs Simklubb | 37.18 | ||||||
14 | Liv Falk | 2000 | Täby Sim | 37.33 | ||||||
15 | Caroline Korssell | 1999 | Täby Sim | 37.43 | ||||||
16 | Frida Kimander | 1999 | Skuru Idrottsklubb | 38.00 | ||||||
17 | Henny Reuterskiöld | 1999 | Danderyds Sim Club For Swimmin | 38.69 | ||||||
18 | Helena Brandt | 1999 | Danderyds Sim Club For Swimmin | 38.83 | ||||||
19 | Fanny Ek | 1999 | IF Åland | 39.12 | ||||||
19 | Zafira Engström Vaamonde | 2001 | Spårvägens Simförening | 39.12 | ||||||
21 | Elin Swerlander | 2001 | Turebergs Simklubb | 39.91 | ||||||
22 | Emily Lundgren | 1999 | Täby Sim | 39.98 | ||||||
23 | Nina Bring | 1999 | Spårvägens Simförening | 40.11 | ||||||
24 | Alba Ekepil | 2001 | Wisby Simsällskap | 41.48 | ||||||
25 | Johanna Persson | 2001 | Täby Sim | 41.56 | ||||||
26 | Julia Franks | 2000 | Täby Sim | 42.80 | ||||||
27 | Sofia Kolokythas | 2000 | Turebergs Simklubb | 42.95 | ||||||
28 | Astrid Onno | 2000 | Spårvägens Simförening | 42.99 | ||||||
29 | Cajsa-Lisa Jansson | 1999 | Spårvägens Simförening | 43.11 | ||||||
30 | Sandra Eisa Robdyee | 1999 | Stockholmspolisens Sim IF | 43.46 | ||||||
31 | Rebecca Elgh | 1999 | Spårvägens Simförening | 45.22 | ||||||
32 | Emma Wallin | 1999 | Åkersberga Simsällskap | 45.62 | ||||||
33 | Julia Axelsson | 1999 | Ösmo Simsällskap | 46.15 | ||||||
34 | Solène Arnou | 2000 | Södertälje Simsällskap | 47.99 | ||||||
35 | Elin Öberg | 2000 | Spårvägens Simförening | 49.08 | ||||||
36 | Sara Nilsson | 2001 | Turebergs Simklubb | 51.64 | ||||||
37 | Samira Noory | 2001 | Södertörns Simsällskap | 51.99 | ||||||
38 | Amanda Sörensen | 1999 | Spårvägens Simförening | 52.06 | ||||||
39 | Jennifer Hjälm-Gerle | 1999 | Spårvägens Simförening | 52.27 | ||||||
40 | Clara Sundqvist | 2001 | Spårvägens Simförening | 55.25 | ||||||
- | Astrid Hammar | 2000 | Saltsjöbadens Idrottsförening | DNS | ||||||
- | Maike Kuhlins | 2000 | Spårvägens Simförening | DSQ | ||||||
- | Rannveig Arnarsdottir | 2001 | Spårvägens Simförening | DSQ | ||||||
- | Sol Sjödin | 1999 | Åkersberga Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.19.05 | Utskriftsdatum | 10 mars 2012 |
Licensierad till: IC Control SE | Utskriftstid | 17:17 |