Resultater for Østdanske Langbane Mesterskaber
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Resultat Løb 34 (Indledende) Senior - Officiel |
Stævne navn | Øst Langbane | Udskriftsdato | 06 marts 2012 | |||
Stævne by | Ballerup | Udskriftstidspunkt | 03:19 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 02 marts 2012 |
Løb 34, 200m Medley Herrer, Indledende, Senior |
Dansk Rekord Senior: Chris Christensen (1988) 2:01.62 2009-07-29 |
Dansk Rekord Junior: Daniel Skaaning (1993) 2:03.49 2011-06-28 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Chris Christensen | 1988 | West Swim Esbjerg | 29.73 | 1:04.13 | 1:41.86 | 2:12.36 | |||
2 | Anton Ørskov Ipsen | 1994 | Birkerød Svømmeklub | 29.03 | 1:04.39 | 1:43.01 | 2:14.51 | Deltager ikke i finalen | ||
3 | Mikkel Austmann | 1991 | Herlev Svømning | 28.61 | 1:02.86 | 1:43.21 | 2:15.48 | |||
4 | Patrick Hesselberg | 1991 | Gladsaxe Idræts Forening | 29.22 | 1:05.32 | 1:44.86 | 2:16.12 | |||
5 | Martin Wagner | 1991 | Farum Svømmeklub | 29.51 | 1:06.14 | 1:46.62 | 2:16.37 | |||
6 | Lasse Pittioni | 1995 | JGI Svømning | 29.92 | 1:06.13 | 1:45.72 | 2:16.56 | |||
7 | Niels Wissing Sørensen | 1993 | Greve Svømmeklub | 29.38 | 1:05.27 | 1:46.17 | 2:17.39 | |||
8 | Mathias Hvid | 1994 | GI-40 Hermes | 29.05 | 1:04.87 | 1:46.47 | 2:17.88 | |||
9 | Gustav Friberg | 1997 | Ringsted Svømme Klub | 29.88 | 1:04.87 | 1:47.84 | 2:18.62 | |||
10 | Karim Møller | 1994 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 29.66 | 1:03.53 | 1:46.67 | 2:18.99 | |||
11 | Emil K. Mortensen | 1993 | Birkerød Svømmeklub | 30.46 | 1:05.84 | 1:48.51 | 2:19.78 | Deltager ikke i finalen | ||
12 | Lasse Lykke Nielsen | 1995 | Farum Svømmeklub | 29.19 | 1:06.92 | 1:48.35 | 2:20.14 | Deltager ikke i finalen | ||
13 | Andreas Gerlach | 1995 | Hillerød Svømmeklub | 29.84 | 1:06.54 | 1:48.05 | 2:20.18 | |||
14 | Andreas Haugaard | 1993 | Slagelse Svømmeklub | 30.68 | 1:06.31 | 1:46.85 | 2:20.54 | Deltager ikke i finalen | ||
15 | Oliver Mirkovic | 1993 | Vest-Brøndby | 30.06 | 1:07.74 | 1:48.94 | 2:21.14 | |||
16 | Alexander Skov Andersen | 1993 | Swim Team Tåstrup | 30.30 | 1:07.83 | 1:51.36 | 2:23.76 | Deltager ikke i finalen | ||
17 | Mark Bjerregaard | 1994 | Hvidovre Svømme Klub | 28.97 | 1:06.98 | 1:51.30 | 2:24.12 | Deltager ikke i finalen | ||
18 | Martin Weberg | 1994 | Allerød Svømmeklub | 30.47 | 1:09.45 | 1:51.21 | 2:24.30 | |||
19 | Mark H. Østermann | 1995 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 30.47 | 1:07.54 | 1:50.54 | 2:24.98 | |||
19 | Victor Drevskich | 1996 | Svømmeklubben MK 31 | 30.45 | 1:09.67 | 1:51.89 | 2:24.98 | Deltager ikke i finalen | ||
21 | Niels Breum Hansen | 1994 | Farum Svømmeklub | 30.55 | 1:10.18 | 1:52.15 | 2:25.00 | |||
22 | Morten Bak Hansen | 1995 | JGI Svømning | 31.50 | 1:09.45 | 1:55.50 | 2:25.05 | Deltager ikke i finalen | ||
23 | Joachim Blach Kristensen | 1995 | Slagelse Svømmeklub | 31.96 | 1:10.13 | 1:53.66 | 2:25.06 | |||
24 | Benjamin S. Tollundgaard | 1996 | Swim Team Tåstrup | 30.44 | 1:08.89 | 1:51.68 | 2:25.37 | |||
25 | Kasper Vitten | 1995 | Gentofte Svømme Klub | 33.48 | 1:11.09 | 1:52.35 | 2:25.45 | |||
26 | Andreas Mårtensson | 1997 | JGI Svømning | 32.05 | 1:10.30 | 1:53.40 | 2:26.22 | |||
27 | Andreas Sandbirk | 1995 | Vordingborg Svømme Klub | 30.30 | 1:09.36 | 1:54.19 | 2:26.34 | |||
28 | Daniel Christian | 1998 | Farum Svømmeklub | 31.98 | 2:27.18 | |||||
29 | Stefan Blidarevic | 1996 | Hillerød Svømmeklub | 31.07 | 1:11.40 | 1:54.17 | 2:27.48 | |||
30 | Daniel Skov Andersen | 1994 | Lyngby Svømmeklub | 31.97 | 1:10.55 | 1:54.51 | 2:28.24 | Deltager ikke i finalen | ||
31 | Jakob Klint Axelsen | 1996 | Lyngby Svømmeklub | 31.10 | 1:11.17 | 1:53.41 | 2:28.32 | |||
32 | Jakob Vismann | 1995 | Hørsholm Svømmeforening | 31.60 | 1:11.06 | 1:56.54 | 2:28.68 | |||
33 | Peter Huse Gaarde-Hansen | 1996 | Allerød Svømmeklub | 32.03 | 1:11.09 | 1:55.98 | 2:28.71 | |||
34 | Tord Fjeld | 1995 | Hamar IL | 31.28 | 1:10.31 | 1:54.27 | 2:28.95 | |||
35 | Bjørn H. Bremholm Hansen | 1996 | Albertslund IF | 32.03 | 1:11.43 | 1:54.81 | 2:29.23 | |||
36 | Jacob Jensen | 1995 | Vordingborg Svømme Klub | 30.50 | 1:08.43 | 1:56.12 | 2:29.49 | |||
37 | Søren Meier | 1994 | Hvidovre Svømme Klub | 30.31 | 1:08.53 | 1:53.39 | 2:29.50 | Deltager ikke i finalen | ||
38 | Harald Welling | 1993 | Lyngby Svømmeklub | 31.63 | 1:12.18 | 1:56.56 | 2:31.68 | Deltager ikke i finalen | ||
39 | Maxemillian Pedersen | 1996 | Allerød Svømmeklub | 31.75 | 1:11.37 | 1:58.67 | 2:31.79 | |||
40 | Christian Christensen | 1991 | GI-40 Hermes | 31.37 | 1:10.77 | 1:53.80 | 2:33.99 | Deltager ikke i finalen | ||
41 | Tom Døi | 1993 | Lyngby Svømmeklub | 32.23 | 1:14.02 | 2:00.75 | 2:34.52 | |||
42 | Jonas Olczyk | 1994 | Allerød Svømmeklub | 33.95 | 1:10.70 | 1:58.50 | 2:38.92 | |||
- | Nicolai Møbius Pedersen | 1996 | Gladsaxe Idræts Forening | DNS | ||||||
- | Jakob Vodstrup | 1994 | Lyngby Svømmeklub | Akut syg | ||||||
- | Niklas Hedegaard | 1990 | Farum Svømmeklub | Akut syg | ||||||
- | Yannick Rasmussen | 1995 | Roskilde Svømning | Akut syg | ||||||
- | Jacob Skelsager | 1993 | Slangerup Svømmeklub | DSQ | Ryg afslut på mave | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.19.08 | Udskriftsdato | 06 marts 2012 |
Licens til Svømmeklubben Triton | Udskriftstidspunkt | 03:19 |