Resultater for Fynske Ã…rgangsmesterskaber
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Resultat Løb 6 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | FÅM | Udskriftsdato | 10 marts 2012 | |||
Stævne by | Nyborg | Udskriftstidspunkt | 11:53 | |||
Arrangør | Nyborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 10 marts 2012 |
Løb 6, 100m Frisvømning Herrer, Finaler 13 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Oliver Broholm | 1999 | Ringe Svømme Klub | 29.79 | 1:02.45 | |||||
2 | Gustav Westerlin Larsen | 1999 | Svendborg Svømme Klub | 30.62 | 1:04.45 | |||||
3 | Jakob Knoblauch | 1999 | Svendborg Svømme Klub | 31.22 | 1:04.77 | |||||
4 | Tais Andkjær Kristensen | 1999 | Nyborg Svømmeklub | 31.69 | 1:06.49 | |||||
5 | Jacob de Lisser | 2001 | Frem Odense | 33.05 | 1:09.08 | |||||
6 | August Korsgaard | 1999 | Ringe Svømme Klub | 33.41 | 1:09.60 | |||||
7 | Thorstein Godske Pedersen | 2000 | Odense Svømme Klub | 32.94 | 1:09.73 | |||||
8 | Andreas Bui | 2000 | O.S.L.F. | 33.90 | 1:10.48 | |||||
9 | Christian Rasmussen | 2000 | O.S.L.F. | 34.53 | 1:12.29 | |||||
10 | Mads Sørensen | 2000 | O.S.L.F. | 34.96 | 1:13.05 | |||||
11 | Troels D. Essendrop | 1999 | Nyborg Svømmeklub | 36.43 | 1:14.72 | |||||
12 | Anders Bredal Storgaard | 2002 | Svendborg Svømme Klub | 37.11 | 1:18.68 | |||||
13 | Emil Sietam | 1999 | Haarby Svømmeklub | 36.23 | 1:19.98 | |||||
14 | Tobias Bang Mikkelsen | 2002 | Svendborg Svømme Klub | 37.87 | 1:19.99 | |||||
15 | Benjamin Mads Andreassen | 2000 | Odense Svømme Klub | 38.08 | 1:21.41 | |||||
16 | Lucas Kirkegaard | 2000 | Ringe Svømme Klub | 38.79 | 1:22.19 | |||||
17 | Kristoffer Desmareth | 2000 | Ringe Svømme Klub | 39.55 | 1:24.57 | |||||
18 | Magnus Damkier | 1999 | O.S.L.F. | 41.07 | 1:26.26 | |||||
19 | Christian Stender | 1999 | Svendborg Svømme Klub | 40.04 | 1:27.32 | |||||
20 | Niclas Benjamin Nielsen | 1999 | O.S.L.F. | 40.18 | 1:27.88 | |||||
21 | Frederik Brohm Hjort | 1999 | Odense Svømme Klub | 40.31 | 1:29.70 | |||||
22 | Alexander Diatchikhine | 2000 | Odense Svømme Klub | 44.96 | 1:35.85 | |||||
23 | Nikolai Hynkemejer Maaløe | 1999 | Nyborg Svømmeklub | 45.33 | 1:37.21 | |||||
24 | Marcus Sørensen | 2000 | Odense Svømme Klub | 43.95 | 1:37.26 | |||||
25 | Carl M Gadegaard | 2001 | Nyborg Svømmeklub | 46.11 | 1:37.47 | |||||
26 | Jonas Fjord Kaldahl | 2000 | O.S.L.F. | 47.48 | 1:40.83 | |||||
27 | Aleksander Engstrøm | 2000 | Frem Odense | 47.57 | 1:44.34 | |||||
28 | Alexander Gao | 2001 | Frem Odense | 50.03 | 1:50.89 | |||||
- | Alexander Stokholm | 2000 | Odense Svømme Klub | DSQ | tyvstart | |||||
Løb 6, 100m Frisvømning Herrer, Finaler 14 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Kristian Ejby | 1998 | Odense Svømme Klub | 30.05 | 1:03.56 | |||||
2 | Malthe Bøg | 1998 | Odense Svømme Klub | 31.23 | 1:05.01 | |||||
3 | Jacob Hougård Nielsen | 1998 | O.S.L.F. | 31.31 | 1:05.84 | |||||
4 | Kartikey Nandgave | 1998 | Odense Svømme Klub | 31.36 | 1:05.88 | |||||
5 | Kaare Fisker Larsen | 1998 | O.S.L.F. | 31.73 | 1:06.44 | |||||
6 | Mads Due Kristensen | 1998 | Nyborg Svømmeklub | 32.05 | 1:06.86 | |||||
7 | Jacob Schøler | 1998 | Nyborg Svømmeklub | 33.15 | 1:08.59 | |||||
8 | Frederik Larsen | 1998 | Ringe Svømme Klub | 33.47 | 1:09.36 | |||||
9 | Peter Krogh Frausing | 1998 | Odense Svømme Klub | 33.76 | 1:10.02 | |||||
10 | Theis Vibskov Kristensen | 1998 | Svendborg Svømme Klub | 35.76 | 1:14.70 | |||||
11 | Victor Melbye | 1998 | Nyborg Svømmeklub | 43.91 | 1:34.22 | |||||
- | Lavan Sathiyasiilan | 1998 | Nyborg Svømmeklub | DSQ | ej berøring v 75 m | |||||
Løb 6, 100m Frisvømning Herrer, Finaler 15 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Frederik J. Sørensen | 1997 | O.S.L.F. | 27.08 | 57.45 | |||||
2 | Anton Holten Lambert | 1997 | Nyborg Svømmeklub | 28.73 | 1:00.01 | |||||
3 | Magnus Høvsgaard | 1997 | Odense Svømme Klub | 28.75 | 1:00.47 | |||||
4 | Rasmus Kristensen | 1997 | Nyborg Svømmeklub | 29.66 | 1:01.38 | |||||
5 | Mikkel Mørk Nielsen | 1997 | Ringe Svømme Klub | 34.08 | 1:12.52 | |||||
6 | Christoffer O Donoghue | 1997 | Ringe Svømme Klub | 36.05 | 1:17.36 | |||||
Løb 6, 100m Frisvømning Herrer, Finaler 16 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Mathias Poulsen | 1996 | Ringe Svømme Klub | 30.03 | 1:02.58 | |||||
2 | Ali Juma | 1996 | O.S.L.F. | 34.17 | 1:10.87 | |||||
Løb 6, 100m Frisvømning Herrer, Finaler 17 - 99 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Anders Trab | 1995 | Frem Odense | 30.38 | 1:03.49 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.19.08 | Udskriftsdato | 10 marts 2012 |
Licens til Nyborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 11:53 |