Resultater for Kronborg Open 2012 Kort
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Søndag
Resultat Løb 3 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Kronborg Open Kort 2012 | Udskriftsdato | 26 februar 2012 | |||
Stævne by | Helsingør | Udskriftstidspunkt | 10:04 | |||
Arrangør | Helsingør Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 26 februar 2012 |
Løb 3, 25m Brystsvømning Damer, Finaler 10 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Rikke Ross | 2002 | 24.62 | |||||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
2 | Anneline Rothe Narp | 2002 | 27.74 | |||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
3 | Josefine Fast | 2003 | 29.48 | |||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
4 | Josephine B. U. Danielsen | 2003 | 29.98 | |||||||
Swim Team Tåstrup | ||||||||||
5 | Emma Larsen | 2003 | 35.72 | |||||||
Herlev Svømning | ||||||||||
Løb 3, 25m Brystsvømning Damer, Finaler 11 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Mia Steen Duus | 2001 | 20.18 | |||||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
2 | Camille Erichsen | 2001 | 21.30 | |||||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
3 | Cecilia Høgenhaug | 2001 | 23.20 | |||||||
Søllerød Svømmeklub | ||||||||||
4 | Nikoline Biltoft-Jensen | 2001 | 23.33 | |||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
5 | Kirstine Duer Thorsen | 2001 | 24.22 | |||||||
Værløse Svømmeklub | ||||||||||
6 | Maria Borre-Jacobsen | 2001 | 24.88 | |||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
7 | Karla Louise Balle | 2001 | 24.92 | |||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
8 | Isabella Eggers | 2001 | 25.41 | |||||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
9 | Cecilie Muxoll Storkfelt | 2001 | 25.63 | |||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
10 | Maria Oest | 2001 | 26.46 | |||||||
Herlev Svømning | ||||||||||
11 | Luna Green-Birch | 2001 | 27.55 | |||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
12 | Julie Hansen | 2001 | 28.62 | |||||||
Swim Team Tåstrup | ||||||||||
Løb 3, 25m Brystsvømning Damer, Finaler 12 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Emma Bjørnholdt | 2000 | 19.58 | |||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
2 | Mathilde Huberts | 2000 | 20.96 | |||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
3 | Emma Walbjørn | 2000 | 21.38 | |||||||
Værløse Svømmeklub | ||||||||||
4 | Sofie W. Krattet | 2000 | 24.28 | |||||||
Helsinge Skytte & IF | ||||||||||
5 | Tine Østergaard | 2000 | 26.10 | |||||||
Værløse Svømmeklub | ||||||||||
6 | Amelia Helleman | 2000 | 26.88 | |||||||
Værløse Svømmeklub | ||||||||||
7 | Signe Skjærbæk | 2000 | 27.74 | |||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
- | Emilie Holm Klysner | 2000 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
Løb 3, 25m Brystsvømning Damer, Finaler 13 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Emma la Cour | 1999 | 18.27 | |||||||
Søllerød Svømmeklub | ||||||||||
2 | Irene Halck | 1999 | 20.82 | |||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
3 | Laura Skovbæk | 1999 | 21.62 | |||||||
Søllerød Svømmeklub | ||||||||||
4 | Nikoline Holde-Jensen | 1999 | 22.95 | |||||||
Værløse Svømmeklub | ||||||||||
Løb 3, 25m Brystsvømning Damer, Finaler 14 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Vibe Raaby Laursen | 1998 | 24.63 | |||||||
Værløse Svømmeklub | ||||||||||
Løb 3, 25m Brystsvømning Damer, Finaler 15 - 112 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Rebekka Gustafson | 1997 | 16.77 | |||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
2 | Pernille Agerlin | 1997 | 18.29 | |||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
3 | Emilie Zachariasen | 1994 | 18.62 | |||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
4 | Christine Jørgensen | 1997 | 26.34 | |||||||
Værløse Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.19.08 | Udskriftsdato | 26 februar 2012 |
Licens til Helsingør Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 10:04 |