Resultat för Kronborg Open 2012 Kort
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass
Resultat Løb 14 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Kronborg Open Kort 2012 | Udskriftsdato | 26 februar 2012 | |||
Stævne by | Helsingør | Udskriftstidspunkt | 12:08 | |||
Arrangør | Helsingør Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 26 februar 2012 |
Løb 14, 50m Frisvømning Herrer, Finaler 12 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Jakob Kolberg | 2000 | 297 | 30.41 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
2 | Magnus Bækgaard Andersen | 2001 | 254 | 32.04 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
3 | Lukas Jensen | 2000 | 251 | 32.18 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
4 | Sebastian Rasmussen | 2000 | 244 | 32.49 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
5 | Frederik J. Neldeberg | 2000 | 242 | 32.56 | ||||||
Helsinge Skytte & IF | ||||||||||
6 | William Schwab | 2000 | 238 | 32.74 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
7 | Arthur Dalén Ellegaard | 2001 | 229 | 33.18 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
8 | Frederik Hatting Petersen | 2000 | 222 | 33.51 | ||||||
Swim Team Tåstrup | ||||||||||
9 | Anton Haugaard Nielsen | 2000 | 203 | 34.54 | ||||||
Frederikssund Svømmeklub | ||||||||||
10 | Nilas Myler | 2000 | 199 | 34.76 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
11 | Markus Julian Lange | 2000 | 199 | 34.79 | ||||||
Værløse Svømmeklub | ||||||||||
12 | Jacob Rasmussen | 2000 | 184 | 35.70 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
13 | Frederik Pagh | 2001 | 174 | 36.33 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
14 | William Houen | 2001 | 171 | 36.54 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
15 | William I. Kristiansen | 2001 | 167 | 36.83 | ||||||
Swim Team Tåstrup | ||||||||||
16 | Andreas Hostrup | 2000 | 144 | 38.72 | ||||||
Helsinge Skytte & IF | ||||||||||
17 | Mikkel Barfod Quack | 2000 | 138 | 39.26 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
18 | William Bagger | 2002 | 128 | 40.31 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
19 | Victor Bertholdt Hansen | 2000 | 118 | 41.42 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
20 | Jesper Schiødt | 2001 | 116 | 41.59 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
21 | Mathias Riff Alexandersen | 2001 | 111 | 42.29 | ||||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
22 | Magnus Vejgaard | 2000 | 105 | 43.08 | ||||||
Værløse Svømmeklub | ||||||||||
23 | Oliver Breuner | 2000 | 103 | 43.36 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
24 | William B. Brøndum | 2002 | 97 | 44.11 | ||||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
25 | Lucas Hoffmann | 2000 | 93 | 44.87 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
26 | Jonathan P. Hedager | 2001 | 81 | 46.95 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
27 | Kristoffer Rasmusen | 2000 | 61 | 51.51 | ||||||
Swim Team Tåstrup | ||||||||||
28 | Rasmus Hatting Petersen | 2002 | 61 | 51.64 | ||||||
Swim Team Tåstrup | ||||||||||
29 | Affou Adlouni | 2000 | 57 | 52.83 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
30 | Johan Heeno Rasmussen | 2002 | 54 | 53.66 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
31 | Kristian Moffett | 2003 | 50 | 55.13 | ||||||
Herlev Svømning | ||||||||||
32 | Magnus Baunkjær | 2000 | 45 | 57.11 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
33 | Gustav Bendix Beiter | 2003 | 27 | 1:07.97 | ||||||
Herlev Svømning | ||||||||||
Løb 14, 50m Frisvømning Herrer, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Andreas Noer Sejrskild | 1998 | 360 | 28.53 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
2 | Benjamin D. Jensen | 1998 | 355 | 28.67 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
3 | Rune Dirk Willén | 1998 | 341 | 29.06 | ||||||
Søllerød Svømmeklub | ||||||||||
4 | Jakob Riisgaard Nielsen | 1998 | 317 | 29.78 | ||||||
Skanderborg Svømmeklub | ||||||||||
5 | Bertil Binau-Uldal | 1998 | 314 | 29.87 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
6 | Oliver Neumann | 1998 | 314 | 29.88 | ||||||
Værløse Svømmeklub | ||||||||||
7 | Mathias I. Kristiansen | 1999 | 302 | 30.25 | ||||||
Swim Team Tåstrup | ||||||||||
8 | Pierre Høgenhaug | 1999 | 298 | 30.40 | ||||||
Søllerød Svømmeklub | ||||||||||
9 | Frederik Rosenvinge Skov | 1998 | 292 | 30.59 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
10 | Oskar Lilleøre | 1998 | 291 | 30.64 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
11 | Phillip Riis | 1998 | 269 | 31.44 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
12 | Christopher Kiss | 1999 | 238 | 32.75 | ||||||
Herlev Svømning | ||||||||||
13 | Anders Søndermann | 1998 | 228 | 33.24 | ||||||
Swim Team Tåstrup | ||||||||||
14 | Magnus Vinjebo | 1999 | 224 | 33.42 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
15 | Daniel Sørensen | 1999 | 200 | 34.71 | ||||||
Swim Team Tåstrup | ||||||||||
16 | Marcus Kalør | 1999 | 165 | 37.00 | ||||||
Søllerød Svømmeklub | ||||||||||
- | Mark Pavon Olesen | 1999 | DNS | |||||||
Værløse Svømmeklub | ||||||||||
Løb 14, 50m Frisvømning Herrer, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Lasse Dall | 1997 | 388 | 27.83 | ||||||
Skanderborg Svømmeklub | ||||||||||
2 | Mads Steen Petersen | 1997 | 372 | 28.23 | ||||||
Helsinge Skytte & IF | ||||||||||
3 | Christoffer Krogh | 1997 | 341 | 29.07 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
4 | Mathias M. Trebbien | 1997 | 330 | 29.39 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
5 | Jonas Kaadtmann | 1997 | 312 | 29.93 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
6 | Lucas A. Jakobsen | 1997 | 311 | 29.97 | ||||||
Værløse Svømmeklub | ||||||||||
7 | Peter Forsberg | 1997 | 184 | 35.69 | ||||||
Helsinge Skytte & IF | ||||||||||
Løb 14, 50m Frisvømning Herrer, Finaler 17 - 18 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Nicolaj Kildevang Nielsen | 1994 | 492 | 25.71 | ||||||
Helsinge Skytte & IF | ||||||||||
2 | Lars Elsborg | 1994 | 427 | 26.95 | ||||||
Værløse Svømmeklub | ||||||||||
3 | Mads H. Jacobsen | 1995 | 267 | 31.54 | ||||||
Værløse Svømmeklub | ||||||||||
Løb 14, 50m Frisvømning Herrer, Finaler 19 - 112 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Morten Jung Westermann | 1993 | 341 | 29.05 | ||||||
Helsinge Skytte & IF | ||||||||||
- | Rasmus Ærenlund | 1992 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Værløse Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.19.08 | Udskriftsdato | 26 februar 2012 |
Licens til Helsingør Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 12:08 |