Results for Kronborg Open 2012 Kort
Below are all results from the competition shown by session.
Competition session
Resultat Løb 26 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Kronborg Open Kort 2012 | Udskriftsdato | 26 februar 2012 | |||
Stævne by | Helsingør | Udskriftstidspunkt | 14:51 | |||
Arrangør | Helsingør Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 26 februar 2012 |
Løb 26, 100m Frisvømning Herrer, Finaler 12 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Sebastian Tullberg | 2000 | 319 | 32.15 | 1:05.78 | |||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
2 | Jakob Kolberg | 2000 | 302 | 31.81 | 1:06.98 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
3 | Julius Thielst | 2000 | 297 | 32.44 | 1:07.34 | |||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
4 | William Textor Broch | 2001 | 288 | 32.27 | 1:08.02 | |||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
5 | Mikkel T. Madsen | 2000 | 245 | 34.56 | 1:11.80 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
6 | William Schwab | 2000 | 230 | 35.12 | 1:13.35 | |||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
7 | Sebastian Rasmussen | 2000 | 229 | 35.01 | 1:13.42 | |||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
8 | Anders Blix Mogensen | 2000 | 225 | 35.19 | 1:13.90 | |||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
9 | Oliver Schiellerup | 2000 | 223 | 35.45 | 1:14.15 | |||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
10 | Markus Julian Lange | 2000 | 202 | 37.01 | 1:16.59 | |||||
Værløse Svømmeklub | ||||||||||
11 | Martin Vennick Haugbølle | 2001 | 199 | 36.87 | 1:16.92 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
12 | Ulrik Blach Petersen | 2001 | 185 | 36.94 | 1:18.83 | |||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
13 | Jacob Krog Christoffersen | 2000 | 164 | 39.04 | 1:22.10 | |||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
14 | Alfred Højberg | 2002 | 161 | 40.65 | 1:22.67 | |||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
15 | Jacob Rasmussen | 2000 | 160 | 39.59 | 1:22.70 | |||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
16 | William I. Kristiansen | 2001 | 143 | 40.37 | 1:25.87 | |||||
Swim Team Tåstrup | ||||||||||
17 | Alexander Kjær Mortensen | 2000 | 143 | 40.26 | 1:26.00 | |||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
18 | Andreas Hostrup | 2000 | 140 | 40.59 | 1:26.58 | |||||
Helsinge Skytte & IF | ||||||||||
19 | Emil Gruhn | 2001 | 136 | 43.45 | 1:27.46 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
20 | Albert Frydensberg | 2001 | 135 | 42.75 | 1:27.66 | |||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
21 | Sebastian M. Staal | 2002 | 132 | 43.39 | 1:28.33 | |||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
22 | Emil Kildahl Døssing | 2002 | 129 | 41.24 | 1:29.02 | |||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
23 | William W. Kofoed | 2001 | 126 | 42.22 | 1:29.57 | |||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
24 | William B. Brøndum | 2002 | 111 | 46.07 | 1:33.39 | |||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
25 | Tobias Sundwall | 2001 | 106 | 43.54 | 1:34.95 | |||||
Værløse Svømmeklub | ||||||||||
26 | Mathias Riff Alexandersen | 2001 | 98 | 46.97 | 1:37.41 | |||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
27 | Christian Niekrenz | 2002 | 97 | 46.48 | 1:37.82 | |||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
28 | Jonathan P. Hedager | 2001 | 93 | 47.60 | 1:39.28 | |||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
29 | Magnus Vejgaard | 2000 | 78 | 49.55 | 1:45.23 | |||||
Værløse Svømmeklub | ||||||||||
30 | Kristoffer Rasmusen | 2000 | 75 | 49.43 | 1:46.63 | |||||
Swim Team Tåstrup | ||||||||||
31 | Affou Adlouni | 2000 | 52 | 55.73 | 2:00.14 | |||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
32 | Magnus Baunkjær | 2000 | 43 | 1:00.10 | 2:08.76 | |||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
- | Andreas Cheng Milsgaard | 2000 | DNS | |||||||
Værløse Svømmeklub | ||||||||||
- | Malte Pavon Olesen | 2000 | DNS | |||||||
Værløse Svømmeklub | ||||||||||
- | Sigurd Dybbro Ring | 2002 | DNS | |||||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
- | Oliver Breuner | 2000 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
Løb 26, 100m Frisvømning Herrer, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Frederik Lundgaard | 1999 | 410 | 29.35 | 1:00.51 | |||||
Frederikssund Svømmeklub | ||||||||||
2 | Rune Dirk Willén | 1998 | 363 | 30.30 | 1:03.00 | |||||
Søllerød Svømmeklub | ||||||||||
3 | Jakob Riisgaard Nielsen | 1998 | 327 | 31.58 | 1:05.26 | |||||
Skanderborg Svømmeklub | ||||||||||
4 | Mads Fredbo | 1999 | 322 | 31.47 | 1:05.58 | |||||
Helsinge Skytte & IF | ||||||||||
5 | Bertil Binau-Uldal | 1998 | 308 | 31.74 | 1:06.57 | |||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
6 | Oskar Lilleøre | 1998 | 294 | 32.09 | 1:07.58 | |||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
7 | Emil Johansen | 1999 | 290 | 32.90 | 1:07.93 | |||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
8 | Jacob Cheng Milsgaard | 1998 | 271 | 32.57 | 1:09.45 | |||||
Værløse Svømmeklub | ||||||||||
9 | Mathias I. Kristiansen | 1999 | 261 | 33.10 | 1:10.36 | |||||
Swim Team Tåstrup | ||||||||||
10 | André Ballerini | 1999 | 254 | 33.80 | 1:10.94 | |||||
Frederikssund Svømmeklub | ||||||||||
11 | Philip Schiøtz | 1999 | 251 | 33.78 | 1:11.21 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
12 | Daniel Sørensen | 1999 | 251 | 34.25 | 1:11.29 | |||||
Swim Team Tåstrup | ||||||||||
13 | Phillip Riis | 1998 | 248 | 34.35 | 1:11.54 | |||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
14 | Daniel C. Bjørrith | 1999 | 221 | 36.24 | 1:14.34 | |||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
15 | Magnus Vinjebo | 1999 | 220 | 35.45 | 1:14.49 | |||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
16 | Gustav Frydensberg | 1999 | 208 | 36.50 | 1:15.89 | |||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
17 | Andreas Samberg | 1998 | 207 | 35.51 | 1:15.98 | |||||
Søllerød Svømmeklub | ||||||||||
18 | Jonas Gielstrup | 1998 | 205 | 36.64 | 1:16.26 | |||||
Helsinge Skytte & IF | ||||||||||
19 | Felix Burmester | 1999 | 193 | 38.10 | 1:17.79 | |||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
20 | Marcus Kalør | 1999 | 141 | 40.99 | 1:26.38 | |||||
Søllerød Svømmeklub | ||||||||||
21 | Kim Emil K. Petersen | 1999 | 99 | 45.94 | 1:37.02 | |||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
- | Mark Pavon Olesen | 1999 | DNS | |||||||
Værløse Svømmeklub | ||||||||||
Løb 26, 100m Frisvømning Herrer, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Mads Steen Petersen | 1997 | 419 | 29.07 | 1:00.06 | |||||
Helsinge Skytte & IF | ||||||||||
2 | Lasse Dall | 1997 | 369 | 30.00 | 1:02.66 | |||||
Skanderborg Svømmeklub | ||||||||||
3 | Magnus Bladt Wichmann | 1997 | 356 | 30.59 | 1:03.39 | |||||
Skanderborg Svømmeklub | ||||||||||
4 | Sebastian Kallestrup | 1996 | 342 | 31.07 | 1:04.24 | |||||
Frederikssund Svømmeklub | ||||||||||
5 | Tobias M. Jensen | 1996 | 338 | 31.56 | 1:04.52 | |||||
Helsinge Skytte & IF | ||||||||||
6 | Mathias M. Trebbien | 1997 | 322 | 31.46 | 1:05.56 | |||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
7 | Jonas Kaadtmann | 1997 | 314 | 31.75 | 1:06.14 | |||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
8 | Peter Forsberg | 1997 | 167 | 39.31 | 1:21.63 | |||||
Helsinge Skytte & IF | ||||||||||
Løb 26, 100m Frisvømning Herrer, Finaler 17 - 18 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Niels Breum Hansen | 1994 | 532 | 26.83 | 55.45 | |||||
Helsinge Skytte & IF | ||||||||||
2 | Magnus Andersen | 1995 | 454 | 27.87 | 58.48 | |||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
3 | Lars Elsborg | 1994 | 454 | 28.21 | 58.49 | |||||
Værløse Svømmeklub | ||||||||||
Løb 26, 100m Frisvømning Herrer, Finaler 19 - 112 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Jesper Madsen | 1986 | 516 | 26.44 | 56.03 | |||||
Herlev Svømning | ||||||||||
2 | Morten Jung Westermann | 1993 | 362 | 31.13 | 1:03.04 | |||||
Helsinge Skytte & IF | ||||||||||
3 | Thorbjørn T. Peltz Bloch | 1993 | 315 | 31.87 | 1:06.07 | |||||
Helsinge Skytte & IF | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.19.08 | Udskriftsdato | 26 februar 2012 |
Licens til Helsingør Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 14:51 |