2017-11-25   01:06:43
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för Höganäs Swim Meet

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Lördag Fm

Resultat Gren 13 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 13 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Höganäs Swimmeet    Utskriftsdatum  10 mars 2012   
  Tävlingsort  Höganäs    Utskriftstid  12:07   
  Arrangör  Höganäs Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  10 mars 2012         
 
 
Gren 13, 100m Bröstsim Fl 12-13år, Finaler 
Sponsor: Fysiokliniken 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Sandra Lendt  2000  Föreningen Trelleborg Kappsim    37.85        1:20.42   
Ida Liljeqvist  1999  Höganäs Simsällskap    38.55        1:20.53   
Maja Lauritsen  1999  Ängelholms Simsällskap    40.18        1:24.98   
Johanna Söderberg  1999  Helsingborgs Simsällskap    40.58        1:25.37   
Davilda Lareva  2000  Föreningen Trelleborg Kappsim    41.67        1:29.28   
Anna Svensson-Fehér  2000  Föreningen Trelleborg Kappsim    42.12        1:29.38   
Maja Johansson  1999  Höganäs Simsällskap    42.71        1:30.24   
Nicola Parfitt  2000  Föreningen Trelleborg Kappsim    43.65        1:32.01   
Alva Ericsson  2000  Helsingborgs Simsällskap    43.95        1:32.04   
10  Cassandra Liljeqvist  2000  Föreningen Sim Team Engelholm    44.48        1:32.32   
11  Louise Grönborg  1999  Ängelholms Simsällskap    44.24        1:32.97   
12  Amanda Dittlau  2000  Helsingborgs Simsällskap    45.55        1:34.22   
13  Elin Moberg  1999  Simklubben Poseidon    45.14        1:34.29   
14  Maja Danielsson  1999  Helsingborgs Simsällskap    45.35        1:34.71   
15  Rebecka Östlund  1999  Simklubben Poseidon    44.98        1:35.39   
16  Emilia Nilsson  1999  Ängelholms Simsällskap    44.72        1:35.44   
17  Irene Savayidis  2000  Eslövs Simsällskap    44.70        1:35.56   
18  Felicia Paulander  2000  Simklubben Triton    45.58        1:35.61   
19  Thelma Jöhnke  1999  Höganäs Simsällskap    44.98        1:36.46   
20  Ebba Hallbäck  2000  Helsingborgs Simsällskap    45.72        1:36.64   
21  Déspina Karida  1999  Simklubben Poseidon    45.55        1:36.68   
22  Saga Atlefjord  2000  Höganäs Simsällskap    45.85        1:36.88   
23  Annie Jensen  1999  Ängelholms Simsällskap    45.66        1:36.89   
24  Felie Edsheim  1999  Simklubben Triton    46.35        1:37.30   
25  Johanna Weiler  2000  Ängelholms Simsällskap    46.88        1:38.21   
26  Klara Astner  1999  Klippans Simsällskap    46.22        1:38.99   
27  Fanny Östh  1999  Höganäs Simsällskap    47.74        1:39.04   
28  Julia Stenhård  2000  Helsingborgs Simsällskap    47.47        1:39.28   
29  Annika Malmgren  1999  Simklubben Poseidon    46.89        1:39.62   
30  Jenny Le  2000  Simklubben Poseidon    47.93        1:39.85   
31  Lina Gäbel  2000  Höganäs Simsällskap    47.82        1:40.43   
32  Erica Ragnarsson  2000  Ängelholms Simsällskap    46.34        1:42.18   
33  Linnéa Öberg  2000  Simklubben Triton    49.07        1:42.30   
34  Heidi Winberg  1999  Höganäs Simsällskap    47.05        1:42.40   
35  Elin Melin  2000  Simklubben Poseidon    49.18        1:43.27   
36  Olivia Ülger  2000  Eslövs Simsällskap    49.12        1:43.90   
37  Linnea Svärd  2000  Ängelholms Simsällskap    48.96        1:43.99   
38  Cornelia Forsgren  2000  Simklubben Triton    49.52        1:44.01   
39  Josefin Nilsson  1999  Eslövs Simsällskap    49.79        1:44.56   
40  Malin Lajer  1999  Simklubben Triton    49.11        1:46.18   
41  Fanny Andersson  2000  Höganäs Simsällskap    50.71        1:47.39   
42  Wilma Magnusson  2000  Helsingborgs Simsällskap    49.99        1:49.09   
43  Hanna Karlsson  2000  Simklubben Poseidon    52.19        1:52.83   
44  Fiona Olsson  2000  Simklubben Poseidon    52.55        1:52.87   
45  Alva Brondin  2000  Simklubben Triton    54.16        1:53.28   
46  Edith Rosell  2000  Simklubben Poseidon    53.64        1:53.77   
47  Emma Palmquist  2000  Föreningen Sim Team Engelholm    54.09        1:54.37   
48  Hanna Ardenvik  2000  Föreningen Sim Team Engelholm    54.37        1:54.39   
49  Daniella Ståhl  1999  Eslövs Simsällskap    53.90        1:56.79   
50  Matilda Castello  2000  Föreningen Sim Team Engelholm    55.72        1:59.68   
51  Tova Hermodsson  1999  Simklubben Poseidon    55.68        2:00.48   
52  Moa Lager  1999  Simklubben Poseidon    57.42        2:02.44   
              DNS   
Hanna Persson  1999  Helsingborgs Simsällskap            DNS   
Wilma Carlsson  2000  Föreningen Sim Team Engelholm            DNS   
Moa Williamsson  2000  Helsingborgs Simsällskap            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.19.05  Utskriftsdatum  10 mars 2012 
Licensierad till: Höganäs Simsällskap  Utskriftstid  12:07 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Control Media & Sport ny webbutvecklare
Backstroke Start