Resultater for Nordea Midsommercup 2012
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Lørdag
Resultat Løb 1 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | Nordea Midsommercup 2012 | Udskriftsdato | 09 juni 2012 | |||
Stævne by | Ikast | Udskriftstidspunkt | 09:34 | |||
Arrangør | Ikast Svømme Klub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 09 juni 2012 |
Løb 1, 100m Frisvømning Herrer, Finaler 12 år og yngre |
Sponsor: Nordea |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Gustav Yde | 2000 | Svømmeklubben S 68 | 1:04.68 | ||||||
2 | Markus Kjeldsen | 2000 | Silkeborg Svømmeklub | 1:08.81 | ||||||
3 | Rasmus Udbye | 2000 | Bjerre Herreds Svømmeklub | 1:14.54 | ||||||
4 | Oskar Lindholm | 2001 | Lyseng IF | 1:15.37 | ||||||
5 | Anders Meldgaard | 2000 | Svømmeklubben S 68 | 1:15.57 | ||||||
6 | Marcus Pedersen | 2000 | Viborg Svømme Klub | 1:15.78 | ||||||
7 | Karl-Emil Späth | 2000 | Horsens Svømmeklub | 1:15.95 | ||||||
8 | Max Allsopp | 2001 | Svømmeklubben Opnør | 1:16.35 | ||||||
9 | Mike Boldsen | 2000 | Silkeborg Svømmeklub | 1:16.44 | ||||||
10 | Alexander Dahl | 2000 | Thisted Svømmeklub | 1:17.26 | ||||||
11 | Viktor Bull Kramer | 2000 | Horsens Svømmeklub | 1:19.64 | ||||||
12 | Oliver Bech | 2000 | Thisted Svømmeklub | 1:21.39 | ||||||
13 | Tobias Møllegaard | 2000 | Viborg Svømme Klub | 1:22.63 | ||||||
14 | Nicolai Sand | 2000 | Brønderslev SK08 | 1:24.69 | ||||||
15 | Jonas Terpager Hansen | 2000 | Ikast Svømmeklub | 1:26.02 | ||||||
16 | Mads Ringgaard | 2000 | Svømmeklubben Nord | 1:27.93 | ||||||
17 | Lukas Kristensen | 2000 | Lyseng IF | 1:27.98 | ||||||
18 | Mads Alnor | 2000 | Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | 1:28.37 | ||||||
19 | Magnus Dyg Holme | 2002 | Ikast Svømmeklub | 1:28.70 | ||||||
20 | Esben Røjkjær Rasmussen | 2001 | Randers GF Neptun | 1:28.80 | ||||||
21 | Thorbjørn Eriksen | 2000 | Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | 1:30.01 | ||||||
22 | Jeppe Stensfeldt | 2000 | Herning Svømmeklub | 1:30.37 | ||||||
23 | Sebastian Lauritsen | 2000 | Viborg Svømme Klub | 1:30.95 | ||||||
24 | Rasmus Nørfjand | 2000 | Holstebro Svømme Club | 1:31.70 | ||||||
25 | Casper Torp | 2000 | Svømmeklubben Nord | 1:32.09 | ||||||
26 | Rasmus Sander Berggreen | 2001 | Ikast Svømmeklub | 1:32.61 | ||||||
27 | Berthel R. Andersen | 2000 | Svømmeklubben S 68 | 1:33.64 | ||||||
28 | Jonas Stoltenberg | 2000 | TST Svømning | 1:33.99 | ||||||
29 | Nicki Kjellerup Andersen | 2002 | Herning Svømmeklub | 1:34.26 | ||||||
30 | Frederik Isaksen | 2000 | Svømmeklubben Søhesten | 1:34.72 | ||||||
31 | Mathias Plog Jensen | 2001 | Silkeborg Svømmeklub | 1:35.28 | ||||||
32 | Lukas Kranker | 2000 | Brønderslev SK08 | 1:35.66 | ||||||
33 | Anton Borg Hjort | 2000 | Lyseng IF | 1:37.68 | ||||||
34 | Alfred Tang Dixen | 2002 | Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | 1:37.93 | ||||||
35 | Andreas Blaaberg | 2002 | Svømmeklubben Tempo | 1:40.86 | ||||||
36 | Jakob Enevoldsen | 2000 | Svømmeklubben Nord | 1:44.61 | ||||||
37 | Halfdan Krogh Lund | 2002 | Bjerre Herreds Svømmeklub | 1:45.07 | ||||||
38 | Malte S. Larsen | 2000 | Svømmeklubben Opnør | 1:47.14 | ||||||
39 | Sebastian Steenberg | 2001 | Ikast Svømmeklub | 1:47.90 | ||||||
40 | Anders Gjerløv Pedersen | 2000 | Brønderslev SK08 | 1:48.35 | ||||||
40 | Kristian Livbjerg | 2000 | Horsens Svømmeklub | 1:48.35 | ||||||
42 | Alexander Korsager Elkjær | 2001 | Lyseng IF | 1:51.05 | ||||||
- | Christian Bonde | 2001 | Aabybro Idrætsforening | DNS | ||||||
- | Mads Nielsen | 2000 | Randers GF Neptun | DSQ | Tyvstart | |||||
- | Mikkel Ibsen | 2000 | Bjerre Herreds Svømmeklub | DSQ | Forsinket start | |||||
Løb 1, 100m Frisvømning Herrer, Finaler 13 - 14 år |
Sponsor: Nordea |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Michael Terp Olesen | 1999 | Struer Svømmeklub | 59.43 | ||||||
2 | Jonas B. Jørgensen | 1998 | Lyseng IF | 59.81 | ||||||
3 | Christian Holm Jørgensen | 1999 | Svømmeklubben Opnør | 1:00.81 | ||||||
4 | Kasper Levring Andersen | 1998 | Viborg Svømme Klub | 1:05.12 | ||||||
5 | Holger Boe Krogh | 1998 | Lyseng IF | 1:06.20 | ||||||
6 | Anders Jepsen | 1998 | Svømmeklubben Opnør | 1:06.51 | ||||||
7 | Anders Laursen | 1998 | Silkeborg Svømmeklub | 1:06.53 | ||||||
8 | Ludvig Lind | 1998 | Svømmeklubben Nord | 1:06.78 | ||||||
9 | Andreas Weje | 1998 | Grenaa Svømmeklub | 1:07.17 | ||||||
9 | Frederick K. Madsen | 1999 | Ikast Svømmeklub | 1:07.17 | ||||||
11 | Kasper Mertz Borum | 1999 | Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | 1:07.54 | ||||||
12 | Peter Enevold Sørensen | 1998 | Thisted Svømmeklub | 1:08.64 | ||||||
13 | Martin Harder Bruun | 1998 | Silkeborg Svømmeklub | 1:08.97 | ||||||
14 | Lukas Lindstrøm | 1998 | Bjerre Herreds Svømmeklub | 1:09.47 | ||||||
15 | Rasmus D. Jensen | 1998 | Brædstrup Svømmeklub | 1:09.94 | ||||||
16 | Mads Storgaard | 1998 | Svømmeklubben S 68 | 1:10.09 | ||||||
17 | Andreas Hørmann | 1999 | Lyseng IF | 1:10.28 | ||||||
18 | Mathias Kær | 1999 | Struer Svømmeklub | 1:10.38 | ||||||
19 | Søren B. Jeppesen | 1999 | Vildbjerg Svømmeklub | 1:10.44 | ||||||
20 | Arnas Jefimanka | 1999 | Herning Svømmeklub | 1:11.04 | ||||||
21 | William Kaaber | 1999 | Struer Svømmeklub | 1:11.19 | ||||||
22 | Rolf Wollesen | 1998 | Svømmeklubben Tempo | 1:11.57 | ||||||
23 | Karl Meisner-Jensen | 1999 | Svømmeklubben Nord | 1:11.61 | ||||||
24 | Mikkel Gade | 1999 | Svømmeklubben Grindsted | 1:11.68 | ||||||
25 | Emil Houlborg | 1998 | Viborg Svømme Klub | 1:12.38 | ||||||
26 | Frederik Vahle | 1998 | Grenaa Svømmeklub | 1:12.48 | ||||||
27 | Laurits Kaaber | 1999 | Struer Svømmeklub | 1:12.98 | ||||||
28 | Michael Hedegaard Nielsen | 1998 | Svømmeklubben Nord | 1:13.11 | ||||||
29 | Jacob Noer Jørgensen | 1998 | Bjerre Herreds Svømmeklub | 1:13.73 | ||||||
30 | Sebastian Halvorsen | 1999 | Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | 1:13.79 | ||||||
31 | Daniel H. Johannesen | 1999 | Horsens Svømmeklub | 1:14.28 | ||||||
32 | Mikkel Kirkegaard | 1999 | Silkeborg Svømmeklub | 1:14.35 | ||||||
33 | Jacob L. Hansen | 1998 | Brædstrup Svømmeklub | 1:14.80 | ||||||
34 | August Laursen | 1999 | Randers GF Neptun | 1:15.17 | ||||||
35 | Anders N Pedersen | 1999 | Struer Svømmeklub | 1:15.20 | ||||||
36 | Johannes Hjetmann | 1998 | Lyseng IF | 1:15.44 | ||||||
37 | Kristian Berthelsen | 1999 | Aabybro Idrætsforening | 1:15.69 | ||||||
38 | Andreas Kure Jensen | 1999 | TST Svømning | 1:16.20 | ||||||
39 | Jeppe Borup | 1998 | Svømmeklubben Nord | 1:16.63 | ||||||
40 | Jonas Poulsen | 1998 | Svømmeklubben Grindsted | 1:16.84 | ||||||
41 | Lasse Bach | 1998 | Svømmeklubben S 68 | 1:16.99 | ||||||
42 | Kasper Bundgaard | 1998 | Horsens Svømmeklub | 1:17.37 | ||||||
43 | Frederik Juhl Leiszner | 1999 | Horsens Svømmeklub | 1:18.35 | ||||||
44 | Nikolaj Mikkelsen | 1998 | Svømmeklubben Søhesten | 1:18.36 | ||||||
45 | Christoffer Middelboe | 1998 | TST Svømning | 1:18.93 | ||||||
46 | Magnus Vestbjerg-Nielsen | 1999 | Thisted Svømmeklub | 1:19.81 | ||||||
47 | Casper Pissenberger | 1999 | Svømmeklubben Opnør | 1:20.67 | ||||||
48 | Jacob Nyvang Jensen | 1999 | Thisted Svømmeklub | 1:21.16 | ||||||
49 | Martin Holmershøj | 1998 | Silkeborg Svømmeklub | 1:21.34 | ||||||
50 | Simon Niese | 1998 | Herning Svømmeklub | 1:22.91 | ||||||
51 | Jacob Koch | 1998 | Svømmeklubben S 68 | 1:23.34 | ||||||
52 | Andreas Prior | 1999 | Svømmeklubben Søhesten | 1:23.95 | ||||||
53 | Jonas Sander | 1999 | Ikast Svømmeklub | 1:24.64 | ||||||
54 | Mads Bundgaard | 1998 | Aabybro Idrætsforening | 1:26.12 | ||||||
55 | Mirza Cehobaic | 1998 | Svømmeklubben Opnør | 1:27.05 | ||||||
56 | Frederik Marker Hansen | 1999 | Horsens Svømmeklub | 1:28.42 | ||||||
57 | William Heller Øllegaard | 1999 | Aarhus Idrætsforening Af 1900 | 1:29.12 | ||||||
58 | Andreas Kvist Ørnstrup | 1999 | Horsens Svømmeklub | 1:30.13 | ||||||
59 | Andreas Nørrevang | 1999 | Svømmeklubben Søhesten | 1:31.61 | ||||||
60 | Jens Horne | 1999 | Svømmeklubben S 68 | 1:33.89 | ||||||
61 | Thomas Nielsen | 1998 | Thisted Svømmeklub | 1:34.09 | ||||||
62 | Christian Hougaard-Enevol | 1999 | Silkeborg Svømmeklub | 1:34.86 | ||||||
63 | Martin Priess Olsen | 1999 | Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | 1:37.02 | ||||||
64 | Rasmus Grøn | 1999 | Aabybro Idrætsforening | 1:43.92 | ||||||
- | Esben Aarup | 1999 | Herning Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Kasper Boch | 1999 | TST Svømning | DNS | ||||||
- | Martin Vest Vognsen | 1998 | Aarhus Idrætsforening Af 1900 | DNS | ||||||
- | Mikkel Høj-Larsen | 1998 | Munkebo Svømme- og Kondiklub | DNS | ||||||
- | Magnus H. Bendtsen | 1998 | TST Svømning | DSQ | Generer svømmer b7 | |||||
Løb 1, 100m Frisvømning Herrer, Finaler 15 - 16 år |
Sponsor: Nordea |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Simon L. Knudsen | 1996 | Thisted Svømmeklub | 55.31 | ||||||
2 | Jakob Brinkmann | 1996 | Svømmeklubben Grindsted | 56.34 | ||||||
3 | Tom Heilmann | 1997 | Svømmeklubben Tempo | 58.18 | ||||||
4 | Frederik Knudsen | 1997 | Svømmeklubben Grindsted | 58.40 | ||||||
5 | Tobias M. Kristensen | 1996 | Struer Svømmeklub | 59.50 | ||||||
6 | Peter Birk | 1996 | Thisted Svømmeklub | 59.93 | ||||||
7 | Andreas Hermansen | 1997 | Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | 1:00.73 | ||||||
8 | Jens N. Nielsen | 1997 | Silkeborg Svømmeklub | 1:00.89 | ||||||
9 | Mikkel Boisen | 1997 | Svømmeklubben Grindsted | 1:00.98 | ||||||
10 | Emil Hjermitslev | 1997 | Svømmeklubben Nord | 1:01.28 | ||||||
11 | Anekkash Derasakayam | 1997 | Struer Svømmeklub | 1:01.42 | ||||||
12 | Rune K. Jensen | 1997 | Silkeborg Svømmeklub | 1:01.91 | ||||||
13 | Martin Grønning | 1997 | Silkeborg Svømmeklub | 1:02.33 | ||||||
14 | Alexander Lennø | 1996 | Aabybro Idrætsforening | 1:02.38 | ||||||
15 | Jeppe Krog Poulsen | 1997 | Thisted Svømmeklub | 1:02.71 | ||||||
16 | Casper Vestergaard | 1997 | Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | 1:03.17 | ||||||
17 | Anders Back Laursen | 1996 | Kronjylland Svømmeklub | 1:03.27 | ||||||
18 | Anton Løbner | 1997 | Lyseng IF | 1:03.32 | ||||||
19 | Christoffer Beck | 1996 | Viborg Svømme Klub | 1:04.15 | ||||||
20 | Alex Terp | 1997 | Struer Svømmeklub | 1:04.72 | ||||||
21 | Anders Frimor Kirk | 1996 | Thisted Svømmeklub | 1:05.00 | ||||||
22 | Mark Andersen | 1997 | Herning Svømmeklub | 1:05.60 | ||||||
23 | Emil Poulsen | 1997 | Svømmeklubben Nord | 1:06.05 | ||||||
24 | Kasper V Hansen | 1996 | Brønderslev SK08 | 1:06.12 | ||||||
25 | Mikkel Nielsen | 1996 | Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | 1:06.52 | ||||||
26 | Nicolai Bøving | 1996 | Svendborg Svømme Klub | 1:06.64 | ||||||
27 | Rune Kay | 1996 | Svømmeklubben Tempo | 1:07.46 | ||||||
28 | Jacob Toft Jacobsen | 1996 | Brønderslev SK08 | 1:08.37 | ||||||
29 | Marcus Frederiksen | 1997 | Horsens Svømmeklub | 1:09.03 | ||||||
30 | Asbjørn Buhl | 1997 | Brædstrup Svømmeklub | 1:09.44 | ||||||
31 | Mads K Larsen | 1997 | Munkebo Svømme- og Kondiklub | 1:14.53 | ||||||
32 | Tobias Jensen | 1997 | Svømmeklubben Opnør | 1:15.73 | ||||||
33 | Frederik Jakobsen | 1997 | Grenaa Svømmeklub | 1:16.08 | ||||||
34 | Niels Horne | 1997 | Svømmeklubben S 68 | 1:16.13 | ||||||
35 | Mikkel Gaardbo | 1996 | Brønderslev SK08 | 1:16.19 | ||||||
36 | Mathias Gjerløv Pedersen | 1997 | Brønderslev SK08 | 1:16.26 | ||||||
37 | Max Ulka | 1997 | Svømmeklubben Opnør | 1:22.54 | ||||||
38 | Magnus Oliver Christensen | 1997 | Struer Svømmeklub | 1:23.79 | ||||||
- | Jacob Pedersen | 1997 | Thisted Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Peter Guldberg | 1996 | Herning Svømmeklub | DSQ | tyvstart | |||||
Løb 1, 100m Frisvømning Herrer, Finaler 17 år og ældre |
Sponsor: Nordea |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Tonni Kristensen | 1992 | Herning Svømmeklub | 53.89 | ||||||
2 | Jakob Bjerre Knudsen | 1990 | Lyseng IF | 55.33 | ||||||
3 | Mads Pedersen | 1991 | Herning Svømmeklub | 56.67 | ||||||
4 | Thomas Pedersen | 1995 | Thisted Svømmeklub | 57.99 | ||||||
5 | Mikkel Hvolgaard | 1995 | Ikast Svømmeklub | 58.02 | ||||||
6 | Alexander Gilberg | 1995 | Silkeborg Svømmeklub | 58.05 | ||||||
7 | Mads Mai | 1989 | Kronjylland Svømmeklub | 58.14 | ||||||
8 | Martin Kollerup | 1995 | Svømmeklubben Nord | 59.58 | ||||||
9 | Michael Kjær | 1995 | Thisted Svømmeklub | 59.74 | ||||||
10 | Jannick Maesen | 1995 | Ikast Svømmeklub | 1:00.09 | ||||||
11 | Rasmus Bjerre Knudsen | 1994 | Lyseng IF | 1:00.39 | ||||||
12 | Frederik Bendix | 1995 | Kronjylland Svømmeklub | 1:00.48 | ||||||
13 | Søren Brinkmann Nielsen | 1994 | Svømmeklubben Søhesten | 1:01.38 | ||||||
14 | Mathias F. Nielsen | 1995 | Thisted Svømmeklub | 1:03.09 | ||||||
15 | Tim Damsgaard | 1994 | Bjerre Herreds Svømmeklub | 1:03.32 | ||||||
16 | Kasper Sørensen | 1994 | Svømmeklubben Søhesten | 1:03.88 | ||||||
17 | Jonas Helbo Beck | 1994 | Lyseng IF | 1:04.67 | ||||||
18 | Martin Simonsen | 1985 | Munkebo Svømme- og Kondiklub | 1:05.52 | ||||||
19 | Mathias Petersen | 1995 | Ikast Svømmeklub | 1:06.14 | ||||||
20 | Mads Vølund | 1994 | Brædstrup Svømmeklub | 1:08.92 | ||||||
21 | Jacob Pedersen | 1989 | Munkebo Svømme- og Kondiklub | 1:10.45 | ||||||
22 | Martin Lønstrup | 1993 | Struer Svømmeklub | 1:16.07 | ||||||
- | Albert Buus Rasmussen | 1995 | Aarhus Idrætsforening Af 1900 | DNS | ||||||
- | Niels Møller Jensen | 1995 | Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | DSQ | Tyvstart | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.19.08 | Udskriftsdato | 09 juni 2012 |
Licens til Ikast Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 09:34 |