Resultater for Nordea Midsommercup 2012
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Resultat Løb 3 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | Nordea Midsommercup 2012 | Udskriftsdato | 09 juni 2012 | |||
Stævne by | Ikast | Udskriftstidspunkt | 10:35 | |||
Arrangør | Ikast Svømme Klub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 09 juni 2012 |
Løb 3, 200m Medley Herrer, Finaler 12 år og yngre |
Sponsor: Nordea |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Simeon Franow | 2000 | Bjerre Herreds Svømmeklub | 2:55.64 | ||||||
2 | Jens Sørensen | 2001 | Herning Svømmeklub | 2:59.86 | ||||||
3 | Marcus Pedersen | 2000 | Viborg Svømme Klub | 3:06.27 | ||||||
4 | Karl-Emil Späth | 2000 | Horsens Svømmeklub | 3:08.46 | ||||||
5 | Jens Riisgaard | 2000 | Silkeborg Svømmeklub | 3:08.68 | ||||||
6 | Anders Meldgaard | 2000 | Svømmeklubben S 68 | 3:13.53 | ||||||
7 | Viktor Bull Kramer | 2000 | Horsens Svømmeklub | 3:14.03 | ||||||
8 | Jonas Terpager Hansen | 2000 | Ikast Svømmeklub | 3:23.47 | ||||||
9 | Oliver L Nelander | 2002 | Ikast Svømmeklub | 3:23.92 | ||||||
10 | Mathias Rasmussen | 2001 | Holstebro Svømme Club | 3:26.95 | ||||||
11 | Andreas Grønkjær Frost | 2001 | Horsens Svømmeklub | 3:30.27 | ||||||
12 | Benjamin Rohde | 2001 | Svømmeklubben Tempo | 3:30.60 | ||||||
13 | Berthel R. Andersen | 2000 | Svømmeklubben S 68 | 3:45.74 | ||||||
14 | Rasmus Abildgaard | 2000 | Aabybro Idrætsforening | 3:51.26 | ||||||
15 | Kristian Livbjerg | 2000 | Horsens Svømmeklub | 4:11.54 | ||||||
- | Jannick Hagensen | 2001 | Svømmeklubben Opnør | DSQ | ej fors. bev. | |||||
- | Mads Alnor | 2000 | Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | DSQ | Tyvstart | |||||
- | Nichlas B. Feldt | 2000 | Horsens Svømmeklub | DSQ | asymetriske arm fly | |||||
Løb 3, 200m Medley Herrer, Finaler 13 - 14 år |
Sponsor: Nordea |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Michael Terp Olesen | 1999 | Struer Svømmeklub | 2:29.33 | ||||||
2 | Christian Holm Jørgensen | 1999 | Svømmeklubben Opnør | 2:37.54 | ||||||
3 | Jacob S. Madsen | 1998 | Aabybro Idrætsforening | 2:39.64 | ||||||
4 | Jakob Vingborg | 1998 | Viborg Svømme Klub | 2:43.90 | ||||||
5 | Tobias Alstrup Kjær | 1998 | Viborg Svømme Klub | 2:45.56 | ||||||
6 | Emil Houlborg | 1998 | Viborg Svømme Klub | 2:45.72 | ||||||
7 | Frederick K. Madsen | 1999 | Ikast Svømmeklub | 2:51.56 | ||||||
8 | Marcus Ø. Lauritsen | 1998 | Viborg Svømme Klub | 2:52.54 | ||||||
9 | Lukas Lindstrøm | 1998 | Bjerre Herreds Svømmeklub | 2:53.55 | ||||||
10 | Søren B. Jeppesen | 1999 | Vildbjerg Svømmeklub | 2:57.30 | ||||||
11 | Karl Meisner-Jensen | 1999 | Svømmeklubben Nord | 3:01.88 | ||||||
12 | Daniel H. Johannesen | 1999 | Horsens Svømmeklub | 3:03.00 | ||||||
13 | Mads Allerslev Eriksen | 1998 | Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | 3:04.39 | ||||||
14 | Jens Grarup | 1999 | Herning Svømmeklub | 3:04.95 | ||||||
15 | Søren Gad Hvas | 1998 | Lyseng IF | 3:06.60 | ||||||
16 | Mathias Kær | 1999 | Struer Svømmeklub | 3:06.84 | ||||||
17 | Andreas Hørmann | 1999 | Lyseng IF | 3:09.11 | ||||||
18 | Frederik Juhl Leiszner | 1999 | Horsens Svømmeklub | 3:12.26 | ||||||
19 | Mark Jensby Madsen | 1999 | Thisted Svømmeklub | 3:18.19 | ||||||
20 | Jonas Sander | 1999 | Ikast Svømmeklub | 3:19.34 | ||||||
21 | Christoffer Middelboe | 1998 | TST Svømning | 3:21.45 | ||||||
22 | Andreas Aakjær Andersen | 1999 | Lyseng IF | 3:22.74 | ||||||
23 | Kasper Bundgaard | 1998 | Horsens Svømmeklub | 3:23.10 | ||||||
24 | Nicolai Christensen | 1999 | Lyseng IF | 3:24.23 | ||||||
25 | Tobias N. Holmgaard | 1998 | TST Svømning | 3:26.82 | ||||||
- | Casper Pissenberger | 1999 | Svømmeklubben Opnør | DSQ | Tyvstart | |||||
- | Jacob L. Hansen | 1998 | Brædstrup Svømmeklub | DSQ | fork.vend.v.ryg-brys | |||||
- | Mirza Cehobaic | 1998 | Svømmeklubben Opnør | DSQ | Tyvstart | |||||
Løb 3, 200m Medley Herrer, Finaler 15 - 16 år |
Sponsor: Nordea |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Robert Asfeldt | 1996 | Herning Svømmeklub | 2:19.16 | ||||||
2 | Daniel Nielsen | 1997 | Herning Svømmeklub | 2:24.24 | ||||||
3 | Frederik Knudsen | 1997 | Svømmeklubben Grindsted | 2:25.01 | ||||||
4 | Mikkel Grønbo | 1996 | Silkeborg Svømmeklub | 2:25.61 | ||||||
5 | Mikkel Vølund | 1997 | Brædstrup Svømmeklub | 2:36.05 | ||||||
6 | Frederik Linck | 1997 | Svømmeklubben Grindsted | 2:37.11 | ||||||
7 | Anekkash Derasakayam | 1997 | Struer Svømmeklub | 2:43.23 | ||||||
8 | Frederik Rossavik | 1997 | Viborg Svømme Klub | 2:45.84 | ||||||
9 | Marcus Frederiksen | 1997 | Horsens Svømmeklub | 2:47.35 | ||||||
10 | Patrick Strandlyst | 1997 | Svømmeklubben Opnør | 2:49.64 | ||||||
11 | Daniel Hørmann | 1997 | Lyseng IF | 2:50.40 | ||||||
12 | Asbjørn Buhl | 1997 | Brædstrup Svømmeklub | 3:00.73 | ||||||
Løb 3, 200m Medley Herrer, Finaler 17 år og ældre |
Sponsor: Nordea |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | David Adelskov | 1987 | Silkeborg Svømmeklub | 2:06.37 | ||||||
2 | Lasse Meineche | 1994 | Herning Svømmeklub | 2:20.84 | ||||||
3 | Kasper Winther | 1995 | Silkeborg Svømmeklub | 2:28.72 | ||||||
4 | Martin Hedegaard Nielsen | 1995 | Svømmeklubben Nord | 2:28.85 | ||||||
5 | Rasmus Bjerre Knudsen | 1994 | Lyseng IF | 2:33.40 | ||||||
- | Emil Weis | 1994 | Silkeborg Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Andreas Levin Pedersen | 1995 | Silkeborg Svømmeklub | DSQ | ej fors.bev.vend100m | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.19.08 | Udskriftsdato | 09 juni 2012 |
Licens til Ikast Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 10:35 |