Resultater for Nordea Midsommercup 2012
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Resultat Løb 36 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | Nordea Midsommercup 2012 | Udskriftsdato | 10 juni 2012 | |||
Stævne by | Ikast | Udskriftstidspunkt | 16:10 | |||
Arrangør | Ikast Svømme Klub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 09 juni 2012 |
Løb 36, 200m Frisvømning Damer, Finaler 10 år og yngre |
Sponsor: Nordea |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Cecilie Grøndal | 2002 | Horsens Svømmeklub | 3:28.26 | ||||||
2 | Cecilie Væver | 2002 | Svømmeklubben Nord | 3:29.11 | ||||||
3 | Sofie Aastrup | 2002 | Svømmeklubben Søhesten | 3:29.31 | ||||||
4 | Sascha Lausten | 2002 | Ikast Svømmeklub | 3:32.66 | ||||||
5 | Kristine Hülsen | 2002 | Svømmeklubben Tempo | 3:35.93 | ||||||
6 | Amalie Vilstrup | 2002 | Herning Svømmeklub | 3:36.10 | ||||||
7 | Frederikke Kruse | 2002 | Herning Svømmeklub | 3:43.26 | ||||||
Løb 36, 200m Frisvømning Damer, Finaler 11 - 12 år |
Sponsor: Nordea |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Julie Lundorff Larsen | 2000 | Silkeborg Svømmeklub | 2:31.03 | ||||||
2 | Kristine Lønne | 2000 | Svømmeklubben Tempo | 2:31.53 | ||||||
3 | Helena V. Ellling | 2000 | Silkeborg Svømmeklub | 2:44.05 | ||||||
4 | Louise Hvarre | 2001 | Svømmeklubben Tempo | 2:46.58 | ||||||
5 | Anne Sofie Sølvkjær | 2000 | Thisted Svømmeklub | 2:47.99 | ||||||
6 | Astrid Yde | 2000 | Svømmeklubben S 68 | 2:49.83 | ||||||
7 | Helene Olesen | 2000 | Svømmeklubben Tempo | 2:55.72 | ||||||
8 | Camilla D. Hansen | 2000 | Svømmeklubben S 68 | 2:57.48 | ||||||
9 | Sabina K. S. Nielsen | 2000 | Svømmeklubben S 68 | 3:03.83 | ||||||
10 | Line Mia Jensen | 2000 | Herning Svømmeklub | 3:05.27 | ||||||
11 | Jennifer Thorius Bek | 2000 | Horsens Svømmeklub | 3:05.37 | ||||||
12 | Nana Bundgaard | 2000 | Horsens Svømmeklub | 3:06.99 | ||||||
13 | Kamma Meldgaard Bruun | 2000 | Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | 3:10.08 | ||||||
14 | Lisbeth Luisa Lehmann | 2001 | Horsens Svømmeklub | 3:12.79 | ||||||
15 | Regitze Bæhrenz | 2001 | Svømmeklubben Tempo | 3:14.87 | ||||||
16 | Anna Kirstine Jeppesen | 2000 | Lyseng IF | 3:18.65 | ||||||
17 | Vera Veronica Jervidalo | 2001 | Aarhus Idrætsforening Af 1900 | 3:19.13 | ||||||
18 | Anna Bliksted | 2001 | Svømmeklubben Tempo | 3:19.72 | ||||||
19 | Mie Buch Nielsen | 2001 | Horsens Svømmeklub | 3:23.54 | ||||||
20 | Julie Nøhr Olesen | 2001 | Aarhus Idrætsforening Af 1900 | 3:23.61 | ||||||
21 | Alberte Tang Dixen | 2001 | Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | 3:24.21 | ||||||
22 | Andrea Zanchetta | 2000 | Aabybro Idrætsforening | 3:25.35 | ||||||
23 | Laura Gam | 2001 | Herning Svømmeklub | 3:27.24 | ||||||
24 | Christine Rom Hansen | 2000 | Lyseng IF | 3:29.76 | ||||||
25 | Nikoline Fabrin Lund | 2001 | Horsens Svømmeklub | 3:31.81 | ||||||
26 | Kristine Erikstad | 2001 | Silkeborg Svømmeklub | 3:32.87 | ||||||
27 | Mathilde Laursen | 2000 | Aarhus Idrætsforening Af 1900 | 3:34.50 | ||||||
28 | Victoria Rasmussen | 2001 | Aarhus Idrætsforening Af 1900 | 3:40.86 | ||||||
29 | Mille Marie Gydesen | 2000 | Svømmeklubben Opnør | 3:43.36 | ||||||
30 | Emma Rosquist Andersen | 2001 | Aarhus Idrætsforening Af 1900 | 3:49.90 | ||||||
31 | Sofie Zachariassen Eybye | 2000 | Svømmeklubben Opnør | 3:57.87 | ||||||
32 | Ditte Zachariassen Eybye | 2000 | Svømmeklubben Opnør | 4:14.11 | ||||||
33 | Julie Bjerre Paulsen | 2000 | Svømmeklubben Opnør | 4:14.54 | ||||||
- | Anna Sofie Lomholt | 2000 | Lyseng IF | DNS | ||||||
- | Anne Sofie K. Johannesen | 2000 | Svømmeklubben Opnør | DNS | ||||||
- | Anne-Mette H. Jørgensen | 2000 | Svømmeklubben Opnør | DNS | ||||||
- | Asta Meldgaard-Andersen | 2000 | Horsens Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Caroline Clausen | 2000 | Herning Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Freja Due Hussak | 2000 | Herning Svømmeklub | DNS | ||||||
Løb 36, 200m Frisvømning Damer, Finaler 13 - 14 år |
Sponsor: Nordea |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Lea Moesgaard | 1998 | Herning Svømmeklub | 2:07.04 | ||||||
2 | Nicoline Pontoppidan | 1998 | Silkeborg Svømmeklub | 2:21.34 | ||||||
3 | Stinne Sørensen | 1999 | Herning Svømmeklub | 2:21.68 | ||||||
4 | Anne-Mette Pedersen | 1998 | Thisted Svømmeklub | 2:23.91 | ||||||
4 | Camilla Mikkelsen | 1998 | Silkeborg Svømmeklub | 2:23.91 | ||||||
6 | Ida Kristensen | 1998 | Viborg Svømme Klub | 2:24.87 | ||||||
7 | Lærke Harksen Nehmdahl | 1999 | Viborg Svømme Klub | 2:25.75 | ||||||
8 | Maja Sandholm Pedersen | 1998 | Struer Svømmeklub | 2:25.82 | ||||||
9 | Frederikke Asfeldt | 1999 | Herning Svømmeklub | 2:29.43 | ||||||
10 | Mathilde Hansen | 1998 | Svømmeklubben Tempo | 2:30.59 | ||||||
11 | Anna Emilie Hansen | 1999 | Svømmeklubben Tempo | 2:32.20 | ||||||
12 | Gynn Davidsen | 1998 | Svømmeklubben Grindsted | 2:34.21 | ||||||
13 | Laura Mathilde Elkjær | 1998 | Svømmeklubben Tempo | 2:37.37 | ||||||
14 | Mathilde Clausen | 1998 | Herning Svømmeklub | 2:37.52 | ||||||
15 | Lærke Marie Bentsen | 1998 | Lyseng IF | 2:41.32 | ||||||
16 | Eva Elvensø Gregersen | 1999 | Aabybro Idrætsforening | 2:42.06 | ||||||
17 | Caroline N. Mehlsen | 1998 | Lyseng IF | 2:42.75 | ||||||
18 | Emma F. Sørensen | 1998 | Aarhus Idrætsforening Af 1900 | 2:42.79 | ||||||
19 | Sarah Andersen | 1999 | Thisted Svømmeklub | 2:43.39 | ||||||
20 | Emma Louise Frohn | 1998 | Ikast Svømmeklub | 2:44.14 | ||||||
21 | Maren Bielefeldt | 1999 | Holstebro Svømme Club | 2:44.30 | ||||||
22 | Anette Poulsen | 1999 | Thisted Svømmeklub | 2:45.52 | ||||||
23 | Caroline M. Knudsen | 1999 | Ikast Svømmeklub | 2:46.02 | ||||||
24 | Nikoline Hvolgaard | 1998 | Ikast Svømmeklub | 2:47.39 | ||||||
25 | Sigrid Jensen | 1999 | Svømmeklubben Nord | 2:49.76 | ||||||
26 | Sofie Poulsen | 1999 | Thisted Svømmeklub | 2:50.40 | ||||||
27 | Nicoline Rosenkilde | 1999 | Bjerre Herreds Svømmeklub | 2:51.11 | ||||||
28 | Karoline Karlskov | 1999 | Svømmeklubben Tempo | 2:51.53 | ||||||
29 | Marie Frandsen | 1999 | Viborg Svømme Klub | 2:53.18 | ||||||
30 | Thora Elise Færgemann Jen | 1998 | Aarhus Idrætsforening Af 1900 | 2:57.33 | ||||||
31 | Ditte Røjkjær Rasmussen | 1998 | Randers GF Neptun | 2:57.96 | ||||||
32 | Freja Emborg Sørensen | 1999 | Aabybro Idrætsforening | 2:59.14 | ||||||
33 | Julie Uldall Larsen | 1999 | Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | 2:59.61 | ||||||
34 | Ingibjörg Thorsteinsdótti | 1999 | TST Svømning | 3:04.35 | ||||||
35 | Christina Christensen | 1999 | Svømmeklubben Tempo | 3:10.04 | ||||||
36 | Pernille Lading | 1998 | Randers GF Neptun | 3:15.93 | ||||||
37 | Stine T. Søndergaard | 1998 | Holstebro Svømme Club | 3:17.51 | ||||||
38 | Josephine F. Andersen | 1998 | Svømmeklubben Nord | 3:18.34 | ||||||
39 | Rebekka Kusk | 1998 | Ikast Svømmeklub | 3:20.72 | ||||||
40 | Vivi Pham | 1998 | Svømmeklubben Opnør | 3:41.92 | ||||||
- | Astrid Sejr Andersen | 1998 | Aarhus Idrætsforening Af 1900 | DNS | ||||||
- | Frida Vedel | 1999 | Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | DNS | ||||||
- | Mette Christensen | 1998 | Aabybro Idrætsforening | DNS | ||||||
- | Sarah Gade Nielsen | 1998 | Horsens Svømmeklub | DNS | ||||||
Løb 36, 200m Frisvømning Damer, Finaler 15 år og ældre |
Sponsor: Nordea |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Mille Kjær Hindhede | 1997 | Herning Svømmeklub | 2:08.99 | ||||||
2 | Kalinka T. Mogensen | 1995 | Silkeborg Svømmeklub | 2:10.42 | ||||||
3 | Camilla Rasmussen | 1991 | Herning Svømmeklub | 2:11.05 | ||||||
4 | Maria Søe Beith | 1996 | Thisted Svømmeklub | 2:12.34 | ||||||
5 | Nina Højris Jørgensen | 1992 | Lyseng IF | 2:16.64 | ||||||
6 | Lonnie Meineche | 1996 | Herning Svømmeklub | 2:17.20 | ||||||
7 | Betina K. Pedersen | 1994 | Viborg Svømme Klub | 2:22.90 | ||||||
8 | Sanne Lindblad | 1996 | Silkeborg Svømmeklub | 2:23.09 | ||||||
9 | Olivia Larsen | 1995 | Lyseng IF | 2:25.72 | ||||||
10 | Sarah Hjannung | 1997 | Svømmeklubben Tempo | 2:25.76 | ||||||
11 | Linette Hansen | 1995 | Brønderslev SK08 | 2:26.19 | ||||||
12 | Julie D. Hald | 1996 | Vildbjerg Svømmeklub | 2:28.22 | ||||||
13 | Sofie Riddersholm | 1997 | Svømmeklubben Nord | 2:28.59 | ||||||
14 | Amalie Pedersen | 1997 | Svømmeklubben Tempo | 2:30.32 | ||||||
15 | Louise Holm | 1994 | Horsens Svømmeklub | 2:30.38 | ||||||
16 | Cecilie Bach Bertelsen | 1997 | Silkeborg Svømmeklub | 2:31.58 | ||||||
17 | Jeanette Kjær | 1993 | Ikast Svømmeklub | 2:32.92 | ||||||
18 | Pernille Krog Poulsen | 1995 | Thisted Svømmeklub | 2:33.80 | ||||||
19 | Josephine Frede Bundgaard | 1997 | Lyseng IF | 2:35.88 | ||||||
20 | Mai Laurberg | 1996 | Svømmeklubben Tempo | 2:36.11 | ||||||
21 | Emma Rohde | 1997 | Herning Svømmeklub | 2:38.54 | ||||||
22 | Lis N. Duc | 1997 | Svømmeklubben Opnør | 2:38.75 | ||||||
23 | Bolette Nielsen | 1995 | Svømmeklubben S 68 | 2:42.75 | ||||||
24 | Emma Hiltmar | 1996 | Herning Svømmeklub | 2:43.42 | ||||||
25 | Astrid Toft | 1997 | Svømmeklubben S 68 | 2:44.70 | ||||||
26 | Laura Skovby | 1997 | Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | 2:45.68 | ||||||
27 | Katrine M. Borum | 1996 | Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | 2:46.58 | ||||||
28 | Janni Andreasen | 1997 | Svømmeklubben Søhesten | 2:47.16 | ||||||
29 | Marie Juhl Jensen | 1996 | Lyseng IF | 2:47.54 | ||||||
30 | Katrine Breum | 1997 | Svømmeklubben S 68 | 2:48.17 | ||||||
31 | Diana Damsgaard | 1996 | Bjerre Herreds Svømmeklub | 2:48.88 | ||||||
32 | Sofie Schriver Bjerrehuus | 1997 | Lyseng IF | 2:49.70 | ||||||
33 | Louise Sander | 1995 | Ikast Svømmeklub | 2:50.35 | ||||||
34 | Elisabeth Katballe | 1997 | Grenaa Svømmeklub | 2:50.98 | ||||||
35 | Sisse Grubak Simonsen | 1996 | Brønderslev SK08 | 2:52.86 | ||||||
36 | Christine Skouboe | 1997 | Kronjylland Svømmeklub | 2:53.72 | ||||||
37 | Nikoline Egerod Leth | 1996 | Aarhus Idrætsforening Af 1900 | 2:59.83 | ||||||
38 | Sarah Nørhave | 1997 | Svømmeklubben Nord | 3:02.37 | ||||||
39 | Anna Stuckert | 1997 | Svømmeklubben Opnør | 3:08.68 | ||||||
40 | Caroline Amstrup Pajbjerg | 1997 | Viborg Svømme Klub | 3:26.31 | ||||||
- | Katrine Kristensen | 1997 | Svømmeklubben Søhesten | DNS | ||||||
- | Katrine Siggaard | 1995 | Svømmeklubben S 68 | DNS | ||||||
- | Nina Paulsen | 1996 | Svømmeklubben Nord | DNS | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.19.08 | Udskriftsdato | 10 juni 2012 |
Licens til Ikast Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 16:10 |