Resultater for Nordea Midsommercup 2012
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Resultat Løb 23 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | Nordea Midsommercup 2012 | Udskriftsdato | 10 juni 2012 | |||
Stævne by | Ikast | Udskriftstidspunkt | 10:17 | |||
Arrangør | Ikast Svømme Klub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 09 juni 2012 |
Løb 23, 100m Butterfly Herrer, Finaler 12 år og yngre |
Sponsor: Nordea |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Gustav Yde | 2000 | Svømmeklubben S 68 | 1:20.22 | ||||||
2 | Jens Sørensen | 2001 | Herning Svømmeklub | 1:26.26 | ||||||
3 | Simeon Franow | 2000 | Bjerre Herreds Svømmeklub | 1:28.57 | ||||||
4 | Oskar Lindholm | 2001 | Lyseng IF | 1:28.75 | ||||||
5 | Jens Riisgaard | 2000 | Silkeborg Svømmeklub | 1:31.31 | ||||||
6 | Anders Meldgaard | 2000 | Svømmeklubben S 68 | 1:32.72 | ||||||
7 | Steffen Jes Vestergaard | 2000 | Brønderslev SK08 | 1:34.15 | ||||||
8 | Marcus Pedersen | 2000 | Viborg Svømme Klub | 1:34.92 | ||||||
9 | Alfred Tang Dixen | 2002 | Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | 1:43.08 | ||||||
10 | Oliver Bech | 2000 | Thisted Svømmeklub | 1:43.54 | ||||||
11 | Alexander Dahl | 2000 | Thisted Svømmeklub | 1:45.23 | ||||||
12 | Oliver L Nelander | 2002 | Ikast Svømmeklub | 1:54.79 | ||||||
13 | Andreas Grønkjær Frost | 2001 | Horsens Svømmeklub | 1:58.78 | ||||||
14 | Nichlas B. Feldt | 2000 | Horsens Svømmeklub | 2:12.94 | ||||||
- | Rasmus Abildgaard | 2000 | Aabybro Idrætsforening | DNS | ||||||
- | Kristian Livbjerg | 2000 | Horsens Svømmeklub | DSQ | Tyvstart | |||||
Løb 23, 100m Butterfly Herrer, Finaler 13 - 14 år |
Sponsor: Nordea |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Jonas B. Jørgensen | 1998 | Lyseng IF | 1:07.94 | ||||||
2 | Christian Holm Jørgensen | 1999 | Svømmeklubben Opnør | 1:10.70 | ||||||
3 | Kasper Levring Andersen | 1998 | Viborg Svømme Klub | 1:12.93 | ||||||
4 | Jacob S. Madsen | 1998 | Aabybro Idrætsforening | 1:12.96 | ||||||
5 | Ludvig Lind | 1998 | Svømmeklubben Nord | 1:14.78 | ||||||
6 | Lukas Lindstrøm | 1998 | Bjerre Herreds Svømmeklub | 1:16.92 | ||||||
7 | Jakob Vingborg | 1998 | Viborg Svømme Klub | 1:19.99 | ||||||
8 | Tobias Alstrup Kjær | 1998 | Viborg Svømme Klub | 1:22.30 | ||||||
9 | Arnas Jefimanka | 1999 | Herning Svømmeklub | 1:23.11 | ||||||
10 | Karl Meisner-Jensen | 1999 | Svømmeklubben Nord | 1:23.68 | ||||||
11 | Rolf Wollesen | 1998 | Svømmeklubben Tempo | 1:25.37 | ||||||
12 | Marcus Ø. Lauritsen | 1998 | Viborg Svømme Klub | 1:25.51 | ||||||
13 | Andreas Hørmann | 1999 | Lyseng IF | 1:25.86 | ||||||
14 | Kasper Mertz Borum | 1999 | Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | 1:25.93 | ||||||
15 | Mikkel Kirkegaard | 1999 | Silkeborg Svømmeklub | 1:28.17 | ||||||
16 | Andreas Kure Jensen | 1999 | TST Svømning | 1:28.50 | ||||||
17 | Jacob Noer Jørgensen | 1998 | Bjerre Herreds Svømmeklub | 1:30.28 | ||||||
18 | Daniel H. Johannesen | 1999 | Horsens Svømmeklub | 1:30.98 | ||||||
19 | Jonas Thomsen | 1999 | Struer Svømmeklub | 1:31.15 | ||||||
20 | Mads Allerslev Eriksen | 1998 | Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | 1:32.54 | ||||||
21 | Jonas Poulsen | 1998 | Svømmeklubben Grindsted | 1:32.66 | ||||||
22 | Mark Jensby Madsen | 1999 | Thisted Svømmeklub | 1:33.02 | ||||||
23 | Kristian Berthelsen | 1999 | Aabybro Idrætsforening | 1:33.91 | ||||||
24 | Mathias Kær | 1999 | Struer Svømmeklub | 1:37.78 | ||||||
25 | Tobias N. Holmgaard | 1998 | TST Svømning | 1:39.61 | ||||||
26 | Christoffer Middelboe | 1998 | TST Svømning | 1:45.18 | ||||||
27 | Kasper Bundgaard | 1998 | Horsens Svømmeklub | 1:47.51 | ||||||
28 | Andreas Kvist Ørnstrup | 1999 | Horsens Svømmeklub | 2:03.27 | ||||||
29 | Casper Pissenberger | 1999 | Svømmeklubben Opnør | 2:19.92 | ||||||
- | William Kaaber | 1999 | Struer Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Frederik Marker Hansen | 1999 | Horsens Svømmeklub | DSQ | 1 hånd i vend. 75m | |||||
- | Magnus Vestbjerg-Nielsen | 1999 | Thisted Svømmeklub | DSQ | 1 hånd i vending 25m | |||||
- | Peter Enevold Sørensen | 1998 | Thisted Svømmeklub | DSQ | asynkron. arme | |||||
Løb 23, 100m Butterfly Herrer, Finaler 15 - 16 år |
Sponsor: Nordea |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Laust Moesgaard | 1996 | Herning Svømmeklub | 1:01.29 | ||||||
2 | Daniel Nielsen | 1997 | Herning Svømmeklub | 1:02.49 | ||||||
3 | Tom Heilmann | 1997 | Svømmeklubben Tempo | 1:05.71 | ||||||
4 | Tobias M. Kristensen | 1996 | Struer Svømmeklub | 1:06.55 | ||||||
5 | Andreas Hermansen | 1997 | Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | 1:08.24 | ||||||
6 | Anders Frimor Kirk | 1996 | Thisted Svømmeklub | 1:11.34 | ||||||
7 | Frederik Knudsen | 1997 | Svømmeklubben Grindsted | 1:13.16 | ||||||
8 | Emil Hjermitslev | 1997 | Svømmeklubben Nord | 1:13.27 | ||||||
9 | Marcus Frederiksen | 1997 | Horsens Svømmeklub | 1:13.65 | ||||||
10 | Anton Løbner | 1997 | Lyseng IF | 1:13.79 | ||||||
11 | Anekkash Derasakayam | 1997 | Struer Svømmeklub | 1:14.78 | ||||||
12 | Rune K. Jensen | 1997 | Silkeborg Svømmeklub | 1:15.30 | ||||||
13 | Emil Træholt | 1997 | Herning Svømmeklub | 1:15.57 | ||||||
14 | Casper Vestergaard | 1997 | Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | 1:16.47 | ||||||
15 | Alex Terp | 1997 | Struer Svømmeklub | 1:16.83 | ||||||
16 | Daniel Hørmann | 1997 | Lyseng IF | 1:17.33 | ||||||
17 | Nicolai Bøving | 1996 | Svendborg Svømme Klub | 1:17.41 | ||||||
18 | Christoffer Beck | 1996 | Viborg Svømme Klub | 1:17.71 | ||||||
19 | Kasper V Hansen | 1996 | Brønderslev SK08 | 1:19.63 | ||||||
20 | Mark Andersen | 1997 | Herning Svømmeklub | 1:19.86 | ||||||
21 | Asbjørn Buhl | 1997 | Brædstrup Svømmeklub | 1:20.04 | ||||||
22 | Patrick Strandlyst | 1997 | Svømmeklubben Opnør | 1:20.21 | ||||||
23 | Frederik Rossavik | 1997 | Viborg Svømme Klub | 1:20.24 | ||||||
24 | Rune Kay | 1996 | Svømmeklubben Tempo | 1:25.63 | ||||||
25 | Jacob Terndrup Heiden | 1996 | Munkebo Svømme- og Kondiklub | 1:33.51 | ||||||
26 | Mikkel Gaardbo | 1996 | Brønderslev SK08 | 1:39.70 | ||||||
- | Mikkel Vølund | 1997 | Brædstrup Svømmeklub | DSQ | Tyvstart | |||||
Løb 23, 100m Butterfly Herrer, Finaler 17 år og ældre |
Sponsor: Nordea |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Jakob Bjerre Knudsen | 1990 | Lyseng IF | 59.91 | ||||||
2 | David Adelskov | 1987 | Silkeborg Svømmeklub | 59.99 | ||||||
3 | Tonni Kristensen | 1992 | Herning Svømmeklub | 1:00.34 | ||||||
4 | Ralf Dalby | 1995 | Silkeborg Svømmeklub | 1:02.44 | ||||||
5 | Lasse Meineche | 1994 | Herning Svømmeklub | 1:03.79 | ||||||
6 | Alexander Gilberg | 1995 | Silkeborg Svømmeklub | 1:05.64 | ||||||
7 | Andreas Levin Pedersen | 1995 | Silkeborg Svømmeklub | 1:06.24 | ||||||
8 | Kasper Winther | 1995 | Silkeborg Svømmeklub | 1:09.06 | ||||||
9 | Jannick Maesen | 1995 | Ikast Svømmeklub | 1:12.39 | ||||||
10 | Kasper Sørensen | 1994 | Svømmeklubben Søhesten | 1:12.75 | ||||||
11 | Michael Kjær | 1995 | Thisted Svømmeklub | 1:13.65 | ||||||
12 | Martin Lønstrup | 1993 | Struer Svømmeklub | 1:28.89 | ||||||
- | Anders T. Rasmussen | 1993 | Silkeborg Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Mathias Petersen | 1995 | Ikast Svømmeklub | DNS | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.19.08 | Udskriftsdato | 10 juni 2012 |
Licens til Ikast Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 10:17 |