Resultater for Limfjords Cup 2012
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Lørdag
Resultat Løb 9 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Limfjords Cup 2011 | Udskriftsdato | 28 januar 2012 | |||
Stævne by | Struer | Udskriftstidspunkt | 15:14 | |||
Arrangør | Struer Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 28 januar 2012 |
Løb 9, 200m Medley, Finaler 12 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Natascha Alexandra Green | 2000 | Agfs Svømmeafdeling | 35.94 | 1:17.93 | 2:07.85 | 2:48.88 | |||
2 | Emma Bugge Fynbo | 2001 | Holstebro Svømme Club | 38.90 | 1:23.93 | 2:19.74 | 3:00.92 | |||
3 | Mathilde Snitgaard | 2000 | Struer Svømmeklub | 44.31 | 1:30.16 | 2:22.14 | 3:01.63 | |||
4 | Nanna Kibsgaard Madsen | 2000 | Struer Svømmeklub | 45.39 | 1:30.90 | 2:26.59 | 3:04.93 | |||
5 | Line J. V. Hededal | 2001 | Vejle Svømmeklub Triton | 43.79 | 1:31.62 | 2:27.63 | 3:06.51 | |||
Løb 9, 200m Medley, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Helle Dohn | 1998 | Holstebro Svømme Club | 34.04 | 1:14.77 | 2:00.39 | 2:38.34 | |||
2 | Merete Toft Jensen | 1999 | Holstebro Svømme Club | 35.76 | 1:17.53 | 2:06.42 | 2:43.45 | |||
3 | Marie Eske | 1999 | Randers GF Neptun | 35.69 | 1:21.68 | 2:07.33 | 2:44.98 | |||
4 | Sofie Møller Sørensen | 1998 | Randers GF Neptun | 36.97 | 1:16.65 | 2:09.16 | 2:45.26 | |||
5 | Maja Sandholm Pedersen | 1998 | Struer Svømmeklub | 37.09 | 1:19.74 | 2:07.67 | 2:45.49 | |||
6 | Katrine Lund Hansen | 1999 | Skovbakken Svømmeafdeling | 37.45 | 1:22.18 | 2:08.72 | 2:45.57 | |||
7 | Anne Hjortsøe Pedersen | 1999 | Holstebro Svømme Club | 39.19 | 1:23.07 | 2:08.60 | 2:45.61 | |||
8 | Laura Glerup Jensen | 1998 | Durup IF | 40.66 | 1:21.98 | 2:13.31 | 2:51.69 | |||
9 | Martha Andersen | 1999 | Vejle Svømmeklub Triton | 41.07 | 1:25.20 | 2:15.90 | 2:53.12 | |||
10 | Shanna Armstrong | 1998 | Swim Team Esbjerg | 37.43 | 1:21.69 | 2:12.60 | 2:53.39 | |||
11 | Clara Nautrup Pedersen | 1998 | IHF Svømning | 37.81 | 1:21.04 | 2:15.74 | 2:53.99 | |||
12 | Johanne Laursen | 1999 | Holstebro Svømme Club | 41.72 | 1:27.93 | 2:16.35 | 2:55.60 | |||
13 | Anna J. V. Hededal | 1998 | Vejle Svømmeklub Triton | 42.13 | 1:26.40 | 2:22.15 | 3:00.14 | |||
14 | Emilie Kielsholm Jacobsen | 1999 | IHF Svømning | 39.93 | 1:28.17 | 2:24.96 | 3:01.81 | |||
15 | Camilla Puk Jensen | 1998 | Herning Svømmeklub | 43.18 | 1:31.11 | 2:23.07 | 3:03.55 | |||
Løb 9, 200m Medley, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Maria Søe Beith | 1996 | Thisted Svømmeklub | 35.41 | 1:11.42 | 1:54.91 | 2:28.78 | |||
2 | Pernille H. Gravgaard | 1997 | Vejle Svømmeklub Triton | 35.40 | 1:13.87 | 1:57.84 | 2:33.68 | |||
3 | Cecilie Bjerg | 1996 | Agfs Svømmeafdeling | 34.24 | 1:14.71 | 1:58.06 | 2:33.70 | |||
4 | Emma D. Rasmussen | 1996 | Holstebro Svømme Club | 37.22 | 1:17.86 | 2:00.94 | 2:36.98 | |||
5 | Julie Møller Nielsen | 1996 | Struer Svømmeklub | 35.84 | 1:17.45 | 2:02.16 | 2:39.01 | |||
6 | Stine Mary Vissing | 1997 | Agfs Svømmeafdeling | 34.92 | 1:16.60 | 2:05.63 | 2:41.77 | |||
7 | Maria Nielsen | 1996 | Agfs Svømmeafdeling | 35.67 | 1:19.15 | 2:08.94 | 2:44.91 | |||
8 | Sofie Aaquist | 1996 | Randers GF Neptun | 37.00 | 1:20.26 | 2:09.08 | 2:46.38 | |||
9 | Line Hatting | 1996 | Struer Svømmeklub | 39.75 | 1:25.07 | 2:17.00 | 2:53.54 | |||
10 | Anne Nielsen | 1996 | Aars Svømmeklub | 43.49 | 1:31.30 | 2:23.24 | 3:01.24 | |||
- | Louise Runge | 1997 | Vejle Svømmeklub Triton | DSQ | 1 hånd vend e. bryst | |||||
Løb 9, 200m Medley, Finaler 17 år og ældre |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Nina Højris Jørgensen | 1992 | Lyseng IF | 31.69 | 1:08.44 | 1:50.66 | 2:27.31 | |||
2 | Marie Philipsen | 1992 | West Swim Esbjerg | 34.06 | 1:15.62 | 1:56.20 | 2:30.97 | |||
3 | Mathilde Riis Sørensen | 1988 | West Swim Esbjerg | 35.29 | 1:14.87 | 1:59.78 | 2:33.85 | |||
4 | Olivia Larsen | 1995 | Lyseng IF | 35.77 | 1:18.25 | 2:02.54 | 2:39.46 | |||
5 | Iben Nielsen | 1994 | West Swim Esbjerg | 39.24 | 1:21.97 | 2:06.68 | 2:43.49 | |||
6 | Michelle Strand | 1994 | Randers GF Neptun | 35.97 | 1:18.68 | 2:04.26 | 2:43.58 | |||
7 | Betina K. Pedersen | 1994 | Viborg Svømme Klub | 36.95 | 1:18.14 | 2:08.58 | 2:47.54 | |||
8 | Nete Panduro | 1995 | Vejle Svømmeklub Triton | 37.03 | 1:22.62 | 2:10.31 | 2:47.96 | |||
9 | Pernille Krog Poulsen | 1995 | Thisted Svømmeklub | 36.48 | 1:19.95 | 2:11.51 | 2:48.31 | |||
10 | Helene Frasez Sørensen | 1995 | Aarhus Idrætsforening Af 1900 | 38.92 | 1:23.19 | 2:11.74 | 2:49.52 | |||
11 | Sanne Engemann | 1994 | Svømmeklubben Rask | 37.43 | 1:19.13 | 2:13.18 | 2:51.68 | |||
12 | Jeanette Kjær | 1993 | Ikast Svømmeklub | 39.06 | 1:24.75 | 2:15.67 | 2:54.22 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.19.08 | Udskriftsdato | 28 januar 2012 |
Licens til Struer Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 15:14 |