Results for Speedo Lyngby Open 2012
Below are all results from the competition shown by session.
Competition session 1
Resultat Løb 9 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Lyngby Open 2012 Stadion | Udskriftsdato | 27 januar 2012 | |||
Stævne by | Lyngby | Udskriftstidspunkt | 20:18 | |||
Arrangør | Lyngby Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 27 januar 2011 |
Løb 9, 400m Frisvømning Damer, Finaler 15 - 100 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | ||
1 | Kelly Riber Rasmussen | 1994 | Lyngby Svømmeklub | 1:04.01 | 2:13.68 | 3:24.36 | 4:34.94 | |||
2 | Hanna Jörlund | 1991 | Malmö Kappsimningsklubb | 1:08.04 | 2:17.73 | 3:27.84 | 4:37.51 | |||
3 | Cynthia Verkaik | 1996 | Zv Orca Leuwaarden | 1:06.74 | 2:17.10 | 3:27.68 | 4:37.80 | |||
4 | Maria Bastiansen | 1995 | Farum Svømmeklub | 4:38.08 | ||||||
5 | Tone Laksafoss Sparre | 1996 | Allerød Svømmeklub | 1:08.19 | 2:19.63 | 3:30.10 | 4:38.10 | |||
6 | Sarah Bro | 1996 | Lyngby Svømmeklub | 1:07.22 | 2:19.12 | 3:30.78 | 4:41.40 | |||
7 | Ditte Johansen | 1994 | Lyngby Svømmeklub | 1:08.87 | 2:20.60 | 3:32.00 | 4:42.76 | |||
8 | Ida Marie Vedel | 1994 | Farum Svømmeklub | 1:09.92 | 2:20.98 | 3:32.27 | 4:42.99 | |||
9 | Evelien van Ruiten | 1996 | Zv Orca Leuwaarden | 1:06.72 | 2:18.28 | 3:31.27 | 4:43.04 | |||
10 | Julie Sundahl Jakobsen | 1995 | Aalborg Svømmeklub | 1:09.08 | 2:21.48 | 3:33.19 | 4:43.38 | |||
11 | Ann Wanter | 1982 | Zv Orca Leuwaarden | 1:08.45 | 2:21.56 | 3:35.23 | 4:47.30 | |||
12 | Anne Frølund-Grangaard | 1996 | Lyngby Svømmeklub | 1:07.57 | 2:21.90 | 3:35.91 | 4:47.34 | |||
13 | Maja Jørgensen Bruun | 1995 | Aalborg Svømmeklub | 1:08.69 | 2:20.27 | 3:33.33 | 4:47.44 | |||
14 | Christina Kaas Elmgreen | 1996 | Lyngby Svømmeklub | 1:07.25 | 2:21.28 | 3:34.91 | 4:47.57 | |||
15 | Asta Blanch | 1996 | Aalborg Svømmeklub | 1:08.17 | 2:21.85 | 3:36.05 | 4:50.09 | |||
16 | Frederikke Elkjær | 1996 | Aalborg Svømmeklub | 1:09.95 | 2:23.83 | 3:37.93 | 4:50.58 | |||
17 | Cecilie Emma Christiansen | 1995 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:10.23 | 2:23.56 | 3:37.38 | 4:51.10 | |||
18 | Frederikke Hall | 1992 | Lyngby Svømmeklub | 1:11.10 | 2:27.00 | 3:42.42 | 4:54.12 | |||
19 | Eva Kjærgaard | 1996 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:13.45 | 2:31.09 | 3:48.69 | 5:05.54 | |||
20 | Thea Jensen | 1996 | Hvidovre Svømme Klub | 1:16.12 | 2:37.15 | 3:57.71 | 5:16.01 | |||
- | Trine Meier | 1995 | Hvidovre Svømme Klub | DNS | ||||||
Løb 9, 400m Frisvømning Damer, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | ||
1 | Mette Haagen Larsen | 1997 | Allerød Svømmeklub | 1:07.34 | 2:17.33 | 3:27.36 | 4:34.74 | |||
2 | Maj Howardsen | 1997 | Allerød Svømmeklub | 1:07.62 | 2:18.07 | 3:28.09 | 4:36.73 | |||
3 | Lisa Steen Duus | 1997 | Birkerød Svømmeklub | 1:09.00 | 2:19.91 | 3:30.44 | 4:38.36 | |||
4 | Maria Bjørnbak Bostrup | 1997 | Aalborg Svømmeklub | 1:08.72 | 2:20.78 | 3:32.06 | 4:42.10 | |||
5 | Lise-Lotte Larsen Bentin | 1997 | Allerød Svømmeklub | 1:07.50 | 2:20.52 | 3:32.16 | 4:43.07 | |||
6 | Sara Fogh Myrup | 1997 | Birkerød Svømmeklub | 1:08.29 | 2:20.83 | 3:32.45 | 4:43.69 | |||
7 | Iben Grundtvig | 1997 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:09.86 | 2:22.05 | 3:33.74 | 4:44.05 | |||
8 | Caroline Brostrup Jensen | 1997 | Korsør Sv & Livr. Klub | 1:09.10 | 2:21.69 | 3:34.13 | 4:45.20 | |||
9 | Kristina Delff Andersen | 1997 | Korsør Sv & Livr. Klub | 1:10.11 | 2:24.45 | 3:39.20 | 4:51.67 | |||
10 | Augusta Andersson | 1997 | Sjöbo Simsällskap | 4:54.43 | ||||||
10 | Augusta Andersson | 1997 | Sjöbo Simsällskap | 1:10.11 | 2:24.90 | 3:41.00 | 4:54.43 | |||
12 | Alma Lundin | 1998 | Gentofte Svømme Klub | 1:11.38 | 2:27.86 | 3:44.26 | 4:59.25 | |||
13 | Agnes Marie Frey | 1997 | Gentofte Svømme Klub | 1:11.33 | 2:28.44 | 3:45.66 | 4:59.37 | |||
14 | Amanda Højberg | 1998 | Lyngby Svømmeklub | 1:12.77 | 2:29.10 | 3:45.84 | 5:00.01 | |||
15 | Frederikke Hansen | 1998 | Holbæk Svømme Klub | 1:15.36 | 2:35.13 | 3:52.71 | 5:08.75 | |||
16 | Frederikke Holm Iversen | 1998 | Gentofte Svømme Klub | 1:13.02 | 2:32.07 | 3:51.33 | 5:09.26 | |||
17 | Karoline Bødker | 1997 | Holbæk Svømme Klub | 1:15.45 | 2:35.18 | 3:53.33 | 5:11.67 | |||
18 | Sif Vange | 1997 | Lyngby Svømmeklub | 1:14.16 | 2:33.92 | 3:54.32 | 5:12.97 | |||
19 | Isabella Wolsted | 1998 | Frederikssund Svømmeklub | 1:15.25 | 2:36.51 | 3:57.65 | 5:14.84 | |||
20 | Mette Jensen | 1997 | Holbæk Svømme Klub | 1:13.44 | 2:33.87 | 3:55.04 | 5:14.97 | |||
21 | Emilie Elmeros Jersild | 1998 | Lyngby Svømmeklub | 1:14.60 | 2:36.77 | 3:57.39 | 5:16.15 | |||
22 | Frederikke Dons | 1998 | Hvidovre Svømme Klub | 1:13.07 | 2:34.93 | 3:57.56 | 5:16.81 | |||
23 | Kamma Bruun Fejfer | 1998 | Gentofte Svømme Klub | 1:17.23 | 2:39.29 | 4:00.47 | 5:19.01 | |||
24 | Ida Jensen | 1998 | Hvidovre Svømme Klub | 1:17.55 | 2:44.48 | 4:12.22 | 5:37.14 | |||
25 | Mathilde Olsen | 1998 | Hvidovre Svømme Klub | 1:21.13 | 2:55.44 | 4:30.86 | 6:04.38 | |||
- | Augusta Andersson | 1997 | Sjöbo Simsällskap | DNS | ||||||
- | Augusta Andersson | 1997 | Sjöbo Simsällskap | 1:10.11 | 2:24.90 | 3:41.00 | DNS | |||
- | Josefine Palmø | 1997 | Holbæk Svømme Klub | DSQ | Tyvstart | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.19.08 | Udskriftsdato | 27 januar 2012 |
Licens til Albertslund IF | Udskriftstidspunkt | 20:18 |