Resultat för Eskilstuna Sprint 2012
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Resultat Gren 1 (Försök) - Officiell |
Tävling | Eskilstuna Sprint 2012 | Utskriftsdatum | 04 februari 2012 | |||
Tävlingsort | Eskilstuna | Utskriftstid | 10:08 | |||
Arrangör | Eskilstuna Simklubb | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 04 februari 2012 |
Gren 1, 50m Frisim Damer Öppen, Försök |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | My Linday | 1993 | Strängnäs Simsällskap | 28.53 | ||||||
2 | Jill Lundström | 1994 | Simsällskapet Iden | 29.10 | ||||||
3 | Ebba Engström | 1995 | Eskilstuna Simklubb | 29.44 | ||||||
4 | Louise Zettergren | 1997 | Harnäs Skutskär Simsällskap | 29.50 | ||||||
5 | Moa Sundholm | 1997 | Eskilstuna Simklubb | 29.57 | ||||||
6 | Erika Nyström | 1994 | Nyköpings Simsällskap | 29.62 | ||||||
7 | Moa Fredin | 1996 | Gnesta Simsällskap | 30.00 | ||||||
8 | Nelly Neuman | 1996 | Eskilstuna Simklubb | 30.55 | ||||||
9 | Frida Idesten | 1995 | Strängnäs Simsällskap | 30.58 | ||||||
10 | Johanna Blommé | 1993 | Upplands-Bro Simsällskap | 30.63 | ||||||
11 | Hanna Karlsson | 1995 | Strängnäs Simsällskap | 31.24 | ||||||
12 | Jessica Berg | 1998 | Stockholmspolisens Sim IF | 31.49 | ||||||
13 | Felicia Forslund | 1997 | Harnäs Skutskär Simsällskap | 31.92 | ||||||
14 | Emelie Hansson | 1997 | Harnäs Skutskär Simsällskap | 32.24 | ||||||
15 | Amanda Lundin-Bornström | 1998 | Fagersta Simklubb | 32.29 | ||||||
16 | Matea Bradaric | 1993 | Eskilstuna Simklubb | 32.89 | ||||||
17 | Sandra Andersson | 1994 | Eskilstuna Simklubb | 32.94 | ||||||
18 | Daniella Karlsson | 1996 | Katrineholms Simsällskap | 33.70 | ||||||
19 | Elin Hermansson | 1997 | Eskilstuna Simklubb | 34.60 | ||||||
20 | Moa Tengqvist | 1997 | Harnäs Skutskär Simsällskap | 35.70 | ||||||
21 | Catharina Lindberg | 1998 | Katrineholms Simsällskap | 37.83 | ||||||
- | Elin Strand | 1998 | Eskilstuna Simklubb | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.19.05 | Utskriftsdatum | 04 februari 2012 |
Licensierad till: Eskilstuna Simklubb | Utskriftstid | 10:08 |
Resultat Gren 1 (Semifinaler) - Officiell |
Tävling | Eskilstuna Sprint 2012 | Utskriftsdatum | 04 februari 2012 | |||
Tävlingsort | Eskilstuna | Utskriftstid | 15:02 | |||
Arrangör | Eskilstuna Simklubb | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 04 februari 2012 |
Gren 1, 50m Frisim Damer Öppen, Semifinaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | My Linday | 1993 | Strängnäs Simsällskap | 28.23 | ||||||
2 | Ebba Engström | 1995 | Eskilstuna Simklubb | 29.32 | ||||||
3 | Moa Sundholm | 1997 | Eskilstuna Simklubb | 29.53 | ||||||
4 | Erika Nyström | 1994 | Nyköpings Simsällskap | 29.54 | ||||||
5 | Jill Lundström | 1994 | Simsällskapet Iden | 29.60 | ||||||
6 | Louise Zettergren | 1997 | Harnäs Skutskär Simsällskap | 29.75 | ||||||
7 | Moa Fredin | 1996 | Gnesta Simsällskap | 29.91 | ||||||
8 | Johanna Blommé | 1993 | Upplands-Bro Simsällskap | 30.51 | ||||||
9 | Frida Idesten | 1995 | Strängnäs Simsällskap | 31.01 | ||||||
10 | Nelly Neuman | 1996 | Eskilstuna Simklubb | 31.10 | ||||||
11 | Hanna Karlsson | 1995 | Strängnäs Simsällskap | 31.54 | ||||||
12 | Jessica Berg | 1998 | Stockholmspolisens Sim IF | 31.65 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.19.05 | Utskriftsdatum | 04 februari 2012 |
Licensierad till: Eskilstuna Simklubb | Utskriftstid | 15:02 |
Resultat Gren 1 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Eskilstuna Sprint 2012 | Utskriftsdatum | 05 februari 2012 | |||
Tävlingsort | Eskilstuna | Utskriftstid | 10:10 | |||
Arrangör | Eskilstuna Simklubb | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 04 februari 2012 |
Gren 1, 50m Frisim Damer Öppen, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | My Linday | 1993 | Strängnäs Simsällskap | 28.18 | ||||||
2 | Ebba Engström | 1995 | Eskilstuna Simklubb | 28.92 | ||||||
3 | Erika Nyström | 1994 | Nyköpings Simsällskap | 29.20 | ||||||
3 | Louise Zettergren | 1997 | Harnäs Skutskär Simsällskap | 29.20 | ||||||
5 | Moa Sundholm | 1997 | Eskilstuna Simklubb | 29.32 | ||||||
6 | Jill Lundström | 1994 | Simsällskapet Iden | 29.53 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.19.05 | Utskriftsdatum | 05 februari 2012 |
Licensierad till: Eskilstuna Simklubb | Utskriftstid | 10:10 |
Resultat Gren 2 (Försök) - Officiell |
Tävling | Eskilstuna Sprint 2012 | Utskriftsdatum | 04 februari 2012 | |||
Tävlingsort | Eskilstuna | Utskriftstid | 10:20 | |||
Arrangör | Eskilstuna Simklubb | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 04 februari 2012 |
Gren 2, 50m Frisim Herrar Öppen, Försök |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Hampus Ny | 1990 | Strängnäs Simsällskap | 25.23 | ||||||
2 | Alexander Kotevski | 1994 | Eskilstuna Simklubb | 25.67 | ||||||
3 | Pontus Lindholm | 1994 | Strängnäs Simsällskap | 25.86 | ||||||
4 | Daniel Curacica | 1995 | Eskilstuna Simklubb | 26.67 | ||||||
5 | Petter Cyrén | 1996 | Harnäs Skutskär Simsällskap | 26.69 | ||||||
6 | Christofer Röbech | 1994 | Eskilstuna Simklubb | 26.88 | ||||||
7 | Nicklas Eriksson | 1996 | Nyköpings Simsällskap | 27.00 | ||||||
8 | Gustav Sjökvist | 1996 | Harnäs Skutskär Simsällskap | 27.05 | ||||||
9 | Jesper Ny | 1992 | Strängnäs Simsällskap | 27.45 | ||||||
10 | Johan Edebrink | 1996 | Strängnäs Simsällskap | 27.64 | ||||||
11 | Niclas Just | 1994 | Eskilstuna Simklubb | 27.93 | ||||||
12 | Carl Christoffersson | 1997 | Harnäs Skutskär Simsällskap | 28.06 | ||||||
13 | Billy Lam | 1995 | Katrineholms Simsällskap | 28.08 | ||||||
14 | Viktor Glemne | 1996 | Strängnäs Simsällskap | 28.13 | ||||||
15 | Andreas Westerlund | 1996 | Strängnäs Simsällskap | 28.23 | ||||||
16 | Erik Skogfors | 1996 | Eskilstuna Simklubb | 28.56 | ||||||
17 | Samuel Hillman | 1997 | Harnäs Skutskär Simsällskap | 28.62 | ||||||
18 | Niklas Andersson | 1992 | Eskilstuna Simklubb | 28.78 | ||||||
19 | Niclas Eriksson | 1998 | Stockholmspolisens Sim IF | 29.25 | ||||||
20 | Christian Norberg | 1998 | Stockholmspolisens Sim IF | 29.87 | ||||||
21 | Marko Biscevic | 1998 | Eskilstuna Simklubb | 29.96 | ||||||
22 | William Brand-Larsson | 1998 | Eskilstuna Simklubb | 30.39 | ||||||
23 | Stefan Biscevic | 1998 | Eskilstuna Simklubb | 30.51 | ||||||
24 | Philip Axelsson | 1996 | Eskilstuna Simklubb | 30.61 | ||||||
25 | Sebastian Brand-Larsson | 1998 | Eskilstuna Simklubb | 32.39 | ||||||
26 | Julian Placek | 1995 | Eskilstuna Simklubb | 32.52 | ||||||
27 | Simon Szakal | 1998 | Eskilstuna Simklubb | 36.45 | ||||||
- | Karl Lindoff | 1998 | Eskilstuna Simklubb | DSQ | ||||||
- | Marcus Söderlind | 1995 | Katrineholms Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.19.05 | Utskriftsdatum | 04 februari 2012 |
Licensierad till: Eskilstuna Simklubb | Utskriftstid | 10:20 |
Resultat Gren 2 (Semifinaler) - Officiell |
Tävling | Eskilstuna Sprint 2012 | Utskriftsdatum | 04 februari 2012 | |||
Tävlingsort | Eskilstuna | Utskriftstid | 15:05 | |||
Arrangör | Eskilstuna Simklubb | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 04 februari 2012 |
Gren 2, 50m Frisim Herrar Öppen, Semifinaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Hampus Ny | 1990 | Strängnäs Simsällskap | 25.31 | ||||||
2 | Pontus Lindholm | 1994 | Strängnäs Simsällskap | 25.43 | ||||||
3 | Alexander Kotevski | 1994 | Eskilstuna Simklubb | 25.75 | ||||||
4 | Christofer Röbech | 1994 | Eskilstuna Simklubb | 26.30 | ||||||
5 | Daniel Curacica | 1995 | Eskilstuna Simklubb | 26.49 | ||||||
6 | Niclas Just | 1994 | Eskilstuna Simklubb | 26.69 | ||||||
7 | Petter Cyrén | 1996 | Harnäs Skutskär Simsällskap | 26.79 | ||||||
8 | Gustav Sjökvist | 1996 | Harnäs Skutskär Simsällskap | 26.88 | ||||||
9 | Nicklas Eriksson | 1996 | Nyköpings Simsällskap | 27.12 | ||||||
10 | Jesper Ny | 1992 | Strängnäs Simsällskap | 27.33 | ||||||
11 | Johan Edebrink | 1996 | Strängnäs Simsällskap | 27.58 | ||||||
12 | Carl Christoffersson | 1997 | Harnäs Skutskär Simsällskap | 28.56 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.19.05 | Utskriftsdatum | 04 februari 2012 |
Licensierad till: Eskilstuna Simklubb | Utskriftstid | 15:05 |
Resultat Gren 2 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Eskilstuna Sprint 2012 | Utskriftsdatum | 05 februari 2012 | |||
Tävlingsort | Eskilstuna | Utskriftstid | 10:14 | |||
Arrangör | Eskilstuna Simklubb | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 04 februari 2012 |
Gren 2, 50m Frisim Herrar Öppen, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Alexander Kotevski | 1994 | Eskilstuna Simklubb | 24.75 | ||||||
2 | Pontus Lindholm | 1994 | Strängnäs Simsällskap | 25.31 | ||||||
3 | Hampus Ny | 1990 | Strängnäs Simsällskap | 25.37 | ||||||
4 | Daniel Curacica | 1995 | Eskilstuna Simklubb | 26.06 | ||||||
5 | Niclas Just | 1994 | Eskilstuna Simklubb | 26.30 | ||||||
6 | Christofer Röbech | 1994 | Eskilstuna Simklubb | 26.55 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.19.05 | Utskriftsdatum | 05 februari 2012 |
Licensierad till: Eskilstuna Simklubb | Utskriftstid | 10:14 |
Resultat Gren 3 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Eskilstuna Sprint 2012 | Utskriftsdatum | 04 februari 2012 | |||
Tävlingsort | Eskilstuna | Utskriftstid | 10:31 | |||
Arrangör | Eskilstuna Simklubb | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 04 februari 2012 |
Gren 3, 50m Frisim Flickor 13oy, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Hanna Hargsten | 1999 | Upplands-Bro Simsällskap | 31.34 | ||||||
2 | Ida Asplund | 1999 | Eskilstuna Simklubb | 33.25 | ||||||
3 | Mathilda Eriksson | 2001 | Upplands-Bro Simsällskap | 33.37 | ||||||
4 | Linnea Fundberg | 1999 | Eskilstuna Simklubb | 33.57 | ||||||
5 | Klara Eriksson | 2000 | Nyköpings Simsällskap | 33.80 | ||||||
6 | Josefin Zetterberg | 2000 | Eskilstuna Simklubb | 34.12 | ||||||
7 | Ellinor Larsson | 1999 | Strängnäs Simsällskap | 35.38 | ||||||
8 | Josefin Bergenhall | 1999 | Gnesta Simsällskap | 35.41 | ||||||
9 | Linn Boije | 2000 | Nyköpings Simsällskap | 35.73 | ||||||
10 | Amanda Kullman | 2000 | Eskilstuna Simklubb | 35.74 | ||||||
11 | Celina Åström | 2000 | Upplands-Bro Simsällskap | 36.22 | ||||||
12 | Julia Nordvall | 2000 | Nyköpings Simsällskap | 36.43 | ||||||
13 | Tova Persson | 2000 | Eskilstuna Simklubb | 36.76 | ||||||
14 | Emelie Hellgren | 2001 | Fagersta Simklubb | 36.96 | ||||||
15 | Tilde Eklind | 1999 | Eskilstuna Simklubb | 38.08 | ||||||
16 | Tilde Gustavsson | 2001 | Katrineholms Simsällskap | 41.00 | ||||||
17 | Frida Gustafsson | 2001 | Eskilstuna Simklubb | 43.21 | ||||||
18 | Nike Bölja-Strandlund | 2002 | Fagersta Simklubb | 44.17 | ||||||
19 | Maja Gustafsson | 2001 | Eskilstuna Simklubb | 44.54 | ||||||
20 | Frida Hammar | 2002 | Eskilstuna Simklubb | 45.55 | ||||||
21 | Linnea Liberg | 2000 | Eskilstuna Simklubb | 45.77 | ||||||
22 | Tilda Wik | 2001 | Eskilstuna Simklubb | 47.61 | ||||||
23 | Ida Fundberg | 2002 | Eskilstuna Simklubb | 49.09 | ||||||
24 | Katarina Lindoff | 2000 | Eskilstuna Simklubb | 49.25 | ||||||
25 | Julia Jörtsö | 2001 | Eskilstuna Simklubb | 52.87 | ||||||
26 | Josefin Fundberg | 2004 | Eskilstuna Simklubb | 57.25 | ||||||
- | Johanna Ly | 2000 | Eskilstuna Simklubb | DSQ | ||||||
- | Linnea Åkerman | 1999 | Strängnäs Simsällskap | DSQ | ||||||
- | My Lord | 1999 | Strängnäs Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.19.05 | Utskriftsdatum | 04 februari 2012 |
Licensierad till: Eskilstuna Simklubb | Utskriftstid | 10:31 |
Resultat Gren 4 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Eskilstuna Sprint 2012 | Utskriftsdatum | 04 februari 2012 | |||
Tävlingsort | Eskilstuna | Utskriftstid | 10:35 | |||
Arrangör | Eskilstuna Simklubb | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 04 februari 2012 |
Gren 4, 50m Frisim Pojkar 13oy, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Eldin Kadic | 1999 | Eskilstuna Simklubb | 31.30 | ||||||
2 | Viktor Syrén | 2000 | Eskilstuna Simklubb | 35.33 | ||||||
3 | Jakob Idesten | 1999 | Strängnäs Simsällskap | 35.77 | ||||||
4 | Sascha Schymanski | 2000 | Upplands-Bro Simsällskap | 38.10 | ||||||
5 | Lukas Brazdeikis | 2000 | Katrineholms Simsällskap | 40.53 | ||||||
6 | Arvid Heikinniemi | 2001 | Eskilstuna Simklubb | 44.31 | ||||||
7 | Nikita Kharlamov | 2000 | Upplands-Bro Simsällskap | 44.87 | ||||||
8 | Jonatan Olsson | 2001 | Eskilstuna Simklubb | 1:07.05 | ||||||
- | Adam Fröjdfeldt | 1999 | Eskilstuna Simklubb | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.19.05 | Utskriftsdatum | 04 februari 2012 |
Licensierad till: Eskilstuna Simklubb | Utskriftstid | 10:35 |
Resultat Gren 5 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Eskilstuna Sprint 2012 | Utskriftsdatum | 04 februari 2012 | |||
Tävlingsort | Eskilstuna | Utskriftstid | 10:40 | |||
Arrangör | Eskilstuna Simklubb | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 04 februari 2012 |
Gren 5, 100m Ryggsim Flick 14-15, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Madeleine Svensson | 1997 | Strängnäs Simsällskap | 36.34 | 1:15.70 | |||||
2 | Moa Sundholm | 1997 | Eskilstuna Simklubb | 38.66 | 1:18.76 | |||||
3 | Amanda Lundin-Bornström | 1998 | Fagersta Simklubb | 38.52 | 1:19.54 | |||||
4 | Jessica Berg | 1998 | Stockholmspolisens Sim IF | 39.30 | 1:20.32 | |||||
5 | Anna Gustafson | 1997 | Strängnäs Simsällskap | 39.45 | 1:23.37 | |||||
6 | Elin Hermansson | 1997 | Eskilstuna Simklubb | 42.46 | 1:25.10 | |||||
7 | Emelie Hansson | 1997 | Harnäs Skutskär Simsällskap | 42.30 | 1:26.62 | |||||
8 | Elin Strand | 1998 | Eskilstuna Simklubb | 42.31 | 1:26.95 | |||||
9 | Moa Tengqvist | 1997 | Harnäs Skutskär Simsällskap | 42.78 | 1:29.30 | |||||
10 | Felicia Forslund | 1997 | Harnäs Skutskär Simsällskap | 44.32 | 1:29.40 | |||||
11 | Catharina Lindberg | 1998 | Katrineholms Simsällskap | 48.36 | 1:37.00 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.19.05 | Utskriftsdatum | 04 februari 2012 |
Licensierad till: Eskilstuna Simklubb | Utskriftstid | 10:40 |
Resultat Gren 6 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Eskilstuna Sprint 2012 | Utskriftsdatum | 04 februari 2012 | |||
Tävlingsort | Eskilstuna | Utskriftstid | 10:46 | |||
Arrangör | Eskilstuna Simklubb | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 04 februari 2012 |
Gren 6, 100m Ryggsim Pojkar 14-15, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Niclas Eriksson | 1998 | Stockholmspolisens Sim IF | 36.31 | 1:14.85 | |||||
2 | Carl Christoffersson | 1997 | Harnäs Skutskär Simsällskap | 38.05 | 1:16.03 | |||||
3 | Stefan Biscevic | 1998 | Eskilstuna Simklubb | 37.62 | 1:17.12 | |||||
4 | William Brand-Larsson | 1998 | Eskilstuna Simklubb | 37.97 | 1:18.69 | |||||
5 | Samuel Hillman | 1997 | Harnäs Skutskär Simsällskap | 38.56 | 1:19.10 | |||||
6 | Marko Biscevic | 1998 | Eskilstuna Simklubb | 39.21 | 1:20.49 | |||||
7 | Sebastian Brand-Larsson | 1998 | Eskilstuna Simklubb | 39.44 | 1:21.33 | |||||
8 | Simon Szakal | 1998 | Eskilstuna Simklubb | 43.89 | 1:31.12 | |||||
- | Karl Lindoff | 1998 | Eskilstuna Simklubb | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.19.05 | Utskriftsdatum | 04 februari 2012 |
Licensierad till: Eskilstuna Simklubb | Utskriftstid | 10:46 |
Resultat Gren 7 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Eskilstuna Sprint 2012 | Utskriftsdatum | 04 februari 2012 | |||
Tävlingsort | Eskilstuna | Utskriftstid | 10:51 | |||
Arrangör | Eskilstuna Simklubb | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 04 februari 2012 |
Gren 7, 100m Ryggsim Flickor 16oä, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Ebba Engström | 1995 | Eskilstuna Simklubb | 35.10 | 1:11.77 | |||||
2 | Nelly Neuman | 1996 | Eskilstuna Simklubb | 37.40 | 1:16.12 | |||||
3 | Erika Nyström | 1994 | Nyköpings Simsällskap | 37.35 | 1:17.34 | |||||
4 | Hanna Karlsson | 1995 | Strängnäs Simsällskap | 38.16 | 1:18.03 | |||||
5 | Matea Bradaric | 1993 | Eskilstuna Simklubb | 38.44 | 1:19.59 | |||||
6 | Johanna Blommé | 1993 | Upplands-Bro Simsällskap | 38.54 | 1:20.80 | |||||
7 | Sandra Andersson | 1994 | Eskilstuna Simklubb | 38.80 | 1:20.92 | |||||
- | Daniella Karlsson | 1996 | Katrineholms Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.19.05 | Utskriftsdatum | 04 februari 2012 |
Licensierad till: Eskilstuna Simklubb | Utskriftstid | 10:51 |
Resultat Gren 8 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Eskilstuna Sprint 2012 | Utskriftsdatum | 04 februari 2012 | |||
Tävlingsort | Eskilstuna | Utskriftstid | 10:58 | |||
Arrangör | Eskilstuna Simklubb | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 04 februari 2012 |
Gren 8, 100m Ryggsim Pojkar 16oä, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Alexander Kotevski | 1994 | Eskilstuna Simklubb | 30.71 | 1:03.80 | |||||
2 | Christofer Röbech | 1994 | Eskilstuna Simklubb | 31.72 | 1:06.83 | |||||
3 | Nicklas Eriksson | 1996 | Nyköpings Simsällskap | 32.72 | 1:07.68 | |||||
4 | Pontus Lindholm | 1994 | Strängnäs Simsällskap | 34.08 | 1:10.63 | |||||
5 | Erik Skogfors | 1996 | Eskilstuna Simklubb | 34.85 | 1:10.98 | |||||
6 | Petter Cyrén | 1996 | Harnäs Skutskär Simsällskap | 35.52 | 1:13.68 | |||||
7 | Gustav Sjökvist | 1996 | Harnäs Skutskär Simsällskap | 35.14 | 1:13.76 | |||||
8 | Johan Edebrink | 1996 | Strängnäs Simsällskap | 35.67 | 1:14.11 | |||||
9 | Daniel Curacica | 1995 | Eskilstuna Simklubb | 35.14 | 1:14.89 | |||||
10 | Marcus Söderlind | 1995 | Katrineholms Simsällskap | 35.48 | 1:14.97 | |||||
11 | Niklas Andersson | 1992 | Eskilstuna Simklubb | 37.52 | 1:17.52 | |||||
12 | Viktor Glemne | 1996 | Strängnäs Simsällskap | 38.64 | 1:19.47 | |||||
- | Andreas Westerlund | 1996 | Strängnäs Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Julian Placek | 1995 | Eskilstuna Simklubb | DSQ | ||||||
- | Philip Axelsson | 1996 | Eskilstuna Simklubb | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.19.05 | Utskriftsdatum | 04 februari 2012 |
Licensierad till: Eskilstuna Simklubb | Utskriftstid | 10:58 |
Resultat Gren 9 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Eskilstuna Sprint 2012 | Utskriftsdatum | 04 februari 2012 | |||
Tävlingsort | Eskilstuna | Utskriftstid | 11:19 | |||
Arrangör | Eskilstuna Simklubb | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 04 februari 2012 |
Gren 9, 100m Ryggsim Flickor 13oy, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Linnea Åkerman | 1999 | Strängnäs Simsällskap | 41.31 | 1:22.95 | |||||
2 | Ida Asplund | 1999 | Eskilstuna Simklubb | 41.54 | 1:23.30 | |||||
3 | Hanna Hargsten | 1999 | Upplands-Bro Simsällskap | 43.03 | 1:26.58 | |||||
4 | Amanda Kullman | 2000 | Eskilstuna Simklubb | 43.33 | 1:28.08 | |||||
5 | Johanna Ly | 2000 | Eskilstuna Simklubb | 43.09 | 1:28.32 | |||||
6 | Klara Eriksson | 2000 | Nyköpings Simsällskap | 42.87 | 1:28.36 | |||||
7 | Mathilda Eriksson | 2001 | Upplands-Bro Simsällskap | 44.22 | 1:29.80 | |||||
8 | My Lord | 1999 | Strängnäs Simsällskap | 45.28 | 1:30.50 | |||||
9 | Josefin Zetterberg | 2000 | Eskilstuna Simklubb | 45.30 | 1:31.35 | |||||
10 | Linnea Fundberg | 1999 | Eskilstuna Simklubb | 46.07 | 1:31.56 | |||||
11 | Tilde Eklind | 1999 | Eskilstuna Simklubb | 44.86 | 1:34.35 | |||||
12 | Ellinor Larsson | 1999 | Strängnäs Simsällskap | 46.38 | 1:35.92 | |||||
13 | Frida Gustafsson | 2001 | Eskilstuna Simklubb | 49.80 | 1:45.83 | |||||
14 | Emelie Hellgren | 2001 | Fagersta Simklubb | 50.90 | 1:46.60 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.19.05 | Utskriftsdatum | 04 februari 2012 |
Licensierad till: Eskilstuna Simklubb | Utskriftstid | 11:19 |
Resultat Gren 10 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Eskilstuna Sprint 2012 | Utskriftsdatum | 04 februari 2012 | |||
Tävlingsort | Eskilstuna | Utskriftstid | 11:23 | |||
Arrangör | Eskilstuna Simklubb | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 04 februari 2012 |
Gren 10, 100m Ryggsim Pojkar 13oy, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Eldin Kadic | 1999 | Eskilstuna Simklubb | 39.82 | 1:21.93 | |||||
2 | Viktor Syrén | 2000 | Eskilstuna Simklubb | 46.08 | 1:34.28 | |||||
3 | Lukas Brazdeikis | 2000 | Katrineholms Simsällskap | 48.89 | 1:44.37 | |||||
- | Jakob Idesten | 1999 | Strängnäs Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.19.05 | Utskriftsdatum | 04 februari 2012 |
Licensierad till: Eskilstuna Simklubb | Utskriftstid | 11:23 |
Resultat Gren 11 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Eskilstuna Sprint 2012 | Utskriftsdatum | 04 februari 2012 | |||
Tävlingsort | Eskilstuna | Utskriftstid | 11:25 | |||
Arrangör | Eskilstuna Simklubb | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 04 februari 2012 |
Gren 11, 100m Fjärilsim Fl 14-15, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Moa Sundholm | 1997 | Eskilstuna Simklubb | 33.09 | 1:10.51 | |||||
2 | Louise Zettergren | 1997 | Harnäs Skutskär Simsällskap | 33.18 | 1:11.44 | |||||
3 | Moa Tengqvist | 1997 | Harnäs Skutskär Simsällskap | 42.48 | 1:33.41 | |||||
4 | Elin Strand | 1998 | Eskilstuna Simklubb | 48.95 | 1:46.87 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.19.05 | Utskriftsdatum | 04 februari 2012 |
Licensierad till: Eskilstuna Simklubb | Utskriftstid | 11:25 |
Resultat Gren 12 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Eskilstuna Sprint 2012 | Utskriftsdatum | 04 februari 2012 | |||
Tävlingsort | Eskilstuna | Utskriftstid | 11:30 | |||
Arrangör | Eskilstuna Simklubb | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 04 februari 2012 |
Gren 12, 100m Fjärilsim Pojk 14-15, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Carl Christoffersson | 1997 | Harnäs Skutskär Simsällskap | 33.66 | 1:11.81 | |||||
2 | Karl Lindoff | 1998 | Eskilstuna Simklubb | 33.86 | 1:12.49 | |||||
3 | Christian Norberg | 1998 | Stockholmspolisens Sim IF | 34.23 | 1:13.48 | |||||
4 | Niclas Eriksson | 1998 | Stockholmspolisens Sim IF | 34.65 | 1:16.80 | |||||
5 | Stefan Biscevic | 1998 | Eskilstuna Simklubb | 37.14 | 1:23.10 | |||||
6 | Samuel Hillman | 1997 | Harnäs Skutskär Simsällskap | 37.10 | 1:23.63 | |||||
7 | William Brand-Larsson | 1998 | Eskilstuna Simklubb | 38.29 | 1:26.31 | |||||
8 | Marko Biscevic | 1998 | Eskilstuna Simklubb | 40.09 | 1:26.85 | |||||
9 | Sebastian Brand-Larsson | 1998 | Eskilstuna Simklubb | 40.12 | 1:26.91 | |||||
10 | Simon Szakal | 1998 | Eskilstuna Simklubb | 45.76 | 1:42.35 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.19.05 | Utskriftsdatum | 04 februari 2012 |
Licensierad till: Eskilstuna Simklubb | Utskriftstid | 11:30 |
Resultat Gren 13 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Eskilstuna Sprint 2012 | Utskriftsdatum | 04 februari 2012 | |||
Tävlingsort | Eskilstuna | Utskriftstid | 11:33 | |||
Arrangör | Eskilstuna Simklubb | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 04 februari 2012 |
Gren 13, 100m Fjärilsim Flick 16oä, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Ebba Engström | 1995 | Eskilstuna Simklubb | 33.14 | 1:11.53 | |||||
2 | Jill Lundström | 1994 | Simsällskapet Iden | 33.51 | 1:13.57 | |||||
3 | Nelly Neuman | 1996 | Eskilstuna Simklubb | 33.88 | 1:13.60 | |||||
4 | Sandra Andersson | 1994 | Eskilstuna Simklubb | 40.21 | 1:29.63 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.19.05 | Utskriftsdatum | 04 februari 2012 |
Licensierad till: Eskilstuna Simklubb | Utskriftstid | 11:33 |
Resultat Gren 14 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Eskilstuna Sprint 2012 | Utskriftsdatum | 04 februari 2012 | |||
Tävlingsort | Eskilstuna | Utskriftstid | 11:40 | |||
Arrangör | Eskilstuna Simklubb | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 04 februari 2012 |
Gren 14, 100m Fjärilsim Pojk 16oä, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Alexander Kotevski | 1994 | Eskilstuna Simklubb | 27.65 | 1:00.54 | |||||
2 | Erik Skogfors | 1996 | Eskilstuna Simklubb | 30.61 | 1:05.68 | |||||
3 | Niclas Just | 1994 | Eskilstuna Simklubb | 30.89 | 1:07.28 | |||||
4 | Pontus Lindholm | 1994 | Strängnäs Simsällskap | 30.63 | 1:08.33 | |||||
5 | Daniel Curacica | 1995 | Eskilstuna Simklubb | 32.11 | 1:09.62 | |||||
6 | Christofer Röbech | 1994 | Eskilstuna Simklubb | 31.16 | 1:09.68 | |||||
6 | Petter Cyrén | 1996 | Harnäs Skutskär Simsällskap | 32.35 | 1:09.68 | |||||
8 | Niklas Andersson | 1992 | Eskilstuna Simklubb | 32.87 | 1:09.90 | |||||
9 | Johan Edebrink | 1996 | Strängnäs Simsällskap | 32.87 | 1:10.91 | |||||
10 | Gustav Sjökvist | 1996 | Harnäs Skutskär Simsällskap | 36.25 | 1:18.67 | |||||
11 | Philip Axelsson | 1996 | Eskilstuna Simklubb | 41.02 | 1:33.54 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.19.05 | Utskriftsdatum | 04 februari 2012 |
Licensierad till: Eskilstuna Simklubb | Utskriftstid | 11:40 |
Resultat Gren 15 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Eskilstuna Sprint 2012 | Utskriftsdatum | 04 februari 2012 | |||
Tävlingsort | Eskilstuna | Utskriftstid | 12:01 | |||
Arrangör | Eskilstuna Simklubb | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 04 februari 2012 |
Gren 15, 4X50m Medley Flickor 14oy, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Esk Fl 14 Oy Lag 1 | 1999 | Eskilstuna Simklubb | 2:31.69 | ||||||
Elin Strand | 1998 | 40.78 | 40.78 | |||||||
Johanna Ly | 2000 | 42.17 | 1:22.95 | |||||||
Ida Asplund | 1999 | 35.56 | 1:58.51 | |||||||
Linnea Fundberg | 1999 | 33.18 | 2:31.69 | |||||||
2 | Eskilstuna SK Fl Lag 2 | 2000 | Eskilstuna Simklubb | 2:53.87 | ||||||
Amanda Kullman | 2000 | 40.95 | 40.95 | |||||||
Tilde Eklind | 1999 | 50.91 | 1:31.86 | |||||||
Tova Persson | 2000 | 48.92 | 2:20.78 | |||||||
Josefin Zetterberg | 2000 | 33.09 | 2:53.87 | |||||||
3 | Esk Fl 14 Oy Lag 4 | 2001 | Eskilstuna Simklubb | 3:24.34 | ||||||
Ida Fundberg | 2002 | 50.56 | 50.56 | |||||||
Frida Hammar | 2002 | 53.06 | 1:43.62 | |||||||
Frida Gustafsson | 2001 | 54.79 | 2:38.41 | |||||||
Maja Gustafsson | 2001 | 45.93 | 3:24.34 | |||||||
- | Strängnäs SS F14Oy | 1998 | Strängnäs Simsällskap | DSQ | ||||||
Linnea Åkerman | 1999 | 40.80 | 40.80 | |||||||
Amanda Granlund | 1999 | 43.34 | 1:24.14 | |||||||
Skapad av WinGrodan 1.19.05 | Utskriftsdatum | 04 februari 2012 |
Licensierad till: Eskilstuna Simklubb | Utskriftstid | 12:01 |
Resultat Gren 16 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Eskilstuna Sprint 2012 | Utskriftsdatum | 04 februari 2012 | |||
Tävlingsort | Eskilstuna | Utskriftstid | 12:06 | |||
Arrangör | Eskilstuna Simklubb | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 04 februari 2012 |
Gren 16, 4X50m Medley Pojkar 14oy, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Esk Po 14 Oy Lag 1 | 1998 | Eskilstuna Simklubb | 2:21.38 | ||||||
Simon Szakal | 1998 | 41.31 | 41.31 | |||||||
William Brand-Larsson | 1998 | 38.19 | 1:19.50 | |||||||
Karl Lindoff | 1998 | 32.43 | 1:51.93 | |||||||
Stefan Biscevic | 1998 | 29.45 | 2:21.38 | |||||||
2 | Esk Po 14 Oy Lag 2 | 1998 | Eskilstuna Simklubb | 2:24.60 | ||||||
Viktor Syrén | 2000 | 41.78 | 41.78 | |||||||
Eldin Kadic | 1999 | 36.78 | 1:18.56 | |||||||
Sebastian Brand-Larsson | 1998 | 36.37 | 1:54.93 | |||||||
Marko Biscevic | 1998 | 29.67 | 2:24.60 | |||||||
Skapad av WinGrodan 1.19.05 | Utskriftsdatum | 04 februari 2012 |
Licensierad till: Eskilstuna Simklubb | Utskriftstid | 12:06 |
Resultat Gren 17 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Eskilstuna Sprint 2012 | Utskriftsdatum | 04 februari 2012 | |||
Tävlingsort | Eskilstuna | Utskriftstid | 15:23 | |||
Arrangör | Eskilstuna Simklubb | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 04 februari 2012 |
Gren 17, 100m Bröstsim Flick 13oy, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Johanna Ly | 2000 | Eskilstuna Simklubb | 44.64 | 1:31.71 | |||||
2 | Amanda Granlund | 1999 | Strängnäs Simsällskap | 44.44 | 1:33.66 | |||||
3 | Ida Asplund | 1999 | Eskilstuna Simklubb | 45.28 | 1:35.88 | |||||
4 | Linnea Åkerman | 1999 | Strängnäs Simsällskap | 47.66 | 1:39.48 | |||||
5 | Julia Nordvall | 2000 | Nyköpings Simsällskap | 46.70 | 1:40.23 | |||||
6 | My Lord | 1999 | Strängnäs Simsällskap | 49.30 | 1:43.80 | |||||
7 | Linn Boije | 2000 | Nyköpings Simsällskap | 50.66 | 1:44.06 | |||||
8 | Amanda Kullman | 2000 | Eskilstuna Simklubb | 49.78 | 1:45.56 | |||||
9 | Josefin Zetterberg | 2000 | Eskilstuna Simklubb | 50.80 | 1:46.06 | |||||
10 | Ellinor Larsson | 1999 | Strängnäs Simsällskap | 49.99 | 1:46.52 | |||||
11 | Klara Eriksson | 2000 | Nyköpings Simsällskap | 50.89 | 1:47.83 | |||||
12 | Josefin Bergenhall | 1999 | Gnesta Simsällskap | 50.98 | 1:48.32 | |||||
13 | Katarina Lindoff | 2000 | Eskilstuna Simklubb | 51.80 | 1:51.56 | |||||
14 | Frida Hammar | 2002 | Eskilstuna Simklubb | 54.68 | 1:52.24 | |||||
15 | Tova Persson | 2000 | Eskilstuna Simklubb | 54.54 | 1:54.00 | |||||
16 | Tilda Wik | 2001 | Eskilstuna Simklubb | 55.91 | 1:59.22 | |||||
17 | Maja Gustafsson | 2001 | Eskilstuna Simklubb | 56.66 | 2:02.09 | |||||
18 | Frida Gustafsson | 2001 | Eskilstuna Simklubb | 56.08 | 2:02.90 | |||||
19 | Ida Fundberg | 2002 | Eskilstuna Simklubb | 59.84 | 2:03.10 | |||||
20 | Tilde Gustavsson | 2001 | Katrineholms Simsällskap | 1:00.43 | 2:04.15 | |||||
21 | Nike Bölja-Strandlund | 2002 | Fagersta Simklubb | 1:00.50 | 2:11.22 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.19.05 | Utskriftsdatum | 04 februari 2012 |
Licensierad till: Eskilstuna Simklubb | Utskriftstid | 15:23 |
Resultat Gren 18 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Eskilstuna Sprint 2012 | Utskriftsdatum | 04 februari 2012 | |||
Tävlingsort | Eskilstuna | Utskriftstid | 15:30 | |||
Arrangör | Eskilstuna Simklubb | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 04 februari 2012 |
Gren 18, 100m Bröstsim Pojkar 13oy, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Eldin Kadic | 1999 | Eskilstuna Simklubb | 37.01 | 1:20.10 | |||||
2 | Jakob Idesten | 1999 | Strängnäs Simsällskap | 48.16 | 1:43.51 | |||||
3 | Nikita Kharlamov | 2000 | Upplands-Bro Simsällskap | 53.07 | 1:53.06 | |||||
4 | Arvid Heikinniemi | 2001 | Eskilstuna Simklubb | 50.95 | 1:55.96 | |||||
5 | Sascha Schymanski | 2000 | Upplands-Bro Simsällskap | 55.82 | 1:58.25 | |||||
6 | Lukas Brazdeikis | 2000 | Katrineholms Simsällskap | 1:01.36 | 2:12.03 | |||||
- | Markus Hoflin | 1999 | Strängnäs Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.19.05 | Utskriftsdatum | 04 februari 2012 |
Licensierad till: Eskilstuna Simklubb | Utskriftstid | 15:30 |
Resultat Gren 19 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Eskilstuna Sprint 2012 | Utskriftsdatum | 04 februari 2012 | |||
Tävlingsort | Eskilstuna | Utskriftstid | 15:34 | |||
Arrangör | Eskilstuna Simklubb | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 04 februari 2012 |
Gren 19, 100m Bröstsim Flick 14-15, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Louise Zettergren | 1997 | Harnäs Skutskär Simsällskap | 39.12 | 1:21.15 | |||||
2 | Emelie Hansson | 1997 | Harnäs Skutskär Simsällskap | 41.04 | 1:26.88 | |||||
3 | Anna Gustafson | 1997 | Strängnäs Simsällskap | 40.39 | 1:27.08 | |||||
4 | Moa Sundholm | 1997 | Eskilstuna Simklubb | 43.23 | 1:31.14 | |||||
5 | Jessica Berg | 1998 | Stockholmspolisens Sim IF | 43.86 | 1:31.89 | |||||
6 | Sofia Landin | 1997 | Eskilstuna Simklubb | 44.13 | 1:33.26 | |||||
7 | Felicia Forslund | 1997 | Harnäs Skutskär Simsällskap | 46.49 | 1:35.98 | |||||
8 | Amanda Lundin-Bornström | 1998 | Fagersta Simklubb | 46.23 | 1:36.63 | |||||
9 | Elin Strand | 1998 | Eskilstuna Simklubb | 46.35 | 1:37.53 | |||||
10 | Elin Hermansson | 1997 | Eskilstuna Simklubb | 47.88 | 1:40.27 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.19.05 | Utskriftsdatum | 04 februari 2012 |
Licensierad till: Eskilstuna Simklubb | Utskriftstid | 15:34 |
Resultat Gren 20 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Eskilstuna Sprint 2012 | Utskriftsdatum | 04 februari 2012 | |||
Tävlingsort | Eskilstuna | Utskriftstid | 15:39 | |||
Arrangör | Eskilstuna Simklubb | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 04 februari 2012 |
Gren 20, 100m Bröstsim Pojk 14-15, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Samuel Hillman | 1997 | Harnäs Skutskär Simsällskap | 38.94 | 1:22.70 | |||||
2 | Carl Christoffersson | 1997 | Harnäs Skutskär Simsällskap | 39.37 | 1:22.89 | |||||
3 | Karl Lindoff | 1998 | Eskilstuna Simklubb | 39.55 | 1:25.38 | |||||
4 | William Brand-Larsson | 1998 | Eskilstuna Simklubb | 40.67 | 1:26.29 | |||||
5 | Stefan Biscevic | 1998 | Eskilstuna Simklubb | 41.07 | 1:26.34 | |||||
6 | Christian Norberg | 1998 | Stockholmspolisens Sim IF | 42.69 | 1:28.77 | |||||
7 | Marko Biscevic | 1998 | Eskilstuna Simklubb | 41.60 | 1:28.84 | |||||
8 | Sebastian Brand-Larsson | 1998 | Eskilstuna Simklubb | 44.35 | 1:33.55 | |||||
9 | Simon Szakal | 1998 | Eskilstuna Simklubb | 48.28 | 1:42.69 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.19.05 | Utskriftsdatum | 04 februari 2012 |
Licensierad till: Eskilstuna Simklubb | Utskriftstid | 15:39 |
Resultat Gren 21 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Eskilstuna Sprint 2012 | Utskriftsdatum | 04 februari 2012 | |||
Tävlingsort | Eskilstuna | Utskriftstid | 15:46 | |||
Arrangör | Eskilstuna Simklubb | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 04 februari 2012 |
Gren 21, 100m Bröstsim Flick 16oä, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Ebba Engström | 1995 | Eskilstuna Simklubb | 41.13 | 1:26.97 | |||||
2 | Nelly Neuman | 1996 | Eskilstuna Simklubb | 42.71 | 1:30.06 | |||||
3 | Hanna Karlsson | 1995 | Strängnäs Simsällskap | 42.49 | 1:30.70 | |||||
4 | Moa Fredin | 1996 | Gnesta Simsällskap | 41.99 | 1:30.85 | |||||
5 | Emelie Ingelmark | 1995 | Eskilstuna Simklubb | 45.67 | 1:33.40 | |||||
6 | Sandra Andersson | 1994 | Eskilstuna Simklubb | 45.11 | 1:36.20 | |||||
7 | Daniella Karlsson | 1996 | Katrineholms Simsällskap | 48.15 | 1:45.36 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.19.05 | Utskriftsdatum | 04 februari 2012 |
Licensierad till: Eskilstuna Simklubb | Utskriftstid | 15:46 |
Resultat Gren 22 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Eskilstuna Sprint 2012 | Utskriftsdatum | 04 februari 2012 | |||
Tävlingsort | Eskilstuna | Utskriftstid | 15:50 | |||
Arrangör | Eskilstuna Simklubb | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 04 februari 2012 |
Gren 22, 100m Bröstsim Pojkar 16oä, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Alexander Kotevski | 1994 | Eskilstuna Simklubb | 32.60 | 1:10.15 | |||||
2 | Hampus Ny | 1990 | Strängnäs Simsällskap | 34.33 | 1:11.21 | |||||
3 | Niclas Just | 1994 | Eskilstuna Simklubb | 34.75 | 1:13.26 | |||||
4 | Christofer Röbech | 1994 | Eskilstuna Simklubb | 33.95 | 1:13.51 | |||||
5 | Daniel Curacica | 1995 | Eskilstuna Simklubb | 35.55 | 1:15.36 | |||||
6 | Pontus Lindholm | 1994 | Strängnäs Simsällskap | 34.69 | 1:16.54 | |||||
7 | Petter Cyrén | 1996 | Harnäs Skutskär Simsällskap | 36.68 | 1:18.56 | |||||
8 | Andreas Westerlund | 1996 | Strängnäs Simsällskap | 36.90 | 1:20.15 | |||||
9 | Julian Placek | 1995 | Eskilstuna Simklubb | 41.40 | 1:27.73 | |||||
10 | Niklas Andersson | 1992 | Eskilstuna Simklubb | 41.87 | 1:27.83 | |||||
11 | Erik Skogfors | 1996 | Eskilstuna Simklubb | 43.42 | 1:32.71 | |||||
12 | Philip Axelsson | 1996 | Eskilstuna Simklubb | 44.84 | 1:39.30 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.19.05 | Utskriftsdatum | 04 februari 2012 |
Licensierad till: Eskilstuna Simklubb | Utskriftstid | 15:50 |
Resultat Gren 23 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Eskilstuna Sprint 2012 | Utskriftsdatum | 04 februari 2012 | |||
Tävlingsort | Eskilstuna | Utskriftstid | 16:14 | |||
Arrangör | Eskilstuna Simklubb | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 04 februari 2012 |
Gren 23, 100m Frisim Flickor 13oy, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Hanna Hargsten | 1999 | Upplands-Bro Simsällskap | 33.37 | 1:09.81 | |||||
2 | Ida Asplund | 1999 | Eskilstuna Simklubb | 34.34 | 1:12.18 | |||||
3 | Amanda Granlund | 1999 | Strängnäs Simsällskap | 35.20 | 1:14.29 | |||||
4 | Klara Eriksson | 2000 | Nyköpings Simsällskap | 36.72 | 1:15.27 | |||||
5 | Mathilda Eriksson | 2001 | Upplands-Bro Simsällskap | 35.77 | 1:15.45 | |||||
6 | Linnea Fundberg | 1999 | Eskilstuna Simklubb | 37.39 | 1:15.62 | |||||
7 | Josefin Zetterberg | 2000 | Eskilstuna Simklubb | 36.92 | 1:16.32 | |||||
8 | Linnea Åkerman | 1999 | Strängnäs Simsällskap | 37.70 | 1:17.98 | |||||
9 | My Lord | 1999 | Strängnäs Simsällskap | 38.58 | 1:18.54 | |||||
10 | Ellinor Larsson | 1999 | Strängnäs Simsällskap | 38.80 | 1:20.38 | |||||
11 | Julia Nordvall | 2000 | Nyköpings Simsällskap | 39.55 | 1:20.49 | |||||
12 | Amanda Kullman | 2000 | Eskilstuna Simklubb | 38.59 | 1:21.03 | |||||
13 | Linn Boije | 2000 | Nyköpings Simsällskap | 40.04 | 1:21.24 | |||||
14 | Celina Åström | 2000 | Upplands-Bro Simsällskap | 40.61 | 1:22.06 | |||||
15 | Johanna Ly | 2000 | Eskilstuna Simklubb | 38.70 | 1:22.50 | |||||
16 | Josefin Bergenhall | 1999 | Gnesta Simsällskap | 39.64 | 1:23.35 | |||||
17 | Tova Persson | 2000 | Eskilstuna Simklubb | 40.71 | 1:23.85 | |||||
18 | Emelie Hellgren | 2001 | Fagersta Simklubb | 40.37 | 1:25.62 | |||||
19 | Tilde Eklind | 1999 | Eskilstuna Simklubb | 43.27 | 1:32.21 | |||||
20 | Frida Hammar | 2002 | Eskilstuna Simklubb | 48.83 | 1:41.33 | |||||
21 | Frida Gustafsson | 2001 | Eskilstuna Simklubb | 47.61 | 1:43.76 | |||||
22 | Nike Bölja-Strandlund | 2002 | Fagersta Simklubb | 49.25 | 1:46.38 | |||||
23 | Maja Gustafsson | 2001 | Eskilstuna Simklubb | 51.20 | 1:47.11 | |||||
24 | Ida Fundberg | 2002 | Eskilstuna Simklubb | 54.50 | 1:55.04 | |||||
- | Tilde Gustavsson | 2001 | Katrineholms Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.19.05 | Utskriftsdatum | 04 februari 2012 |
Licensierad till: Eskilstuna Simklubb | Utskriftstid | 16:14 |
Resultat Gren 24 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Eskilstuna Sprint 2012 | Utskriftsdatum | 04 februari 2012 | |||
Tävlingsort | Eskilstuna | Utskriftstid | 16:17 | |||
Arrangör | Eskilstuna Simklubb | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 04 februari 2012 |
Gren 24, 100m Frisim Pojkar 13oy, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Eldin Kadic | 1999 | Eskilstuna Simklubb | 33.15 | 1:09.41 | |||||
2 | Jakob Idesten | 1999 | Strängnäs Simsällskap | 41.89 | 1:26.79 | |||||
3 | Sascha Schymanski | 2000 | Upplands-Bro Simsällskap | 40.80 | 1:27.29 | |||||
4 | Markus Hoflin | 1999 | Strängnäs Simsällskap | 42.17 | 1:29.93 | |||||
5 | Lukas Brazdeikis | 2000 | Katrineholms Simsällskap | 42.35 | 1:34.62 | |||||
6 | Nikita Kharlamov | 2000 | Upplands-Bro Simsällskap | 47.12 | 1:41.94 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.19.05 | Utskriftsdatum | 04 februari 2012 |
Licensierad till: Eskilstuna Simklubb | Utskriftstid | 16:17 |
Resultat Gren 25 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Eskilstuna Sprint 2012 | Utskriftsdatum | 04 februari 2012 | |||
Tävlingsort | Eskilstuna | Utskriftstid | 16:24 | |||
Arrangör | Eskilstuna Simklubb | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 04 februari 2012 |
Gren 25, 100m Frisim Flickor 14-15, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Moa Sundholm | 1997 | Eskilstuna Simklubb | 30.88 | 1:03.53 | |||||
2 | Louise Zettergren | 1997 | Harnäs Skutskär Simsällskap | 31.43 | 1:04.80 | |||||
3 | Madeleine Svensson | 1997 | Strängnäs Simsällskap | 32.65 | 1:08.40 | |||||
4 | Jessica Berg | 1998 | Stockholmspolisens Sim IF | 33.18 | 1:09.58 | |||||
5 | Anna Gustafson | 1997 | Strängnäs Simsällskap | 32.88 | 1:09.66 | |||||
6 | Emelie Hansson | 1997 | Harnäs Skutskär Simsällskap | 34.60 | 1:12.08 | |||||
7 | Felicia Forslund | 1997 | Harnäs Skutskär Simsällskap | 34.76 | 1:12.83 | |||||
8 | Elin Strand | 1998 | Eskilstuna Simklubb | 35.52 | 1:14.51 | |||||
9 | Amanda Lundin-Bornström | 1998 | Fagersta Simklubb | 36.16 | 1:16.03 | |||||
10 | Elin Hermansson | 1997 | Eskilstuna Simklubb | 37.01 | 1:17.92 | |||||
11 | Moa Tengqvist | 1997 | Harnäs Skutskär Simsällskap | 36.18 | 1:18.12 | |||||
12 | Sofia Landin | 1997 | Eskilstuna Simklubb | 37.40 | 1:18.86 | |||||
13 | Catharina Lindberg | 1998 | Katrineholms Simsällskap | 41.10 | 1:23.97 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.19.05 | Utskriftsdatum | 04 februari 2012 |
Licensierad till: Eskilstuna Simklubb | Utskriftstid | 16:24 |
Resultat Gren 26 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Eskilstuna Sprint 2012 | Utskriftsdatum | 04 februari 2012 | |||
Tävlingsort | Eskilstuna | Utskriftstid | 16:28 | |||
Arrangör | Eskilstuna Simklubb | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 04 februari 2012 |
Gren 26, 100m Frisim Pojkar 14-15, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Carl Christoffersson | 1997 | Harnäs Skutskär Simsällskap | 30.62 | 1:02.82 | |||||
2 | Christian Norberg | 1998 | Stockholmspolisens Sim IF | 30.88 | 1:03.24 | |||||
3 | Niclas Eriksson | 1998 | Stockholmspolisens Sim IF | 30.60 | 1:03.31 | |||||
4 | Samuel Hillman | 1997 | Harnäs Skutskär Simsällskap | 30.76 | 1:04.17 | |||||
5 | Karl Lindoff | 1998 | Eskilstuna Simklubb | 30.92 | 1:05.89 | |||||
6 | Stefan Biscevic | 1998 | Eskilstuna Simklubb | 32.05 | 1:06.67 | |||||
7 | Marko Biscevic | 1998 | Eskilstuna Simklubb | 31.91 | 1:07.21 | |||||
8 | William Brand-Larsson | 1998 | Eskilstuna Simklubb | 32.99 | 1:08.51 | |||||
9 | Sebastian Brand-Larsson | 1998 | Eskilstuna Simklubb | 34.95 | 1:12.89 | |||||
10 | Simon Szakal | 1998 | Eskilstuna Simklubb | 38.25 | 1:21.92 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.19.05 | Utskriftsdatum | 04 februari 2012 |
Licensierad till: Eskilstuna Simklubb | Utskriftstid | 16:28 |
Resultat Gren 27 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Eskilstuna Sprint 2012 | Utskriftsdatum | 04 februari 2012 | |||
Tävlingsort | Eskilstuna | Utskriftstid | 16:33 | |||
Arrangör | Eskilstuna Simklubb | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 04 februari 2012 |
Gren 27, 100m Frisim Flickor 16oä, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Jill Lundström | 1994 | Simsällskapet Iden | 31.41 | 1:04.13 | |||||
2 | Erika Nyström | 1994 | Nyköpings Simsällskap | 31.59 | 1:04.71 | |||||
3 | Moa Fredin | 1996 | Gnesta Simsällskap | 32.10 | 1:06.56 | |||||
4 | Hanna Karlsson | 1995 | Strängnäs Simsällskap | 32.88 | 1:09.26 | |||||
5 | Johanna Blommé | 1993 | Upplands-Bro Simsällskap | 33.62 | 1:11.00 | |||||
6 | Sandra Andersson | 1994 | Eskilstuna Simklubb | 33.70 | 1:11.73 | |||||
7 | Daniella Karlsson | 1996 | Katrineholms Simsällskap | 37.58 | 1:17.71 | |||||
8 | Emelie Ingelmark | 1995 | Eskilstuna Simklubb | 36.64 | 1:17.98 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.19.05 | Utskriftsdatum | 04 februari 2012 |
Licensierad till: Eskilstuna Simklubb | Utskriftstid | 16:33 |
Resultat Gren 28 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Eskilstuna Sprint 2012 | Utskriftsdatum | 04 februari 2012 | |||
Tävlingsort | Eskilstuna | Utskriftstid | 16:41 | |||
Arrangör | Eskilstuna Simklubb | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 04 februari 2012 |
Gren 28, 100m Frisim Pojkar 16oä, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Alexander Kotevski | 1994 | Eskilstuna Simklubb | 26.61 | 55.17 | |||||
2 | Hampus Ny | 1990 | Strängnäs Simsällskap | 26.96 | 55.59 | |||||
3 | Daniel Curacica | 1995 | Eskilstuna Simklubb | 28.18 | 57.36 | |||||
4 | Pontus Lindholm | 1994 | Strängnäs Simsällskap | 27.42 | 57.48 | |||||
5 | Christofer Röbech | 1994 | Eskilstuna Simklubb | 27.65 | 58.13 | |||||
6 | Gustav Sjökvist | 1996 | Harnäs Skutskär Simsällskap | 28.44 | 58.81 | |||||
7 | Niclas Just | 1994 | Eskilstuna Simklubb | 28.02 | 59.52 | |||||
8 | Petter Cyrén | 1996 | Harnäs Skutskär Simsällskap | 28.69 | 1:00.92 | |||||
9 | Erik Skogfors | 1996 | Eskilstuna Simklubb | 29.77 | 1:01.81 | |||||
10 | Jesper Ny | 1992 | Strängnäs Simsällskap | 29.60 | 1:02.66 | |||||
11 | Viktor Glemne | 1996 | Strängnäs Simsällskap | 29.81 | 1:02.76 | |||||
12 | Andreas Westerlund | 1996 | Strängnäs Simsällskap | 30.26 | 1:02.81 | |||||
13 | Niklas Andersson | 1992 | Eskilstuna Simklubb | 30.23 | 1:02.94 | |||||
14 | Johan Edebrink | 1996 | Strängnäs Simsällskap | 30.33 | 1:03.25 | |||||
15 | Marcus Söderlind | 1995 | Katrineholms Simsällskap | 29.49 | 1:03.39 | |||||
16 | Billy Lam | 1995 | Katrineholms Simsällskap | 29.94 | 1:03.83 | |||||
17 | Philip Axelsson | 1996 | Eskilstuna Simklubb | 31.16 | 1:08.38 | |||||
18 | Julian Placek | 1995 | Eskilstuna Simklubb | 35.04 | 1:12.96 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.19.05 | Utskriftsdatum | 04 februari 2012 |
Licensierad till: Eskilstuna Simklubb | Utskriftstid | 16:41 |
Resultat Gren 29 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Eskilstuna Sprint 2012 | Utskriftsdatum | 04 februari 2012 | |||
Tävlingsort | Eskilstuna | Utskriftstid | 17:02 | |||
Arrangör | Eskilstuna Simklubb | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 04 februari 2012 |
Gren 29, 4X50m Medley Flickor 15oä, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Esk Fl 15 Oä Lag 1 | 1995 | Eskilstuna Simklubb | 2:17.15 | ||||||
Ebba Engström | 1995 | 34.26 | 34.26 | |||||||
Nelly Neuman | 1996 | 42.04 | 1:16.30 | |||||||
Moa Sundholm | 1997 | 31.28 | 1:47.58 | |||||||
Erika Meeker | 1975 | 29.57 | 2:17.15 | |||||||
2 | Harnäs Damer Lag 1 | 1997 | Harnäs Skutskär Simsällskap | 2:27.83 | ||||||
Moa Tengqvist | 1997 | 42.14 | 42.14 | |||||||
Emelie Hansson | 1997 | 39.85 | 1:21.99 | |||||||
Louise Zettergren | 1997 | 32.95 | 1:54.94 | |||||||
Felicia Forslund | 1997 | 32.89 | 2:27.83 | |||||||
3 | Strängnäs Damer Lag 2 | 0 | Strängnäs Simsällskap | 2:32.57 | ||||||
Madeleine Svensson | 1997 | 36.87 | 36.87 | |||||||
Anna Gustafson | 1997 | 39.60 | 1:16.47 | |||||||
Amanda Granlund | 1999 | 41.82 | 1:58.29 | |||||||
Linnea Åkerman | 1999 | 34.28 | 2:32.57 | |||||||
4 | Esk Fl 15 Oä Lag 2 | 1996 | Eskilstuna Simklubb | 2:34.26 | ||||||
Elin Hermansson | 1997 | 38.65 | 38.65 | |||||||
Sofia Landin | 1997 | 42.69 | 1:21.34 | |||||||
Sandra Andersson | 1994 | 39.58 | 2:00.92 | |||||||
Emelie Ingelmark | 1995 | 33.34 | 2:34.26 | |||||||
5 | Ubss Teamspeed | 0 | Upplands-Bro Simsällskap | 2:36.78 | ||||||
Johanna Blommé | 1993 | 36.34 | 36.34 | |||||||
Celina Åström | 2000 | 49.62 | 1:25.96 | |||||||
Mathilda Eriksson | 2001 | 38.75 | 2:04.71 | |||||||
Hanna Hargsten | 1999 | 32.07 | 2:36.78 | |||||||
6 | Nyköping Damer | 0 | Nyköpings Simsällskap | 2:44.93 | ||||||
Klara Eriksson | 2000 | 41.35 | 41.35 | |||||||
Julia Nordvall | 2000 | 45.79 | 1:27.14 | |||||||
Linn Boije | 2000 | 48.04 | 2:15.18 | |||||||
Erika Nyström | 1994 | 29.75 | 2:44.93 | |||||||
- | Strängnäs Damer Lag 1 | 0 | Strängnäs Simsällskap | DSQ | ||||||
Hanna Karlsson | 1995 | 36.55 | 36.55 | |||||||
Skapad av WinGrodan 1.19.05 | Utskriftsdatum | 04 februari 2012 |
Licensierad till: Eskilstuna Simklubb | Utskriftstid | 17:02 |
Resultat Gren 30 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Eskilstuna Sprint 2012 | Utskriftsdatum | 04 februari 2012 | |||
Tävlingsort | Eskilstuna | Utskriftstid | 17:03 | |||
Arrangör | Eskilstuna Simklubb | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 04 februari 2012 |
Gren 30, 4X50m Medley Pojkar 15oä, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Esk Po 15 Oä Lag 1 | 1994 | Eskilstuna Simklubb | 1:55.16 | ||||||
Christofer Röbech | 1994 | 30.57 | 30.57 | |||||||
Niclas Just | 1994 | 32.39 | 1:02.96 | |||||||
Alexander Kotevski | 1994 | 26.59 | 1:29.55 | |||||||
Daniel Curacica | 1995 | 25.61 | 1:55.16 | |||||||
2 | Strängnäs Herrar Lag 1 | 0 | Strängnäs Simsällskap | 1:56.49 | ||||||
Jesper Ny | 1992 | 32.26 | 32.26 | |||||||
Hampus Ny | 1990 | 31.26 | 1:03.52 | |||||||
Victor Sallhed | 1993 | 27.52 | 1:31.04 | |||||||
Pontus Lindholm | 1994 | 25.45 | 1:56.49 | |||||||
3 | Esk Po 15 Oä Lag 2 | 1990 | Eskilstuna Simklubb | 2:02.96 | ||||||
Erik Skogfors | 1996 | 33.60 | 33.60 | |||||||
Christoffer Andersson | 1980 | 29.87 | 1:03.47 | |||||||
Niklas Andersson | 1992 | 30.43 | 1:33.90 | |||||||
Philip Axelsson | 1996 | 29.06 | 2:02.96 | |||||||
4 | Harnäs Herrar Lag 1 | 1996 | Harnäs Skutskär Simsällskap | 2:06.90 | ||||||
Carl Christoffersson | 1997 | 32.99 | 32.99 | |||||||
Samuel Hillman | 1997 | 36.83 | 1:09.82 | |||||||
Petter Cyrén | 1996 | 29.77 | 1:39.59 | |||||||
Gustav Sjökvist | 1996 | 27.31 | 2:06.90 | |||||||
5 | Strängnäs Herrar Lag 2 | 0 | Strängnäs Simsällskap | 2:19.30 | ||||||
Viktor Glemne | 1996 | 37.13 | 37.13 | |||||||
Andreas Westerlund | 1996 | 35.05 | 1:12.18 | |||||||
Johan Edebrink | 1996 | 29.94 | 1:42.12 | |||||||
Markus Hoflin | 1999 | 37.18 | 2:19.30 | |||||||
Skapad av WinGrodan 1.19.05 | Utskriftsdatum | 04 februari 2012 |
Licensierad till: Eskilstuna Simklubb | Utskriftstid | 17:03 |
Resultat Gren 31 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Eskilstuna Sprint 2012 | Utskriftsdatum | 05 februari 2012 | |||
Tävlingsort | Eskilstuna | Utskriftstid | 10:35 | |||
Arrangör | Eskilstuna Simklubb | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 04 februari 2012 |
Gren 31, 100m Medley Flickor 13oy, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Amanda Granlund | 1999 | Strängnäs Simsällskap | 38.96 | 1:22.38 | |||||
2 | Ida Asplund | 1999 | Eskilstuna Simklubb | 37.51 | 1:22.55 | |||||
3 | Johanna Ly | 2000 | Eskilstuna Simklubb | 40.57 | 1:25.96 | |||||
4 | Josefin Zetterberg | 2000 | Eskilstuna Simklubb | 41.89 | 1:27.71 | |||||
5 | Klara Eriksson | 2000 | Nyköpings Simsällskap | 40.00 | 1:27.80 | |||||
6 | Amanda Kullman | 2000 | Eskilstuna Simklubb | 39.68 | 1:27.82 | |||||
7 | Ellinor Larsson | 1999 | Strängnäs Simsällskap | 41.79 | 1:28.60 | |||||
8 | Linnea Fundberg | 1999 | Eskilstuna Simklubb | 42.27 | 1:28.63 | |||||
9 | Linn Boije | 2000 | Nyköpings Simsällskap | 45.83 | 1:35.81 | |||||
10 | Tilde Eklind | 1999 | Eskilstuna Simklubb | 42.82 | 1:37.27 | |||||
11 | Tova Persson | 2000 | Eskilstuna Simklubb | 48.01 | 1:39.38 | |||||
12 | Katarina Lindoff | 2000 | Eskilstuna Simklubb | 52.30 | 1:45.63 | |||||
13 | Frida Hammar | 2002 | Eskilstuna Simklubb | 49.35 | 1:45.80 | |||||
14 | Frida Gustafsson | 2001 | Eskilstuna Simklubb | 51.23 | 1:51.59 | |||||
15 | Emelie Hellgren | 2001 | Fagersta Simklubb | 51.25 | 1:53.34 | |||||
16 | Johanna Allerhed | 2001 | Eskilstuna Simklubb | 53.45 | 1:54.04 | |||||
17 | Maja Gustafsson | 2001 | Eskilstuna Simklubb | 54.54 | 1:56.48 | |||||
- | My Lord | 1999 | Strängnäs Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.19.05 | Utskriftsdatum | 05 februari 2012 |
Licensierad till: Eskilstuna Simklubb | Utskriftstid | 10:35 |
Resultat Gren 32 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Eskilstuna Sprint 2012 | Utskriftsdatum | 05 februari 2012 | |||
Tävlingsort | Eskilstuna | Utskriftstid | 10:39 | |||
Arrangör | Eskilstuna Simklubb | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 04 februari 2012 |
Gren 32, 100m Medley Pojkar 13oy, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Eldin Kadic | 1999 | Eskilstuna Simklubb | 35.51 | 1:16.49 | |||||
2 | Viktor Syrén | 2000 | Eskilstuna Simklubb | 43.85 | 1:36.98 | |||||
- | Martin Kaup | 2000 | Eskilstuna Simklubb | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.19.05 | Utskriftsdatum | 05 februari 2012 |
Licensierad till: Eskilstuna Simklubb | Utskriftstid | 10:39 |
Resultat Gren 33 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Eskilstuna Sprint 2012 | Utskriftsdatum | 05 februari 2012 | |||
Tävlingsort | Eskilstuna | Utskriftstid | 10:43 | |||
Arrangör | Eskilstuna Simklubb | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 04 februari 2012 |
Gren 33, 100m Medley Flickor 14-15, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Louise Zettergren | 1997 | Harnäs Skutskär Simsällskap | 35.08 | 1:12.74 | |||||
2 | Moa Sundholm | 1997 | Eskilstuna Simklubb | 33.83 | 1:14.40 | |||||
3 | Madeleine Svensson | 1997 | Strängnäs Simsällskap | 35.51 | 1:18.03 | |||||
4 | Anna Gustafson | 1997 | Strängnäs Simsällskap | 36.45 | 1:18.08 | |||||
5 | Emelie Hansson | 1997 | Harnäs Skutskär Simsällskap | 39.75 | 1:22.41 | |||||
6 | Elin Strand | 1998 | Eskilstuna Simklubb | 39.78 | 1:26.18 | |||||
7 | Felicia Forslund | 1997 | Harnäs Skutskär Simsällskap | 42.39 | 1:27.50 | |||||
8 | Elin Hermansson | 1997 | Eskilstuna Simklubb | 40.09 | 1:28.05 | |||||
9 | Carlotta Zach | 1997 | Eskilstuna Simklubb | 42.31 | 1:30.91 | |||||
10 | Sofia Landin | 1997 | Eskilstuna Simklubb | 46.61 | 1:32.52 | |||||
11 | Ellen Egeld | 1997 | Eskilstuna Simklubb | 50.77 | 1:48.32 | |||||
- | Moa Tengqvist | 1997 | Harnäs Skutskär Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.19.05 | Utskriftsdatum | 05 februari 2012 |
Licensierad till: Eskilstuna Simklubb | Utskriftstid | 10:43 |
Resultat Gren 34 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Eskilstuna Sprint 2012 | Utskriftsdatum | 05 februari 2012 | |||
Tävlingsort | Eskilstuna | Utskriftstid | 10:48 | |||
Arrangör | Eskilstuna Simklubb | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 04 februari 2012 |
Gren 34, 100m Medley Pojkar 14-15, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Samuel Hillman | 1997 | Harnäs Skutskär Simsällskap | 34.16 | 1:12.61 | |||||
2 | Karl Lindoff | 1998 | Eskilstuna Simklubb | 33.65 | 1:14.44 | |||||
3 | Stefan Biscevic | 1998 | Eskilstuna Simklubb | 34.67 | 1:14.63 | |||||
4 | Marko Biscevic | 1998 | Eskilstuna Simklubb | 35.21 | 1:16.23 | |||||
5 | William Brand-Larsson | 1998 | Eskilstuna Simklubb | 35.55 | 1:16.98 | |||||
6 | Sebastian Brand-Larsson | 1998 | Eskilstuna Simklubb | 38.14 | 1:22.88 | |||||
7 | Simon Szakal | 1998 | Eskilstuna Simklubb | 40.94 | 1:29.68 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.19.05 | Utskriftsdatum | 05 februari 2012 |
Licensierad till: Eskilstuna Simklubb | Utskriftstid | 10:48 |
Resultat Gren 35 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Eskilstuna Sprint 2012 | Utskriftsdatum | 05 februari 2012 | |||
Tävlingsort | Eskilstuna | Utskriftstid | 10:53 | |||
Arrangör | Eskilstuna Simklubb | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 04 februari 2012 |
Gren 35, 100m Medley Flickor 16oä, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Ebba Engström | 1995 | Eskilstuna Simklubb | 33.26 | 1:13.17 | |||||
2 | Nelly Neuman | 1996 | Eskilstuna Simklubb | 34.69 | 1:15.58 | |||||
3 | Jill Lundström | 1994 | Simsällskapet Iden | 35.34 | 1:15.80 | |||||
4 | Erika Nyström | 1994 | Nyköpings Simsällskap | 35.55 | 1:16.89 | |||||
5 | Moa Fredin | 1996 | Gnesta Simsällskap | 34.94 | 1:17.75 | |||||
6 | Hanna Karlsson | 1995 | Strängnäs Simsällskap | 35.17 | 1:18.12 | |||||
7 | Frida Idesten | 1995 | Strängnäs Simsällskap | 36.74 | 1:19.07 | |||||
8 | Sandra Andersson | 1994 | Eskilstuna Simklubb | 38.13 | 1:23.24 | |||||
9 | Emelie Ingelmark | 1995 | Eskilstuna Simklubb | 41.00 | 1:27.28 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.19.05 | Utskriftsdatum | 05 februari 2012 |
Licensierad till: Eskilstuna Simklubb | Utskriftstid | 10:53 |
Resultat Gren 36 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Eskilstuna Sprint 2012 | Utskriftsdatum | 05 februari 2012 | |||
Tävlingsort | Eskilstuna | Utskriftstid | 10:59 | |||
Arrangör | Eskilstuna Simklubb | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 04 februari 2012 |
Gren 36, 100m Medley Pojkar 16oä, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Alexander Kotevski | 1994 | Eskilstuna Simklubb | 29.20 | 1:02.20 | |||||
2 | Hampus Ny | 1990 | Strängnäs Simsällskap | 30.05 | 1:03.46 | |||||
3 | Pontus Lindholm | 1994 | Strängnäs Simsällskap | 32.25 | 1:06.69 | |||||
4 | Christofer Röbech | 1994 | Eskilstuna Simklubb | 30.64 | 1:06.90 | |||||
5 | Niclas Just | 1994 | Eskilstuna Simklubb | 32.31 | 1:07.00 | |||||
6 | Petter Cyrén | 1996 | Harnäs Skutskär Simsällskap | 32.09 | 1:07.19 | |||||
7 | Daniel Curacica | 1995 | Eskilstuna Simklubb | 32.69 | 1:09.72 | |||||
8 | Andreas Westerlund | 1996 | Strängnäs Simsällskap | 32.47 | 1:10.54 | |||||
9 | Johan Edebrink | 1996 | Strängnäs Simsällskap | 31.60 | 1:10.90 | |||||
10 | Gustav Sjökvist | 1996 | Harnäs Skutskär Simsällskap | 32.83 | 1:10.99 | |||||
11 | Erik Skogfors | 1996 | Eskilstuna Simklubb | 32.13 | 1:13.16 | |||||
12 | Niklas Andersson | 1992 | Eskilstuna Simklubb | 33.99 | 1:13.73 | |||||
13 | Viktor Glemne | 1996 | Strängnäs Simsällskap | 35.26 | 1:15.96 | |||||
14 | Philip Axelsson | 1996 | Eskilstuna Simklubb | 36.80 | 1:24.27 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.19.05 | Utskriftsdatum | 05 februari 2012 |
Licensierad till: Eskilstuna Simklubb | Utskriftstid | 10:59 |
Resultat Gren 37 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Eskilstuna Sprint 2012 | Utskriftsdatum | 05 februari 2012 | |||
Tävlingsort | Eskilstuna | Utskriftstid | 11:05 | |||
Arrangör | Eskilstuna Simklubb | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 04 februari 2012 |
Gren 37, 50m Fjärilsim Flick 13oy, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Ida Asplund | 1999 | Eskilstuna Simklubb | 35.00 | ||||||
2 | Ellinor Larsson | 1999 | Strängnäs Simsällskap | 37.86 | ||||||
3 | My Lord | 1999 | Strängnäs Simsällskap | 39.73 | ||||||
4 | Josefin Zetterberg | 2000 | Eskilstuna Simklubb | 39.75 | ||||||
5 | Klara Eriksson | 2000 | Nyköpings Simsällskap | 39.91 | ||||||
6 | Johanna Ly | 2000 | Eskilstuna Simklubb | 39.97 | ||||||
7 | Amanda Granlund | 1999 | Strängnäs Simsällskap | 40.92 | ||||||
8 | Amanda Kullman | 2000 | Eskilstuna Simklubb | 41.80 | ||||||
9 | Linnea Fundberg | 1999 | Eskilstuna Simklubb | 42.06 | ||||||
10 | Linn Boije | 2000 | Nyköpings Simsällskap | 46.15 | ||||||
11 | Johanna Allerhed | 2001 | Eskilstuna Simklubb | 53.33 | ||||||
- | Frida Gustafsson | 2001 | Eskilstuna Simklubb | DSQ | ||||||
- | Ida Fundberg | 2002 | Eskilstuna Simklubb | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.19.05 | Utskriftsdatum | 05 februari 2012 |
Licensierad till: Eskilstuna Simklubb | Utskriftstid | 11:05 |
Resultat Gren 38 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Eskilstuna Sprint 2012 | Utskriftsdatum | 05 februari 2012 | |||
Tävlingsort | Eskilstuna | Utskriftstid | 11:07 | |||
Arrangör | Eskilstuna Simklubb | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 04 februari 2012 |
Gren 38, 50m Fjärilsim Pojkar 13oy, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Eldin Kadic | 1999 | Eskilstuna Simklubb | 34.51 | ||||||
2 | Viktor Syrén | 2000 | Eskilstuna Simklubb | 42.30 | ||||||
- | Martin Kaup | 2000 | Eskilstuna Simklubb | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.19.05 | Utskriftsdatum | 05 februari 2012 |
Licensierad till: Eskilstuna Simklubb | Utskriftstid | 11:07 |
Resultat Gren 39 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Eskilstuna Sprint 2012 | Utskriftsdatum | 05 februari 2012 | |||
Tävlingsort | Eskilstuna | Utskriftstid | 11:25 | |||
Arrangör | Eskilstuna Simklubb | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 04 februari 2012 |
Gren 39, 4X50m Frisim Flickor 14oy, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Esk Fl 14 Oy Lag 1 | 1999 | Eskilstuna Simklubb | 2:14.28 | ||||||
Ida Asplund | 1999 | 32.75 | 32.75 | |||||||
Elin Strand | 1998 | 33.21 | 1:05.96 | |||||||
Josefin Zetterberg | 2000 | 34.35 | 1:40.31 | |||||||
Linnea Fundberg | 1999 | 33.97 | 2:14.28 | |||||||
2 | Eskilstuna SK Fl Lag 2 | 2000 | Eskilstuna Simklubb | 2:29.37 | ||||||
Johanna Ly | 2000 | 35.86 | 35.86 | |||||||
Tova Persson | 2000 | 38.33 | 1:14.19 | |||||||
Amanda Kullman | 2000 | 34.98 | 1:49.17 | |||||||
Tilde Eklind | 1999 | 40.20 | 2:29.37 | |||||||
3 | Strängnäs SS F14Oy | 1998 | Strängnäs Simsällskap | 2:31.56 | ||||||
Amanda Granlund | 1999 | 34.78 | 34.78 | |||||||
Ellinor Larsson | 1999 | 36.26 | 1:11.04 | |||||||
My Lord | 1999 | 34.00 | 1:45.04 | |||||||
Tilda Granlund | 2001 | 46.52 | 2:31.56 | |||||||
4 | Esk Fl 14 Oy Lag 3 | 1998 | Eskilstuna Simklubb | 3:06.90 | ||||||
Johanna Allerhed | 2001 | 47.40 | 47.40 | |||||||
Ida Fundberg | 2002 | 49.72 | 1:37.12 | |||||||
Maja Gustafsson | 2001 | 47.00 | 2:24.12 | |||||||
Frida Gustafsson | 2001 | 42.78 | 3:06.90 | |||||||
5 | Esk Fl 14 Oy Lag 4 | 2001 | Eskilstuna Simklubb | 3:09.74 | ||||||
Katarina Lindoff | 2000 | 44.59 | 44.59 | |||||||
Josefin Fundberg | 2004 | 52.90 | 1:37.49 | |||||||
Linnea Liberg | 2000 | 46.31 | 2:23.80 | |||||||
Frida Hammar | 2002 | 45.94 | 3:09.74 | |||||||
Skapad av WinGrodan 1.19.05 | Utskriftsdatum | 05 februari 2012 |
Licensierad till: Eskilstuna Simklubb | Utskriftstid | 11:25 |
Resultat Gren 40 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Eskilstuna Sprint 2012 | Utskriftsdatum | 05 februari 2012 | |||
Tävlingsort | Eskilstuna | Utskriftstid | 11:28 | |||
Arrangör | Eskilstuna Simklubb | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 04 februari 2012 |
Gren 40, 4X50m Frisim Pojkar 14oy, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Esk Po 14 Oy Lag 1 | 1998 | Eskilstuna Simklubb | 2:04.05 | ||||||
Marko Biscevic | 1998 | 29.81 | 29.81 | |||||||
Viktor Syrén | 2000 | 34.51 | 1:04.32 | |||||||
William Brand-Larsson | 1998 | 30.05 | 1:34.37 | |||||||
Eldin Kadic | 1999 | 29.68 | 2:04.05 | |||||||
2 | Esk Po 14 Oy Lag 2 | 1998 | Eskilstuna Simklubb | 2:04.61 | ||||||
Stefan Biscevic | 1998 | 29.50 | 29.50 | |||||||
Simon Szakal | 1998 | 35.68 | 1:05.18 | |||||||
Sebastian Brand-Larsson | 1998 | 31.24 | 1:36.42 | |||||||
Karl Lindoff | 1998 | 28.19 | 2:04.61 | |||||||
Skapad av WinGrodan 1.19.05 | Utskriftsdatum | 05 februari 2012 |
Licensierad till: Eskilstuna Simklubb | Utskriftstid | 11:28 |
Resultat Gren 41 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Eskilstuna Sprint 2012 | Utskriftsdatum | 05 februari 2012 | |||
Tävlingsort | Eskilstuna | Utskriftstid | 11:32 | |||
Arrangör | Eskilstuna Simklubb | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 04 februari 2012 |
Gren 41, 4X50m Frisim Flickor 15oä, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Esk Fl 15 Oä Lag 1 | 1995 | Eskilstuna Simklubb | 1:59.83 | ||||||
Moa Sundholm | 1997 | 29.76 | 29.76 | |||||||
Nelly Neuman | 1996 | 29.99 | 59.75 | |||||||
Ebba Engström | 1995 | 28.53 | 1:28.28 | |||||||
Sandra Andersson | 1994 | 31.55 | 1:59.83 | |||||||
2 | Strängnäs Damer Lag 1 | 0 | Strängnäs Simsällskap | 1:59.91 | ||||||
My Linday | 1993 | 28.51 | 28.51 | |||||||
Frida Idesten | 1995 | 29.69 | 58.20 | |||||||
Hanna Karlsson | 1995 | 31.15 | 1:29.35 | |||||||
Anna Gustafson | 1997 | 30.56 | 1:59.91 | |||||||
3 | Harnäs Damer Lag 1 | 1997 | Harnäs Skutskär Simsällskap | 2:10.00 | ||||||
Louise Zettergren | 1997 | 30.33 | 30.33 | |||||||
Moa Tengqvist | 1997 | 36.17 | 1:06.50 | |||||||
Emelie Hansson | 1997 | 31.63 | 1:38.13 | |||||||
Felicia Forslund | 1997 | 31.87 | 2:10.00 | |||||||
4 | Esk Fl 15 Oä Lag 2 | 1996 | Eskilstuna Simklubb | 2:14.43 | ||||||
Elin Hermansson | 1997 | 33.50 | 33.50 | |||||||
Sofia Landin | 1997 | 34.00 | 1:07.50 | |||||||
Carlotta Zach | 1997 | 34.15 | 1:41.65 | |||||||
Emelie Ingelmark | 1995 | 32.78 | 2:14.43 | |||||||
5 | Strängnäs Damer Lag 2 | 0 | Strängnäs Simsällskap | 2:16.61 | ||||||
Madeleine Svensson | 1997 | 30.91 | 30.91 | |||||||
Ellinor Larsson | 1999 | 35.61 | 1:06.52 | |||||||
My Lord | 1999 | 35.22 | 1:41.74 | |||||||
Amanda Granlund | 1999 | 34.87 | 2:16.61 | |||||||
Skapad av WinGrodan 1.19.05 | Utskriftsdatum | 05 februari 2012 |
Licensierad till: Eskilstuna Simklubb | Utskriftstid | 11:32 |
Resultat Gren 42 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Eskilstuna Sprint 2012 | Utskriftsdatum | 05 februari 2012 | |||
Tävlingsort | Eskilstuna | Utskriftstid | 11:37 | |||
Arrangör | Eskilstuna Simklubb | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 04 februari 2012 |
Gren 42, 4X50m Frisim Pojkar 15oä, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Esk Po 15 Oä Lag 1 | 1994 | Eskilstuna Simklubb | 1:42.08 | ||||||
Niclas Just | 1994 | 26.54 | 26.54 | |||||||
Christofer Röbech | 1994 | 25.51 | 52.05 | |||||||
Daniel Curacica | 1995 | 25.81 | 1:17.86 | |||||||
Alexander Kotevski | 1994 | 24.22 | 1:42.08 | |||||||
2 | Strängnäs Herrar Lag 1 | 0 | Strängnäs Simsällskap | 1:42.33 | ||||||
Pontus Lindholm | 1994 | 25.53 | 25.53 | |||||||
Jesper Ny | 1992 | 26.42 | 51.95 | |||||||
Victor Sallhed | 1993 | 26.18 | 1:18.13 | |||||||
Hampus Ny | 1990 | 24.20 | 1:42.33 | |||||||
3 | Esk Po 15 Oä Lag 2 | 1990 | Eskilstuna Simklubb | 1:50.33 | ||||||
Philip Axelsson | 1996 | 29.48 | 29.48 | |||||||
Christoffer Andersson | 1980 | 25.31 | 54.79 | |||||||
Niklas Andersson | 1992 | 28.20 | 1:22.99 | |||||||
Erik Skogfors | 1996 | 27.34 | 1:50.33 | |||||||
4 | Harnäs Herrar Lag 1 | 1996 | Harnäs Skutskär Simsällskap | 1:53.28 | ||||||
Petter Cyrén | 1996 | 26.58 | 26.58 | |||||||
Samuel Hillman | 1997 | 28.12 | 54.70 | |||||||
Fredrik Forslund | 1971 | 32.38 | 1:27.08 | |||||||
Gustav Sjökvist | 1996 | 26.20 | 1:53.28 | |||||||
Skapad av WinGrodan 1.19.05 | Utskriftsdatum | 05 februari 2012 |
Licensierad till: Eskilstuna Simklubb | Utskriftstid | 11:37 |