Resultater for Østdanske Årgangsmesterskaber gr. 2
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Søndag
Resultat Løb 23 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Øst Årgang Gruppe2 | Udskriftsdato | 04 december 2011 | |||
Stævne by | Jyllinge | Udskriftstidspunkt | 13:16 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 03 december 2011 |
Løb 23, 200m Medley Damer, Finaler 11 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Amanda Duus | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 34.15 | 1:14.42 | 2:03.16 | 2:40.09 | |||
2 | Julia Jønsson | 2000 | Hørsholm Svømmeforening | 36.05 | 1:16.99 | 2:03.64 | 2:41.30 | |||
3 | Sara Tang-Holbek | 2000 | Hørsholm Svømmeforening | 34.62 | 1:16.47 | 2:03.56 | 2:41.50 | |||
4 | Eva Olsen | 2000 | Ishøj Svømme Klub | 36.32 | 1:18.19 | 2:06.74 | 2:43.84 | |||
5 | Caroline Hørlykke | 2000 | Gentofte Svømme Klub | 37.82 | 1:19.43 | 2:09.10 | 2:45.23 | |||
6 | Jessica Yu Mortensen | 2000 | Glostrup Svømme Klub | 37.87 | 1:21.14 | 2:08.85 | 2:47.14 | |||
7 | Yazmin B. Gürtler | 2000 | Køge Svømmeklub | 36.48 | 1:20.76 | 2:11.72 | 2:49.68 | |||
8 | Phoebe Linde Atkins | 2000 | Svømmeklubben MK 31 | 36.93 | 1:19.47 | 2:12.95 | 2:50.08 | |||
9 | Mira Mass | 2000 | Slangerup Svømmeklub | 37.13 | 1:21.37 | 2:11.72 | 2:51.64 | |||
10 | Frederikke Mertins | 2000 | Hvidovre Svømme Klub | 39.90 | 1:24.37 | 2:11.24 | 2:51.72 | |||
11 | Mia Ishøj Nielsen | 2000 | Farum Svømmeklub | 38.95 | 1:21.79 | 2:12.86 | 2:52.07 | |||
12 | Sofie Thunø Rasmussen | 2000 | GI-40 Hermes | 38.54 | 1:22.53 | 2:15.22 | 2:52.31 | |||
13 | Nina Leisted Bertelsen | 2000 | GI-40 Hermes | 41.19 | 1:25.09 | 2:19.33 | 2:56.94 | |||
14 | Natasja Kepp | 2000 | Hørsholm Svømmeforening | 40.82 | 1:26.61 | 2:18.09 | 2:57.10 | |||
15 | Augusta Marie Christensen | 2000 | Hillerød Svømmeklub | 1:30.04 | 2:18.70 | 2:57.23 | ||||
16 | Victoria Bierre | 2000 | Værløse Svømmeklub | 39.72 | 1:23.96 | 2:20.48 | 2:57.61 | |||
17 | Melanie Degner | 2000 | Køge Svømmeklub | 41.19 | 1:28.03 | 2:16.83 | 2:58.05 | |||
18 | Cecilie Wiuff | 2000 | Albertslund IF | 39.90 | 1:21.99 | 2:16.70 | 2:58.19 | |||
19 | Cecilie Girke Christensen | 2000 | Hørsholm Svømmeforening | 42.01 | 1:29.40 | 2:22.34 | 3:01.84 | |||
20 | Kathrine Pii Frederiksen | 2000 | Allerød Svømmeklub | 42.18 | 1:27.81 | 2:23.28 | 3:05.57 | |||
21 | Andrea M. Lang Bolvig | 2000 | Birkerød Svømmeklub | 41.19 | 1:30.61 | 2:26.00 | 3:06.19 | |||
22 | Luna Juul Lentoft | 2000 | Birkerød Svømmeklub | 46.37 | 1:30.81 | 2:28.17 | 3:09.63 | |||
- | Josefine Søgaard Andresen | 2000 | Lyngby Svømmeklub | DSQ | sv på mv v 75m | |||||
Løb 23, 200m Medley Damer, Finaler 10 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Sofie Louise Nimb | 2001 | Gentofte Svømme Klub | 38.30 | 1:23.88 | 2:17.19 | 2:55.81 | |||
2 | Josephine G. Lauridsen | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 40.25 | 1:24.42 | 2:17.65 | 2:58.18 | |||
3 | Regitze Gaard | 2001 | Vallensbæk IF Af 1939 | 39.65 | 1:28.36 | 2:19.75 | 3:02.76 | |||
4 | Josefine Brosbøl Olsen | 2001 | Hvidovre Svømme Klub | 39.97 | 1:27.07 | 2:21.71 | 3:03.07 | |||
5 | Mathilde Hager | 2001 | GI-40 Hermes | 42.04 | 1:28.39 | 2:21.44 | 3:04.20 | |||
6 | Mia Steen Duus | 2001 | Birkerød Svømmeklub | 41.28 | 1:32.40 | 2:24.42 | 3:05.28 | |||
7 | Stine Eskebo Nielsen | 2001 | Vest-Brøndby | 41.35 | 1:29.65 | 2:26.13 | 3:05.70 | |||
8 | Anna Andersen | 2001 | Svømmeklubben Syd | 43.53 | 1:29.66 | 2:22.98 | 3:05.78 | |||
9 | Laura Andersen | 2001 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 42.67 | 1:30.09 | 2:22.98 | 3:06.09 | |||
10 | Mathilde Nielsen | 2001 | Gentofte Svømme Klub | 43.47 | 1:34.64 | 2:27.97 | 3:09.80 | |||
11 | Karoline Barrett | 2002 | Greve Svømmeklub | 40.45 | 1:31.31 | 2:27.64 | 3:11.48 | |||
12 | Ida Just Mikkelsen | 2001 | Gladsaxe Idræts Forening | 45.66 | 1:33.59 | 2:29.24 | 3:11.85 | |||
13 | Caroline Fritzböger | 2001 | Birkerød Svømmeklub | 44.98 | 1:37.80 | 2:36.54 | 3:17.82 | |||
14 | Victoria Bülow | 2001 | Vallensbæk IF Af 1939 | 47.90 | 1:37.77 | 2:31.63 | 3:17.86 | |||
15 | Alberte Kjærsgaard | 2001 | Slangerup Svømmeklub | 43.88 | 1:35.24 | 2:29.53 | 3:17.88 | |||
16 | Lea Joensen | 2001 | Birkerød Svømmeklub | 42.08 | 1:33.92 | 2:37.69 | 3:19.45 | |||
17 | Olivia Iris Ryding | 2001 | Birkerød Svømmeklub | 44.89 | 1:35.49 | 2:35.75 | 3:23.18 | |||
18 | Sandra A. Ajslev | 2001 | Allerød Svømmeklub | 44.25 | 1:36.28 | 2:35.00 | 3:24.34 | |||
19 | Jamilla Bistrup | 2001 | Hvidovre Svømme Klub | 44.23 | 1:38.16 | 2:40.67 | 3:25.55 | |||
- | Victoria Kahr | 2001 | Køge Svømmeklub | DSQ | bryst i fly | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.26 | Udskriftsdato | 04 december 2011 |
Licens til Slangerup Svømmeklub A6 | Udskriftstidspunkt | 13:16 |