Resultat för Vest Årgangs Mesterskaber Gruppe 1
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Lørdag 10:00
Resultat Løb 13 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 13 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Vest Årgang Gruppe1 |
|
Udskriftsdato |
03 december 2011 |
|
|
Stævne by |
Aabybro |
|
Udskriftstidspunkt |
11:55 |
|
|
Arrangør |
Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
02 december 2011 |
|
|
|
|
|
|
Løb 13, 200m Butterfly Damer, Finaler 13 år |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Signe Bjerre |
1998 |
|
388 |
35.47 |
1:16.68 |
2:00.39 |
|
2:45.56 |
|
|
Frederikssund Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Johanne Sofie Kjærsgaard |
1998 |
|
377 |
36.88 |
1:19.50 |
2:02.60 |
|
2:47.12 |
|
|
Agfs Svømmeafdeling |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Una Møller |
1998 |
|
367 |
37.53 |
1:19.95 |
2:04.59 |
|
2:48.74 |
|
|
IHF Svømning |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Anne Tollerup |
1998 |
|
347 |
36.95 |
1:20.23 |
2:06.36 |
|
2:51.88 |
|
|
Svømmeklubben S 68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Silke Meyer |
1998 |
|
329 |
39.03 |
1:22.84 |
2:08.81 |
|
2:55.03 |
|
|
Nyborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Christina Blaaberg |
1998 |
|
322 |
36.26 |
1:19.37 |
2:06.04 |
|
2:56.22 |
|
|
Svømmeklubben Tempo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Frederikke Dons |
1998 |
|
291 |
34.98 |
1:18.25 |
2:09.89 |
|
3:02.26 |
|
|
Hvidovre Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Thea Lund Petersen |
1998 |
|
289 |
41.58 |
1:27.48 |
2:15.40 |
|
3:02.72 |
|
|
Nyborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Ella Turin |
1998 |
|
270 |
39.59 |
1:25.86 |
2:16.67 |
|
3:06.80 |
|
|
West Swim Esbjerg |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Fiona Bracken |
1998 |
|
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
Skovbakken Svømmeafdeling |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 13, 200m Butterfly Damer, Finaler 12 år |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Cecilie Lykke Hansen |
1999 |
|
416 |
35.39 |
1:15.69 |
1:58.72 |
|
2:41.77 |
|
|
Agfs Svømmeafdeling |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Merete Toft Jensen |
1999 |
|
369 |
36.88 |
1:20.49 |
2:05.37 |
|
2:48.42 |
|
|
Holstebro Svømme Club |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Frida Frydendal |
1999 |
|
363 |
35.76 |
1:18.36 |
2:04.09 |
|
2:49.29 |
|
|
Svendborg Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Julie Brosbøl Olsen |
1999 |
|
343 |
37.13 |
1:20.10 |
2:05.99 |
|
2:52.62 |
|
|
Hvidovre Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Sofie Rasmussen |
1999 |
|
317 |
37.49 |
1:22.27 |
2:10.08 |
|
2:57.18 |
|
|
Svømmeklubben S 68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Stine Madsen |
1999 |
|
271 |
38.03 |
1:24.50 |
2:14.66 |
|
3:06.62 |
|
|
Ringe Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Lisa Terp |
1999 |
|
268 |
38.55 |
1:25.35 |
2:17.00 |
|
3:07.39 |
|
|
Struer Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Isabell Eriksen |
1999 |
|
253 |
41.34 |
1:29.76 |
2:20.96 |
|
3:11.03 |
|
|
Vejle Svømmeklub Triton |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Johanne Skovgaard Terp |
1999 |
|
249 |
42.02 |
1:31.51 |
2:21.74 |
|
3:11.88 |
|
|
Odder IGF |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Amalie Müller Lindemann |
1999 |
|
247 |
39.66 |
1:26.42 |
2:19.33 |
|
3:12.60 |
|
|
Svømmeklubben Sønderborg |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Anna Hertzog |
1999 |
|
242 |
41.42 |
1:30.33 |
2:21.86 |
|
3:13.88 |
|
|
Ringe Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Stine Knudsen |
1999 |
|
233 |
41.97 |
1:33.00 |
2:26.89 |
|
3:16.23 |
|
|
Kolding SK |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Anna Brandenborg Jensen |
1999 |
|
230 |
43.15 |
1:33.51 |
2:24.76 |
|
3:17.17 |
|
|
Skovbakken Svømmeafdeling |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Helene G. Nedergaard |
1999 |
|
204 |
43.07 |
1:36.42 |
2:31.55 |
|
3:25.20 |
|
|
Odder IGF |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Sarah Stokvad |
1999 |
|
191 |
45.18 |
1:39.24 |
2:35.15 |
|
3:29.82 |
|
|
Skovbakken Svømmeafdeling |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Asta Hermansen |
1999 |
|
190 |
43.75 |
1:34.87 |
2:31.12 |
|
3:30.22 |
|
|
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Frida Vedel |
1999 |
|
136 |
48.52 |
1:51.19 |
2:56.13 |
|
3:54.87 |
|
|
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.18.26 |
Udskriftsdato |
03 december 2011 |
Licens til Dansk Svømmeunion |
Udskriftstidspunkt |
11:55 |
|