Resultater for Vest Ã…rgangs Mesterskaber Gruppe 1
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Resultat Løb 19 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Vest Årgang Gruppe1 | Udskriftsdato | 03 december 2011 | |||
Stævne by | Aabybro | Udskriftstidspunkt | 16:25 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 02 december 2011 |
Løb 19, 4X100m Medley Damer, Finaler 0 år og ældre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | Opnået | Status | ||
Klub | ||||||||||
1 | Agf Piger | 1998 | 500 | 4:47.21 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
Astrid Fly Oredsson | 1998 | 36.65 | 1:15.39 | 1:15.39 | ||||||
Julie Pavon Friis | 1999 | 36.49 | 1:18.77 | 2:34.16 | ||||||
Cecilie Lykke Hansen | 1999 | 33.00 | 1:11.15 | 3:45.31 | ||||||
Emma H. Christiansen | 1999 | 29.72 | 1:01.90 | 4:47.21 | ||||||
2 | Piger Ese | 0 | 438 | 5:00.29 | ||||||
EliteSvøm Esbjerg | ||||||||||
Jasmin Koefoed Jacobsen | 1998 | 34.97 | 1:13.01 | 1:13.01 | ||||||
Simone H. Lauridsen | 1999 | 36.16 | 1:17.25 | 2:30.26 | ||||||
Ella Turin | 1998 | 37.92 | 1:23.48 | 3:53.74 | ||||||
Shanna Armstrong | 1998 | 31.05 | 1:06.55 | 5:00.29 | ||||||
3 | Sto Piger 1 | 0 | 405 | 5:08.19 | ||||||
Swim Team Odense | ||||||||||
Sofia Zachariassen | 1999 | 37.01 | 1:15.86 | 1:15.86 | ||||||
Sophie Lund Møller | 1998 | 38.60 | 1:22.83 | 2:38.69 | ||||||
Katrine Ejby | 1998 | 37.48 | 1:20.75 | 3:59.44 | ||||||
Camilla Rask | 1999 | 32.84 | 1:08.75 | 5:08.19 | ||||||
4 | As Piger 1 | 0 | 380 | 5:14.81 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
Caroline Hauritz Jensen | 1999 | 39.10 | 1:20.77 | 1:20.77 | ||||||
Karoline Lehmann | 1999 | 42.28 | 1:29.33 | 2:50.10 | ||||||
Jackie Gade | 1998 | 34.13 | 1:16.11 | 4:06.21 | ||||||
Lisa Schøn | 1999 | 32.27 | 1:08.60 | 5:14.81 | ||||||
5 | Stm 1 | 0 | 377 | 5:15.48 | ||||||
Swim Team Midtjylland | ||||||||||
Lea Moesgaard | 1998 | 34.02 | 1:09.04 | 1:09.04 | ||||||
Frederikke Asfeldt | 1999 | 43.55 | 1:33.04 | 2:42.08 | ||||||
Stinne Sørensen | 1999 | 36.62 | 1:20.46 | 4:02.54 | ||||||
Trine Guldberg | 1999 | 33.76 | 1:12.94 | 5:15.48 | ||||||
6 | Hsc Damer 1 | 0 | 367 | 5:18.40 | ||||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
Helle Dohn | 1998 | 35.84 | 1:13.93 | 1:13.93 | ||||||
Anne Hjortsøe Pedersen | 1999 | 41.68 | 1:28.09 | 2:42.02 | ||||||
Merete Toft Jensen | 1999 | 36.59 | 1:18.65 | 4:00.67 | ||||||
Johanne Laursen | 1999 | 36.79 | 1:17.73 | 5:18.40 | ||||||
7 | Haderslev Piger | 1998 | 350 | 5:23.51 | ||||||
Haderslev Svømme Klub | ||||||||||
Laura Morsing | 1999 | 40.30 | 1:22.19 | 1:22.19 | ||||||
Anna Fuglsang | 1998 | 43.14 | 1:35.30 | 2:57.49 | ||||||
Clara Franck | 1999 | 34.90 | 1:17.09 | 4:14.58 | ||||||
Frederikke B Christensen | 1998 | 33.13 | 1:08.93 | 5:23.51 | ||||||
8 | Tempo Ved Hvor Du Bor! | 1998 | 343 | 5:25.60 | ||||||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
Anna Emilie Hansen | 1999 | 37.36 | 1:17.93 | 1:17.93 | ||||||
Mathilde Hansen | 1998 | 44.35 | 1:30.00 | 2:47.93 | ||||||
Christina Blaaberg | 1998 | 35.83 | 1:17.59 | 4:05.52 | ||||||
Laura Mathilde Elkjær | 1998 | 37.86 | 1:20.08 | 5:25.60 | ||||||
9 | Odder Piger | 0 | 316 | 5:34.53 | ||||||
Odder IGF | ||||||||||
Gizem Øzkan | 1998 | 36.45 | 1:15.36 | 1:15.36 | ||||||
Johanne Skovgaard Terp | 1999 | 43.88 | 1:34.72 | 2:50.08 | ||||||
Helene G. Nedergaard | 1999 | 41.97 | 1:32.51 | 4:22.59 | ||||||
Lykke K. Nielsen | 1999 | 34.16 | 1:11.94 | 5:34.53 | ||||||
10 | Ksk Piger | 1998 | 309 | 5:37.19 | ||||||
Kolding SK | ||||||||||
Freja Hamann Larsen | 1999 | 37.96 | 1:18.27 | 1:18.27 | ||||||
Marie Abildgaard | 1999 | 45.21 | 1:37.04 | 2:55.31 | ||||||
Stine Knudsen | 1999 | 41.08 | 1:28.91 | 4:24.22 | ||||||
Sandra Guldborg | 1998 | 34.42 | 1:12.97 | 5:37.19 | ||||||
- | Triton Piger | 1998 | DSQ | Forkert svømmer | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
Mikala Mai Halbirk | 1998 | 47.41 | 1:35.58 | 1:35.58 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.26 | Udskriftsdato | 03 december 2011 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 16:25 |