Resultater for Vest Ã…rgangs Mesterskaber Gruppe 1
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Resultat Løb 30 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Vest Årgang Gruppe1 | Udskriftsdato | 04 december 2011 | |||
Stævne by | Aabybro | Udskriftstidspunkt | 15:30 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 02 december 2011 |
Løb 30, 100m Butterfly Damer, Finaler 13 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Johanne Sofie Kjærsgaard | 1998 | 445 | 34.09 | 1:12.12 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
2 | Christina Blaaberg | 1998 | 428 | 35.54 | 1:13.04 | |||||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
3 | Anne Tollerup | 1998 | 412 | 34.08 | 1:13.99 | |||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
4 | Frederikke Dons | 1998 | 398 | 34.29 | 1:14.81 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
5 | Signe Bjerre | 1998 | 390 | 34.28 | 1:15.35 | |||||
Frederikssund Svømmeklub | ||||||||||
6 | Caroline Beck | 1998 | 385 | 35.80 | 1:15.67 | |||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
7 | Helle Dohn | 1998 | 364 | 35.66 | 1:17.12 | |||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
8 | Matilda Holse | 1998 | 361 | 35.42 | 1:17.29 | |||||
Svendborg Svømme Klub | ||||||||||
9 | Astrid Fly Oredsson | 1998 | 361 | 36.15 | 1:17.33 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
10 | Silke Meyer | 1998 | 359 | 36.92 | 1:17.45 | |||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
11 | Jackie Gade | 1998 | 356 | 34.82 | 1:17.66 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
12 | Thea Lund Petersen | 1998 | 354 | 36.59 | 1:17.83 | |||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
13 | Jasmin Koefoed Jacobsen | 1998 | 341 | 34.81 | 1:18.80 | |||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
14 | Katrine Ejby | 1998 | 320 | 36.75 | 1:20.50 | |||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
15 | Sofie Møller Sørensen | 1998 | 314 | 36.66 | 1:20.97 | |||||
Randers GF Neptun | ||||||||||
16 | Ella Turin | 1998 | 273 | 38.24 | 1:24.87 | |||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
Løb 30, 100m Butterfly Damer, Finaler 12 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Cecilie Lykke Hansen | 1999 | 447 | 34.00 | 1:12.00 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
2 | Clara Franck | 1999 | 426 | 34.05 | 1:13.17 | |||||
Haderslev Svømme Klub | ||||||||||
3 | Frida Frydendal | 1999 | 367 | 35.18 | 1:16.90 | |||||
Svendborg Svømme Klub | ||||||||||
4 | Sofie Rasmussen | 1999 | 356 | 35.71 | 1:17.69 | |||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
5 | Amalie Bach Nielsen | 1999 | 344 | 36.09 | 1:18.56 | |||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
6 | Johanne Carr | 1999 | 342 | 35.99 | 1:18.69 | |||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
7 | Stine Madsen | 1999 | 341 | 35.68 | 1:18.78 | |||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
8 | Stinne Sørensen | 1999 | 318 | 37.22 | 1:20.66 | |||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
9 | Isabell Eriksen | 1999 | 311 | 37.72 | 1:21.26 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
10 | Julie Brosbøl Olsen | 1999 | 301 | 37.19 | 1:22.12 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
11 | Anne Hjortsøe Pedersen | 1999 | 296 | 39.23 | 1:22.56 | |||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
12 | Freja Hamann Larsen | 1999 | 291 | 37.10 | 1:23.09 | |||||
Kolding SK | ||||||||||
13 | Lærke Harksen Nehmdahl | 1999 | 275 | 39.90 | 1:24.67 | |||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
14 | Lisa Schøn | 1999 | 273 | 39.02 | 1:24.88 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
15 | Lisa Terp | 1999 | 264 | 38.07 | 1:25.83 | |||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
16 | Karoline Lehmann | 1999 | 248 | 40.85 | 1:27.57 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
17 | Anna Brandenborg Jensen | 1999 | 227 | 41.53 | 1:30.28 | |||||
Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
- | Amalie Müller Lindemann | 1999 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Svømmeklubben Sønderborg | ||||||||||
- | Merete Toft Jensen | 1999 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.26 | Udskriftsdato | 04 december 2011 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 15:30 |