Resultater for Vest Ã…rgangs Mesterskaber Gruppe 1
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Resultat Løb 27 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Vest Årgang Gruppe1 | Udskriftsdato | 04 december 2011 | |||
Stævne by | Aabybro | Udskriftstidspunkt | 13:47 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 02 december 2011 |
Løb 27, 100m Frisvømning Herrer, Finaler 15 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Christian V. Rasmussen | 1996 | 591 | 25.80 | 53.56 | |||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
2 | Magnus Yde | 1996 | 569 | 26.17 | 54.22 | |||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
3 | Laust Moesgaard | 1996 | 544 | 26.63 | 55.06 | |||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
4 | Victor Tolstrup | 1996 | 534 | 26.47 | 55.38 | |||||
Delta Svøm | ||||||||||
5 | Oliver Sørensen | 1996 | 533 | 26.96 | 55.43 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
6 | Bo Volf Brøchner | 1996 | 525 | 27.08 | 55.71 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
7 | Asger Terp | 1996 | 521 | 26.83 | 55.85 | |||||
Svømmeklubben Sønderborg | ||||||||||
8 | Simon L. Knudsen | 1996 | 517 | 26.66 | 56.01 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
9 | Thomas Birkkjær | 1996 | 508 | 26.66 | 56.31 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
10 | Rasmus Svendsen | 1996 | 506 | 26.76 | 56.39 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
11 | Mathias Kristian Pedersen | 1996 | 503 | 27.11 | 56.50 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
12 | Asger Skafte | 1996 | 499 | 27.77 | 56.67 | |||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
13 | Jesper Jensen | 1996 | 495 | 27.50 | 56.81 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
14 | Thomas Knudsen | 1996 | 484 | 27.34 | 57.23 | |||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
15 | Mathias Beck | 1996 | 478 | 27.65 | 57.49 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
16 | Jakob Brinkmann | 1996 | 475 | 27.58 | 57.60 | |||||
Svømmeklubben Grindsted | ||||||||||
17 | Rasmus Mohr Nielsen | 1996 | 466 | 28.23 | 57.97 | |||||
Svømmeklubben Sønderborg | ||||||||||
18 | Nichlas Fonnesbech | 1996 | 454 | 27.77 | 58.48 | |||||
Frederiksværk Svømmeklub | ||||||||||
19 | Anton Ruby Larsen | 1996 | 453 | 28.20 | 58.51 | |||||
Svømmeklubben Sønderborg | ||||||||||
20 | Malthe Lindquist | 1996 | 444 | 28.12 | 58.92 | |||||
Erritsø Gymnastik Og IF | ||||||||||
21 | Mads S. Ljungstrøm | 1996 | 440 | 29.19 | 59.07 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
22 | Peter Schmidt Sørensen | 1996 | 432 | 28.61 | 59.44 | |||||
Svømmeklubben Grindsted | ||||||||||
23 | Marc Nøhr Andersen | 1996 | 429 | 28.77 | 59.58 | |||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
24 | Rasmus Christensen | 1996 | 429 | 28.58 | 59.60 | |||||
Bov IF | ||||||||||
25 | Mikkel Rathschau Sørensen | 1996 | 426 | 28.63 | 59.72 | |||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
26 | Tobias M. Kristensen | 1996 | 416 | 29.24 | 1:00.22 | |||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
27 | Morten Baxter | 1996 | 402 | 29.69 | 1:00.87 | |||||
Erritsø Gymnastik Og IF | ||||||||||
28 | Emil Maron | 1996 | 390 | 29.34 | 1:01.50 | |||||
Haderslev Svømme Klub | ||||||||||
- | Thomas Schultz Nielsen | 1996 | DNF | |||||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
- | Asger Richard Hansen | 1996 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Svømmeklubben Opnør | ||||||||||
- | Daniel Ydegaard | 1996 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Svømmeklubben Opnør | ||||||||||
Løb 27, 100m Frisvømning Herrer, Finaler 14 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Frederik J. Sørensen | 1997 | 513 | 27.26 | 56.13 | |||||
O.S.L.F. | ||||||||||
2 | Jacob Pedersen | 1997 | 492 | 27.46 | 56.92 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
3 | Thomas Søby Jensen | 1997 | 467 | 28.07 | 57.94 | |||||
Odder IGF | ||||||||||
4 | Peter Mandrup Madsen | 1997 | 466 | 28.01 | 57.97 | |||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
5 | Emil Deleuran Hansen | 1997 | 466 | 28.35 | 57.98 | |||||
Delta Svøm | ||||||||||
6 | Nicolas Blanch | 1997 | 440 | 28.62 | 59.10 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
7 | Simon B. Jeppesen | 1997 | 434 | 28.73 | 59.36 | |||||
Vildbjerg Svømmeklub | ||||||||||
8 | Tom Heilmann | 1997 | 433 | 28.88 | 59.42 | |||||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
9 | Jannik Skov | 1997 | 431 | 28.49 | 59.48 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
10 | Simon Juhl Schmidt | 1997 | 426 | 29.00 | 59.74 | |||||
Swim Team Esbjerg | ||||||||||
11 | Mikkel Vølund | 1997 | 418 | 29.11 | 1:00.12 | |||||
Brædstrup Svømmeklub | ||||||||||
12 | Jonatan Balladone | 1997 | 415 | 29.34 | 1:00.26 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
13 | Frederik Knudsen | 1997 | 413 | 29.17 | 1:00.35 | |||||
Svømmeklubben Grindsted | ||||||||||
14 | Mikkel Boisen | 1997 | 411 | 29.80 | 1:00.43 | |||||
Svømmeklubben Grindsted | ||||||||||
15 | Jens N. Nielsen | 1997 | 410 | 29.61 | 1:00.51 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
16 | Alex Terp | 1997 | 407 | 29.46 | 1:00.63 | |||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
17 | Mikkel Strand | 1997 | 406 | 28.98 | 1:00.68 | |||||
Randers GF Neptun | ||||||||||
18 | Phillip Winther | 1997 | 405 | 28.57 | 1:00.74 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
19 | Christian Bro Sørensen | 1997 | 400 | 29.07 | 1:00.99 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
20 | Nikolaj Borup | 1997 | 398 | 29.65 | 1:01.10 | |||||
Erritsø Gymnastik Og IF | ||||||||||
21 | Rasmus Larsen | 1997 | 386 | 29.51 | 1:01.72 | |||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
22 | Anekkash Derasakayam | 1997 | 377 | 29.27 | 1:02.19 | |||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
23 | Anton Holten Lambert | 1997 | 374 | 29.83 | 1:02.38 | |||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
24 | Jacob Wecherhausen | 1997 | 361 | 30.30 | 1:03.10 | |||||
Svømmeklubben Sønderborg | ||||||||||
- | Daniel Nielsen | 1997 | DNS | |||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.26 | Udskriftsdato | 04 december 2011 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 13:47 |