2017-11-21   05:12:46
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland

Tulokset Osuuspankki-uinnit

Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.

Tulokset Laji 1 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 1 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  OSUUSPANKKI-UINNIT    Tulostuspäivämäärä  27 marraskuu 2011   
  Kilpailun paikkakunta  Mikkeli    Tulostusaika  12:17   
  Järjestäjä  Mikkelin Uimaseura         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  27 marraskuu 2011         
 
 
Laji 1, 100m Sekauinti Naiset, Loppukilpailut 13 v ja nuoremmat 
Sponsori: SUUR-SAVON OP 
SE: Hanna-Maria Seppälä (1984) 58.86 2009-12-12 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Lotta Upanne  1998    507  32.61        1:14.43   
  Mikkelin Uimaseura                   
                     
Maria Serbinova  1998    473  34.99        1:16.16   
  St-Petersburg                   
                     
Emma Pärnänen  1999    415  37.15        1:19.54   
  Swimming Jyväskylä                   
                     
Ida Hulkko  1998    390  40.41        1:21.22   
  Mikkelin Uimaseura                   
                     
Elina Nissinen  1998    376  37.89        1:22.24   
  Mikkelin Uimaseura                   
                     
Maisa Matikainen  1999    356  39.59        1:23.73   
  Mikkelin Uimaseura                   
                     
Sara Simola  1999    356  37.60        1:23.73   
  Mikkelin Uimaseura                   
                     
Pinja Pesonen  1999    340  41.50        1:25.04   
  Savonlinnan Uimaseura                   
                     
Anna-Leena Haikonen  1998    338  40.83        1:25.17   
  Mikkelin Uimaseura                   
                     
10  Iida Sihvonen  1998    333  38.45        1:25.62   
  Mikkelin Uimaseura                   
                     
11  Eveliina Vainio  1998    331  40.77        1:25.79   
  Mikkelin Uimaseura                   
                     
12  Veera Kalenius  1998    307  41.24        1:27.96   
  Kouvolan Uimarit                   
                     
13  Elina Ollikainen  1998    305  40.66        1:28.17   
  Mikkelin Uimaseura                   
                     
14  Suvi Karppinen  1998    299  40.83        1:28.79   
  Mikkelin Uimaseura                   
                     
15  Laura Kilpeläinen  1998    232  48.13        1:36.52   
  Varkauden Uimarit                   
                     
16  Sara Sorajoki  1999    217  46.87        1:38.76   
  Vaajakosken Uimaseura                   
                     
17  Anni Silvennoinen  1998    216  46.53        1:38.92   
  Savonlinnan Uimaseura                   
                     
Ella Hakala  2000              DSQ   
  Vaajakosken Uimaseura                   
  SW 9.3 Uintiosuus ei päättynyt ao. lajin mukaisesti               
                     
 
Laji 1, 100m Sekauinti Naiset, Loppukilpailut 14 - 99 v 
Sponsori: SUUR-SAVON OP 
SE: Hanna-Maria Seppälä (1984) 58.86 2009-12-12 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Olga Nikitin  1994    665  31.82        1:07.98   
  Mikkelin Uimaseura                   
                     
Emmi Vainio  1993    629  31.70        1:09.26   
  Mikkelin Uimaseura                   
                     
Rosa Vainio  1996    618  32.36        1:09.67   
  Mikkelin Uimaseura                   
                     
Jenni Luukkonen  1993    596  33.36        1:10.53   
  Varkauden Uimarit                   
                     
Jenica Niinijärvi  1996    522  34.06        1:13.73   
  Swimming Jyväskylä                   
                     
Henna Luukkonen  1995    517  33.75        1:13.95   
  Varkauden Uimarit                   
                     
Ilona Rämä  1997    469  36.21        1:16.41   
  Haminan Uimaseura                   
                     
Viivi Immonen  1996    436  36.93        1:18.26   
  Varkauden Uimarit                   
                     
Maija Tiainen  1996    404  36.06        1:20.30   
  Savonlinnan Uimaseura                   
                     
10  Ida Vuorela  1997    384  35.84        1:21.65   
  Swimming Jyväskylä                   
                     
11  Sara Sohlman  1995    332  38.30        1:25.70   
  Haminan Uimaseura                   
                     
12  Veera Penttilä  1997    317  42.38        1:27.08   
  Haminan Uimaseura                   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.18.26  Tulostuspäivämäärä  27 marraskuu 2011 
Lisenssinhaltija: Mikkelin Uimaseura  Tulostusaika  12:17 
 
Tulokset Laji 2 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 2 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  OSUUSPANKKI-UINNIT    Tulostuspäivämäärä  27 marraskuu 2011   
  Kilpailun paikkakunta  Mikkeli    Tulostusaika  12:33   
  Järjestäjä  Mikkelin Uimaseura         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  27 marraskuu 2011         
 
 
Laji 2, 100m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 14 v ja nuoremmat 
Sponsori: METSÄ-KIESIT KY 
SE: Jani Sievinen (1978) 53.10 1996-01-30 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Aleksi Kurronen  1997    395  33.07        1:10.91   
  Mikkelin Uimaseura                   
                     
Aleksey Gromov  1998    349  34.98        1:13.88   
  St-Petersburg                   
                     
Jani Kiesiläinen  1998    296  35.20        1:18.08   
  Mikkelin Uimaseura                   
                     
Kasperi Purhonen  1997    258  38.25        1:21.77   
  Varkauden Uimarit                   
                     
Leo Becker  1998    247  38.22        1:22.97   
  Mikkelin Uimaseura                   
                     
Juho Hakala  1998    244  39.86        1:23.22   
  Vaajakosken Uimaseura                   
                     
Eino Viitamies  1997    238  39.21        1:24.01   
  Mikkelin Uimaseura                   
                     
Rasmus Happonen  1998    226  38.09        1:25.47   
  Vaajakosken Uimaseura                   
                     
Joona Juuti  1997    222  40.57        1:25.91   
  Savonlinnan Uimaseura                   
                     
10  Leevi Suhonen  1999    219  39.39        1:26.29   
  Mikkelin Uimaseura                   
                     
11  Samu Hinkkanen  1998    207  42.41        1:27.92   
  Savonlinnan Uimaseura                   
                     
12  Santeri Sopanen  1997    169  46.44        1:34.05   
  Savonlinnan Uimaseura                   
                     
13  Toni Mikkonen  1998    169  45.36        1:34.16   
  Savonlinnan Uimaseura                   
                     
14  Arttu Jokinen  2000    142  48.89        1:39.75   
  Varkauden Uimarit                   
                     
15  Niklas Laine  2002    108  53.37        1:49.35   
  Mikkelin Uimaseura                   
                     
Miikka Luukinen  1999              DSQ   
  Varkauden Uimarit                   
  SW 8.2 Käsien palautus veden alla               
                     
 
Laji 2, 100m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 15 - 99 v 
Sponsori: METSÄ-KIESIT KY 
SE: Jani Sievinen (1978) 53.10 1996-01-30 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Joonas Mikkonen  1988    605  27.83        1:01.51   
  Savonlinnan Uimaseura                   
                     
Juho Hyrkkänen  1994    587  28.20        1:02.15   
  Mikkelin Uimaseura                   
                     
Lauri Hartikainen  1994    548  29.56        1:03.57   
  Haminan Uimaseura                   
                     
Timmi Tuutti  1993    546  28.89        1:03.66   
  Haminan Uimaseura                   
                     
Tero Karvonen  1994    540  28.87        1:03.89   
  Mikkelin Uimaseura                   
                     
Joni Valkonen  1995    520  30.78        1:04.70   
  Mikkelin Uimaseura                   
                     
Veikka Lahdenpää  1995    427  32.14        1:09.09   
  Mikkelin Uimaseura                   
                     
Panu Sipilä  1996    415  32.23        1:09.74   
  Kouvolan Uimarit                   
                     
Ari Paajanen  1996    396  32.63        1:10.87   
  Mikkelin Uimaseura                   
                     
10  Joona Aherto  1993    368  31.73        1:12.63   
  Mikkelin Uimaseura                   
                     
11  Miika Aherto  1995    366  33.78        1:12.75   
  Mikkelin Uimaseura                   
                     
12  Tuomas Luukinen  1996    355  33.24        1:13.45   
  Varkauden Uimarit                   
                     
13  Reino Raski  1994    332  33.50        1:15.14   
  Mikkelin Uimaseura                   
                     
14  Juha-Mikko Valve  1994    255  39.35        1:22.05   
  Varkauden Uimarit                   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.18.26  Tulostuspäivämäärä  27 marraskuu 2011 
Lisenssinhaltija: Mikkelin Uimaseura  Tulostusaika  12:33 
 
Tulokset Laji 3 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 3 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  OSUUSPANKKI-UINNIT    Tulostuspäivämäärä  27 marraskuu 2011   
  Kilpailun paikkakunta  Mikkeli    Tulostusaika  12:42   
  Järjestäjä  Mikkelin Uimaseura         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  27 marraskuu 2011         
 
 
Laji 3, 50m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 9 v ja nuoremmat 
Sponsori: RAMIN KONDITORIA LEIPOMO 
SE: Anu Koivisto (1980) 27.75 2001-12-15 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Mathilda Kalenius  2002    207          45.02   
  Kouvolan Uimarit                   
Sandra Kalenius  2003    177          47.44   
  Kouvolan Uimarit                   
 
Laji 3, 50m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 10 - 11 v 
Sponsori: RAMIN KONDITORIA LEIPOMO 
SE: Anu Koivisto (1980) 27.75 2001-12-15 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Ella Rautio  2000    295          40.03   
  Mikkelin Uimaseura                   
Anna-Maria Peltola  2001    190          46.37   
  Haminan Uimaseura                   
Rita Milla Emilia Miettinen  2000    137          51.66   
  Varkauden Uimarit                   
Emma Leppä  2000              DSQ   
  Kouvolan Uimarit                   
  SW 6.2 Uintia vatsallaan               
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.18.26  Tulostuspäivämäärä  27 marraskuu 2011 
Lisenssinhaltija: Mikkelin Uimaseura  Tulostusaika  12:42 
 
Tulokset Laji 4 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 4 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  OSUUSPANKKI-UINNIT    Tulostuspäivämäärä  27 marraskuu 2011   
  Kilpailun paikkakunta  Mikkeli    Tulostusaika  12:39   
  Järjestäjä  Mikkelin Uimaseura         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  27 marraskuu 2011         
 
 
Laji 4, 50m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat 
Sponsori: AUTO-KILTA TRUCK OY 
SE: Tero Räty (1978) 24.44 2006-12-08 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Atte Jokinen  2001    87          52.40   
  Varkauden Uimarit                   
 
Laji 4, 50m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 11 - 12 v 
Sponsori: AUTO-KILTA TRUCK OY 
SE: Tero Räty (1978) 24.44 2006-12-08 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Ville Rautio  1999    194          40.01   
  Mikkelin Uimaseura                   
Ville Immonen  2000    109          48.57   
  Varkauden Uimarit                   
Tatu Karvinen  2000    107          48.88   
  Varkauden Uimarit                   
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.18.26  Tulostuspäivämäärä  27 marraskuu 2011 
Lisenssinhaltija: Mikkelin Uimaseura  Tulostusaika  12:39 
 
Tulokset Laji 5 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 5 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  OSUUSPANKKI-UINNIT    Tulostuspäivämäärä  27 marraskuu 2011   
  Kilpailun paikkakunta  Mikkeli    Tulostusaika  12:54   
  Järjestäjä  Mikkelin Uimaseura         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  27 marraskuu 2011         
 
 
Laji 5, 100m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 13 v ja nuoremmat 
Sponsori: MIKKELIN AUTOKOULU 
SE: Katja Lehtonen (1988) 1:08.08 2009-12-12 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Ida Hulkko  1998    454  40.04        1:24.19   
  Mikkelin Uimaseura                   
                     
Lotta Upanne  1998    427  40.99        1:25.90   
  Mikkelin Uimaseura                   
                     
Natalia Laugina  1998    403  40.73        1:27.61   
  St-Petersburg                   
                     
Pinja Pesonen  1999    386  42.10        1:28.86   
  Savonlinnan Uimaseura                   
                     
Anna-Leena Haikonen  1998    345  43.76        1:32.23   
  Mikkelin Uimaseura                   
                     
Sara Simola  1999    314  45.66        1:35.22   
  Mikkelin Uimaseura                   
                     
Elina Nissinen  1998    306  46.79        1:35.98   
  Mikkelin Uimaseura                   
                     
Veera Kalenius  1998    293  46.84        1:37.48   
  Kouvolan Uimarit                   
                     
Jasmin Häkkinen  1999    219  50.33        1:47.33   
  Mikkelin Uimaseura                   
                     
10  Ella Hakala  2000    211  53.71        1:48.62   
  Vaajakosken Uimaseura                   
                     
11  Saara Paavilainen  2000    199  52.50        1:50.91   
  Mikkelin Uimaseura                   
                     
12  Tinja Sikanen  2000    186  56.07        1:53.27   
  Mikkelin Uimaseura                   
                     
13  Selina Lauha  1998    179  53.88        1:54.88   
  Mikkelin Uimaseura                   
                     
14  Kia Gynther  1999    162  55.02        1:58.71   
  Vaajakosken Uimaseura                   
                     
15  Annika Purhonen  1999    152  56.03        2:01.25   
  Varkauden Uimarit                   
                     
Emma Pärnänen  1999              DSQ   
  Swimming Jyväskylä                   
  SW 7.5 Perhosen alaspotku / vapaauinnin potku               
                     
Eveliina Vainio  1998              DSQ   
  Mikkelin Uimaseura                   
  SW 7.4 Lähdön / käännöksen jälkeen ylimääräinen käsiveto sukelluksissa               
                     
 
Laji 5, 100m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 14 - 99 v 
Sponsori: MIKKELIN AUTOKOULU 
SE: Katja Lehtonen (1988) 1:08.08 2009-12-12 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Jenni Luukkonen  1993    683  34.65        1:13.48   
  Varkauden Uimarit                   
                     
Inka-Liisa Puttonen  1995    624  35.55        1:15.73   
  Mikkelin Uimaseura                   
                     
Rosa Vainio  1996    521  38.88        1:20.42   
  Mikkelin Uimaseura                   
                     
Laura Karhu  1995    451  39.50        1:24.39   
  Savonlinnan Uimaseura                   
                     
Ida Vuorela  1997    330  44.63        1:33.65   
  Swimming Jyväskylä                   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.18.26  Tulostuspäivämäärä  27 marraskuu 2011 
Lisenssinhaltija: Mikkelin Uimaseura  Tulostusaika  12:54 
 
Tulokset Laji 6 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 6 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  OSUUSPANKKI-UINNIT    Tulostuspäivämäärä  27 marraskuu 2011   
  Kilpailun paikkakunta  Mikkeli    Tulostusaika  13:00   
  Järjestäjä  Mikkelin Uimaseura         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  27 marraskuu 2011         
 
 
Laji 6, 100m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 14 v ja nuoremmat 
Sponsori: TYÖKALUPALVELU OY 
SE: Andrei Tuomola (1989) 58.40 2009-12-10 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Aleksi Kurronen  1997    347  38.35        1:21.89   
  Mikkelin Uimaseura                   
                     
Aleksey Gromov  1998    305  41.16        1:25.51   
  St-Petersburg                   
                     
Joona Juuti  1997    276  42.42        1:28.44   
  Savonlinnan Uimaseura                   
                     
Jani Kiesiläinen  1998    258  41.89        1:30.40   
  Mikkelin Uimaseura                   
                     
Leo Becker  1998    236  43.45        1:33.15   
  Mikkelin Uimaseura                   
                     
Erno Kemppainen  1997    212  46.03        1:36.49   
  Mikkelin Uimaseura                   
                     
Juuso Neuvonen  2000    135  53.20        1:52.13   
  Mikkelin Uimaseura                   
                     
Juuso Anttila  1998    130  51.46        1:53.62   
  Varkauden Uimarit                   
                     
Ville Luukkonen  1998    97  59.20        2:05.21   
  Varkauden Uimarit                   
                     
 
Laji 6, 100m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 15 - 99 v 
Sponsori: TYÖKALUPALVELU OY 
SE: Andrei Tuomola (1989) 58.40 2009-12-10 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Veikka Lahdenpää  1995    451  36.33        1:15.03   
  Mikkelin Uimaseura                   
                     
Joni Valkonen  1995    444  35.54        1:15.45   
  Mikkelin Uimaseura                   
                     
Tero Karvonen  1994    444  35.71        1:15.46   
  Mikkelin Uimaseura                   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.18.26  Tulostuspäivämäärä  27 marraskuu 2011 
Lisenssinhaltija: Mikkelin Uimaseura  Tulostusaika  13:00 
 
Tulokset Laji 7 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 7 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  OSUUSPANKKI-UINNIT    Tulostuspäivämäärä  27 marraskuu 2011   
  Kilpailun paikkakunta  Mikkeli    Tulostusaika  13:33   
  Järjestäjä  Mikkelin Uimaseura         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  27 marraskuu 2011         
 
 
Laji 7, 50m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 9 v ja nuoremmat 
Sponsori: SALICO OY 
SE: Hanna-Maria Seppälä (1984) 24.38 2008-12-14 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Mathilda Kalenius  2002    256          37.45   
  Kouvolan Uimarit                   
Sandra Kalenius  2003    174          42.57   
  Kouvolan Uimarit                   
Kaisa Himanen  2003    98          51.56   
  Mikkelin Uimaseura                   
 
Laji 7, 50m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 10 - 11 v 
Sponsori: SALICO OY 
SE: Hanna-Maria Seppälä (1984) 24.38 2008-12-14 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Ella Rautio  2000    318          34.84   
  Mikkelin Uimaseura                   
Emma Leppä  2000    264          37.07   
  Kouvolan Uimarit                   
Siiri Paavilainen  2000    262          37.18   
  Mikkelin Uimaseura                   
Tinja Sikanen  2000    252          37.67   
  Mikkelin Uimaseura                   
Anna-Maria Peltola  2001    248          37.86   
  Haminan Uimaseura                   
Ella Hakala  2000    240          38.28   
  Vaajakosken Uimaseura                   
Saara Paavilainen  2000    237          38.42   
  Mikkelin Uimaseura                   
Netta Korhonen  2001    234          38.61   
  Vaajakosken Uimaseura                   
Aada Pietikäinen  2001    200          40.69   
  Varkauden Uimarit                   
10  Rita Milla Emilia Miettinen  2000    164          43.45   
  Varkauden Uimarit                   
Emma Mäkipelto  2000              DNS   
  Mikkelin Uimaseura                   
 
Laji 7, 50m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 12 - 13 v 
Sponsori: SALICO OY 
SE: Hanna-Maria Seppälä (1984) 24.38 2008-12-14 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Maria Serbinova  1998    514          29.68   
  St-Petersburg                   
Maisa Matikainen  1999    468          30.62   
  Mikkelin Uimaseura                   
Natalia Laugina  1998    418          31.81   
  St-Petersburg                   
Iida Sihvonen  1998    408          32.07   
  Mikkelin Uimaseura                   
Suvi Karppinen  1998    394          32.45   
  Mikkelin Uimaseura                   
Elina Ollikainen  1998    342          33.99   
  Mikkelin Uimaseura                   
Sara Sorajoki  1999    337          34.17   
  Vaajakosken Uimaseura                   
Veera Kalenius  1998    326          34.54   
  Kouvolan Uimarit                   
Laura Kilpeläinen  1998    314          34.99   
  Varkauden Uimarit                   
10  Elina Virekoski  1999    307          35.26   
  Varkauden Uimarit                   
11  Miia Hirvonen  1999    262          37.18   
  Varkauden Uimarit                   
12  Anni Silvennoinen  1998    235          38.53   
  Savonlinnan Uimaseura                   
13  Kia Gynther  1999    222          39.30   
  Vaajakosken Uimaseura                   
14  Jasmin Häkkinen  1999    210          40.03   
  Mikkelin Uimaseura                   
15  Selina Lauha  1998    192          41.22   
  Mikkelin Uimaseura                   
16  Annika Purhonen  1999    160          43.76   
  Varkauden Uimarit                   
17  Camilla Anttila  1999    131          46.87   
  Varkauden Uimarit                   
Aino Puhto  1998              DNS   
  Mikkelin Uimaseura                   
 
Laji 7, 50m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 14 - 99 v 
Sponsori: SALICO OY 
SE: Hanna-Maria Seppälä (1984) 24.38 2008-12-14 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Olga Nikitin  1994    665          27.24   
  Mikkelin Uimaseura                   
Viivi Immonen  1996    553          28.98   
  Varkauden Uimarit                   
Ilona Rämä  1997    450          31.04   
  Haminan Uimaseura                   
Ida Vuorela  1997    417          31.83   
  Swimming Jyväskylä                   
Sara Sohlman  1995    389          32.58   
  Haminan Uimaseura                   
Veera Penttilä  1997    329          34.43   
  Haminan Uimaseura                   
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.18.26  Tulostuspäivämäärä  27 marraskuu 2011 
Lisenssinhaltija: Mikkelin Uimaseura  Tulostusaika  13:33 
 
Tulokset Laji 8 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 8 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  OSUUSPANKKI-UINNIT    Tulostuspäivämäärä  27 marraskuu 2011   
  Kilpailun paikkakunta  Mikkeli    Tulostusaika  13:43   
  Järjestäjä  Mikkelin Uimaseura         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  27 marraskuu 2011         
 
 
Laji 8, 50m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat 
Sponsori: KNORRING OY 
SE: Ari-Pekka Liukkonen (1989) 21.54 2009-12-13 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Niklas Laine  2002    148          39.44   
  Mikkelin Uimaseura                   
Jerri Niinijärvi  2002    135          40.63   
  Swimming Jyväskylä                   
Atte Jokinen  2001    132          40.93   
  Varkauden Uimarit                   
 
Laji 8, 50m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 11 - 12 v 
Sponsori: KNORRING OY 
SE: Ari-Pekka Liukkonen (1989) 21.54 2009-12-13 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Ville Rautio  1999    257          32.83   
  Mikkelin Uimaseura                   
Leevi Suhonen  1999    236          33.77   
  Mikkelin Uimaseura                   
Miikka Luukinen  1999    176          37.25   
  Varkauden Uimarit                   
Arttu Jokinen  2000    173          37.47   
  Varkauden Uimarit                   
Ville Immonen  2000    146          39.60   
  Varkauden Uimarit                   
Juuso Neuvonen  2000    112          43.23   
  Mikkelin Uimaseura                   
Tatu Karvinen  2000    111          43.36   
  Varkauden Uimarit                   
 
Laji 8, 50m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 13 - 14 v 
Sponsori: KNORRING OY 
SE: Ari-Pekka Liukkonen (1989) 21.54 2009-12-13 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Kasperi Purhonen  1997    321          30.48   
  Varkauden Uimarit                   
Rasmus Happonen  1998    312          30.74   
  Vaajakosken Uimaseura                   
Samu Hinkkanen  1998    301          31.13   
  Savonlinnan Uimaseura                   
Juho Hakala  1998    264          32.53   
  Vaajakosken Uimaseura                   
Eino Viitamies  1997    245          33.34   
  Mikkelin Uimaseura                   
Santeri Sopanen  1997    236          33.75   
  Savonlinnan Uimaseura                   
Leo Becker  1998    227          34.20   
  Mikkelin Uimaseura                   
Toni Mikkonen  1998    202          35.54   
  Savonlinnan Uimaseura                   
Ville Luukkonen  1998    150          39.26   
  Varkauden Uimarit                   
10  Juuso Anttila  1998    115          42.85   
  Varkauden Uimarit                   
Erno Kemppainen  1997              DSQ   
  Mikkelin Uimaseura                   
  SW 4.4 Vilppilähtö               
 
Laji 8, 50m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 15 - 99 v 
Sponsori: KNORRING OY 
SE: Ari-Pekka Liukkonen (1989) 21.54 2009-12-13 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Juho Hyrkkänen  1994    582          24.99   
  Mikkelin Uimaseura                   
Timmi Tuutti  1993    573          25.12   
  Haminan Uimaseura                   
Joni Valkonen  1995    516          26.01   
  Mikkelin Uimaseura                   
Panu Sipilä  1996    466          26.91   
  Kouvolan Uimarit                   
Reino Raski  1994    416          27.94   
  Mikkelin Uimaseura                   
Joona Aherto  1993    414          27.98   
  Mikkelin Uimaseura                   
Veikka Lahdenpää  1995    410          28.09   
  Mikkelin Uimaseura                   
Ari Paajanen  1996    396          28.40   
  Mikkelin Uimaseura                   
Miika Aherto  1995    381          28.77   
  Mikkelin Uimaseura                   
10  Juha-Mikko Valve  1994    293          31.40   
  Varkauden Uimarit                   
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.18.26  Tulostuspäivämäärä  27 marraskuu 2011 
Lisenssinhaltija: Mikkelin Uimaseura  Tulostusaika  13:43 
 
Tulokset Laji 9 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 9 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  OSUUSPANKKI-UINNIT    Tulostuspäivämäärä  27 marraskuu 2011   
  Kilpailun paikkakunta  Mikkeli    Tulostusaika  13:53   
  Järjestäjä  Mikkelin Uimaseura         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  27 marraskuu 2011         
 
 
Laji 9, 100m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 13 v ja nuoremmat 
Sponsori: RASKASPARI 
SE: Emilia Pikkarainen (1992) 58.66 2009-12-12 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Lotta Upanne  1998    403  35.95        1:16.25   
  Mikkelin Uimaseura                   
                     
Natalia Laugina  1998    293  36.83        1:24.82   
  St-Petersburg                   
                     
Emma Pärnänen  1999    269  39.62        1:27.26   
  Swimming Jyväskylä                   
                     
Elina Nissinen  1998    258  42.15        1:28.44   
  Mikkelin Uimaseura                   
                     
Ida Hulkko  1998    176  47.36        1:40.47   
  Mikkelin Uimaseura                   
                     
Emma Leppä  2000              DNF   
  Kouvolan Uimarit                   
                     
Sara Simola  1999              DNF   
  Mikkelin Uimaseura                   
                     
Eveliina Vainio  1998              DSQ   
  Mikkelin Uimaseura                   
  SW 8.2 Käsien palautus veden alla               
                     
Iida Sihvonen  1998              DSQ   
  Mikkelin Uimaseura                   
  SW 8.2 Käsien palautus veden alla               
                     
 
Laji 9, 100m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 14 - 99 v 
Sponsori: RASKASPARI 
SE: Emilia Pikkarainen (1992) 58.66 2009-12-12 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Inka-Liisa Puttonen  1995    609  31.04        1:06.43   
  Mikkelin Uimaseura                   
                     
Rosa Vainio  1996    522  32.45        1:09.95   
  Mikkelin Uimaseura                   
                     
Henna Luukkonen  1995    443  33.95        1:13.89   
  Varkauden Uimarit                   
                     
Jenica Niinijärvi  1996    428  36.17        1:14.71   
  Swimming Jyväskylä                   
                     
Maija Tiainen  1996    380  36.82        1:17.77   
  Savonlinnan Uimaseura                   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.18.26  Tulostuspäivämäärä  27 marraskuu 2011 
Lisenssinhaltija: Mikkelin Uimaseura  Tulostusaika  13:53 
 
Tulokset Laji 10 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 10 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  OSUUSPANKKI-UINNIT    Tulostuspäivämäärä  27 marraskuu 2011   
  Kilpailun paikkakunta  Mikkeli    Tulostusaika  13:57   
  Järjestäjä  Mikkelin Uimaseura         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  27 marraskuu 2011         
 
 
Laji 10, 100m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 14 v ja nuoremmat 
Sponsori: SKAL 
SE: Tero Välimaa (1978) 51.93 2004-03-14 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Aleksey Gromov  1998    337  32.84        1:11.60   
  St-Petersburg                   
                     
Aleksi Kurronen  1997    289  33.72        1:15.31   
  Mikkelin Uimaseura                   
                     
Jani Kiesiläinen  1998    235  37.63        1:20.72   
  Mikkelin Uimaseura                   
                     
Juho Hakala  1998              DSQ   
  Vaajakosken Uimaseura                   
  SW 8.2 Käsien palautus veden alla               
                     
 
Laji 10, 100m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 15 - 99 v 
Sponsori: SKAL 
SE: Tero Välimaa (1978) 51.93 2004-03-14 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Lauri Hartikainen  1994    502  30.61        1:02.67   
  Haminan Uimaseura                   
                     
Tuomas Luukinen  1996    365  32.33        1:09.72   
  Varkauden Uimarit                   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.18.26  Tulostuspäivämäärä  27 marraskuu 2011 
Lisenssinhaltija: Mikkelin Uimaseura  Tulostusaika  13:57 
 
Tulokset Laji 11 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 11 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  OSUUSPANKKI-UINNIT    Tulostuspäivämäärä  27 marraskuu 2011   
  Kilpailun paikkakunta  Mikkeli    Tulostusaika  14:17   
  Järjestäjä  Mikkelin Uimaseura         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  27 marraskuu 2011         
 
 
Laji 11, 50m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 9 v ja nuoremmat 
Sponsori: SUUR-SAVON OP 
SE: Katja Lehtonen (1988) 30.40 2009-11-11 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Mathilda Kalenius  2002    199          51.36   
  Kouvolan Uimarit                   
Sandra Kalenius  2003    139          57.85   
  Kouvolan Uimarit                   
 
Laji 11, 50m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 10 - 11 v 
Sponsori: SUUR-SAVON OP 
SE: Katja Lehtonen (1988) 30.40 2009-11-11 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Emma Leppä  2000    253          47.37   
  Kouvolan Uimarit                   
Ella Rautio  2000    228          49.03   
  Mikkelin Uimaseura                   
Ella Hakala  2000    195          51.67   
  Vaajakosken Uimaseura                   
Anna-Maria Peltola  2001    172          53.92   
  Haminan Uimaseura                   
Aada Pietikäinen  2001    151          56.29   
  Varkauden Uimarit                   
Emma Mäkipelto  2000              DNS   
  Mikkelin Uimaseura                   
Netta Korhonen  2001              DSQ   
  Vaajakosken Uimaseura                   
  SW 4.4 Vilppilähtö               
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.18.26  Tulostuspäivämäärä  27 marraskuu 2011 
Lisenssinhaltija: Mikkelin Uimaseura  Tulostusaika  14:17 
 
Tulokset Laji 12 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 12 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  OSUUSPANKKI-UINNIT    Tulostuspäivämäärä  27 marraskuu 2011   
  Kilpailun paikkakunta  Mikkeli    Tulostusaika  14:20   
  Järjestäjä  Mikkelin Uimaseura         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  27 marraskuu 2011         
 
 
Laji 12, 50m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat 
Sponsori: RINTA-JOUPIN AUTOLIIKE OY 
SE: Andrei Tuomola (1989) 26.64 2009-12-12 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Niklas Laine  2002    133          51.78   
  Mikkelin Uimaseura                   
Jerri Niinijärvi  2002    117          53.93   
  Swimming Jyväskylä                   
Atte Jokinen  2001    103          56.33   
  Varkauden Uimarit                   
 
Laji 12, 50m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 11 - 12 v 
Sponsori: RINTA-JOUPIN AUTOLIIKE OY 
SE: Andrei Tuomola (1989) 26.64 2009-12-12 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Ville Rautio  1999    182          46.61   
  Mikkelin Uimaseura                   
Miikka Luukinen  1999    143          50.47   
  Varkauden Uimarit                   
Arttu Jokinen  2000    141          50.76   
  Varkauden Uimarit                   
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.18.26  Tulostuspäivämäärä  27 marraskuu 2011 
Lisenssinhaltija: Mikkelin Uimaseura  Tulostusaika  14:20 
 
Tulokset Laji 13 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 13 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  OSUUSPANKKI-UINNIT    Tulostuspäivämäärä  27 marraskuu 2011   
  Kilpailun paikkakunta  Mikkeli    Tulostusaika  14:37   
  Järjestäjä  Mikkelin Uimaseura         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  27 marraskuu 2011         
 
 
Laji 13, 100m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 13 v ja nuoremmat 
Sponsori: TAKSI MIKKELI OY 
SE: Hanna-Maria Seppälä (1984) 59.37 2009-01-31 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Lotta Upanne  1998    531  33.71        1:10.36   
  Mikkelin Uimaseura                   
                     
Maria Serbinova  1998    402  37.36        1:17.17   
  St-Petersburg                   
                     
Natalia Laugina  1998    361  38.86        1:19.98   
  St-Petersburg                   
                     
Eveliina Vainio  1998    347  41.03        1:21.07   
  Mikkelin Uimaseura                   
                     
Elina Nissinen  1998    324  41.25        1:22.92   
  Mikkelin Uimaseura                   
                     
Ida Hulkko  1998    273  1:27.78        1:27.78   
  Mikkelin Uimaseura                   
                     
Maisa Matikainen  1999    272  43.30        1:27.98   
  Mikkelin Uimaseura                   
                     
Anna-Leena Haikonen  1998    270  43.42        1:28.10   
  Mikkelin Uimaseura                   
                     
Suvi Karppinen  1998    264  42.93        1:28.82   
  Mikkelin Uimaseura                   
                     
10  Pinja Pesonen  1999    262  43.85        1:29.00   
  Savonlinnan Uimaseura                   
                     
11  Elina Ollikainen  1998    257  43.27        1:29.57   
  Mikkelin Uimaseura                   
                     
12  Elina Virekoski  1999    215  46.12        1:35.12   
  Varkauden Uimarit                   
                     
13  Siiri Paavilainen  2000    209  46.29        1:35.95   
  Mikkelin Uimaseura                   
                     
14  Miia Hirvonen  1999    176  49.61        1:41.62   
  Varkauden Uimarit                   
                     
15  Laura Kilpeläinen  1998    168  50.82        1:43.34   
  Varkauden Uimarit                   
                     
16  Anni Silvennoinen  1998    132  54.63        1:51.85   
  Savonlinnan Uimaseura                   
                     
17  Camilla Anttila  1999    115  55.63        1:57.15   
  Varkauden Uimarit                   
                     
Aino Puhto  1998              DNS   
  Mikkelin Uimaseura                   
                     
 
Laji 13, 100m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 14 - 99 v 
Sponsori: TAKSI MIKKELI OY 
SE: Hanna-Maria Seppälä (1984) 59.37 2009-01-31 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Henna Luukkonen  1995    415  36.62        1:16.37   
  Varkauden Uimarit                   
                     
Viivi Immonen  1996    406  37.45        1:16.92   
  Varkauden Uimarit                   
                     
Ilona Rämä  1997    369  38.94        1:19.40   
  Haminan Uimaseura                   
                     
Sara Sohlman  1995    257  43.80        1:29.64   
  Haminan Uimaseura                   
                     
Veera Penttilä  1997    236  44.91        1:32.20   
  Haminan Uimaseura                   
                     
Emmi Vainio  1993              DSQ   
  Mikkelin Uimaseura                   
  SW 6.2 Uintia vatsallaan               
                     
Jenni Luukkonen  1993              DSQ   
  Varkauden Uimarit                   
  SW 6.2 Uintia vatsallaan               
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.18.26  Tulostuspäivämäärä  27 marraskuu 2011 
Lisenssinhaltija: Mikkelin Uimaseura  Tulostusaika  14:37 
 
Tulokset Laji 14 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 14 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  OSUUSPANKKI-UINNIT    Tulostuspäivämäärä  27 marraskuu 2011   
  Kilpailun paikkakunta  Mikkeli    Tulostusaika  14:49   
  Järjestäjä  Mikkelin Uimaseura         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  27 marraskuu 2011         
 
 
Laji 14, 100m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 14 v ja nuoremmat 
Sponsori: RASK KAL KORJ HYVÄRINEN 
SE: Jani Sievinen (1973) 52.56 1996-01-21 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Aleksey Gromov  1998    311  36.06        1:13.74   
  St-Petersburg                   
                     
Jani Kiesiläinen  1998    259  37.67        1:18.34   
  Mikkelin Uimaseura                   
                     
Leevi Suhonen  1999    196  41.55        1:26.03   
  Mikkelin Uimaseura                   
                     
Juho Hakala  1998    184  42.66        1:27.85   
  Vaajakosken Uimaseura                   
                     
Kasperi Purhonen  1997    180  42.06        1:28.47   
  Varkauden Uimarit                   
                     
Samu Hinkkanen  1998    171  44.28        1:29.95   
  Savonlinnan Uimaseura                   
                     
Joona Juuti  1997    158  45.94        1:32.36   
  Savonlinnan Uimaseura                   
                     
Erno Kemppainen  1997    125  48.99        1:39.91   
  Mikkelin Uimaseura                   
                     
Juuso Neuvonen  2000    119  50.19        1:41.50   
  Mikkelin Uimaseura                   
                     
Aleksi Kurronen  1997              DSQ   
  Mikkelin Uimaseura                   
  SW 6.2 Uintia vatsallaan               
                     
Santeri Sopanen  1997              DSQ   
  Savonlinnan Uimaseura                   
  SW 6.2 Uintia vatsallaan               
                     
Ville Immonen  2000              DSQ   
  Varkauden Uimarit                   
  SW 6.2 Uintia vatsallaan               
                     
 
Laji 14, 100m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 15 - 99 v 
Sponsori: RASK KAL KORJ HYVÄRINEN 
SE: Jani Sievinen (1973) 52.56 1996-01-21 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Joonas Mikkonen  1988    522  29.89        1:02.04   
  Savonlinnan Uimaseura                   
                     
Juho Hyrkkänen  1994    508  30.70        1:02.60   
  Mikkelin Uimaseura                   
                     
Tero Karvonen  1994    493  31.02        1:03.22   
  Mikkelin Uimaseura                   
                     
Timmi Tuutti  1993    482  31.02        1:03.71   
  Haminan Uimaseura                   
                     
Lauri Hartikainen  1994    391  33.18        1:08.29   
  Haminan Uimaseura                   
                     
Panu Sipilä  1996    297  36.08        1:14.85   
  Kouvolan Uimarit                   
                     
Tuomas Luukinen  1996    296  36.21        1:14.97   
  Varkauden Uimarit                   
                     
Ari Paajanen  1996    290  36.70        1:15.47   
  Mikkelin Uimaseura                   
                     
Juha-Mikko Valve  1994    170  42.24        1:30.08   
  Varkauden Uimarit                   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.18.26  Tulostuspäivämäärä  27 marraskuu 2011 
Lisenssinhaltija: Mikkelin Uimaseura  Tulostusaika  14:49 
 
Tulokset Laji 15 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 15 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  OSUUSPANKKI-UINNIT    Tulostuspäivämäärä  27 marraskuu 2011   
  Kilpailun paikkakunta  Mikkeli    Tulostusaika  15:16   
  Järjestäjä  Mikkelin Uimaseura         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  27 marraskuu 2011         
 
 
Laji 15, 4X50m Sekauinti Naiset, Loppukilpailut 13 v ja nuoremmat 
Sponsori: VAUHTI-VAUNU OY 
SE: Helsingfors Simsällskap (1900) 1:50.59 2009-11-01 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Mius 1  1998    443          2:21.13   
  Mikkelin Uimaseura                   
  Lotta Upanne  1998      33.44        33.44   
  Ida Hulkko  1998      38.35        1:11.79   
  Elina Nissinen  1998      36.07        1:47.86   
  Eveliina Vainio  1998      33.27        2:21.13   
                     
Kou Naiset [1998]  1998    230          2:55.50   
  Kouvolan Uimarit                   
  Sandra Kalenius  2003      1:35.97        1:35.97   
  Veera Kalenius  1998      40.59        2:16.56   
  Emma Leppä  2000      38.94        2:55.50   
  Mathilda Kalenius  2002              2:55.50   
                     
Varu Tytöt  1998    171          3:13.90   
  Varkauden Uimarit                   
  Miia Hirvonen  1999      1:44.13        1:44.13   
  Annika Purhonen  1999      47.30        2:31.43   
  Laura Kilpeläinen  1998      42.47        3:13.90   
  Aada Pietikäinen  2001              3:13.90   
                     
Mius 2  1998              DSQ   
  Mikkelin Uimaseura                   
  SW 10.10 Vaihtorikko               
                     
 
Laji 15, 4X50m Sekauinti Naiset, Loppukilpailut 14 - 99 v 
Sponsori: VAUHTI-VAUNU OY 
SE: Helsingfors Simsällskap (1900) 1:50.59 2009-11-01 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Mius 3 N  1991    483          2:17.05   
  Mikkelin Uimaseura                   
  Suvi Karppinen  1998      39.10        39.10   
  Olga Nikitin  1994      33.73        1:12.83   
  Inka-Liisa Puttonen  1995      29.93        1:42.76   
  Elina Ollikainen  1998      34.29        2:17.05   
                     
Varu Naiset  1990    465          2:18.78   
  Varkauden Uimarit                   
  Viivi Immonen  1996      35.71        35.71   
  Jenni Luukkonen  1993      34.71        1:10.42   
  Henna Luukkonen  1995      33.08        1:43.50   
  Elina Virekoski  1999      35.28        2:18.78   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.18.26  Tulostuspäivämäärä  27 marraskuu 2011 
Lisenssinhaltija: Mikkelin Uimaseura  Tulostusaika  15:16 
 
Tulokset Laji 16 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 16 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  OSUUSPANKKI-UINNIT    Tulostuspäivämäärä  27 marraskuu 2011   
  Kilpailun paikkakunta  Mikkeli    Tulostusaika  15:27   
  Järjestäjä  Mikkelin Uimaseura         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  27 marraskuu 2011         
 
 
Laji 16, 4X50m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 14 v ja nuoremmat 
Sponsori: KESTOOLS OY 
SE: Tampereen Uimaseura (1900) 1:39.17 2003-11-22 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Mius 1 P-14  1997    285          2:22.65   
  Mikkelin Uimaseura                   
  Jani Kiesiläinen  1998      35.12        35.12   
  Leo Becker  1998      42.39        1:17.51   
  Aleksi Kurronen  1997      30.92        1:48.43   
  Ville Rautio  1999      34.22        2:22.65   
                     
Varu Pojat  1997    121          3:09.65   
  Varkauden Uimarit                   
  Ville Luukkonen  1998      49.17        49.17   
  Juuso Anttila  1998      47.32        1:36.49   
  Miikka Luukinen  1999      52.51        2:29.00   
  Ville Immonen  2000      40.65        3:09.65   
                     
 
Laji 16, 4X50m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 15 - 99 v 
Sponsori: KESTOOLS OY 
SE: Tampereen Uimaseura (1900) 1:39.17 2003-11-22 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Mius 2 M  1993    526          1:56.27   
  Mikkelin Uimaseura                   
  Juho Hyrkkänen  1994      29.37        29.37   
  Veikka Lahdenpää  1995      33.32        1:02.69   
  Tero Karvonen  1994      28.26        1:30.95   
  Joni Valkonen  1995      25.32        1:56.27   
                     
Mius 3 M  1993    383          2:09.19   
  Mikkelin Uimaseura                   
  Reino Raski  1994      34.03        34.03   
  Ari Paajanen  1996      35.49        1:09.52   
  Joona Aherto  1993      31.28        1:40.80   
  Miika Aherto  1995      28.39        2:09.19   
                     
Varu Miehet  1990              DSQ   
  Varkauden Uimarit                   
  SW 6.2 Uintia vatsallaan               
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.18.26  Tulostuspäivämäärä  27 marraskuu 2011 
Lisenssinhaltija: Mikkelin Uimaseura  Tulostusaika  15:27 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Control Media & Sport ny webbutvecklare