Resultater for Novo Nordisk Hillerød Cup
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Resultat Løb 36 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | Hillerød Cup 2011 | Udskriftsdato | 13 november 2011 | |||
Stævne by | Hillerød | Udskriftstidspunkt | 15:09 | |||
Arrangør | Hillerød Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 12 november 2011 |
Løb 36, 200m Frisvømning Damer, Finaler 10 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Julie Jarlbo Berner | 2001 | Allerød Svømmeklub | 2:54.09 | ||||||
2 | Ingrid Bo Andersen | 2001 | Roskilde Svømning | 2:55.10 | ||||||
3 | Sandra A. Ajslev | 2001 | Allerød Svømmeklub | 3:08.63 | ||||||
4 | Emma Brogaard | 2001 | Hillerød Svømmeklub | 3:09.17 | ||||||
5 | Matilde Weibel | 2002 | Hillerød Svømmeklub | 3:11.31 | ||||||
6 | Josefine H. Lundstrøm | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 3:16.98 | ||||||
7 | Alberte Mammen | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 3:22.46 | ||||||
8 | Ida W. Hall | 2002 | Hillerød Svømmeklub | 3:22.89 | ||||||
9 | Freja Schmidt | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 3:23.31 | ||||||
10 | Lærke Skov Nielsen | 2001 | Frederiksværk Svømmeklub | 3:48.39 | ||||||
- | Andrea Paaske | 2001 | Roskilde Svømning | DNS | ||||||
Løb 36, 200m Frisvømning Damer, Finaler 11 - 12 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Amanda Duus | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 2:23.32 | ||||||
2 | Anne Huse Gaarde-Hansen | 1999 | Allerød Svømmeklub | 2:23.49 | ||||||
3 | Anne Sofie Nielsen | 1999 | Allerød Svømmeklub | 2:26.76 | ||||||
4 | Mira Mass | 2000 | A6 | 2:30.65 | ||||||
5 | Nicoline Clement | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 2:30.83 | ||||||
6 | Malene Bang | 1999 | A6 | 2:33.41 | ||||||
7 | Augusta Marie Christensen | 2000 | Hillerød Svømmeklub | 2:34.05 | ||||||
8 | Caroline Johansen | 1999 | Hillerød Svømmeklub | 2:35.06 | ||||||
9 | Alberte Mantzius Heerwage | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 2:36.38 | ||||||
10 | Nina Corydon-Petersen | 1999 | Roskilde Svømning | 2:36.64 | ||||||
11 | Camilla Taylor | 2000 | Allerød Svømmeklub | 2:39.06 | ||||||
12 | Amalie Mårtensson | 2000 | A6 | 2:41.93 | ||||||
13 | Fie Hansen | 1999 | A6 | 2:43.03 | ||||||
14 | My Weitling | 2000 | A6 | 2:45.62 | ||||||
15 | Kathrine Pii Frederiksen | 2000 | Allerød Svømmeklub | 2:46.40 | ||||||
16 | Simone Bukholt | 1999 | Hvidovre Svømme Klub | 2:47.38 | ||||||
17 | Sofie Grøndal | 1999 | Slangerup Svømmeklub | 2:49.52 | ||||||
18 | Annabella B. Wammen | 2000 | Hillerød Svømmeklub | 2:55.05 | ||||||
19 | Katrine Jensen | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 3:02.24 | ||||||
20 | Natasja Magnus | 2000 | Svømmeklubben Laksen | 3:08.52 | ||||||
21 | Kamilla Neve | 2000 | A6 | 3:09.41 | ||||||
22 | Emilie Trolle Pedersen | 1999 | Frederiksværk Svømmeklub | 3:09.52 | ||||||
23 | Anna Aavang Brendstrup | 2000 | Roskilde Svømning | 3:12.77 | ||||||
24 | Frederikke Jensen | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 3:14.51 | ||||||
25 | Victoria Grøn Brandelev | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 3:27.76 | ||||||
- | Nicoline Huusfelt | 2000 | Frederiksværk Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Cecilie Reesbøll | 1999 | Allerød Svømmeklub | DSQ | tyvstart | |||||
Løb 36, 200m Frisvømning Damer, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Sara Fogh Myrup | 1997 | Birkerød Svømmeklub | 2:10.80 | ||||||
2 | Simone Kronborg Riis | 1997 | Hillerød Svømmeklub | 2:13.78 | ||||||
3 | Caroline Oxholm | 1997 | Birkerød Svømmeklub | 2:14.14 | ||||||
4 | Karen Gjerløff | 1998 | A6 | 2:14.91 | ||||||
5 | Nicoline M. Riisberg | 1997 | Allerød Svømmeklub | 2:16.02 | ||||||
6 | Anna Boutrup | 1998 | Birkerød Svømmeklub | 2:17.16 | ||||||
7 | Rikke Voss | 1997 | Roskilde Svømning | 2:18.81 | ||||||
8 | Cecilie Jørgensen | 1998 | Helsinge Skytte & IF | 2:20.43 | ||||||
9 | Helena Daugbjerg Petersen | 1997 | Hillerød Svømmeklub | 2:20.46 | ||||||
10 | Laura Dahl | 1998 | Roskilde Svømning | 2:22.44 | ||||||
11 | Frederikke Dons | 1998 | Hvidovre Svømme Klub | 2:23.10 | ||||||
12 | Emma Lyngby Larsen | 1998 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 2:24.05 | ||||||
13 | Caroline Amalie Duus | 1998 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 2:24.06 | ||||||
14 | Lærke Viereck | 1997 | Roskilde Svømning | 2:24.75 | ||||||
15 | Louise Hartmann Nielsen | 1997 | Hillerød Svømmeklub | 2:24.97 | ||||||
16 | Ida Jensen | 1998 | Hvidovre Svømme Klub | 2:38.90 | ||||||
17 | Mathilde Olsen | 1998 | Hvidovre Svømme Klub | 2:38.96 | ||||||
18 | Anne Sofie Gammelgaard | 1998 | Hvidovre Svømme Klub | 2:42.38 | ||||||
19 | Elisabeth Halkjær Kotmark | 1997 | Hvidovre Svømme Klub | 2:43.32 | ||||||
20 | Sarah Wohlert | 1998 | A6 | 2:45.39 | ||||||
21 | Sandra Danielsen | 1998 | A6 | 2:46.54 | ||||||
22 | Sofie Carmel | 1997 | A6 | 2:51.51 | ||||||
23 | Freja Loop | 1997 | Roskilde Svømning | 3:00.28 | ||||||
24 | Julie Bach Nielsen | 1997 | Frederiksværk Svømmeklub | 3:01.56 | ||||||
- | Annasofie Engtorp Olesen | 1997 | Roskilde Svømning | DSQ | tyvstart | |||||
Løb 36, 200m Frisvømning Damer, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Mie Astrup Dresler | 1996 | Hillerød Svømmeklub | 2:11.53 | ||||||
2 | Stephanie Hansen | 1996 | Hillerød Svømmeklub | 2:12.87 | ||||||
3 | Rikke Mundt Lohse | 1996 | Hillerød Svømmeklub | 2:17.69 | ||||||
4 | Nanna Johansen | 1996 | Roskilde Svømning | 2:19.36 | ||||||
5 | Louise Jørgensen | 1995 | Helsinge Skytte & IF | 2:22.62 | ||||||
6 | Rebecca Thoby | 1996 | A6 | 2:45.81 | ||||||
Løb 36, 200m Frisvømning Damer, Finaler 17 - 99 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Thea Mundt Lohse | 1994 | Hillerød Svømmeklub | 2:14.34 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.26 | Udskriftsdato | 13 november 2011 |
Licens til Hillerød Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 15:09 |