Results for Novo Nordisk Hillerød Cup
Below are all results from the competition shown by session.
Competition session
Resultat Løb 27 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | Hillerød Cup 2011 | Udskriftsdato | 13 november 2011 | |||
Stævne by | Hillerød | Udskriftstidspunkt | 11:47 | |||
Arrangør | Hillerød Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 12 november 2011 |
Løb 27, 100m Rygsvømning Damer, Finaler 10 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Josephine G. Lauridsen | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:21.35 | ||||||
2 | Ingrid Bo Andersen | 2001 | Roskilde Svømning | 1:25.14 | ||||||
3 | Mathilde Laugesen | 2001 | Vallensbæk IF Af 1939 | 1:35.01 | ||||||
4 | Josefine H. Lundstrøm | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:35.84 | ||||||
5 | Anna Haugsted Pihl | 2003 | Hillerød Svømmeklub | 1:37.41 | ||||||
6 | Ida-Sofia Bech Wehne | 2001 | A6 | 1:38.02 | ||||||
7 | Matilde Weibel | 2002 | Hillerød Svømmeklub | 1:38.53 | ||||||
8 | Sofia Rasmusen | 2001 | Hillerød Svømmeklub | 1:39.53 | ||||||
9 | Freja Schmidt | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:40.64 | ||||||
10 | Ida Markussen | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:42.21 | ||||||
11 | Thea Blomsterberg | 2002 | Hillerød Svømmeklub | 1:47.88 | ||||||
12 | Lærke Skov Nielsen | 2001 | Frederiksværk Svømmeklub | 1:51.52 | ||||||
12 | Sofie Kepp Jensen | 2002 | A6 | 1:51.52 | ||||||
14 | Emilie Nyegaard | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:52.08 | ||||||
15 | Ida W. Hall | 2002 | Hillerød Svømmeklub | 1:52.14 | ||||||
16 | Alberte Mammen | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:52.59 | ||||||
17 | Abby Kristine Waterval | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:53.00 | ||||||
18 | Mathilde Bischoff | 2001 | A6 | 1:58.00 | ||||||
19 | Michele Jensen | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 2:09.65 | ||||||
- | Julie Bojesen | 2001 | A6 | DSQ | svøm på maven 75m | |||||
- | Laura Janner | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | DSQ | svøm på maven 50m | |||||
- | Sarah Kennedy | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | DSQ | svøm på maven 25m | |||||
Løb 27, 100m Rygsvømning Damer, Finaler 11 - 12 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Julie Kepp Jensen | 2000 | A6 | 1:08.87 | ||||||
2 | Amanda Duus | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:13.13 | ||||||
3 | Gitte Sørensen Gosvig | 1999 | Allerød Svømmeklub | 1:13.18 | ||||||
4 | Nanna Sonne | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:17.71 | ||||||
5 | Signe Skousen | 1999 | Hvidovre Svømme Klub | 1:18.88 | ||||||
6 | Nicoline Clement | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:19.52 | ||||||
7 | Malene Bang | 1999 | A6 | 1:19.76 | ||||||
8 | Emily Gantriis | 1999 | Helsinge Skytte & IF | 1:21.08 | ||||||
9 | Amalie Mårtensson | 2000 | A6 | 1:21.98 | ||||||
10 | Mira Mass | 2000 | A6 | 1:21.99 | ||||||
11 | My Weitling | 2000 | A6 | 1:23.86 | ||||||
12 | Nina Corydon-Petersen | 1999 | Roskilde Svømning | 1:24.39 | ||||||
13 | Kathrine Pii Frederiksen | 2000 | Allerød Svømmeklub | 1:25.81 | ||||||
14 | Julie Højer Truelsen | 2000 | Hillerød Svømmeklub | 1:26.85 | ||||||
15 | Astrid Dyrmose Kestner | 2000 | A6 | 1:27.86 | ||||||
16 | Cecilie Sewohl Bentzen | 1999 | Hillerød Svømmeklub | 1:28.26 | ||||||
17 | Katrine Jensen | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:29.50 | ||||||
18 | Sigrid Tanghus Belza | 1999 | Frederiksværk Svømmeklub | 1:30.03 | ||||||
19 | Amanda Egerod Lund | 2000 | Allerød Svømmeklub | 1:31.86 | ||||||
20 | Anna Aavang Brendstrup | 2000 | Roskilde Svømning | 1:31.95 | ||||||
21 | Johanne Overgaard Pederse | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:32.15 | ||||||
22 | Line Hanghøj Kjelgaard | 2000 | Allerød Svømmeklub | 1:33.06 | ||||||
23 | Emma Bobjerg | 2000 | Allerød Svømmeklub | 1:33.60 | ||||||
24 | Regitze Rahn-Nielsen | 1999 | Frederiksværk Svømmeklub | 1:35.11 | ||||||
25 | Natasja Magnus | 2000 | Svømmeklubben Laksen | 1:35.49 | ||||||
26 | Clara Marie Juhlert | 2000 | Allerød Svømmeklub | 1:36.49 | ||||||
27 | Frederikke Jensen | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:38.85 | ||||||
28 | Emilie H. Witte | 2000 | Frederiksværk Svømmeklub | 1:42.05 | ||||||
29 | Lærke Koch Sonnenborg | 2000 | Allerød Svømmeklub | 1:42.74 | ||||||
30 | Sarah Castell | 1999 | Frederiksværk Svømmeklub | 1:42.84 | ||||||
- | Maria Buch | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | DNS | ||||||
- | Lærke Toft Ruby | 1999 | A6 | DSQ | svøm på maven 50m | |||||
- | Maria Lomidze | 2000 | Frederiksværk Svømmeklub | DSQ | ingen berør v/25m | |||||
- | Romina M Folcarelli | 2000 | Frederiksværk Svømmeklub | DSQ | svøm på maven 50m | |||||
Løb 27, 100m Rygsvømning Damer, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Isabel Mass | 1998 | A6 | 1:06.03 | ||||||
2 | Maj Howardsen | 1997 | Allerød Svømmeklub | 1:10.91 | ||||||
3 | Helena Daugbjerg Petersen | 1997 | Hillerød Svømmeklub | 1:12.92 | ||||||
4 | Simone Kronborg Riis | 1997 | Hillerød Svømmeklub | 1:13.25 | ||||||
5 | Anna Boutrup | 1998 | Birkerød Svømmeklub | 1:13.31 | ||||||
6 | Caroline Amalie Duus | 1998 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:13.41 | ||||||
7 | Laura Dahl | 1998 | Roskilde Svømning | 1:13.82 | ||||||
8 | Cecilie Jørgensen | 1998 | Helsinge Skytte & IF | 1:14.83 | ||||||
9 | Julie Leth-Petersen | 1997 | Hillerød Svømmeklub | 1:15.87 | ||||||
10 | Rebecca Grønlund | 1998 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:15.98 | ||||||
11 | Mathilde Olsen | 1998 | Hvidovre Svømme Klub | 1:16.07 | ||||||
12 | Louise Hartmann Nielsen | 1997 | Hillerød Svømmeklub | 1:17.72 | ||||||
13 | Lærke Lindgreen Lauritsen | 1997 | Hillerød Svømmeklub | 1:18.69 | ||||||
14 | Anne Sofie Gammelgaard | 1998 | Hvidovre Svømme Klub | 1:19.62 | ||||||
15 | Elisabeth Halkjær Kotmark | 1997 | Hvidovre Svømme Klub | 1:20.05 | ||||||
16 | Silke Christoffersen | 1998 | Hvidovre Svømme Klub | 1:21.39 | ||||||
17 | Stine Mathiasen | 1998 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:24.02 | ||||||
18 | Ida Jensen | 1998 | Hvidovre Svømme Klub | 1:25.90 | ||||||
19 | Ida Brix Jakobsen | 1998 | Roskilde Svømning | 1:28.05 | ||||||
20 | Sofie Carmel | 1997 | A6 | 1:28.70 | ||||||
- | Isabella V. Knudsen | 1998 | Hvidovre Svømme Klub | DSQ | svøm på maven 75m | |||||
Løb 27, 100m Rygsvømning Damer, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Karoline Hauerbach | 1995 | Hillerød Svømmeklub | 1:10.67 | ||||||
2 | Nanna Johansen | 1996 | Roskilde Svømning | 1:15.17 | ||||||
3 | Rebecca Thoby | 1996 | A6 | 1:23.06 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.26 | Udskriftsdato | 13 november 2011 |
Licens til Hillerød Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 11:47 |