Results for Novo Nordisk Hillerød Cup
Below are all results from the competition shown by session.
Competition session
Resultat Løb 14 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | Hillerød Cup 2011 | Udskriftsdato | 12 november 2011 | |||
Stævne by | Hillerød | Udskriftstidspunkt | 16:07 | |||
Arrangør | Hillerød Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 12 november 2011 |
Løb 14, 50m Rygsvømning Damer, Finaler 10 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Josephine G. Lauridsen | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 39.65 | ||||||
2 | Ingrid Bo Andersen | 2001 | Roskilde Svømning | 40.82 | ||||||
3 | Victoria Bülow | 2001 | Vallensbæk IF Af 1939 | 44.06 | ||||||
4 | Anna Haugsted Pihl | 2003 | Hillerød Svømmeklub | 44.36 | ||||||
5 | Emma Brogaard | 2001 | Hillerød Svømmeklub | 44.58 | ||||||
6 | Katja Petersson | 2001 | A6 | 44.95 | ||||||
7 | Ida Markussen | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 45.53 | ||||||
8 | Victoria Vorm | 2001 | Vallensbæk IF Af 1939 | 45.73 | ||||||
9 | Josefine H. Lundstrøm | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 46.54 | ||||||
10 | Matilde Weibel | 2002 | Hillerød Svømmeklub | 47.24 | ||||||
11 | Regitze Lyngfeldt | 2002 | Helsingør Svømmeklub | 47.36 | ||||||
12 | Rikke Skovly Petersen | 2003 | Roskilde Svømning | 48.00 | ||||||
13 | Mathilde Menck Nielsen | 2002 | Helsingør Svømmeklub | 48.16 | ||||||
14 | Julie Brandt | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 48.27 | ||||||
15 | Frederikke Echardt | 2002 | Roskilde Svømning | 49.79 | ||||||
16 | Luna Green-Birch | 2001 | Helsingør Svømmeklub | 49.84 | ||||||
17 | Ida W. Hall | 2002 | Hillerød Svømmeklub | 50.09 | ||||||
18 | Rebecca Hauerberg Terp | 2001 | A6 | 50.12 | ||||||
19 | Karla Louise Balle | 2001 | Helsingør Svømmeklub | 50.81 | ||||||
20 | Kamille Auerbach-Lind | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 51.46 | ||||||
21 | Sofie Kepp Jensen | 2002 | A6 | 52.33 | ||||||
22 | Sofie Villum Færch | 2002 | Helsingør Svømmeklub | 52.70 | ||||||
23 | Christina Christensen | 2001 | Roskilde Svømning | 54.09 | ||||||
24 | Lærke Højsted Eriksen | 2002 | Helsingør Svømmeklub | 55.33 | ||||||
25 | Emilie Fischer | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 56.64 | ||||||
26 | Anneline Rothe Narp | 2002 | Helsingør Svømmeklub | 1:00.26 | ||||||
27 | Clara Nyborg-Vedsted | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:00.80 | ||||||
28 | Kira Bakx | 2002 | Frederiksværk Svømmeklub | 1:01.08 | ||||||
29 | Isabel Kol Eriksen | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:01.39 | ||||||
30 | Kajsa G. Christensen | 2004 | Hillerød Svømmeklub | 1:07.00 | ||||||
- | Victoria Hansen | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | DNS | ||||||
- | Abby Kristine Waterval | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | DSQ | svøm på maven v/25 | |||||
- | Lærke Skov Nielsen | 2001 | Frederiksværk Svømmeklub | DSQ | svøm på maven v/25 | |||||
- | Mathilde Bischoff | 2001 | A6 | DSQ | svøm på maven v/25 | |||||
Løb 14, 50m Rygsvømning Damer, Finaler 11 - 12 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Alberte Mantzius Heerwage | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 35.98 | ||||||
2 | Malene Bang | 1999 | A6 | 37.29 | ||||||
3 | Signe Skousen | 1999 | Hvidovre Svømme Klub | 37.58 | ||||||
4 | Sofie Steen Petersen | 2000 | Helsinge Skytte & IF | 37.64 | ||||||
5 | Camilla Feldmann | 1999 | Helsingør Svømmeklub | 38.95 | ||||||
6 | Amanda Bundgaard Pedersen | 2000 | Hillerød Svømmeklub | 40.86 | ||||||
7 | Mia Wennecke | 1999 | Helsingør Svømmeklub | 41.76 | ||||||
8 | Cecilie Fruerlund Larsen | 1999 | A6 | 41.81 | ||||||
9 | Julie Højer Truelsen | 2000 | Hillerød Svømmeklub | 42.00 | ||||||
10 | Cecilie Sewohl Bentzen | 1999 | Hillerød Svømmeklub | 42.09 | ||||||
11 | Helena Højsted Eriksen | 2000 | Helsingør Svømmeklub | 42.22 | ||||||
12 | Line Refsgaard | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 42.27 | ||||||
13 | Helena Berg Wenk | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 42.38 | ||||||
14 | Emilie Aanestad | 2000 | Helsingør Svømmeklub | 42.81 | ||||||
15 | Emma Bobjerg | 2000 | Allerød Svømmeklub | 43.53 | ||||||
16 | Katrine Jensen | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 43.55 | ||||||
17 | Mathilde Huberts | 2000 | Helsingør Svømmeklub | 43.91 | ||||||
18 | Lærke Feuk | 1999 | Helsingør Svømmeklub | 44.86 | ||||||
19 | Sara L. Brinch | 2000 | Helsingør Svømmeklub | 45.10 | ||||||
20 | Natasja Magnus | 2000 | Svømmeklubben Laksen | 45.90 | ||||||
21 | Victoria Grøn Brandelev | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 45.94 | ||||||
22 | Marta Kruse Johansen | 2000 | Helsingør Svømmeklub | 46.16 | ||||||
23 | Regitze Rahn-Nielsen | 1999 | Frederiksværk Svømmeklub | 46.46 | ||||||
24 | Kamilla Neve | 2000 | A6 | 47.00 | ||||||
25 | Frederikke Jensen | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 49.01 | ||||||
26 | Laura Kastrup | 2000 | Helsingør Svømmeklub | 52.90 | ||||||
27 | Cecilie Lynghøj Storgaard | 2000 | Frederiksværk Svømmeklub | 53.81 | ||||||
28 | Andrea Fejer | 2000 | A6 | 54.64 | ||||||
29 | Silke Mehr | 2000 | Roskilde Svømning | 1:03.14 | ||||||
- | Nicoline Huusfelt | 2000 | Frederiksværk Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Romina M Folcarelli | 2000 | Frederiksværk Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Anna Elisabeth Mathiasen | 2000 | Helsingør Svømmeklub | DSQ | svøm på maven v/25 | |||||
- | Emilie Hermann Schimming | 1999 | Roskilde Svømning | DSQ | svøm på maven v/25 | |||||
Løb 14, 50m Rygsvømning Damer, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Andrea Reich | 1998 | Birkerød Svømmeklub | 33.47 | ||||||
2 | Rikke Voss | 1997 | Roskilde Svømning | 33.58 | ||||||
3 | Helena Daugbjerg Petersen | 1997 | Hillerød Svømmeklub | 34.19 | ||||||
4 | Freja Englund | 1997 | Hillerød Svømmeklub | 35.16 | ||||||
5 | Julie Leth-Petersen | 1997 | Hillerød Svømmeklub | 35.87 | ||||||
6 | Ingrid Eklundh Sørensen | 1998 | Helsingør Svømmeklub | 36.23 | ||||||
7 | Maria Kaisa Mundt | 1998 | Helsingør Svømmeklub | 36.50 | ||||||
8 | Lærke Lindgreen Lauritsen | 1997 | Hillerød Svømmeklub | 36.66 | ||||||
9 | Cecilie Jørgensen | 1998 | Helsinge Skytte & IF | 36.93 | ||||||
10 | Asta Skovgaard Eriksen | 1998 | Helsingør Svømmeklub | 37.79 | ||||||
11 | Emilie Torp Kastrup | 1997 | Helsingør Svømmeklub | 39.59 | ||||||
12 | Diana Jacobsen | 1998 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 40.04 | ||||||
13 | Isabella V. Knudsen | 1998 | Hvidovre Svømme Klub | 41.96 | ||||||
14 | Julie Bach Nielsen | 1997 | Frederiksværk Svømmeklub | 43.24 | ||||||
15 | Caroline F. Jørgensen | 1997 | Roskilde Svømning | 45.49 | ||||||
- | Frederikke Houen | 1998 | Helsingør Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Elisabeth Halkjær Kotmark | 1997 | Hvidovre Svømme Klub | DSQ | tyvstart | |||||
Løb 14, 50m Rygsvømning Damer, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Karoline Hauerbach | 1995 | Hillerød Svømmeklub | 33.50 | ||||||
2 | Trine Meier | 1995 | Hvidovre Svømme Klub | 34.64 | ||||||
3 | Serina P. Snellman Floris | 1995 | Helsinge Skytte & IF | 35.01 | ||||||
4 | Nanna Johansen | 1996 | Roskilde Svømning | 36.43 | ||||||
- | Elina Wagner | 1996 | Hvidovre Svømme Klub | DNS | ||||||
- | Eva Rasmussen | 1996 | Hvidovre Svømme Klub | DNS | ||||||
Løb 14, 50m Rygsvømning Damer, Finaler 17 - 99 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Clara Lindecrona | 1993 | Hvidovre Svømme Klub | 35.76 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.26 | Udskriftsdato | 12 november 2011 |
Licens til Hillerød Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 16:07 |