Resultater for Novo Nordisk Hillerød Cup
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Resultat Løb 13 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | Hillerød Cup 2011 | Udskriftsdato | 12 november 2011 | |||
Stævne by | Hillerød | Udskriftstidspunkt | 14:49 | |||
Arrangør | Hillerød Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 12 november 2011 |
Løb 13, 200m Medley Herrer, Finaler 10 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Andreas E. Sørensen | 2001 | Helsingør Svømmeklub | 3:20.74 | ||||||
- | William Houen | 2001 | Helsingør Svømmeklub | DNS | ||||||
Løb 13, 200m Medley Herrer, Finaler 11 - 12 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Emil Parnel | 1999 | Helsingør Svømmeklub | 2:43.62 | ||||||
2 | Julius Thielst | 2000 | Helsingør Svømmeklub | 2:48.70 | ||||||
3 | Emil Johansen | 1999 | Roskilde Svømning | 2:49.49 | ||||||
4 | Emil Engels Henriksen | 1999 | Allerød Svømmeklub | 2:52.29 | ||||||
5 | Anders Uhre Guldfeldt | 1999 | Hillerød Svømmeklub | 2:53.05 | ||||||
6 | Thor Dardecker | 1999 | Hillerød Svømmeklub | 2:53.70 | ||||||
7 | Mads Skøde Hansen | 1999 | Vallensbæk IF Af 1939 | 3:03.06 | ||||||
8 | Oliver Christiansen | 1999 | Helsinge Skytte & IF | 3:05.13 | ||||||
9 | Lukas Gustafson | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 3:10.36 | ||||||
10 | Daniel Berg Wenk | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 3:15.05 | ||||||
11 | William Schwab | 2000 | Helsingør Svømmeklub | 3:18.42 | ||||||
12 | Mads Rishøj | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 3:21.08 | ||||||
13 | Jonathan V. Bichel | 1999 | A6 | 3:24.14 | ||||||
14 | Niels Paulli Sparholt | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 3:37.36 | ||||||
15 | Magnus Vinjebo | 1999 | Roskilde Svømning | 3:44.58 | ||||||
16 | Johan Theis Møller | 2000 | Roskilde Svømning | 3:47.34 | ||||||
- | Alexander Kjær Mortensen | 2000 | Roskilde Svømning | DNS | ||||||
- | Johan Joensen | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | DNS | ||||||
Løb 13, 200m Medley Herrer, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Anders Aaboe Jensen | 1997 | Allerød Svømmeklub | 2:27.05 | ||||||
2 | Sebastian Langhorn | 1998 | A6 | 2:29.47 | ||||||
3 | Andreas Mårtensson | 1997 | A6 | 2:31.14 | ||||||
4 | Asbjørn Laksafoss Sparre | 1998 | Allerød Svømmeklub | 2:40.95 | ||||||
5 | Victor Kjærsgaard | 1998 | A6 | 2:45.85 | ||||||
6 | Thomas Engdal | 1998 | Hillerød Svømmeklub | 2:47.41 | ||||||
7 | Philip Agerskov | 1998 | Hillerød Svømmeklub | 2:51.74 | ||||||
8 | Gustav Pedersen | 1997 | Helsinge Skytte & IF | 2:52.66 | ||||||
9 | Kristoffer Neve | 1998 | A6 | 2:54.66 | ||||||
10 | Sophus Rensch Vinterberg | 1998 | Allerød Svømmeklub | 2:55.56 | ||||||
11 | Lukas Mittelberger | 1998 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 2:57.81 | ||||||
12 | Jesper Christensen | 1998 | Vallensbæk IF Af 1939 | 3:01.31 | ||||||
13 | Thomas Vilmar | 1998 | Helsingør Svømmeklub | 3:02.92 | ||||||
14 | Patrick Kroman Hansen | 1997 | Frederiksværk Svømmeklub | 3:06.05 | ||||||
15 | Tobias Andersen | 1998 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 3:08.43 | ||||||
- | Mads Johnbeck | 1997 | Roskilde Svømning | DNS | ||||||
- | Mathias Lund Jensen | 1997 | Svømmeklubben Triton Ballerup | DSQ | tyvstart | |||||
Løb 13, 200m Medley Herrer, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Peter Huse Gaarde-Hansen | 1996 | Allerød Svømmeklub | 2:20.82 | ||||||
2 | Maxemillian Pedersen | 1996 | Allerød Svømmeklub | 2:25.76 | ||||||
3 | Rasmus Svendsen | 1996 | Hvidovre Svømme Klub | 2:25.87 | ||||||
4 | Magnus Andersen | 1995 | Roskilde Svømning | 2:26.79 | ||||||
5 | Nikolai Skelsager | 1996 | A6 | 2:27.78 | ||||||
6 | Nichlas Fonnesbech | 1996 | Frederiksværk Svømmeklub | 2:34.82 | ||||||
7 | Marco Kirketerp | 1995 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 2:37.28 | ||||||
8 | Gustav Lindecrona | 1995 | Hvidovre Svømme Klub | 2:37.43 | ||||||
9 | Martin Zillmer | 1996 | Helsingør Svømmeklub | 2:40.17 | ||||||
- | Yannick Rasmussen | 1995 | Roskilde Svømning | DNS | ||||||
- | Jonas Himmelstrup | 1995 | Allerød Svømmeklub | DSQ | tyvstart | |||||
Løb 13, 200m Medley Herrer, Finaler 17 - 99 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Jon Pommersgaard | 1990 | Hillerød Svømmeklub | 2:15.16 | ||||||
2 | Mark Bjerregaard | 1994 | Hvidovre Svømme Klub | 2:16.83 | ||||||
3 | Emil Andersen | 1992 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 2:24.30 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.26 | Udskriftsdato | 12 november 2011 |
Licens til Hillerød Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 14:49 |