Resultater for Novo Nordisk Hillerød Cup
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Resultat Løb 3 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | Hillerød Cup 2011 | Udskriftsdato | 12 november 2011 | |||
Stævne by | Hillerød | Udskriftstidspunkt | 10:49 | |||
Arrangør | Hillerød Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 12 november 2011 |
Løb 3, 100m Brystsvømning Damer, Finaler 10 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Alberte Kjærsgaard | 2001 | A6 | 1:36.68 | ||||||
2 | Victoria Bülow | 2001 | Vallensbæk IF Af 1939 | 1:37.39 | ||||||
3 | Josephine G. Lauridsen | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:37.53 | ||||||
4 | Thea Blomsterberg | 2002 | Hillerød Svømmeklub | 1:41.16 | ||||||
5 | Sandra A. Ajslev | 2001 | Allerød Svømmeklub | 1:43.63 | ||||||
6 | Amalie Louise Thorsen | 2002 | Helsingør Svømmeklub | 1:52.01 | ||||||
7 | Liva Palmund | 2002 | Roskilde Svømning | 1:52.05 | ||||||
8 | Julie Brandt | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:52.47 | ||||||
9 | Frederikke Echardt | 2002 | Roskilde Svømning | 1:54.96 | ||||||
10 | Sofie Villum Færch | 2002 | Helsingør Svømmeklub | 1:56.19 | ||||||
11 | Frida Sidenius Jensen | 2001 | Allerød Svømmeklub | 1:56.61 | ||||||
12 | Marie Johnbeck | 2002 | Roskilde Svømning | 1:56.86 | ||||||
13 | Julie Jarlbo Berner | 2001 | Allerød Svømmeklub | 1:59.13 | ||||||
14 | Sofie Kepp Jensen | 2002 | A6 | 1:59.24 | ||||||
15 | Clara Rasmusen | 2001 | Hillerød Svømmeklub | 2:00.27 | ||||||
16 | Ida Markussen | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 2:02.32 | ||||||
17 | Karla Louise Balle | 2001 | Helsingør Svømmeklub | 2:03.21 | ||||||
18 | Abby Kristine Waterval | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 2:04.14 | ||||||
19 | Kira Bakx | 2002 | Frederiksværk Svømmeklub | 2:12.23 | ||||||
20 | Kamille Auerbach-Lind | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 2:12.74 | ||||||
21 | Victoria Hansen | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 2:14.76 | ||||||
22 | Alberte Fie Petersen | 2002 | Roskilde Svømning | 2:15.80 | ||||||
23 | Clara Nyborg-Vedsted | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 2:20.26 | ||||||
24 | Lærke Skov Nielsen | 2001 | Frederiksværk Svømmeklub | 2:21.72 | ||||||
25 | Isabel Kol Eriksen | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 2:22.35 | ||||||
26 | Ann Sophie Bill | 2001 | Allerød Svømmeklub | 2:23.44 | ||||||
- | Christina Christensen | 2001 | Roskilde Svømning | DSQ | tyvstart | |||||
- | Mathilde Bischoff | 2001 | A6 | DSQ | rygliggende v/25m | |||||
Løb 3, 100m Brystsvømning Damer, Finaler 11 - 12 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Mathilde Top Jacobsen | 1999 | Hillerød Svømmeklub | 1:20.26 | ||||||
2 | Elisabeth Lyngfeldt | 1999 | Helsingør Svømmeklub | 1:27.25 | ||||||
3 | Helena Højsted Eriksen | 2000 | Helsingør Svømmeklub | 1:29.54 | ||||||
4 | Anne Huse Gaarde-Hansen | 1999 | Allerød Svømmeklub | 1:30.44 | ||||||
5 | Mira Mass | 2000 | A6 | 1:31.03 | ||||||
6 | Signe Skousen | 1999 | Hvidovre Svømme Klub | 1:36.16 | ||||||
7 | Freja B. Hansen | 1999 | A6 | 1:39.09 | ||||||
8 | Emilie Hermann Schimming | 1999 | Roskilde Svømning | 1:40.37 | ||||||
9 | Katrine Maria Arnkjær | 1999 | Frederiksværk Svømmeklub | 1:40.75 | ||||||
10 | Mathilde Huberts | 2000 | Helsingør Svømmeklub | 1:41.23 | ||||||
11 | Lærke Feuk | 1999 | Helsingør Svømmeklub | 1:42.15 | ||||||
12 | Katrine Jensen | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:44.70 | ||||||
13 | Line Hanghøj Kjelgaard | 2000 | Allerød Svømmeklub | 1:45.28 | ||||||
14 | Kamilla Neve | 2000 | A6 | 1:45.34 | ||||||
15 | Sigrid Tanghus Belza | 1999 | Frederiksværk Svømmeklub | 1:47.31 | ||||||
16 | Amanda Egerod Lund | 2000 | Allerød Svømmeklub | 1:47.43 | ||||||
17 | Clara Marie Juhlert | 2000 | Allerød Svømmeklub | 1:47.84 | ||||||
18 | Mathilde Hansson | 1999 | Helsinge Skytte & IF | 1:47.88 | ||||||
19 | Marta Kruse Johansen | 2000 | Helsingør Svømmeklub | 1:48.67 | ||||||
20 | Emilie H. Witte | 2000 | Frederiksværk Svømmeklub | 1:49.04 | ||||||
21 | Bolette Mandrup Jensen | 2000 | Roskilde Svømning | 1:49.48 | ||||||
22 | Asta Bantz | 1999 | Hillerød Svømmeklub | 1:49.67 | ||||||
23 | Emma Rose Jacobsen | 2000 | Roskilde Svømning | 1:50.32 | ||||||
24 | Natasja Magnus | 2000 | Svømmeklubben Laksen | 1:50.93 | ||||||
25 | Josefine Lykke Wibom | 2000 | Hillerød Svømmeklub | 1:51.35 | ||||||
26 | Victoria S. Bahrensceer | 1999 | Helsingør Svømmeklub | 1:52.22 | ||||||
27 | Minella Jespersen | 1999 | Frederiksværk Svømmeklub | 1:52.73 | ||||||
28 | Sarah Castell | 1999 | Frederiksværk Svømmeklub | 1:54.79 | ||||||
29 | Anna Aavang Brendstrup | 2000 | Roskilde Svømning | 1:55.13 | ||||||
30 | Silke Mehr | 2000 | Roskilde Svømning | 1:56.18 | ||||||
31 | Emma Nyborg-Vedsted | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:57.57 | ||||||
32 | Frederikke Jensen | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:59.85 | ||||||
33 | Cecilie Lynghøj Storgaard | 2000 | Frederiksværk Svømmeklub | 2:12.92 | ||||||
- | Olivia Morsing | 2000 | Hillerød Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Romina M Folcarelli | 2000 | Frederiksværk Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Regitze Rahn-Nielsen | 1999 | Frederiksværk Svømmeklub | DSQ | tyvstart | |||||
Løb 3, 100m Brystsvømning Damer, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Emma Gaardsted Andersen | 1998 | Hillerød Svømmeklub | 1:16.79 | OD1 | |||||
2 | Rebekka Gustafson | 1997 | Helsingør Svømmeklub | 1:19.00 | ||||||
3 | Louise Sørensen Gosvig | 1997 | Hillerød Svømmeklub | 1:21.14 | ||||||
4 | Bolette Thomsen | 1997 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:23.64 | ||||||
5 | Kristin Blach Petersen | 1998 | Birkerød Svømmeklub | 1:24.99 | ||||||
6 | Julie Bak | 1997 | Hvidovre Svømme Klub | 1:25.71 | ||||||
7 | Andrea Reich | 1998 | Birkerød Svømmeklub | 1:27.71 | ||||||
8 | Mette Sannerud | 1997 | Roskilde Svømning | 1:29.48 | ||||||
9 | Diana Jacobsen | 1998 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:35.81 | ||||||
10 | Emilie Torp Kastrup | 1997 | Helsingør Svømmeklub | 1:36.69 | ||||||
11 | Sarah Wohlert | 1998 | A6 | 1:38.19 | ||||||
12 | Louise Albrechtsen | 1998 | Frederiksværk Svømmeklub | 1:39.45 | ||||||
13 | Sofie Carmel | 1997 | A6 | 1:43.07 | ||||||
14 | Emilie Poulsson | 1998 | Helsinge Skytte & IF | 1:44.28 | ||||||
- | Louise Winsley | 1998 | A6 | DSQ | flyben v/20m | |||||
- | Stine Boe Gad | 1997 | Roskilde Svømning | DSQ | 2 bensp f hver armta | |||||
Løb 3, 100m Brystsvømning Damer, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Karina Sørensen Gosvig | 1996 | Hillerød Svømmeklub | 1:21.12 | ||||||
2 | Nathja Larsen | 1995 | Hvidovre Svømme Klub | 1:21.75 | ||||||
3 | Eva Rasmussen | 1996 | Hvidovre Svømme Klub | 1:26.58 | ||||||
4 | Sissel Gro Peltz Bloch | 1995 | Helsinge Skytte & IF | 1:28.34 | ||||||
5 | Emma Rasmussen | 1996 | Helsingør Svømmeklub | 1:28.77 | ||||||
- | Elina Wagner | 1996 | Hvidovre Svømme Klub | DNS | ||||||
Løb 3, 100m Brystsvømning Damer, Finaler 17 - 99 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Mie Hansen | 1991 | Hvidovre Svømme Klub | 1:16.79 | OD2 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.26 | Udskriftsdato | 12 november 2011 |
Licens til Hillerød Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 10:49 |