Tulokset Novo Nordisk Hillerød Cup
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Kisajakso
Resultat Løb 15 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | Hillerød Cup 2011 | Udskriftsdato | 12 november 2011 | |||
Stævne by | Hillerød | Udskriftstidspunkt | 15:54 | |||
Arrangør | Hillerød Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 12 november 2011 |
Løb 15, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler 10 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Nicklas Östman Pedersen | 2002 | Helsingør Svømmeklub | 42.28 | ||||||
2 | Mads Raaby Jensen | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 42.72 | ||||||
3 | Marcus Munkholm | 2001 | Vallensbæk IF Af 1939 | 43.92 | ||||||
4 | Mads Holme Håkonsson | 2001 | Hillerød Svømmeklub | 46.00 | ||||||
5 | Frederik Pagh | 2001 | Helsingør Svømmeklub | 46.14 | ||||||
6 | Jonathan P. Hedager | 2001 | Helsingør Svømmeklub | 50.17 | ||||||
7 | Malte Winsley | 2001 | A6 | 51.09 | ||||||
8 | Nikolaj Otto Haastrup | 2001 | Frederiksværk Svømmeklub | 51.43 | ||||||
9 | Elias Feuk | 2001 | Helsingør Svømmeklub | 53.73 | ||||||
10 | Morten Østergaard | 2002 | A6 | 54.09 | ||||||
11 | Jesper Schiødt | 2001 | Helsingør Svømmeklub | 58.22 | ||||||
12 | Frederik W. L. Madsen | 2002 | Hillerød Svømmeklub | 58.91 | ||||||
13 | Lucas Toft Hagstrøm | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:00.46 | ||||||
14 | Magnus Faurholdt Saarde | 2003 | Hillerød Svømmeklub | 1:01.97 | ||||||
- | Viktor Andreassen | 2001 | Frederiksværk Svømmeklub | DNS | ||||||
- | William Houen | 2001 | Helsingør Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Frederik Mikkelsen | 2001 | Roskilde Svømning | DSQ | afslutning på maven | |||||
- | Sebastian Carl Nordlys | 2001 | Roskilde Svømning | DSQ | svøm på maven v/25 | |||||
Løb 15, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler 11 - 12 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Anders Sørensen | 1999 | Vallensbæk IF Af 1939 | 36.50 | ||||||
2 | Mads Ejdrup Hansen | 1999 | Helsingør Svømmeklub | 36.71 | ||||||
3 | Matthias Spring Granhøj | 1999 | Helsinge Skytte & IF | 37.31 | ||||||
4 | Mads Fredbo | 1999 | Helsinge Skytte & IF | 38.54 | ||||||
5 | Kasper Jeppsson | 1999 | Allerød Svømmeklub | 39.22 | ||||||
6 | Joakim Palmqvist | 1999 | Roskilde Svømning | 40.36 | ||||||
7 | Daniel C. Bjørrith | 1999 | Roskilde Svømning | 42.37 | ||||||
8 | Mikkel S. Hansen | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 43.14 | ||||||
9 | Tobias Bertelsen | 2000 | Vallensbæk IF Af 1939 | 43.33 | ||||||
10 | Mathias Larsen | 2000 | Hillerød Svømmeklub | 46.60 | ||||||
11 | Niels Paulli Sparholt | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 48.51 | ||||||
12 | Kim Emil K. Petersen | 1999 | Helsingør Svømmeklub | 51.48 | ||||||
13 | Emil Tönshoff | 2000 | Helsingør Svømmeklub | 52.16 | ||||||
- | Anders Engtorp Olesen | 1999 | Roskilde Svømning | DNS | ||||||
- | Daniel Johansen | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | DNS | ||||||
- | Jakob Bjerre Eriksen | 2000 | Hillerød Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Johan Joensen | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | DNS | ||||||
- | Jacob Rasmussen | 2000 | Helsingør Svømmeklub | DSQ | svøm på maven v/25 | |||||
- | Kasper Thoustrup Saber | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | DSQ | afslutning på maven | |||||
- | Sander Andkjær Doberck | 2000 | Helsingør Svømmeklub | DSQ | afslut på maven | |||||
Løb 15, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Asger A. Schäfer | 1997 | Birkerød Svømmeklub | 32.02 | ||||||
2 | Jonas Kaadtmann | 1997 | Helsingør Svømmeklub | 34.86 | ||||||
3 | Oliver Mentz | 1997 | Hillerød Svømmeklub | 36.04 | ||||||
4 | Thomas Engdal | 1998 | Hillerød Svømmeklub | 36.58 | ||||||
5 | Andreas Noer Sejrskild | 1998 | Hillerød Svømmeklub | 37.28 | ||||||
6 | Oskar Lilleøre | 1998 | Helsingør Svømmeklub | 38.59 | ||||||
7 | Thomas Vilmar | 1998 | Helsingør Svømmeklub | 40.02 | ||||||
8 | Andreas Evers Bager | 1997 | Frederiksværk Svømmeklub | 44.93 | ||||||
- | Phillip Riis | 1998 | Roskilde Svømning | DNS | ||||||
Løb 15, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Kasper Sveistrup Holck | 1996 | Allerød Svømmeklub | 30.19 | ||||||
2 | Rasmus Svendsen | 1996 | Hvidovre Svømme Klub | 31.55 | ||||||
3 | Nichlas Fonnesbech | 1996 | Frederiksværk Svømmeklub | 33.88 | ||||||
4 | Martin Zillmer | 1996 | Helsingør Svømmeklub | 34.92 | ||||||
5 | Jeff Larsen | 1996 | Helsinge Skytte & IF | 35.24 | ||||||
6 | Christoffer Back Petersen | 1995 | Roskilde Svømning | 37.12 | ||||||
- | Oliver Hjeresen | 1995 | Roskilde Svømning | DNS | ||||||
- | Tobias Vester | 1996 | Svømmeklubben Triton Ballerup | DNS | ||||||
Løb 15, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler 17 - 99 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Søren Meier | 1994 | Hvidovre Svømme Klub | 29.20 | ||||||
2 | Alexander Mundt | 1994 | Helsingør Svømmeklub | 29.55 | ||||||
3 | Lauge Bruun | 1992 | Roskilde Svømning | 31.39 | ||||||
4 | Jesper Broberg | 1994 | Hvidovre Svømme Klub | 32.50 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.26 | Udskriftsdato | 12 november 2011 |
Licens til Hillerød Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 15:54 |