Resultater for Novo Nordisk Hillerød Cup
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Resultat Løb 12 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Hillerød Cup 2011 | Udskriftsdato | 12 november 2011 | |||
Stævne by | Hillerød | Udskriftstidspunkt | 14:40 | |||
Arrangør | Hillerød Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 12 november 2011 |
Løb 12, 200m Medley Damer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Emma Gaardsted Andersen | 1998 | Hillerød Svømmeklub | 32.21 | 1:10.52 | 1:52.51 | 2:27.25 | |||
2 | Sara Fogh Myrup | 1997 | Birkerød Svømmeklub | 33.26 | 1:12.13 | 1:54.70 | 2:28.97 | |||
3 | Karina Sørensen Gosvig | 1996 | Hillerød Svømmeklub | 31.07 | 1:10.03 | 1:56.24 | 2:29.81 | |||
4 | Anna Boutrup | 1998 | Birkerød Svømmeklub | 34.59 | 1:14.60 | 1:57.34 | 2:30.83 | |||
5 | Isabel Mass | 1998 | A6 | 34.02 | 1:10.63 | 1:54.95 | 2:30.88 | |||
6 | Mie Astrup Dresler | 1996 | Hillerød Svømmeklub | 34.08 | 1:13.49 | 1:56.32 | 2:31.06 | |||
7 | Nicoline M. Riisberg | 1997 | Allerød Svømmeklub | 35.04 | 1:13.39 | 1:56.64 | 2:31.17 | |||
8 | Nicoline Reinstrup | 1998 | Helsingør Svømmeklub | 34.30 | 1:14.61 | 2:03.90 | 2:41.30 | |||
9 | Gitte Sørensen Gosvig | 1999 | Allerød Svømmeklub | 36.70 | 1:18.56 | 2:04.81 | 2:41.61 | |||
10 | Nathja Larsen | 1995 | Hvidovre Svømme Klub | 34.62 | 1:16.73 | 2:02.72 | 2:43.51 | |||
11 | Signe Hauch | 1998 | Helsingør Svømmeklub | 35.23 | 1:19.40 | 2:06.34 | 2:43.86 | |||
12 | Julie Kepp Jensen | 2000 | A6 | 36.59 | 1:16.46 | 2:05.85 | 2:43.98 | |||
13 | Lærke Viereck | 1997 | Roskilde Svømning | 36.67 | 1:19.21 | 2:08.02 | 2:44.23 | |||
14 | Laura Dahl | 1998 | Roskilde Svømning | 36.35 | 1:18.14 | 2:07.48 | 2:44.71 | |||
15 | Thea Jensen | 1996 | Hvidovre Svømme Klub | 35.09 | 1:18.44 | 2:07.86 | 2:45.64 | |||
16 | Julie Hartmann Nielsen | 1997 | Hillerød Svømmeklub | 36.78 | 1:20.22 | 2:07.15 | 2:47.08 | |||
17 | Julie Brosbøl Olsen | 1999 | Hvidovre Svømme Klub | 36.51 | 1:20.09 | 2:09.18 | 2:48.30 | |||
18 | Benedicte Ø. Hansen | 1995 | Hvidovre Svømme Klub | 37.42 | 1:22.65 | 2:13.42 | 2:50.99 | |||
19 | Natalie Løwe Legin | 1998 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 35.31 | 1:19.14 | 2:12.74 | 2:51.51 | |||
20 | Mathilde Olsen | 1998 | Hvidovre Svømme Klub | 37.48 | 1:20.38 | 2:12.61 | 2:52.58 | |||
21 | Mira Mass | 2000 | A6 | 38.32 | 1:23.02 | 2:12.84 | 2:52.64 | |||
22 | Anne Sofie Nielsen | 1999 | Allerød Svømmeklub | 37.35 | 1:23.10 | 2:13.29 | 2:52.69 | |||
23 | Lærke Lindgreen Lauritsen | 1997 | Hillerød Svømmeklub | 38.24 | 1:21.72 | 2:12.64 | 2:53.03 | |||
24 | Emma Anne Ljungstrøm | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 39.41 | 1:21.72 | 2:13.74 | 2:53.54 | |||
25 | Mathilde Top Jacobsen | 1999 | Hillerød Svømmeklub | 38.74 | 1:26.41 | 2:13.32 | 2:53.96 | |||
26 | Emily Gantriis | 1999 | Helsinge Skytte & IF | 38.88 | 1:24.55 | 2:16.70 | 2:54.07 | |||
27 | Lærke Toft Ruby | 1999 | A6 | 39.25 | 1:23.51 | 2:15.92 | 2:54.12 | |||
28 | Nanna Sonne | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 40.29 | 1:23.78 | 2:16.12 | 2:54.96 | |||
29 | Elisabeth Lyngfeldt | 1999 | Helsingør Svømmeklub | 45.31 | 1:31.90 | 2:18.70 | 2:55.61 | |||
30 | Augusta Marie Christensen | 2000 | Hillerød Svømmeklub | 43.59 | 1:30.95 | 2:18.41 | 2:56.33 | |||
31 | Amalie Mårtensson | 2000 | A6 | 40.33 | 1:26.50 | 2:17.90 | 2:57.37 | |||
32 | Ida Brix Jakobsen | 1998 | Roskilde Svømning | 39.42 | 1:26.07 | 2:15.95 | 2:57.63 | |||
33 | Mille Hesselgren Ikov | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 41.53 | 1:26.27 | 2:17.07 | 2:59.14 | |||
34 | Silke Christoffersen | 1998 | Hvidovre Svømme Klub | 41.34 | 1:26.68 | 2:17.06 | 2:59.60 | |||
35 | My Weitling | 2000 | A6 | 41.17 | 1:27.42 | 2:21.61 | 3:02.32 | |||
36 | Regitze Gaard | 2001 | Vallensbæk IF Af 1939 | 41.00 | 1:28.11 | 2:20.21 | 3:02.53 | |||
37 | Josephine G. Lauridsen | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 42.28 | 1:28.18 | 2:22.59 | 3:02.96 | |||
38 | Caroline Høst Lorenzen | 1999 | Hillerød Svømmeklub | 38.11 | 1:27.69 | 2:23.57 | 3:03.55 | |||
39 | Nina Corydon-Petersen | 1999 | Roskilde Svømning | 44.39 | 1:32.10 | 2:25.53 | 3:04.03 | |||
40 | Freja A. Skov | 2000 | Helsingør Svømmeklub | 43.25 | 1:31.18 | 2:25.69 | 3:04.11 | |||
41 | Sandra Danielsen | 1998 | A6 | 42.41 | 1:31.23 | 2:25.61 | 3:05.73 | |||
42 | Simone Bukholt | 1999 | Hvidovre Svømme Klub | 39.12 | 1:26.35 | 2:22.50 | 3:05.81 | |||
43 | Helena Højsted Eriksen | 2000 | Helsingør Svømmeklub | 46.18 | 1:37.05 | 2:25.82 | 3:07.28 | |||
44 | Cecilie Fruerlund Larsen | 1999 | A6 | 44.19 | 1:33.41 | 2:26.43 | 3:09.13 | |||
45 | Helena Berg Wenk | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 45.26 | 1:33.43 | 2:28.62 | 3:09.23 | |||
46 | Sofie Grøndal | 1999 | Slangerup Svømmeklub | 42.95 | 1:32.31 | 2:28.22 | 3:10.61 | |||
47 | Fie Hansen | 1999 | A6 | 44.04 | 1:32.25 | 2:28.99 | 3:11.48 | |||
48 | Astrid Dyrmose Kestner | 2000 | A6 | 44.49 | 1:33.69 | 2:28.98 | 3:12.36 | |||
49 | Sarah Wohlert | 1998 | A6 | 46.98 | 1:37.56 | 2:30.64 | 3:12.39 | |||
50 | Annabella B. Wammen | 2000 | Hillerød Svømmeklub | 44.83 | 1:37.40 | 2:32.10 | 3:13.79 | |||
51 | Annasofie Engtorp Olesen | 1997 | Roskilde Svømning | 46.02 | 1:34.94 | 2:31.77 | 3:16.55 | |||
52 | Cecilie Sewohl Bentzen | 1999 | Hillerød Svømmeklub | 46.66 | 1:35.17 | 2:35.50 | 3:17.08 | |||
53 | Katrine Maria Arnkjær | 1999 | Frederiksværk Svømmeklub | 51.56 | 1:39.52 | 2:35.93 | 3:19.28 | |||
54 | Alberte Kjærsgaard | 2001 | A6 | 46.97 | 1:40.33 | 2:32.62 | 3:20.50 | |||
55 | Rebecca Thoby | 1996 | A6 | 43.46 | 1:30.02 | 2:38.03 | 3:22.81 | |||
56 | Clara Marie Juhlert | 2000 | Allerød Svømmeklub | 46.88 | 1:39.15 | 2:38.07 | 3:23.65 | |||
57 | Sara L. Brinch | 2000 | Helsingør Svømmeklub | 46.10 | 1:40.82 | 2:41.82 | 3:23.89 | |||
58 | Sandra A. Ajslev | 2001 | Allerød Svømmeklub | 47.57 | 1:39.66 | 2:36.11 | 3:24.21 | |||
59 | Lisa Hemme Nielsen | 2000 | Roskilde Svømning | 45.61 | 1:38.01 | 2:43.11 | 3:24.89 | |||
60 | Victoria Vorm | 2001 | Vallensbæk IF Af 1939 | 47.20 | 1:40.14 | 2:39.62 | 3:27.76 | |||
61 | Frida Sidenius Jensen | 2001 | Allerød Svømmeklub | 47.13 | 2:41.55 | 3:31.09 | 3:31.09 | |||
62 | Marta Kruse Johansen | 2000 | Helsingør Svømmeklub | 51.08 | 1:43.52 | 2:44.24 | 3:33.31 | |||
63 | Liva Palmund | 2002 | Roskilde Svømning | 52.65 | 2:53.18 | 3:43.75 | ||||
64 | Anna Elisabeth Mathiasen | 2000 | Helsingør Svømmeklub | 53.29 | 1:47.42 | 2:55.66 | 3:44.66 | |||
65 | Kaya Fjeldsted Kristensen | 2002 | Roskilde Svømning | 57.34 | 1:58.55 | 3:05.64 | 3:54.24 | |||
66 | Ida-Sofia Bech Wehne | 2001 | A6 | 55.29 | 1:50.82 | 3:05.42 | 3:56.52 | |||
- | Andrea Paaske | 2001 | Roskilde Svømning | DNS | ||||||
- | Elina Wagner | 1996 | Hvidovre Svømme Klub | DNS | ||||||
- | Eva Rasmussen | 1996 | Hvidovre Svømme Klub | DNS | ||||||
- | Victoria S. Bahrensceer | 1999 | Helsingør Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Bolette Thomsen | 1997 | Svømmeklubben Triton Ballerup | DSQ | svøm på maven v/75m | |||||
- | Nicoline Clement | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | DSQ | mgl. berøring 75m | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.26 | Udskriftsdato | 12 november 2011 |
Licens til Hillerød Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 14:40 |