Resultater for Novo Nordisk Hillerød Cup
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Resultat Løb 10 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | Hillerød Cup 2011 | Udskriftsdato | 12 november 2011 | |||
Stævne by | Hillerød | Udskriftstidspunkt | 14:15 | |||
Arrangør | Hillerød Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 12 november 2011 |
Løb 10, 25m Frisvømning Damer, Finaler 10 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Regitze Gaard | 2001 | Vallensbæk IF Af 1939 | 16.60 | OD1 | |||||
2 | Emma Brogaard | 2001 | Hillerød Svømmeklub | 17.12 | ||||||
3 | Julie Brandt | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 17.23 | ||||||
4 | Rebecca Hauerberg Terp | 2001 | A6 | 17.33 | OD2 | |||||
5 | Victoria Bülow | 2001 | Vallensbæk IF Af 1939 | 17.37 | ||||||
6 | Sofia Rasmusen | 2001 | Hillerød Svømmeklub | 17.68 | ||||||
7 | Mathilde Laugesen | 2001 | Vallensbæk IF Af 1939 | 17.78 | ||||||
8 | Clara Rasmusen | 2001 | Hillerød Svømmeklub | 17.92 | ||||||
9 | Mathilde Menck Nielsen | 2002 | Helsingør Svømmeklub | 18.13 | ||||||
10 | Karla Louise Balle | 2001 | Helsingør Svømmeklub | 18.26 | ||||||
10 | Regitze Lyngfeldt | 2002 | Helsingør Svømmeklub | 18.26 | ||||||
12 | Rikke Skovly Petersen | 2003 | Roskilde Svømning | 18.63 | ||||||
13 | Thea Blomsterberg | 2002 | Hillerød Svømmeklub | 18.67 | ||||||
14 | Anna Haugsted Pihl | 2003 | Hillerød Svømmeklub | 18.79 | ||||||
15 | Luna Green-Birch | 2001 | Helsingør Svømmeklub | 19.23 | ||||||
16 | Sofie Villum Færch | 2002 | Helsingør Svømmeklub | 19.31 | ||||||
17 | Ida W. Hall | 2002 | Hillerød Svømmeklub | 19.64 | ||||||
18 | Christina Christensen | 2001 | Roskilde Svømning | 19.79 | ||||||
19 | Lærke Skov Nielsen | 2001 | Frederiksværk Svømmeklub | 19.85 | ||||||
20 | Lærke Højsted Eriksen | 2002 | Helsingør Svømmeklub | 20.44 | ||||||
21 | Clara Nyborg-Vedsted | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 21.28 | ||||||
22 | Kira Bakx | 2002 | Frederiksværk Svømmeklub | 21.37 | ||||||
23 | Marie Johnbeck | 2002 | Roskilde Svømning | 21.54 | ||||||
24 | Anneline Rothe Narp | 2002 | Helsingør Svømmeklub | 22.26 | ||||||
25 | Amalie Louise Thorsen | 2002 | Helsingør Svømmeklub | 23.27 | ||||||
26 | Kajsa G. Christensen | 2004 | Hillerød Svømmeklub | 24.39 | ||||||
27 | Victoria Hansen | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 27.55 | ||||||
- | Emilie Fischer | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | DSQ | tyvstart | |||||
Løb 10, 25m Frisvømning Damer, Finaler 11 - 12 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Emily Gantriis | 1999 | Helsinge Skytte & IF | 14.48 | ||||||
2 | Nina Corydon-Petersen | 1999 | Roskilde Svømning | 14.54 | ||||||
3 | Sofie Steen Petersen | 2000 | Helsinge Skytte & IF | 14.87 | ||||||
4 | Amanda Bundgaard Pedersen | 2000 | Hillerød Svømmeklub | 15.37 | ||||||
5 | Julie Højer Truelsen | 2000 | Hillerød Svømmeklub | 15.54 | ||||||
6 | Lisa Hemme Nielsen | 2000 | Roskilde Svømning | 15.63 | ||||||
7 | Emilie Hermann Schimming | 1999 | Roskilde Svømning | 16.09 | ||||||
8 | Mia Wennecke | 1999 | Helsingør Svømmeklub | 16.22 | ||||||
9 | Josefine Lykke Wibom | 2000 | Hillerød Svømmeklub | 16.45 | ||||||
10 | Mathilde Huberts | 2000 | Helsingør Svømmeklub | 16.52 | OD1 | |||||
10 | Sara L. Brinch | 2000 | Helsingør Svømmeklub | 16.52 | OD2 | |||||
12 | Emilie Trolle Pedersen | 1999 | Frederiksværk Svømmeklub | 16.60 | OD3 | |||||
12 | Mathilde Kaadtmann | 2000 | Helsingør Svømmeklub | 16.60 | OD2 | |||||
14 | Emilie H. Witte | 2000 | Frederiksværk Svømmeklub | 16.80 | ||||||
15 | Victoria S. Bahrensceer | 1999 | Helsingør Svømmeklub | 16.94 | ||||||
16 | Emilie Aanestad | 2000 | Helsingør Svømmeklub | 17.01 | ||||||
17 | Mathilde Hansson | 1999 | Helsinge Skytte & IF | 17.09 | ||||||
18 | Sigrid Tanghus Belza | 1999 | Frederiksværk Svømmeklub | 17.18 | ||||||
19 | Emma Rose Jacobsen | 2000 | Roskilde Svømning | 17.33 | OD1 | |||||
20 | Regitze Rahn-Nielsen | 1999 | Frederiksværk Svømmeklub | 17.49 | ||||||
21 | Sarah Castell | 1999 | Frederiksværk Svømmeklub | 17.58 | ||||||
22 | Bolette Mandrup Jensen | 2000 | Roskilde Svømning | 17.86 | ||||||
23 | Minella Jespersen | 1999 | Frederiksværk Svømmeklub | 18.36 | ||||||
24 | Asta Bantz | 1999 | Hillerød Svømmeklub | 18.39 | ||||||
25 | Anna Elisabeth Mathiasen | 2000 | Helsingør Svømmeklub | 18.74 | ||||||
26 | Laura Kastrup | 2000 | Helsingør Svømmeklub | 19.82 | ||||||
27 | Maria Lomidze | 2000 | Frederiksværk Svømmeklub | 20.58 | ||||||
28 | Cecilie Lynghøj Storgaard | 2000 | Frederiksværk Svømmeklub | 21.43 | ||||||
- | Olivia Morsing | 2000 | Hillerød Svømmeklub | DNS | ||||||
Løb 10, 25m Frisvømning Damer, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Frederikke Dons | 1998 | Hvidovre Svømme Klub | 13.52 | ||||||
2 | Ingrid Eklundh Sørensen | 1998 | Helsingør Svømmeklub | 14.25 | ||||||
3 | Anne Sofie Gammelgaard | 1998 | Hvidovre Svømme Klub | 14.28 | ||||||
4 | Maria Kaisa Mundt | 1998 | Helsingør Svømmeklub | 14.29 | ||||||
5 | Maja Østergaard | 1998 | A6 | 14.38 | ||||||
6 | Rebekka Gustafson | 1997 | Helsingør Svømmeklub | 14.61 | ||||||
7 | Julie Bak | 1997 | Hvidovre Svømme Klub | 14.73 | ||||||
8 | Lærke Lindgreen Lauritsen | 1997 | Hillerød Svømmeklub | 14.82 | ||||||
9 | Ida Jensen | 1998 | Hvidovre Svømme Klub | 15.24 | ||||||
10 | Camilla Westermann | 1997 | Helsinge Skytte & IF | 15.38 | ||||||
11 | Ida Brix Jakobsen | 1998 | Roskilde Svømning | 15.55 | ||||||
12 | Sara Gustafson | 1997 | Helsingør Svømmeklub | 16.16 | ||||||
13 | Freja Loop | 1997 | Roskilde Svømning | 16.49 | ||||||
14 | Stine Boe Gad | 1997 | Roskilde Svømning | 17.01 | ||||||
15 | Emilie Poulsson | 1998 | Helsinge Skytte & IF | 17.65 | ||||||
16 | Louise Winsley | 1998 | A6 | 24.26 | ||||||
Løb 10, 25m Frisvømning Damer, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Karina Sørensen Gosvig | 1996 | Hillerød Svømmeklub | 12.64 | ||||||
2 | Trine Meier | 1995 | Hvidovre Svømme Klub | 13.30 | ||||||
3 | Marie-Louise Wibom | 1996 | Hillerød Svømmeklub | 13.54 | ||||||
4 | Nathja Larsen | 1995 | Hvidovre Svømme Klub | 13.90 | ||||||
5 | Louise Jørgensen | 1995 | Helsinge Skytte & IF | 14.16 | ||||||
6 | Serina P. Snellman Floris | 1995 | Helsinge Skytte & IF | 14.34 | ||||||
7 | Emma Rasmussen | 1996 | Helsingør Svømmeklub | 15.55 | ||||||
- | Elina Wagner | 1996 | Hvidovre Svømme Klub | DNS | ||||||
Løb 10, 25m Frisvømning Damer, Finaler 17 - 99 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Clara Lindecrona | 1993 | Hvidovre Svømme Klub | 13.61 | ||||||
2 | Mie Hansen | 1991 | Hvidovre Svømme Klub | 13.77 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.26 | Udskriftsdato | 12 november 2011 |
Licens til Hillerød Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 14:15 |