Tulokset Joulukuun kisat
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Lauantai
Tulokset Laji 10 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Joulukuun kisat | Tulostuspäivämäärä | 03 joulukuu 2011 | |||
Kilpailun paikkakunta | Oulu | Tulostusaika | 12:46 | |||
Järjestäjä | Oulun Uinti | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 03 joulukuu 2011 |
Laji 10, 50m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Julius Kuitunen | 2002 | 47.87 | |||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
2 | Noa Mäkelä | 2001 | 49.78 | |||||||
Kempeleen Pyrintö | ||||||||||
3 | Valtteri Taskinen | 2002 | 49.92 | |||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
4 | Aleksi Paavola | 2001 | 52.02 | |||||||
Iisalmen Uimarit | ||||||||||
5 | Aleksi Rajaniemi | 2002 | 52.19 | |||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
6 | Kalle Ålander | 2001 | 52.39 | |||||||
Iisalmen Uimarit | ||||||||||
7 | Lasse Pulkkinen | 2002 | 53.38 | |||||||
Kempeleen Pyrintö | ||||||||||
8 | Samuli Laitila | 2001 | 53.70 | |||||||
Haapajärven Kiilat | ||||||||||
9 | Lukas Kalliokoski | 2001 | 53.99 | |||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
10 | Anton Ylihannu | 2001 | 54.28 | |||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
11 | Atte Moilanen | 2001 | 54.69 | |||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
12 | Juho Nordlund | 2002 | 57.11 | |||||||
Kemin Uimaseura | ||||||||||
13 | Atte Ervasti | 2001 | 57.63 | |||||||
Oulun Lohet | ||||||||||
14 | Hugo Mattola | 2001 | 57.67 | |||||||
Haapajärven Kiilat | ||||||||||
15 | Veeti Taimisto | 2002 | 58.73 | |||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
16 | Valtteri Laaninen | 2001 | 59.05 | |||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
17 | Tuomas Karjalainen | 2001 | 1:02.56 | |||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
18 | Jere Keskiaho | 2001 | 1:03.57 | |||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
19 | Ahti Saarela | 2002 | 1:04.47 | |||||||
Oulun Lohet | ||||||||||
20 | Tiitus Taskila | 2001 | 1:06.36 | |||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
21 | Lauri Saarela | 2003 | 1:10.98 | |||||||
Oulun Lohet | ||||||||||
22 | Toni Lipponen | 2003 | 1:11.52 | |||||||
Kemin Uimaseura | ||||||||||
- | Henrik Siltari | 2002 | DSQ | |||||||
Kemin Uimaseura | ||||||||||
SW 7.4 Lähdön / käännöksen jälkeen ylimääräinen käsiveto sukelluksissa | ||||||||||
- | Juhani Tapio | 2002 | DSQ | |||||||
Kemin Työväen Uimarit | ||||||||||
SW 4.4 Vilppilähtö | ||||||||||
Laji 10, 50m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 11 - 12 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Jere Ojakippola | 1999 | 39.88 | |||||||
Vieskan Uimarit | ||||||||||
2 | Aukusti Ylitervo | 1999 | 41.46 | |||||||
Oulun Lohet | ||||||||||
3 | Tuomas Saari | 1999 | 42.24 | |||||||
Vieskan Uimarit | ||||||||||
4 | Rami Rissanen | 1999 | 42.44 | |||||||
Kankaanpään Uimarit | ||||||||||
5 | Sakari Paavola | 1999 | 46.14 | |||||||
Iisalmen Uimarit | ||||||||||
6 | Eero Nikula | 1999 | 50.38 | |||||||
Haapajärven Kiilat | ||||||||||
7 | Sampo Lahti | 2000 | 52.67 | |||||||
Kokkolan Uimaseura | ||||||||||
8 | Kalle Kiviniemi | 2000 | 53.34 | |||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
9 | Veikko Romppainen | 2000 | 53.36 | |||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
10 | Ola Mäntyniemi | 2000 | 55.00 | |||||||
Kempeleen Pyrintö | ||||||||||
11 | Jasse Haaraoja | 2000 | 55.02 | |||||||
Kemin Uimaseura | ||||||||||
12 | Masi Jurvanen | 1999 | 56.48 | |||||||
Nivalan Saukot | ||||||||||
13 | Elmeri Niemi-Korpi | 2000 | 1:00.92 | |||||||
Nivalan Saukot | ||||||||||
14 | Joni Ratilainen | 2000 | 1:01.04 | |||||||
Kempeleen Pyrintö | ||||||||||
15 | Johannes Manninen | 1999 | 1:02.39 | |||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
Laji 10, 50m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 13 v ja vanhemmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Antti Salmela | 1990 | 32.71 | |||||||
Kemin Työväen Uimarit | ||||||||||
2 | Jere Urpunen | 1993 | 33.76 | |||||||
Kemin Työväen Uimarit | ||||||||||
3 | Olli Kähkönen | 1994 | 33.96 | |||||||
Joensuun Uimaseura | ||||||||||
4 | Ville Pakkala | 1996 | 34.26 | |||||||
Nivalan Saukot | ||||||||||
5 | Ville Halonen | 1994 | 34.31 | |||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
6 | Ismo Koivisto | 1993 | 35.08 | |||||||
Kemin Uimaseura | ||||||||||
7 | Petri Lampela | 1996 | 35.45 | |||||||
Kemin Työväen Uimarit | ||||||||||
8 | Petja Hettula | 1994 | 35.52 | |||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
9 | Anssi Hätälä | 1994 | 35.89 | |||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
10 | Kaius Kejonen | 1998 | 37.10 | |||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
11 | Tuomas Järvelä | 1994 | 38.37 | |||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
12 | Olli Ahola | 1997 | 38.76 | |||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
13 | Riku Ylikärppä | 1998 | 38.85 | |||||||
Kemin Työväen Uimarit | ||||||||||
14 | Kimmo Viinamäki | 1995 | 39.72 | |||||||
Kemin Työväen Uimarit | ||||||||||
15 | Markus Svanberg | 1998 | 39.76 | |||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
16 | Roope Eräluoto | 1996 | 39.78 | |||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
17 | Wiljami Huttunen | 1997 | 39.81 | |||||||
Iisalmen Uimarit | ||||||||||
18 | Olli-Pekka Heikkilä | 1998 | 42.25 | |||||||
Oulun Lohet | ||||||||||
19 | Jere Heinonen | 1997 | 44.60 | |||||||
Kempeleen Pyrintö | ||||||||||
20 | Niko Gärding | 1997 | 48.11 | |||||||
Kempeleen Pyrintö | ||||||||||
21 | Julius Norrena | 1997 | 48.95 | |||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
- | Iiso Kramsu | 1997 | DSQ | |||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
SW 7.4 Uidessa käsiveto-potkujakso sukelluksissa | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.19.00 | Tulostuspäivämäärä | 03 joulukuu 2011 |
Lisenssinhaltija: Oulun Seurat | Tulostusaika | 12:46 |