Tulokset LR IKM 2011 - Pohjois-Suomi
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
19.11. Lauantaiaamu
Tulokset Laji 4 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) |
Kilpailu | LR IKM 2011 alkukilpailut PS | Tulostuspäivämäärä | 19 marraskuu 2011 | |||
Kilpailun paikkakunta | Kemi | Tulostusaika | 12:51 | |||
Järjestäjä | KemUS / SCR | |||||
Allas | 25m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 19 marraskuu 2011 |
Laji 4, P12,13 100m Vapaauinti, Loppukilpailut 12 v |
P13 LRIKM-ennätys Manu Mäntymäki, NumKis, 55,40 1998 |
P12 LRIKM-ennätys Manu Mäntymäki, NumKis, 58,82 1997 |
P-12 VAIN ALKUKILPAILUSSA |
# | Nimi | Synt | Seura | 50m | Aika | Tila | ||||
1 | Jonas Meissner | 1999 | Oulun Uinti 1906 | 31.65 | 1:07.60 | |||||
2 | Konsta Kallinen | 1999 | Oulun Lohet | 32.18 | 1:07.97 | |||||
3 | Juho Kaikkonen | 1999 | Oulun Lohet | 33.15 | 1:10.08 | |||||
4 | Juho Laatikainen | 1999 | Swimming Club Vuokatti | 35.46 | 1:13.22 | |||||
5 | Valtteri Lieto | 1999 | Oulun Uinti 1906 | 35.04 | 1:13.51 | |||||
6 | Eelis Hukka | 1999 | Swimming Club Rovaniemi | 34.40 | 1:14.31 | |||||
7 | Jere Kerttula | 1999 | Oulun Uinti 1906 | 36.12 | 1:15.11 | |||||
8 | Kosti Kaaresvirta | 1999 | Swimming Club Vuokatti | 36.46 | 1:15.79 | |||||
9 | Konsta Heikkinen | 1999 | Swimming Club Vuokatti | 36.51 | 1:15.93 | |||||
10 | Joona Korhonen | 1999 | Swimming Club Vuokatti | 40.05 | 1:19.76 | |||||
11 | Lassi Harju | 1999 | Kemin Uimaseura | 36.29 | 1:20.86 | |||||
12 | Aleksi Villanen | 1999 | Kemin Työväen Uimarit | 38.18 | 1:22.81 | |||||
13 | Eemeli Mustonen | 1999 | Swimming Club Vuokatti | 39.96 | 1:26.65 | |||||
14 | Joonas Pulkkinen | 1999 | Oulun Lohet | 40.69 | 1:28.26 | |||||
15 | Heikki Ruha | 1999 | Oulun Uinti 1906 | 43.20 | 1:32.65 | |||||
16 | Topi Ylinen | 1999 | Kemin Uimaseura | 44.06 | 1:35.34 | |||||
Laji 4, P12,13 100m Vapaauinti, Loppukilpailut 13 v |
P13 LRIKM-ennätys Manu Mäntymäki, NumKis, 55,40 1998 |
P12 LRIKM-ennätys Manu Mäntymäki, NumKis, 58,82 1997 |
P-12 VAIN ALKUKILPAILUSSA |
# | Nimi | Synt | Seura | 50m | Aika | Tila | ||||
1 | Riku Ylikärppä | 1998 | Kemin Työväen Uimarit | 28.53 | 59.84 | |||||
2 | Juho Herva | 1998 | Oulun Lohet | 31.01 | 1:05.19 | |||||
3 | Severi Lieto | 1998 | Oulun Uinti 1906 | 31.07 | 1:05.72 | |||||
4 | Tobias Rohtmets | 1998 | Oulun Lohet | 31.43 | 1:06.43 | |||||
5 | Markus Svanberg | 1998 | Oulun Uinti 1906 | 32.11 | 1:06.54 | |||||
6 | Aleksi Kanste | 1998 | Haukiputaan Heitto | 31.73 | 1:06.91 | |||||
7 | Santeri Leppälä | 1998 | Kemin Uimaseura | 31.92 | 1:07.33 | |||||
8 | Juho Röytiö | 1998 | Swimming Club Rovaniemi | 33.17 | 1:09.55 | |||||
9 | Nikke Heikkinen | 1998 | Swimming Club Vuokatti | 34.59 | 1:11.16 | |||||
10 | Olli Roininen | 1998 | Swimming Club Vuokatti | 34.39 | 1:15.42 | |||||
11 | Lauri Tapio | 1998 | Kemin Työväen Uimarit | 35.61 | 1:15.89 | |||||
Tekijä: WinGrodan 1.19.04 | Tulostuspäivämäärä | 19 marraskuu 2011 |
Lisenssinhaltija: Kemin Uimaseura | Tulostusaika | 12:51 |