Results for Novo Nordisk Swim Cup 2011
Below are all results from the competition shown by session.
Lørdag
Resultat Løb 5 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | Novo Nordisk Swim Cup 2011 | Udskriftsdato | 12 november 2011 | |||
Stævne by | Kalundborg | Udskriftstidspunkt | 18:54 | |||
Arrangør | Kalundborg SK | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 12 november 2011 |
Løb 5, 100m Rygsvømning Damer, Finaler 10 år og yngre |
Sponsor: Novo Nordisk |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Josefine Brosbøl Olsen | 2001 | Hvidovre Svømme Klub | 1:28.44 | ||||||
2 | Mille Bruun Høvring | 2001 | Svømmeklubben MK 31 | 1:30.28 | ||||||
3 | Maja Laurberg Simonsen | 2001 | Lyngby Svømmeklub | 1:37.00 | ||||||
4 | Martha Vitus Tversted | 2002 | Lyngby Svømmeklub | 1:40.08 | ||||||
5 | Alix Reynolds | 2001 | Lyngby Svømmeklub | 1:41.90 | ||||||
6 | Anne-Sofie P. Clausen | 2002 | Næstved IF | 1:42.02 | ||||||
7 | Maria Borre-Jacobsen | 2001 | Lyngby Svømmeklub | 1:42.16 | ||||||
8 | Cecilie Muxoll Storkfelt | 2001 | Lyngby Svømmeklub | 1:44.05 | ||||||
9 | Anna Hanefeld Andersen | 2001 | Herlufsholm Svømmeklub | 1:45.28 | ||||||
10 | Marie Uglebjerg | 2002 | Kalundborg SK | 1:46.22 | ||||||
11 | Mathilde van der Linden | 2002 | Lyngby Svømmeklub | 1:47.25 | ||||||
12 | Cassandra Hammershøj | 2001 | Lyngby Svømmeklub | 1:48.69 | ||||||
13 | Mia Søgaard | 2001 | Svømmeklubben MK 31 | 1:51.28 | ||||||
14 | Nikoline Nielsen | 2001 | Holbæk Svømme Klub | 1:51.36 | ||||||
15 | Louise Christiansen | 2001 | Lyngby Svømmeklub | 1:51.61 | ||||||
16 | Mikkeline Mentz | 2001 | Holbæk Svømme Klub | 1:52.28 | ||||||
17 | Kassandra Steenfos | 2001 | Svømmeklubben MK 31 | 1:57.80 | ||||||
18 | Alberte Andersen | 2001 | Holbæk Svømme Klub | 1:58.04 | ||||||
19 | Rebekka Windahl | 2001 | Hvidovre Svømme Klub | 2:11.71 | ||||||
20 | Nicoline Strandberg | 2002 | Kalundborg SK | 2:31.62 | ||||||
- | Cecilie Angermann | 2002 | Hvidovre Svømme Klub | DSQ | ||||||
- | Ida Gelineck Padborg | 2002 | Lyngby Svømmeklub | DSQ | ||||||
- | Kristhine Andersen | 2002 | Holbæk Svømme Klub | DSQ | ||||||
- | Line Hansen | 2002 | Kalundborg SK | DSQ | ||||||
- | Liva Stehr Nielsen | 2002 | Tårnborg-Vemmelev svømning | DSQ | ||||||
Løb 5, 100m Rygsvømning Damer, Finaler 11 - 12 år |
Sponsor: Novo Nordisk |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Sophie Amalie Schøn | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 1:13.12 | ||||||
2 | Julie Bingen Jacobsen | 1999 | Svømmeklubben MK 31 | 1:15.53 | ||||||
3 | Louise Bromose | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 1:17.09 | ||||||
4 | Maria Bøjesen | 1999 | Odsherred Svømmeklub | 1:19.82 | ||||||
5 | Juliane Løndahl Bjerre | 1999 | Næstved IF | 1:20.89 | ||||||
6 | Frederikke Mertins | 2000 | Hvidovre Svømme Klub | 1:20.95 | ||||||
7 | Mille Rask Sander | 1999 | Svømmeklubben MK 31 | 1:26.00 | ||||||
8 | Amalie Bonnesen | 1999 | Næstved IF | 1:26.58 | ||||||
9 | Johanne Karstensen | 1999 | Herlufsholm Svømmeklub | 1:26.74 | ||||||
10 | Emilie Høgsberg | 1999 | Holbæk Svømme Klub | 1:27.10 | ||||||
11 | Nina Lisakowski | 1999 | Svømmeklubben MK 31 | 1:27.36 | ||||||
12 | Nicole Kristensen | 1999 | Kalundborg SK | 1:30.46 | ||||||
13 | Ingrid Jørgensen | 1999 | Holbæk Svømme Klub | 1:31.12 | ||||||
14 | Mai Andersen | 2000 | Holbæk Svømme Klub | 1:33.54 | ||||||
15 | Lærke Sandholdt Jensen | 2000 | Korsør Sv & Livr. Klub | 1:38.09 | ||||||
16 | Emma Nørgaard Wiese | 1999 | Slagelse Svømmeklub | 1:39.13 | ||||||
17 | Emilia Mikkelsen | 1999 | Holbæk Svømme Klub | 1:41.67 | ||||||
18 | Katrine Johannessen | 1999 | Hvidovre Svømme Klub | 1:42.80 | ||||||
19 | Karoline Rasmussen | 1999 | Holbæk Svømme Klub | 1:43.86 | ||||||
20 | Cecilie Kure | 2000 | Kalundborg SK | 1:43.88 | ||||||
21 | Liv Lindeneg | 2000 | Herlufsholm Svømmeklub | 1:44.51 | ||||||
22 | Rikke Bæk Larsen | 2000 | Næstved IF | 1:47.91 | ||||||
23 | Emma Røhmer Christensen | 2000 | Næstved IF | 1:48.72 | ||||||
24 | Lotte Lynge Jensen | 2000 | Kalundborg SK | 1:57.24 | ||||||
25 | Caroline Bonde | 2000 | Holbæk Svømme Klub | 1:57.83 | ||||||
- | Annika Møller-Kristensen | 2000 | Kalundborg SK | DNS | ||||||
Løb 5, 100m Rygsvømning Damer, Finaler 13 - 14 år |
Sponsor: Novo Nordisk |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Sofie Witthøft | 1997 | Kalundborg SK | 1:09.31 | ||||||
2 | Tanja Lylloff | 1998 | Herlufsholm Svømmeklub | 1:09.93 | ||||||
3 | Karoline Bødker | 1997 | Holbæk Svømme Klub | 1:15.12 | ||||||
4 | Rikke Ferdinansen | 1997 | Svømmeklubben MK 31 | 1:17.72 | ||||||
5 | Laura Weinreich | 1998 | Holbæk Svømme Klub | 1:17.82 | ||||||
6 | Mathilde Jensen | 1997 | Herlufsholm Svømmeklub | 1:18.08 | ||||||
7 | Louise Lynæs Larsen | 1997 | Holbæk Svømme Klub | 1:18.32 | ||||||
8 | Sarah Mariner | 1998 | Svømmeklubben MK 31 | 1:19.83 | ||||||
9 | Helena Marmetschke | 1997 | Svømmeklubben MK 31 | 1:20.41 | ||||||
10 | Cecilie Elizabeth Jensen | 1998 | Næstved IF | 1:22.45 | ||||||
11 | Josefine Palmø | 1997 | Holbæk Svømme Klub | 1:22.83 | ||||||
12 | Sofie Egegaard Jensen | 1998 | Slagelse Svømmeklub | 1:23.18 | ||||||
13 | Victoria Laursen | 1997 | Svømmeklubben MK 31 | 1:24.12 | ||||||
14 | Louise Nicolaisen | 1998 | Kalundborg SK | 1:26.42 | ||||||
15 | Pernille Jensen | 1998 | Holbæk Svømme Klub | 1:29.77 | ||||||
16 | Nikoline Hansen | 1998 | Tårnborg-Vemmelev svømning | 1:48.68 | ||||||
- | Marie Skov Andersen | 1998 | Lyngby Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Caroline Strandberg | 1998 | Kalundborg SK | DSQ | ||||||
Løb 5, 100m Rygsvømning Damer, Finaler 15 - 16 år |
Sponsor: Novo Nordisk |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Didde Karstensen | 1996 | Herlufsholm Svømmeklub | 1:12.45 | ||||||
2 | Sara Jensen | 1996 | Næstved IF | 1:17.24 | ||||||
3 | Katrine Larsen | 1996 | Dragsholm Svømmeklub | 1:17.86 | ||||||
4 | Regitze Andersen | 1996 | Svømmeklubben MK 31 | 1:20.47 | ||||||
5 | Natasja Larsen | 1996 | Kalundborg SK | 1:24.81 | ||||||
- | Mie Jørgensen | 1996 | Næstved IF | DNS | ||||||
- | Anna Okkels | 1996 | Holbæk Svømme Klub | DSQ | ||||||
Løb 5, 100m Rygsvømning Damer, Finaler 17 år og ældre |
Sponsor: Novo Nordisk |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Pia Nicolaisen | 1994 | Kalundborg SK | 1:10.53 | ||||||
2 | Emma Vilstrup | 1994 | Næstved IF | 1:15.89 | ||||||
3 | Louise Bruun | 1990 | Tårnborg-Vemmelev svømning | 1:16.83 | ||||||
4 | Line Jensen | 1993 | Holbæk Svømme Klub | 1:17.70 | ||||||
- | Isabella Plaza | 1994 | Holbæk Svømme Klub | DSQ | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.22 | Udskriftsdato | 12 november 2011 |
Licens til Kalundborg SK | Udskriftstidspunkt | 18:54 |