Results for Køge Open
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Del tekmovanja
Resultat Løb 37 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Køge Open, Køge | Udskriftsdato | 27 november 2011 | |||
Stævne by | Køge | Udskriftstidspunkt | 13:31 | |||
Arrangør | Køge Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 25 november 2011 |
Løb 37, 200m Frisvømning Damer, Finaler 12 - 13 år |
12 - 13 år: Chrisina Munkholm (1996) 2:13.73 2008-10-28 |
14 - 99 år: Elspa Mørkøre (1991) 2:06.76 2006-10-27 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Amanda Højberg | 1998 | Lyngby Svømmeklub | 30.13 | 1:03.53 | 1:37.35 | 2:12.49 | 12-13 Aldersgruppe Rekord | ||
2 | Alberte Sara Cornelius | 1998 | GI-40 Hermes | 31.66 | 1:05.97 | 1:40.68 | 2:15.18 | |||
3 | Anna Brandt Nielsen | 1998 | Lyngby Svømmeklub | 31.94 | 1:07.10 | 1:41.23 | 2:16.05 | |||
4 | Chamie Kann | 1999 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 34.18 | 1:09.43 | 1:44.71 | 2:19.43 | |||
5 | Mathilde Zaggai | 1998 | GI-40 Hermes | 32.23 | 1:08.75 | 1:45.96 | 2:20.69 | |||
6 | Signe Bro | 1999 | Gentofte Svømme Klub | 33.12 | 1:09.13 | 1:45.72 | 2:20.85 | |||
7 | Maria Grandt | 1998 | GI-40 Hermes | 33.23 | 1:10.01 | 1:46.54 | 2:21.44 | |||
8 | Tanja Lylloff | 1998 | Herlufsholm Svømmeklub | 33.40 | 1:10.12 | 1:46.94 | 2:21.45 | |||
9 | Frederikke Holm Iversen | 1998 | Gentofte Svømme Klub | 32.68 | 1:09.24 | 1:46.17 | 2:22.42 | |||
10 | Katrine B. Hansen | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 34.25 | 1:10.98 | 1:48.16 | 2:22.63 | |||
11 | Astrid Delin | 1999 | Køge Svømmeklub | 33.25 | 1:08.83 | 1:46.56 | 2:24.08 | |||
12 | Ida Henriksen | 1998 | Køge Svømmeklub | 33.40 | 1:10.01 | 1:47.22 | 2:24.43 | |||
13 | Kristine Barrett | 1998 | Greve Svømmeklub | 33.81 | 1:11.37 | 1:49.53 | 2:25.47 | |||
14 | Nikoline Svensson | 1998 | Lyngby Svømmeklub | 33.42 | 1:10.66 | 1:48.91 | 2:26.01 | |||
15 | Tenna Jensen | 1998 | GI-40 Hermes | 34.41 | 1:11.81 | 1:50.16 | 2:27.33 | |||
16 | Emilie Elmeros Jersild | 1998 | Lyngby Svømmeklub | 33.75 | 1:10.97 | 1:49.55 | 2:27.80 | |||
17 | Louise Friis Martinsen | 1998 | Greve Svømmeklub | 33.98 | 1:11.17 | 1:49.81 | 2:28.20 | |||
18 | Anne Sofie Nielsen | 1999 | Allerød Svømmeklub | 35.07 | 1:13.47 | 1:51.27 | 2:28.29 | |||
19 | Nicoline Clement | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 34.41 | 1:13.33 | 1:53.47 | 2:30.73 | |||
20 | Thilda Larsson | 1999 | Simklubben Vänersborg | 33.77 | 1:12.93 | 1:52.73 | 2:30.77 | |||
21 | Sophie Amalie Schøn | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 35.22 | 1:13.92 | 1:53.73 | 2:31.49 | |||
22 | Marie Skov Andersen | 1998 | Lyngby Svømmeklub | 34.53 | 1:13.18 | 1:52.43 | 2:31.96 | |||
23 | Cayanne Kjær Knoth | 1999 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 35.77 | 1:15.11 | 1:54.34 | 2:32.40 | |||
24 | Emma Hansen | 1999 | Køge Svømmeklub | 35.23 | 1:15.27 | 1:55.45 | 2:34.57 | |||
25 | Natasja Hansen | 1998 | Vordingborg Svømme Klub | 35.78 | 1:15.58 | 1:57.64 | 2:35.24 | |||
26 | Stine Mathiasen | 1998 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 36.20 | 1:16.44 | 1:56.47 | 2:35.56 | |||
27 | Caroline Amalie Duus | 1998 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 37.09 | 1:17.12 | 1:56.51 | 2:36.59 | |||
28 | Methea Wissing-Thornberg | 1999 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 36.27 | 1:16.28 | 1:57.98 | 2:37.52 | |||
29 | Sofie Egegaard Jensen | 1998 | Slagelse Svømmeklub | 35.50 | 1:15.11 | 1:56.85 | 2:37.56 | |||
30 | Natalie Løwe Legind | 1998 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 36.44 | 1:17.77 | 1:59.32 | 2:38.66 | |||
31 | Simone Thorsen | 1998 | Svømmeklubben Syd | 36.47 | 1:17.74 | 2:01.47 | 2:45.04 | |||
32 | Julie Jonasson | 1998 | Svømmeklubben Syd | 39.15 | 1:21.56 | 2:04.81 | 2:45.64 | |||
33 | Agnes Stærke | 1998 | Nakskov Svømme Klub | 38.10 | 1:21.11 | 2:05.25 | 2:48.74 | |||
34 | Emily Krontoft | 1998 | Herlev Svømning | 38.41 | 1:23.30 | 2:07.38 | 2:50.46 | |||
35 | Lea Othmar Haskiel | 1999 | GI-40 Hermes | 41.89 | 1:26.44 | 2:11.58 | 2:55.88 | |||
36 | Emma Walander | 1999 | Simklubben Laxen | 38.96 | 1:24.07 | 2:12.01 | 2:56.73 | |||
37 | Erla Björk Sigurdardottir | 1999 | GI-40 Hermes | 39.07 | 1:25.38 | 2:12.18 | 2:57.27 | |||
38 | Siv Cecilie L. Jørgensen | 1999 | Vordingborg Svømme Klub | 39.34 | 1:25.28 | 2:13.05 | 2:59.30 | |||
39 | Caroline Zimmer | 1999 | Aalborg Svømmeklub | 41.98 | 1:30.85 | 2:21.22 | 3:08.18 | |||
40 | Amalie Falk Byrgesen | 1999 | Aalborg Svømmeklub | 44.80 | 1:34.05 | 2:23.68 | 3:08.77 | |||
41 | Ida Vibjerg Hansen | 1999 | Aalborg Svømmeklub | 44.38 | 1:34.61 | 2:26.88 | 3:16.58 | |||
42 | Karoline Rasmussen | 1999 | Holbæk Svømme Klub | 46.67 | 1:39.98 | 3:25.25 | ||||
- | Anne Katrine Kiilgaard | 1999 | Svømmeklubben København | DNS | ||||||
- | Anne Sofie Gadfelt | 1999 | Farum Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Sofia Cathrine Doni | 1999 | Svømmeklubben København | DNS | ||||||
- | Ingrid Jørgensen | 1999 | Holbæk Svømme Klub | DSQ | Tyvstart | |||||
Løb 37, 200m Frisvømning Damer, Finaler 14 - 99 år |
12 - 13 år: Chrisina Munkholm (1996) 2:13.73 2008-10-28 |
14 - 99 år: Elspa Mørkøre (1991) 2:06.76 2006-10-27 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Siri Wiecker | 1994 | Nakskov Svømme Klub | 30.02 | 1:02.62 | 1:35.46 | 2:08.64 | |||
2 | Kolbrun Jónsdôttir | 1995 | Team Reykjavik | 30.22 | 1:02.86 | 1:37.04 | 2:10.42 | |||
3 | Megan Forslund Hansen | 1997 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 30.69 | 1:04.18 | 1:38.34 | 2:11.19 | |||
4 | Rebekka Jaferian | 1997 | Team Reykjavik | 31.28 | 1:05.67 | 1:39.91 | 2:13.50 | |||
5 | Julie Piihl Hansen | 1992 | Nakskov Svømme Klub | 31.95 | 1:05.65 | 1:40.03 | 2:14.04 | |||
6 | Rannveig Rögn Leifdôttir | 1997 | Team Reykjavik | 30.53 | 1:04.96 | 1:40.41 | 2:15.63 | |||
7 | Stine Bitsch-Olsen | 1995 | Vordingborg Svømme Klub | 31.90 | 1:06.31 | 1:41.71 | 2:16.37 | |||
8 | Íris Emma Gunnarsdóttir | 1996 | Team Reykjavik | 32.21 | 1:07.85 | 1:44.56 | 2:18.91 | |||
9 | Steingerdur Hauksdôttir | 1996 | Team Reykjavik | 31.83 | 1:07.17 | 1:43.60 | 2:19.20 | |||
10 | Ida Vardinghus-Nielsen | 1996 | Aalborg Svømmeklub | 32.51 | 1:08.29 | 1:44.42 | 2:19.37 | |||
11 | Agnes Marie Frey | 1997 | Gentofte Svømme Klub | 32.12 | 1:07.53 | 1:44.07 | 2:19.39 | |||
12 | Didde Karstensen | 1996 | Herlufsholm Svømmeklub | 31.24 | 1:06.51 | 1:42.82 | 2:19.41 | |||
13 | Ida Agerbak Trandum | 1996 | Gladsaxe Idræts Forening | 31.74 | 1:08.05 | 1:44.40 | 2:19.75 | |||
14 | Sophie Lindhardt | 1996 | Gentofte Svømme Klub | 32.73 | 1:08.57 | 1:44.94 | 2:19.79 | |||
15 | Helene Vistisen | 1997 | Lyngby Svømmeklub | 31.83 | 1:08.26 | 1:44.56 | 2:19.80 | |||
16 | Sif Vange | 1997 | Lyngby Svømmeklub | 32.07 | 1:07.72 | 1:44.13 | 2:19.92 | |||
17 | Ida Laurén | 1994 | Simklubben Laxen | 32.25 | 1:07.62 | 1:44.06 | 2:19.95 | |||
18 | Klara Tetzschner Madsen | 1997 | GI-40 Hermes | 32.53 | 1:09.00 | 1:45.57 | 2:20.30 | |||
19 | Anna Fixdahl | 1997 | GI-40 Hermes | 32.91 | 1:09.21 | 1:46.05 | 2:20.34 | |||
20 | Benedicte Ø. Hansen | 1995 | Hvidovre Svømme Klub | 32.21 | 1:08.64 | 1:45.84 | 2:21.77 | |||
21 | Sara Saur | 1997 | Gentofte Svømme Klub | 33.14 | 1:09.36 | 1:46.13 | 2:21.85 | |||
22 | Lilja Benediktsdóttir | 1997 | Team Reykjavik | 32.37 | 1:08.94 | 1:46.43 | 2:22.02 | |||
23 | Sofie Sørensen | 1997 | Gladsaxe Idræts Forening | 30.17 | 1:07.80 | 1:45.65 | 2:22.58 | |||
24 | Nicoline Paulsen | 1996 | Korsør Sv & Livr. Klub | 33.96 | 1:10.30 | 1:47.01 | 2:22.84 | |||
25 | Josefine Boisen | 1996 | Køge Svømmeklub | 32.81 | 1:08.28 | 1:45.51 | 2:22.99 | |||
26 | Susanne Rübner-Petersen | 1994 | Svømmeklubben Syd | 31.98 | 1:08.32 | 1:46.08 | 2:23.44 | |||
27 | Cecilie Vander-Ploeg | 1992 | Svømmeklubben Syd | 33.86 | 1:10.45 | 1:48.00 | 2:23.79 | |||
28 | Cecilie Christensen | 1997 | Gentofte Svømme Klub | 33.90 | 1:10.92 | 1:48.72 | 2:24.59 | |||
29 | Eva Kjærgaard | 1996 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 33.29 | 1:10.33 | 1:48.11 | 2:25.09 | |||
30 | Tenna Holm | 1995 | Nakskov Svømme Klub | 32.86 | 1:09.35 | 1:47.45 | 2:25.20 | |||
31 | Lecia Kure Larsen | 1997 | Slagelse Svømmeklub | 33.64 | 1:09.81 | 1:47.78 | 2:25.49 | |||
32 | Sofie Brøndum Bossen | 1996 | Aalborg Svømmeklub | 33.95 | 1:10.71 | 1:48.24 | 2:25.57 | |||
33 | Thea Jensen | 1996 | Hvidovre Svømme Klub | 33.85 | 2:25.82 | |||||
34 | Malene Asmussen | 1995 | Ringsted Svømme Klub | 33.85 | 1:10.96 | 1:49.04 | 2:26.05 | |||
35 | Astrid Bitsch-Olsen | 1993 | Vordingborg Svømme Klub | 32.06 | 1:09.47 | 1:48.33 | 2:27.05 | |||
36 | Diana Sumskyte | 1997 | Team Reykjavik | 33.68 | 1:11.06 | 1:49.63 | 2:27.19 | |||
37 | Rikke Henningsen | 1997 | Svømmeklubben Syd | 33.67 | 1:11.24 | 1:50.12 | 2:27.81 | |||
38 | Mette-Louise Kobbernagel | 1997 | Hørsholm Svømmeforening | 34.34 | 1:12.36 | 1:50.96 | 2:28.09 | |||
39 | Diljâ Sif Thôrdisardôttir | 1997 | Team Reykjavik | 34.74 | 1:12.43 | 1:50.87 | 2:28.12 | |||
40 | Siri Christensen | 1997 | GI-40 Hermes | 35.10 | 1:13.03 | 1:52.04 | 2:29.25 | |||
41 | Kajsa Bengtsson | 1997 | Simklubben Laxen | 35.17 | 1:13.75 | 1:53.22 | 2:31.09 | |||
41 | Rebecca Nolin | 1995 | Mellerud Simklubb | 33.88 | 1:12.03 | 1:52.05 | 2:31.09 | |||
43 | Carina Christiansen | 1995 | Holbæk Svømme Klub | 33.45 | 1:11.82 | 1:52.38 | 2:31.34 | |||
44 | Linette Nanna Rasmusssen | 1997 | Aalborg Svømmeklub | 35.47 | 1:14.91 | 1:54.71 | 2:34.05 | |||
45 | Regitse Sofie Larsen | 1997 | Slagelse Svømmeklub | 37.01 | 1:16.79 | 1:57.83 | 2:37.65 | |||
46 | Ida Bzorek | 1997 | Svømmeklubben Syd | 36.98 | 1:18.24 | 1:59.27 | 2:38.99 | |||
47 | Alexsandra Maric | 1997 | Nakskov Svømme Klub | 37.12 | 1:17.85 | 2:00.69 | 2:43.64 | |||
48 | Christina Johansen | 1997 | Nakskov Svømme Klub | 37.86 | 1:19.52 | 2:03.32 | 2:45.59 | |||
49 | Nathalie Shehadeh | 1997 | Simklubben Laxen | 37.53 | 1:20.32 | 2:02.16 | 2:47.90 | |||
- | Simone H. Norfast | 1996 | Slagelse Svømmeklub | DNS | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.26 | Udskriftsdato | 27 november 2011 |
Licens til Køge Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 13:31 |