Tulokset Køge Open
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Kisajakso
Resultat Løb 33 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Køge Open, Køge | Udskriftsdato | 27 november 2011 | |||
Stævne by | Køge | Udskriftstidspunkt | 11:39 | |||
Arrangør | Køge Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 25 november 2011 |
Løb 33, 200m Medley Damer, Finaler 12 - 13 år |
12 - 13 år: Cecilie Holten (1996) 2:31.11 2009-10-26 |
14 - 99 år: Ida Börjessen (1985) 2:24.14 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Alberte Sara Cornelius | 1998 | GI-40 Hermes | 33.32 | 1:12.20 | 1:54.25 | 2:29.03 | 12-13 Aldersgruppe Rekord | ||
2 | Kathrine Hansen | 1998 | Køge Svømmeklub | 33.78 | 1:12.53 | 1:58.62 | 2:33.59 | |||
3 | Chamie Kann | 1999 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 35.10 | 1:16.73 | 2:04.49 | 2:39.62 | |||
4 | Kristine Barrett | 1998 | Greve Svømmeklub | 34.06 | 1:15.68 | 2:02.96 | 2:39.92 | |||
5 | Caroline Windfeldt Trolle | 1998 | Gentofte Svømme Klub | 36.24 | 1:19.11 | 2:04.20 | 2:41.36 | |||
6 | Nicoline Christensen | 1999 | Gentofte Svømme Klub | 34.36 | 1:16.62 | 2:03.85 | 2:41.45 | |||
7 | Ditte Elrum Hansen | 1998 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 36.19 | 1:17.29 | 2:03.65 | 2:41.94 | |||
8 | Caroline Amalie Duus | 1998 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 36.15 | 1:15.89 | 2:04.06 | 2:42.12 | |||
9 | Frederikke Holm Iversen | 1998 | Gentofte Svømme Klub | 36.98 | 1:16.46 | 2:06.05 | 2:42.27 | |||
10 | Laura Weinreich | 1998 | Holbæk Svømme Klub | 34.66 | 1:18.67 | 2:07.43 | 2:46.79 | |||
11 | Merle F. V. Christensen | 1998 | GI-40 Hermes | 36.78 | 1:19.76 | 2:04.84 | 2:46.89 | |||
12 | Ida Petersen | 1998 | Herlufsholm Svømmeklub | 34.92 | 1:17.09 | 2:08.67 | 2:48.85 | |||
13 | Louise Friis Martinsen | 1998 | Greve Svømmeklub | 36.43 | 1:21.86 | 2:12.67 | 2:50.23 | |||
14 | Emma Hansen | 1999 | Køge Svømmeklub | 42.18 | 1:25.65 | 2:16.74 | 2:53.36 | |||
15 | Anne Sofie Gadfelt | 1999 | Farum Svømmeklub | 39.09 | 1:22.46 | 2:13.88 | 2:53.80 | |||
16 | Sara Krell Refn | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 41.16 | 1:24.72 | 2:16.60 | 2:54.66 | |||
17 | Alberte Mantzius Heerwage | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 40.58 | 1:23.39 | 2:15.27 | 2:55.80 | |||
18 | Louise Bromose | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 42.76 | 1:25.77 | 2:16.52 | 2:55.91 | |||
19 | Nicoline Clement | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 38.95 | 1:25.79 | 2:17.69 | 2:58.39 | |||
20 | Natasja Hansen | 1998 | Vordingborg Svømme Klub | 40.69 | 1:29.57 | 2:24.79 | 3:03.45 | |||
21 | Stinna Schnabl | 1999 | Hørsholm Svømmeforening | 43.79 | 1:31.52 | 2:26.09 | 3:08.63 | |||
22 | Maja Leth Bang | 1999 | Herlev Svømning | 44.77 | 1:34.34 | 2:26.36 | 3:09.33 | |||
23 | Julie Broekhoff | 1999 | Aalborg Svømmeklub | 44.91 | 1:32.39 | 2:32.57 | 3:12.57 | |||
24 | Emily Krontoft | 1998 | Herlev Svømning | 42.59 | 1:35.85 | 2:31.65 | 3:15.18 | |||
25 | Erla Björk Sigurdardottir | 1999 | GI-40 Hermes | 45.60 | 1:36.03 | 2:35.04 | 3:18.35 | |||
26 | Line Hesselvang | 1998 | Aalborg Svømmeklub | 45.37 | 1:34.57 | 2:36.52 | 3:21.39 | |||
27 | Emma Walander | 1999 | Simklubben Laxen | 45.39 | 1:35.10 | 2:35.19 | 3:21.46 | |||
28 | Nikoline Victoria Sass | 1999 | Ishøj Svømme Klub | 48.58 | 1:39.40 | 2:37.17 | 3:21.77 | |||
29 | Caroline Zimmer | 1999 | Aalborg Svømmeklub | 49.56 | 1:41.66 | 2:36.64 | 3:23.82 | |||
30 | Amalie Falk Byrgesen | 1999 | Aalborg Svømmeklub | 50.74 | 1:41.44 | 2:39.66 | 3:26.59 | |||
31 | Ida Vibjerg Hansen | 1999 | Aalborg Svømmeklub | 51.59 | 1:49.43 | 2:45.88 | 3:35.30 | |||
- | Hanna Wrethander | 1999 | Simklubben Laxen | DNS | ||||||
- | Sofie Egegaard Jensen | 1998 | Slagelse Svømmeklub | DSQ | Brysttag e. vend 25m | |||||
Løb 33, 200m Medley Damer, Finaler 14 - 99 år |
12 - 13 år: Cecilie Holten (1996) 2:31.11 2009-10-26 |
14 - 99 år: Ida Börjessen (1985) 2:24.14 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Paulina Lazorikova | 1997 | Team Reykjavik | 32.66 | 1:11.92 | 1:58.26 | 2:32.51 | |||
2 | Megan Forslund Hansen | 1997 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 33.93 | 1:13.66 | 1:59.40 | 2:32.79 | |||
3 | Karina Sørensen | 1995 | Ringsted Svømme Klub | 34.62 | 1:13.32 | 1:58.55 | 2:33.45 | |||
4 | Sandra Semberlund | 1994 | Vordingborg Svømme Klub | 33.92 | 1:11.69 | 1:58.23 | 2:33.87 | |||
5 | Helena Holm Iversen | 1995 | Gentofte Svømme Klub | 38.10 | 1:17.21 | 2:04.51 | 2:39.74 | |||
6 | Anna Fixdahl | 1997 | GI-40 Hermes | 35.91 | 1:16.60 | 2:04.10 | 2:40.83 | |||
7 | Anna Deleuran | 1995 | Herlufsholm Svømmeklub | 35.88 | 1:17.70 | 2:04.01 | 2:41.31 | |||
8 | Thea Jensen | 1996 | Hvidovre Svømme Klub | 35.11 | 1:16.10 | 2:05.46 | 2:42.77 | |||
9 | Johanna Cavalli | 1996 | Simklubben Laxen | 1:15.79 | 2:05.60 | 2:42.86 | ||||
10 | Louise Lynæs Larsen | 1997 | Holbæk Svømme Klub | 34.93 | 1:18.61 | 2:08.69 | 2:46.79 | |||
11 | Alexandra Buhl | 1997 | Hørsholm Svømmeforening | 37.84 | 1:18.09 | 2:08.20 | 2:47.03 | |||
12 | Laura K. Westergaard | 1997 | Aalborg Svømmeklub | 35.84 | 1:18.32 | 2:08.21 | 2:47.13 | |||
13 | Astrid Bitsch-Olsen | 1993 | Vordingborg Svømme Klub | 36.20 | 1:19.62 | 2:08.58 | 2:47.14 | |||
14 | Sofie Brøndum Bossen | 1996 | Aalborg Svømmeklub | 38.03 | 1:21.43 | 2:10.95 | 2:48.93 | |||
15 | Simone Juul Hallig | 1997 | Slagelse Svømmeklub | 40.00 | 1:21.81 | 2:11.31 | 2:50.73 | |||
16 | Eva Rasmussen | 1996 | Hvidovre Svømme Klub | 35.49 | 1:20.85 | 2:10.75 | 2:51.76 | |||
17 | Regitse Sofie Larsen | 1997 | Slagelse Svømmeklub | 39.05 | 1:21.02 | 2:12.58 | 2:51.90 | |||
18 | Linette Nanna Rasmusssen | 1997 | Aalborg Svømmeklub | 40.07 | 1:25.16 | 2:17.96 | 2:56.97 | |||
19 | Charlotte Pedersen | 1996 | Vordingborg Svømme Klub | 49.63 | 1:39.54 | 2:32.67 | 3:13.67 | |||
- | Rikke Glinvad | 1997 | Aalborg Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Victoria Nilsson | 1997 | Simklubben Laxen | DSQ | Svøm på mave v 75m | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.26 | Udskriftsdato | 27 november 2011 |
Licens til Køge Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 11:39 |