Results for Køge Open
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Resultat Løb 1 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Køge Open Herfølge | Udskriftsdato | 25 november 2011 | |||
Stævne by | Herfølge | Udskriftstidspunkt | 17:16 | |||
Arrangør | Køge Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 25 november 2011 |
Løb 1, 400m Frisvømning Damer, Finaler |
11 år og yngre: Maj Howardsen (1997) 5:07.12 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | ||
1 | Caroline Hørlykke | 2000 | Gentofte Svømme Klub | 5:10.09 | ||||||
2 | Cathrine Laura Holten | 2000 | Gentofte Svømme Klub | 5:18.20 | ||||||
3 | Josefine Strand Nielsen | 2000 | GI-40 Hermes | 5:30.63 | ||||||
4 | Nikoline N. Norby | 2000 | Gentofte Svømme Klub | 1:19.68 | 2:47.66 | 4:16.30 | 5:40.66 | |||
5 | Karoline Kjær | 2000 | Køge Svømmeklub | 1:19.33 | 2:54.35 | 4:30.37 | 6:04.08 | |||
6 | Emma Henriksen | 2001 | Køge Svømmeklub | 6:13.15 | ||||||
7 | Petronella Johansson | 2000 | Simklubben Laxen | 1:25.86 | 3:02.73 | 4:42.52 | 6:18.87 | |||
8 | Victoria Kahr | 2001 | Køge Svømmeklub | 6:20.10 | ||||||
9 | Moa Bergstedt | 2000 | Simklubben Laxen | 1:24.57 | 3:02.69 | 4:43.07 | 6:21.68 | |||
- | Nina Toft | 2000 | Gentofte Svømme Klub | DNS | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.26 | Udskriftsdato | 25 november 2011 |
Licens til Køge Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 17:16 |
Resultat Løb 2 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Køge Open Herfølge | Udskriftsdato | 25 november 2011 | |||
Stævne by | Herfølge | Udskriftstidspunkt | 17:29 | |||
Arrangør | Køge Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 25 november 2011 |
Løb 2, 400m Frisvømning Herrer, Finaler |
13 år og yngre: Rasmus Birkedal (1997) 4:35.06 2010-12-05 |
13 år og yngre: Rasmus Birkedal (1997) 4:35.06 2010-12-05 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | ||
1 | Johan Müller | 1998 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:04.33 | 2:12.93 | 3:20.94 | 4:28.87 | 0-13 Aldersgruppe Rekord | ||
2 | Marcus Heurlin Lunding | 1999 | Gentofte Svømme Klub | 1:05.69 | 2:16.98 | 3:29.24 | 4:39.85 | |||
3 | Martin Bruun Andersen | 1998 | Køge Svømmeklub | 1:05.99 | 2:16.01 | 3:29.42 | 4:44.33 | |||
4 | Jonas Lange | 1999 | Svømmeklubben Syd | 1:08.65 | 2:22.16 | 3:34.74 | 4:45.66 | |||
5 | Kristian Svenstrup | 1998 | Køge Svømmeklub | 1:07.88 | 2:20.44 | 3:34.32 | 4:47.11 | |||
6 | Mathias Nielsen | 1999 | Køge Svømmeklub | 3:05.83 | 4:20.46 | 4:57.86 | ||||
7 | Frederik Weiss | 1999 | Gentofte Svømme Klub | 3:14.47 | 4:36.92 | 5:17.87 | ||||
8 | Adam Hansen | 1998 | Gentofte Svømme Klub | 1:15.39 | 2:38.15 | 4:00.96 | 5:20.93 | |||
9 | Lukas Gustafson | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 3:22.96 | 4:47.01 | 5:28.16 | ||||
10 | Nikola Macki´c | 1999 | Simklubben Laxen | 3:26.48 | 4:51.81 | 5:31.09 | ||||
11 | Thomas Kjær | 1998 | Aalborg Svømmeklub | 3:28.06 | 4:55.82 | 5:36.00 | ||||
12 | Lasse Harde | 1998 | Aalborg Svømmeklub | 3:38.03 | 5:05.06 | 5:43.69 | ||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.26 | Udskriftsdato | 25 november 2011 |
Licens til Køge Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 17:29 |
Resultat Løb 3 (Indledende) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | Køge Open Herfølge | Udskriftsdato | 25 november 2011 | |||
Stævne by | Herfølge | Udskriftstidspunkt | 18:07 | |||
Arrangør | Køge Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 25 november 2011 |
Løb 3, 100m Medley Damer, Indledende 9 år og yngre |
10 - 11 år: Caroline Erichsen (1998) 1:15.20 2009-10-24 |
9 år og yngre: Laura Andersen (2001) 1:33.57 2010-12-04 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Mellie Wijk | 2002 | Simklubben Laxen | 1:39.04 | ||||||
2 | Tilde Morin | 2002 | Simklubben Laxen | 1:39.40 | ||||||
3 | Josefine Mølgaard | 2002 | Køge Svømmeklub | 1:43.35 | ||||||
4 | Laura Janner | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:44.26 | ||||||
5 | Caroline Gøttrup Bagge | 2003 | Køge Svømmeklub | 1:50.73 | ||||||
6 | Julia Wollentz | 2002 | Simklubben Laxen | 1:52.34 | ||||||
- | Camilla Mølgaard | 2002 | Køge Svømmeklub | DSQ | afslut ryg på mave | |||||
- | Emilia Karlberg | 2002 | Simklubben Laxen | DSQ | 1 hånd v.75m | |||||
Løb 3, 100m Medley Damer, Indledende 10 - 11 år |
10 - 11 år: Caroline Erichsen (1998) 1:15.20 2009-10-24 |
9 år og yngre: Laura Andersen (2001) 1:33.57 2010-12-04 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Amanda Duus | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:14.68 | 10-11 Aldersgruppe Rekord | |||||
2 | Yazmin B. Gürtler | 2000 | Køge Svømmeklub | 1:18.14 | ||||||
3 | Melanie Degner | 2000 | Køge Svømmeklub | 1:18.58 | ||||||
4 | Caroline Samuel | 2000 | Køge Svømmeklub | 1:21.61 | ||||||
5 | Nicole Bennetsen | 2000 | Gentofte Svømme Klub | 1:23.39 | ||||||
6 | Anna Andersen | 2001 | Svømmeklubben Syd | 1:26.09 | ||||||
7 | Josefine Strand Nielsen | 2000 | GI-40 Hermes | 1:26.51 | Deltager ikke i finalen | |||||
8 | Mathilde Nielsen | 2001 | Gentofte Svømme Klub | 1:26.54 | ||||||
9 | Celine Brock | 2000 | Herlev Svømning | 1:27.61 | ||||||
10 | Nikoline N. Norby | 2000 | Gentofte Svømme Klub | 1:27.72 | ||||||
11 | Luna Donde Feilberg | 2000 | GI-40 Hermes | 1:27.77 | ||||||
12 | Helena Berg Wenk | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:28.59 | ||||||
13 | Emilie Dessau | 2000 | Gentofte Svømme Klub | 1:30.12 | ||||||
14 | Amalie L. Madsen | 2000 | Nakskov Svømme Klub | 1:30.32 | ||||||
15 | Clara Marott Schelde | 2000 | GI-40 Hermes | 1:32.07 | ||||||
16 | Katrine Jensen | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:33.64 | ||||||
17 | Benedikte Dam Hoffmann | 2001 | GI-40 Hermes | 1:34.26 | ||||||
18 | Sarah Aarslew Jensen | 2000 | Køge Svømmeklub | 1:35.32 | ||||||
19 | Lærke Schlott Reichel | 2001 | Køge Svømmeklub | 1:35.46 | ||||||
20 | Petronella Johansson | 2000 | Simklubben Laxen | 1:35.69 | ||||||
21 | Victoria Kahr | 2001 | Køge Svømmeklub | 1:36.49 | ||||||
22 | Kristina Louise Molberg | 2000 | Gentofte Svømme Klub | 1:37.50 | ||||||
23 | Lovisa Gröndahl | 2000 | Simklubben Laxen | 1:37.52 | ||||||
24 | Clara Neumann | 2001 | Svømmeklubben Syd | 1:38.20 | ||||||
25 | Elin Norrman | 2001 | Simklubben Laxen | 1:40.53 | ||||||
26 | Moa Ovik | 2000 | Simklubben Laxen | 1:40.67 | ||||||
27 | Nathalie Grahn | 2000 | Simklubben Laxen | 1:41.93 | ||||||
28 | Line Strandby | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:45.68 | ||||||
29 | Ann Sophie Bill | 2001 | Allerød Svømmeklub | 1:54.60 | ||||||
- | Caroline Hansson | 2001 | Simklubben Laxen | DNS | ||||||
- | Rebbeca Hansen | 2000 | Gentofte Svømme Klub | DSQ | afslut ryg på mav. | |||||
- | Sara Ødegaard | 2001 | Køge Svømmeklub | DSQ | afslut ryg på mave | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.26 | Udskriftsdato | 25 november 2011 |
Licens til Køge Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 18:07 |
Resultat Løb 4 (Indledende) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | Køge Open Herfølge | Udskriftsdato | 25 november 2011 | |||
Stævne by | Herfølge | Udskriftstidspunkt | 18:29 | |||
Arrangør | Køge Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 25 november 2011 |
Løb 4, 100m Medley Herrer, Indledende 11 år og yngre |
12 - 13 år: Rasmus Ejby Nyeland (1995) 1:07.70 2008-10-25 |
11 år og yngre: (1995) 1:07.70 2008-10-25 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Dennis Dukic | 2000 | Simklubben Laxen | 1:17.11 | ||||||
2 | Peter Vangsgaard | 2000 | Gentofte Svømme Klub | 1:21.52 | ||||||
3 | Thor B. Hansen | 2000 | Køge Svømmeklub | 1:23.25 | ||||||
4 | Gunnar Widerberg | 2000 | Simklubben Laxen | 1:24.76 | ||||||
5 | Daniel Berg Wenk | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:28.44 | ||||||
6 | Tobias Vive Rasmussen | 2000 | GI-40 Hermes | 1:29.91 | ||||||
7 | Mikkel S. Hansen | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:30.23 | ||||||
8 | Jacob Holm | 2000 | Køge Svømmeklub | 1:33.00 | ||||||
9 | Frederik Strømsholt | 2000 | Køge Svømmeklub | 1:36.43 | ||||||
10 | Edwin Larsson | 2001 | Simklubben Vänersborg | 1:37.63 | ||||||
11 | Julius Gustavsson | 2002 | Simklubben Laxen | 1:39.30 | ||||||
12 | Victor Bendix Beiter | 2001 | Herlev Svømning | 1:39.62 | ||||||
13 | Emil Krohn Olsen | 2001 | Køge Svømmeklub | 1:43.41 | ||||||
14 | Frederik Bornemann | 2001 | Allerød Svømmeklub | 1:46.60 | ||||||
15 | Christian K. Jensen | 2000 | Allerød Svømmeklub | 1:47.18 | ||||||
16 | Dan Krume | 2001 | Allerød Svømmeklub | 1:49.62 | ||||||
17 | Ludvig Schriever-Abeln | 2000 | Simklubben Laxen | 1:50.77 | ||||||
18 | Kristian Heinz Buskov | 2000 | Køge Svømmeklub | 1:51.72 | ||||||
- | Carl Peter Vittrup | 2001 | Herlev Svømning | DSQ | 1 hånd v.25m | |||||
- | Daniel Hartkopf | 2001 | Køge Svømmeklub | DSQ | svøm på mave v.50m | |||||
- | Ludvig Egeskov Schroll | 2000 | GI-40 Hermes | DSQ | ryg afs. på mave. | |||||
- | Mathias Luplau | 2001 | Køge Svømmeklub | DSQ | delfinben i bryst | |||||
- | Niels Paulli Sparholt | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | DSQ | ryg afsl. på mave | |||||
- | Nikolaj F. Kristensen | 2000 | Allerød Svømmeklub | DSQ | ||||||
- | Peter Eskjær-Køppen | 2002 | Herlev Svømning | DSQ | afs. ryg på mave | |||||
- | Rasmus Danielsen | 2001 | Køge Svømmeklub | DSQ | 1 hånd v.25m | |||||
Løb 4, 100m Medley Herrer, Indledende 12 - 13 år |
12 - 13 år: Rasmus Ejby Nyeland (1995) 1:07.70 2008-10-25 |
11 år og yngre: (1995) 1:07.70 2008-10-25 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Mads Holm | 1998 | Nakskov Svømme Klub | 1:15.05 | ||||||
2 | Casper Wagner | 1998 | Køge Svømmeklub | 1:15.16 | ||||||
3 | Frederik Bruun Nielsen | 1999 | Nakskov Svømme Klub | 1:15.30 | ||||||
4 | Jacob Samuel | 1998 | Køge Svømmeklub | 1:15.58 | ||||||
5 | Adam Hansen | 1998 | Gentofte Svømme Klub | 1:16.28 | ||||||
6 | Frederik Weiss | 1999 | Gentofte Svømme Klub | 1:18.66 | ||||||
7 | Thomas Kjær | 1998 | Aalborg Svømmeklub | 1:19.86 | ||||||
8 | Jakob Sixten Soja | 1999 | Gentofte Svømme Klub | 1:20.05 | ||||||
9 | Victor Emil Lundgaard | 1998 | Gentofte Svømme Klub | 1:20.99 | ||||||
10 | Linus Koefoed Weiss | 1999 | GI-40 Hermes | 1:21.74 | ||||||
11 | Mathias W.b. Christiansen | 1998 | GI-40 Hermes | 1:21.88 | ||||||
12 | Lukas Mittelberger | 1998 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:21.99 | ||||||
13 | Julius Cavalli | 1999 | Simklubben Laxen | 1:22.30 | ||||||
14 | Marius Rasmussen | 1999 | Svømmeklubben Syd | 1:22.44 | ||||||
15 | Jacob Friland | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:23.59 | ||||||
16 | Tobias Andersen | 1998 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:24.10 | ||||||
17 | Rasmus Andersen | 1998 | Svømmeklubben Syd | 1:25.66 | ||||||
18 | Frederik O. Møller | 1999 | Gentofte Svømme Klub | 1:25.73 | ||||||
19 | Lukas Gustafson | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:26.96 | ||||||
20 | Mads Andersen | 1999 | Svømmeklubben Syd | 1:27.37 | ||||||
21 | Lasse Harde | 1998 | Aalborg Svømmeklub | 1:27.57 | ||||||
22 | Mads Munk Sørensen | 1999 | GI-40 Hermes | 1:27.88 | ||||||
23 | Nikola Macki´c | 1999 | Simklubben Laxen | 1:27.92 | ||||||
24 | Christopher Kiss | 1999 | Herlev Svømning | 1:28.20 | ||||||
25 | Mikkel K Lauridsen | 1998 | Aalborg Svømmeklub | 1:29.52 | ||||||
26 | Walther Hagemann | 1999 | Gentofte Svømme Klub | 1:29.96 | ||||||
27 | Sebastian Brun Koch | 1998 | Aalborg Svømmeklub | 1:31.36 | ||||||
28 | Mads Rishøj | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:33.04 | ||||||
29 | William Dalsgaard | 1998 | Gentofte Svømme Klub | 1:34.28 | ||||||
30 | Emil Aner | 1998 | Svømmeklubben Syd | 1:47.35 | ||||||
- | Alexander Peytz | 1999 | Gentofte Svømme Klub | DNS | ||||||
- | Viktor Strange Nielsen | 1998 | Rishøj IF | DNS | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.26 | Udskriftsdato | 25 november 2011 |
Licens til Køge Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 18:29 |
Resultat Løb 5 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | Køge Open Herfølge | Udskriftsdato | 25 november 2011 | |||
Stævne by | Herfølge | Udskriftstidspunkt | 18:33 | |||
Arrangør | Køge Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 25 november 2011 |
Løb 5, 200m Rygsvømning Damer, Finaler 9 år og yngre |
10 - 11 år: Maria Uldal (1998) 2:39.47 2009-10-25 |
9 år og yngre: Janni Martinussen (2001) 3:46.66 2010-12-04 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Josefine Paaske | 2002 | Køge Svømmeklub | 3:11.17 | 0-9 Aldersgruppe Rekord | |||||
2 | Elsa Wahlbeck | 2002 | Simklubben Laxen | 3:43.82 | ||||||
- | Laura Janner | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | DSQ | svøm på mave v. | |||||
Løb 5, 200m Rygsvømning Damer, Finaler 10 - 11 år |
10 - 11 år: Maria Uldal (1998) 2:39.47 2009-10-25 |
9 år og yngre: Janni Martinussen (2001) 3:46.66 2010-12-04 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Caroline Hørlykke | 2000 | Gentofte Svømme Klub | 2:42.24 | ||||||
2 | Amanda Duus | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 2:43.22 | ||||||
3 | Lovisa Gröndahl | 2000 | Simklubben Laxen | 2:49.88 | ||||||
4 | Helena Berg Wenk | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 2:58.91 | ||||||
5 | Rosemarie Blicher | 2000 | Gentofte Svømme Klub | 3:00.50 | ||||||
6 | Nicole Bennetsen | 2000 | Gentofte Svømme Klub | 3:00.97 | ||||||
7 | Lærke Schlott Reichel | 2001 | Køge Svømmeklub | 3:01.58 | ||||||
8 | Mette Hegelund | 2000 | Køge Svømmeklub | 3:02.15 | ||||||
9 | Clara Marott Schelde | 2000 | GI-40 Hermes | 3:09.69 | ||||||
10 | Emilie Dessau | 2000 | Gentofte Svømme Klub | 3:10.09 | ||||||
11 | Josefine Strand Nielsen | 2000 | GI-40 Hermes | 3:14.34 | ||||||
12 | Nanna Munch Kjøller | 2001 | Gentofte Svømme Klub | 3:14.50 | ||||||
13 | Emma Henriksen | 2001 | Køge Svømmeklub | 3:15.38 | ||||||
14 | Katrine Jensen | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 3:18.63 | ||||||
15 | Benedikte Dam Hoffmann | 2001 | GI-40 Hermes | 3:21.95 | ||||||
16 | Moa Bergstedt | 2000 | Simklubben Laxen | 3:23.37 | ||||||
17 | Luna Donde Feilberg | 2000 | GI-40 Hermes | 3:23.65 | ||||||
18 | Ann Sophie Bill | 2001 | Allerød Svømmeklub | 3:41.87 | ||||||
- | Anna Melchior | 2000 | Gentofte Svømme Klub | DSQ | svøm på mave v.75 | |||||
- | Line Strandby | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | DSQ | svøm på mave v100 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.26 | Udskriftsdato | 25 november 2011 |
Licens til Køge Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 18:33 |
Resultat Løb 6 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | Køge Open Herfølge | Udskriftsdato | 25 november 2011 | |||
Stævne by | Herfølge | Udskriftstidspunkt | 18:54 | |||
Arrangør | Køge Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 25 november 2011 |
Løb 6, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler 11 år og yngre |
12 - 13 år: Rasmus Birkedal (1997) 22:27.02 2010-12-04 |
11 år og yngre: (1997) 2:27.02 2010-12-06 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Peter Vangsgaard | 2000 | Gentofte Svømme Klub | 2:50.41 | ||||||
2 | Daniel Berg Wenk | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 3:04.74 | ||||||
3 | Tobias Vive Rasmussen | 2000 | GI-40 Hermes | 3:14.83 | ||||||
4 | Joost van der Sprong | 2000 | Køge Svømmeklub | 3:16.36 | ||||||
5 | Rasmus Danielsen | 2001 | Køge Svømmeklub | 3:19.55 | ||||||
6 | Frederik Strømsholt | 2000 | Køge Svømmeklub | 3:20.61 | ||||||
7 | Niels Paulli Sparholt | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 3:30.45 | ||||||
8 | Nikolaj F. Kristensen | 2000 | Allerød Svømmeklub | 3:31.42 | ||||||
9 | Christian K. Jensen | 2000 | Allerød Svømmeklub | 3:32.21 | ||||||
- | Ludvig Egeskov Schroll | 2000 | GI-40 Hermes | DSQ | svøm på mave v.175 | |||||
- | Mathias Luplau | 2001 | Køge Svømmeklub | DSQ | ud på mave v.150m | |||||
Løb 6, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler 12 - 13 år |
12 - 13 år: Rasmus Birkedal (1997) 22:27.02 2010-12-04 |
11 år og yngre: (1997) 2:27.02 2010-12-06 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Marcus Heurlin Lunding | 1999 | Gentofte Svømme Klub | 2:23.06 | 12-13 Aldersgruppe Rekord | |||||
2 | Johan Müller | 1998 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 2:27.35 | ||||||
3 | Teodor Widerberg | 1998 | Simklubben Laxen | 2:28.39 | ||||||
4 | Kristian Svenstrup | 1998 | Køge Svømmeklub | 2:29.16 | ||||||
5 | Martin Bruun Andersen | 1998 | Køge Svømmeklub | 2:34.70 | ||||||
6 | Victor Emil Lundgaard | 1998 | Gentofte Svømme Klub | 2:39.23 | ||||||
7 | Jacob Samuel | 1998 | Køge Svømmeklub | 2:40.28 | ||||||
8 | Casper Wagner | 1998 | Køge Svømmeklub | 2:40.31 | ||||||
9 | Mathias Nielsen | 1999 | Køge Svømmeklub | 2:40.38 | ||||||
10 | Christian Nielsen | 1998 | Nakskov Svømme Klub | 2:43.48 | ||||||
11 | Marius Rasmussen | 1999 | Svømmeklubben Syd | 2:51.31 | ||||||
12 | Linus Koefoed Weiss | 1999 | GI-40 Hermes | 2:52.96 | ||||||
13 | Tobias Andersen | 1998 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 2:53.01 | ||||||
14 | Julius Cavalli | 1999 | Simklubben Laxen | 2:53.13 | ||||||
15 | Jonas Løkke Hell Hansen | 1998 | Gentofte Svømme Klub | 2:55.40 | ||||||
16 | Mathias W.b. Christiansen | 1998 | GI-40 Hermes | 2:57.09 | ||||||
17 | Frederik O. Møller | 1999 | Gentofte Svømme Klub | 2:58.38 | ||||||
18 | Mads Munk Sørensen | 1999 | GI-40 Hermes | 3:00.36 | ||||||
19 | William Dalsgaard | 1998 | Gentofte Svømme Klub | 3:01.69 | ||||||
20 | Sebastian Brun Koch | 1998 | Aalborg Svømmeklub | 3:04.78 | ||||||
21 | Jacob Friland | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 3:06.94 | ||||||
22 | Mikkel K Lauridsen | 1998 | Aalborg Svømmeklub | 3:12.16 | ||||||
23 | Rasmus Andersen | 1998 | Svømmeklubben Syd | 3:17.48 | ||||||
24 | Alexander Madarov | 1999 | Simklubben Laxen | 3:19.21 | ||||||
- | Lukas Mittelberger | 1998 | Svømmeklubben Triton Ballerup | DSQ | sv.på mave v125 | |||||
- | Mads Andersen | 1999 | Svømmeklubben Syd | DSQ | sv. på mave v.125 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.26 | Udskriftsdato | 25 november 2011 |
Licens til Køge Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 18:54 |
Resultat Løb 7 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Køge Open Herfølge | Udskriftsdato | 25 november 2011 | |||
Stævne by | Herfølge | Udskriftstidspunkt | 19:12 | |||
Arrangør | Køge Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 25 november 2011 |
Løb 7, 4X50m Medley Mix, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Køges Tøser 1 | 1998 | Køge Svømmeklub | 2:12.51 | ||||||
Kristian Svenstrup | 1998 | 33.25 | 33.25 | |||||||
Melanie Degner | 2000 | 38.45 | 1:11.70 | |||||||
Yazmin B. Gürtler | 2000 | 33.05 | 1:44.75 | |||||||
Mathias Nielsen | 1999 | 27.76 | 2:12.51 | |||||||
2 | Gentofte Mix 1 | 1998 | Gentofte Svømme Klub | 2:16.17 | ||||||
Marcus Heurlin Lunding | 1999 | 31.43 | 31.43 | |||||||
Nicole Bennetsen | 2000 | 40.63 | 1:12.06 | |||||||
Adam Hansen | 1998 | 33.66 | 1:45.72 | |||||||
Caroline Hørlykke | 2000 | 30.45 | 2:16.17 | |||||||
3 | Køges Tøser 2 | 1998 | Køge Svømmeklub | 2:26.26 | ||||||
Mette Hegelund | 2000 | 41.12 | 41.12 | |||||||
Jacob Samuel | 1998 | 40.18 | 1:21.30 | |||||||
Caroline Samuel | 2000 | 36.06 | 1:57.36 | |||||||
Martin Bruun Andersen | 1998 | 28.90 | 2:26.26 | |||||||
4 | Gentofte Mix 3 | 1998 | Gentofte Svømme Klub | 2:31.69 | ||||||
Victor Emil Lundgaard | 1998 | 36.51 | 36.51 | |||||||
Nikoline N. Norby | 2000 | 44.44 | 1:20.95 | |||||||
Frederik O. Møller | 1999 | 36.26 | 1:57.21 | |||||||
Mathilde Nielsen | 2001 | 34.48 | 2:31.69 | |||||||
5 | SK Laxen Lag 2 | 1998 | Simklubben Laxen | 2:38.56 | ||||||
Julius Cavalli | 1999 | 38.06 | 38.06 | |||||||
Gunnar Widerberg | 2000 | 41.75 | 1:19.81 | |||||||
Petronella Johansson | 2000 | 41.56 | 2:01.37 | |||||||
Elin Norrman | 2001 | 37.19 | 2:38.56 | |||||||
6 | Gentofte Mix 4 | 1998 | Gentofte Svømme Klub | 2:39.04 | ||||||
Nanna Munch Kjøller | 2001 | 42.26 | 42.26 | |||||||
Jonas Løkke Hell Hansen | 1998 | 43.87 | 1:26.13 | |||||||
Emilie Dessau | 2000 | 39.76 | 2:05.89 | |||||||
Peter Vangsgaard | 2000 | 33.15 | 2:39.04 | |||||||
7 | Køges Tøser 3 | 1998 | Køge Svømmeklub | 2:40.86 | ||||||
Thor B. Hansen | 2000 | 39.24 | 39.24 | |||||||
Camilla Mølgaard | 2002 | 49.53 | 1:28.77 | |||||||
Karoline Kjær | 2000 | 42.58 | 2:11.35 | |||||||
Casper Wagner | 1998 | 29.51 | 2:40.86 | |||||||
8 | Køges Tøser 4 | 1998 | Køge Svømmeklub | 2:58.77 | ||||||
Mathias Luplau | 2001 | |||||||||
Josefine Mølgaard | 2002 | |||||||||
Emma Henriksen | 2001 | |||||||||
Jacob Samuel | 1998 | 2:58.77 | 2:58.77 | |||||||
9 | Triton Mix 2 | 0 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 2:59.00 | ||||||
Daniel Berg Wenk | 2000 | 42.22 | 42.22 | |||||||
Line Strandby | 2001 | 54.48 | 1:36.70 | |||||||
Katrine Jensen | 2000 | 49.85 | 2:26.55 | |||||||
Tobias Andersen | 1998 | 32.45 | 2:59.00 | |||||||
- | Gentofte Mix 2 | 1998 | Gentofte Svømme Klub | DSQ | crawlben i fly | |||||
Rosemarie Blicher | 2000 | 40.86 | ||||||||
Jakob Sixten Soja | 1999 | |||||||||
Frederik Weiss | 1999 | |||||||||
Cathrine Laura Holten | 2000 | 86 | DSQ | |||||||
- | SK Laxen Lag 1 | 1998 | Simklubben Laxen | DSQ | tyvastart | |||||
Mellie Wijk | 2002 | 45.45 | 45.45 | |||||||
- | Triton Mix 1 | 1998 | Svømmeklubben Triton Ballerup | DSQ | tyvstart | |||||
Helena Berg Wenk | 2000 | 40.70 | 40.70 | |||||||
Jacob Friland | 1999 | 43.03 | 1:23.73 | |||||||
Amanda Duus | 2000 | 32.68 | 1:56.41 | |||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.26 | Udskriftsdato | 25 november 2011 |
Licens til Køge Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 19:12 |
Resultat Løb 8 (Indledende) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | Køge Open Herfølge | Udskriftsdato | 26 november 2011 | |||
Stævne by | Herfølge | Udskriftstidspunkt | 09:28 | |||
Arrangør | Køge Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 25 november 2011 |
Løb 8, 50m Butterfly Herrer, Indledende 11 år og yngre |
11 år og yngre: Jóhan Heôinsson (1995) 3.08 2008-10-25 |
11 år og yngre: Jóhan Heôinsson (1995) 3.08 2008-10-25 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Dennis Dukic | 2000 | Simklubben Laxen | 33.58 | ||||||
2 | Thor B. Hansen | 2000 | Køge Svømmeklub | 38.41 | ||||||
3 | Gunnar Widerberg | 2000 | Simklubben Laxen | 38.88 | ||||||
4 | Daniel Berg Wenk | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 39.40 | ||||||
5 | Mikkel S. Hansen | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 39.67 | ||||||
6 | Tobias Stavngaard | 2000 | Allerød Svømmeklub | 39.79 | ||||||
7 | Jakob Strunge Nissen | 2002 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 40.05 | ||||||
8 | Ferdinand Wahl | 2000 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 40.29 | ||||||
9 | Gustav Schlichtkrull | 2001 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 41.68 | ||||||
10 | Lucas Alexander Meng | 2000 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 42.00 | ||||||
11 | Mikael Jakobsen | 2000 | Greve Svømmeklub | 42.66 | ||||||
12 | Jacob Holm | 2000 | Køge Svømmeklub | 42.87 | ||||||
13 | Mads Enghave | 2002 | Ishøj Svømme Klub | 43.45 | ||||||
14 | Mike Johansen | 2001 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 43.99 | ||||||
15 | Hans Asger M. Petersen | 2001 | Greve Svømmeklub | 44.42 | ||||||
16 | Jacob Aaboe Jensen | 2000 | Allerød Svømmeklub | 45.49 | ||||||
17 | Emil Enevoldsen | 2000 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 46.16 | ||||||
18 | Markus Bjerre Nielsen | 2001 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 46.39 | ||||||
19 | Joost van der Sprong | 2000 | Køge Svømmeklub | 46.62 | ||||||
20 | Alexander Guldbjørn | 2001 | Greve Svømmeklub | 47.08 | ||||||
21 | Jonas Andersen | 2001 | Holbæk Svømme Klub | 48.51 | ||||||
22 | Sebastian Wain-Sigsgaard | 2000 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 49.05 | ||||||
23 | Jonathan Forsberg Møller | 2000 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 50.21 | ||||||
24 | Frederik Victor Povlsen | 2001 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 52.98 | ||||||
25 | Rasmus Schrøder | 2000 | Holbæk Svømme Klub | 57.01 | ||||||
26 | Arthur Hansen | 2002 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 57.98 | ||||||
27 | Carl Peter Vittrup | 2001 | Herlev Svømning | 59.39 | ||||||
28 | Alfred Klarskov Vidovic | 2002 | Svømmeklubben København | 1:25.44 | ||||||
- | Rud Sejr Oxenvad | 2001 | Svømmeklubben København | DNS | ||||||
- | Thor Nørgaard Eriksen | 2000 | Tune I.F. Svømmeafdeling | DNS | ||||||
- | Johan Joensen | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | DSQ | asynk. ben | |||||
- | Nikolaj F. Kristensen | 2000 | Allerød Svømmeklub | DSQ | asyn arme | |||||
- | Peter Eskjær-Køppen | 2002 | Herlev Svømning | DSQ | asyn ben | |||||
- | Tobias Enghave | 2002 | Ishøj Svømme Klub | DSQ | asyn arme | |||||
Løb 8, 50m Butterfly Herrer, Indledende 12 - 13 år |
11 år og yngre: Jóhan Heôinsson (1995) 3.08 2008-10-25 |
11 år og yngre: Jóhan Heôinsson (1995) 3.08 2008-10-25 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Teodor Widerberg | 1998 | Simklubben Laxen | 29.43 | ||||||
2 | Johan Müller | 1998 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 29.56 | ||||||
3 | Kristian Svenstrup | 1998 | Køge Svømmeklub | 31.06 | ||||||
4 | Casper Wagner | 1998 | Køge Svømmeklub | 32.10 | ||||||
5 | Emil Toft | 1998 | Holbæk Svømme Klub | 33.18 | ||||||
6 | Niels Ottosen | 1998 | Holbæk Svømme Klub | 33.42 | ||||||
7 | Adam Hansen | 1998 | Gentofte Svømme Klub | 34.57 | ||||||
8 | Markus Bøjsen | 1999 | Holbæk Svømme Klub | 34.81 | ||||||
9 | Frederik Bruun Nielsen | 1999 | Nakskov Svømme Klub | 35.20 | ||||||
10 | Frederik Weiss | 1999 | Gentofte Svømme Klub | 35.66 | ||||||
11 | Mads Midtbøll | 1998 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 35.77 | ||||||
12 | Marius Rasmussen | 1999 | Svømmeklubben Syd | 36.48 | ||||||
13 | Lukas Mittelberger | 1998 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 36.51 | ||||||
14 | Anton Ewald | 1999 | Gentofte Svømme Klub | 36.52 | ||||||
15 | Frederik O. Møller | 1999 | Gentofte Svømme Klub | 36.65 | ||||||
16 | Jakob Schmidt | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 36.82 | ||||||
17 | Tobias Andersen | 1998 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 37.54 | ||||||
18 | Mads Munk Sørensen | 1999 | GI-40 Hermes | 37.95 | ||||||
19 | Jon Riedel Pedersen | 1998 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 37.96 | ||||||
20 | Sophus Rensch Vinterberg | 1998 | Allerød Svømmeklub | 38.59 | ||||||
21 | Julius Cavalli | 1999 | Simklubben Laxen | 38.73 | ||||||
22 | Linus Koefoed Weiss | 1999 | GI-40 Hermes | 39.02 | ||||||
23 | Nikola Macki´c | 1999 | Simklubben Laxen | 39.08 | ||||||
24 | Mikkel Fogelberg Handberg | 1998 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 39.35 | ||||||
25 | Christopher Kiss | 1999 | Herlev Svømning | 40.53 | ||||||
26 | Mikkel Henriksen | 1999 | Holbæk Svømme Klub | 40.58 | ||||||
27 | Victor Emil Lundgaard | 1998 | Gentofte Svømme Klub | 41.01 | ||||||
28 | Martin Stengelshøj | 1999 | Holbæk Svømme Klub | 41.35 | ||||||
29 | Rasmus F. Jørgensen | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 41.40 | ||||||
30 | Simon Krøyer Svendsen | 1999 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 41.89 | ||||||
31 | Lukas Gustafson | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 41.95 | ||||||
32 | Erik Kjærgaard | 1999 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 42.23 | ||||||
33 | Jacob Friland | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 42.31 | ||||||
34 | Mads Thorenfeldt Poulsen | 1999 | Allerød Svømmeklub | 43.66 | ||||||
35 | Mads Rishøj | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 44.41 | ||||||
36 | Viktor Creutz | 1999 | Simklubben Vänersborg | 47.00 | ||||||
37 | Isak Malm | 1998 | Simklubben Vänersborg | 48.79 | ||||||
38 | Jens Gustav Nielson | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 49.37 | ||||||
39 | Andreas Foverskov | 1999 | Holbæk Svømme Klub | 50.71 | ||||||
40 | Rasmus Olsson | 1999 | Simklubben Vänersborg | 51.89 | ||||||
- | Marcus-Samuel Lesiw | 1998 | Vordingborg Svømme Klub | DNS | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.26 | Udskriftsdato | 26 november 2011 |
Licens til Køge Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 09:28 |
Resultat Løb 9 (Indledende) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | Køge Open Herfølge | Udskriftsdato | 26 november 2011 | |||
Stævne by | Herfølge | Udskriftstidspunkt | 11:17 | |||
Arrangør | Køge Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 25 november 2011 |
Løb 9, 50m Butterfly Damer, Indledende 9 år og yngre |
10 - 11 år: Nicoline Christensen (1999) 35.27 2010-12-04 |
9 år og yngre: Yazmin B. Gürtler (2000) 38.83 2009-12-05 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Karoline Barrett | 2002 | Greve Svømmeklub | 37.09 | 0-9 Aldersgruppe Rekord | |||||
2 | Sofie Hansen | 2002 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 44.37 | ||||||
3 | Laura Janner | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 49.30 | ||||||
4 | Celia Puggaard | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 51.34 | ||||||
5 | Kristhine Andersen | 2002 | Holbæk Svømme Klub | 52.18 | ||||||
6 | Ingrid Breckling Brushøj | 2002 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 54.83 | ||||||
7 | Maja Egebjerg Brast | 2002 | Herlev Svømning | 55.78 | ||||||
8 | Runa Riedel Pedersen | 2002 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:00.91 | ||||||
9 | Ellen Kjærgaard | 2002 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:06.79 | ||||||
- | Josefine Paaske | 2002 | Køge Svømmeklub | DSQ | 1hånd i afslutning | |||||
Løb 9, 50m Butterfly Damer, Indledende 10 - 11 år |
10 - 11 år: Nicoline Christensen (1999) 35.27 2010-12-04 |
9 år og yngre: Yazmin B. Gürtler (2000) 38.83 2009-12-05 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Yazmin B. Gürtler | 2000 | Køge Svømmeklub | 33.62 | 10-11 Aldersgruppe Rekord | |||||
2 | Amanda Duus | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 33.78 | ||||||
3 | Eva Olsen | 2000 | Ishøj Svømme Klub | 34.24 | ||||||
4 | Mille Hesselgren Ikov | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 35.42 | ||||||
5 | Caroline Samuel | 2000 | Køge Svømmeklub | 36.27 | ||||||
6 | Nana Hansen | 2000 | Vordingborg Svømme Klub | 36.68 | ||||||
7 | Cathrine Laura Holten | 2000 | Gentofte Svømme Klub | 37.05 | ||||||
8 | Maria Olsen | 2000 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 37.67 | ||||||
9 | Luna Donde Feilberg | 2000 | GI-40 Hermes | 37.85 | ||||||
10 | Celine Brock | 2000 | Herlev Svømning | 39.16 | ||||||
11 | Mathilde Nielsen | 2001 | Gentofte Svømme Klub | 40.01 | ||||||
12 | Emilie Dessau | 2000 | Gentofte Svømme Klub | 40.77 | ||||||
13 | Lea Alberte Olsen | 2000 | GI-40 Hermes | 41.49 | ||||||
14 | Rebbeca Hansen | 2000 | Gentofte Svømme Klub | 41.53 | ||||||
15 | Moa Ovik | 2000 | Simklubben Laxen | 41.81 | ||||||
16 | Amalie L. Madsen | 2000 | Nakskov Svømme Klub | 42.10 | ||||||
17 | Helena Splidt-Samuelsen | 2000 | Ishøj Svømme Klub | 42.15 | ||||||
18 | Petronella Johansson | 2000 | Simklubben Laxen | 42.18 | ||||||
19 | Anna Andersen | 2001 | Svømmeklubben Syd | 42.56 | ||||||
20 | Clara Marott Schelde | 2000 | GI-40 Hermes | 43.01 | ||||||
21 | Karina Garne Larsen | 2000 | Allerød Svømmeklub | 43.22 | ||||||
22 | Line Refsgaard | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 43.99 | ||||||
23 | Emma Henriksen | 2001 | Køge Svømmeklub | 44.06 | ||||||
23 | Kajsa Gregersen | 2001 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 44.06 | ||||||
25 | Rosemarie Blicher | 2000 | Gentofte Svømme Klub | 44.26 | ||||||
26 | Lovisa Gröndahl | 2000 | Simklubben Laxen | 44.55 | ||||||
27 | Mai Andersen | 2000 | Holbæk Svømme Klub | 44.68 | ||||||
28 | Amanda Egerod Lund | 2000 | Allerød Svømmeklub | 44.77 | ||||||
29 | Clara Marie Juhlert | 2000 | Allerød Svømmeklub | 45.09 | ||||||
30 | Mette S. Køhler | 2001 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 45.53 | ||||||
31 | Maya Isabella Saxtoft | 2000 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 46.10 | ||||||
32 | Freja Schmidt | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 46.45 | ||||||
33 | Katrine Jensen | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 47.09 | ||||||
34 | Mathilde Roed | 2001 | Køge Svømmeklub | 47.30 | ||||||
35 | Ida Sophie Ahm | 2001 | GI-40 Hermes | 47.75 | ||||||
36 | Moa Bergstedt | 2000 | Simklubben Laxen | 47.83 | ||||||
37 | Benedikte Dam Hoffmann | 2001 | GI-40 Hermes | 47.94 | ||||||
38 | Nikoline Nielsen | 2001 | Holbæk Svømme Klub | 48.12 | ||||||
39 | Victoria Dahl | 2000 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 49.19 | ||||||
40 | Mikkeline Mentz | 2001 | Holbæk Svømme Klub | 50.01 | ||||||
41 | Victoria Grøn Brandelev | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 51.53 | ||||||
42 | Ida Markussen | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 52.19 | ||||||
43 | Olivia Foltmar-Michaelsen | 2001 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 52.51 | ||||||
44 | Camilla Andersen | 2001 | Ishøj Svømme Klub | 53.30 | ||||||
45 | Alma Esbensen | 2000 | Holbæk Svømme Klub | 55.93 | ||||||
46 | Sif Nikoline Madsen | 2001 | Svømmeklubben København | 57.57 | ||||||
- | Frida Sidenius Jensen | 2001 | Allerød Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Nicoline Fejer | 2001 | Tune I.F. Svømmeafdeling | DSQ | asynk arme. | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.26 | Udskriftsdato | 26 november 2011 |
Licens til Køge Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 11:17 |
Resultat Løb 10 (Indledende) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | Køge Open Herfølge | Udskriftsdato | 26 november 2011 | |||
Stævne by | Herfølge | Udskriftstidspunkt | 11:45 | |||
Arrangør | Køge Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 25 november 2011 |
Løb 10, 50m Brystsvømning Herrer, Indledende 11 år og yngre |
11 år og yngre: Lasse Foss Sylow (1997) 35.40 2010-12-05 |
11 år og yngre: Lasse Foss Sylow (1997) 35.40 2010-12-05 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Dennis Dukic | 2000 | Simklubben Laxen | 40.19 | 0-11 Aldersgruppe Rekord | |||||
2 | Gunnar Widerberg | 2000 | Simklubben Laxen | 43.04 | ||||||
3 | Peter Vangsgaard | 2000 | Gentofte Svømme Klub | 43.10 | ||||||
4 | Mikkel Hansen | 2000 | Svømmeklubben Syd | 46.70 | ||||||
5 | Rasmus Krogh Løvschal | 2000 | GI-40 Hermes | 48.72 | ||||||
6 | Johan Veggerby Grønlund | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 48.76 | Deltager ikke i finalen | |||||
7 | Ferdinand Wahl | 2000 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 49.29 | ||||||
8 | Carl Palm-Henriksen | 2000 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 49.79 | ||||||
9 | Julius Gustavsson | 2002 | Simklubben Laxen | 49.99 | ||||||
10 | Niels Paulli Sparholt | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 50.22 | ||||||
11 | Markus Bjerre Nielsen | 2001 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 51.19 | ||||||
12 | Victor Bendix Beiter | 2001 | Herlev Svømning | 51.20 | ||||||
13 | Daniel Hartkopf | 2001 | Køge Svømmeklub | 51.54 | ||||||
14 | Johan Joensen | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 51.62 | ||||||
15 | Mads Raaby Jensen | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 52.18 | ||||||
16 | Emil Krohn Olsen | 2001 | Køge Svømmeklub | 54.31 | ||||||
17 | Sebastian Wærling | 2000 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 57.32 | ||||||
18 | Rasmus Schrøder | 2000 | Holbæk Svømme Klub | 57.39 | ||||||
19 | Emil Enevoldsen | 2000 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 59.15 | ||||||
20 | Rasmus Nielsen | 2001 | Allerød Svømmeklub | 59.39 | ||||||
21 | Jannick Hansen | 2001 | Allerød Svømmeklub | 1:02.15 | ||||||
22 | Arthur Hansen | 2002 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:02.56 | ||||||
23 | Alfred Klarskov Vidovic | 2002 | Svømmeklubben København | 1:14.12 | ||||||
- | Rud Sejr Oxenvad | 2001 | Svømmeklubben København | DNS | ||||||
- | Tobias Graasbøll | 2002 | Allerød Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Edwin Larsson | 2001 | Simklubben Vänersborg | DSQ | 1hånd i vend v 25m | |||||
- | Frederik Victor Povlsen | 2001 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | DSQ | asynk ben | |||||
- | Rasmus Danielsen | 2001 | Køge Svømmeklub | DSQ | asynk arme. | |||||
Løb 10, 50m Brystsvømning Herrer, Indledende 12 - 13 år |
11 år og yngre: Lasse Foss Sylow (1997) 35.40 2010-12-05 |
11 år og yngre: Lasse Foss Sylow (1997) 35.40 2010-12-05 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Teodor Widerberg | 1998 | Simklubben Laxen | 35.77 | ||||||
2 | Mathias Nielsen | 1999 | Køge Svømmeklub | 38.33 | ||||||
3 | Jacob Samuel | 1998 | Køge Svømmeklub | 39.96 | ||||||
4 | Jakob Sixten Soja | 1999 | Gentofte Svømme Klub | 40.48 | ||||||
5 | Mathias W.b. Christiansen | 1998 | GI-40 Hermes | 42.61 | ||||||
6 | Mads Midtbøll | 1998 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 43.49 | ||||||
7 | Jonas Løkke Hell Hansen | 1998 | Gentofte Svømme Klub | 43.80 | ||||||
8 | Walther Hagemann | 1999 | Gentofte Svømme Klub | 44.04 | ||||||
9 | Frederik Weiss | 1999 | Gentofte Svømme Klub | 44.64 | ||||||
10 | Mikkel Neergaard | 1999 | Svømmeklubben Syd | 45.87 | ||||||
11 | Mikkel Halby | 1999 | Holbæk Svømme Klub | 46.69 | ||||||
12 | Mads Munk Sørensen | 1999 | GI-40 Hermes | 49.17 | ||||||
13 | Isak Malm | 1998 | Simklubben Vänersborg | 50.12 | ||||||
14 | Viktor Creutz | 1999 | Simklubben Vänersborg | 51.24 | ||||||
15 | Tobias Andersen | 1998 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 51.74 | ||||||
16 | William Dalsgaard | 1998 | Gentofte Svømme Klub | 52.98 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.26 | Udskriftsdato | 26 november 2011 |
Licens til Køge Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 11:45 |
Resultat Løb 11 (Indledende) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | Køge Open Herfølge | Udskriftsdato | 26 november 2011 | |||
Stævne by | Herfølge | Udskriftstidspunkt | 10:10 | |||
Arrangør | Køge Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 25 november 2011 |
Løb 11, 50m Brystsvømning Damer, Indledende 9 år og yngre |
10 - 11 år: Alma Lundin (1998) 39.20 2011-10-24 |
9 år og yngre: Amanda Duus (2000) 50.53 2009-10-24 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Josefine Mølgaard | 2002 | Køge Svømmeklub | 48.92 | 0-9 Aldersgruppe Rekord | |||||
2 | Camilla Mølgaard | 2002 | Køge Svømmeklub | 49.91 | 0-9 Aldersgruppe Rekord | |||||
3 | Emma Pedersen | 2002 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 50.47 | ||||||
4 | Sofie Hansen | 2002 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 51.98 | ||||||
5 | Mille Graasbøll | 2002 | Allerød Svømmeklub | 53.36 | ||||||
6 | Tilde Morin | 2002 | Simklubben Laxen | 54.17 | ||||||
7 | Julia Wollentz | 2002 | Simklubben Laxen | 55.39 | ||||||
8 | Sofie Krühlmann | 2002 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 57.91 | ||||||
9 | Sofie Findahl Andersen | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 58.24 | ||||||
10 | Caroline Gøttrup Bagge | 2003 | Køge Svømmeklub | 58.58 | ||||||
11 | Kristhine Andersen | 2002 | Holbæk Svømme Klub | 58.61 | ||||||
12 | Laura Janner | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 58.83 | ||||||
13 | Katrine Buhl Schrøder | 2002 | Allerød Svømmeklub | 58.99 | ||||||
14 | Elsa Wahlbeck | 2002 | Simklubben Laxen | 59.01 | ||||||
15 | Ingrid Breckling Brushøj | 2002 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 59.83 | ||||||
16 | Terese Silke Siff Larsson | 2002 | Svømmeklubben København | 1:02.31 | ||||||
17 | Maja Svenstrup | 2002 | Køge Svømmeklub | 1:02.89 | ||||||
18 | Frederikke Rønved | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:07.66 | ||||||
- | Olivia Mammen | 2003 | Svømmeklubben Triton Ballerup | DSQ | 2 flyben | |||||
Løb 11, 50m Brystsvømning Damer, Indledende 10 - 11 år |
10 - 11 år: Alma Lundin (1998) 39.20 2011-10-24 |
9 år og yngre: Amanda Duus (2000) 50.53 2009-10-24 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Melanie Degner | 2000 | Køge Svømmeklub | 39.13 | 10-11 Aldersgruppe Rekord | |||||
2 | Nicole Bennetsen | 2000 | Gentofte Svømme Klub | 40.71 | ||||||
3 | Nikoline N. Norby | 2000 | Gentofte Svømme Klub | 43.06 | ||||||
4 | Nina Toft | 2000 | Gentofte Svømme Klub | 44.04 | ||||||
5 | Mette Hegelund | 2000 | Køge Svømmeklub | 44.28 | ||||||
6 | Jasmin Boe Rasmussen | 2000 | Ishøj Svømme Klub | 45.75 | ||||||
7 | Kristina Louise Molberg | 2000 | Gentofte Svømme Klub | 47.09 | ||||||
8 | Clara Neumann | 2001 | Svømmeklubben Syd | 47.65 | ||||||
9 | Olivia Therkelsen | 2000 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 47.80 | ||||||
10 | Nathalie Grahn | 2000 | Simklubben Laxen | 47.95 | ||||||
11 | Luna Donde Feilberg | 2000 | GI-40 Hermes | 48.26 | ||||||
12 | Clara Marott Schelde | 2000 | GI-40 Hermes | 48.37 | ||||||
13 | Helena Berg Wenk | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 48.77 | ||||||
14 | Lea Alberte Olsen | 2000 | GI-40 Hermes | 48.96 | ||||||
15 | Elin Norrman | 2001 | Simklubben Laxen | 48.97 | ||||||
16 | Liva Schmid | 2000 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 49.02 | ||||||
17 | Petronella Johansson | 2000 | Simklubben Laxen | 49.18 | ||||||
18 | Alberte Mammen | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 49.58 | ||||||
19 | Anna Melchior | 2000 | Gentofte Svømme Klub | 49.60 | ||||||
20 | Mikkeline Mentz | 2001 | Holbæk Svømme Klub | 49.90 | ||||||
21 | Hannah Hansen Hvidt | 2000 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 50.26 | ||||||
22 | Ida Sophie Ahm | 2001 | GI-40 Hermes | 50.46 | ||||||
23 | Benedikte Dam Hoffmann | 2001 | GI-40 Hermes | 51.86 | ||||||
24 | Julie Norling Pedersen | 2001 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 52.67 | ||||||
25 | Mai Andersen | 2000 | Holbæk Svømme Klub | 53.81 | ||||||
26 | Ida Markussen | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 53.95 | ||||||
27 | Cecilie Olsen | 2001 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 54.07 | ||||||
28 | Amalie W. Olsen | 2001 | Vordingborg Svømme Klub | 55.84 | ||||||
29 | Freja Schmidt | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 56.92 | ||||||
30 | Alma Esbensen | 2000 | Holbæk Svømme Klub | 58.01 | ||||||
31 | Nikoline Nielsen | 2001 | Holbæk Svømme Klub | 58.15 | ||||||
32 | Sara Ødegaard | 2001 | Køge Svømmeklub | 58.74 | ||||||
33 | Silje Thramkrongart | 2001 | Allerød Svømmeklub | 59.87 | ||||||
34 | Erika Grüneberger | 2001 | Simklubben Laxen | 1:01.48 | ||||||
- | Caroline Hansson | 2001 | Simklubben Laxen | DNS | ||||||
- | Mathilde Kiilgaard | 2001 | Svømmeklubben København | DNS | ||||||
- | Sophia Winther | 2001 | Svømmeklubben København | DNS | ||||||
- | Anna Andersen | 2001 | Svømmeklubben Syd | DSQ | 1hånd i vend v 25m | |||||
- | Signe Gyberg Jensen | 2001 | Svømmeklubben København | DSQ | asynk ben | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.26 | Udskriftsdato | 26 november 2011 |
Licens til Køge Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 10:10 |
Resultat Løb 12 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Køge Open Herfølge | Udskriftsdato | 26 november 2011 | |||
Stævne by | Herfølge | Udskriftstidspunkt | 10:17 | |||
Arrangør | Køge Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 25 november 2011 |
Løb 12, 800m Frisvømning Herrer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | 400m | Opnået | Status | |
500m | 600m | 700m | ||||||||
1 | Martin Bruun Andersen | 1998 | Køge Svømmeklub | 1:07.56 | 2:21.85 | 3:35.33 | 4:48.76 | 9:42.63 | ||
6:02.49 | 7:16.88 | 8:30.58 | ||||||||
2 | Jonas Lange | 1999 | Svømmeklubben Syd | 1:11.38 | 2:27.03 | 3:42.57 | 4:57.23 | 9:47.74 | ||
6:10.11 | 7:23.14 | 8:36.58 | ||||||||
3 | Jon Riedel Pedersen | 1998 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:15.24 | 2:37.70 | 3:58.21 | 5:20.54 | 10:47.10 | ||
6:42.40 | 8:04.14 | 9:27.09 | ||||||||
4 | Mikkel Fogelberg Handberg | 1998 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:17.37 | 2:45.26 | 4:13.15 | 5:42.70 | 11:32.62 | ||
7:10.64 | 8:39.51 | 10:06.80 | ||||||||
5 | Mads Andersen | 1998 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:21.08 | 2:51.36 | 4:21.63 | 5:52.88 | 11:54.32 | ||
7:23.15 | 8:54.44 | 10:27.87 | ||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.26 | Udskriftsdato | 26 november 2011 |
Licens til Køge Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 10:17 |
Resultat Løb 13 (Indledende) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | Køge Open Herfølge | Udskriftsdato | 26 november 2011 | |||
Stævne by | Herfølge | Udskriftstidspunkt | 12:04 | |||
Arrangør | Køge Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 25 november 2011 |
Løb 13, 100m Rygsvømning Damer, Indledende 9 år og yngre |
10 - 11 år: Gitte Gosvig (1999) 1:18.50 2010-12-04 |
9 år og yngre: Amanda Duus (2000) 1:32.88 2009-11-24 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Josefine Paaske | 2002 | Køge Svømmeklub | 1:32.27 | 0-9 Aldersgruppe Rekord | |||||
2 | Mellie Wijk | 2002 | Simklubben Laxen | 1:37.12 | ||||||
3 | Celia Puggaard | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:43.18 | ||||||
4 | Elsa Wahlbeck | 2002 | Simklubben Laxen | 1:48.39 | ||||||
5 | Laura Janner | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:48.80 | ||||||
6 | Emilia Karlberg | 2002 | Simklubben Laxen | 1:49.27 | ||||||
7 | Maja Egebjerg Brast | 2002 | Herlev Svømning | 1:52.22 | ||||||
8 | Ellen Kjærgaard | 2002 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:54.78 | ||||||
9 | Petronella Ottosson | 2002 | Simklubben Laxen | 1:54.94 | ||||||
10 | Frida E. Bramming | 2002 | Vordingborg Svømme Klub | 2:07.66 | ||||||
11 | Karla Berggreen Hansen | 2003 | Køge Svømmeklub | 2:11.34 | ||||||
12 | Emma Yozi Larsen | 2003 | Køge Svømmeklub | 2:14.65 | ||||||
- | Melina Degner | 2004 | Køge Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Zascha Seest-Østergård | 2002 | Køge Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Caroline Gøttrup Bagge | 2003 | Køge Svømmeklub | DSQ | ud på maven v 50m | |||||
- | Karoline Barrett | 2002 | Greve Svømmeklub | DSQ | ej fortsat bev. v50m | |||||
- | Kathrine Grønt Jensen | 2003 | Køge Svømmeklub | DSQ | sv. på maven v. 25m | |||||
Løb 13, 100m Rygsvømning Damer, Indledende 10 - 11 år |
10 - 11 år: Gitte Gosvig (1999) 1:18.50 2010-12-04 |
9 år og yngre: Amanda Duus (2000) 1:32.88 2009-11-24 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Amanda Duus | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:15.22 | Deltager ikke i finalen | |||||
2 | Caroline Hørlykke | 2000 | Gentofte Svømme Klub | 1:17.49 | ||||||
3 | Yazmin B. Gürtler | 2000 | Køge Svømmeklub | 1:19.15 | ||||||
4 | Mille Hesselgren Ikov | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:21.13 | ||||||
5 | Caroline Samuel | 2000 | Køge Svømmeklub | 1:23.34 | ||||||
6 | Mette Hegelund | 2000 | Køge Svømmeklub | 1:25.75 | ||||||
7 | Rosemarie Blicher | 2000 | Gentofte Svømme Klub | 1:25.87 | ||||||
8 | Nicole Bennetsen | 2000 | Gentofte Svømme Klub | 1:25.88 | ||||||
9 | Jasmin Boe Rasmussen | 2000 | Ishøj Svømme Klub | 1:25.97 | ||||||
10 | Clara Marott Schelde | 2000 | GI-40 Hermes | 1:27.21 | ||||||
11 | Maria Olsen | 2000 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:27.41 | ||||||
12 | Line Refsgaard | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:28.07 | ||||||
13 | Victoria Kahr | 2001 | Køge Svømmeklub | 1:28.64 | ||||||
14 | Lærke Schlott Reichel | 2001 | Køge Svømmeklub | 1:28.87 | ||||||
15 | Emilie Dessau | 2000 | Gentofte Svømme Klub | 1:29.70 | ||||||
16 | Karoline Kjær | 2000 | Køge Svømmeklub | 1:30.87 | ||||||
17 | Sarah Aarslew Jensen | 2000 | Køge Svømmeklub | 1:32.04 | ||||||
18 | Nanna Munch Kjøller | 2001 | Gentofte Svømme Klub | 1:32.20 | ||||||
19 | Anna Melchior | 2000 | Gentofte Svømme Klub | 1:32.36 | ||||||
20 | Mathilde Nielsen | 2001 | Gentofte Svømme Klub | 1:32.50 | ||||||
21 | Cecilie Olsen | 2001 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:32.57 | ||||||
22 | Lea Alberte Olsen | 2000 | GI-40 Hermes | 1:32.60 | ||||||
23 | Kristina Louise Molberg | 2000 | Gentofte Svømme Klub | 1:33.09 | ||||||
24 | Rebbeca Hansen | 2000 | Gentofte Svømme Klub | 1:33.31 | ||||||
25 | Cecilie Daluiso Salmonsen | 2001 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 1:34.60 | ||||||
26 | Julie Jarlbo Berner | 2001 | Allerød Svømmeklub | 1:34.85 | ||||||
27 | Clara Neumann | 2001 | Svømmeklubben Syd | 1:35.08 | ||||||
28 | Ida Sophie Ahm | 2001 | GI-40 Hermes | 1:35.95 | ||||||
29 | Benedikte Dam Hoffmann | 2001 | GI-40 Hermes | 1:36.05 | ||||||
30 | Moa Bergstedt | 2000 | Simklubben Laxen | 1:36.99 | ||||||
31 | Victoria Dahl | 2000 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:40.19 | ||||||
32 | Lovisa Gröndahl | 2000 | Simklubben Laxen | 1:42.56 | ||||||
33 | Hannah Hansen Hvidt | 2000 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:42.73 | ||||||
34 | Line Strandby | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:43.20 | ||||||
35 | Maya Isabella Saxtoft | 2000 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:43.22 | ||||||
36 | Frida Buusmann | 2001 | Allerød Svømmeklub | 1:43.34 | ||||||
37 | Moa Ovik | 2000 | Simklubben Laxen | 1:43.36 | ||||||
38 | Camilla Andersen | 2001 | Ishøj Svømme Klub | 1:45.90 | ||||||
39 | Nanna Stær Hincheli | 2000 | Vordingborg Svømme Klub | 1:45.91 | ||||||
40 | Amalie Clausen | 2001 | Køge Svømmeklub | 1:46.34 | ||||||
41 | Amalie W. Olsen | 2001 | Vordingborg Svømme Klub | 1:46.83 | ||||||
42 | Mathilde Roed | 2001 | Køge Svømmeklub | 1:47.73 | ||||||
43 | Nicoline Fejer | 2001 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 1:50.87 | ||||||
44 | Silje Thramkrongart | 2001 | Allerød Svømmeklub | 1:56.72 | ||||||
45 | Erika Grüneberger | 2001 | Simklubben Laxen | 2:00.60 | ||||||
46 | Julie Norling Pedersen | 2001 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:07.54 | ||||||
47 | Signe Gyberg Jensen | 2001 | Svømmeklubben København | 2:14.05 | ||||||
- | Caroline Hansson | 2001 | Simklubben Laxen | DNS | ||||||
- | Frida Sidenius Jensen | 2001 | Allerød Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Amalie L. Madsen | 2000 | Nakskov Svømme Klub | DSQ | ej fortsat bev v75 | |||||
- | Ann Sophie Bill | 2001 | Allerød Svømmeklub | DSQ | ej fuldfør bev v50m | |||||
- | Camilla Aalling Blicher | 2001 | Allerød Svømmeklub | DSQ | ud på maven v75m | |||||
- | Cathrine Laura Holten | 2000 | Gentofte Svømme Klub | DSQ | sv på maven v75m | |||||
- | Freja Schmidt | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | DSQ | ej fuldført bev. v50 | |||||
- | Helena Splidt-Samuelsen | 2000 | Ishøj Svømme Klub | DSQ | sv på maven v. 25m | |||||
- | Ida Markussen | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | DSQ | ej forts. bev. v.25m | |||||
- | Mette S. Køhler | 2001 | Tune I.F. Svømmeafdeling | DSQ | ej fuldført bev. v50 | |||||
- | Nina Toft | 2000 | Gentofte Svømme Klub | DSQ | ej fort bev v 75m | |||||
- | Olivia Foltmar-Michaelsen | 2001 | Tune I.F. Svømmeafdeling | DSQ | dobb. armtag v. 75m. | |||||
- | Victoria Grøn Brandelev | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | DSQ | ej forts. bev v 25m | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.26 | Udskriftsdato | 26 november 2011 |
Licens til Køge Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 12:04 |
Resultat Løb 14 (Indledende) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | Køge Open Herfølge | Udskriftsdato | 26 november 2011 | |||
Stævne by | Herfølge | Udskriftstidspunkt | 11:46 | |||
Arrangør | Køge Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 25 november 2011 |
Løb 14, 100m Rygsvømning Herrer, Indledende 11 år og yngre |
11 år og yngre: Rasmus Birkedal (1997) 1:09.28 2010-12-05 |
11 år og yngre: Rasmus Birkedal (1997) 1:09.28 2010-12-05 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Mathias Yu Fagerberg | 2000 | Ishøj Svømme Klub | 1:20.36 | ||||||
2 | Peter Vangsgaard | 2000 | Gentofte Svømme Klub | 1:20.83 | ||||||
3 | Dennis Dukic | 2000 | Simklubben Laxen | 1:21.04 | ||||||
4 | Thor B. Hansen | 2000 | Køge Svømmeklub | 1:24.27 | ||||||
5 | Daniel Berg Wenk | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:26.74 | ||||||
6 | Lucas Alexander Meng | 2000 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:27.69 | ||||||
7 | Tobias Stavngaard | 2000 | Allerød Svømmeklub | 1:27.90 | ||||||
8 | Mathias Luplau | 2001 | Køge Svømmeklub | 1:29.56 | ||||||
9 | Jacob Holm | 2000 | Køge Svømmeklub | 1:29.99 | ||||||
10 | Jakob Strunge Nissen | 2002 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:30.08 | ||||||
11 | Johan Veggerby Grønlund | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:31.22 | ||||||
12 | Johan Joensen | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:31.33 | ||||||
13 | Joost van der Sprong | 2000 | Køge Svømmeklub | 1:31.42 | ||||||
14 | Tobias Vive Rasmussen | 2000 | GI-40 Hermes | 1:31.70 | ||||||
15 | Mads Enghave | 2002 | Ishøj Svømme Klub | 1:32.19 | ||||||
16 | Mads Raaby Jensen | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:33.24 | ||||||
17 | Mikkel S. Hansen | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:33.61 | ||||||
18 | Mikael Jakobsen | 2000 | Greve Svømmeklub | 1:34.19 | ||||||
19 | Mike Johansen | 2001 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:34.26 | ||||||
20 | Rasmus Danielsen | 2001 | Køge Svømmeklub | 1:34.77 | ||||||
21 | Edwin Larsson | 2001 | Simklubben Vänersborg | 1:34.94 | ||||||
22 | Nikolaj F. Kristensen | 2000 | Allerød Svømmeklub | 1:35.09 | ||||||
23 | Philip K. B. Pedersen | 2000 | Vordingborg Svømme Klub | 1:36.13 | ||||||
24 | Carl Palm-Henriksen | 2000 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:36.94 | ||||||
25 | Victor Bendix Beiter | 2001 | Herlev Svømning | 1:37.71 | ||||||
26 | Gustav Schlichtkrull | 2001 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:38.45 | ||||||
27 | Rasmus Krogh Løvschal | 2000 | GI-40 Hermes | 1:39.48 | ||||||
28 | Oliver Kaiser | 2000 | Allerød Svømmeklub | 1:39.73 | ||||||
29 | Markus Bjerre Nielsen | 2001 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:39.81 | ||||||
30 | Frederik Bornemann | 2001 | Allerød Svømmeklub | 1:40.04 | ||||||
31 | Niels Paulli Sparholt | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:42.37 | ||||||
32 | Sebastian Wain-Sigsgaard | 2000 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:43.95 | ||||||
33 | Kristian Heinz Buskov | 2000 | Køge Svømmeklub | 1:45.01 | ||||||
34 | Alexander Guldbjørn | 2001 | Greve Svømmeklub | 1:45.32 | ||||||
35 | Jonathan Forsberg Møller | 2000 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 1:45.62 | ||||||
36 | Daniel Hartkopf | 2001 | Køge Svømmeklub | 1:45.84 | ||||||
37 | Ludvig Schriever-Abeln | 2000 | Simklubben Laxen | 1:46.91 | ||||||
38 | Rasmus Nielsen | 2001 | Allerød Svømmeklub | 1:49.12 | ||||||
39 | Halfdan N. Fundal | 2001 | Allerød Svømmeklub | 1:49.53 | ||||||
40 | Tobias Enghave | 2002 | Ishøj Svømme Klub | 1:50.46 | ||||||
41 | Peter Eskjær-Køppen | 2002 | Herlev Svømning | 1:53.00 | ||||||
42 | Arthur Hansen | 2002 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:56.26 | ||||||
43 | Carl Peter Vittrup | 2001 | Herlev Svømning | 1:58.40 | ||||||
44 | Emil Enevoldsen | 2000 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:58.53 | ||||||
45 | Jannick Hansen | 2001 | Allerød Svømmeklub | 1:59.63 | ||||||
46 | Mert Kaya | 2001 | Køge Svømmeklub | 2:00.11 | ||||||
47 | Jonathan Eskildsen | 2003 | Køge Svømmeklub | 2:01.56 | ||||||
- | Bertram Dreyer Riis | 2002 | Svømmeklubben København | DNS | ||||||
- | Gustav Hausgaard Larsen | 2000 | Køge Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Rud Sejr Oxenvad | 2001 | Svømmeklubben København | DNS | ||||||
- | Tobias Graasbøll | 2002 | Allerød Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Alfred Klarskov Vidovic | 2002 | Svømmeklubben København | DSQ | 2 armtag v 50m | |||||
- | Emil Krohn Olsen | 2001 | Køge Svømmeklub | DSQ | sv på maven v 50m | |||||
- | Frederik Victor Povlsen | 2001 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | DSQ | sv på maven v 25m | |||||
- | Hans Asger M. Petersen | 2001 | Greve Svømmeklub | DSQ | ej forts bev v 75m | |||||
- | Jens Bomgaard Madsen | 2002 | Svømmeklubben København | DSQ | ud på maven v 25m | |||||
- | Julius Gustavsson | 2002 | Simklubben Laxen | DSQ | sv på maven v 75m | |||||
- | Lucas Rolf | 2000 | Simklubben Laxen | DSQ | sv på maven v 25m | |||||
- | Sebastian Wærling | 2000 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | DSQ | ej forts bev v 50m | |||||
- | Tobias Berg | 2004 | Køge Svømmeklub | DSQ | sv på maven v 50m | |||||
Løb 14, 100m Rygsvømning Herrer, Indledende 12 - 13 år |
11 år og yngre: Rasmus Birkedal (1997) 1:09.28 2010-12-05 |
11 år og yngre: Rasmus Birkedal (1997) 1:09.28 2010-12-05 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Marcus Heurlin Lunding | 1999 | Gentofte Svømme Klub | 1:07.29 | ||||||
2 | Johan Müller | 1998 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:09.71 | ||||||
3 | Kristian Svenstrup | 1998 | Køge Svømmeklub | 1:10.69 | ||||||
4 | Victor Emil Lundgaard | 1998 | Gentofte Svømme Klub | 1:16.63 | ||||||
5 | Mads Holm | 1998 | Nakskov Svømme Klub | 1:17.08 | ||||||
6 | Markus Bøjsen | 1999 | Holbæk Svømme Klub | 1:17.40 | ||||||
7 | Adam Hansen | 1998 | Gentofte Svømme Klub | 1:17.54 | ||||||
8 | Jacob Samuel | 1998 | Køge Svømmeklub | 1:18.28 | ||||||
9 | Christian Nielsen | 1998 | Nakskov Svømme Klub | 1:18.78 | ||||||
10 | Marius Rasmussen | 1999 | Svømmeklubben Syd | 1:18.93 | ||||||
11 | Tobias Andersen | 1998 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:20.16 | ||||||
12 | Lukas Gustafson | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:20.42 | ||||||
13 | Lukas Mittelberger | 1998 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:20.66 | ||||||
14 | Linus Koefoed Weiss | 1999 | GI-40 Hermes | 1:21.54 | ||||||
15 | Mathias W.b. Christiansen | 1998 | GI-40 Hermes | 1:21.66 | ||||||
16 | Anton Ewald | 1999 | Gentofte Svømme Klub | 1:21.95 | ||||||
17 | Thomas Kjær | 1998 | Aalborg Svømmeklub | 1:22.02 | ||||||
18 | Lasse Harde | 1998 | Aalborg Svømmeklub | 1:22.28 | ||||||
19 | Mikkel Halby | 1999 | Holbæk Svømme Klub | 1:22.94 | ||||||
20 | Jonas Løkke Hell Hansen | 1998 | Gentofte Svømme Klub | 1:23.16 | ||||||
21 | Mads Munk Sørensen | 1999 | GI-40 Hermes | 1:23.99 | ||||||
22 | Frederik O. Møller | 1999 | Gentofte Svømme Klub | 1:24.24 | ||||||
23 | Jakob Schmidt | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:24.76 | ||||||
24 | Mikkel Henriksen | 1999 | Holbæk Svømme Klub | 1:26.55 | ||||||
25 | Sebastian Brun Koch | 1998 | Aalborg Svømmeklub | 1:28.62 | ||||||
26 | Erik Kjærgaard | 1999 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:29.69 | ||||||
27 | Martin Stengelshøj | 1999 | Holbæk Svømme Klub | 1:30.01 | ||||||
28 | Mads Rishøj | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:35.15 | ||||||
29 | Alexander Madarov | 1999 | Simklubben Laxen | 1:35.71 | ||||||
30 | Isak Malm | 1998 | Simklubben Vänersborg | 1:37.19 | ||||||
31 | Andreas Foverskov | 1999 | Holbæk Svømme Klub | 1:38.34 | ||||||
32 | Jens Gustav Nielson | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:39.06 | ||||||
33 | Rasmus Olsson | 1999 | Simklubben Vänersborg | 1:40.47 | ||||||
34 | Emil Aner | 1998 | Svømmeklubben Syd | 1:42.50 | ||||||
- | Rasmus Andersen | 1998 | Svømmeklubben Syd | DNS | ||||||
- | Casper Wagner | 1998 | Køge Svømmeklub | DSQ | ej forts bev v75m | |||||
- | Jacob Funch Jørgensen | 1999 | Tune I.F. Svømmeafdeling | DSQ | sv på maven v 25m | |||||
- | Julius Cavalli | 1999 | Simklubben Laxen | DSQ | ej forts bev v 75m | |||||
- | Mads Midtbøll | 1998 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | DSQ | ej forts bev v 75m | |||||
- | Rasmus F. Jørgensen | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | DSQ | ej forts bev v 25m | |||||
- | Simon Krøyer Svendsen | 1999 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | DSQ | sv på maven v. 75m | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.26 | Udskriftsdato | 26 november 2011 |
Licens til Køge Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 11:46 |
Resultat Løb 15 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | Køge Open Herfølge | Udskriftsdato | 26 november 2011 | |||
Stævne by | Herfølge | Udskriftstidspunkt | 12:03 | |||
Arrangør | Køge Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 25 november 2011 |
Løb 15, 200m Brystsvømning Damer, Finaler 9 år og yngre |
10 - 11 år: Alma Lundin (1998) 2:58.23 2009-11-24 |
9 år og yngre: Laura Andersen (2001) 3:39.33 2010-10-24 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Camilla Mølgaard | 2002 | Køge Svømmeklub | 3:40.75 | ||||||
2 | Josefine Mølgaard | 2002 | Køge Svømmeklub | 3:41.50 | ||||||
3 | Olivia Mammen | 2003 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 4:32.93 | ||||||
4 | Runa Riedel Pedersen | 2002 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 4:53.28 | ||||||
- | Katrine Buhl Schrøder | 2002 | Allerød Svømmeklub | DSQ | ud på ryg v. 75m | |||||
Løb 15, 200m Brystsvømning Damer, Finaler 10 - 11 år |
10 - 11 år: Alma Lundin (1998) 2:58.23 2009-11-24 |
9 år og yngre: Laura Andersen (2001) 3:39.33 2010-10-24 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Melanie Degner | 2000 | Køge Svømmeklub | 2:56.92 | 10-11 Aldersgruppe Rekord | |||||
2 | Line Refsgaard | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 3:09.50 | ||||||
3 | Nicole Bennetsen | 2000 | Gentofte Svømme Klub | 3:09.78 | ||||||
4 | Nikoline N. Norby | 2000 | Gentofte Svømme Klub | 3:16.84 | ||||||
5 | Mille Hesselgren Ikov | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 3:21.17 | ||||||
6 | Anna Andersen | 2001 | Svømmeklubben Syd | 3:25.46 | ||||||
7 | Jasmin Boe Rasmussen | 2000 | Ishøj Svømme Klub | 3:25.65 | ||||||
8 | Helena Berg Wenk | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 3:30.16 | ||||||
9 | Olivia Therkelsen | 2000 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 3:37.83 | ||||||
10 | Luna Donde Feilberg | 2000 | GI-40 Hermes | 3:40.98 | ||||||
11 | Clara Marott Schelde | 2000 | GI-40 Hermes | 3:42.83 | ||||||
12 | Alberte Mammen | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 3:47.41 | ||||||
13 | Lea Alberte Olsen | 2000 | GI-40 Hermes | 3:48.85 | ||||||
14 | Nathalie Grahn | 2000 | Simklubben Laxen | 3:49.61 | ||||||
15 | Ida Sophie Ahm | 2001 | GI-40 Hermes | 3:50.11 | ||||||
16 | Cecilie Daluiso Salmonsen | 2001 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 3:51.85 | ||||||
17 | Benedikte Dam Hoffmann | 2001 | GI-40 Hermes | 3:52.54 | ||||||
18 | Elin Norrman | 2001 | Simklubben Laxen | 3:54.59 | ||||||
19 | Liva Schmid | 2000 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 3:55.51 | ||||||
20 | Line Strandby | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 3:55.74 | ||||||
21 | Mai Andersen | 2000 | Holbæk Svømme Klub | 4:10.02 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.26 | Udskriftsdato | 26 november 2011 |
Licens til Køge Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 12:03 |
Resultat Løb 16 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | Køge Open Herfølge | Udskriftsdato | 26 november 2011 | |||
Stævne by | Herfølge | Udskriftstidspunkt | 13:09 | |||
Arrangør | Køge Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 25 november 2011 |
Løb 16, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler 11 år og yngre |
11 år og yngre: Lasse Foss Sylow (1997) 2:45.32 2010-12-05 |
11 år og yngre: Lasse Foss Sylow (1997) 2:45.32 2010-12-05 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Dennis Dukic | 2000 | Simklubben Laxen | 3:10.17 | 0-11 Aldersgruppe Rekord | |||||
2 | Gunnar Widerberg | 2000 | Simklubben Laxen | 3:13.30 | 0-11 Aldersgruppe Rekord | |||||
3 | Mathias Yu Fagerberg | 2000 | Ishøj Svømme Klub | 3:23.95 | ||||||
4 | Tobias Vive Rasmussen | 2000 | GI-40 Hermes | 3:29.39 | ||||||
5 | Johan Veggerby Grønlund | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 3:39.13 | ||||||
6 | Mikkel S. Hansen | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 3:42.93 | ||||||
7 | Niels Paulli Sparholt | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 3:46.84 | ||||||
8 | Rasmus Krogh Løvschal | 2000 | GI-40 Hermes | 3:47.31 | ||||||
9 | Carl Palm-Henriksen | 2000 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 3:53.78 | ||||||
10 | Mike Johansen | 2001 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 4:03.73 | ||||||
11 | Jacob Aaboe Jensen | 2000 | Allerød Svømmeklub | 4:05.84 | ||||||
12 | Rasmus Nielsen | 2001 | Allerød Svømmeklub | 4:34.19 | ||||||
- | Markus Bjerre Nielsen | 2001 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | DSQ | 1 hånd i vend v 50m | |||||
Løb 16, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler 12 - 13 år |
11 år og yngre: Lasse Foss Sylow (1997) 2:45.32 2010-12-05 |
11 år og yngre: Lasse Foss Sylow (1997) 2:45.32 2010-12-05 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Emil Toft | 1998 | Holbæk Svømme Klub | 2:50.70 | ||||||
2 | Jakob Sixten Soja | 1999 | Gentofte Svømme Klub | 3:01.81 | ||||||
3 | Niels Ottosen | 1998 | Holbæk Svømme Klub | 3:03.49 | ||||||
4 | Jon Riedel Pedersen | 1998 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 3:03.51 | ||||||
5 | Mathias Nielsen | 1999 | Køge Svømmeklub | 3:04.69 | ||||||
6 | Jacob Friland | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 3:13.89 | ||||||
7 | Linus Koefoed Weiss | 1999 | GI-40 Hermes | 3:20.89 | ||||||
8 | Jakob Schmidt | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 3:23.25 | ||||||
9 | Mathias W.b. Christiansen | 1998 | GI-40 Hermes | 3:23.91 | ||||||
10 | Rasmus Andersen | 1998 | Svømmeklubben Syd | 3:24.66 | ||||||
11 | Christopher Kiss | 1999 | Herlev Svømning | 3:25.23 | ||||||
12 | Mikkel K Lauridsen | 1998 | Aalborg Svømmeklub | 3:27.87 | ||||||
13 | Mads Thorenfeldt Poulsen | 1999 | Allerød Svømmeklub | 3:30.27 | ||||||
14 | Walther Hagemann | 1999 | Gentofte Svømme Klub | 3:30.63 | ||||||
15 | William Dalsgaard | 1998 | Gentofte Svømme Klub | 3:44.41 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.26 | Udskriftsdato | 26 november 2011 |
Licens til Køge Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 13:09 |
Resultat Løb 17 (Indledende) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | Køge Open Herfølge | Udskriftsdato | 26 november 2011 | |||
Stævne by | Herfølge | Udskriftstidspunkt | 13:06 | |||
Arrangør | Køge Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 25 november 2011 |
Løb 17, 100m Frisvømning Damer, Indledende 9 år og yngre |
10 - 11 år: Mette Haagen Larsen (1997) 1:05.74 2008-11-01 |
9 år og yngre: Amanda Duus (2000) 1:22.98 2009-11-01 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Karoline Barrett | 2002 | Greve Svømmeklub | 1:18.21 | 0-9 Aldersgruppe Rekord | |||||
2 | Tilde Morin | 2002 | Simklubben Laxen | 1:27.67 | ||||||
3 | Mille Graasbøll | 2002 | Allerød Svømmeklub | 1:29.23 | ||||||
3 | Sofie Hansen | 2002 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:29.23 | ||||||
5 | Kristhine Andersen | 2002 | Holbæk Svømme Klub | 1:30.22 | ||||||
6 | Josefine Paaske | 2002 | Køge Svømmeklub | 1:30.36 | ||||||
7 | Mellie Wijk | 2002 | Simklubben Laxen | 1:30.97 | ||||||
8 | Emma Pedersen | 2002 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:31.12 | ||||||
9 | Camilla Mølgaard | 2002 | Køge Svømmeklub | 1:31.68 | ||||||
10 | Ingrid Breckling Brushøj | 2002 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:33.27 | ||||||
11 | Josefine Mølgaard | 2002 | Køge Svømmeklub | 1:35.82 | ||||||
12 | Sofie Krühlmann | 2002 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:36.93 | ||||||
13 | Sofie Findahl Andersen | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:38.69 | ||||||
14 | Elsa Wahlbeck | 2002 | Simklubben Laxen | 1:38.71 | ||||||
15 | Celia Puggaard | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:38.74 | ||||||
16 | Caroline Gøttrup Bagge | 2003 | Køge Svømmeklub | 1:39.68 | ||||||
17 | Laura Janner | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:40.20 | ||||||
18 | Emilia Karlberg | 2002 | Simklubben Laxen | 1:40.84 | ||||||
19 | Petronella Ottosson | 2002 | Simklubben Laxen | 1:43.76 | ||||||
20 | Maja Egebjerg Brast | 2002 | Herlev Svømning | 1:44.30 | ||||||
21 | Ellen Kjærgaard | 2002 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:47.64 | ||||||
22 | Julia Wollentz | 2002 | Simklubben Laxen | 1:47.99 | ||||||
23 | Frederikke Rønved | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:48.10 | ||||||
24 | Katrine Buhl Schrøder | 2002 | Allerød Svømmeklub | 1:49.71 | ||||||
25 | Frida E. Bramming | 2002 | Vordingborg Svømme Klub | 1:52.79 | ||||||
26 | Maja Svenstrup | 2002 | Køge Svømmeklub | 1:59.74 | ||||||
27 | Olivia Mammen | 2003 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 2:00.41 | ||||||
28 | Kathrine Grønt Jensen | 2003 | Køge Svømmeklub | 2:02.45 | ||||||
29 | Emma Yozi Larsen | 2003 | Køge Svømmeklub | 2:06.25 | ||||||
30 | Karla Berggreen Hansen | 2003 | Køge Svømmeklub | 2:08.46 | ||||||
31 | Zascha Seest-Østergård | 2002 | Køge Svømmeklub | 2:17.34 | ||||||
32 | Terese Silke Siff Larsson | 2002 | Svømmeklubben København | 2:18.98 | ||||||
- | Melina Degner | 2004 | Køge Svømmeklub | DNS | ||||||
Løb 17, 100m Frisvømning Damer, Indledende 10 - 11 år |
10 - 11 år: Mette Haagen Larsen (1997) 1:05.74 2008-11-01 |
9 år og yngre: Amanda Duus (2000) 1:22.98 2009-11-01 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Amanda Duus | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:06.19 | ||||||
2 | Caroline Hørlykke | 2000 | Gentofte Svømme Klub | 1:06.97 | ||||||
3 | Cathrine Laura Holten | 2000 | Gentofte Svømme Klub | 1:12.14 | ||||||
4 | Nicole Bennetsen | 2000 | Gentofte Svømme Klub | 1:13.98 | ||||||
5 | Nina Toft | 2000 | Gentofte Svømme Klub | 1:14.69 | ||||||
6 | Mille Hesselgren Ikov | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:15.39 | ||||||
7 | Olivia Therkelsen | 2000 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:15.63 | ||||||
8 | Nikoline N. Norby | 2000 | Gentofte Svømme Klub | 1:16.63 | ||||||
9 | Maria Olsen | 2000 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:16.99 | ||||||
10 | Emma Bobjerg | 2000 | Allerød Svømmeklub | 1:17.11 | ||||||
11 | Celine Brock | 2000 | Herlev Svømning | 1:17.16 | ||||||
12 | Mette Hegelund | 2000 | Køge Svømmeklub | 1:17.91 | ||||||
13 | Helena Splidt-Samuelsen | 2000 | Ishøj Svømme Klub | 1:18.09 | ||||||
14 | Clara Marott Schelde | 2000 | GI-40 Hermes | 1:18.65 | ||||||
15 | Helena Berg Wenk | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:18.69 | ||||||
16 | Lea Alberte Olsen | 2000 | GI-40 Hermes | 1:18.80 | ||||||
17 | Rebbeca Hansen | 2000 | Gentofte Svømme Klub | 1:18.83 | ||||||
18 | Amanda Egerod Lund | 2000 | Allerød Svømmeklub | 1:18.93 | ||||||
18 | Rosemarie Blicher | 2000 | Gentofte Svømme Klub | 1:18.93 | ||||||
20 | Luna Donde Feilberg | 2000 | GI-40 Hermes | 1:18.95 | ||||||
21 | Moa Bergstedt | 2000 | Simklubben Laxen | 1:19.21 | ||||||
22 | Line Hanghøj Kjelgaard | 2000 | Allerød Svømmeklub | 1:20.53 | ||||||
23 | Lærke Koch Sonnenborg | 2000 | Allerød Svømmeklub | 1:21.14 | ||||||
24 | Clara Neumann | 2001 | Svømmeklubben Syd | 1:21.59 | ||||||
25 | Karoline Kjær | 2000 | Køge Svømmeklub | 1:21.75 | ||||||
26 | Mathilde Nielsen | 2001 | Gentofte Svømme Klub | 1:21.80 | ||||||
27 | Clara Marie Juhlert | 2000 | Allerød Svømmeklub | 1:21.92 | ||||||
28 | Julie Jarlbo Berner | 2001 | Allerød Svømmeklub | 1:23.18 | ||||||
29 | Anna Melchior | 2000 | Gentofte Svømme Klub | 1:23.20 | ||||||
30 | Petronella Johansson | 2000 | Simklubben Laxen | 1:23.56 | ||||||
31 | Cecilie Olsen | 2001 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:24.00 | ||||||
32 | Sarah Aarslew Jensen | 2000 | Køge Svømmeklub | 1:24.55 | ||||||
33 | Victoria Kahr | 2001 | Køge Svømmeklub | 1:24.56 | ||||||
34 | Line Refsgaard | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:24.82 | ||||||
35 | Kristina Louise Molberg | 2000 | Gentofte Svømme Klub | 1:24.95 | ||||||
36 | Hannah Hansen Hvidt | 2000 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:25.17 | ||||||
37 | Moa Ovik | 2000 | Simklubben Laxen | 1:25.26 | ||||||
38 | Benedikte Dam Hoffmann | 2001 | GI-40 Hermes | 1:25.36 | ||||||
39 | Cecilie Daluiso Salmonsen | 2001 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 1:26.32 | ||||||
39 | Elin Norrman | 2001 | Simklubben Laxen | 1:26.32 | ||||||
41 | Kajsa Gregersen | 2001 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:26.47 | ||||||
42 | Maya Isabella Saxtoft | 2000 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:26.61 | ||||||
43 | Nanna Stær Hincheli | 2000 | Vordingborg Svømme Klub | 1:26.75 | ||||||
44 | Emma Henriksen | 2001 | Køge Svømmeklub | 1:27.56 | ||||||
45 | Mikkeline Mentz | 2001 | Holbæk Svømme Klub | 1:27.80 | ||||||
46 | Liva Schmid | 2000 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:28.05 | ||||||
47 | Sara Ødegaard | 2001 | Køge Svømmeklub | 1:28.32 | ||||||
48 | Lærke Schlott Reichel | 2001 | Køge Svømmeklub | 1:28.73 | ||||||
49 | Mette S. Køhler | 2001 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 1:29.10 | ||||||
50 | Amalie W. Olsen | 2001 | Vordingborg Svømme Klub | 1:29.15 | ||||||
51 | Nanna Munch Kjøller | 2001 | Gentofte Svømme Klub | 1:29.24 | ||||||
52 | Camilla Andersen | 2001 | Ishøj Svømme Klub | 1:29.33 | ||||||
53 | Ida Sophie Ahm | 2001 | GI-40 Hermes | 1:29.80 | ||||||
54 | Lovisa Gröndahl | 2000 | Simklubben Laxen | 1:30.96 | ||||||
55 | Nikoline Nielsen | 2001 | Holbæk Svømme Klub | 1:32.25 | ||||||
56 | Alberte Mammen | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:32.41 | ||||||
57 | Victoria Dahl | 2000 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:32.43 | ||||||
58 | Ida Markussen | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:33.00 | ||||||
59 | Frida Buusmann | 2001 | Allerød Svømmeklub | 1:33.24 | ||||||
60 | Victoria Grøn Brandelev | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:34.81 | ||||||
61 | Amalie Clausen | 2001 | Køge Svømmeklub | 1:34.90 | ||||||
62 | Alma Esbensen | 2000 | Holbæk Svømme Klub | 1:35.01 | ||||||
63 | Freja Schmidt | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:35.16 | ||||||
64 | Ann Sophie Bill | 2001 | Allerød Svømmeklub | 1:36.06 | ||||||
65 | Nathalie Grahn | 2000 | Simklubben Laxen | 1:36.88 | ||||||
66 | Line Strandby | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:37.79 | ||||||
67 | Mathilde Roed | 2001 | Køge Svømmeklub | 1:38.86 | ||||||
68 | Olivia Foltmar-Michaelsen | 2001 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 1:39.05 | ||||||
69 | Nicoline Fejer | 2001 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 1:43.48 | ||||||
70 | Sif Nikoline Madsen | 2001 | Svømmeklubben København | 1:44.16 | ||||||
71 | Camilla Aalling Blicher | 2001 | Allerød Svømmeklub | 1:48.68 | ||||||
72 | Julie Norling Pedersen | 2001 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:49.10 | ||||||
73 | Erika Grüneberger | 2001 | Simklubben Laxen | 1:50.14 | ||||||
74 | Signe Gyberg Jensen | 2001 | Svømmeklubben København | 2:03.57 | ||||||
- | Anna Quander | 2000 | Simklubben Laxen | DNS | ||||||
- | Caroline Hansson | 2001 | Simklubben Laxen | DNS | ||||||
- | Frida Sidenius Jensen | 2001 | Allerød Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Sophia Winther | 2001 | Svømmeklubben København | DNS | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.26 | Udskriftsdato | 26 november 2011 |
Licens til Køge Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 13:06 |
Resultat Løb 18 (Indledende) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | Køge Open Herfølge | Udskriftsdato | 26 november 2011 | |||
Stævne by | Herfølge | Udskriftstidspunkt | 13:51 | |||
Arrangør | Køge Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 25 november 2011 |
Løb 18, 100m Frisvømning Herrer, Indledende 11 år og yngre |
11 år og yngre: Rasmus Ejby Nyeland (1995) 59.03 2008-10-25 |
11 år og yngre: Rasmus Ejby Nyeland (1995) 59.03 2008-10-25 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Peter Vangsgaard | 2000 | Gentofte Svømme Klub | 1:11.26 | ||||||
2 | Ferdinand Wahl | 2000 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:13.43 | ||||||
3 | Mathias Yu Fagerberg | 2000 | Ishøj Svømme Klub | 1:15.09 | ||||||
4 | Lucas Alexander Meng | 2000 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:15.43 | ||||||
5 | Jacob Holm | 2000 | Køge Svømmeklub | 1:17.81 | ||||||
6 | Joost van der Sprong | 2000 | Køge Svømmeklub | 1:17.92 | ||||||
7 | Tobias Vive Rasmussen | 2000 | GI-40 Hermes | 1:18.65 | ||||||
8 | Tobias Stavngaard | 2000 | Allerød Svømmeklub | 1:19.71 | ||||||
9 | Hans Asger M. Petersen | 2001 | Greve Svømmeklub | 1:19.88 | ||||||
9 | Jakob Strunge Nissen | 2002 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:19.88 | ||||||
11 | Mathias Luplau | 2001 | Køge Svømmeklub | 1:20.99 | ||||||
12 | Johan Joensen | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:21.25 | ||||||
13 | Mikael Jakobsen | 2000 | Greve Svømmeklub | 1:23.18 | ||||||
14 | Julius Gustavsson | 2002 | Simklubben Laxen | 1:24.06 | ||||||
15 | Mikkel Hansen | 2000 | Svømmeklubben Syd | 1:24.52 | ||||||
16 | Mike Johansen | 2001 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:24.53 | ||||||
17 | Mads Raaby Jensen | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:25.14 | ||||||
18 | Rasmus Danielsen | 2001 | Køge Svømmeklub | 1:25.38 | ||||||
19 | Carl Palm-Henriksen | 2000 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:25.43 | ||||||
20 | Niels Paulli Sparholt | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:26.28 | ||||||
21 | Mikkel S. Hansen | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:26.34 | ||||||
22 | Philip K. B. Pedersen | 2000 | Vordingborg Svømme Klub | 1:26.40 | ||||||
23 | Mads Enghave | 2002 | Ishøj Svømme Klub | 1:26.57 | ||||||
24 | Victor Bendix Beiter | 2001 | Herlev Svømning | 1:27.07 | ||||||
25 | Rasmus Krogh Løvschal | 2000 | GI-40 Hermes | 1:28.18 | ||||||
26 | Oliver Kaiser | 2000 | Allerød Svømmeklub | 1:28.32 | ||||||
27 | Nikolaj F. Kristensen | 2000 | Allerød Svømmeklub | 1:28.67 | ||||||
28 | Jacob Aaboe Jensen | 2000 | Allerød Svømmeklub | 1:28.94 | ||||||
29 | Jonas Andersen | 2001 | Holbæk Svømme Klub | 1:29.03 | ||||||
30 | Emil Enevoldsen | 2000 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:29.76 | ||||||
31 | Daniel Hartkopf | 2001 | Køge Svømmeklub | 1:29.90 | ||||||
32 | Gustav Schlichtkrull | 2001 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:30.44 | ||||||
33 | Edwin Larsson | 2001 | Simklubben Vänersborg | 1:30.87 | ||||||
34 | Alexander Guldbjørn | 2001 | Greve Svømmeklub | 1:31.02 | ||||||
35 | Sebastian Wærling | 2000 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:31.40 | ||||||
36 | Ludvig Schriever-Abeln | 2000 | Simklubben Laxen | 1:31.52 | ||||||
37 | Rasmus Schrøder | 2000 | Holbæk Svømme Klub | 1:32.51 | ||||||
38 | Jonathan Forsberg Møller | 2000 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 1:32.71 | ||||||
39 | Sebastian Wain-Sigsgaard | 2000 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:33.15 | ||||||
40 | Emil Krohn Olsen | 2001 | Køge Svømmeklub | 1:33.93 | ||||||
41 | Halfdan N. Fundal | 2001 | Allerød Svømmeklub | 1:35.11 | ||||||
42 | Frederik Victor Povlsen | 2001 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:36.62 | ||||||
43 | Kristian Heinz Buskov | 2000 | Køge Svømmeklub | 1:37.92 | ||||||
44 | Jannick Hansen | 2001 | Allerød Svømmeklub | 1:40.16 | ||||||
45 | Carl Peter Vittrup | 2001 | Herlev Svømning | 1:41.17 | ||||||
46 | Mert Kaya | 2001 | Køge Svømmeklub | 1:45.94 | ||||||
47 | Tobias Enghave | 2002 | Ishøj Svømme Klub | 1:48.17 | ||||||
48 | Lucas Rolf | 2000 | Simklubben Laxen | 1:53.92 | ||||||
49 | Peter Eskjær-Køppen | 2002 | Herlev Svømning | 1:55.44 | ||||||
50 | Jonathan Eskildsen | 2003 | Køge Svømmeklub | 2:00.32 | ||||||
51 | Alfred Klarskov Vidovic | 2002 | Svømmeklubben København | 2:07.05 | ||||||
52 | Tobias Berg | 2004 | Køge Svømmeklub | 2:16.22 | ||||||
- | Arthur Hansen | 2002 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | DNS | ||||||
- | Bertram Dreyer Riis | 2002 | Svømmeklubben København | DNS | ||||||
- | Gustav Hausgaard Larsen | 2000 | Køge Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Thor Nørgaard Eriksen | 2000 | Tune I.F. Svømmeafdeling | DNS | ||||||
- | Tobias Graasbøll | 2002 | Allerød Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Frederik Bornemann | 2001 | Allerød Svømmeklub | DSQ | Tyvstart | |||||
- | Jens Bomgaard Madsen | 2002 | Svømmeklubben København | DSQ | ingen berøring v.25 | |||||
Løb 18, 100m Frisvømning Herrer, Indledende 12 - 13 år |
11 år og yngre: Rasmus Ejby Nyeland (1995) 59.03 2008-10-25 |
11 år og yngre: Rasmus Ejby Nyeland (1995) 59.03 2008-10-25 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Teodor Widerberg | 1998 | Simklubben Laxen | 1:00.64 | ||||||
2 | Marcus Heurlin Lunding | 1999 | Gentofte Svømme Klub | 1:01.31 | ||||||
3 | Mathias Nielsen | 1999 | Køge Svømmeklub | 1:02.32 | ||||||
4 | Martin Bruun Andersen | 1998 | Køge Svømmeklub | 1:03.22 | ||||||
5 | Frederik Bruun Nielsen | 1999 | Nakskov Svømme Klub | 1:04.43 | ||||||
6 | Adam Hansen | 1998 | Gentofte Svømme Klub | 1:04.79 | ||||||
7 | Jonas Lange | 1999 | Svømmeklubben Syd | 1:04.89 | ||||||
8 | Casper Wagner | 1998 | Køge Svømmeklub | 1:05.49 | ||||||
9 | Anton Ewald | 1999 | Gentofte Svømme Klub | 1:05.78 | ||||||
10 | Christian Nielsen | 1998 | Nakskov Svømme Klub | 1:08.38 | ||||||
11 | Thomas Kjær | 1998 | Aalborg Svømmeklub | 1:08.65 | ||||||
12 | Jakob Sixten Soja | 1999 | Gentofte Svømme Klub | 1:08.71 | ||||||
13 | Markus Bøjsen | 1999 | Holbæk Svømme Klub | 1:08.76 | ||||||
14 | Mads Midtbøll | 1998 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:09.01 | ||||||
15 | Sophus Rensch Vinterberg | 1998 | Allerød Svømmeklub | 1:09.47 | ||||||
16 | Lukas Mittelberger | 1998 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:09.49 | ||||||
17 | Mathias W.b. Christiansen | 1998 | GI-40 Hermes | 1:09.63 | ||||||
18 | Tobias Andersen | 1998 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:09.77 | ||||||
19 | Jacob Samuel | 1998 | Køge Svømmeklub | 1:10.11 | ||||||
20 | Marius Rasmussen | 1999 | Svømmeklubben Syd | 1:10.45 | ||||||
21 | Mikkel Fogelberg Handberg | 1998 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:10.80 | ||||||
22 | Frederik Weiss | 1999 | Gentofte Svømme Klub | 1:10.82 | ||||||
23 | Mads Munk Sørensen | 1999 | GI-40 Hermes | 1:10.84 | ||||||
24 | Lasse Harde | 1998 | Aalborg Svømmeklub | 1:11.12 | ||||||
25 | Victor Emil Lundgaard | 1998 | Gentofte Svømme Klub | 1:11.13 | ||||||
26 | Mads Andersen | 1999 | Svømmeklubben Syd | 1:11.40 | ||||||
27 | Nikola Macki´c | 1999 | Simklubben Laxen | 1:11.52 | ||||||
28 | Linus Koefoed Weiss | 1999 | GI-40 Hermes | 1:12.03 | ||||||
29 | Julius Cavalli | 1999 | Simklubben Laxen | 1:12.36 | ||||||
30 | Lukas Gustafson | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:12.37 | ||||||
31 | Frederik O. Møller | 1999 | Gentofte Svømme Klub | 1:13.03 | ||||||
32 | Rasmus Andersen | 1998 | Svømmeklubben Syd | 1:13.42 | ||||||
33 | Jonas Løkke Hell Hansen | 1998 | Gentofte Svømme Klub | 1:14.60 | ||||||
34 | Mads Andersen | 1998 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:14.92 | ||||||
35 | Christopher Kiss | 1999 | Herlev Svømning | 1:15.25 | ||||||
36 | Mikkel K Lauridsen | 1998 | Aalborg Svømmeklub | 1:15.42 | ||||||
37 | Simon Krøyer Svendsen | 1999 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:15.90 | ||||||
38 | Jakob Schmidt | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:15.96 | ||||||
39 | Andreas Foverskov | 1999 | Holbæk Svømme Klub | 1:16.55 | ||||||
40 | Mikkel Neergaard | 1999 | Svømmeklubben Syd | 1:16.84 | ||||||
41 | Mikkel Henriksen | 1999 | Holbæk Svømme Klub | 1:17.11 | ||||||
42 | Sebastian Brun Koch | 1998 | Aalborg Svømmeklub | 1:17.21 | ||||||
43 | Erik Kjærgaard | 1999 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:17.42 | ||||||
44 | Jacob Friland | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:17.47 | ||||||
45 | Mads Thorenfeldt Poulsen | 1999 | Allerød Svømmeklub | 1:19.10 | ||||||
46 | Rasmus F. Jørgensen | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:19.15 | ||||||
47 | Martin Stengelshøj | 1999 | Holbæk Svømme Klub | 1:19.77 | ||||||
48 | Mads Rishøj | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:24.14 | ||||||
49 | Jens Gustav Nielson | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:25.64 | ||||||
50 | Isak Malm | 1998 | Simklubben Vänersborg | 1:25.84 | ||||||
51 | Emil Aner | 1998 | Svømmeklubben Syd | 1:26.70 | ||||||
52 | Viktor Creutz | 1999 | Simklubben Vänersborg | 1:27.34 | ||||||
53 | Alexander Madarov | 1999 | Simklubben Laxen | 1:28.36 | ||||||
54 | Rasmus Olsson | 1999 | Simklubben Vänersborg | 1:41.34 | ||||||
- | Marcus-Samuel Lesiw | 1998 | Vordingborg Svømme Klub | DNS | ||||||
- | Mikkel Halby | 1999 | Holbæk Svømme Klub | DSQ | Tyvstart. | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.26 | Udskriftsdato | 26 november 2011 |
Licens til Køge Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 13:51 |
Resultat Løb 19 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | Køge Open Herfølge | Udskriftsdato | 26 november 2011 | |||
Stævne by | Herfølge | Udskriftstidspunkt | 14:15 | |||
Arrangør | Køge Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 25 november 2011 |
Løb 19, 200m Butterfly Damer, Finaler 10 - 11 år |
10 - 11 år: Nicoline Christensen (1999) 3:12.55 2010-12-05 |
9 år og yngre: Laura Anderen (2001) 3:43.07 2010-12-05 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Yazmin B. Gürtler | 2000 | Køge Svømmeklub | 3:01.56 | 10-11 Aldersgruppe Rekord | |||||
2 | Caroline Samuel | 2000 | Køge Svømmeklub | 3:08.70 | ||||||
3 | Luna Donde Feilberg | 2000 | GI-40 Hermes | 3:19.37 | ||||||
4 | Nana Hansen | 2000 | Vordingborg Svømme Klub | 3:25.54 | ||||||
5 | Emma Henriksen | 2001 | Køge Svømmeklub | 3:40.11 | ||||||
- | Emilie Dessau | 2000 | Gentofte Svømme Klub | DSQ | asyn ben. | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.26 | Udskriftsdato | 26 november 2011 |
Licens til Køge Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 14:15 |
Resultat Løb 20 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | Køge Open Herfølge | Udskriftsdato | 26 november 2011 | |||
Stævne by | Herfølge | Udskriftstidspunkt | 14:10 | |||
Arrangør | Køge Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 25 november 2011 |
Løb 20, 200m Butterfly Herrer, Finaler 11 år og yngre |
11 år og yngre: Christoffer Bjørner (1997) 2:33.63 2010-12-05 |
11 år og yngre: Christoffer Bjørner (1997) 2:33.63 2010-12-05 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Dennis Dukic | 2000 | Simklubben Laxen | 2:55.82 | 0-11 Aldersgruppe Rekord | |||||
2 | Thor B. Hansen | 2000 | Køge Svømmeklub | 3:12.08 | ||||||
3 | Daniel Berg Wenk | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 3:21.89 | ||||||
4 | Ferdinand Wahl | 2000 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 3:23.01 | ||||||
5 | Tobias Vive Rasmussen | 2000 | GI-40 Hermes | 3:36.63 | ||||||
Løb 20, 200m Butterfly Herrer, Finaler 12 - 13 år |
11 år og yngre: Christoffer Bjørner (1997) 2:33.63 2010-12-05 |
11 år og yngre: Christoffer Bjørner (1997) 2:33.63 2010-12-05 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Johan Müller | 1998 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 2:25.46 | 12-13 Aldersgruppe Rekord | |||||
2 | Mads Holm | 1998 | Nakskov Svømme Klub | 2:48.73 | ||||||
3 | Niels Ottosen | 1998 | Holbæk Svømme Klub | 3:09.96 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.26 | Udskriftsdato | 26 november 2011 |
Licens til Køge Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 14:10 |
Resultat Løb 21 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | Køge Open Herfølge | Udskriftsdato | 26 november 2011 | |||
Stævne by | Herfølge | Udskriftstidspunkt | 14:16 | |||
Arrangør | Køge Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 25 november 2011 |
Løb 21, 400m Medley Damer, Finaler 11 år og yngre |
11 år og yngre: Emilia Lüders (1998) 6:00.41 2009-10-24 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Eva Olsen | 2000 | Ishøj Svømme Klub | 5:52.40 | 0-11 Aldersgruppe Rekord | |||||
2 | Caroline Hørlykke | 2000 | Gentofte Svømme Klub | 5:58.53 | ||||||
3 | Melanie Degner | 2000 | Køge Svømmeklub | 6:02.65 | ||||||
4 | Lærke Koch Sonnenborg | 2000 | Allerød Svømmeklub | 6:53.63 | ||||||
5 | Karina Garne Larsen | 2000 | Allerød Svømmeklub | 6:55.01 | ||||||
6 | Lærke Schlott Reichel | 2001 | Køge Svømmeklub | 6:58.23 | ||||||
7 | Karoline Kjær | 2000 | Køge Svømmeklub | 7:04.33 | ||||||
8 | Line Hanghøj Kjelgaard | 2000 | Allerød Svømmeklub | 7:08.22 | ||||||
9 | Clara Marie Juhlert | 2000 | Allerød Svømmeklub | 7:08.38 | ||||||
10 | Amanda Egerod Lund | 2000 | Allerød Svømmeklub | 7:09.64 | ||||||
- | Celine Brock | 2000 | Herlev Svømning | DSQ | 1 hånd i vend v225m | |||||
- | Emma Bobjerg | 2000 | Allerød Svømmeklub | DSQ | sv på maven v 150m | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.26 | Udskriftsdato | 26 november 2011 |
Licens til Køge Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 14:16 |
Resultat Løb 22 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | Køge Open Herfølge | Udskriftsdato | 26 november 2011 | |||
Stævne by | Herfølge | Udskriftstidspunkt | 14:29 | |||
Arrangør | Køge Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 25 november 2011 |
Løb 22, 400m Medley Herrer, Finaler 13 år og yngre |
13 år og yngre: Andreas Gerlach (1995) 5:30.48 2008-10-25 |
13 år og yngre: Andreas Gerlach (1995) 5:30.48 2008-10-25 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Marcus Heurlin Lunding | 1999 | Gentofte Svømme Klub | 5:21.76 | ||||||
2 | Kristian Svenstrup | 1998 | Køge Svømmeklub | 5:30.93 | ||||||
3 | Erik Kjærgaard | 1999 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 6:31.83 | ||||||
4 | Mads Andersen | 1998 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 6:34.17 | ||||||
5 | Simon Krøyer Svendsen | 1999 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 6:50.49 | ||||||
6 | Lucas Alexander Meng | 2000 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 7:03.88 | ||||||
- | Jonas Andersen | 2001 | Holbæk Svømme Klub | DSQ | sv på maven v 150m. | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.26 | Udskriftsdato | 26 november 2011 |
Licens til Køge Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 14:29 |
Resultat Løb 25 (Indledende) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | Køge Open Herfølge | Udskriftsdato | 27 november 2011 | |||
Stævne by | Herfølge | Udskriftstidspunkt | 09:22 | |||
Arrangør | Køge Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 25 november 2011 |
Løb 25, 50m Rygsvømning Damer, Indledende 9 år og yngre |
10 - 11 år: Maria Uldal (1998) 34.98 2009-10-25 |
9 år og yngre: Yazmin Gürtler (2000) 44.01 2009-10-25 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Josefine Paaske | 2002 | Køge Svømmeklub | 42.14 | 0-9 Aldersgruppe Rekord | |||||
2 | Mellie Wijk | 2002 | Simklubben Laxen | 44.02 | ||||||
3 | Mille Graasbøll | 2002 | Allerød Svømmeklub | 45.21 | ||||||
4 | Elsa Wahlbeck | 2002 | Simklubben Laxen | 46.25 | ||||||
5 | Kristhine Andersen | 2002 | Holbæk Svømme Klub | 46.65 | ||||||
6 | Petronella Ottosson | 2002 | Simklubben Laxen | 48.56 | ||||||
7 | Lea Overgård Olsen | 2002 | Svømmeklubben København | 50.56 | ||||||
8 | Emilia Karlberg | 2002 | Simklubben Laxen | 52.57 | ||||||
9 | Julia Wollentz | 2002 | Simklubben Laxen | 52.61 | ||||||
10 | Caroline Gøttrup Bagge | 2003 | Køge Svømmeklub | 55.58 | ||||||
11 | Kathrine Grønt Jensen | 2003 | Køge Svømmeklub | 57.02 | ||||||
12 | Maja Svenstrup | 2002 | Køge Svømmeklub | 57.21 | ||||||
13 | Zascha Seest-Østergård | 2002 | Køge Svømmeklub | 58.74 | ||||||
14 | Frida E. Bramming | 2002 | Vordingborg Svømme Klub | 59.31 | ||||||
15 | Emma Yozi Larsen | 2003 | Køge Svømmeklub | 1:01.74 | ||||||
16 | Karla Berggreen Hansen | 2003 | Køge Svømmeklub | 1:04.03 | ||||||
17 | Melina Degner | 2004 | Køge Svømmeklub | 1:08.99 | ||||||
- | Annika Goldbach | 2002 | Køge Svømmeklub | DSQ | Afslut på maven. | |||||
- | Tilde Morin | 2002 | Simklubben Laxen | DSQ | ej fort bev v. 25m | |||||
Løb 25, 50m Rygsvømning Damer, Indledende 10 - 11 år |
10 - 11 år: Maria Uldal (1998) 34.98 2009-10-25 |
9 år og yngre: Yazmin Gürtler (2000) 44.01 2009-10-25 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Amanda Duus | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 35.95 | ||||||
2 | Caroline Samuel | 2000 | Køge Svømmeklub | 37.95 | ||||||
3 | Nina Toft | 2000 | Gentofte Svømme Klub | 38.66 | ||||||
4 | Jasmin Boe Rasmussen | 2000 | Ishøj Svømme Klub | 39.18 | ||||||
5 | Clara Marott Schelde | 2000 | GI-40 Hermes | 39.33 | ||||||
6 | Anna Andersen | 2001 | Svømmeklubben Syd | 39.58 | ||||||
7 | Mathilde Nielsen | 2001 | Gentofte Svømme Klub | 39.99 | ||||||
8 | Mette Hegelund | 2000 | Køge Svømmeklub | 40.33 | ||||||
9 | Karoline Kjær | 2000 | Køge Svømmeklub | 40.63 | ||||||
10 | Rosemarie Blicher | 2000 | Gentofte Svømme Klub | 40.96 | ||||||
11 | Lea Alberte Olsen | 2000 | GI-40 Hermes | 41.53 | ||||||
12 | Kristina Louise Molberg | 2000 | Gentofte Svømme Klub | 41.90 | ||||||
13 | Emilie Dessau | 2000 | Gentofte Svømme Klub | 41.99 | ||||||
14 | Clara Neumann | 2001 | Svømmeklubben Syd | 42.49 | ||||||
15 | Lærke Schlott Reichel | 2001 | Køge Svømmeklub | 43.01 | ||||||
16 | Mai Andersen | 2000 | Holbæk Svømme Klub | 43.21 | ||||||
17 | Ida Sophie Ahm | 2001 | GI-40 Hermes | 43.43 | ||||||
18 | Alma Esbensen | 2000 | Holbæk Svømme Klub | 43.51 | ||||||
19 | Anna Melchior | 2000 | Gentofte Svømme Klub | 43.53 | ||||||
20 | Victoria Grøn Brandelev | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 43.89 | ||||||
21 | Julie Thaarup Wulff | 2000 | Holbæk Svømme Klub | 44.31 | ||||||
22 | Petronella Johansson | 2000 | Simklubben Laxen | 44.46 | ||||||
23 | Moa Bergstedt | 2000 | Simklubben Laxen | 45.31 | ||||||
24 | Anna Quander | 2000 | Simklubben Laxen | 47.83 | ||||||
25 | Line Strandby | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 48.56 | ||||||
26 | Mikkeline Mentz | 2001 | Holbæk Svømme Klub | 48.76 | ||||||
27 | Sara Ødegaard | 2001 | Køge Svømmeklub | 49.29 | ||||||
28 | Amalie Clausen | 2001 | Køge Svømmeklub | 49.34 | ||||||
29 | Nikoline Nielsen | 2001 | Holbæk Svømme Klub | 49.57 | ||||||
30 | Mathilde Roed | 2001 | Køge Svømmeklub | 49.95 | ||||||
31 | Nathalie Grahn | 2000 | Simklubben Laxen | 50.80 | ||||||
32 | Alberte Andersen | 2001 | Holbæk Svømme Klub | 53.39 | ||||||
33 | Silje Thramkrongart | 2001 | Allerød Svømmeklub | 53.61 | ||||||
- | Caroline Hansson | 2001 | Simklubben Laxen | DNS | ||||||
- | Erika Grüneberger | 2001 | Simklubben Laxen | DSQ | ej forts bev v25m | |||||
- | Nanna Munch Kjøller | 2001 | Gentofte Svømme Klub | DSQ | afslutn. på maven. | |||||
- | Pernille Pedersen | 2001 | Køge Svømmeklub | DSQ | 2 armtag på mav. v25 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.26 | Udskriftsdato | 27 november 2011 |
Licens til Køge Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 09:22 |
Resultat Løb 26 (Indledende) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | Køge Open Herfølge | Udskriftsdato | 27 november 2011 | |||
Stævne by | Herfølge | Udskriftstidspunkt | 09:31 | |||
Arrangør | Køge Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 25 november 2011 |
Løb 26, 50m Rygsvømning Herrer, Indledende 11 år og yngre |
11 år og yngre: Rasmus Birkedal (1997) 30.97 2010-12-06 |
11 år og yngre: Rasmus Birkedal (1997) 30.97 2010-12-06 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Dennis Dukic | 2000 | Simklubben Laxen | 36.21 | ||||||
2 | Daniel Berg Wenk | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 40.60 | ||||||
3 | Mikkel S. Hansen | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 41.62 | ||||||
4 | Mathias Luplau | 2001 | Køge Svømmeklub | 42.26 | ||||||
5 | Frederik Strømsholt | 2000 | Køge Svømmeklub | 43.94 | ||||||
6 | Edwin Larsson | 2001 | Simklubben Vänersborg | 44.24 | ||||||
6 | Julius Gustavsson | 2002 | Simklubben Laxen | 44.24 | ||||||
8 | Joost van der Sprong | 2000 | Køge Svømmeklub | 44.43 | ||||||
9 | Dan Krume | 2001 | Allerød Svømmeklub | 48.17 | ||||||
10 | Kristian Heinz Buskov | 2000 | Køge Svømmeklub | 49.90 | ||||||
11 | Emil Krohn Olsen | 2001 | Køge Svømmeklub | 50.36 | ||||||
12 | Lucas Rolf | 2000 | Simklubben Laxen | 50.64 | ||||||
13 | Mert Kaya | 2001 | Køge Svømmeklub | 54.31 | ||||||
14 | Peter Eskjær-Køppen | 2002 | Herlev Svømning | 54.53 | ||||||
15 | Jonathan Eskildsen | 2003 | Køge Svømmeklub | 54.75 | ||||||
16 | Rasmus Schrøder | 2000 | Holbæk Svømme Klub | 55.48 | ||||||
17 | Thomas Desrues-Brytygier | 2001 | Svømmeklubben København | 56.59 | ||||||
18 | Alfred Klarskov Vidovic | 2002 | Svømmeklubben København | 56.93 | ||||||
19 | Tobias Berg | 2004 | Køge Svømmeklub | 1:06.89 | ||||||
- | Rud Sejr Oxenvad | 2001 | Svømmeklubben København | DNS | ||||||
- | Christian K. Jensen | 2000 | Allerød Svømmeklub | DSQ | svøm på mav v 25m | |||||
- | Ludvig Schriever-Abeln | 2000 | Simklubben Laxen | DSQ | ej forts bev v25m. | |||||
- | Philip K. B. Pedersen | 2000 | Vordingborg Svømme Klub | DSQ | ej berøring v25m | |||||
Løb 26, 50m Rygsvømning Herrer, Indledende 12 - 13 år |
11 år og yngre: Rasmus Birkedal (1997) 30.97 2010-12-06 |
11 år og yngre: Rasmus Birkedal (1997) 30.97 2010-12-06 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Marcus Heurlin Lunding | 1999 | Gentofte Svømme Klub | 31.05 | ||||||
2 | Kristian Svenstrup | 1998 | Køge Svømmeklub | 33.59 | ||||||
3 | Casper Wagner | 1998 | Køge Svømmeklub | 33.73 | ||||||
4 | Linus Koefoed Weiss | 1999 | GI-40 Hermes | 35.63 | ||||||
5 | Lukas Gustafson | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 36.04 | ||||||
6 | Frederik Weiss | 1999 | Gentofte Svømme Klub | 36.86 | ||||||
7 | Julius Cavalli | 1999 | Simklubben Laxen | 37.18 | ||||||
8 | Sophus Rensch Vinterberg | 1998 | Allerød Svømmeklub | 38.24 | ||||||
9 | Jonas Løkke Hell Hansen | 1998 | Gentofte Svømme Klub | 38.89 | ||||||
10 | Jacob Friland | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 39.13 | ||||||
11 | Sebastian Brun Koch | 1998 | Aalborg Svømmeklub | 39.77 | ||||||
12 | Rasmus F. Jørgensen | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 40.24 | ||||||
13 | Nikola Macki´c | 1999 | Simklubben Laxen | 41.48 | ||||||
14 | William Dalsgaard | 1998 | Gentofte Svømme Klub | 42.14 | ||||||
15 | Isak Malm | 1998 | Simklubben Vänersborg | 42.91 | ||||||
16 | Alexander Madarov | 1999 | Simklubben Laxen | 44.73 | ||||||
17 | Rasmus Olsson | 1999 | Simklubben Vänersborg | 45.35 | ||||||
18 | Emil Kvistbo | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 49.03 | ||||||
19 | Daniel Schwartzbach | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 53.39 | ||||||
- | Gabriel Haugbøl | 1999 | Gentofte Svømme Klub | DSQ | ej forts bev v 25m | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.26 | Udskriftsdato | 27 november 2011 |
Licens til Køge Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 09:31 |
Resultat Løb 27 (Indledende) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | Køge Open Herfølge | Udskriftsdato | 27 november 2011 | |||
Stævne by | Herfølge | Udskriftstidspunkt | 10:38 | |||
Arrangør | Køge Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 25 november 2011 |
Løb 27, 50m Frisvømning Damer, Indledende 9 år og yngre |
10 - 11 år: Mette Haagen Larsen (1997) 30.21 2008-10-26 |
9 år og yngre: Laura Andersen (2001) 38.12 2010-12-05 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Karoline Barrett | 2002 | Greve Svømmeklub | 36.06 | 0-9 Aldersgruppe Rekord | |||||
2 | Mellie Wijk | 2002 | Simklubben Laxen | 39.55 | ||||||
3 | Josefine Mølgaard | 2002 | Køge Svømmeklub | 39.58 | ||||||
4 | Camilla Mølgaard | 2002 | Køge Svømmeklub | 40.36 | ||||||
5 | Tilde Morin | 2002 | Simklubben Laxen | 41.25 | ||||||
6 | Kristhine Andersen | 2002 | Holbæk Svømme Klub | 42.02 | ||||||
7 | Elsa Wahlbeck | 2002 | Simklubben Laxen | 42.32 | ||||||
8 | Petronella Ottosson | 2002 | Simklubben Laxen | 43.14 | ||||||
9 | Caroline Gøttrup Bagge | 2003 | Køge Svømmeklub | 44.69 | ||||||
10 | Emilia Karlberg | 2002 | Simklubben Laxen | 45.38 | ||||||
11 | Katrine Buhl Schrøder | 2002 | Allerød Svømmeklub | 46.62 | ||||||
12 | Frida E. Bramming | 2002 | Vordingborg Svømme Klub | 48.83 | ||||||
13 | Kathrine Grønt Jensen | 2003 | Køge Svømmeklub | 53.65 | ||||||
14 | Emma Yozi Larsen | 2003 | Køge Svømmeklub | 56.50 | ||||||
15 | Annika Goldbach | 2002 | Køge Svømmeklub | 56.60 | ||||||
16 | Karla Berggreen Hansen | 2003 | Køge Svømmeklub | 57.99 | ||||||
17 | Zascha Seest-Østergård | 2002 | Køge Svømmeklub | 59.81 | ||||||
18 | Melina Degner | 2004 | Køge Svømmeklub | 1:02.58 | ||||||
- | Julia Wollentz | 2002 | Simklubben Laxen | DNS | ||||||
- | Lea Overgård Olsen | 2002 | Svømmeklubben København | DNS | ||||||
Løb 27, 50m Frisvømning Damer, Indledende 10 - 11 år |
10 - 11 år: Mette Haagen Larsen (1997) 30.21 2008-10-26 |
9 år og yngre: Laura Andersen (2001) 38.12 2010-12-05 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Caroline Hørlykke | 2000 | Gentofte Svømme Klub | 30.95 | ||||||
2 | Melanie Degner | 2000 | Køge Svømmeklub | 31.08 | ||||||
3 | Yazmin B. Gürtler | 2000 | Køge Svømmeklub | 32.01 | ||||||
4 | Nicole Bennetsen | 2000 | Gentofte Svømme Klub | 32.25 | Deltager ikke i finalen | |||||
5 | Celine Brock | 2000 | Herlev Svømning | 33.34 | ||||||
6 | Nana Hansen | 2000 | Vordingborg Svømme Klub | 33.36 | ||||||
7 | Caroline Samuel | 2000 | Køge Svømmeklub | 33.66 | Deltager ikke i finalen | |||||
8 | Cathrine Laura Holten | 2000 | Gentofte Svømme Klub | 33.67 | ||||||
9 | Nina Toft | 2000 | Gentofte Svømme Klub | 34.15 | ||||||
10 | Helena Berg Wenk | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 34.31 | ||||||
11 | Emma Bobjerg | 2000 | Allerød Svømmeklub | 34.33 | ||||||
12 | Luna Donde Feilberg | 2000 | GI-40 Hermes | 34.67 | ||||||
13 | Clara Marott Schelde | 2000 | GI-40 Hermes | 34.73 | ||||||
14 | Amalie L. Madsen | 2000 | Nakskov Svømme Klub | 34.90 | ||||||
15 | Nikoline N. Norby | 2000 | Gentofte Svømme Klub | 34.91 | ||||||
16 | Anna Andersen | 2001 | Svømmeklubben Syd | 34.95 | ||||||
17 | Helena Splidt-Samuelsen | 2000 | Ishøj Svømme Klub | 34.98 | ||||||
18 | Lea Alberte Olsen | 2000 | GI-40 Hermes | 34.99 | ||||||
19 | Rebbeca Hansen | 2000 | Gentofte Svømme Klub | 35.17 | ||||||
20 | Mathilde Nielsen | 2001 | Gentofte Svømme Klub | 35.51 | ||||||
21 | Moa Bergstedt | 2000 | Simklubben Laxen | 35.68 | ||||||
22 | Emilie Dessau | 2000 | Gentofte Svømme Klub | 35.96 | ||||||
23 | Karoline Kjær | 2000 | Køge Svømmeklub | 36.05 | ||||||
24 | Rosemarie Blicher | 2000 | Gentofte Svømme Klub | 36.32 | ||||||
25 | Katrine Jensen | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 36.93 | ||||||
26 | Petronella Johansson | 2000 | Simklubben Laxen | 36.99 | ||||||
27 | Kristina Louise Molberg | 2000 | Gentofte Svømme Klub | 37.10 | ||||||
28 | Mikkeline Mentz | 2001 | Holbæk Svømme Klub | 37.28 | ||||||
29 | Victoria Kahr | 2001 | Køge Svømmeklub | 37.33 | ||||||
30 | Elin Norrman | 2001 | Simklubben Laxen | 37.67 | ||||||
31 | Julie Thaarup Wulff | 2000 | Holbæk Svømme Klub | 37.81 | ||||||
32 | Ida Sophie Ahm | 2001 | GI-40 Hermes | 38.04 | ||||||
33 | Emma Henriksen | 2001 | Køge Svømmeklub | 38.11 | ||||||
34 | Benedikte Dam Hoffmann | 2001 | GI-40 Hermes | 38.23 | ||||||
35 | Moa Ovik | 2000 | Simklubben Laxen | 38.57 | ||||||
36 | Anna Melchior | 2000 | Gentofte Svømme Klub | 38.77 | ||||||
37 | Frida Buusmann | 2001 | Allerød Svømmeklub | 38.95 | ||||||
38 | Maria Munch-Menzer | 2001 | Gentofte Svømme Klub | 39.29 | ||||||
39 | Camilla Andersen | 2001 | Ishøj Svømme Klub | 39.66 | ||||||
40 | Lovisa Gröndahl | 2000 | Simklubben Laxen | 39.76 | ||||||
41 | Nanna Munch Kjøller | 2001 | Gentofte Svømme Klub | 39.85 | ||||||
42 | Alma Esbensen | 2000 | Holbæk Svømme Klub | 40.31 | ||||||
43 | Mette S. Køhler | 2001 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 41.42 | ||||||
44 | Nathalie Grahn | 2000 | Simklubben Laxen | 41.67 | ||||||
45 | Pernille Pedersen | 2001 | Køge Svømmeklub | 41.82 | ||||||
46 | Nikoline Nielsen | 2001 | Holbæk Svømme Klub | 41.89 | ||||||
47 | Anna Quander | 2000 | Simklubben Laxen | 41.92 | ||||||
48 | Mathilde Roed | 2001 | Køge Svømmeklub | 42.08 | ||||||
49 | Amalie Clausen | 2001 | Køge Svømmeklub | 42.57 | ||||||
50 | Line Strandby | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 43.06 | ||||||
51 | Olivia Foltmar-Michaelsen | 2001 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 44.10 | ||||||
52 | Victoria Grøn Brandelev | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 45.66 | ||||||
53 | Alberte Andersen | 2001 | Holbæk Svømme Klub | 47.40 | ||||||
54 | Camilla Aalling Blicher | 2001 | Allerød Svømmeklub | 49.55 | ||||||
55 | Erika Grüneberger | 2001 | Simklubben Laxen | 49.83 | ||||||
- | Caroline Hansson | 2001 | Simklubben Laxen | DNS | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.26 | Udskriftsdato | 27 november 2011 |
Licens til Køge Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 10:38 |
Resultat Løb 28 (Indledende) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | Køge Open Herfølge | Udskriftsdato | 27 november 2011 | |||
Stævne by | Herfølge | Udskriftstidspunkt | 10:03 | |||
Arrangør | Køge Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 25 november 2011 |
Løb 28, 50m Frisvømning Herrer, Indledende 11 år og yngre |
11 år og yngre: Johannes E. Mariegaard (1997) 27.85 2010-12-06 |
11 år og yngre: Johannes E. Mariegaard (1997) 27.85 2010-12-06 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Dennis Dukic | 2000 | Simklubben Laxen | 30.72 | ||||||
2 | Benjamin Ørnebjerg Larsen | 2000 | Greve Svømmeklub | 31.30 | ||||||
3 | Peter Vangsgaard | 2000 | Gentofte Svømme Klub | 32.62 | ||||||
4 | Thor B. Hansen | 2000 | Køge Svømmeklub | 33.80 | ||||||
5 | Tobias Vive Rasmussen | 2000 | GI-40 Hermes | 34.04 | ||||||
6 | Hans Asger M. Petersen | 2001 | Greve Svømmeklub | 35.18 | ||||||
7 | Joost van der Sprong | 2000 | Køge Svømmeklub | 35.31 | ||||||
8 | Mads Enghave | 2002 | Ishøj Svømme Klub | 35.51 | ||||||
9 | Mikkel S. Hansen | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 35.85 | ||||||
10 | Jacob Holm | 2000 | Køge Svømmeklub | 35.91 | ||||||
11 | Philip K. B. Pedersen | 2000 | Vordingborg Svømme Klub | 37.72 | ||||||
12 | Rasmus Krogh Løvschal | 2000 | GI-40 Hermes | 38.04 | ||||||
13 | Julius Gustavsson | 2002 | Simklubben Laxen | 38.05 | ||||||
14 | Rasmus Danielsen | 2001 | Køge Svømmeklub | 38.12 | ||||||
15 | Mikkel Hansen | 2000 | Svømmeklubben Syd | 38.35 | ||||||
16 | Jacob Aaboe Jensen | 2000 | Allerød Svømmeklub | 39.06 | ||||||
17 | Daniel Hartkopf | 2001 | Køge Svømmeklub | 39.11 | ||||||
18 | Frederik Bornemann | 2001 | Allerød Svømmeklub | 39.12 | ||||||
19 | Alexander Guldbjørn | 2001 | Greve Svømmeklub | 39.66 | ||||||
20 | Oliver Kaiser | 2000 | Allerød Svømmeklub | 39.67 | ||||||
21 | Halfdan N. Fundal | 2001 | Allerød Svømmeklub | 40.75 | ||||||
22 | Christian K. Jensen | 2000 | Allerød Svømmeklub | 41.08 | ||||||
23 | Ludvig Schriever-Abeln | 2000 | Simklubben Laxen | 41.09 | ||||||
24 | Benjamin Nørgaard Eriksen | 2002 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 41.22 | ||||||
25 | Emil Krohn Olsen | 2001 | Køge Svømmeklub | 41.26 | ||||||
26 | Rasmus Schrøder | 2000 | Holbæk Svømme Klub | 41.78 | ||||||
27 | Jonathan Forsberg Møller | 2000 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 42.04 | ||||||
28 | Dan Krume | 2001 | Allerød Svømmeklub | 42.85 | ||||||
29 | Edwin Larsson | 2001 | Simklubben Vänersborg | 43.18 | ||||||
30 | Kristian Heinz Buskov | 2000 | Køge Svømmeklub | 43.76 | ||||||
31 | Rasmus Nielsen | 2001 | Allerød Svømmeklub | 43.95 | ||||||
32 | Tobias Enghave | 2002 | Ishøj Svømme Klub | 47.05 | ||||||
33 | Thomas Desrues-Brytygier | 2001 | Svømmeklubben København | 47.73 | ||||||
34 | Mert Kaya | 2001 | Køge Svømmeklub | 48.04 | ||||||
35 | Lucas Rolf | 2000 | Simklubben Laxen | 48.41 | ||||||
36 | Alfred Klarskov Vidovic | 2002 | Svømmeklubben København | 50.75 | ||||||
37 | Peter Eskjær-Køppen | 2002 | Herlev Svømning | 50.99 | ||||||
38 | Jonathan Eskildsen | 2003 | Køge Svømmeklub | 53.40 | ||||||
39 | Tobias Berg | 2004 | Køge Svømmeklub | 59.32 | ||||||
- | Rud Sejr Oxenvad | 2001 | Svømmeklubben København | DNS | ||||||
Løb 28, 50m Frisvømning Herrer, Indledende 12 - 13 år |
11 år og yngre: Johannes E. Mariegaard (1997) 27.85 2010-12-06 |
11 år og yngre: Johannes E. Mariegaard (1997) 27.85 2010-12-06 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Teodor Widerberg | 1998 | Simklubben Laxen | 27.30 | ||||||
2 | Johan Müller | 1998 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 27.60 | ||||||
3 | Mathias Nielsen | 1999 | Køge Svømmeklub | 28.32 | ||||||
4 | Marcus Heurlin Lunding | 1999 | Gentofte Svømme Klub | 28.58 | ||||||
5 | Casper Wagner | 1998 | Køge Svømmeklub | 29.25 | ||||||
6 | Adam Hansen | 1998 | Gentofte Svømme Klub | 29.27 | ||||||
7 | Anton Ewald | 1999 | Gentofte Svømme Klub | 29.57 | ||||||
8 | Martin Bruun Andersen | 1998 | Køge Svømmeklub | 29.58 | ||||||
9 | Mads Holm | 1998 | Nakskov Svømme Klub | 29.76 | ||||||
10 | Frederik Bruun Nielsen | 1999 | Nakskov Svømme Klub | 30.18 | ||||||
11 | Niels Ottosen | 1998 | Holbæk Svømme Klub | 30.78 | ||||||
12 | Markus Bøjsen | 1999 | Holbæk Svømme Klub | 30.98 | ||||||
13 | Lukas Mittelberger | 1998 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 31.11 | ||||||
13 | Thomas Kjær | 1998 | Aalborg Svømmeklub | 31.11 | ||||||
15 | Frederik Weiss | 1999 | Gentofte Svømme Klub | 31.27 | ||||||
16 | Mathias W.b. Christiansen | 1998 | GI-40 Hermes | 31.44 | ||||||
17 | Jacob Samuel | 1998 | Køge Svømmeklub | 31.77 | ||||||
18 | Linus Koefoed Weiss | 1999 | GI-40 Hermes | 31.85 | ||||||
19 | Jakob Sixten Soja | 1999 | Gentofte Svømme Klub | 31.94 | ||||||
20 | Christian Nielsen | 1998 | Nakskov Svømme Klub | 32.08 | ||||||
21 | Sophus Rensch Vinterberg | 1998 | Allerød Svømmeklub | 32.16 | ||||||
22 | Julius Cavalli | 1999 | Simklubben Laxen | 32.32 | ||||||
23 | Lasse Harde | 1998 | Aalborg Svømmeklub | 32.41 | ||||||
24 | Martin Stengelshøj | 1999 | Holbæk Svømme Klub | 32.86 | ||||||
25 | Frederik O. Møller | 1999 | Gentofte Svømme Klub | 32.88 | ||||||
26 | Christopher Kiss | 1999 | Herlev Svømning | 32.96 | ||||||
27 | Mads Munk Sørensen | 1999 | GI-40 Hermes | 33.12 | ||||||
28 | Nikola Macki´c | 1999 | Simklubben Laxen | 33.84 | ||||||
29 | Mikkel K Lauridsen | 1998 | Aalborg Svømmeklub | 33.97 | ||||||
30 | Mikkel Henriksen | 1999 | Holbæk Svømme Klub | 34.50 | ||||||
31 | Jonas Løkke Hell Hansen | 1998 | Gentofte Svømme Klub | 35.00 | ||||||
32 | Andreas Foverskov | 1999 | Holbæk Svømme Klub | 35.13 | ||||||
33 | Walther Hagemann | 1999 | Gentofte Svømme Klub | 35.83 | ||||||
34 | Mikkel Neergaard | 1999 | Svømmeklubben Syd | 35.92 | ||||||
35 | Mads Rishøj | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 36.63 | ||||||
36 | Isak Malm | 1998 | Simklubben Vänersborg | 36.78 | ||||||
37 | Emil Aner | 1998 | Svømmeklubben Syd | 38.02 | ||||||
38 | Viktor Creutz | 1999 | Simklubben Vänersborg | 38.68 | ||||||
39 | Gabriel Haugbøl | 1999 | Gentofte Svømme Klub | 39.40 | ||||||
40 | Alexander Madarov | 1999 | Simklubben Laxen | 39.53 | ||||||
41 | Daniel Schwartzbach | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 41.80 | ||||||
42 | Rasmus Olsson | 1999 | Simklubben Vänersborg | 43.48 | ||||||
43 | Emil Kvistbo | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 44.35 | ||||||
- | Viktor Strange Nielsen | 1998 | Rishøj IF | DNS | ||||||
- | Lukas Gustafson | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | DSQ | Tyvstart | |||||
- | Sebastian Brun Koch | 1998 | Aalborg Svømmeklub | DSQ | ingen berøring v25m | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.26 | Udskriftsdato | 27 november 2011 |
Licens til Køge Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 10:03 |
Resultat Løb 29 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Køge Open Herfølge | Udskriftsdato | 27 november 2011 | |||
Stævne by | Herfølge | Udskriftstidspunkt | 10:12 | |||
Arrangør | Køge Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 25 november 2011 |
Løb 29, 800m Frisvømning Damer, Finaler 11 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | 400m | Opnået | Status | |
500m | 600m | 700m | ||||||||
1 | Caroline Hørlykke | 2000 | Gentofte Svømme Klub | 1:20.83 | 2:48.91 | 4:17.05 | 5:43.87 | 11:17.24 | ||
7:10.23 | 8:35.24 | 10:00.15 | ||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.26 | Udskriftsdato | 27 november 2011 |
Licens til Køge Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 10:12 |
Resultat Løb 30 (Indledende) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | Køge Open Herfølge | Udskriftsdato | 27 november 2011 | |||
Stævne by | Herfølge | Udskriftstidspunkt | 10:25 | |||
Arrangør | Køge Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 25 november 2011 |
Løb 30, 100m Butterfly Herrer, Indledende 11 år og yngre |
11 år og yngre: Laust Norgren (1995) 1:06.51 2008-10-26 |
11 år og yngre: Laust Norgren (1995) 1:06.51 2008-10-26 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Dennis Dukic | 2000 | Simklubben Laxen | 1:18.47 | 0-11 Aldersgruppe Rekord | |||||
2 | Benjamin Ørnebjerg Larsen | 2000 | Greve Svømmeklub | 1:25.03 | ||||||
3 | Gunnar Widerberg | 2000 | Simklubben Laxen | 1:28.48 | ||||||
4 | Daniel Berg Wenk | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:28.49 | ||||||
5 | Thor B. Hansen | 2000 | Køge Svømmeklub | 1:29.02 | ||||||
6 | Tobias Vive Rasmussen | 2000 | GI-40 Hermes | 1:38.59 | ||||||
7 | Rasmus Krogh Løvschal | 2000 | GI-40 Hermes | 1:42.99 | ||||||
8 | Peter Eskjær-Køppen | 2002 | Herlev Svømning | 2:31.04 | ||||||
Løb 30, 100m Butterfly Herrer, Indledende 12 - 13 år |
11 år og yngre: Laust Norgren (1995) 1:06.51 2008-10-26 |
11 år og yngre: Laust Norgren (1995) 1:06.51 2008-10-26 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Teodor Widerberg | 1998 | Simklubben Laxen | 1:07.22 | ||||||
2 | Kristian Svenstrup | 1998 | Køge Svømmeklub | 1:13.74 | ||||||
3 | Emil Toft | 1998 | Holbæk Svømme Klub | 1:15.94 | ||||||
4 | Niels Ottosen | 1998 | Holbæk Svømme Klub | 1:17.22 | ||||||
5 | Adam Hansen | 1998 | Gentofte Svømme Klub | 1:18.13 | ||||||
6 | Mads Holm | 1998 | Nakskov Svømme Klub | 1:20.07 | ||||||
7 | Frederik Weiss | 1999 | Gentofte Svømme Klub | 1:22.23 | ||||||
8 | Markus Bøjsen | 1999 | Holbæk Svømme Klub | 1:22.27 | ||||||
9 | Frederik O. Møller | 1999 | Gentofte Svømme Klub | 1:25.72 | ||||||
10 | Mathias W.b. Christiansen | 1998 | GI-40 Hermes | 1:26.28 | ||||||
11 | Lukas Mittelberger | 1998 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:26.55 | ||||||
12 | Mads Munk Sørensen | 1999 | GI-40 Hermes | 1:28.90 | ||||||
13 | Marius Rasmussen | 1999 | Svømmeklubben Syd | 1:29.71 | ||||||
14 | Linus Koefoed Weiss | 1999 | GI-40 Hermes | 1:30.57 | ||||||
15 | Rasmus Andersen | 1998 | Svømmeklubben Syd | 1:33.06 | ||||||
16 | Mikkel K Lauridsen | 1998 | Aalborg Svømmeklub | 1:34.13 | ||||||
17 | Mads Rishøj | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:39.68 | ||||||
18 | Lasse Harde | 1998 | Aalborg Svømmeklub | 1:40.31 | ||||||
19 | Jacob Friland | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:43.73 | ||||||
20 | William Dalsgaard | 1998 | Gentofte Svømme Klub | 1:43.97 | ||||||
21 | Viktor Creutz | 1999 | Simklubben Vänersborg | 1:56.64 | ||||||
- | Mikkel Henriksen | 1999 | Holbæk Svømme Klub | DSQ | sv på ryg v 50m | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.26 | Udskriftsdato | 27 november 2011 |
Licens til Køge Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 10:25 |
Resultat Løb 31 (Indledende) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | Køge Open Herfølge | Udskriftsdato | 27 november 2011 | |||
Stævne by | Herfølge | Udskriftstidspunkt | 10:36 | |||
Arrangør | Køge Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 25 november 2011 |
Løb 31, 100m Butterfly Damer, Indledende 9 år og yngre |
10 - 11 år: Caroline Erichsen (1998) 1:13.90 2009-10-25 |
9 år og yngre: Laura Andersen (2001) 1:45.69 2010-12-05 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
- | Josefine Paaske | 2002 | Køge Svømmeklub | DSQ | brystben i fly | |||||
Løb 31, 100m Butterfly Damer, Indledende 10 - 11 år |
10 - 11 år: Caroline Erichsen (1998) 1:13.90 2009-10-25 |
9 år og yngre: Laura Andersen (2001) 1:45.69 2010-12-05 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Amanda Duus | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:14.56 | ||||||
2 | Yazmin B. Gürtler | 2000 | Køge Svømmeklub | 1:20.83 | ||||||
3 | Cathrine Laura Holten | 2000 | Gentofte Svømme Klub | 1:21.39 | ||||||
4 | Caroline Samuel | 2000 | Køge Svømmeklub | 1:24.96 | ||||||
5 | Caroline Hørlykke | 2000 | Gentofte Svømme Klub | 1:27.83 | ||||||
6 | Emilie Dessau | 2000 | Gentofte Svømme Klub | 1:34.31 | ||||||
7 | Helena Berg Wenk | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:36.21 | ||||||
8 | Rebbeca Hansen | 2000 | Gentofte Svømme Klub | 1:37.14 | ||||||
9 | Moa Ovik | 2000 | Simklubben Laxen | 1:37.96 | ||||||
10 | Emma Bobjerg | 2000 | Allerød Svømmeklub | 1:39.44 | ||||||
11 | Karoline Kjær | 2000 | Køge Svømmeklub | 1:39.54 | ||||||
12 | Lea Alberte Olsen | 2000 | GI-40 Hermes | 1:42.30 | ||||||
13 | Emma Henriksen | 2001 | Køge Svømmeklub | 1:44.17 | ||||||
14 | Katrine Jensen | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:53.26 | ||||||
15 | Benedikte Dam Hoffmann | 2001 | GI-40 Hermes | 1:56.68 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.26 | Udskriftsdato | 27 november 2011 |
Licens til Køge Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 10:36 |
Resultat Løb 32 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | Køge Open Herfølge | Udskriftsdato | 27 november 2011 | |||
Stævne by | Herfølge | Udskriftstidspunkt | 11:04 | |||
Arrangør | Køge Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 25 november 2011 |
Løb 32, 200m Medley Herrer, Finaler 11 år og yngre |
11 år og yngre: Gustav Krøll (1996) 2:36.77 2009-10-25 |
11 år og yngre: Gustav Krøll (1996) 2:36.77 2009-10-25 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Peter Vangsgaard | 2000 | Gentofte Svømme Klub | 2:56.73 | ||||||
2 | Mathias Yu Fagerberg | 2000 | Ishøj Svømme Klub | 2:57.37 | ||||||
3 | Thor B. Hansen | 2000 | Køge Svømmeklub | 3:02.56 | ||||||
4 | Tobias Stavngaard | 2000 | Allerød Svømmeklub | 3:08.96 | ||||||
5 | Daniel Berg Wenk | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 3:12.36 | ||||||
6 | Mikkel S. Hansen | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 3:15.80 | ||||||
7 | Tobias Vive Rasmussen | 2000 | GI-40 Hermes | 3:16.32 | ||||||
8 | Mads Enghave | 2002 | Ishøj Svømme Klub | 3:20.07 | ||||||
9 | Rasmus Krogh Løvschal | 2000 | GI-40 Hermes | 3:25.46 | ||||||
10 | Hans Asger M. Petersen | 2001 | Greve Svømmeklub | 3:26.67 | ||||||
11 | Victor Bendix Beiter | 2001 | Herlev Svømning | 3:40.00 | ||||||
12 | Benjamin Nørgaard Eriksen | 2002 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 3:46.49 | ||||||
13 | Alexander Guldbjørn | 2001 | Greve Svømmeklub | 3:46.51 | ||||||
14 | Jonathan Forsberg Møller | 2000 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 3:57.06 | ||||||
- | Rud Sejr Oxenvad | 2001 | Svømmeklubben København | DNS | ||||||
- | Jacob Holm | 2000 | Køge Svømmeklub | DSQ | svøm på maven v75 | |||||
- | Mikael Jakobsen | 2000 | Greve Svømmeklub | DSQ | cr.ben i fly | |||||
- | Tobias Enghave | 2002 | Ishøj Svømme Klub | DSQ | cr.ben i fly | |||||
Løb 32, 200m Medley Herrer, Finaler 12 - 13 år |
11 år og yngre: Gustav Krøll (1996) 2:36.77 2009-10-25 |
11 år og yngre: Gustav Krøll (1996) 2:36.77 2009-10-25 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Johan Müller | 1998 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 2:29.78 | ||||||
2 | Marcus Heurlin Lunding | 1999 | Gentofte Svømme Klub | 2:33.04 | ||||||
3 | Mathias Nielsen | 1999 | Køge Svømmeklub | 2:39.88 | ||||||
4 | Martin Bruun Andersen | 1998 | Køge Svømmeklub | 2:45.16 | ||||||
5 | Jonas Lange | 1999 | Svømmeklubben Syd | 2:47.17 | ||||||
6 | Jacob Samuel | 1998 | Køge Svømmeklub | 2:49.32 | ||||||
7 | Anton Ewald | 1999 | Gentofte Svømme Klub | 2:53.18 | ||||||
8 | Thomas Kjær | 1998 | Aalborg Svømmeklub | 2:54.01 | ||||||
9 | Linus Koefoed Weiss | 1999 | GI-40 Hermes | 2:56.65 | ||||||
10 | Mathias W.b. Christiansen | 1998 | GI-40 Hermes | 3:01.46 | ||||||
11 | Julius Cavalli | 1999 | Simklubben Laxen | 3:02.06 | ||||||
12 | Nikola Macki´c | 1999 | Simklubben Laxen | 3:03.81 | ||||||
13 | Mads Munk Sørensen | 1999 | GI-40 Hermes | 3:04.29 | ||||||
14 | Frederik O. Møller | 1999 | Gentofte Svømme Klub | 3:05.50 | ||||||
15 | Sebastian Brun Koch | 1998 | Aalborg Svømmeklub | 3:12.54 | ||||||
16 | Rasmus F. Jørgensen | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 3:16.56 | ||||||
17 | Andreas Foverskov | 1999 | Holbæk Svømme Klub | 3:22.64 | ||||||
18 | Emil Kvistbo | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 3:44.80 | ||||||
- | Martin Stengelshøj | 1999 | Holbæk Svømme Klub | DSQ | Tyvstart | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.26 | Udskriftsdato | 27 november 2011 |
Licens til Køge Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 11:04 |
Resultat Løb 33 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | Køge Open Herfølge | Udskriftsdato | 27 november 2011 | |||
Stævne by | Herfølge | Udskriftstidspunkt | 11:22 | |||
Arrangør | Køge Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 25 november 2011 |
Løb 33, 200m Medley Damer, Finaler 9 år og yngre |
10 - 11 år: Mette Haagen Larsen (1997) 2:45.03 2008-10-26 |
9 år og yngre: Yazmin Gürtler (2000) 3:26.79 2009-10-26 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Karoline Barrett | 2002 | Greve Svømmeklub | 3:14.15 | 0-9 Aldersgruppe Rekord | |||||
2 | Mille Graasbøll | 2002 | Allerød Svømmeklub | 3:37.74 | ||||||
Løb 33, 200m Medley Damer, Finaler 10 - 11 år |
10 - 11 år: Mette Haagen Larsen (1997) 2:45.03 2008-10-26 |
9 år og yngre: Yazmin Gürtler (2000) 3:26.79 2009-10-26 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Helena Berg Wenk | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 3:02.40 | ||||||
2 | Nana Hansen | 2000 | Vordingborg Svømme Klub | 3:02.51 | ||||||
2 | Nicole Bennetsen | 2000 | Gentofte Svømme Klub | 3:02.51 | ||||||
4 | Nikoline N. Norby | 2000 | Gentofte Svømme Klub | 3:03.94 | ||||||
5 | Luna Donde Feilberg | 2000 | GI-40 Hermes | 3:10.63 | ||||||
6 | Lea Alberte Olsen | 2000 | GI-40 Hermes | 3:15.64 | ||||||
7 | Emma Bobjerg | 2000 | Allerød Svømmeklub | 3:16.05 | ||||||
8 | Celine Brock | 2000 | Herlev Svømning | 3:17.01 | ||||||
9 | Clara Marott Schelde | 2000 | GI-40 Hermes | 3:21.14 | ||||||
10 | Victoria Kahr | 2001 | Køge Svømmeklub | 3:24.93 | ||||||
11 | Sarah Aarslew Jensen | 2000 | Køge Svømmeklub | 3:26.50 | ||||||
12 | Julie Jarlbo Berner | 2001 | Allerød Svømmeklub | 3:27.83 | ||||||
13 | Katrine Jensen | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 3:31.97 | ||||||
14 | Benedikte Dam Hoffmann | 2001 | GI-40 Hermes | 3:32.30 | ||||||
15 | Ida Sophie Ahm | 2001 | GI-40 Hermes | 3:34.97 | ||||||
16 | Mette S. Køhler | 2001 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 3:36.40 | ||||||
17 | Victoria Grøn Brandelev | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 3:43.76 | ||||||
18 | Camilla Andersen | 2001 | Ishøj Svømme Klub | 3:48.87 | ||||||
19 | Olivia Foltmar-Michaelsen | 2001 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 3:53.57 | ||||||
- | Melanie Degner | 2000 | Køge Svømmeklub | DSQ | Tyvstart | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.26 | Udskriftsdato | 27 november 2011 |
Licens til Køge Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 11:22 |
Resultat Løb 34 (Indledende) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | Køge Open Herfølge | Udskriftsdato | 27 november 2011 | |||
Stævne by | Herfølge | Udskriftstidspunkt | 11:46 | |||
Arrangør | Køge Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 25 november 2011 |
Løb 34, 100m Brystsvømning Herrer, Indledende 11 år og yngre |
11 år og yngre: Lasse Foss Sylow (1997) 1:16.26 2010-12-06 |
11 år og yngre: Lasse Foss Sylow (1997) 1:16.26 2010-12-06 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Dennis Dukic | 2000 | Simklubben Laxen | 1:29.09 | 0-11 Aldersgruppe Rekord | |||||
2 | Gunnar Widerberg | 2000 | Simklubben Laxen | 1:35.00 | ||||||
3 | Mathias Yu Fagerberg | 2000 | Ishøj Svømme Klub | 1:36.80 | ||||||
4 | Mikkel Hansen | 2000 | Svømmeklubben Syd | 1:40.48 | ||||||
5 | Tobias Stavngaard | 2000 | Allerød Svømmeklub | 1:43.05 | ||||||
6 | Oliver Kaiser | 2000 | Allerød Svømmeklub | 1:43.71 | ||||||
7 | Rasmus Krogh Løvschal | 2000 | GI-40 Hermes | 1:46.27 | ||||||
8 | Mikkel S. Hansen | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:46.83 | ||||||
9 | Hans Asger M. Petersen | 2001 | Greve Svømmeklub | 1:49.05 | ||||||
10 | Mads Enghave | 2002 | Ishøj Svømme Klub | 1:49.63 | ||||||
11 | Victor Bendix Beiter | 2001 | Herlev Svømning | 1:51.64 | ||||||
12 | Edwin Larsson | 2001 | Simklubben Vänersborg | 1:55.77 | ||||||
13 | Rasmus Schrøder | 2000 | Holbæk Svømme Klub | 1:56.29 | ||||||
14 | Emil Krohn Olsen | 2001 | Køge Svømmeklub | 1:59.42 | ||||||
15 | Frederik Strømsholt | 2000 | Køge Svømmeklub | 2:00.55 | ||||||
16 | Rasmus Danielsen | 2001 | Køge Svømmeklub | 2:00.84 | ||||||
17 | Halfdan N. Fundal | 2001 | Allerød Svømmeklub | 2:01.80 | ||||||
18 | Benjamin Nørgaard Eriksen | 2002 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 2:03.36 | ||||||
19 | Alexander Guldbjørn | 2001 | Greve Svømmeklub | 2:04.03 | ||||||
20 | Dan Krume | 2001 | Allerød Svømmeklub | 2:06.36 | ||||||
21 | Jonathan Forsberg Møller | 2000 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 2:09.18 | ||||||
22 | Alfred Klarskov Vidovic | 2002 | Svømmeklubben København | 2:31.94 | ||||||
23 | Thomas Desrues-Brytygier | 2001 | Svømmeklubben København | 2:33.51 | ||||||
- | Rud Sejr Oxenvad | 2001 | Svømmeklubben København | DNS | ||||||
- | Daniel Hartkopf | 2001 | Køge Svømmeklub | DSQ | 1 hånd i vend v 50m | |||||
- | Mikael Jakobsen | 2000 | Greve Svømmeklub | DSQ | cr. ben v 75m | |||||
- | Tobias Enghave | 2002 | Ishøj Svømme Klub | DSQ | asynk ben. | |||||
Løb 34, 100m Brystsvømning Herrer, Indledende 12 - 13 år |
11 år og yngre: Lasse Foss Sylow (1997) 1:16.26 2010-12-06 |
11 år og yngre: Lasse Foss Sylow (1997) 1:16.26 2010-12-06 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Teodor Widerberg | 1998 | Simklubben Laxen | 1:18.66 | ||||||
2 | Emil Toft | 1998 | Holbæk Svømme Klub | 1:20.85 | ||||||
3 | Johan Müller | 1998 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:24.99 | ||||||
4 | Jakob Sixten Soja | 1999 | Gentofte Svømme Klub | 1:25.18 | ||||||
5 | Jacob Friland | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:30.34 | ||||||
6 | Lukas Mittelberger | 1998 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:30.84 | ||||||
7 | Mathias W.b. Christiansen | 1998 | GI-40 Hermes | 1:34.11 | ||||||
8 | Jonas Løkke Hell Hansen | 1998 | Gentofte Svømme Klub | 1:35.03 | ||||||
9 | Andreas Foverskov | 1999 | Holbæk Svømme Klub | 1:35.77 | ||||||
10 | Christopher Kiss | 1999 | Herlev Svømning | 1:37.34 | ||||||
11 | Walther Hagemann | 1999 | Gentofte Svømme Klub | 1:38.24 | ||||||
12 | Martin Stengelshøj | 1999 | Holbæk Svømme Klub | 1:42.23 | ||||||
13 | Mikkel K Lauridsen | 1998 | Aalborg Svømmeklub | 1:42.44 | ||||||
14 | Mikkel Neergaard | 1999 | Svømmeklubben Syd | 1:42.55 | ||||||
15 | Mads Rishøj | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:42.74 | ||||||
16 | Gabriel Haugbøl | 1999 | Gentofte Svømme Klub | 1:46.69 | ||||||
17 | William Dalsgaard | 1998 | Gentofte Svømme Klub | 1:51.51 | ||||||
18 | Viktor Creutz | 1999 | Simklubben Vänersborg | 1:52.24 | ||||||
19 | Emil Kvistbo | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:52.95 | ||||||
20 | Rasmus Olsson | 1999 | Simklubben Vänersborg | 1:53.61 | ||||||
21 | Daniel Schwartzbach | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:57.72 | ||||||
- | Viktor Strange Nielsen | 1998 | Rishøj IF | DNS | ||||||
- | Rasmus Andersen | 1998 | Svømmeklubben Syd | DSQ | ej synk ben | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.26 | Udskriftsdato | 27 november 2011 |
Licens til Køge Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 11:46 |
Resultat Løb 35 (Indledende) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | Køge Open Herfølge | Udskriftsdato | 27 november 2011 | |||
Stævne by | Herfølge | Udskriftstidspunkt | 12:10 | |||
Arrangør | Køge Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 25 november 2011 |
Løb 35, 100m Brystsvømning Damer, Indledende 9 år og yngre |
10 - 11 år: Alma Lundin (1998) 1:26.56 2009-10-25 |
9 år og yngre: Laura Andersen (2001) 1:43.82 2010-12-05 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Josefine Mølgaard | 2002 | Køge Svømmeklub | 1:44.17 | ||||||
2 | Karoline Barrett | 2002 | Greve Svømmeklub | 1:47.67 | ||||||
3 | Camilla Mølgaard | 2002 | Køge Svømmeklub | 1:49.12 | ||||||
4 | Tilde Morin | 2002 | Simklubben Laxen | 1:59.44 | ||||||
5 | Julia Wollentz | 2002 | Simklubben Laxen | 2:00.28 | ||||||
6 | Katrine Buhl Schrøder | 2002 | Allerød Svømmeklub | 2:04.51 | ||||||
7 | Caroline Gøttrup Bagge | 2003 | Køge Svømmeklub | 2:05.26 | ||||||
8 | Kristhine Andersen | 2002 | Holbæk Svømme Klub | 2:09.80 | ||||||
9 | Maja Svenstrup | 2002 | Køge Svømmeklub | 2:15.01 | ||||||
Løb 35, 100m Brystsvømning Damer, Indledende 10 - 11 år |
10 - 11 år: Alma Lundin (1998) 1:26.56 2009-10-25 |
9 år og yngre: Laura Andersen (2001) 1:43.82 2010-12-05 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Melanie Degner | 2000 | Køge Svømmeklub | 1:25.48 | 10-11 Aldersgruppe Rekord | |||||
2 | Amanda Duus | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:28.06 | Deltager ikke i finalen | |||||
3 | Mette Hegelund | 2000 | Køge Svømmeklub | 1:35.22 | ||||||
4 | Jasmin Boe Rasmussen | 2000 | Ishøj Svømme Klub | 1:36.49 | ||||||
5 | Nikoline N. Norby | 2000 | Gentofte Svømme Klub | 1:36.67 | ||||||
6 | Julie Thaarup Wulff | 2000 | Holbæk Svømme Klub | 1:38.88 | ||||||
7 | Clara Marott Schelde | 2000 | GI-40 Hermes | 1:44.25 | ||||||
8 | Rosemarie Blicher | 2000 | Gentofte Svømme Klub | 1:44.28 | ||||||
9 | Maria Munch-Menzer | 2001 | Gentofte Svømme Klub | 1:44.42 | ||||||
10 | Anna Melchior | 2000 | Gentofte Svømme Klub | 1:45.58 | ||||||
11 | Kristina Louise Molberg | 2000 | Gentofte Svømme Klub | 1:46.91 | ||||||
11 | Nathalie Grahn | 2000 | Simklubben Laxen | 1:46.91 | ||||||
13 | Lovisa Gröndahl | 2000 | Simklubben Laxen | 1:47.29 | ||||||
14 | Clara Neumann | 2001 | Svømmeklubben Syd | 1:48.43 | ||||||
15 | Elin Norrman | 2001 | Simklubben Laxen | 1:48.91 | ||||||
16 | Mette S. Køhler | 2001 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 1:50.00 | ||||||
17 | Ida Sophie Ahm | 2001 | GI-40 Hermes | 1:51.60 | ||||||
18 | Mikkeline Mentz | 2001 | Holbæk Svømme Klub | 1:52.81 | ||||||
19 | Mai Andersen | 2000 | Holbæk Svømme Klub | 1:54.04 | ||||||
20 | Benedikte Dam Hoffmann | 2001 | GI-40 Hermes | 1:54.48 | ||||||
21 | Alberte Andersen | 2001 | Holbæk Svømme Klub | 1:57.35 | ||||||
22 | Pernille Pedersen | 2001 | Køge Svømmeklub | 1:57.82 | ||||||
23 | Camilla Andersen | 2001 | Ishøj Svømme Klub | 1:57.98 | ||||||
24 | Frida Buusmann | 2001 | Allerød Svømmeklub | 2:01.26 | ||||||
25 | Alma Esbensen | 2000 | Holbæk Svømme Klub | 2:02.26 | ||||||
26 | Nikoline Nielsen | 2001 | Holbæk Svømme Klub | 2:05.51 | ||||||
27 | Olivia Foltmar-Michaelsen | 2001 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 2:10.08 | ||||||
28 | Erika Grüneberger | 2001 | Simklubben Laxen | 2:13.73 | ||||||
29 | Camilla Aalling Blicher | 2001 | Allerød Svømmeklub | 2:19.12 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.26 | Udskriftsdato | 27 november 2011 |
Licens til Køge Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 12:10 |
Resultat Løb 36 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | Køge Open Herfølge | Udskriftsdato | 27 november 2011 | |||
Stævne by | Herfølge | Udskriftstidspunkt | 12:40 | |||
Arrangør | Køge Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 25 november 2011 |
Løb 36, 200m Frisvømning Herrer, Finaler 11 år og yngre |
11 år og yngre: Laust Norgren (1995) 2:08.58 2008-10-26 |
11 år og yngre: Laust Norgren (1995) 2:08.58 2008-10-26 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Benjamin Ørnebjerg Larsen | 2000 | Greve Svømmeklub | 2:24.55 | ||||||
2 | Peter Vangsgaard | 2000 | Gentofte Svømme Klub | 2:34.01 | ||||||
3 | Mathias Yu Fagerberg | 2000 | Ishøj Svømme Klub | 2:36.31 | ||||||
4 | Jacob Holm | 2000 | Køge Svømmeklub | 2:49.95 | ||||||
5 | Daniel Berg Wenk | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 2:50.64 | ||||||
6 | Mikael Jakobsen | 2000 | Greve Svømmeklub | 2:51.44 | ||||||
7 | Tobias Vive Rasmussen | 2000 | GI-40 Hermes | 2:54.96 | ||||||
8 | Mathias Luplau | 2001 | Køge Svømmeklub | 2:57.22 | ||||||
9 | Joost van der Sprong | 2000 | Køge Svømmeklub | 2:58.33 | ||||||
10 | Julius Gustavsson | 2002 | Simklubben Laxen | 3:02.97 | ||||||
11 | Frederik Strømsholt | 2000 | Køge Svømmeklub | 3:06.51 | ||||||
12 | Jacob Aaboe Jensen | 2000 | Allerød Svømmeklub | 3:07.13 | ||||||
13 | Victor Bendix Beiter | 2001 | Herlev Svømning | 3:10.13 | ||||||
14 | Rasmus Krogh Løvschal | 2000 | GI-40 Hermes | 3:10.46 | ||||||
15 | Frederik Bornemann | 2001 | Allerød Svømmeklub | 3:15.62 | ||||||
16 | Daniel Hartkopf | 2001 | Køge Svømmeklub | 3:17.32 | ||||||
17 | Oliver Kaiser | 2000 | Allerød Svømmeklub | 3:19.67 | ||||||
18 | Christian K. Jensen | 2000 | Allerød Svømmeklub | 3:19.94 | ||||||
19 | Ludvig Schriever-Abeln | 2000 | Simklubben Laxen | 3:30.34 | ||||||
20 | Jannick Hansen | 2001 | Allerød Svømmeklub | 3:31.37 | ||||||
21 | Rasmus Nielsen | 2001 | Allerød Svømmeklub | 3:34.80 | ||||||
22 | Kristian Heinz Buskov | 2000 | Køge Svømmeklub | 3:40.42 | ||||||
23 | Lucas Rolf | 2000 | Simklubben Laxen | 4:03.11 | ||||||
Løb 36, 200m Frisvømning Herrer, Finaler 12 - 13 år |
11 år og yngre: Laust Norgren (1995) 2:08.58 2008-10-26 |
11 år og yngre: Laust Norgren (1995) 2:08.58 2008-10-26 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Marcus Heurlin Lunding | 1999 | Gentofte Svømme Klub | 2:13.12 | ||||||
2 | Martin Bruun Andersen | 1998 | Køge Svømmeklub | 2:13.51 | ||||||
3 | Mads Holm | 1998 | Nakskov Svømme Klub | 2:18.46 | ||||||
4 | Jonas Lange | 1999 | Svømmeklubben Syd | 2:18.57 | ||||||
5 | Frederik Bruun Nielsen | 1999 | Nakskov Svømme Klub | 2:19.09 | ||||||
6 | Kristian Svenstrup | 1998 | Køge Svømmeklub | 2:19.26 | ||||||
7 | Adam Hansen | 1998 | Gentofte Svømme Klub | 2:22.86 | ||||||
8 | Anton Ewald | 1999 | Gentofte Svømme Klub | 2:23.27 | ||||||
9 | Mathias Nielsen | 1999 | Køge Svømmeklub | 2:24.25 | ||||||
10 | Christian Nielsen | 1998 | Nakskov Svømme Klub | 2:27.34 | ||||||
11 | Jacob Samuel | 1998 | Køge Svømmeklub | 2:28.12 | ||||||
12 | Thomas Kjær | 1998 | Aalborg Svømmeklub | 2:29.10 | ||||||
13 | Markus Bøjsen | 1999 | Holbæk Svømme Klub | 2:30.27 | ||||||
14 | Linus Koefoed Weiss | 1999 | GI-40 Hermes | 2:33.92 | ||||||
15 | Lukas Gustafson | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 2:34.09 | ||||||
16 | Mathias W.b. Christiansen | 1998 | GI-40 Hermes | 2:34.25 | ||||||
17 | Nikola Macki´c | 1999 | Simklubben Laxen | 2:34.92 | ||||||
18 | Lasse Harde | 1998 | Aalborg Svømmeklub | 2:35.23 | ||||||
19 | Niels Ottosen | 1998 | Holbæk Svømme Klub | 2:35.48 | ||||||
20 | Mads Munk Sørensen | 1999 | GI-40 Hermes | 2:36.19 | ||||||
21 | Jacob Funch Jørgensen | 1999 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 2:39.01 | ||||||
22 | Julius Cavalli | 1999 | Simklubben Laxen | 2:39.05 | ||||||
23 | Christopher Kiss | 1999 | Herlev Svømning | 2:40.76 | ||||||
24 | Mikkel Henriksen | 1999 | Holbæk Svømme Klub | 2:46.72 | ||||||
25 | Mikkel Neergaard | 1999 | Svømmeklubben Syd | 2:49.74 | ||||||
26 | Rasmus F. Jørgensen | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 2:55.20 | ||||||
27 | Emil Aner | 1998 | Svømmeklubben Syd | 2:57.86 | ||||||
28 | Alexander Madarov | 1999 | Simklubben Laxen | 3:21.29 | ||||||
29 | Daniel Schwartzbach | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 3:32.40 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.26 | Udskriftsdato | 27 november 2011 |
Licens til Køge Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 12:40 |
Resultat Løb 37 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | Køge Open Herfølge | Udskriftsdato | 27 november 2011 | |||
Stævne by | Herfølge | Udskriftstidspunkt | 13:10 | |||
Arrangør | Køge Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 25 november 2011 |
Løb 37, 200m Frisvømning Damer, Finaler 9 år og yngre |
10 - 11 år: Mette Hagen Larsen (1997) 2:23.86 2008-10-26 |
9 år og yngre: Sofie Amalie Schön (1999) 3:14.55 2008-10-26 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Josefine Paaske | 2002 | Køge Svømmeklub | 3:10.13 | 0-9 Aldersgruppe Rekord | |||||
2 | Mellie Wijk | 2002 | Simklubben Laxen | 3:14.74 | ||||||
3 | Mille Graasbøll | 2002 | Allerød Svømmeklub | 3:15.39 | ||||||
4 | Tilde Morin | 2002 | Simklubben Laxen | 3:18.24 | ||||||
5 | Camilla Mølgaard | 2002 | Køge Svømmeklub | 3:19.99 | ||||||
6 | Josefine Mølgaard | 2002 | Køge Svømmeklub | 3:24.78 | ||||||
7 | Emilia Karlberg | 2002 | Simklubben Laxen | 3:30.87 | ||||||
8 | Elsa Wahlbeck | 2002 | Simklubben Laxen | 3:42.19 | ||||||
9 | Petronella Ottosson | 2002 | Simklubben Laxen | 3:49.53 | ||||||
Løb 37, 200m Frisvømning Damer, Finaler 10 - 11 år |
10 - 11 år: Mette Hagen Larsen (1997) 2:23.86 2008-10-26 |
9 år og yngre: Sofie Amalie Schön (1999) 3:14.55 2008-10-26 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Cathrine Laura Holten | 2000 | Gentofte Svømme Klub | 2:33.18 | ||||||
2 | Yazmin B. Gürtler | 2000 | Køge Svømmeklub | 2:33.43 | ||||||
3 | Nina Toft | 2000 | Gentofte Svømme Klub | 2:37.17 | ||||||
4 | Nicole Bennetsen | 2000 | Gentofte Svømme Klub | 2:40.65 | ||||||
5 | Helena Splidt-Samuelsen | 2000 | Ishøj Svømme Klub | 2:46.35 | ||||||
6 | Helena Berg Wenk | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 2:48.03 | ||||||
7 | Amalie L. Madsen | 2000 | Nakskov Svømme Klub | 2:48.28 | ||||||
8 | Jasmin Boe Rasmussen | 2000 | Ishøj Svømme Klub | 2:49.28 | ||||||
9 | Rebbeca Hansen | 2000 | Gentofte Svømme Klub | 2:50.36 | ||||||
10 | Mette Hegelund | 2000 | Køge Svømmeklub | 2:51.63 | ||||||
11 | Clara Marott Schelde | 2000 | GI-40 Hermes | 2:51.69 | ||||||
12 | Luna Donde Feilberg | 2000 | GI-40 Hermes | 2:53.68 | ||||||
13 | Mai Andersen | 2000 | Holbæk Svømme Klub | 2:54.79 | ||||||
14 | Mathilde Nielsen | 2001 | Gentofte Svømme Klub | 2:56.05 | ||||||
15 | Moa Bergstedt | 2000 | Simklubben Laxen | 2:58.07 | ||||||
16 | Julie Jarlbo Berner | 2001 | Allerød Svømmeklub | 2:58.27 | ||||||
17 | Petronella Johansson | 2000 | Simklubben Laxen | 3:01.89 | ||||||
18 | Sarah Aarslew Jensen | 2000 | Køge Svømmeklub | 3:03.63 | ||||||
19 | Moa Ovik | 2000 | Simklubben Laxen | 3:05.96 | ||||||
20 | Lærke Schlott Reichel | 2001 | Køge Svømmeklub | 3:06.02 | ||||||
21 | Nanna Munch Kjøller | 2001 | Gentofte Svømme Klub | 3:07.37 | ||||||
22 | Benedikte Dam Hoffmann | 2001 | GI-40 Hermes | 3:09.45 | ||||||
23 | Ida Sophie Ahm | 2001 | GI-40 Hermes | 3:11.13 | ||||||
24 | Maria Munch-Menzer | 2001 | Gentofte Svømme Klub | 3:11.36 | ||||||
25 | Sara Ødegaard | 2001 | Køge Svømmeklub | 3:12.25 | ||||||
26 | Line Strandby | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 3:15.20 | ||||||
27 | Anna Quander | 2000 | Simklubben Laxen | 3:22.25 | ||||||
28 | Lovisa Gröndahl | 2000 | Simklubben Laxen | 3:24.32 | ||||||
29 | Elin Norrman | 2001 | Simklubben Laxen | 3:25.21 | ||||||
30 | Frida Buusmann | 2001 | Allerød Svømmeklub | 3:26.61 | ||||||
31 | Victoria Grøn Brandelev | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 3:28.59 | ||||||
32 | Silje Thramkrongart | 2001 | Allerød Svømmeklub | 3:37.67 | ||||||
- | Caroline Hansson | 2001 | Simklubben Laxen | DNS | ||||||
- | Celine Brock | 2000 | Herlev Svømning | DNS | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.26 | Udskriftsdato | 27 november 2011 |
Licens til Køge Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 13:10 |