Resultat för Køge Open
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass
Resultat Løb 13 (Indledende) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | Køge Open Herfølge | Udskriftsdato | 26 november 2011 | |||
Stævne by | Herfølge | Udskriftstidspunkt | 12:04 | |||
Arrangør | Køge Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 25 november 2011 |
Løb 13, 100m Rygsvømning Damer, Indledende 9 år og yngre |
10 - 11 år: Gitte Gosvig (1999) 1:18.50 2010-12-04 |
9 år og yngre: Amanda Duus (2000) 1:32.88 2009-11-24 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Josefine Paaske | 2002 | Køge Svømmeklub | 1:32.27 | 0-9 Aldersgruppe Rekord | |||||
2 | Mellie Wijk | 2002 | Simklubben Laxen | 1:37.12 | ||||||
3 | Celia Puggaard | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:43.18 | ||||||
4 | Elsa Wahlbeck | 2002 | Simklubben Laxen | 1:48.39 | ||||||
5 | Laura Janner | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:48.80 | ||||||
6 | Emilia Karlberg | 2002 | Simklubben Laxen | 1:49.27 | ||||||
7 | Maja Egebjerg Brast | 2002 | Herlev Svømning | 1:52.22 | ||||||
8 | Ellen Kjærgaard | 2002 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:54.78 | ||||||
9 | Petronella Ottosson | 2002 | Simklubben Laxen | 1:54.94 | ||||||
10 | Frida E. Bramming | 2002 | Vordingborg Svømme Klub | 2:07.66 | ||||||
11 | Karla Berggreen Hansen | 2003 | Køge Svømmeklub | 2:11.34 | ||||||
12 | Emma Yozi Larsen | 2003 | Køge Svømmeklub | 2:14.65 | ||||||
- | Melina Degner | 2004 | Køge Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Zascha Seest-Østergård | 2002 | Køge Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Caroline Gøttrup Bagge | 2003 | Køge Svømmeklub | DSQ | ud på maven v 50m | |||||
- | Karoline Barrett | 2002 | Greve Svømmeklub | DSQ | ej fortsat bev. v50m | |||||
- | Kathrine Grønt Jensen | 2003 | Køge Svømmeklub | DSQ | sv. på maven v. 25m | |||||
Løb 13, 100m Rygsvømning Damer, Indledende 10 - 11 år |
10 - 11 år: Gitte Gosvig (1999) 1:18.50 2010-12-04 |
9 år og yngre: Amanda Duus (2000) 1:32.88 2009-11-24 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Amanda Duus | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:15.22 | Deltager ikke i finalen | |||||
2 | Caroline Hørlykke | 2000 | Gentofte Svømme Klub | 1:17.49 | ||||||
3 | Yazmin B. Gürtler | 2000 | Køge Svømmeklub | 1:19.15 | ||||||
4 | Mille Hesselgren Ikov | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:21.13 | ||||||
5 | Caroline Samuel | 2000 | Køge Svømmeklub | 1:23.34 | ||||||
6 | Mette Hegelund | 2000 | Køge Svømmeklub | 1:25.75 | ||||||
7 | Rosemarie Blicher | 2000 | Gentofte Svømme Klub | 1:25.87 | ||||||
8 | Nicole Bennetsen | 2000 | Gentofte Svømme Klub | 1:25.88 | ||||||
9 | Jasmin Boe Rasmussen | 2000 | Ishøj Svømme Klub | 1:25.97 | ||||||
10 | Clara Marott Schelde | 2000 | GI-40 Hermes | 1:27.21 | ||||||
11 | Maria Olsen | 2000 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:27.41 | ||||||
12 | Line Refsgaard | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:28.07 | ||||||
13 | Victoria Kahr | 2001 | Køge Svømmeklub | 1:28.64 | ||||||
14 | Lærke Schlott Reichel | 2001 | Køge Svømmeklub | 1:28.87 | ||||||
15 | Emilie Dessau | 2000 | Gentofte Svømme Klub | 1:29.70 | ||||||
16 | Karoline Kjær | 2000 | Køge Svømmeklub | 1:30.87 | ||||||
17 | Sarah Aarslew Jensen | 2000 | Køge Svømmeklub | 1:32.04 | ||||||
18 | Nanna Munch Kjøller | 2001 | Gentofte Svømme Klub | 1:32.20 | ||||||
19 | Anna Melchior | 2000 | Gentofte Svømme Klub | 1:32.36 | ||||||
20 | Mathilde Nielsen | 2001 | Gentofte Svømme Klub | 1:32.50 | ||||||
21 | Cecilie Olsen | 2001 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:32.57 | ||||||
22 | Lea Alberte Olsen | 2000 | GI-40 Hermes | 1:32.60 | ||||||
23 | Kristina Louise Molberg | 2000 | Gentofte Svømme Klub | 1:33.09 | ||||||
24 | Rebbeca Hansen | 2000 | Gentofte Svømme Klub | 1:33.31 | ||||||
25 | Cecilie Daluiso Salmonsen | 2001 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 1:34.60 | ||||||
26 | Julie Jarlbo Berner | 2001 | Allerød Svømmeklub | 1:34.85 | ||||||
27 | Clara Neumann | 2001 | Svømmeklubben Syd | 1:35.08 | ||||||
28 | Ida Sophie Ahm | 2001 | GI-40 Hermes | 1:35.95 | ||||||
29 | Benedikte Dam Hoffmann | 2001 | GI-40 Hermes | 1:36.05 | ||||||
30 | Moa Bergstedt | 2000 | Simklubben Laxen | 1:36.99 | ||||||
31 | Victoria Dahl | 2000 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:40.19 | ||||||
32 | Lovisa Gröndahl | 2000 | Simklubben Laxen | 1:42.56 | ||||||
33 | Hannah Hansen Hvidt | 2000 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:42.73 | ||||||
34 | Line Strandby | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:43.20 | ||||||
35 | Maya Isabella Saxtoft | 2000 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:43.22 | ||||||
36 | Frida Buusmann | 2001 | Allerød Svømmeklub | 1:43.34 | ||||||
37 | Moa Ovik | 2000 | Simklubben Laxen | 1:43.36 | ||||||
38 | Camilla Andersen | 2001 | Ishøj Svømme Klub | 1:45.90 | ||||||
39 | Nanna Stær Hincheli | 2000 | Vordingborg Svømme Klub | 1:45.91 | ||||||
40 | Amalie Clausen | 2001 | Køge Svømmeklub | 1:46.34 | ||||||
41 | Amalie W. Olsen | 2001 | Vordingborg Svømme Klub | 1:46.83 | ||||||
42 | Mathilde Roed | 2001 | Køge Svømmeklub | 1:47.73 | ||||||
43 | Nicoline Fejer | 2001 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 1:50.87 | ||||||
44 | Silje Thramkrongart | 2001 | Allerød Svømmeklub | 1:56.72 | ||||||
45 | Erika Grüneberger | 2001 | Simklubben Laxen | 2:00.60 | ||||||
46 | Julie Norling Pedersen | 2001 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:07.54 | ||||||
47 | Signe Gyberg Jensen | 2001 | Svømmeklubben København | 2:14.05 | ||||||
- | Caroline Hansson | 2001 | Simklubben Laxen | DNS | ||||||
- | Frida Sidenius Jensen | 2001 | Allerød Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Amalie L. Madsen | 2000 | Nakskov Svømme Klub | DSQ | ej fortsat bev v75 | |||||
- | Ann Sophie Bill | 2001 | Allerød Svømmeklub | DSQ | ej fuldfør bev v50m | |||||
- | Camilla Aalling Blicher | 2001 | Allerød Svømmeklub | DSQ | ud på maven v75m | |||||
- | Cathrine Laura Holten | 2000 | Gentofte Svømme Klub | DSQ | sv på maven v75m | |||||
- | Freja Schmidt | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | DSQ | ej fuldført bev. v50 | |||||
- | Helena Splidt-Samuelsen | 2000 | Ishøj Svømme Klub | DSQ | sv på maven v. 25m | |||||
- | Ida Markussen | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | DSQ | ej forts. bev. v.25m | |||||
- | Mette S. Køhler | 2001 | Tune I.F. Svømmeafdeling | DSQ | ej fuldført bev. v50 | |||||
- | Nina Toft | 2000 | Gentofte Svømme Klub | DSQ | ej fort bev v 75m | |||||
- | Olivia Foltmar-Michaelsen | 2001 | Tune I.F. Svømmeafdeling | DSQ | dobb. armtag v. 75m. | |||||
- | Victoria Grøn Brandelev | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | DSQ | ej forts. bev v 25m | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.26 | Udskriftsdato | 26 november 2011 |
Licens til Køge Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 12:04 |