Results for Køge Open
Below are all results from the competition shown by session.
Competition session
Resultat Løb 25 (Indledende) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | Køge Open Herfølge | Udskriftsdato | 27 november 2011 | |||
Stævne by | Herfølge | Udskriftstidspunkt | 09:22 | |||
Arrangør | Køge Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 25 november 2011 |
Løb 25, 50m Rygsvømning Damer, Indledende 9 år og yngre |
10 - 11 år: Maria Uldal (1998) 34.98 2009-10-25 |
9 år og yngre: Yazmin Gürtler (2000) 44.01 2009-10-25 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Josefine Paaske | 2002 | Køge Svømmeklub | 42.14 | 0-9 Aldersgruppe Rekord | |||||
2 | Mellie Wijk | 2002 | Simklubben Laxen | 44.02 | ||||||
3 | Mille Graasbøll | 2002 | Allerød Svømmeklub | 45.21 | ||||||
4 | Elsa Wahlbeck | 2002 | Simklubben Laxen | 46.25 | ||||||
5 | Kristhine Andersen | 2002 | Holbæk Svømme Klub | 46.65 | ||||||
6 | Petronella Ottosson | 2002 | Simklubben Laxen | 48.56 | ||||||
7 | Lea Overgård Olsen | 2002 | Svømmeklubben København | 50.56 | ||||||
8 | Emilia Karlberg | 2002 | Simklubben Laxen | 52.57 | ||||||
9 | Julia Wollentz | 2002 | Simklubben Laxen | 52.61 | ||||||
10 | Caroline Gøttrup Bagge | 2003 | Køge Svømmeklub | 55.58 | ||||||
11 | Kathrine Grønt Jensen | 2003 | Køge Svømmeklub | 57.02 | ||||||
12 | Maja Svenstrup | 2002 | Køge Svømmeklub | 57.21 | ||||||
13 | Zascha Seest-Østergård | 2002 | Køge Svømmeklub | 58.74 | ||||||
14 | Frida E. Bramming | 2002 | Vordingborg Svømme Klub | 59.31 | ||||||
15 | Emma Yozi Larsen | 2003 | Køge Svømmeklub | 1:01.74 | ||||||
16 | Karla Berggreen Hansen | 2003 | Køge Svømmeklub | 1:04.03 | ||||||
17 | Melina Degner | 2004 | Køge Svømmeklub | 1:08.99 | ||||||
- | Annika Goldbach | 2002 | Køge Svømmeklub | DSQ | Afslut på maven. | |||||
- | Tilde Morin | 2002 | Simklubben Laxen | DSQ | ej fort bev v. 25m | |||||
Løb 25, 50m Rygsvømning Damer, Indledende 10 - 11 år |
10 - 11 år: Maria Uldal (1998) 34.98 2009-10-25 |
9 år og yngre: Yazmin Gürtler (2000) 44.01 2009-10-25 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Amanda Duus | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 35.95 | ||||||
2 | Caroline Samuel | 2000 | Køge Svømmeklub | 37.95 | ||||||
3 | Nina Toft | 2000 | Gentofte Svømme Klub | 38.66 | ||||||
4 | Jasmin Boe Rasmussen | 2000 | Ishøj Svømme Klub | 39.18 | ||||||
5 | Clara Marott Schelde | 2000 | GI-40 Hermes | 39.33 | ||||||
6 | Anna Andersen | 2001 | Svømmeklubben Syd | 39.58 | ||||||
7 | Mathilde Nielsen | 2001 | Gentofte Svømme Klub | 39.99 | ||||||
8 | Mette Hegelund | 2000 | Køge Svømmeklub | 40.33 | ||||||
9 | Karoline Kjær | 2000 | Køge Svømmeklub | 40.63 | ||||||
10 | Rosemarie Blicher | 2000 | Gentofte Svømme Klub | 40.96 | ||||||
11 | Lea Alberte Olsen | 2000 | GI-40 Hermes | 41.53 | ||||||
12 | Kristina Louise Molberg | 2000 | Gentofte Svømme Klub | 41.90 | ||||||
13 | Emilie Dessau | 2000 | Gentofte Svømme Klub | 41.99 | ||||||
14 | Clara Neumann | 2001 | Svømmeklubben Syd | 42.49 | ||||||
15 | Lærke Schlott Reichel | 2001 | Køge Svømmeklub | 43.01 | ||||||
16 | Mai Andersen | 2000 | Holbæk Svømme Klub | 43.21 | ||||||
17 | Ida Sophie Ahm | 2001 | GI-40 Hermes | 43.43 | ||||||
18 | Alma Esbensen | 2000 | Holbæk Svømme Klub | 43.51 | ||||||
19 | Anna Melchior | 2000 | Gentofte Svømme Klub | 43.53 | ||||||
20 | Victoria Grøn Brandelev | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 43.89 | ||||||
21 | Julie Thaarup Wulff | 2000 | Holbæk Svømme Klub | 44.31 | ||||||
22 | Petronella Johansson | 2000 | Simklubben Laxen | 44.46 | ||||||
23 | Moa Bergstedt | 2000 | Simklubben Laxen | 45.31 | ||||||
24 | Anna Quander | 2000 | Simklubben Laxen | 47.83 | ||||||
25 | Line Strandby | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 48.56 | ||||||
26 | Mikkeline Mentz | 2001 | Holbæk Svømme Klub | 48.76 | ||||||
27 | Sara Ødegaard | 2001 | Køge Svømmeklub | 49.29 | ||||||
28 | Amalie Clausen | 2001 | Køge Svømmeklub | 49.34 | ||||||
29 | Nikoline Nielsen | 2001 | Holbæk Svømme Klub | 49.57 | ||||||
30 | Mathilde Roed | 2001 | Køge Svømmeklub | 49.95 | ||||||
31 | Nathalie Grahn | 2000 | Simklubben Laxen | 50.80 | ||||||
32 | Alberte Andersen | 2001 | Holbæk Svømme Klub | 53.39 | ||||||
33 | Silje Thramkrongart | 2001 | Allerød Svømmeklub | 53.61 | ||||||
- | Caroline Hansson | 2001 | Simklubben Laxen | DNS | ||||||
- | Erika Grüneberger | 2001 | Simklubben Laxen | DSQ | ej forts bev v25m | |||||
- | Nanna Munch Kjøller | 2001 | Gentofte Svømme Klub | DSQ | afslutn. på maven. | |||||
- | Pernille Pedersen | 2001 | Køge Svømmeklub | DSQ | 2 armtag på mav. v25 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.26 | Udskriftsdato | 27 november 2011 |
Licens til Køge Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 09:22 |