Tulokset Køge Open
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Kisajakso
Resultat Løb 30 (Indledende) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | Køge Open Herfølge | Udskriftsdato | 27 november 2011 | |||
Stævne by | Herfølge | Udskriftstidspunkt | 10:25 | |||
Arrangør | Køge Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 25 november 2011 |
Løb 30, 100m Butterfly Herrer, Indledende 11 år og yngre |
11 år og yngre: Laust Norgren (1995) 1:06.51 2008-10-26 |
11 år og yngre: Laust Norgren (1995) 1:06.51 2008-10-26 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Dennis Dukic | 2000 | Simklubben Laxen | 1:18.47 | 0-11 Aldersgruppe Rekord | |||||
2 | Benjamin Ørnebjerg Larsen | 2000 | Greve Svømmeklub | 1:25.03 | ||||||
3 | Gunnar Widerberg | 2000 | Simklubben Laxen | 1:28.48 | ||||||
4 | Daniel Berg Wenk | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:28.49 | ||||||
5 | Thor B. Hansen | 2000 | Køge Svømmeklub | 1:29.02 | ||||||
6 | Tobias Vive Rasmussen | 2000 | GI-40 Hermes | 1:38.59 | ||||||
7 | Rasmus Krogh Løvschal | 2000 | GI-40 Hermes | 1:42.99 | ||||||
8 | Peter Eskjær-Køppen | 2002 | Herlev Svømning | 2:31.04 | ||||||
Løb 30, 100m Butterfly Herrer, Indledende 12 - 13 år |
11 år og yngre: Laust Norgren (1995) 1:06.51 2008-10-26 |
11 år og yngre: Laust Norgren (1995) 1:06.51 2008-10-26 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Teodor Widerberg | 1998 | Simklubben Laxen | 1:07.22 | ||||||
2 | Kristian Svenstrup | 1998 | Køge Svømmeklub | 1:13.74 | ||||||
3 | Emil Toft | 1998 | Holbæk Svømme Klub | 1:15.94 | ||||||
4 | Niels Ottosen | 1998 | Holbæk Svømme Klub | 1:17.22 | ||||||
5 | Adam Hansen | 1998 | Gentofte Svømme Klub | 1:18.13 | ||||||
6 | Mads Holm | 1998 | Nakskov Svømme Klub | 1:20.07 | ||||||
7 | Frederik Weiss | 1999 | Gentofte Svømme Klub | 1:22.23 | ||||||
8 | Markus Bøjsen | 1999 | Holbæk Svømme Klub | 1:22.27 | ||||||
9 | Frederik O. Møller | 1999 | Gentofte Svømme Klub | 1:25.72 | ||||||
10 | Mathias W.b. Christiansen | 1998 | GI-40 Hermes | 1:26.28 | ||||||
11 | Lukas Mittelberger | 1998 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:26.55 | ||||||
12 | Mads Munk Sørensen | 1999 | GI-40 Hermes | 1:28.90 | ||||||
13 | Marius Rasmussen | 1999 | Svømmeklubben Syd | 1:29.71 | ||||||
14 | Linus Koefoed Weiss | 1999 | GI-40 Hermes | 1:30.57 | ||||||
15 | Rasmus Andersen | 1998 | Svømmeklubben Syd | 1:33.06 | ||||||
16 | Mikkel K Lauridsen | 1998 | Aalborg Svømmeklub | 1:34.13 | ||||||
17 | Mads Rishøj | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:39.68 | ||||||
18 | Lasse Harde | 1998 | Aalborg Svømmeklub | 1:40.31 | ||||||
19 | Jacob Friland | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:43.73 | ||||||
20 | William Dalsgaard | 1998 | Gentofte Svømme Klub | 1:43.97 | ||||||
21 | Viktor Creutz | 1999 | Simklubben Vänersborg | 1:56.64 | ||||||
- | Mikkel Henriksen | 1999 | Holbæk Svømme Klub | DSQ | sv på ryg v 50m | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.26 | Udskriftsdato | 27 november 2011 |
Licens til Køge Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 10:25 |